» »

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

««
«
1 / 9
»»

SLOWWWeb.net ::

Hja, tudi to temo je potrebno imeti na tem forumu. Torej, moja velika hvala na mojega kabelskega ponudnika (tele-tv) je ta, da imajo izredno dobro in kakovostno internet povezavo. Sam tako lahko povprečno dosežem od 700kbps pa vse tja do 1200:d, kolikor so tudi nastavili najvisjo možna hitrost. (od njih sem oddaljen le slabih 50m). Tako jim priznavam vso slavo na področju kakovostnih in dobro vzdrževanih vodov na področju interneta-upam da jih bodo tudi še naprej tako dobro vzrževali.

Trenutno edina "pripomba" pa bi bila ta, da sem se uštel pri nakupu modema, saj sem ga kupil (27. 07. 01) po ceni 59. 000 z ddvjem, danes 30. 07. 01, pa sem na njihovi strani zasledil nov cenik z obcutno cenejšo ceno. Tako bi lahko po 1. 8 privrčeval kar 20k sit. Cena modema sedaj znaša le 39. 900 - prav tako z ddvjem

Če bi le vedu, bi prav gotovo še počakal tista dva dneva, in ne nazadnje le zakaj me niso opozorili? :O

P. S. : zamenjan je bil id uporabnika in sicer iz tomazac98 na ty-team-samo toliko da boste vedli za poste, ki se nanašajo na ta uporabniški ime:8).

Tjulenj ::

gremo kontro :D
prenosi so se kar, samo ponavadi odzivni cas dokaj sepa (za kaksno igranje quaka ali kaj podobnega). poleg tega se skoraj vsako noc povezava prekine za kaksne pol ure... vcasih tudi podnevi

gkovac ::

no... izkusnje imam z Telemachom in SiOL-om.... najprej sem imel SiOL in zadeva je tekla 100 na uro potem pa je prisel Telemach in pipico zaprl... tko da sem ob downloadanju vcasih dosegel hitrost celo 3,6 kb/sec :D neverjetno a ne?

v glavnem ... Telemach sux! preobremenjen je in sploh ni sposoben furat interenta tko da zdej iscem kaksne druge resitve... ADSL?

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

roscha ::

Evo izkušnje še enega Tele-TV userja. Pred približno 2 leti sem plačal za modem okrog 1000DEM!!! Jebi ga takrat je bilo to pač tolk. Delovanje: do pred dobrim letom nazaj je bilo vse skup v kurcu do amena - 64kbps, pa basta. zdaj pa so (hvala bogu) do Siola povezani čez 34Mbit ATM link in zadeve kar šibajo. Stabilnost je bolj tko tko. Zvečer se mi začnejo mali, nekajsekundni izpadi, ravno za živce žret. Kurčevi radiomaterji, če bi ga najdu bi mu tisto njegovo anteno v rit porinu! Pa recimo enkrat na mesec pade še ATM za kake pol ure. V glavnem zanesljivost je nekje 99% kar je pravzaprav ZELOOO POHVALNO. Poleg tega pa je dežurni vedno dosegljiv in tudi kaki nepredvideni izpadi se porihtajo v roku 20 min do max ene ure.
Zaključek: Definitivno se mi zdi vredno dat tistih 8kSIT/mesec. Edino mogoče bi po vzoru g-kabla lahko porihtali tudi kak ftp strežnik za uporabnike ...

by!

Tjulenj ::

tomazc98: pravis da si oddaljen 50m... od kje? tuga vidmarja al nikola tesla? upam da slednje ker potem lahko spet malo razsirimo nas LAN :D

roscha: en tip ma dokej velko anteno ... na balkonu, tuga vidmarja 4 pomojem... na tisti strani k na copovo solo gleda... idi pa tlaci :D

bi me pa zanimal kolk fanta kej dljata? tko recimo dnevno povprecje. pa res bi lahk en ftp zrihtal, al pa da bi na perzeju spustl nase IP-je gor :'(

roscha ::

Dl? Pravzaprav vse skup bolj malo. Prej ko je delalo slabo sem bil še ves "in" in sem vlačil kupe wareza dol, zdaj pa me je minil. Največ prometa naredi brat, kak CD do dva mp3jev na teden recimo, pa še jaz kak CD drugih bedarij tedensko. Drugače pa se prometa kar nabere. Dons recimo imam že če 20Mb prometa (k meni) samo od "surfanja" pa še to je bilo bolj na easy. Več ali manj prebiranje raznih forumov pa to..

by!

Birkof ::

heheče ti leti od 700 kb/s do 1200 kb/s potem se čisto nič ne pritežuj, ker če imaš toliko imaš sigurno med edinimi , ki ti tako leti :\ Jst sm preko SIStela in od začetka sem imel 15 kb/s upload in download zdej pa imam 60 kb/s down in 15 kb/s upload.
Ter imam preko ARNESA internet , od njega sem pa odaljen max 200 metrov.

Možno pa je tudi , da ti zaradi tega šteka , ker si predstavljaš ,da 10 modelov da downlodat npr. film po 1200 kb/s....... hmmmmm to je pa realno gledano skoraj ves link od SIOL-a.+ da koliko folka uporablja SIOL preko ISDN + ADSL + navadni modemi + kakšen vod bi se še najdel (SIStelovi naročniki , ki nimajo preko arnesa);((

Evo to je vse

Igor ::

Birkof nakladas pa nimas pojma o cem se gre ?
teletv ma 34 mega bit link do siola, siol ma 200 mega bit link naprej
teletv ma limit. 1,5 mega bit na userja in v teoriji bi 23 userjev zafila ves teletv link, cel siolov pa nekako ne morjo ?
pa nauci se razliko med kb in kB

SLOWWWeb.net ::

Takole, stanujem Janeza Puharja, se pravi da sem v bližini Mercatorja oz. vrtca.

V celoti podpiram vaša mnenja, da bi lahko na TELE-TVju postavili tudi kakšen uporabniški FTP strežnik za gostovanje domen - za vsakega uporabnika 100mb, ki bi si jih lahko sam razporedil po številu domen (1 domena 10mb/2 domena 35mb 3/55mb). Tukaj so izuzete piratske strani-saj razumete. Sam namreč dnevno poizkušam oskrbovati dve svoji domeni - ena tako govori tudi o varnosti kar naj bi kazalo na koristnost tudi ostalim uporabnikom (SLO-Security.com). Tako se pridružujem vsem uporabnikom ki so enakega mišlenja in jih tako naprošam, da vse ki to berejo da podprejo omenjeni predlog in ga tako pošljejo na njihov mail,... in kdo ve, mogoče se bo lahko se kaj premaknilo :\.

Še nekaj o povezavi: kolikor sem slišal od enega zaposlenega v njihovi (siolo-vi) enoti, naj bi na SiOL-u imeli zakupljeno zunanjo linijo z samo 63-65Mb, kar je posledica velikih izgub poslovanja (baje naredijo dvakrat več izgube, kot pa naredijo dobička-blo tudi objavljeno v neki računalniški reviji.)

Še nekaj o tem, ko je nekdo komentiral oz. namigoval, da se kabelski dostop uporablja za nelegalne programe. Tukaj naj vam povem svojo mini zgodbico: za neomejen dostop se plačeval 4500 sit + cca. 9000 sit za impulze pri mesečni uporabi interneta 50ur z enim ISDN kanalom. Če tako preračunate, boste videli da tako bom sedaj (moj prvi prvi mesec KI) plačeval 8000 sit naročnine z DDVjem bom tako prišparal približno 60.000 sit, ki pa sem jih invenstiral v nakup kabelskega interneta, tako da se bo "dobiček" poznal šele drugo leto. In nenazadnje, le kdo se bo še branil take hitrosti (čeprav je res, da sem izbiral med hitrostmi - ADSLjem in kablom)

Birkof ::

Igor , a si spet en pacient k bi se rad kregu ? :O Jst sm samo pohvalu.Zdej kako smotano je to on napisu in sicer " 700kbps pa vse tja do 1200" sem na prvi pogled mislu ,da dobija toliko vn.Zame bi bilo pošteno , da imam 700 kb/s sam on ej pač mislil drugače, ter sem dodal , da ima to zelo fejst stvar in ponovno ponavljam to ima med edinimi v Sloveniji . Če pogledamo vsi , ki spadamo zdej pod TELEMACH imamo omejen na 512/128 kbps ,kar teoretično gledamo 60 kb/s down in 15 kb/s upload.In kakor jaz vem ima tudi ADSL isto omejtiev. No možno ,da se pa tudi jaz kdaj zmotim.

AlienRex ::

tomazc98: kako si prisel do stevilk o hitrosti prenosa? Kje in kako si jih zmeril (videl)?Kolikor vem je tudi na TELE-TV hitrost omejena (zakljenjena), samo ne vem na koliko (morda kdo lahko pove kaj vec o tem).
Ce se ti da pojdi na DSL reports in naredi test hitrsoti ter predlozi sliko. Me prav zanima koliko bos dobil.

roscha ::

alinrex: Download je zaprt nekje med 1,2 Mbps in 1,5 Mbps. Verjemi. Pa saj skoraj nikoli ne gre toliko. Vse kar je preko 50KB/s (oz. 400kbps) je kar v redu. Upload pa je zaprt na 256 kbps. 100%
Evo sem še naredil test na unmu linku slike se mi ne da tlačit na noben srver pa imaš samo copy/paste. Upoštevati moraš še da je testni server v AMERIKI tako da ni prav realna slika, zaradi prezasedenosti Siolovega linka v tujino... Aha še rezultat:
Test running..........
** Speed 594(down)/263(up) kbps **
(At least 11 times faster than a 56k modem)
Finish.

Drugače pa je bila največja hitrost DL ja ki sem jo parkrat celo dosegel nekaj čez 160 KB/s, pa računaj. To ti znese 1280kbps, z upoštevanjem overhada in napačnega računanja IEja ocenjeno nekje med 1,2 in 1,5Mbps

by!

AlienRex ::

10x za info, moji rezultati so:
Test running..........
** Speed 382(down)/186(up) kbps **
(At least 7 times faster than a 56k modem)
Logging result
Finish.

Ma vcasih se mi zgodi, da vlece dol tud kake 5k/sec (kar pa je mal poden)

Sicer sem tudi na tele-tv (kar sem prej pozabil omeniti), samo jaz sem oddaljen cca 5km od TEL-TV centra (pa se vmes je zracna povezava cez Circe);((.

Po moje poleg ftp streznika manjka tudi kaka tabla (forum) da bi si uporabniki izmenjavali mnenja.

roscha ::

Ha! Na kalifornijskem strežniku imam tudi jaz bolj klavrne rezultate. Evo:
Test running..........
** Speed 277(down)/202(up) kbps **
(At least 5 times faster than a 56k modem)
Finish.
Tako da ne boš preveč žalosten. Hehe. Kot sem že rekel stvar je v Ameriki, mi pa ne, tako da ni ravno najboljši tester. Na evo še tracert do serverja. Ljubi bog! 22 Hopov

C:\>tracert www.megapath.net

Tracing route to megapath.net [216.200.176.8]
over a maximum of 30 hops:

1 <10 ms <10 ms <10 ms 192.168.1.1
2 10 ms 30 ms 40 ms 193.189.174.65
3 61 ms 80 ms * 193.189.174.5
4 70 ms 100 ms 60 ms dexter.siol.net [193.189.161.204]
5 50 ms 60 ms 50 ms Hssi8-0-0.GW1.FFT1.ALTER.NET [146.188.34.121]
6 80 ms 110 ms 121 ms 101.at-2-0-0.XR1.FFT1.Alter.Net [146.188.11.142]

7 40 ms 40 ms 40 ms so-0-1-0.TR2.FFT1.Alter.Net [146.188.8.138]
8 120 ms 160 ms 140 ms so-4-0-0.IR1.NYC12.Alter.Net [146.188.3.201]
9 140 ms 200 ms 140 ms so-0-0-0.IR1.NYC9.ALTER.NET [152.63.23.57]
10 160 ms 140 ms 290 ms 119.at-5-0-0.TR1.NYC8.ALTER.NET [152.63.1.110]
11 170 ms 150 ms 131 ms 285.at-2-0-0.XR1.NYC8.ALTER.NET [152.63.19.197]

12 180 ms 160 ms 171 ms 183.ATM7-0.BR1.NYC8.ALTER.NET [152.63.23.169]
13 201 ms 140 ms 130 ms abovenet-uunet-OC12.lga2.above.net [208.184.231.
245]
14 221 ms * 200 ms core1-core3-oc48.lga2.above.net [216.200.127.149
]
15 170 ms * 210 ms core1-lga2-oc192.lga1.above.net [208.185.0.245]

16 191 ms 220 ms 130 ms iad1-lga1-oc192-2.iad1.above.net [208.184.233.61
]
17 150 ms 210 ms 200 ms core2-core3-oc192.sea1.above.net [208.185.175.18
5]
18 240 ms 240 ms 221 ms sjc2-iad1-oc48.sjc2.above.net [216.200.127.26]
19 200 ms 231 ms 250 ms core1-sjc2-oc48.sjc1.above.net [208.184.102.25]

20 191 ms 240 ms 230 ms main1-core1-oc12.sjc1.above.net [208.185.175.246
]
21 270 ms 271 ms 330 ms main.sjc.megapath.net [209.249.140.28]
22 241 ms * 220 ms www2.megapath.net [216.200.176.8]

Trace complete.

by!

AlienRex ::

Sej nisem zalosten, samo merjenje hitrosti (eno referencno tocko) pa le da in to je se vedno bolje kot,da reces meni leti prenos 1000k (npr). Ce poves od kje in kaj, je druga pesem.

A kdo uporablja kak ZA ali ZA Pro za personal firewall. Jest mam ZA, pa je vcasih kar pestro, kar se dogaja.

SLOWWWeb.net ::

Mojo hitrost je prikazal NeoPlanet 5.2-brkljalnik.
Na zgornjem linku pa so bili rezultati takeli:

Downloaded: 119 kbps
upload &laquo;85 kbps
ob 19:43
--------
Moram se enkrat testirat ob 02:00 :8)
Mimo grede, tudi jaz uporabljam ZA Pro, ki zabeleži izredno veliko aktivnosti. Vendar moram povedati, da ti ZApro kar za nekaj % upočasni promet, tako da se nameravam preusmeriti na Sygatov Firewall, ki se mi je na testu izredno dobro obnesu.>:D Tako so se mi strani dokaj hitreje nalagale oz. ni bil tako požrešen. Kar pa se tiče anonimnosti in zaščite pa je na ravni ZApro oz. majhen boljši. Pogrešal bom le ročno zapiranje vrat.

SLOWWWeb.net ::

Torej, danes sem spet testiral linijo in sicer na relaciji SiOLovega strežnika Tucows. Tako sem test izvedel še nekrat, ker se pač nisem mogel zadovoljit z prejšnim rezultatom. Tako sem pri prenosu 2.3Mb programa dosegel hitrost 54kb.

Za vednost naj povem, da je zgoraj navedeni link (DSL) popolnoma smešen za testiranje internet povezave. Vedeti namreč moramo (in večina to tudi že ve), da so hitrosti odvisne od večih dejavnikov. Med drugimi tudi od teh:
1. od zasedenosti strežnika iz katerega prihajamo
2. od zasedenosti povezave z tujino
3. od zasdenosti povezave z strežnikom, ki ga kličemo
4. od časa dostopa (prav tako na večina ve, da je ob 12h oz. 19h veliko bolj zaseden strežnik, kot pa od 02h.
Torej če resnično želiš izmeriti svojo povezavo, se priključi na en slovenski strežnik (po možnosti od kakega ponudnika) in tako si iz tam prinesi kakšno datoteko, pa boš videl kakšno povezavo imš.

AlienRex ::

Se cisto strinjam s tabo. Kot sem ze enkrat prej zapisal: gre le za eno referencno tocko, ki jo uporabljam jaz sam zase in tako primerjam lahko tvojo hitrsot z mojo. Link sem nasel nekoc na forumu link.si (ki ga po moje ni vec) in tam so ljudje merili hotrost prenosa s tem linkom.

Me pa zanima kako se ti bo obnesel Personal Firewall. Ce bo ok, morda tudi jaz presaltam z ZA :\

TNT2 ::

Dejte mi zdej povedat ker se ne spoznam na kabelski intrnet.
Ker ponudnik bi bil zame najbolsi.
Stanujem pa v LJ v Novih jarsah!!!!
CAR!

Ahiles ::

Sam imam tele-tv ze kar neki cajta se od casa pred ATM TELE-TV ima samo 10mbps linka do siola pa se za to dvomim da je na zacetku je bil zadne cajte so pa neki menjal in stelal pa je vse v kurcu pingi 100+ ponoc od 30-100 Modem je capan na 160kb/s-32kb/s 160kb dosezem tko mrbit 1-2x na teden ce je sreca sam jebat ga rajs bi mel 100kb pa spet tak ping ko je bil ko so atm priklopil 20ms. Na sumu mam da so link zamnjsal na ene 5mbps al majo pa w98 za ruterje da ping tko nabija itak noben pri tele.tv se ni slisal za linux.

TNT2 ::

Ok zdej vsi navajate rezlicne hitrosti.
Ce mam z modemom hitrost 3,5 kb/s kok bi mogu met normalno z kablom!!!!
CAR!

Swiwer ::

Heh, tele strani kot "DSL reports" so ena velka bedarija, ki jo v glavnem uporabljajo samo newbiji. Ce ima clovek vsak malo mozganov v glavi mu bo jasno da na taki strani samo cas zgublja. Max hitrost si lahko izmeris tako da gres na kak slovenski site (npr Tucows) in dol potegnes kak file. To bo po vsej verjetnosti maksimalna hitrost tvojega kabla. Hitrost transfera ki ga bos dosegel pri downloadanju iz tujine je pa pac odvisna od serverja na drugi strani oz od njegove povezave do Slovenije oz njegove obremenitve zaradi drugih uporabnikov. Ce bos downloadal iz privatnih (neobremenjenih) linkov ti bo potegnilo do maksimuma ne glede na to ali vleces iz Slovenije, Nemcije, USA ali pa iz Izraela.

----------
Perplexer

SLOWWWeb.net ::

Za TNTja: lej, tvoja dosedanja "hitrost" linije nima nobene zveze z kabelskim linkom, saj sta telefon in kabel dva pojma. Obicajno kolikor sem jaz ljudi poslusal (tudi drugod iz Slovenije), naj bi imeli zaklenjeno hitrost tam nekje na 528kb/s, dosegali pa naj bi jo tam cca. za dva ISDN kanala oz. 128kb/s. Seveda bos najbolj bil natocnem ce se uprasas kaksnega drugega uporabnika, ki je iz tvojega kraja,...poizkusis lahko kar tukaj, samo povej iz kje si.

[BISI] ::

Ma adijo ej ... Kako imate na "zahodu" poceni kabel ...;(

SLOWWWeb.net ::

Evo, mislim da sem vam dolzen priloziti se en dokaz, za resnicnost linije, test je bil izveden ob 9:47 v soboto 11.08.2001- tukaj pa je DOKAZ>:D!

|ViPeR| ::

No se bom pa še jest mal pohvalu -> Kilk!:D

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

SLOWWWeb.net ::

Viper, vidim da uporabljas XP, pa bi te vprasal (velja tudi za vse ostale kabelske uporabnike, ki uporabljajo FIKSNI IP) ali dela kabelski internet brez problemov, namreč W2000 ima velike probleme tudi z SP2 ;(( !? Tukaj mislim na to, da se mu po nakaj minutah dela povsem zmeša in tako ne zna več dostopat do interneta z predhodnimi nastavitvami, razen če zamenjam IP vrstni red naslova-samo prva dva, ki sta od SiOLa?

JLP ::

Sam mam fiksn IP in nimam problemov ne v Windows XP ne v Windows 2000 SP2.
Live long and prosper!

Simko ::

samo nekaj me zanima:|ViPer| , ti imas kabel? Al ADSL?

SLOWWWeb.net ::

JLP: kater modem oz. mrežno kartico uporabljaš ?

JLP ::

Modem Netgame Nemo, mrežno pa 3com 3c905b TX.
Live long and prosper!

|ViPeR| ::

Jest mam kabel. Drugače pa imam dinamični IP. Glede Win2000/XP pa bi mogl delat vse brez problema. tomazc98 poglej če imaš vse prov nastavljeno.

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

SLOWWWeb.net ::

Neverjamem da sem še kaj izpustil oz. pozabil, namreč potem mi tudi tistih začetnih 5 minut ne bi delala povezava.

JLP ::

tomazc98
Na kakšn način pa ti maš fiksn IP. Ker če nimaš plačanga fiksnga IPja in si ga nekak kr naštimov kao da je fiksn pol se znajo pojavt problemi ko DHCP server hoče enmu drugmu PCju dodelit IP k ga ti uporablaš in pol se tačnejo problemi.
Live long and prosper!

SLOWWWeb.net ::

Fiksni IP imam zagotovo,...saj mi ga je dodelil kabelski ponudnik in še piše mi na modemu.

AlienRex ::

Uporabniki TELE-TV imamo fiksne (staticne) IPje (opa, zaenkrat se).

SLOWWWeb.net ::

ZA alienrex
Pred nekaj časa si omenil, da uporabljaš ZA, če hočeš resnično dobro zaščito, ti strogo priporočam, da izbereš
Sygate Personal Firewall, ki ZA podre na vseh opcijah zaščite. Čeprav boš lahko pogrešal ročno zapiranje portov (poznano iz ZApro) se ne boj, program ima vse pod nadzorom! Program ima tako tri opcije(dovoli vse, varno/blokiraj vse). Opcija varno ti bo naredila tako karanteno>:D računalnika, da če si webmaster tudi objavljati strani ne boš mogel, saj prepreči vsako šarjenje po disku, ne nazadnje saj to tudi vsak hoče, mar ne,...če pa si webmaster, pa takrat ko posodabljaš strani spusti zaščito in jo nato takoj spet povečaj. O, a sem že omenil da je Sygat hitrejši?
P.S.: Program je BREZPLAČEN!

AlienRex ::

Hvala za predlog, ze dl.

DarkHand ::

sem registriran pri G-Kablu ... prenosi so nekje med 100kb/s ko je linija znajbol obremenjena ... ko ni obremenitev pa nekje do 1mbs to je z interneta....
z ftp streznikou je pa takole ...
ko je linija obremenjena 1-2mb/s
ko pa ni obremenitev pa tudi do 5mb/s
:D:D

mmisv ::

jest res ne vem kaj mate proti telemachu. sej dela kulkr dela, vleče okol 70 kilobajtov/s, ..
bodmo srečni da sploh mamo kabl. eni še do telefona teško pridejo
Čist trivialna stvar...

poweroff ::

Sygate sux!!!
Sem ga downloadal in skušal inštalirati, pa mi je tako sesul mašino da se sploh ni več postavila. Na koncu sem moral program izbrisati iz diska in počistiti register...

Imam pa Winse Me, instaliran pa imam ze PGPjev firewall...

SLOWWWeb.net ::

Mi je prav žal, ampak prepričan sem, da za tvoje sesutje mašine prav gotovo ni kriv Sygate, saj ga tudi jaz uporabljam na MEjih. Povsej verjetnosti se je kakšen drug program stepel z firewallom. Priporocam ti, da počistiš register in odstraneš zaščito na PGPju. Programa ti tako ne bo potrebno odinštalirat.
P.S.: Jaz uporabljam verzijo 4.2 - WinME.

Voranz ::

Ej fantje, glede na tole kar berem me vse bolj nese h kablu ali pa bi bilo bolje pocakati na ADSL, moje delo na netu je v vecini e-bancnistvo, download, iger pa preko neta ne igram. Vase mnenje o tem kaj izbrati prosim !!!

SLOWWWeb.net ::

Moje mnenje:
Apsolutno priporočam KABELl.

Pomni, kljub temu da boš imel res sam 512 kb proste pasovne širine, moraš vedeti, da jo boš lahko izkoristil le toliko, kolikor jo strežnik premore na enega prostega uporabnika. Sicer res lahko strežnik preneseš okoli z kakšnim FLASHget-om REget-om (ta dva programa razdelite datoteko na več delov-naprimer 10-kar za strežnik pomeni da trenutno downloada deset uporabnikov. Torej, če je povezava na 1 userja 8k( to naj bi bil standard) pomeni da boš lahko kabelski link običajno dobro izkoristil, pri ADSLju pa ne.

SLOWWWeb.net ::

Torej, pred približno 14 dnevi, sem povprašal svojega kabelskega ponudnika [TELE-TV] in administratorje oz. vzdrežvalca omrežja njihovega pop in www strežnika [MIŠKe], ali je mogoče na njihovem strežniku pridobiti kaj brezplačnega prostora za že registrirano domeno, saj se ne nameravam ukvarjati še z postavitjo svojega lastnega strežnika (čeprav vso potrebno programsko opremo že imam v Linuxu SuSe 7.1).


Tako me je zanimalo, ali bi lahko dobil sledeče parametre za domeno SLO-Security.com. Zaželel sem pridobiti 10Mb spletnega prostora za www strani in 50Mb za brezplačne programe. Tako bi se tukaj našlo kar nekaj programov ki so licenčni in jih proizvajalec ponuja povsem brezplačno [protivirusni programi/požarni zidovi/anonimnost,...].
Tako bi se www strani obnavljale dnevno [beri novice na področju varnosti-to je cirka 50kb na dan], programi pa enkrat mesečno.

Seveda ne bi bilo nič zastonj, saj bi na svojo spletno stran dodal tudi njihov oglas,...itd.

Nažalost pa v 14 dneh, kolikor sem čakal na njihov odgovor [TELE-TVja in [MIŠKe] nisem dobil nobenega odgovora. Še več, naletel sem celo na to, da so se začeli izogibati tel. pogovorom [to velja zaenkrat samo za miško] z izgovorm, da njihov direkotor ni dosegljiv in da naj pokličem čez dvajset minut. Vse vredu in prav,...pokličem čez trideset minut in dobim NESRAMEN in ZANIČUJOČ odgovor:|, da direktor nima časa!
[Čeprav sva se med drugim pri prvem kontaktu z direktorjem Miške "dogovorila", da bo kontaktiral še z direktorejm TELE-TVja. Prav tako pa sem še govoril z enim od zaposlenih na TELE-TVju, ki naj bi bil zaolžen za kabelski internet, da bo govoril z miško.]

Vseno mislim, da takšen odnos do strank ne pripelje nikamor, saj sem želel le en odgovor za kar bi zadostovala že ena besedica DA ali NE, katero bi mi lahko tudi posredovali na e-mail [pustil sem jim ga pri prvem kontaktu in sicer 3!], če jim je tako nerodno ali nevšeče zavrniti stranko. Po drugi strani pa se človek normalne pameti vpraša: če že javkajo da naj njihovi uporabniki ne postavljajo fizičnih strežnikov doma, resnično ne vidim zakaj potem ne pripravijo neko konkretno rešitev;((!

schummi16 ::

A je kdo tukaj iz Maribora in ima kabel preko KKS?
Rad bi vprašal če je res download 256k/s za ceno paketa 64k/s?
Sam sem sicer na kablu preko arnesa in bi rad vedel, če se splača iti k KKS in dati 4 jurje več za njihovo naročnino?

winner ::

ADSL omejitev na Siol-u naj bi se dala nekako odpraviti?
Kako? Če je sploh res?

[t502] ::

winer ::: Ja, da se...pocakaj na boljse pakete :D:D:D

[t502]

HellGiven2k ::

Fuck OFF živim 7 km od ljubljane in ni možen niti kabel niti adsl samo kurčev ISDNNNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!

schummi16 ::

A je kdo tukaj iz Maribora in ima kabel preko KKS?
Rad bi vprašal če je res download 256k/s za ceno paketa 64k/s?
Sam sem sicer na kablu preko arnesa in bi rad vedel, če se splača iti k KKS in dati 4 jurje več za njihovo naročnino?
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707718 (6024) DeLonghi
»

TELE-TV EHM?!

Oddelek: Omrežja in internet
171317 (945) d-mon
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35718744 (12109) MEDENA

Prosim za pomoč pri testiranju delovanju strežnika,...

Oddelek: Omrežja in internet
431979 (1535) SLOWWWeb.net
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353264 (2534) SubOrbit

Več podobnih tem