» »

[divXvid] Elta predvajalniki

[divXvid] Elta predvajalniki

««
2 / 11
»»

e-marko ::

Jaz pa bi predlagal, da lastniki ELT 8883 prosimo pisce PYPS fw, če lahko malo pogledajo tudi naš fw? Če tako razturajo ni vrag, da jim ne bi uspeli večji fonti tudi pri Elti. Že to bi bilo fantastično.

Če torej kateri od članov PSPS tima to bere: dajte fantje prosim še malo pogledat Elto! Hvala.

LP
e-marko

P.S. Enak fw ima tudi Amstrad 3016. Trenutno namreč uporabljam enega, ki ga je porihtal Tai. Ožje črke, drugačen logo...
...somebody, somewhere...

_Tejc_ ::

Kako pri ELTA 8883 A vklopiti podnapise. A je kaksna kombinacija tipk na daljincu ali kaj podobnega. Sem upgradu Firmware pa ne kaze podnapisov pri divx. In v kaksne zapisu bere podnapise SUB ali SRT? Hvala lepa .

e-marko ::

Podnapise vklopiš z daljincem (tipka subtitle). Bere pa srt format.
Ime filma in podnapisa naj bi bilo enako, npr. film.avi in film.srt. Lahko imaš še film.hr.srt za hrvaške in podobno.

Paziti moraš, da so res srt podnapisi, ne pa samo preimenovani sub ali podobno.

LP
...somebody, somewhere...

Stepni Volk ::

e-marko Elte so tri različne in sicer prva na ESS, drugi dve na MTK procesorju. Verziji z MTK procesorjem se ločita na dve: 1 in 2Mb Flash spomin. PYPS je izdelal FW le za ploščkosuke z MTK 1389DE procesrojem in 2Mb spominom.
Za dejanski uspeh morate žrtvovati en ploškosuk, da se eden izmed PYPS-ovcem spoprime z njim. Kljub temu transplatacija zaželjenih delov ne uspe vedno (poglej si temo [divXvid] Rimax predvajalniki).
Ploščkosuki so sestavljeni iz različnih sestavnih delov, ki se med seboj lahko še kako izključujejo, čeprav jih poganja enak procesor.

NiggerBob ::

Stepni, prvič slišim, da Elta 8883 bazira na ESS Vibrato čipu. Kolikor vem, je v vseh Eltah 8883 noter MTK. Tudi v obeh mojih Eltah je MTK, pa sta bili kupljeni takoj po izidu modela. Je pa kasneje prišla ven 8883 "A" varianta. V 8882 pa bije "Sigma" :D , kolikor mi je znano.
Ali se motim?
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

e-marko ::

Sem tudi jaz malo debelo pogledal! :D

Kolikor vem so vse 8883 na MTK čipu.
Pa tudi glede 1 in 2Mb Flash spomina ne vem, če imaš prav? Ne vem, no...

Glede žrtvovanja playerja; če ne bo nobenega novega fw za Elto do konca leta, bom verjetno menjal za kakšen drug player z malo boljšo podporo. Sem se sam nekaj igral z fw, pa mi ni nič pametnega ratalo... :8)
Sedaj ne vem za katerega bi se odločil... Verjetno za enega, ki ga podpira Pyps team. Mogoče za Yamado? Kateri po vašem mnenju največ obeta? Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

Jago ::

Da, elta ima tudi model na ESS chipu.

Imenuje se pa elta 8881 :) (brez heca, zal se pa zadeva ni prijela)

www.elta.de


8883 modeli pa so samo na MTK.

Stepni Volk ::

Še eno pozabil... Elte so 4 :). Glede serije 8883, za uspeh morate narediti direktno povezavo PC / DVD. To se lahko naredi takole: [divXvid] Popravilo zaflashane divx komponente in flashanje in uporabo Mtk Remaker-ja... Seveda se podviga lotevate na lastno odgovornost.
Glede nakupov sledim le temu, kateri je najcenejši... mislim, da je to v tem trenutku Gericom Bellagio AD2020 za 13'990 SIT (akcija pri Anni).

sergejp ::

elta 8883A

elta8838A_1250_v1_Mtz. Firmware suitable for this languages:
English, Croat, Czech, Hungarian, Polish, Romanian, Slovak, Slovene and Serbian.

What's new:
1. Big fonts for subtitles. (As Seen On TV) :coolspeak:
2. Mtz Logo. ;)

Subtitles characteristics in the present firmware:
The font is centered and outlined and can display up to 44 characters/line and the size is very similar to movie subtitles of TV Stations. Maximum 2 lines and/or 88 characters/subtitle.

enjoy,
Mtz

http://board.softpedia.com/index.php?act=Attach&type=post&id=66

--------

naj kdo sproba in da slike gor, da vidimo napredek!

upam da bo kaj tudi za 8883 brez A :)

lp

sergej

podtalje ::

Če kdo rabi centrirane podnapise in ostalo, si lahko zdownloada zadnjo verzijo DirectSub, kjer je tudi podpora za ta zadnji MTZ firmware.
http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=113494

Drugače pa tudi za verzijo z 1MB bi se dalo večje fonte narest.
Če koga zanima, si lahko zdownloada orodja na:
freeweb.siol.net/podtalje/Mediatek.zip
Postopek je enostaven:
Z MTKRemaker zamanjaš font, ki si ga naredil z FonCreatorjem. S testFont pa lahko fonte poljubno spreminjaš.
Če kdo rabi kakšno pomoč naj mi pošlje PM.
Edino treba je paziti, ker je max velikost 1MB.

e-marko ::

Fonte lahko tako potegneš iz tega neuradnega fw. Ali ne? Potem pa samo replace v Mtk remakerju. Potrebno še kaj drugega? Potem FonCreatorja in testFont-a ni potrebno uporabiti. Se motim? Grem probat... Nimam še kabla, zato malo cvikam. ;)

LP
...somebody, somewhere...

podtalje ::

Lahko to narediš. Pazi samo na velikost firmware-a.
Če te MTKRemaker ne opozori, da je firmware večji od 1MB, potem mislim, da bo vredu.

e-marko ::

Hvala!
Ta neuradni fw ima kao centrirane obrobljene podnapise. To pa verjetno že ni več tako preprosto? Bi vprašal one tipe, če nameravajo kaj napraviti tudi za 8883, pa ne morem postat. Še vedno čakam na potrditveni mail po registraciji...
No, grem sedaj (za)flešat mojo elto. :P

LP

EDIT: Nič ne bo. Fonti so preveliki (neobrobljeni) in tako prikazuje samo eno vrstico. Poleg tega pa iste fonte uporablja tudi za napise Open, Close in podobno, zato ti napisi ful utripajo. Bom poskusil z malo manjšimi...
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Jago ::

Ja fajn bi bilo ce bi MTZ naredil se firmware za 8883 brez A.

Je kdo probal firmware za model A? So fonti centrirani in vecji?

LexLuthor ::

Če ima kdo 8883A in kabel naj tole nujno sproba!!!!!! Do 8883 potem ni več daleč.

sergejp ::

@e-marko

to si probal ta firmware, ki sem ga jaz omenil zgoraj?

je kaj od tega res kaj je napisano:

- obrobljeni
- centitani
- večji
- 88 črk
podnapisi?


si že probal z manjšimi črkami?


lp

sergej

e-marko ::

Jaz sem vzel original fw od elte in samo menjal fonte. Kot že tolikokrat prej. Poskušal sem tudi že z amstradovim fw + razni fonti... :\
Čeprav dam notri obrobljene in kakšne koli že, so vedno beli. O centriranju sveveda ni ne duha ne sluha... Praveč pa se ne morem igrati, ker je fw hitro čez 1MB.

Prav tega za 8883A pa seveda ne bom šel nalagati na mojo 8883. Nimam kabla...
Trenutno pa uporabljam fw od amstrada (uporabnik Tai je menda avtor).

Poskusil sem z različno velikimi fonti, pa mi nekako nobeni ne ustrezajo. Če so preveliki, potem elta prikazuje samo eno vrstico. Potem me pa mine in pustim nekaj dni vse skupaj in čakam na kakšnega junaka, ki bi mu uspelo... :) :) Ker ga ni pa se grem običajno spet malo hecati.

Hotel sem povprašati te avtorje MTZ fw, če bo kaj za 8883, pa še kar čakam na potrditveni mail za dostop do postanja na onem forumu. ;( Če se je kdo od vas registriral pa naj malo povpraša....

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Fantje,

prve novice niso spodbudne. Baje je tole potegavščina. Ljudje, ki so sprobali pravijo, da je vsa sprememba v fontu, ki pa je prevelik, sicer pa je še vedno vse belo in levo poravnano.:( :( :( :( :(

Yanez ::

Točno tako !!!
Tudi jaz sem sinoči probal (sicer na Rimaxu, ki je brat od Elte in Amstrada (ni pa dvojček)) ustrezno korigiran FW in rezultat so veliki fonti, ki so levo poravnani, brez obrobe, samo v eni vrsti (ker so fonti preveliki za dve) in pa obupen setup in izpisi na ekranu zaradi prevelikih fontov. Skratka, očitno res nateg, ali pa MTZ sploh ni izprobal svojega omotvora (in je bil narejen teoretično brez preizkusa na mašini, kar je mogoče).
Zato pri Rimaxu zaenkrat ostajam pri moji zmiksani, a delujoči verziji, ki po defaultu podpira CENTRIRANE slovenske podnapise, ki so dovolj veliki in čitljivi, niso pa obrobljeni in podpirajo samo 60 znakov za podnapise (brez dodatnih predpriprav podnapisov res odrežejo tu in tam kakšno črko). Prav tako sem prilagodil celoten prevod menijev v Slovenščino (namesto italijanščine). Tej verziji manjka res samo obroba in pa 88 znakov v treh vrsticah (oz. veliki fonti v dveh).
Sem pa skoraj prepričan, da se moja verzija da prilagoditi tudi za elto in amstrada!!!
Omnia mea mecum porto

sergejp ::

pa bi lahko Yanez to naredil za nas revčeke 8883, ki niti velikih fontov nimamo?

LexLuthor ::

@Yanez

Mi lahko pošlješ Rimax FW na moj mail? Pa da pogledamo. Sicer pa mi napiši tvoj mejl, pa ti šibnem zadnjo verzijo Amstrad/Elta FW-ja, pa bo mogoče tebi uspelo vnseti ta prave stvari, da bo stvar delovala tudi na naših mašinah.

Hvala!

Yanez ::

@LexLuthor
TULE si potegni dol moj zadnji Rimaxov FW.
Moj mail pa je analogen tvojemu ;)

Če bi imel urco časa, bi sam pretvoril FW v obliko užitno za Elto in Amstrada. Če me kdo prehiti bom vesel, drugače bom pa zvečer spet malo eksperimentiral...
Omnia mea mecum porto

LexLuthor ::

@Yanez

Ali je vaši grupi morda uspelo ugotoviti, kako zamenjati servo del v 8032 delu kode? To bi pomenilo, da bi lahko veliko lažje "cepili" posamezne dele kode med različnimi playerji.

Yanez ::

@LexLuthor
Ne da bi vedel...
Omnia mea mecum porto

kokoon ::

a obstaja sploh moznost da se za 8883 (brez A) skombinira en FW ki bi znal centrirat sube? obstaja sploh kaksen player z 1mb memorije, ki pozna centrirane sube?
[kokoon]

sergejp ::

@ Yanez, Lex

sta že kaj uspela skombinirati?

večji in centrirani fonti iz Rimaxa?


lp

sergej

Yanez ::

Uporabnikom ploščosuka ELTA 8883 !!!

Probajte TALE FW za Elto.
Predelal sem ga za vaše ploščosuke.
Omogočen naj bi bil lepši in čitljivejši izpis podnapisov CENTRIRANIH po defaultu v srt formatu enakega imena kot je ime filma (slabost zaenkrat ostaja omejitev števila znakov za podnapise na 60 in dvovrstični izpis brez obrobe).
Prav tako sem prevedel tudi menije v slovenščino in dodal nova ozadja.

FW seveda nalagate na lastno odgovornost !!!
Ker sam nimam Elte me prosim obvestite o rezultatu eksperimenta.
Omnia mea mecum porto

e-marko ::

Super! Grem kar probati.
Pa dovolj je samo mtk.bin, brez dummy fileta.

LP

EDIT: Nadgradnja je delno uspela. Logo je ok. Problem pa je, da sedaj player ne zna več prebrati nobenega ploščka. Samo piše loading in se nekaj muči... nato pa no disc.
Torej: NE PRIPOROČAM NADGRADNJE!!!!! Razen če imate kabel. Ki ga bom sedaj očitno imel tudi sam... Shit! :P
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

[_MW_] ::

Je še keri drugi probo toti firmware? :D
Mogoce samo pri e-marko -tu ne dela ;) .... keri FW je zaj nabolse za gor dat??? En cas sem mel onega uradnega pa so podnapisi slabo berljivi na svetlejsih podlagah pol pa sem nalozo onega neuradnega od tai -ja ,...tisti pa delajo samo par minut pol pa zginejo :'(
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Yanez ::

Očitno prirejen FW ne deluje!
ZATO GA NE NALAGAJTE !!!>:D
(Prosim, če moderator izbriše link, da še kdo ne pade v skušnjavo)
Ker ustrezno modificirana eltin in amstradov FW delujeta na Rimaxu, sem logično sklepal da zadeva funkcionira tudi v obratni smeri ?!
Je pa pri vsaki nadgradnji vedno nekaj rizika, še posebej če smo brez kabla za direktno infuzijo, ki v večini primerov deluje.
Namen je bil dober. Bilo je tudi vloženo kar veliko truda v modifikacijo.
Je pa res, da je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni ;((.
Omnia mea mecum porto

e-marko ::

[_MW_]: poskusi še ti! >:D

Grem sedaj en kabel zalotati, potem pa bom videl....
Drugače pa bom moral enega za telefon kupiti.

LP
...somebody, somewhere...

borisg ::

Ali mi lahko kdo prosim pove zakaj mi nekateri XVID filmi štekajo?? Imam ELTO 8883A.
HVALA!!!!

sergejp ::

Našel sem še en firmware na tem forumu:
http://forum.divx.pl/viewforum.php?f=19&sid=c13f059473fd9f73333e3d4d810659c8

Pravi pa takole če kdo razume:

Zmodyfikowa³em trochê ostatni soft Abdula. Zmieni³em obie tapety, zmieni³em czcionkê na Tahoma Bold 17 i wprowadzi³em drobne poprawki do spolszczenia menu.
Niestety nie mam dostêpu do modelu 8883A wiêc nie mog³em tej wersji przetestowaæ. Zmodyfikowany soft na mojej 8883 chodzi bardzo ³adnie.

Linki dla obwa¿nych

8883_MP4_Firmware_5_Gramin_ver1.zip
http://gramin.w.interia.pl/Elta/8883_MP4_Firmware_5_Gramin_ver1.zip


8883A_MP4_Firmware_5_Gramin_ver1.zip
http://gramin.w.interia.pl/Elta/8883A_MP4_Firmware_5_Gramin_ver1.zip

e-marko ::

Elta zopet živi! Napravil sem en kabel z dvema tranzistorjema in štirimi upori in dela! :D Naložil original fw od elte.
Sedaj pa novim zmagam naproti. >:D

LP
...somebody, somewhere...

sergejp ::

čestitam e-marko! :))

boš probal sedaj zgornji link in poročal?


lp

sergej

e-marko ::

Sem že poskusil. Razen lepega ozadja ni nič takega.
Črke so majhne vendar nekoliko odebeljene glede na original fw. Velikost fonta 1 je 20x30 (tako kaže mtkremaker).
Če kdo hoče lahko brez strahu poizkusi. Kode so prave, tako da ni nevarnosti zaflešanja.

borisg: verjetno packed bitstream? Poglej malo po forumu... Rabiš MPEG4Modifier....

LP
...somebody, somewhere...

sergejp ::

@ e - marko

boš probal pogledat tega od yaneza. vzel je fw od rimaxa in dodal not svoje fonte. če uspeš združit to kombinacijo potem si itak genij

lp

sergej

mato22 ::

e-marko

A lohka vržeš gor kakšen načrt od tvojega kabla da ga še mi naredimo???
Kakšno skico pa kaj rabmo...

e-marko ::

Saj zaradi tistega fw od Yaneza sem zaflešal elto! Ne bi še enkrat. Mogoče pa bom poskusil spremeniti servo in remote in še nekrat probal.:8) Samo po moje je problem v 1MB spomina...

Za kabel ni problema. Našel pa sem načrt na italijanskem forumu od Amstrada.

Tam je še več različni načrtov, jaz sem pač vzel tega.

LP
...somebody, somewhere...

Yanez ::

@e-marko
Upam, da si dobil pošto pod zasebno. Veseli me, da si prestal krst in spravil ploščosuk nazaj v življenje!
Glede mojega FW-ja pa tole:
Težava je bila v malenkost različnem servo delu, ki je povzročil neprepoznavanje medijev. Ker sam nimam Elte sem zadevo preizkusil teoretično. Ker je Servo od Elte laufal na Rimaxu, sem sklepal, da velja tudi obratno. Sicer pa ta spremenjeni FW (razen servo dela, ki pa je žal ključen) podpira centriranje po defaultu. Ker pa je omejitev samo 60 znakov na podnapis nisem vključeval večjih fontov, ker večji od 30 pixlov v primeru dvovrstičnega izpisa ne delujejo.
Kar je še dobro pri mojem FW-ju pa je tudi kompleten prevod v slovenščino, ki sem ga delno povzel iz PYPSovega FW-ja (hvala PharoH), delno pa sam dopolnil in prilagodil na Elto.
Ko bo kompletna koda MTK1389 znana (tudi servo del), pa bomo lahko poljubno prestavljali in združevali dobre strani različnih ploščosukov.
Omnia mea mecum porto

mato22 ::

Hm, jest tam na tistem linku ne najdem nobenega načrta.

e-marko ::

preimenuj tisti download.php v download.zip in bo.

LP
...somebody, somewhere...

mato22 ::

Hm saj bi sam nikjer ni nobenega download.php ali kakšnega linka. Samo en načrt mi pokaže tistega z max232 , s tega linka ki si ga dal ti pa samo besedila vidim in nič drugega, nobenega linka da bi kje kliknil.

Drugače pa imam doma podatkovni kabel od Nokia 3310, ki ima konektorje Rx, Tx, Gnd in Mbus. S podatkovnim kablom naj bi bila tudi mogoča povezava z DiVX playerjem ampak meni ne rata.
Če priklopim Rx na RX in TX na TX ter Gnd na Gnd, ali Rx in Tx obratno, MTKtool ostane vedno na 0%.
Imam 2 playerja Rimax-a in od kolega Amstrada DX3016, ki ga je zaflešal in na nobenem mi ne rata. Imam pa gor že nalotane konektorje.
Ali je treba še kaj povezat s kablom da bo delovalo?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

e-marko ::

Yanez: žal nisem ni dobil... Piši raje na evilone@email.si

mato22: v prvem postu na tisti strani imaš za sneti piste tiny_1.zip.
Če ne gre pa ti pošljem, če hočeš. Če imaš pa že kabel, potem pa ne rabiš delati drugega. Komponenta pa mora biti vključena.

Malo se mi sedaj mudi, zato se kaj javim jutri ali pa danes pozno zvečer...

LP
...somebody, somewhere...

mato22 ::

No zdej sem se registriral in ga vidim thx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

[_MW_] ::

Lahko se keri meni poslje tiny_1.zip ...
hvala!
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

borisg ::

zakaj mi sedaj ko sem modificiral film šteka na računalniku?Na Elti sedaj dela normalno.

Hvala za odgovor!!

mato22 ::

No jest sem naredil kabel z dvema tranzistorjema in štirimi upori in mi je uspelo , da na Amstradu DX3016 od kolega deluje MTKtool.
Ampak imam drug problem. MTKtool mi javi "unknown flash memory". In ko hočem dati upgrade mi 3x javi "erasing" pol pa napiše "fail to erase flash".
Zdele glih probavam Backup in mi nekako dela. Bom videl kaj bo ko bo končal backup.
Aja a pa je normalno da tok počas dela backup, zdele mam 3% pa dela že ene 8 minut?????
kakšne ideje kako upgrejdat??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

sergejp ::

zdravo

sem probal fw od 8883_MP4_Firmware_5_Gramin_ver1, ki ima malo večje fonte (20x30), ter poslikal zadevo in primerjal z orginalom:

orginalni fw


Gramin_ver1 (fonti 20×30)



Slednja velikost fontov 20×30 pa je tudi maksimalna, kar jo lahko dosežeme (po pričanju Yaneza), dokler Elta ne izda novega fw s podporo 88 znakov in izpisa v treh vrsticah.

Da bi le kdo vsaj uspel konvertirat TA fw od Rimaxa, da bi vsaj 8883 podpirala centrirane podanapise po DEFAULTU, če že druga ne.

Lp,

Sergej

sergejp ::

Na http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=148&hl=Yamada je MTZ za 8883A popravil neresnice.

1. Subtitles characteristics in the present firmware:
The font can display up to 44 characters/line and the size is very similar to movie subtitles of TV Stations. Maximum 2 lines and/or 88 characters/subtitle.

2. What's new:
1. Big fonts for subtitles. (As Seen On TV) :coolspeak:
2. Mtz Logo. ;)

3. Making centered subtitles:
Download and install DirectSub ->> Many thanks to podtalje


Če kaj od tega drži (razen pod 3.) pa ne verjamem. Ali pač?
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321509 (46853) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870605 (18424) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922137 (9946) timzl
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525820 (13155) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531238 (14491) Stepni Volk

Več podobnih tem