» »

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

tedybear ::

KAKO 85K? S KJE ?
Meni gre nekje 30K kurba to je noro!
PA 16K UPLOAD KRIMINAL,kako naj folk louda od mene do 16K ???????

NEKAJ NE ZASTOPIM? CEL DAN PO 30-35K MAX IN PA 15-18K UPLOAD FOLK na mojem ftpju....ugasnem ftp zdele ob 23:00 pa download speed skoči na 75-80K?
MAR NISTA DL/UL LOČENA????
NO VSAJ PO CCA 80K SPIDIRA
Aja imam nekaj kolegov iz Švedske; imajo skoraj vsi doma po 10Mb/s kable ipd...in pravi da mu je zdele šopal po 900K!!!!!!!!! Skoraj 1Mb/sekundo...JAO da bi imel vsaj 1/5 od tega...v Sloveniji nikoli,ker kot država sux-vlada SUX IMO !!!!
KABEL RULA!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tedybear ()

SLOWWWeb.net ::

To ni res! Danes so SiOLovci vključeval v omrežje nov server zaradi česar je padla vsem ISPjem povezava oz. kateri so odvisni od njega. Čudi me le to, zakaj ko so vedeli da se bo to zgodilo nas niso obvestili :| ?

P.S.: V kratkem lahko pričakujete nov lasten forum :)) !
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ahiles ::

tedybear nazalost rabis povratne pakete in ce hoces dl z 70-85k rabis vsaj 5k ul da zahtevas paket za dl. Preh ko je bilo 85/34 se to ni poznalo zdej ko je pa 85/16 se pa mocno pozna.

OmegaBlue ::

TY-Team: am siol dons ni uključeval novega serverja ali kot so oni rekl DA "servisirajo omrežje" brez predhodnjega - mislm da ne. No po notranjih informacijah sem zvedu , da jim je virus sesul omrežje, kot ene parim firmam in šolam dons.8-)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

|GrEgOr| ::

jp, siolu je virus omrežje zr. saj drugega si tudi ne zaslužijo. :) >:D

SLO-Security ::

Pismo majo potem slabo zaščito. Da jim en sam virus takole blokira omrežje :\ .
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

krho ::

Fantje a je ze kdo od vas ki ste na TELE-TV pomislil, da hoce SiOL pripravit vse uporabnike kabelskih omrezij, da bi vzeli ADSL.

slawc ::

Ti, a ves da. Sj tezave so se zacele priblizno takrat ko se je zacel ADSL ponujat na trgu. Sj na zacetku sm mislil, da je kriv tele-tv ker je imel gateway nonstop take grde pinge s packet lossi, pa ni.

Sicer pa tko... meni spet dela vse normalno torej --> pocasi. :( Teli smeskoti ga rulajo.

ADSL? Kaj je to? :D
Ga ne mislim imet, ker morm vzet ISDN, pa se narocnina za telefon sej podrazla. ;(( Sj navadn telefon itak zame ne obstaja več. No ja, bomo mel telefonsko linijo kot nek backup za voljo.

LP,
Slawc

SLOWWWeb.net ::

Jaz kljub temu da mam ISDN ADSLja ne bom vzel. Ravno zaradi SiOLovega odnosa do strank na TELE-TVju.

Drugač pa za težit: jaz SiOLu težim tako, da jim pravim da ne bom plačal položnic če ne bodo zaotovili noramalnega dostopa. Ko mi le ta odvrne da je za to pristojen TELE-TV jim takoj ovržem, da imam z SiOLom pogodbo >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

TY-team: Tako se dela! A imaš ime, kateremu je treba težit, a jezo stresaš kar na 080 1000? Teli lamerji na 080 pojma nimajo. Eni niti ne vedo kaj je cable modem. Grr!
Drugače pa toplo upam da bo kaj z novim ISPjem. Pogovori so v teku... S5.net ne bo, ker so škrti na linku in ponujajo samo 2Mbit povezavo. 20 Userjev, pa je zadeva zabasana. A kdo ve kateri so še možni ponudniki? Poleg tega so načrtovani dinamični IPji, da folk ne bo imel strežnikov. Je treba Tele-tvju dopovedat da je to bedarija, saj so na ADSLu tud dinamični IPji pa se z dnyip.org (ali kaj je že?) da zadeva povsem lepo poštimat. Problem bo (na vodi čutim) da tole dinamično dodeljevanje ne bo prav preveč dobro funkcioniralo... Boljš da to pustijo tako kot je. Živi bili pa videli.

by!

P.S. Če kdo ve katere firme furajo www strežnike preko tele-tv omrežja naj to prosim napiše, da urgiram naprej. Za Abakus vem.

Tiger ::

Poleg tega so načrtovani dinamični IPji, da folk ne bo imel strežnikov. Je treba Tele-tvju dopovedat da je to bedarija, saj so na ADSLu tud dinamični IPji pa se z dnyip.org (ali kaj je že?) da zadeva povsem lepo poštimat.

Lahko pa se zgodi, da bo SiOL na routerjih preprosto blokirat dostop teh servisov (dnyip.com, itd.), pa bo vsak obupal na lastnim strežnikom.

SLOWWWeb.net ::

Jaz jezo sproščam kar na 080. Zaenkrat.
Dejstav so pokazala, da je TELE-TV za internet lepo poskrbel. Kar spomnimo se kolikorat je linija sfrčala. Sedaj tega ni več [98%-2% je pa tistih 5-10s].

Drugač tud jaz mislim, da če bodo ukinili IPje z tem ne bodo nič naredili. Tako imajo saj nekakšen nadzor nad uporabniki. Naprimer obstajajo servisi [nekje sem to napisal], ki ti omogočajo da tudi preko dinamičnega IPja lahko lavfaš svojo domeno >:D - SLO servis. Mislim da je cca. 900sit/mesec.

Problem se ne pojavlja zaradi serverjov, ampak ker so toliko obremenjeni UL, ker se večino datotek daje v skupno rabo [serverji in programi za izmenjavo datotek,...].
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Tiger: napisati en tako skripto je tamal problem :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

slawc ::

Ej... na našmu subnetu je pa tok www strežnikou 8-O

Eden od teh je www.sumi-el.si Dab nemu skenslal to >:D hehe

Njah... malce bom pogledal pa sporočim. :)

off topic Zakaj ne vidim svojega podpisa?
LP, Slawc

SLOWWWeb.net ::

Kaj se je dogajalo na SiOLu? Beri dalje!
Iz podjetj SiOL so nedavne motnje pojasnili v sporočilu, ki pravi, da SiOL v teh dneh intenzivno nadgrajuje svoj jedrni del omrežja na gigabitno kapaciteto zaradi kakovostnejše in hitrejše storitve dostopa do interneta za uporabnike. Odzvalo se je tudi podjetje Cisco Systems, ki težav svojih strank običajno ne komentira.

"Nadgradnje so se izvajale v nočnem času. V korakih v noči s ponedeljka na torek je prišlo do zapletov, zato je bilo delovanje internetnega prometa za posamezne skupine uporabnikov moteno. Nadgradenj ni izvajal SiOL, temveč strokovnjaki podjetja Cisco.
Vsem uporabnikom se iskreno opravičujemo za nevšečnosti in prosimo za razumevanje. " sporočajo iz SiOL-a.

---

Iz podjetja Cisco so odreagirali s "protiobvestilom" z naslovom Cisco Systems intenzivno dela na odpravi problemov, ki so nastali ob nadgradnji SiOL-ovega omrežja
V njem so zapisali: "Cisco Systems običajno ne komentira delovanja omrežij svojih strank. Pred nedavnim so se v SiOL-ovem omrežju pojavile težave, kar je povzročilo odpoved storitev za stranke tega ponudnika internetnih storitev.
Kot je povedal direktor Cisco Systems Adriatik regije, Jožek Gruškovnjak, je najpomembneje, da se težave hitro in učinkovito odpravijo in strankam zagotovi nemoten dostop do interneta.
Cisco Systems pri odpravljanj težave tesno sodeluje s podjetjem SiOL."

---

Izjavo je podalo tudi podjetje NIL, ki skrbi za omrežno opremo SiOL-a, ki pa v bistvu pove, da ne vedo kaj je narobe in ne morejo podrobneje komentirati dogodkov. "Včeraj je v delovanju SiOL-a, ponudnika interneta iz skupine Telekom, prišlo do težav, ki so povzročile nekajurno nedosegljivost omrežja Internet za večje število njegovih uporabnikov. NIL-ov center za asistenco je takoj po obvestilu o napaki začel z reševanjem, pri čemer smo tesno sodelovali s centrom za tehnično asistenco proizvajalca opreme, Cisco Systems. V nekaj urah smo vzpostavili delujoče stanje, vzrok težav pa še ni znan in ga še ugotavljamo.
Podrobnejših informacij zaradi pogodbene zavezanosti ne moremo dajati."

---

Vir: SiOL, Cisco Systems in NIL
Preberi še:
• Monitor, SiOL v težavah
• Finance, Slovenski e-mrk, Siol na kolenih
oz. iz http://www.386tele.com/
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

slawc: Šumi skrbi za poštni strežnik :\ .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

AlienRex ::

Se nekaj firm (na brzino gledano):
http://193.189.174.20/ Ormus
http://193.189.174.22/ Sumi
http://193.189.174.41/ Cetrta pot (4way)
http://193.189.174.47/ Mit inzenirnig
http://193.189.174.92/ Abakus Plus


Watch this out (jezik?):
http://193.189.174.205

Kaj pa je tole:
http://193.189.174.197
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

SLOWWWeb.net ::

http://193.189.174.197 ma res hud server :8), da ma tolk stranskih vrat odprtih :D.

P.S.: Nisem mislu portov.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

chucki ::

mi lahko kdo pove kako si odprem ftp server! da bodo drugi lahko snemal od mene!?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SLOWWWeb.net ::

Pojdi na www.webattack.com in si iz tam potegni en programčk. P.S.: SAM V VEDOST-HITOST JE 16K.>:D

Jaz sam uporabljam SAMBARja, FTPja pa ne.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Sergio: nam hočeš povedat zakaj si popravljal post od alienrex-a in tako izbrisal IP :\ ?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

*enigmo* ::

a je kaksno univerzalno geslo da se pride na te strežnike...od mene zahteva geslo????:8)
Živi in pusti živeti!!!!
Prekmurje-Republika

Ahiles ::

Mah sej cool.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

Gre-Gor ::

TY-Team zato ker sem ga prosil in ga bom prosil da odstran tudi IP iz tvojga replaja, to pa zato ker sem v logu vidu kaj je folk danes vse poizkusil...
http://www.delphi-si.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gre-Gor ()

SLOWWWeb.net ::

Gre-Gor: ni problema. Drugač pa veš da ruterjov ni dovoljeno imet? Sicer poa zakaj ne blokiraš porta za upravlanje ali pa ga prestaviš. Namesti si firewall.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Gre-Gor ::

TY-Team odvisn zakaj ga uporabljas ? :)
v bistvu je router dost nov in se nisem imel casa da bi prebral dokumentacijo pa ga postimal... sej bom nekj ostimal v kratkemu casu (upam :P)
http://www.delphi-si.com

Ahiles ::

TY-Team no k vidm da ves kva je dovoljnen pa kva ne a lohka kupm se 256mb rama a je to tud prepovedan. Ruter nikakor ni prepovedan met ker ima ruter tudi Firewall ugrajen in se tako zacitis tako da prosim da se ne uglasas ker nimas pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

SLOWWWeb.net ::

To nared čim prej,...ker pajek [od iskalcev] ti je perjetno še skeniral vsa porte,...obišči slednjo stran za pomoč pri odločitvi: WEBattack .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Ahiles: povej mi nekaj, prosim: al gre človke kupovat ruter za to, ker ma vgrajen firewall al zato, da preko neta lahko dostopa več PCjov. Če ga greš zato da bi imel firewall si ORENK GLUP IN PRPIZDEN! Konec debate.
Če pa ga greš kot za omogočanje večim ljudem nudenje dostopa, je pa povsem druga pesem. Sicer pa se itak počasi zaklepajo kartice >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

slawc ::

Nikjet ne pise da ne smes imet routerja. Pise pa da ne smes imet LAN. Govorimo o tistem osnovnem paketu za 8 jurjou.
Kakšno zaklepanje kartic? V čem je pa štos tega?
LP, Slawc

AlienRex ::

Gre-Gor: Sorry ker sem odkril tvoj IP (cenzura za cifro) in ti nehote povzrocil tezave. Bi ti bil pa v bodoce hvalezen, ce tudi meni sporocis da si zahteval spremebo posta, tako bi imel Sergio manj dela s tem da je meni razlagal za kaj gre.

Ty-Team: mislis na zaklepanje na MAC od NICa. Ta problem znajo ruterji resiti (znajo klonirati MAC od NICa).

Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

tedybear ::

se lahko osredotičimo na tele-tv sranje -siol ipd?
KABEL RULA!!!

SLOWWWeb.net ::

Počakamo lahko le na nov USPEŠEN SiOLov server, pa bomo potem videl kaj se bo dogajalo na kablu :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Mr.B ::

Kakor vem meni tujina ob 6:00 na siolu ni delala (tri strani sem probal) tudi del slovenije ni delal , delal je pa Slo-tech , sklepam da tudi telemach , iz SIOL-ove strani. Raje bi rekel , da je nekdo , kakšne ruterje prekonfigureral , pa se mal zajebal. Težko bi rekel da so imeli viruse , ker si tega nebi privoščili. Res pa je da ne skenerajo elektronske pošte , ker bi naš še dodatno ucurili.Da ne omenim da bi se javili tisti Ego slovenčki ki bi rekli , zakaj pa ste mi odstranili attachment iz may party maila. To je kršenje karkoli že.....Sicer če si dobil preko siola virus , še ne pomeni da si ga dobil od janezkranjski@SIOL.net. ADSL-ni delal cel dopoldan , ker sem probal na firmi se povezati na net , pa sem vsakič dobil neke idiotske odgovore , kot pasvord ni pravilen , pa sem potem probal svojega domačega , pa je javu , kao nemore neki glupi protokol bla bla bla.

Me pa res zanima , kako so si te gospodje , ala politik v finančnem odelku Telekom@siol.net omislili čes preprečili bomo serverje , če se lahko trije z istim user name-om povežejo na tri različne ADSL priključke . Tako se s kolegi brez težav zmenite , da s vsi trije odločite za ADSL , potem pa si delite stroške na tri , pa dva rečeta siolu , ne mi težit , tretji pa dobi account na SIOL-u ,...itd..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tedybear ::

Mah povem tale pofukana država še konkretnega Interneta ne more razvit..totalni lozerji...Švedska?
Vsak ima lahko na voljo 10Mb/s povezavo,jaz pa v jok...Pri nas? Še 1Mb/s ne morejo zagotoviti,kaj 1Mb/s še 512kb/s komaj !!!!! mamu jim jebem!
Aja Švedi za 10Mb/s plačajo 20-25$ na mesec!
KABEL RULA!!!

tedybear ::

COOL šopa po 85-90K nonstop heheh......samo upload do 16K pa še vedno SUX!!!!!!
KABEL RULA!!!

muc` ::

Nasa preljuba slovenija, tok mejhna drzava pa so se picke stisnile za tistih par metrov optike, porazno.Namest da lepo naredijo tak net da nam vsi zavidajo, so nam uspel podrobno pojasniti/ponazoriti pojem besed lag, ping timeout, ... :) cel zur ... EU vabi, se mal pa bomo moral priklaplat WAP za dodatni bandwith
Whiskas p@wer

tedybear ::

muc kaj je z divx stranjo????
KABEL RULA!!!

tedybear ::

KURBA SO SPET KAJ SPUSTILI SPEED? NE GRE PREKO 40K !!!!!!!!
>:D
KABEL RULA!!!

SLOWWWeb.net ::

Ja jaz sedajle dol vlečem ASP Linux pa mi povezava ne gre več kot 17K :| !
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

Že dva isto loudam dol preko isto hitrih ftpjev....pred parimi dnevi je šlo normalno 70-80K...zdej pa maksimalno do 40K
PA JA NISO ZNIŽALI NA 256/128?
ŠE MALO PA ISDN HITROST?
DAM JIM DO SREDE ČAS DRUGAČE.....
STE ZA?
ZA REVOLUCIJO! PIZDA sej nas je vsaj 100 uporabnikov TELE-TVja ,ki vsaj delno nismo zadovoljn za 8100 SIT!
KABEL RULA!!!

BigFoot ::

ce bi znizali speed na 256Kbit/s ti nebi vleklo s 40KB/s ker 256Kbit/s = 32KB/s
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

tedybear ::

pravim do max...average cel dan je itak pod 35K!!!!
KAJ PA OSTALI??????
KABEL RULA!!!

tedybear ::

EVO po celem dnevu,skoraj 15 ur downloadanja z zelo hitrimi ftpji in to ne enega ampak trije ftpji po 3 fajle naenkrat imam AVERAGE:
25K oziroma 1,3GB podatkov v 15 urah!
PA TO JE NORO!
Mislim totaln noro! Za popizdit!!!!!!
>:D;(;((
KABEL RULA!!!

SLOWWWeb.net ::

Ne vem če je kdo opazu, ampak pingi so se sedaj zmanjšal tudi do 3x!!!! :)) :D .

Povezava pa danes itak normalno dela :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

TY-Team: Aja? Nisem opazil. Evo ti moja ping stat. Do sedajle....

Ping statistics for 193.189.174.5:
Packets: Sent = 2028, Received = 1653, Lost = 375 (18% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 20ms, Maximum = 391ms, Average = 89ms

In kaj je tle takega? Kot ponavadi, časi v klincu, o packet lossu pa raje ne bi. Pod 15% ga nisem videl že toliko da ne pomnim.

Naj gre vse skup v peesdo materino! Tale Siol je za en kurac. A bi že lahko zamenjal ISP. Prosim prosim?

Aja btw. obetajo se dinamični IPji ter ftp server. No ne še ravno kuj...
by!

SLOWWWeb.net ::

Za dinamični IPji ter ftp server se že ve kar nekaj časa oz. bi morali biti že pred novim letom, zato je samo še vprašanje časa kdaj se bo to zgodilo :O .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

Kaj to pomeni,da bomo brez stalnih IPjev ?
KABEL RULA!!!

SLOWWWeb.net ::

Nazalost res. Razlog za to je, ker SiOLu primankuje IPjov-po drugi strani pa mislim da jih je sedaj dobu celo goro, saj so podvojili linijo. Naj za informacijo povem, da se ob zakupu 64k linije pridobi 30 IPjov. Torej IPjov jim ne more primanjkovat, sam SiOL jih noče več dajat ;( .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

slawc ::

No jst vam pa povem da meni ne gre niti toliko kot vam. Se huje ... zvecer vedno ostanem brez povezave, ker modem pade dol.

Vceraj popoldne sm poskusal sneti borladnov builder z borladnovega FTPja (kaj je stos trial verzije k jo ponujajo?) prenos okoli 2KB/s. Kolega ima ADSL in ko sm mu pojamral kako hitro mi gre , se je spravil tudi on pogledati. Njegova pocasna linija je tankala s 60KB/s.

Enkrat naslednji mesec bom dal v oglase, da prodam modem. :|
LP, Slawc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707718 (6024) DeLonghi
»

TELE-TV EHM?!

Oddelek: Omrežja in internet
171317 (945) d-mon
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35718744 (12109) MEDENA

Prosim za pomoč pri testiranju delovanju strežnika,...

Oddelek: Omrežja in internet
431979 (1535) SLOWWWeb.net
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353264 (2534) SubOrbit

Več podobnih tem