» »

[divXvid] Amstrad predvajalniki

[divXvid] Amstrad predvajalniki

1 2
3
4

LexLuthor ::

ha ha,

Tagi na displayu so zaenkrat SF. Morda pa tudi to nekoč...

tai ::

@LexLuthor

Ymodify i meni radi, ne shvacam zasto bas nitko ne cita do kraja, i ja sam rekao da to radi ali mi je i totalno nebitno radi li ikome Ymodify.
Bitan mi je samo MTKSubXY jer s njim se daju povecati slova, ili bi se trebala dati povecati a taj mi ne radi.

LexLuthor ::

@tai

Mi lahko pošlješ ta program, da ga preizkusim?

tai ::

@LexLuthor

Evo poslao sam ti na mil, pogledaj.

Dubi ::

@Lexluthor

Inštaliral sem novi firmware s sredinskimi podnapisi (3(1).11c).
Podnapisi so na sredini- kul. Samo se dogaja da amstrad odreže črke na koncu stavka!? Sem šel štet. V eni vrstici jih je bilo 39 -ostalo je odcvikal proč. V neki drugi vrstici nekaj minut kasneje pa je bilo več črk. Je pa bil cel stavek. Kako to?
Pa ta DirectSub, kako se to uporablja, zdej ko so sredinski podnapisi?

LexLuthor ::

@Dubi

Amstrad zaenkrat podpira skupno 60 znakov v dveh vrsticah. Kar je več, odreže. Za DirectSub poišči rubriko DirectSub.

Dubi ::

Kako se pa posname neki film na cd-dvd, ki ima na izbiro več podnapisov v različnih jezikih, npr. en podnapis je v slovenščini drugi v hrvaščini tretji v italjanščini itd., da lahko potem izbiram med predvajanjem filma katere podnapise bi rad imel, ali pa nekdo drug ne mara enih podnapisov, pa bi rad v slovenščini. Uporabi se samo daljinec in se preklopi na druge podnapise, ker tipka zato je. Samo kako se to posname na DVD?! Fora je v tem kako se pravilno poimenujejo podnapisi. A ve kdo?

LexLuthor ::

Posnemi takole

Ime filma.avi
Ime filma.srt
Ime filma.si.srt
Ime filma.hr.srt
Ime filma.xx.srt

itd.....

GrEaT OnE ::

Hmm mene nekaj zanima kupil sem dvd-divx predvajalnik AMSTRAD DX3016.
In me zanima kako naj updejtam fw?? Ker v manualu nič ne piše!!!

Hvala, LP
Kdo tvoja sm druga?- Ime mi je - Kuga Nocoj grem na desni breg tvoj. V vsak dom se odpravim, ljudi vse podavim... A tebi naj milost storim! Ne boš čul vpijočih, in gledal ne mročih zdaj prvega tebe umorim!

sergejp ::

nadgradi player z lex-ovim fw z prejšnje strani.

navodila kako speči cd in posopek nadgradnje pa je:

To create a CD which the player can identify as an update please proceed as follows:
1. Start the CD Burner Software e.g. Nero Burning Rom
2. Choose as CD Type CD-ROM (ISO) and change the setting in the Menu
Multisession to NO Multisession.
3. In the Menu ISO mark the following:
a) ISO Level 1 (Max 11 = 8 + 3 Characters)
b) Under FORMAT please choose Mode 1
c) Please also choose ISO 9660 as CD standard
d) Please don’t activate the setting Joliet
4. In the Menu Title please write MEDIATEK in capital letters.
5. Under the tab Burning please mark the settings Burning and
Finalize the CD.

When the CD is finalized please place it into the Player.
a) Turn on the Player
b)Place the CD into the tray.
c) After a few secons the following message appears on the TV-Screen.
d) After this press the Play-Button on the Player or on the remote control
to start the update process. The following message will be displayed on
the TV-Screen:
e) After a few seconds the tray will open automatically. Remove the
update CD and wait until the message appears on your TVScreen.
f) The Update was successful!

GrEaT OnE ::

HVALA
Kdo tvoja sm druga?- Ime mi je - Kuga Nocoj grem na desni breg tvoj. V vsak dom se odpravim, ljudi vse podavim... A tebi naj milost storim! Ne boš čul vpijočih, in gledal ne mročih zdaj prvega tebe umorim!

GrEaT OnE ::

ZAnima me kaškšna končnice podnapisov dvd player prepozna (.sub,.txt,.srt,...)
Kdo tvoja sm druga?- Ime mi je - Kuga Nocoj grem na desni breg tvoj. V vsak dom se odpravim, ljudi vse podavim... A tebi naj milost storim! Ne boš čul vpijočih, in gledal ne mročih zdaj prvega tebe umorim!

LexLuthor ::

srt

LexLuthor ::

Dragi Amstradovci!

Z velikim trudom Yaneza&Pikija smo tudi Amstradovci prišli do novega FW-ja, ki nudi vse bombončke, kot jih poznajo pri Yamadi in ostalih strojih, za katerih podporo skrbijo pri PYPS.

Tudi nam so sedaj na voljo (poleg vseh obstoječih) naslednje stvari:
- možnost izpisa podnapisov v treh vrsticah po 88 znakov dveh različnih velikosti (veliki in mali fonti)
- poljubna izbira barve podnapisov in obrobe ter ozadja direktno iz menijev
- po defaultu že omogočeno centriranje podnapisov in izpis dolgih imen datotek s končnicami
- podnapisi so dovolj nizko, napis za glasnost pa premaknjen navzgor

Jaz sem FW opremil z originalnimi ozadji in ga seveda temeljito preizkusil. Vse zgoraj napisano drži razen končnic fajlov, ki jih zaenkrat še nisem opazil.

Moram pa opozoriti, da stvar najverjetneje ne bo delovala na vseh Amstradih 3016. Tisti serije 300 in nižje po besedah tai-a za upgrade niso primerni, nasploh je stvar riskantna pri starejših serijah. Tisti, kupljeni po aprilu 2004 pa bi skoraj morali delovati. Moj Amstrad je serije 402 (glej serijsko številko na zadnji strani, drugi sklop števil - trimestno število).

Najlažje povem takole - tisti Amstradi, na katerih deluje zadnja FW verzija z uradne strani www.solaricom.it (verzija 05.00.03.06), so primerni za upgrade, ostali ne!!!

Povedati moram, da sem opazil tudi nekaj motečih malenkosti (glasen mehanizem optike zaradi neoptimalne servo verzije!!!)

OPOZORILO!!!!!!!!!

Lastniki Elte 8883 in 8883A naj ne nalagajo tega FW-ja na svoje mašince, ker bo potem edina rešitev kabel.
Razlogi za to:
- Elta 8883 - neprava servo verzija
- Elta 8883A - neprava Flash memory verzija

Za vse navdušence, tukaj je LINK z novim FW-jem.

Upgrade je na lastno odgovornost!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Super. Čestitke!:D
Zanima pa me kakšna je razlika med serijo do 300 in nad 300. Je to mogoče velikost pomnilnika (1 oz. 2MB)?
Ker če je tako, potem si kar mislim kakšna prihodnost se obeta lastnikom z 1 MB (tudi lastnikom Elt 8883 torej). :'(
Seveda pa držim pesti za morebitno čimprejšno rešitev tudi za nas ostale...

LP

P.S.: Pa srečno vsem v novem letu!
...somebody, somewhere...

karma ::

suprahhh...samo kaj, ko imam jst Amstrada še iz decembra 2003 s serijsko 3016.311.05883...bom probal zaintrigirat italijane z foruma http://amstrad3016.altervista.org/, ki se tudi palijo na 88 znakov v podnapisih če bi kdo sprobal tudi s starejšimi modeli (s kablom v rezervi seveda)...

Srečno in uspešno 2005 vsem "trudnikom" z našimi firmwari :D

cya
k.
...obsolete...

LexLuthor ::

@e-marko

Bistvena razlika je v servo kodi, ne v pomnilniku. Novejši tipi berejo poleg 01.05.01.00 (kot Elta 8883) tudi 01.11.40.00 (kot Elta 8883A). In ravno zamenjava servo kode predstavlja največji problem. Ko bo rešeno enkrat tudi to, bo možno praktično vse.

e-marko ::

Hvala za info! Bom torej še malo počakal z zamenjavo moje elte. In držal pesti za uspešno menjavo servo kode...:D

LP
...somebody, somewhere...

karma ::

Un saluto di Buon Anno 2005 anche da Amstradiani da Slovenia!

Nel nostro forum www.slo-tech.com e stato svilupato ed anche testato il firmware che supporta:
- 88 caratteri dei sottotitoli in tre linee (2 differenti grandezze dei fonts)
- si puo scegliere il colore dei sottotitoli e dei background direttamente dal menu
-supporto dei lunghi nomi e sottotitoli sono in centro (non piu alla sinistra)
-sottotitoli sono abassati (nelle barre nere dei divx 16:9)
Lavoro e stato fatto dal gruppo PYPS (Yanez e Piki64)

Problema e, che il firmware e stato testato solo con il 3016DX SN XXX.402.XXX ed nessuno con il 3016DX SN XXX.311.XXX non posiede il cavo seriale per provare. C'e forse da voi qualcuno, che vuole provare?
LINK
lex3016/03.12-beta.zip

Set dei charatteri e EE CP 1250 nei sottotitoli...

Cya e grazie!

k.

Odgovarja MattiaPascal, beta-tester z amstrad3016.altervista.org foruma:

Potrjujem, da omenjeni firmware NE deluje na 3016 prvih serij, sem preizkusil...
Če je vaš firmare (kot se mi dozdeva) neke vrste PATCH, vam lahko pomagam z univerzalnim firmwareom za obe vrsti playerjev, da ga patchate...če pa gre za transformacijo fw tipa LUMATRON vam pa ne morem pomagati...

Sledijo zahvale za opravljeno delo na firmwareu in izmenjava novoletnih voščil :D :)) :\ ...

Celoten post na zgornjem linku...

Če se komu kaj shayna, če bi se dalo to kako aplicirat na prvotne verzije playerjev oz. na Elto 8883 -> W.E.L.C.O.M.E.!

cya
k.
...obsolete...

Dubi ::

"Z velikim trudom Yaneza&Pikija smo tudi Amstradovci... "
Super. KOLiko črk se spravi v eno vrstico? V ta prvo vrstico npr.,
30, 40 , 50, ali je kaj vmes. To se baje izračuna po pixlih ----->
Maximum pixels per line -----> iz programa DirectSub od g.Podtalje. Samo on o Amstradu pojma nima. Zato tle sprašujem kako dobiš max št. črk v eni vrstici? To bi pa ja moral že nekdo vedet? Ajde kdo ve?

ponky ::

Vidim,da vas je tu kar nekaj,ki obvladate tudi Amstradove DivX playerje.Pred kakšnim mesecem sem nabavil Amstrad DX3010....in imam z njim kar nekaj problemov.Naj začnem na začetku:
-na začetku je prebral vse,kar sem mu vstavil noter,zdajle pa,kar si on poželi
-probal sem vsaj 10 posnetih DVD,niti enega mi ni prebralo,na začetku je bralo vse
-pred kakšnim tednom sem naletel na problem,ko ni prebralo popolnoma nič,zdaj prebere sem pa tja kakšen divx,pa še to po nekaj sekundah,mogoče minuti zablokira
Se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe? Glede na to,da enkrat vsaj kaj prebere,drugič nič...ne verjamem,da je napaka samo v izmaknjenem laserju.Obstoja kakšen firmware,da bi ga probal naložiti? Na Solariumu sem že iskal,pa je najnižji model 3014.Problem je še ta,da sem račun in navodila nekam tako založil,da jih ne najdem več.Serijska številka izdelka pa je 040713994.

Pa še nekaj.KOlega je kupil DivX Vision SLX - Ultra Slim DVD/DivX
Proizvajalec: Waitec

Pravi,da mu deluje odlično,še posebej po update-u firmware-a.Ga ima še kdo,ki mi lahko potrdi kvaliteto tega predvajalnika? Ali je bolje kupiti Bellaggio 2020?

s_kuna ::

@LexLuthor:
Neuspio pokusaj upgrade firmwarea 3016.311.07257 (MTK.BIN iz 03.12-beta.zip-a)
Nakon upgradea vise mi ne cita niti jedan CD ili DVD koji umetnem.

@Tai:
Na tvojim stranicama nalazim upute za izradu interfacea ali ne razaznajem gdje ga spojiti na samom amstradu. Molim pomoc. Unaprijed hvala.

tai ::

Mogu pomoci oko interfacea nije problem,
inace nije dobro probavati egzibicije ako nemas kabl, inace taj fw vjerojatno ne radi niti na 312 posto ne radi na 311,
sto odmah poteze da ne radi niti na elti 8883, vec samo na 8883a i amstradima 401,402, ...
mozda sam i u krivu ali nekako ne vjerujem u to.

LexLuthor ::

tai ima popolnoma prav, to opozorilo sem tudi napisal, ko sem objavil FW!

s_kuna ::

@LexLuthor:
Da ne bi bilo nesporazuma, prije upgrade-a firmware-a sam racunao s mogucnoscu da se dogodi blokiranje playera. Doduse iz vaseg posta nisam bio siguran da li tvrdite da firmware ne radi na 311 seriji ili da nije isprobano do sada. Pokusaj upgrade-a je bio samo na moju dusu.

LexLuthor ::

@ponky:

Mislim, da nihče nima blage veze o modelu 3010. Žal.
Če kupuješ nov player si poglej temo, ki govori o tem.

Jaz bi si omislil kakega Pioneerja ali Yamado, morda Yamakawo, vsekakor pa nekaj s 5.1 izhodom. Tudi Philipsi niso slabi. Če gledaš ceno, potem Yamada 6600 ali 6700 - definitivno.

tai ::

A cuj neke nadogradnje bi trebale postojati i za 3010 ali kako mi ovdje uglavnom
trazimo ono sto ima veze sa Mediatek chipsetom mi ti i ne znamo gdje toga ima,
ali ako pomaze ja mislim da ti je chipset na uredjaju ESS Vibrato 2
(tako nesto sam procitao prije nekog vremena na web-u),
mozda ti to pomogne u daljnjoj potrazi

LexLuthor ::

Za vse navdušene lastnike 3016DX. Pripravljen je še FW, ki bo deloval na naslednjih verzijah playerja:
1 * na playerjih brez nalepke MX29F080 na zadnji strani in S/N xxxx.312 LINK - običajna verzija
2 * na playerjih z nalepko MX29F080 na zadnji strani in S/N xxxx.312 LINK

Elta 8883 na žalost ne spada v ta paket!!!

Pri nadgradnji je kabel priporočljiv, ker jaz ne morem stestirat. Moj player je serije 402 in na mojem teče varianta brez nalepke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Jago ::

Novi firmware za vse model Elte 8883, kar pomeni da bo na Amstradih tudi delal.

Na mojem navadnem modelu 8883 dela FW brezhibno.

Dolpoteg tukaj:

:: elta 8883 MP4 modded firmwares ::


Lex naj spremeni logotip in morda doda namesto slovaskih (poleg so angleski) se slovenske menije, ni pa nujno.

common features
fullscreen browser
centered subtitles
subtitles moved lower
selectable subtitle colors
selectable subtitle size
OSD relocated to the top left corner for volume control, mute and 3D mode
localized OSD and menu (currently in hungarian and slovak)
some other minor changes
nice background pictures by Laza (as shown in these pictures)

60/2+DTS version
displays 60 characters in 2 lines for subtitles
decodes DTS encoded sound

88/3-DTS version
displays 88 characters in 3 lines for subtitles
DOES NOT decode DTS encoded sound

tai ::

Svaka ti čast Lex na onom firmwareu koji si mi poslao na mail jer na mom 3016 radi prekrasno :D ,
sta da ti kazem, jos jednom svaka cast.

LexLuthor ::

Novi F/W za VSE VERZIJE Amstrada 3016dx, z vsemi dobrotami:

- 88 znakov
- Veliki fonti
- sprememba ozadje, barve podnapisov iz menuja
- dolga imena fajlov v file browserju
- tišje delovanje zaradi nove servo verzije
- deluje tudi na seriji 311 in Elti 8883

POZOR
Lastniki playerjev z nalepko MX29F080 na zadnji strani in S/N xxxx.312 ne nalagajte tega FW!!! Flash verzija ne prava.

TUKAJ pa je F/W na voljo za download.

Enjoy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

karma ::

& Lex:
A ima tudi podporo za DTS tazadnji fware za 3016, glede na 88 karakterjev pri podnapisih?

cya
k.
...obsolete...

LexLuthor ::

@karma

Mislim, da ne, sicer še nisem sprobal. Mene to ne moti, ker itak nima priklopljenega receiverja. Obstaja pa neka češka varianta, ki podpira DTS, ampak samo 60 znakov v podnapisih. Mogoče ga zrihtamo ob priliki.

LexLuthor ::

Hrošč, ki je nagajal tipki RGB je uradno zmečkan. Sedaj deluje vse ok.

Objavljam pa tudi SEZNAM IN DOWNLOAD VSEH DELUJOČIH F/W-JEV ZA ELTO/AMSTRADA, ker je sedaj že kar velika zmeda.

tai ::

Lex pazi ovo likovi uspijeli spojiti usb hard disk na mediatek player,
http://www.targa.gmxhome.de/festplatten...
da ne vjerujes.
Steta sto se ne radi o Amstradu :-)))

tai ::

Lex mislim da znam zasto je netko spomenuo da mu se tvoj fw zablokirao kad je bio na slovenskom,
kod mene je bilo isto kad sam ja kopao po hr jeziku prije koji dan dok god engleski i hrvatski nisu imali jednak broj
linija za tekst, doduse kod tebe u slovenskom fale 3 linije, mozda se zato problem dogadja.
Provjeri slovenski i engleski jezik, mislim da je bilo da ti nedostaju zadnje 3, iako sam mozda u krivu.

LexLuthor ::

Hvala! Bom pogledal, ko bom imel čas.

LexLuthor ::

Update F/W ja za Amstrad 3016dx in Elto 8883: povečani srednji fonti in dodan F/W, ki podpira dekodiranje DTS zvočnega zapisa.
LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

tai ::

Lex kazes ti "pri izbiri velikosti podnapisov iz menuja player namreč zablokira."
to ti je zato sto ti fali par zadnjih redka na slovenskom jeziku, mislim u odnosu na engleski , provjereno.
Kad bude jednak broj redaka bit ce ve u redu vjeruj mi, dodaj tih par redaka i bug rijesen.
Ili ako ti se ne da reci meni, budem ja dodao iako mi slovenski nije jača strana.

Usput jesi vidio da je na yamadi dodana podrška za ID3Tag?

Pozdrav

karma ::

Firmware lex3016/30-10_60DTS sproban na mojemu Amstradu, dela super...roxxxa tudi Lex Luthor Inc logo pri screensaverju :D :)) :O ....thnx. Zdi se mi, da je tudi servo verzija bolj optimalna, ker pogon lepše "teče"...
Sam neki me zanima: če dam uno verzijo firmwarea brez DTS in z 88 znaki pri subih: a mi pol omogoča DTS passthrough na receiver, ki odkodira DTS al ne..sem se nabral enih DTS audio CDjev, ki kar fajn špilajo....


cya
k.
...obsolete...

LexLuthor ::

@karma

Po moje da ja, samo ne morem sprobat, ker nimam receiverja ampak samo anlog 5.1 sistem.

LexLuthor ::

V pripravi modifikacija zadnjega češkega FW-ja z DTS podporo. Kmalu!

LexLuthor ::

Za Amstrad 3016 narejena adaptacija zadnjega slovaškega F/W-ja. Vstavljeni so večji fonti, tako da sta large in medium fonta povečana na maksimum. Prav tako je število znakov v vrsti omejeno s širino zaslona, višek črk v vrstici podnapisa se ne preliva več v naslednjo vrsto. Vstavljena so tudi originalna ozadja. Ta FW podpira DTS dekodiranje. Na žalost še vedno ni rešen problem z packed bitsteamom in izginjanjem podnapisov. Podnapisi se več ne vklopijo samodejno ampak je potrebno pritisniti tipko "subtitle".
Opozorilo: OSD jezik je le še angleški, drugi jezik je le provizoričen in ga ne uporabljajte!!!

LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

karma ::

lexy neutrudni -> hvala za tole...bomo sprobal in poročal...
še 1 dummy kveščn: sej deluje tudi na verziji 311 če je za vse verzije a ne?:D :\


thnx
k.
...obsolete...

LexLuthor ::

Yep, mora delovat! Servo je pravi, meni šiba ko strela.
Sicer pa sem se že od marca pripravljal tole poštimat, samo se mi ni ljubilo, pa še prejšnji FW je bil skoraj v redu. No tale pa ima še DTS, pa malo bolj advanced subse, pa se splača instalirat. Ko je update gotov, se moraš malo poigrat z nastavitvami, ker je po defaultu vklopljen OSD.

Zgodovina sprememb…

klavdijo ::

Ali mogoče kdo ve za fw za divx amstrad 3016 serija xxx404 z nalepko fx na zadnji strani (šumniki)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

LexLuthor ::

Poglej 4 poste nazaj!

tai ::

Dakle kaze
TEMAT: FW Elta8883-8883A txt

Je li to podrska za txt titlove na ovoj stranici http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=15... ???
Kad ne razumijem bas dobro taj jezik.

Jeli se ikome isprobava ???

e-marko ::

Jaz sem naložil tole na Elto 8883 in tu so rezultati:
Vmesnik je enak kot pri originalnem Elta fw. V stupu lahko nastavljaš tri velikosti fontov. Tudi največji so obupno majhni.
Najboljše pa je vseeno podpora za naslednje formate podnapisov: txt, srt, smi in seveda srt.
Tudi šumniki ŠšČ莞 delajo brez težav. V meniju tudi prikazuje ime podnapisa, ki je v direktoriju.
Napravil sem testni cd z več mapami v katere sem dal del avi filma in podnapis v ustreznem formatu. Zanimivo je pri formatu sub in v primeru, da preimenujem sub v txt. V tem primeru lahko izbiram med vsemi podnapisi, ki jih imam na cd-ju (tudi med tistimi, ki so v drugi mapi in v drugem formatu - srt, smi,...), razen sub ne prepozna - izbere pač ene druge iz druge mape. Vendar tole preklapljanje malo zmede predvajalnik in običajno dolgo traja ali pa celo zmrzne.
V glavnem napredek je. Potrebno bi bilo sedaj to zmožnost branja smi in txt podnapisov implementirati v kakšno novejšo verzijo (npr. od LexLuthorja), ki ima velike fonte in ustrezen vmesnik.
Lahko pa brez skrbi preizkusite, ker predvajalnik ne crkne ali kaj podobnega. No, jaz tako imam kabel in se zato ne bi sekiral preveč.

LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Tale fw ima tudi podporo za packet bitsream!!! Film, ki sem ga pognal je delal popolnoma brez zatikanja! Jupi!!!:D
Glede izginjanja podnapisov v kombinaciji z AC3 pa javim kasneje, ker bom pustil, da se odvije enih 40 minut filma in kasneje preveril.

LP
...somebody, somewhere...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856819 (12920) darexx
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321400 (46744) cryptozaver
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525800 (13135) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531224 (14477) Stepni Volk
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194245 (2067) Nebomgabiksa

Več podobnih tem