» »

[divXvid] Elta predvajalniki

[divXvid] Elta predvajalniki

««
4 / 11
»»

e-marko ::

Obljuba dela dolg...

Tole dobim, če naložim ta Abdul fw:

Vsaj zame neuporabno...:\

Tole pa je rezultat, ki sem ga dobil, ko sem naložil Abdul fw, ki ga je polepšal Yanez:


Hvala za trud Yanez.
Zdaj pa že tako dolgo buljim v te podnapise, da že več ne ločim med obrobljenimi in belimi...
Bom poskusil napraviti še kakšen posnetek v prihodnjih dneh z pravim digitalcem in ne s tem mobiščišem.
Aja, pa spremenil sem testni film. Ti podnapisi so čisto običajni srt, nič obdelani. Lažja primerjava za naprej...


LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

sergejp ::

.
kaj so podnapisi kaj večji pri tem fw od Yaneza?

--
Yanez hvala lepa in čestitam za prvi fw (na Rimax playerju) s centriranimi in obroblenimi podnapisi po defaultu. Čakamo še na razbitje servo dela in mogoče bodo kdaj tudi taki podnapisi na voljo tudi za nas.

lp

sergej

roki_b ::

Pozdravljeni!
Imam en velik problem kot že več userjev na tem forumu; zaflešal sem si elto (z zadnjim TAI firmwarom) pa sem našel dosti koristnih napotkov glede kabla ..., edino nisem našel kam naj bi si ti konektorji na sami elti priključli. Zato bi prosil če mi lahko kdo to natančneje(slikovo če je možno) razloži

LP

marjans ::

e-marko, ali si uporabil kar Yanez-ov ISO image, ga zapekel na CD in flashal elto ali pa si jo flashal prek kabla?

LP

e-marko ::

Iz iso-ta sem izvlekel MTK.BIN in to potem zapekel in updejtal s cd-ja.
Kabel sem do sedaj uporabil samo enkrat.

LP
...somebody, somewhere...

Jago ::

Yanezov firmware je za elta 8883 Normal? :)

e-marko ::

Seveda!
...somebody, somewhere...

sergejp ::

@ e-marko

1) kaj so podnapisi kaj večji pri tem fw od Yaneza?

2) si videl novico, da so Frame na Yamakavi 335 uspel centrirat podnapise ( glej tu) ?


lp

sergej

Jago ::

Pognal sem yanezov firmware in ugotavljam:

+
1. Podnapisi so vecji.
2. Slovenski meni namesto poljskega.
3. Drugo enako kot prej...

-
Rahlo dlje casa rabi da zazene film in tudi se zgodi da ne zagrabi podnapisa. V takem primeru je potrebno se enkrat zagnati datoteko.


Vsekakor je izdelek izboljsava, tak da se splaca nadgradit.

e-marko ::

Sem videl za Yamakawo 335. Moram še videti kakšno sliko...

Zaenkrat sam nič ne eksperimentiram z raznimi predelavami fw, ker imam ful malo časa. Še kakšen teden...
Če pa bo kdo objavil kakšen obetaven FW ga pa bom preizkusil. Kabel reši (skoraj) vse.:)

LP
...somebody, somewhere...

Jago ::

Še nekaj sem opazil pri yanezovem fw. Enako kot pri fw od tai-a predvajalnik zmrzne in noce odpret dolocenih map. Ne pokaze njene vsebine, tak da je potreben izklop.

Npr. od šestih map s filmi ne odpre le ene. Z originalnim pa je ok.

LexLuthor ::

Meni s tai-jevim FW-jem zmrzne player pri branju DVD nosilca s posnetimi DivXi, sicer zelo redko, ampak so pa podnapisi super, še posebej ko sem vstavil Yanezove fonte. Efekt je praktično isti kot na TV. Se splača, definitvno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

karma ::

@Lex->

a se da ta Fware (Tai+Yanez fonti) kje skinit in ali je to varno nalagat brez kabla( ki ga nimam), dosedaj še vedno furam na tvojem firmareu aka Lexluthor 50.00.03.08a :D 8-O na Amstradu DX3016 taprva serija....
Sem pa zadnjič pr frendu videl Bellagio AD 2020 s PYPS fwareom in sem bil kar prijetno presenečen...veeeeliki fonti za podnapise, novejši xvidi, ki pri meni shtekkkkajo so se lepo "fluidno" vrteli..škoda ker je Bellagiotov zmanjkal v Interspar akciji za 14.990 sit...
Obenem se zahvaljujem vsem za trud, ki ga vlagajo v izboljšave naših mlinčkov....keep on good work:P


cya

k.
...obsolete...

LexLuthor ::

@karma

Sprehodi se do oddelka Amstrad DivX playerji...

mai2sky ::

Zdravo!

ČAS ZA REZIME?

ELTA 8883A in pripadajoče zvočnike 8884 CLSI imam ravno dva dni. Prisel je čas za nadgradnjo pri DivX podnapisih. Ker ste tu obravnavali en kup verzij, podverzij in manj uspešnih verzij, vas prosim za rezime. Torej, kateri je najboljši in 100% upgrade za:

- ELTA 8883A in
- ELTA 8883 (lahko napišete tudi za tega, da bo še kdo drug imel koristi od tega sporočila)?

Hvala za odg. in link!

Lp
Igor

LexLuthor ::

mai2sky

Mislim, da je še najboljša verzija od Yaneza, na temle NASLOVU

mai2sky ::

Zdravo!

Ne vem, če je to to? V datoteki iz naveenega linka je samo ELTA8883-181104.ISO za katero kaže WInCmd dolžino 25.204.736 B. Veliko preveč. Predvsem pa ni tatoteke MTK.BIN.
Naložil sem poljski upgrade iz prvega sporočila pri tej temi (sergejp, neuradni 2 za 8883A) in deluje le podnapisi niso centrirani.

Morda še kak odgovor za 8883A? Torej kje dobiti najboljši upgrade ta hip?

Lp
Igor

Yanez ::

@mai2sky
Hotel sem vsem olajšati delo, da ni treba snemati cd-ja z datoteko MTK.BIN in z imenom cd-ja MEDIATEK in še čem ter sem zato vse to že zapekel v iso file (vključno s 'prazno datoteko', da DVD pogon lažje prebere CD (praksa z Rimaxa)), kjer so vse potrebne nastavitve pečenja že zapisane ter ga zazipal. Iso datoteko je treba le v npr. Nerotu odpreti in zapeči (brez prej omenjenih nastavitev)!
Če pa že hočete zadevo na daljši način (zakaj bi enostavno, če je lahko komplicirano) pa lahko TULE poberete dol tudi bin datoteko za Elto 8883.
Kdor more naj razume ?!
Omnia mea mecum porto

mai2sky ::

@Yanez

Glede .ISO mi je vse jasno. To sem si mislil a nisem upal izvesti.
Ali bo tvoj fw deloval tudi na 8883A (zadaj na nalepki SST39VF080)? Ali je kdo to že preizkusil v praksi? Če DVD zaflešam imam takoj zelooo velik problem.

Lp
Igor

Imposibl ::

Lep pozdrav!

Najprej me zanima kako naj točno vem ali je moj predvajalnik 8883 A MPG4 ali 8883 MPG4 !?
odzadaj na predvajalniku piše da je MOdel no.: 8883 MPG4, navodil pa škatle pa nimam več. Nekdo je namreč omenjal da sploh nebi pisalo!

Najvrjetneje je 8883 MPG4!

Potem me zanima kateri je trenutno dokazano testirani najboljši dodatek za podnapise in link bi prosil!

In če še je možno eno kratko navodilce kako to spravim na predvajalnik!


Vsem se zahvaljujem za odgovore in Vas cenim da pomagate ker sem jaz na tem področju tuji si!




Še enkrat hvala!



Lp,Alex
Tudi mali so lahko veliki!

slokii ::

Torej, se 1x ponavljam vprasanje: pri predvajanju novih nanizank na ELTI 8883 (letosnje sezone, najdene na suprnovi.npr CSI Miami) se slika zatika. sicer zatikanje ni nevemkako "mocno", pac vse zgleda MALO v slowmotion. Zanima me ce je kdo opazil podoben problem in ce kdo pozna resitev zanj? :\
Program MPEG4Modifier ne pomaga, oz. napise da avi ne vsebuje dummy __??___.
To zatikanje mi deluje podobno kot ce bi divx predvajal na racunalniku s premalo procesorske moci, ali pa bi se morda dalo to resiti z nadgradno kodeka, kar pa vrjetno od Elte ne moremo pricakovat? (vem, da je nekdo v preteklosti kar pogosto kontaktiral njihov support-bi to storil se 1x?)

OK, upam da se bo kdo odzval na to vprasanje. hvala za odgovor in lp!

LexLuthor ::

slokii

Poskušaj fajle najprej zrihtat s programom Videofixer in nato še z Mpeg4 modifierjem. Če to ne bo pomagalo, potem verjetno ne bo nič.
Na nadgradnjo kodeka ne računaj, ker je le-ta zapečen v MTK čip, torej boš moral zamenjati čip in z njim seveda tudi player. Pa tudi, če bi to bilo možno, je un model na Elti (Mirko Auer) tak trot, da si z njim ni mogoče kaj prida pomagat.

slokii ::

torej, koncno sem prisel do mozne definicije problema (brez resitve, zankrat).
Gre za neke b-frames, ki naj bi izboljsali kvaliteo videa. Na doom9 forumu sem prebral da naj bi se to resilo z fw updatom, problem je v tem da je post izpred enega leta in torej nevem ali bo delovalo. Poskusil bom nalozit originalni FW od elte pa da vidimo.

lp

[_MW_] ::

Pri meni se tudi filmi zatikajo, imam orginal firmware gor :'(
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

slokii ::

katero verzijo orginalnega FW? zadnjo ki je izsla enkrat konec maja (verzija 3.0.3.5_2) ?

drugace pa "za poznavalce" ELTA 8883 menda ne podpira prevajanja filmov s kombinacijo Xvid + B-Frames (morda XVid + GMC + BF(Bframes) - 1000Kbs - Audio MP3 CBR). Ce kdo pozna kaksno resitev, se priporocam.

Pa se eno vprasanje,malo off-topic, kako bi najhitreje re-kodiral xvid film (torej da bi izkoplil ta bframes in pac na novo encodal film). Zanima me program in pa krajsi postopek (tega mi lahko posljete tudi na PM, vendar je pomojem uporabno tudi za druge uporabnike ELTE).

Hvala za pomoc in lep pozdrav!

podtalje ::

B frame-i delajo čisto lepo na vseh MTK1389 predvajalnikih (Elta in podobni).
GMC z Xvidom ne dela.

Najpogostejši problem za zatikanje je, da so vsi novejši filmi kodirani kot
packed bitstream, kar pa MTK playerji ne prebavljajo v redu, če se uporabita
dva ali več zaporednih B-Framov.
Najboljša rešitev trenutno je uporaba programa Mpeg4Modifier, ki odstrani packed bitstream.
(pri User data je treba zadnjo črko p zamenjati v n)

slokii ::

podtalje: ce odprem avi fajl v Mpeg4Modifier-ju se mi odpre novo okno kjer pise naj pocakam da odpira fajl, potem pa dobim error okence z naslednjo vsebino Error: No dummy N-VCP found for packed frame.
Poskusil sem tudi najprej "popravit" fajl z raznimi video,avi,ipd fixerji, a nima veze. Sej pomojem itak ni "pokvarjen" fajl, gre le za nepodporo dolocenemu tipu kodiranja?
Cakam nadaljne predloge, kako najhitreje na novo re-encodirat fajl. :)

lp

podtalje ::

File ni pokvarjen ampak je MPEG4Modifier še malo buggast.

Za ta problem uporabi starejšo verzijo 1.1 in bo delovalo.

sergejp ::

slokii ::

podtalje: hvala, z verzijo1.1 zadeva dela.
samo se eno vprasnje (iz radovednosti): v cem je finta ce odkljukam opcijo packed bitstream - Unpack?
hvala, lp

podtalje ::

Na kratko povedano s packed bitstrem določimo vrstni red B in P frameov.
V B framu je razlika od prejšnjega frame-a in pa od naslčednjega frame-a. (B=bidirectional)
Pri packed bitstream se frame za B framom postavi pred njega, zato ker mora player tako ali
tako dobiti ta frame, da odkodira B frame.

MTK playerji imajo na žalost s tem probleme. MPEG4modifier unpack spremeni ta vrstni red.

e-marko ::

sergejp: vidim, da si se hvalil (Yamada...), da imamo na elti že centrirane podnapise.
S katerim fw pa to?
Pa tudi ne vem kaj naj s tistim linkom zgoraj (Abdul)? Ali je elta 8903 enaka 8883? Daj se malo razpiši...
Očitno sem nekaj zgrešil. Če pa misliš fw od amstrada (tai) pa je to druga pesem...
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

sergejp ::

@ e -marko

ja seveda, od tai-a fw od amstrada sem naložil na elto. :)) enojajčna dvojčka pač.

sem bral pr poljakih da majo centrirane podnapise, sam nisem najbolj razumel, če je to realnost ali samo tema pogovora.
na istem forumu sem tudi zasledil, da je abdul nardil fw za 8903 in podpiro njihovim znakom, kaj več pa ne vem povedat.

poljski forum: http://forum.divx.pl/viewforum.php?f=19

kokoon ::

potrjujem, tudi sam sem nalozil modificiran amstrad fw (ki mi ga je dal nekdo z mt13x9 mailing liste, hrvat) na elto 8883 (brez "A"-ja) in sedaj imam centrirane in obrobljene podnapise (in eno bejbo za ozadje)

HURA!!!

ps. ce gdo zeli, mu lahko emailam ta fw (dober mega) - ampak pozor, enkrat sem ze "pokvaril" svojo elto8883 z amstrad fwjem, tako da - ne prevzamem nobenih odgovornosti.
[kokoon]

kokoon ::

tole je ta fw:

http://www.geocities.com/tai001hr/dx301...

(dl oba fajla, unzip, run exe)
[kokoon]

Gronder ::

Mene pa samo neki zanima. A bi se dalo player odkoderat, da bi predvajal DvD Regije 1,2. Ker mam nek DvD komplet,ki je iz amerike in ko DvD vstavim v predvajalnik napiše da je napačna regija. Mam pa predvajalnik Elta 8883, z zadnjim FW od Yamada.
Pa še en problem mam, pa ne vem, a kej narobe delam al....Za test sm si zapeku en film z podnapisi. Podnapisi so v .srt formatu, ime obeh fajlov je isti(če npr. zaženem .avi fajl v WindowsMediaPlayerju, mi avtomatsko odpre tudi podnapise),ampak Elta mi podnapisov ne prebere. Ko zaženem film in prtisnem na "subtitle" tipko, se zgoraj levo samo nariše ničla(prečrtan krogec). Mogoče kdo ve, kje bi ga lahko polomil??Aja še to,film je koderan z Xvid in AC3(bolj natančno-"ac3 (0x2000) Dolby Laboratories, Inc") kodekom.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gronder ()

NiKeC ::

mene pa zanima ali je že kdo sprobal taijev firmware na elti 8883A ? Obstaja kakšen dober FW za 8883a, ki ima meni v slovenščini?

e-marko ::

Player se seveda da "odkoderat" (spremeniti regijo oz jo spremeniti v regijo 0). Tole sem na hitrico našel:
Power ON
Press Setup
Move cursor to Preferences
Enter 49540
Region-Code window pops-up
Move cursor up/down to choose region-code
Press Enter to select new region-code
done

Nisem še slišal, da bi se dalo na 8883 dati fw od Yamade? Različno veliko pomnilnika. Ne vem no... Zanimivo.

Podnapisi pa verjetno niso v srt formatu, ampak samo preimenovani sub. Skonvertiraj jih v Subtitle Workshop-u ali z SubResync. Mora delati.

LP
...somebody, somewhere...

Gronder ::

Joj jz bedak. Kaj pišm??FW mam od Yaneza. Se opravičujem za pomoto,teli "Y",pa moje pomankljivo znanje so me mal zmedl:8)
Podnapise pa sem skonventiral-se mi zdi. Odpru sem fajl v SubtitleWorkshop in potem dal Save as "SubRip"
Kar se pa tiče odkoderanja, pa dela vredu in kar težko verjamem, da je bilo tako preprosto. Res hvala, k si se potrudu pa mi tisto zadevo poiskal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gronder ()

Gronder ::

Jz sm skor 100% da mam podnapise v pravilnem formatu. Bom priložil sliko(PrintScreen) mojga .avi in .srt fajla, pa če se komu kej sanja, kje bi lahko bil problem, bi prosil če lahko pove.Hvala

sergejp ::

če odpreš podnapis na računalniku (npr. z beležnico), mora zgledati .srt datoteka tako:

----------
1
00:01:01,300 --> 00:01:03,800
VAS OB GOZDU

2
00:02:18,200 --> 00:02:21,300
Kdo me bo ušèipnil, da se prebudim?

3
...
---------


ker eni samo spremenijo končnico datoteke in mislijo da je to to. moraš pa konvertirat podnapise iz enega v drugi format s programom (npr. DirectSub, Subtitle Worshop, ...)

sergejp ::

AJA, že vidim v čem je problem :))

ime obeh datotek je omejeno na 40 znakov (se mi zdi).
skrajšaj ime datoteke.avi in podnapisa.srt na npr.: Fahrenheit.911.avi in Fahrenheit.911.srt pa bo !

Gronder ::

Aha.Pa ma res mal več k 40 znakov:) No kul bom probu še enkrat zapečt,tokrat z manj znaki:8) . Tnx za obrazlozitev

Jago ::

No, do zdaj sem imel firmware od Yaneza (vecji fonti in slo menu).

Probal pa sem zdaj tudi firmware od Tai-a (centrirani podnapisi, a malenkost manjsi kot pri Yanezu). Vsekakor v redu zadeva.

Oboje sem tudi slikal za primerjavo.







Osebno mnenje: Yanezovi fonti na tai-evem firmwareu bi bili kar prava stvar :)

Ali pa morda siva podlaga kot sem videl na Yakumu. Pohvala razvijalcem.

Če kdo rabi,imam oba firmwarea (za model 8883)

tai ::

@Jago

:D mislim da LexLuthorov fw rijesava tvoje probleme http://www.geocities.com/lex3016/03.11c...

Jago ::

Tai:

Bom pogledal zvecer in porocam, bom naredil kaksno sliko, da se drugi vidijo in se lazje odlocijo.

Jago ::

Tako izgledajo podnapisi v kombinaciji tai+yanez=lex :)

Jago ::

No smo se malo igrali se s programom YModify.

Po defaultu je firmware od elte/amstrada nastavljen na 417 (višina podnapisa), jaz sem dal na 461 (rezultat je spodaj).



in v filmu the Doors



lepo v crnem delu.

Mogoce bi moral se za malenkost spustit.

Preizkusil sem tudi MTKSubPatcher.exe in zadeva tudi deluje, se da narediti podlago podnapisom, vendar sem dal nazaj na transparentno, kar je razvidno iz slike.

Moram še sliko menjat, da bo ozadje od elte spet.
-------------

No, še malo smo se igrali za danes.

Podnapisi spuscen na koordinato 465. Dodana črna podlaga. Dodano spet ozadje od Elte, vse ostalo kombinacija tai, lex, yanez.

Naslednja stvar iskanje vecjih fontov.

Slike:


in



Orodja za delo:

http://personal.inet.fi/koti/mabreaker/...


Če kdo rabi firmware naj pise teatanic@email.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jago ()

Jimmy ::

Ali tej priboljški obstajajo tudi za nesrečne lastnike 8883A?

marjans ::

A je že kdo poskusil tale firmware

http://www.divxpert.org/component/optio...

A ga je kdo sposoben predelati za Elto 8883 brez A ?
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321383 (46727) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870570 (18389) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922117 (9926) timzl
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525798 (13133) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531221 (14474) Stepni Volk

Več podobnih tem