» »

[divXvid] Elta predvajalniki

[divXvid] Elta predvajalniki

««
3 / 11
»»

LexLuthor ::

@sergejp

Fonti pri tem FW so res nekoliko boljši. Kako pa izgleda, če jih centriraš s DirectSubom?

Zgodovina sprememb…

sergejp ::

@ MTZ:

If you know, tell me the characteristics for medion subtitles because I have only Yamada and E-Boda, and the subtitles are displayed correct:
Maximum height.Maximum number of characters per subtitle.
--
no sedaj sem odkril za kaj se gre. tale model MTZ ima samo Yamado in E-Boda, na katerih preizkuša svoje nove fw-je, za ostale modele pa dela fw teoretično. torej mu ni vse za verjet. se pa trudi, to mu je treba priznati.


------------------------------------------------------
@ Lex

z direktsubom še nisem probal.

lp

sergej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sergejp ()

e-marko ::

mato22: si uredil? Mogoče imaš predolg kabel? Ker po tej shemi narejen kabel bolj občutljiv (tako nekako sem razbral iz onega foruma...). Moj kabel je dolg slab meter. Vsekakor pa ne sme trajati zadeva 8 minut ali dlje! Sicer nisem štopal, ampak backup in update morata iti hitreje.


Tole z slikami podnapisov je zelo dobro, ker si tako lažje predstavljamo kako zadeva izgleda. Pa tudi manj eksperimentiranja je potrebnega. Če bom našel kakšno verzijo z zanimivimi fonti, bom tudi sam prilepil sliko.

LP
e-marko
...somebody, somewhere...

mato22 ::

Men ne rata upgrejdat player ja preko kabla.

MTKtool mi javi tole:
LOG: Start to upgrade
LOG: Flash Type - Unknown Flash Memory
LOG:Check & Backup...
LOG: Erasing....
LOG: Erasing....
LOG: Erasing....
ERR: fail to erase flash!


In potem je konec. Backup mi še zmeri dolgo melja, čeprav sem skrajšal kabel. Dolg je približno 40cm.
e-marko
kako maš ti potem priklopljene kable na konektorje?? A maš proklopljena samo Rx in TX ali imaš 3,3V tudi. Kako si zvezal maso???

No če kdo ve kako naj flasham, bi bil zlo hvaležen.

e-marko ::

Zvezal sem vse. Tako kot je na tisti shemi. Torej 3,3V, RX, TX in GND. Kabel je 4 žilni.
Meni je šlo v prvem poskusu brez problemov. Več pa ni bilo potrebe (zaenkrat :) )

Maso sem zvezal na GND. Ne vem točno kaj misliš? Na elti ni konektorja, moral sem sam nalotati žičke.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Yanez ::

@mato22
Bojim se, da je po tem izpisu sodeč za Amstrada DX3016 manj upanja, kot za znanega politika v pariški vojaški bolnišnici ;)
Podoben izpis se mi je pojavil na moji prvi Yamadi, ko mi je po flashanju preko kabla zmanjkalo elektrike. Po dosedaj znanih načinih infuzije tudi kabel ni več pomagal. Žal.
Mi bo pa (in ne samo meni) v veliko veselje, če se motim !
Backup preko kabla je kao deloval, vendar je po preverjanju downloadana datoteka bila velikosti 0.
Zadevo sem pred mesecem že opisal na enem forumu na slo-techu pa se trenutno ne spomnim naslova (mogoče poiščeš).
Sem pa problem tako rešil, da sem odšraufal plato na kateri je flash in hkrati prilotani konektorji za kabel in jo odnesel v servis, kjer so mi jo prijazno zamenjali.
Omnia mea mecum porto

podtalje ::

Kot sem seznanjen, ima Elta še vedno omejitev 60 znakov za podnapis.
Če se uporabi centriranje v DirectSub, potem rezultat ni preveč zadovoljiv
zaradi te omejitve 60 znakov.

Zato sem imel v mislih, da bi pripravil firmware za Elto, kjer bi vstavil določene "dolge, prazne" znake,
kar bi omogočilo centriranje z manj znaki. Z uporabo minimalnega čas prikaza podnapisa v DirectSub, mislim,
da bi bil tak firmware že kar uporaben.

Zanima pa me, kateri firmware je trenutno aktualen za Elto.

sergejp ::

@podtalje

imaš na razpolago tri fw-jw. vsi imajo omejitev 60 znakov, 2vrstici max

1) uradni (brez šumnikov)
2) neuradni 1, drugače isto kot prvi, samo s šumniki
3) neuradni 2, malo večji fonti (vendar sem mi zdi da podnapisi izginejo tudi če ni kombinacije AC3+Xvid)

lp

sergej

--------------

če je še kdo podobno opazil pri neuradnem2 od germina pod št.3, naj potrdi domnevo!?

podtalje ::

Za začetek bom predelal zadnjega. Drugače pa podnapisi včasih zginejo tudi pri kombinaciji Xvid + MP3 VBR.
Za AC3 naj bi bila rešitev AviMux, čeprav je moje mnenje, da se da izginjanje podnapisov odpraviti z spremembo Audio/interleavinga.

Zanima me še, če ima kdo kaj prostora na kakšnem strežniku, da bi gostil firmware, ker imam sam na
siolu 10MB že zasedenih.

podtalje ::

Pripravil sem firmware-a za Elto 8883 in 8883a, ki bazirata na
8883_5035_2_Etc02 oz. 8883A_5035_2_Etc02 firmwaru.
(link iz prve strani s podporo slovenskih znakov - http://etchie.szm.sk/firmwaresk.html)

Zamenjanih je nekaj znakov, tako, da je sedaj možno precej lepše centriranje z DirectSub.
Zraven so tudi nastavitve za DirectSub za verzijo 1.50 ali kasnejšo.

Elta 8883
Elta 8883A

Naj kdo sproba in pove, kako se kaj obnese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

sergejp ::

@ podtalje

hvala ti za trud!

prosil bi te, če lahko to storiš tudi za za fw od germina ( link), ki sem ga omenil zgoraj in ima malenkost večje fonte, saj si je večina naložila le tega in mislim da je najbolj uporaben do sedaj.

hvala še enkrat in lp,

sergej


p.s.: te obveščam o rezultatih

gibson ::

@ podtalje

hvala !

LP

podtalje ::

Sem mislil že na začetku za germina narest, vendar link ni delal.

No, link spet dela in sem naredil še za germinov firmware.

http://freeweb.siol.net/podtalje/Elta8883_gramin_podtalje.zip

Ker nimam več prostora, sem moral odstraniti prejšnjo 8883 verzijo.
Ima mogoče kdo 2MB prostora, da bi gostil te firmware.

Jago ::

podtalje: tale zadnji ki si ga predelal =garminov je za model A al za "navaden"?

Da vem, ce lahko probam.:) Ima navadno verzijo.

p.s. imam 10 mb na trieri in lahko dam plac za elto. Katere vse fajle?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jago ()

podtalje ::

Mislim, da je za navadno verzijo, nisem pa 100%.
Link je bil objavljen nekaj postov višje:
3) neuradni 2, malo večji fonti (vendar sem mi zdi da podnapisi izginejo tudi če ni kombinacije AC3+Xvid)

Naj pove sergejp.

sergejp ::

oj

ne me strašit fantje :)

tisto kar sem objavil so bili linki za navadno verzijo, torej je ta fw ki ga je predelal podtalje za 8883 in ne za 8883A.

zadevo sem preizkusil, podnapisi so centrirani (zahvala podtalje-tu!!!).
mogoče so malenkost proti levi, ampak ni moteče. nisem pa ugotovil razlike z opcijo Right trim?

mi pa se je danes spet zgodilo, da so le-ti izginili (po 55minutah) in jih nisem mogel več nazaj preklicat, tudi če sem film na novo zagnal ali če sem izklopil komponento z daljincem.

lp
sergej

podtalje ::

Right trim opcija ti odreže sivino na desni strani. To pride v poštev le pri določenih firmwarih.
Firmware, ki sem ga objavil, naj ne bi prikazoval sivine, tako da razlike ne boš opazil,
je pa priporočljivo izbrati RightTrim, ker je omejite 60 znakov in se tako prihrani nekaj znakov.

Podnapisi so rahlo v levo, vendar je to bug v vseh firmwareih od MTK, da jih prikazuje bolj levo.
Sicer lahko uporabiš funkcijo Move subtitles right, vendar se za to porabijo dodatni znaki in
pri trenutni omejitvi 60 znakov tega ne bi priporočal.

V kakšnem formatu pa je bil zvok. Znano je, da podnapisi zginejo pri Xvid+AC3, mogoče manj znano pa je,
da podnapisi tudi lahko izginejo po cca. 45 minuti, če je zvok MP3 VBR. Lahko preveriš z GSpot kodek
za audio in kateri audio/interleave je nastavljen?

Predelan link od originala za 8883A verzijo je objavljen nekaj postov višje.
Če pa uporabljate kakšen drug firmware za 8883A, pa povejte link.

sergejp ::

Right trim opcija ti odreže sivino na desni strani. To pride v poštev le pri določenih firmwarih.
Firmware, ki sem ga objavil, naj ne bi prikazoval sivine, tako da razlike ne boš opazil,
je pa priporočljivo izbrati RightTrim, ker je omejite 60 znakov in se tako prihrani nekaj znakov.

Podnapisi so rahlo v levo, vendar je to bug v vseh firmwareih od MTK, da jih prikazuje bolj levo.
Sicer lahko uporabiš funkcijo Move subtitles right, vendar se za to porabijo dodatni znaki in
pri trenutni omejitvi 60 znakov tega ne bi priporočal.


OK, hvala za info!

-----------------------
V kakšnem formatu pa je bil zvok. Znano je, da podnapisi zginejo pri Xvid+AC3, mogoče manj znano pa je,
da podnapisi tudi lahko izginejo po cca. 45 minuti, če je zvok MP3 VBR. Lahko preveriš z GSpot kodek
za audio in kateri audio/interleave je nastavljen?

-
VIDEO: XviD, 576 x 320 (1.800 : 1), 747 kb/s, 23.976 FPS, 01h 50m 20s
AUDIO: mpeglayer3 (mp3) (0x0055) ISO/MPEG, 128 kb/s VBR, 48000 Hz
-

bravo podtalje!!! tako kot si rekel! nisem prej opazil da piše v spodnjem kvadrateku VBR.
sem pa potem spet dobu nazaj podnapise in sicer sem nastavil GO-TO na 10min kasneje kot so izginili pa so spet delali.


many tnx to podtalje!!!

slokii ::

Torej najprej naj vam cestitam za trud in vlozen cas. Priznat morem da po nekaj mesecih od izida neuradnega ceskega FW za 8883, nisem imel vec upanja da bo zadeva kdaj prikazovala podnapise ki bodo centrirani, ali pa morda celo malo vecji. Zdaj ko sem po dolgem casu spet pogledal na forum pa vidim da vas je kar nekaj ki se na zadevo spoznate in jo boste pomojem kos:)
Zato bi vam, glede na to da se na zadeve elektronike ne spoznam najbolje (da bi si sam izdelal kabel,itd), zastavil 2 vprasnji:

1. Kateri FW je torej zdaj najboljsi za 8883?
2. PROBLEM: ki se je pojavil v zadnjem casu. Ko DL nanizanke iz supernove (npr:Joey s1e6, ali e7) na racunalniku delajo normalno pri predvajanju na elti pa se zatikajo(slika skace po frame-ih). Zanima me ce kdo ve kaj bi lahko bil vzrok temu.Sam sem razmisljal da gre morda za kaksno napredejse kodiranje, za katerega elta nima dovolj procesorske moci. GSPOT pravi da gre za xvid codec. Tudi CD-R enota ne pride v postev, ker je bilo posneto na 2 razlicnih racunalnikih. Torej ce se komu dogajajo podobne stvari in je ugotovil kje je problem, se priporocam!

OK, upam da nisem bil predolg, in pa da se me boi kateri od "majstrov" usmilil z odgovorom.

Lepo se imejte in vso sreco pri FWjih !
lp, slokii

borisg ::

Tudi jaz sem imel ta problem na moji 8883A.Rabil boš program MPEG4 Modifier.Našel ga boš pa tule http://www.free-codecs.com/download/MPE...

LexLuthor ::

@borisg

Mogoče veš, kaj je treba narediti, če ti Mpeg4 modifier javi napako: INVALID AVI INDEX, ko želiš shraniti film z opcijo "unpack"?
Pri meni očitno ne dela.

bosmla ::

A ve kdo KJE DOBITI FIRWARE ZA ELTO 8903 mp4 cs??

Imam DVD predvajalnik ELTA 8903 mp4 cs in sem nalozil napacen firmware (originalen vendar od 8909).
Sedaj mi pac ostane, da poskusam preko kabla resit zadevo (sicer je v garanciji samo baje na servisu v takem primeru ugotovijo samo prezgodnjo smrt:( )

kokoon ::

... ni mi cisto jasno.... vi ljudje si centrirate podnapise s presledki s pomocjo nekega programa?
ce je to res, se bom smejal.
[kokoon]

Jago ::

Preproste resitve so najboljse...

Osebno ne centriram s programom, ker je pozicija podnapisov nemoteca.

Ce izpostavim najvecje pomanjkljivosti podnapisov na elti 8883:

1. Podnapisi izginejo pri dolocenih filmih (sicer se jih da priklicat, a ne vedno... vcasih je treba izklopit player). To je po moje najvecji minus.

2. Velikost bi lahko bila malenkost vecja, za 1/3.

3. Le 60 znakov in centriranje, a to ne moti pri gledanju...

bosmla ::

Haloooooo jaz v paniki, ker mam :( [DVD predvajalnik od vas pa ni odziva!??
A ve mogoce kdo kateri FILMWERE bi bil pravi za Elta 8903 ce ze ne veste kje bi dobil originalnega (na www.elta.de ga ni)??

LexLuthor ::

@bosmla

FILMWERE je prepovedal Holywood, ker je zdaj aktualen MUSICHASBEEN. Pogajanja še potekajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Valentin ::

:D :D :D

Jago ::

Neznan mi je model elta 8903, to bo najbrz kaki domači kino al kaj, z enoto divx.

Mislim da si ti kar kekec. Vljudno pisi na email od elte pa ti bodo iz servisa poslali firmware.

Stepni Volk ::

bosmla - malce bolj se moš moral potruditi, kot si nemara že ugotovil, po nekoliko sarkastičnih odgovorih :)
Kadar sprašuješ navedi čim več podatkov o modelu... je to samostojen DVD predvajalnik, hišni kino... poddaj kakšen link... sliko:


Poglej pod pokrov in povej kateri čip se skriva notri... potem ti bo morda lahko kdo pomagal. Do takrat ti ostane le Google in dopisovanje z Elto. :(

bosmla ::

Tja najbrz se Rozle ko sem pustil mulariji da se igra z nadgradnjo FW...;((
Ja napisal sem od modela vse kar vem (seveda je domaci kino z Divx-slika je pravilna), sem mislo da ima kdo z tem modelom ze kaj izkusen. Odpiral ga ne bi rad dokler ne dobim pravega FW (ker je se v garanciji in ce ne dobim FW grem se vedno lahko tezit na servis).
Elti sem pisal pa od njih nic odgovora:| , tako da se obracam na vas ce lahko kaj pomagate.

bosmla ::

Pa se link do avstrijske elte s vsemi spec. 8903 Domain im Kundenauftrag registriert

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

gsx-f ::

lep prvi pozdrav na forumu od - gsx-f (mare)
forum spremljam ze kar leto ,pa mi je uspelo ravnokar se prijavit.
zanimiv.,uporaben ....
pa da grem k problemu ::. sem lastnik elte 8883 katera mi je vceraj crknila ( updejtal sem jo pa sem sredi instalacije zaprl predalcek od -cd-ja ------takoj je slika sla po gobe )
prosil bi za nasvet kako to resim ---ko prizgem na glavno stikalo napise "heloo" in in displej tako ostane --prime ne cisto nic (daljinc , tipke )
------ zalostni mare
cas imas ce si ga le vzames mare

LexLuthor ::

OBROBLJENI PODNAPISI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Naš cenjeni kolega tai (odslej znan po imenu car :)) je prišel na plano s FW-jem, ki smo ga DOOLGO čakali. Podnapisi so po novme obrobljeni s črno barvo. Nič več izginjanja na svetlih podlagah. Tako manjka samo še centriranje. Sicer je FW narejen za Amstrada 3016dx, ki pa je identičen Elti 8883 (pozor lastniki 8883A-ne vem če bo delovalo).

Ker na Elti stvar še ni preizkušena, predlagam, da jo preizkusi nekdo ki poseduje D KABEL in potem poroča ostalim. Če koga moti izbira fontov in ozadij, jih lahko sam poljubno zamenja.

Seveda, še link do svetinje....
http://www.geocities.com/tai001hr/dx301... |
datoteka je /
dx3016_tai_17_11_04.zip /

Upgrade je na lastno odgovornost, ampak meni dela.

Ljudje, zahvala gre tai-u!!!!!!! Če ga bose lepo porosili, bo zrihtal stvar še za 8883A.

N-Joy!!!

e-marko ::

Do strani trenutno ni možno dostopati....
Imaš mogoče kje drugje shranjeno? Če pa ti ni odveč, pa mi pošlji na evilone@email.si
Hvala!

LP
e-marko

EDIT:LexLuthor hvala za FW! Zadeva preizkušeno dela! Tai je napravil odlično delo. Sedaj pa res še manjkajo samo centrirani in malenkost večji podnapisi pa smo na konju!
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Jago ::

Je mozna kaka slika, da se vidi kak to zgleda?

e-marko ::

To so podnapisi z Podtalje-vim FW ki mu je osnova 8883_MP4_Firmware_5_Gramin_ver1.
Podnapisi so urejeni z CenterSub programom:


Tako izgledajo subi z Tai FW in podnapisi ki so prirejeni za zgornji FW (pač nisem šel peči novega cd-ja...):


To pa so podnapisi na Tai FW, ampak nič obdelani. Torej takšni, kot jih dobite na netu (ali pač kje že...):


Preveril sem samo en film, ki pač je bil pri roki. Moral bi se malo poigrati z CenterSub-om in najti prave nastavitve. Žal pred vikendom verjetno ne bo šlo.
Mogoče pa bo kdo drug poskusil? :P
LP

e-marko
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Jago ::

Ni treba slike, sem sprobal.

Manjsi so kot pri originalu (te imam jaz:

(Firmware_Elta8883_CZ_PL_SK_WIN1250_by_Ole_and_Buda.zip)

Pa enota ne dela v redu. Ko bi morala odpret dolocen folder na dvdju frizne. Na "originalnem" pa dela ok.

Zgleda, da bo treba se cakat, vsekakor pa pohvale vsem za trud.

e-marko ::

Jaz sem probal en dvd-rw z tremi folderji z filmi in je delalo ok!?

Bom še malo probal...

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

@e-marko:

Kaj se zgodi, če fonte iz Podtaljevega FW-ja (Gramin) cepiš na novi FW? Mislim, da bi moralo delovati. Tako dobiš večje fonte.

e-marko ::

Jaz sem dobil fonte brez obrobe. Žal...

LP
...somebody, somewhere...

tai ::

@Jago

skini tai_18_11_04_MT1389dev3_11
Rijesio sam zamrzavanje playera kod pustanja odredjenih filmova tako da sad lijepo radi bar kod mene na Amstradu

Pozdrav

sergejp ::

nekaj časa za tem ko so novico o "outllined fonts" objavili na yahoo groups, je tudi nam stari znanec abdul izdal fw:

Elta 8883:
http://upload.dvhk.pl/content.php?id=3775

Elta8883A:
http://upload.dvhk.pl/content.php?id=3776


lp

sergej

ursl3 ::

Fantje, tud jest bi imel rad podnapise. A mi lahko en na kmački način razloži kaj narest s FW-jem. A ga zapečem na CD. Kaj pa pol?

Lp, Igor

e-marko ::

Ali lahko jezik v meniju spremenim samo z kopiranjem novega jezika? Npr. namesto Language 3 (poljski) dam noter Language 3 (slovenski)? Sem poskušal iz enega fw, ki ima prevedeno prekopirati v tega abdulovega in mi takoj javi, da je preko 1Mb...
Če bo kdo uspel naj prosim objavi.
LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

ursl3: poglej na www.elta.de kako se zapeče originalni fw. Imaš podrobna navodila zraven njihovega zadnjega fw-ja. Enako je potem z vsemi ostalimi neoriginalnimi. Če ne bo šlo, pa ti bomo pomagali seveda...

LP
...somebody, somewhere...

Yanez ::

@e-marko
Na hitro sem poslovenil abdulov FW za Elta 8883 (namesto poljščine), spremenil fonte in ozadja ter ohranjevalnik ekrana. Ostale dobrote naj bi ostale. Ustrezno sem tudi zmanjšal velikost FW-ja, tako da gre pod 1 MB.
Ker sam nimam Elte, naj stvar najprej stestira nekdo, ki ima kabel. Za vsak slučaj !
FW pa zaenkrat lahko testirate TULE !

Na lastno odgovornost seveda !
Omnia mea mecum porto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yanez ()

ursl3 ::

e-marko: FW sem zapeku. Kaj pa zdej?

LexLuthor ::

e-marko:

A je poleg obrobe podnapisov pri Abdulovi varianti še kaj zanimivega? Lahko pošlješ še kako fotko, da primerjamo s Tajevo?

LP

LexLuthor ::

ursl:
Vstavi cd, ko napiše nekaj v črnem pravokotniku pritisni PLAY in potem NE DIRAJ NIČESAR!!!!! Ko se odpre pladenj, vzemi CD ven in ČAKAJ!!! Po kaki minuti in pol bo sam zaprl pladenj in stvar bo zaključena. Če vmes pritisneš karkoli, boš uničil player in morda ga niti kabel več ne obudi! Sicer pa, za božjo voljo, e-marko ti je napisal, da so navodila na voljo na Eltini strani.

Prosim, v prihodnje nas ne živciraj več s 100x prežvečenimi stvarmi.

e-marko ::

Bom zvečer preveril ta predelani abdul fw. Tudi kakšna fotka bo. :P
Če lahko počakate...
LP
...somebody, somewhere...
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321406 (46750) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870574 (18393) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922122 (9931) timzl
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525803 (13138) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531224 (14477) Stepni Volk

Več podobnih tem