» »

[divXvid] Amstrad predvajalniki

[divXvid] Amstrad predvajalniki

1
2
3 4

mato22 ::

Kolega je zaflešal Amstrada DX3016, tako da je med nalaganjem firmwara pritisnil tipko in je vse skupaj ustavil.
No jest sem naredil kabel z dvema tranzistorjema in štirimi upori in mi je uspelo , da na Amstradu deluje MTKtool.
Načrt sem našel na forumu od Amstrada.
Ampak imam problem. MTKtool mi javi "unknown flash memory". In ko hočem dati upgrade mi 3x javi "erasing" pol pa napiše "fail to erase flash".
Zdele glih probavam Backup in mi nekako dela. Bom videl kaj bo ko bo končal backup.

Še vedno ne morem narediti upgrada.

kakšne ideje kako upgrejdat??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Tech007 ::

@Yanez

Kaj tale tvoj FW bo kdo popravil, da bo deloval?
Se pravi trenutno še ni enega FW da bi imel temno podlogo pod podnapisi in da bi imel večje črke?

tai ::

@Tech007 -------------------------------------------------------\
:D Ma pusti Yaneza covjek se odusevio na pocetku pa pomislio to je samo tako, ali nije, ali nije niti bitno moj novi fw ti je ispod. \
________________________________________________________\
|
8-) Dakle moj novi fw za Amstrad DX3016.xxx )
A ništa posebno, samo su sada fontovi u filmovima obrubljeni. (
Eto tko ga želi nalazi se na \
|
http://www.geocities.com/tai001hr/dx301...
datoteka je
dx3016_tai_17_11_04.zip

Pozdrav ekipo, ako bude nesto novoga javim, zasad samo to ali i to je nešto (tko želi deblju crnu liniju na fontovima u DviX filmovima
od one koju sam ja postavio neka izmijeni font, meni je ovao najbolje kako je sad jer kad ima vise bijelog imam dojam da su slova veca


Eto toliko od mene još jednom pozdrav.
==================================================

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

LexLuthor ::

@tai

Ej, dolgo se nismo slišali. Praviš, da imajo podnapisi obrobe? Ne morem verjet!! Sprobam takoj!!!!

LP

LexLuthor ::

@tai:

Ti si definitvno CAR!!! Stvar deluje 100% podnapisi imajo ČRNO OBROBO!!!!!
Kako lahko rečeš NIČ POSEBNEGA!!!!

Sedaj manjka samo še centriranje pa smo na konju!

tai ::

Znam ja sta fali, ako primjetite ikakve probleme s uredjajem odmah napisite jer ja jos
nisam fw istestirao do kraja da ako ima kakvih problema ispravim cim prije

Pozdrav

LexLuthor ::

@tai

zaenkrat deluje vse brez problemov! Vse kar bi bilo dobro, da še dodaš je:
- avtomatski start podnapisov
- RGB tipka - je to v redu?
- centriranje podnapisov :)))))
- Lahko pod podnapisi dodaš še prosojno sivo podlago?
- ID3 tag za MP3 :))))))

tvoji fonti se mi zdijo nekoliko premajhni, zato sem jih zamenjal z originalnimi. Poskusil pa bom dobiti še kake večje.

Kako ti je uspelo obrobiti podnapise? Si končno dešifral 4tune FW ali je to kakšen uradni popravek?

e-marko ::

Sem tudi jaz poskusil in naložil na Elto 8883. Seveda deluje super. Hvala Tai! :D

Lex, paziti moraš, da ne boš dal prevelik font, ker potem bodo podnapisi samo v eni vrstici. Vsaj takšne izkušnje imam jaz. ;) Ne pozabi objaviti kakšno zanimivo verzijo, ki ti bo uspela.

LP
...somebody, somewhere...

tai ::

@Lex

Automatski start mislim da radi kad ga odaberes u izborniku ako se ne varam
RGB tipka je u redu
Centriranje (bit ce ali neznam jos kad:\ )
Siva podloga je mislim mozda i moguca ali mislim da bi to ionako vecini smetalo, znam da je ja ne želim vidjeti
ID Tag bi bio zanimljiv ali ?? zasad znas kako to "brzo" ide

Kao prvo fontovi se zasad nikako nemogu povecatti, povecas li ih u visinu samo za 1 piksel nece biti dobro vjeruj mi, dok u sirinu mozes povecavati

Podnadpise sam sredio preko Hex Workshopa (izvlacen dio iz Eboda 555 firmwarea)
Bez da su me neki ljudi usmjerili u pravom smijeru to se ne bi pojavilo jos vjerojatno neko vrijeme, ali eto sad je tu pa uzivajte.

Pozdrav

LexLuthor ::

@tai!

Tole je res ena boljših stvari v zadnjem času. In potem ti un model Mirko iz Elte pravi, da se to ne da. Bi ga ruknu na peso.
Super posel. Še enkrat čestitam!

Vidim, da sedaj obvladaš tehnologijo. Pri prosojni sivi podlagi sem mislil na tisto, ki jo uporablja OSD, ki izgleda fancy, torej ne tako kot na Yamadi ampak ampak transparent.

Mislim, da so PYPS oziroma neki Mato46, ki jim jemlje zasluge, pripravili verzijo FW Yakumo/Yamada, ki podpira 88 znakov in centriranje. Mislim, da je to prava smer tudi za nas.

Ave!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

tai ::

skinite novi tai_18_11_04_MT1389dev3_11

Ver 05.00.03.11

Do sada napravljeno
1. Slova su obrubljena
2. !!!!!! Riješen bug smrzavanja DivX playera u odnosu na prvu verziju koja je podržala obrubljene titlove
3. Prevedeno je na Hrvatski
4. Zoom ikona lijepo nestane nakon nekog vremena
5. Dodana su slova sa kvačicama
6. Promijenjena je pozadina (to nije bitno ali mene veseli :-))
7. RGB tipka je stvarno RGB tipka

Sto se jos treba napraviti
1. Dodati podršku za centrirane titlove
2. Dodati podršku za MP3 ID Tag

@Lex
Treba ih pitati kako su dobili centrirano i više znakova jer ja pojma nemam :D

LexLuthor ::

tai, lahko še enkrat zazipaš in uploadaš fajl z nanovejšim FW-jem. Obstoječi je očitno okvarjen, ker ga računalnik ne more razpakirat.

Hvala!

tai ::

Žao mi je ne želi ga primiti ispravno morat cu naci neko drugo mjesto gdje cu uploadati
Ako znas neko dobro slobodno javi

LexLuthor ::

lexluthor@email.si

tai ::

Stavio sam ovdje KLIK
skini sve sta vidis unutra i odzipaj radit će, čini se da su postavili ograničenje na veličinu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

LexLuthor ::

Tai,

MTK remaker javlja, da je fajl >1MB. Je lahko kaj narobe?

tai ::

Nije sve je u redu radit će, još je uvijek unutar tolerancije,
kod mene radi čisto dobro, smije biti malo preko 1024 ali ne puno.
Bez brige radi sigurno ja ga sad vrtim na svojem.

aljazp ::

Hojla!

Redno spremljam tole pa makaronarje in vsa pohvala za tale trud.

Samo jaz imam en problem. Amstrad 3016.404, brez MX oznake noče sprovesti upgrade-a z bilokatero verzijo.

Da povem, kako je šlo. Prvo je bila original verzija, potem sem dal gor 6-ko, ki je na solari site-u. Potem je prišla gor neuradna 8-ka in vse je bilo ok.

Od te verzije naprej se upgrade ustavi! Samo enkrat mi je še uspelo vrniti na verzijo 2 in potem upgrade na tai-jevo 8-ko (mislim, da je b), zdaj pa ne gre nikamor. Dam CD not, prepozna upgrade, poženem play, vrže ven CD, napiše Upgrading... in potem ništa! Lahko čakam zelo dolgo in nič. Ugasnem, ponovim vajo, ništa. Probal sem že tai-jevo zadnjo verzijo, pa še enkrat 2, pa 6, pa unofficial 7 pa 8 (ita), pa potem spet 18.11. od tai-a. Nič.

Dobra stvar je, da nič ne pobriše, če ne ne bi mogel ponavljati, ampak upgrade pa...

Any ideas?

lp, aljaž

Yanez ::

@aljazp
Preveri Type flasha (z MTK remakerjem) ali je 16 ali 8 bitni. Ob napačni izbiri ploščosuk od takrat naprej ne zaključi nadgradnje (ker je ne prepozna). Seveda pa obstaja rešitev - kabel !
Podoben problem je bil pri Rimaxih, kjer sem ob pomoči Taia v enem mesecu skoraj doktoriral na to temo ;)
Omnia mea mecum porto

aljazp ::

Tip flasha je 16 bitni. No tukaj sem malo šibek. Kaj si ti potem naštudiral pri svojem doktoratu? Kabla nimam pa tudi ne vem, če se mi da s tem prčkat... A to je edina rešitev, al kako?

Yanez ::

@aljazp
Možno je, da je eden od FW-jev, s katerimi si delal nadgradnjo, imel nastavljen tip flasha na 8b namesto na 16b in si s tem nadgradil svoj ploščosuk, ki sedaj misli, da ima 8 bitni flash in zato ne more opraviti nadgradnje.
Če to drži, potem je magična beseda le kabel in preko njega nadgrajen FW s pravilno nastavljenim 16 bitnim flashem, da bo v bodoče nadgradnja možna tudi preko CD-ja.

Skratka, če kdo hoče, da nadgradnja preko CD-ja več ne bo možna, potem samo spremeni tip flasha (kar v zadnji verziji MTK Remaker več ne omogoča)! Nekaj takega se je iz neznanega razloga verjetno zgodilo z Rimaxovimi ploščosuki...
Omnia mea mecum porto

aljazp ::

to se sliši logično. Sem šel gledat vse FW-je na disku, ki sem jih uporabil in za vse pokaže, da so 16 bit.
Hvala vseeno za pomoč. Očitno se mu je sfuzlalo. Itak že od začetka opažam, da se mu včasih rahlo meša pri branju CD-jev, pa remote se tudi odziva samo na krepke pritiske na gumbe. No ja, za 90EUR itak ne morem pričakovati kaj drugega. :)

lp, aljaž

LexLuthor ::

@karma & ostali

Dovolil sem si malce predelati tai-jev FW in sicer z naslednjimi stvarmi:
- dodal sem večje fonte za podnapise - sedaj so približno tako veliki kot na TV, izgledajo fantastično. Mislim da izvirajo iz Abdulovega FW-ja za Elto, malce sem dodatno popravil še nekaj črk.
- Vsa ozadja sem spremenil na default Amstrad, ker se ostalih hitro naveličaš, pa še garancija ti ne propade.

Meni izgleda in deluje super. Na voljo je TUKAJ.

Svetujem, da si vse podnapise popravite s podtaljevim programom DirecSub in sicer tako, da MAX število znakov nastavite na 60. Tako v filmih ne bo porezave podnapisov. Probleme z zatikanjem slike rešite s programom MPEG4 modifier, problem izginjanja podnapisov pri kombinaciji AC3+DivX pa z AviMux GUI. Centralne poravnave pa na žalost še ni.

Yanez ::

@LexLuthor

Mimogrede, fonti, ki si jih popravljal in uporabil v Amstradovem FW-ju so zrasli na mojem zeljniku. Nekaj dela je bilo z ustreznim programjem (FonCreator), veliko pa ročnega dela kar v navadnem editorju. Prišel sem na idejo da sem 'j' 'p' 'g' črke, ki so ponižane, kar ročno popravil (v Wordu) in dvignil na nivo ostalih (prav tako še številne druge po kodni tabeli 1250 za slovanske brate) in s tem pridobil na relativni velikosti vseh črk. Tako se da z velikostjo 30 pixlov (kar podpirajo vsi ploščosuki) doseči kar dovolj dobro čitljivost. Še posebej, če so fonti obrobljeni in na temni podlagi (trak črne ali polprosojne barve), kar omogoča že par dni MTKSubPatcher. Mimogrede, opazil sem, da si popravil samo črki 'i' in 'l', ki si jih poravnal (jaz sem jih malo zavil v levo (i) oz v desno 'l').
Predlagam, da amstradov FW dopolniš še s slovenskim prevodom (enostavno dodaj Language 3 iz mojega FW za Rimax oz. za Elto (glej forum), ker je tekst kompatibilen za amstrad elto in rimax) da bo FW za amstrada še boljši (kompletnejši). Enkrat sem zadevo teoretično že pripravil in objavil tudi za amstrad, vendar zaradi le teoretičnega dela (nimam nareč amstrada, testerja pa nisem angažiral) ploščosuk zaradi malenkost različnega servo dela, ni deloval.

Da ne bo nesporazuma, ne gojim nobenega egoizma in znane slovenske fovšije. Nasprotno! Vesel sem, da čim širši krog uporabnikov ploščosukov razvija oz. dopolnjuje FW. Tako bomo prej bliže optimalnemu FW-ju. Še posebej, če se v firmware doda res kaj novega.
Zdelo pa se mi je primerno, da se ve, da so kakšni fonti v CP 1250 zrasli tudi na domačem zeljniku in ne samo pri Hrvatih, Čehih, Poljakih ali Romunih, ki so hvalabogu tudi zelo aktivni na tem področju.

Fantje le tako naprej.
Omnia mea mecum porto

LexLuthor ::

@Yanez,

Res si opravil super delo. Se opravičujem, da sem navedel Abdula kot avtorja (nisem odpiral vseh FW-jev, sem samo predvideval). Teli fonti so res super in tudi res je, da mi bolj sedeta ravna "i" in "l". Tole s slovenskim menujem je dobra ideja, le ukvarjal se nisem s tem, ker imam najraje kar angleške izraze, ki so mi pri tehniki nekako bolj domači.

Sem pa opazil, da predvajalnik težje prebavlja nove fonte, kot tiste male originalne. Če med predvajanjem filma preklapljam med podnapisi, slika včasih za trenutek malo zmrzne, včasih pa kar player frizne. Ampak zadeva ni kritična, se splača zavoljo lepih podnapisov.

Bom preizkusil MTKSubPatcher, pa da vidimo to zadevo. Kje se ga dobi za dolpoteg? Google ne ve nič o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

LexLuthor ::

@Yanez

Sem že našel. Preizkusim in poročam.

e-marko ::

Ker se pri Elti 8883 nič novega ne dogaja, sem prišel pogledati še malo sem. Pa vidim, da je tudi tukaj bolj siromašno...

Pri Yamadi vidim, da se nekaj dogaja...

Lex, ali si še kaj spreminjal fw? Kakšen napredek. Če imaš kaj zanimivega boš objavil?

LP
...somebody, somewhere...

aljazp ::

jz še enkrat. kdo je iz Lj. in ima kabel, da mi ozdravi player od neflashanja, sploh zdaj, ko mislijo dati ven 10-ko (FW) ? Pridem tudi na dom. :)

aljaž

LexLuthor ::

@e-marko

Nič posebnega. Zadnja verzija FW-ja, ki dela super ima velike obrobljene fonte in je dokaj stabilna. najdeš jo par postov zgoraj. Čakamo še na centralno poravnavo podnapisov.

LP

tai ::

Ver 05.00.03.11c
_____________________________________________
Do sada napravljeno
1. Slova su obrubljena
2. Riješen bug smrzavanja DivX playera u odnosu na prvu verziju koja je podržala obrubljene titlove
3. Prevedeno je na Hrvatski
4. Zoom ikona lijepo nestane nakon nekog vremena
5. Dodana su slova sa kvačicama
6. Promijenjena je pozadina (to nije bitno ali mene veseli :-))
7. RGB tipka je stvarno RGB tipka
8. Titlovi su centrirani

Sto se jos treba napraviti
1. Dodati podršku za MP3 ID Tag
2. Postaviti da titlovi budu duži
____________________________________________________
tko zeli ima je naravno na KLIK
skinuti sve, odzipati, dalje vec znate da ne objasnjavam.
________________________________________________________

Pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

e-marko ::

Hvala Tai!

Najboljši bi bil hibrid med tisto verzijo, ki jo ponuja Lex in to, ki jo je objavil Tai.

Lex-ova verzija ima res super fonte, Tai pa je uspel z centriranimi podnapisi (ki pa so zame malo premajhni...). Pa podnapisi so samo v eni vrstici in odrezani.
Upam, da bo kateremu uspelo tudi to.

Mi je kar precej žal, da nisem malo počakal in nabavil raje kakšno Yamado ali Yakumota... Zdi se mi, da tam že imajo centrirane velike podnapise? Eh, saj mogoče pa bo kaj...

LP
...somebody, somewhere...

tai ::

Koliko sam ja vidio kod mene su u dva reda titlovi, mozda Lex koristi previsoka slova, tada dvd automatski odreže jedan red, tako je to nažalost,
na tragu sam povećanja fontova bez rezanja drugog reda pa možda bude i to uskoro, ali zasad ćete se i s tim morati zadovoljiti.

Pozdrav

e-marko ::

Jaz sem preveril samo z enim filmom. Pa sem imel samo eno vrstico. Možno, da je kaj narobe z podnapisi na cd-ju.
Bilo je že pozno, pa nisem več preizkušal.|O :D
Bom malo v prihodnjih dneh bolj sprobal...

Držim pesti za večje fonte. Še enkrat hvala za trud!

LP
...somebody, somewhere...

tai ::

:D :D :D
@e-marko

u pravu si zeznio ja i uploadao krivi jucer na net, tj. prvi pokusaj koji mi je imao samo jednu liniju teksta kao sto si i vidia,
pa sad ajd ne budi lijen pa skini opet, sada je prava gore, tj. ista ko i u mom od jucer, zato je meni radilo a tebi ne, jos jednom sorry,
ono bilo je kasno i zakompresirah krivi, al eto događa se.
dakle lijepo opet na http://www.geocities.com/tai001hr/dx301...
ali ovaj put se nadam da sam stavio dobar posto sam ga zazipao direktno sa svog cd-a :D

Pozdrav

e-marko ::

Aha! torej še nisem slep...:D
Ni problema, bom poskusil še enkrat. Glavno, da je kaj za preveriti. Se vsaj nekaj dogaja.
Hvala še enkrat za trud.

LP
...somebody, somewhere...

sergejp ::

@ tai

vsaka ti čast, da ti je uspelo nekaj, kar drugi samo govorijo (yamada/yakumo/ballagio forum) :)) :)) :))

sam sem tudi zasledil poljske besede na njihovem forumu o centriranih podnapisih, vendar ne razumem najbolj tega jezika
(poljski forum: http://forum.divx.pl/viewforum.php?f=19)

kako ti je torej uspelo???

ko si napisal da še manjkajo določene stvari pri fw-ju (id3 tag...), manjka najbolj da nebi izginli podnapisi pri ac3+xvid.
mislim da je to največji problem.

se ti zahvaljujem tudi s strani uporabnikov elte, bravo majstore!


lp, sergej

tai ::

@sergejp

Kao što i kazes stvarno samo pricaju, ali iz te price sto lupetaju za sve te uredjaje probao sam i ja naci neku logiku i kao sto i sam vidis nakon nekoliko pokusa pojavio
se centrirani ali samo sa jednim redom kojeg sam zabunom postavio na moj jadni web site, ali nedugo nakon toga shvatih gdje bih jos mogao pokusati i eto upalilo je i rezultat je tu.

@e-marko

da nisi ti primijetio primijetio bi vec netko drugi, svaka cast na brzoj reakciji jer tako je greska ispravljena prilicno brzo.

Jos jednom pozdrav svima

Yanez ::

Po zaslugi skupine PYPS (konkretno je Piki64 prvi rešil ta problem) obstaja prvi patch program (dosegljiv na internetu), s katerim lahko za različne divx predvajalnike nastavimo centriranje podnapisov in poljubno nastavimo x in y koordinate podnapisov in širino pravokotnika, kjer se le-ti izpisujejo. To je po moje največji premik v nadgrajevanju FW-jev, odkar se zadnje mesece s tem bolj ali manj uspešno ukvarjamo.

Tako, da tisto o samo 'lupetanju' ni čisto res...
Omnia mea mecum porto

sergejp ::

@ Yanez

to pomeni, da bomo lahko uporabniki elte/amstrada, ki smo omejeni na izpis max. v 2 vrsticah/60 znakov, imeli lahko večje fonte (kot 30pikslov) ?

sicer pa se tak ve, da PYPS rulz, kakor pa tudi ti, ki si nam priredil fw, čeprav to ne spada pod okrilje PYPS.


hvala in lp, sergej

piki64 ::

@sergejp Brez problema lahko imaš fonte večje od 30 pixelov, to je že znana omejitev. Glede tega da drugje govorijo o centriranih fontih,.. (yakumo,yamada,bellagio) moraš vedeti sledeče, na teh zadevah delava z Yanezom sama, poleg tega da sem sam dela patcher ki deluje na večini FW, kakor sem tudi prvi podal rešitev kje in kako dobiti centrirane fonte. Sedaj veš zakaj še za ostale playerje ni FW, ker ni dovolj časa. Zato ne kar tja v dan praviti kako se eni hvalijo,...


LP Piki64

CaqKa ::

tai: prosim če ne uporabiš "_____________________" za lepšanje ampak namesto njih raje uporabi html tage:
<hr>

naredi tole:


hr - horizontal rule
ker drugače se forum preveč raztegne in je treba skrolat levo in desno

lp moderator

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

LexLuthor ::

@tai,

Stran, kjer je FW naložen je trenutno nedosegljiva. Verjetno preveč prometa, he he. Bom se poigral z novimi fonti. Ko sprobam, objavim, če dela seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

LexLuthor ::

Če kdo želi, lahko TULE dobi zadnjo verzijo FW-ja za Amstrad 3016dx (in Elto 8883) z malimi prilagoditvami.

Velika hvala tai-u za ves trud, ki ga je vložil v tole delo.

Vsebuje naslednje značilnosti:
1. Obrobljene črke
2. Večja stabilnost
3. Podpora šumnikom
4. Originalna ozadja – spremenite jih po lastnih željah z MTK-remakerjem
5. RGB tipka je RGB tipka
6. Podnapisi so centrirani
7. Poslovenjeni menuji (hvala Yanezu!!)
8. Veliki fonti v podnapisih (hvala Yanezu!!)

Upgrade na lastno odgovornost!

tai ::

@Piki64
E daj mi molim te reci kako da nagovorim taj valjda je tvoj program za centriranje titlova, MTKSubXY ako je to taj, da uopce ista ucini
sa eltinim ili amstradovim firmwareom, posto kad probam otvoriti fw sa njim kaze "i couldnt find location" ;(( , zasto radi
sa yamadom a sa eltinim fw-om nece, kad ce to biti rijeseno ako znas ???, htio sam probati posto kad skinuh navedeni program vidjeh da se mogu
povecati fontovi, ali izgleda varam se posto doticna stvar nemoze apsolutno nista bar zasad sa eltinim niti amstradovim firmwareom izgleda :\

@Yanez
Ono sto spomenuh sa lupetanjem je upravo to sto sam i mislio posto ja nisam nasao nista konkretno nigdje, oprosti ako si ti nesto nasao, jer ja nisam, svi nesto skrivaju kao zmija noge :D
Posto sam vidio samo fw za eltu 8883a negdje na nekom poljskom forumu i nije nazalost radio kako treba, bar na mojem zbog krivog servo broja, mislim da znas o cemu je rijec.
Nego ako znas gdje ima nesto pametno slobodno reci, ali da to stvarno i radi jer imam sporu vezu na internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tai ()

piki64 ::

@Tai
Pošlji mi FW od elte na pyps@medvedek.org pa bom pogledal kje je problem.

LP

Jago ::

Pikiju predlagam, da ko bom imel cas, na svojo stran p.y.p.s doda se firmware za amstrad/elta, ce seveda ni pretezko.

Se malo poveca obisk strani ...

Drugace pa meni deluje program Ymodify (na firmwareu od tai-a), lepo odpre file in pove na kateri lokaciji je podnapis.


Predlogi za spremembe, kot jih vidim na drugih mtk čipih:

1. siva podlaga pri podnapisih

2. znizanje visine fontov (Ymodify)

in to bi bilo to:)

Tak kot sem ze rekel je pa najvecji problem podnapisov njihovo izginjanje v kombinaciji xvid+ac3, za katerega pa se ni resitve ali pac?

Vsekakor izjemen napredek do sedaj.

tai ::

@Piki64

Moram priznati da sam zbunjen, nasao sam tvoju stranicu ali gore nema navedenog programa MTKSubXY kojeg sam nasao na netu,
nego sam nasao Ymodify i on mi radi (za nevjerovat), u svakom slucaju ako ti se da provijeriti za onaj MTKSubXY (ja sam nasao 1.1 verziju
mozda ima i novija, ali meni taj prog neradi) molim te skini LexLuthorov firmware za provjeru http://www.geocities.com/lex3016/03.11c...
posto meni ni s njim ne radi, a to je eltin firmware pa me sad zanima jel bi mogao provijeriti radi li tebi.
Hvala unaprijed.

Dubi ::

Pohvale avtorjem za centrirane podnapise! Jaz sem podnapise gledal tako, da sem jih vkodiral v film. Tako sem spotoma še odpravil moteče zadeve kot so QPEL,...
Zdej ko je zunaj centriranje podnapisov bi postavil eno vprašanje: koliko črk gre v eno vrstico?

LexLuthor ::

@tai

Meni Y Modify lepo deluje, podnapise sem iz koordinate 417 spustil na 465 in rezultat je super. Zamenjal sem tudi FW fajl. Nova verzija je na voljo TULE.

Podobno se je igral s programom Ymodify Jago ( TULE je njegov rezultat).

Torej zadnja verzija FW vsebuje tele značilnosti:
1. Obrobljene črke
2. Večja stabilnost
3. Podpora šumnikom
4. Originalna ozadja – spremenite jih po lastnih željah z MTK-remakerjem
5. RGB tipka je RGB tipka
6. Podnapisi so centrirani
7. Poslovenjeni menuji (hvala Yanezu!!)
8. Veliki fonti v podnapisih (hvala Yanezu!!)
9. Spuščeni podnapisi (hvala skupini PYPS!!)

Upgrade na lastno odgovornost!

@Dubi
Na žalost FW zaenkrat podpira 60 znakov v dveh vrsticah. DirectSub je zato še vedno aktualen pripomoček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

karma ::

Nice job!...smo že skoraj optimalni...ko je govora o ID3 tagih oz. "work to do" na njih ali tu mislite ID3 tage na samem displayu playerja (kot ima npr Philips) ali samo na TV ekranu...

Thnx vsem ki se trudijo za nas leecherje :D

cya
k.
...obsolete...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856833 (12934) darexx
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321465 (46809) cryptozaver
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525811 (13146) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531236 (14489) Stepni Volk
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194247 (2069) Nebomgabiksa

Več podobnih tem