» »

[divXvid] Elta predvajalniki

[divXvid] Elta predvajalniki

««
10 / 11
»»

seamaster ::

A ma kdo FW za slovenske podnapise za Elto 8903?

LPG

gibson ::

Vidm da je spet zatišje. To je dobr znak, ker pomeni da LexLuthor dela na novem FW za elto s polno paro

he, he

e-marko ::

Upajmo!:D

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

:)
Mislim, da me bodo Slovaki prehiteli. Zdaj je potrebno na novem FW-ju porihtati GUI (dolga imena, ikone,...), pa še par stvari. Fonti so potem mala malica. Hec pa je, da PB sploh ni več tak problem, ker si zdaj že vsi predhodno filme razpakirajo, preden jih pečejo na DVD. Jaz se ne bom zapodil kot svinja v buče z novim F/W-jem, ker je trunutni (razen PB) super. Za foro sem pri novem zamenjal fonte, vendar F/W-ja še nisem uspel preizkusiti, tako da ne garantiram za rezultate.
LINK

e-marko:
Kako je z dekodiranjem DTS-a pri eksperimentalnem FW-ju? Lahko sprobaš? Kako je s številom znakov pri podnapisih? ID3 tag?

e-marko ::

Dekodiranje DTS-ja je neuspešno.
Črke pa so neberljive, nekako "zamazane". Tu in tam se da kakšna prebrati in je čisto normalno, večinoma pa ne. Samo v meniju se vidi ime datoteke (svetle barve, težko berljivo) kjer so črke ok. Tudi oznake za Volume in ostalo se neberljive. Za dolžino subov pa ne vem.

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

ufff, tu bo pa veliko dela...

e-marko ::

Komaj sem našel tole temo. Čisto nekje med pozabljenimi in v prahu...:D
Zanima me samo ali je kdo kje zasledil kakšen napredek s tem novim fw? Dela kdo kaj na tem? Ima kdo kakšen zanimivi link?

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

hmmm

e-marko ::

Ja? :)
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

:D :D Pravzaprav nič, samo temo vzdržujem na vrhu!
Upam, da me ne bojo bannal:D

slokii ::

hmm.. glede na to, da se po zelo spodbudni novici ni nihce dolgo javil, me zanima ce sploh kdo dela na novem FWju?

LexLuthor, a se nisi ti vcasih s tem "igral", in izdal neke "popravljene" FWje?
Bil bi (pa verjetno tudi veliko drugih uporabnikov) neznansko srecen, ce mi ne bi bilo treba vsak film prekodirat....

LP

Jago ::

Prekodirat v kaj Slokii?

Saj zdaj s tistim poljskim FW delajo filmi ok, če misliš na PacketBitstream.

slokii ::

ja, packed bitstream sem mislil...

a ni s tistim poljskim FWjem nekih tezav pol s podapisi?

(sam nimam kabla, pa ne preizkusam FWjev, za katere fantje tukaj ne povedo da so OK).

LP

gibson ::

Tudi mene zanima, ali s tem poljskim experimentalnim FW podnapisi zginjajo al ne, ker so si informacije o tem nasprtujoče. Zato naj kdo pove s prve roke. Pa še nekaj. Zanima me, ali je velikost podnapisov s tem experimentalnim fw v primerjavi z fw od mtz tolk manjša, da zamenjava fw ne bi bila smiselna (ne glede na packed bitstream itd.)

LP

Jago ::

Ni tezav s podnapisi, le najvecji font ni tako velik kot pri mtz. Podnapisi so pri tem FW enaki kot pri tistem slovaškem.

Do sedaj je bil ta slovaski najboljsi:
http://elta.mpeg4-players.info/en/

Vceraj sem gledal XXX drugi del in ni bilo nobenih tezav. Moram najt en film, ko so podnapisi izginjali.

Če gledaš na večjem tvju so podnapisi povsem solidni, da o plazmi ne govorim.

Bom malo testiral in povem kak je z izginjanjem.

e-marko ::

Ker imam bolj majhen TV sploh ne pipnem nobenega FW pri katerem so manjši fonti kot pri zadnjem FW od Mtz ali ali Lex-a.
Ta fw, ki podpira PB pa zame ni nevem kaj. Premajhni podnapisi in tudi izginjajo menda. Meniji so nezadovoljivi... Ko bo enkrat to porihtano, pa bo bolje. Poglejte še malo v temo od Amstrada, če je tam kaj novega.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Jago ::

Evo, zdaj sem naredil majhen testič (zadnje čase gledam malo filmov) :)

(testirano z uradnimi "releasi")

1.
PacketBistream:

Master and commander je prej obupno zatikal, sedaj dela gladko ko suza. Naj še kdo napiše kakšen film, ki je v PB, da preizkusim, ker vsi ti novi, ki sem jih probal tudi delajo gladko (Herbie, Batman, Sahara itd.)

Torej velika izboljsava, saj sedaj lahko gledamo v PB nacinu.

2. Podnapisi:
Kot ze napisano, sem gledal cel film XXX 2. del in podnapisi delajo normalno, ne izginjajo.

Poiskal sem en novejsi film (The sisterhood of the traveling pants), ki je ac3+xvid-2cd (preveril v gspotu) in film sem spustil "letet" 40 minut in podnapisi niso izginili. Ko pa sem za hec prevrtel naprej pa so izginili in se vrnejo s tipko slow/play.

Pomeni tudi veliko izboljsavo, saj podnapisi, ce film gledas brez ustavljanja ne izginjajo.

Edini minus tega FW so morda za odtenek premajhni podnapisi, vendar mene to ne moti, da se gledat normalno, na majhnem tvju pa zna bi problem.

Mislim pa da to ne bi smel bit nek problem, da se zamenjajo s velikostjo Lexovih.

3. V meniju se po novem pokaze tudi ime podnapisa. Kaksno korist imamo od tega ne vem:)

Nisem pa testiral podnapisov .sub/.txt, ker jih preprosto nimam na nobenem dvdju, ze od nekdaj izkljucno uporabljam .srt, ki ga nesejo vsi playeri.


Zakljucek: glede uporabnosti najboljsi FW do zdaj, nudi prakticno vse kot Yamada 6700, z izjemo velikost podnapisov (ajde, nima slovenskega menija, samo to je le šminka).

Dajte mi povedat za še kak film v PB, da probam, zdaj se za nobenega ne spomnim (morda King Arthur)...

3.

Jago ::

tudi King Arthurja sem preizkusil, po 30 minutah podnapisi ne izginejo, prav tako film teče gladko.

gibson ::

Jago

Evo po spominu nekaj filmov, kjer sem si skoraj zlomil prste, ko sem s previjanjem klical izgubljene podnapise: Van Helsing (na 2 CD), Saw (1Cd), Bowling for Columbine (1CD), Master and commander (2 CD-ja).Če imaš možnost preizkustiti katerega od naštetih filmov (Master and commander si že) in če ti to ne vzame preveč časa, poročaj kako je z izginjanjem podnapisov.

Če ti resnično več ne izginjajo smo pa res le še en korak do popolnega FW. Ostane le še problem velikosti fontov. Ali pa še kaj drugega ?

LP

Jago ::

Točno. Van Helsing je meni tudi prej nagajal, bom probal zvecer ko nazaj pridem pa javim rezultat. Za ene pol ure ga spustim pa bomo kar takoj vidli.

gibson ::

Ja, sam fora je v tem, da podnapisi običajno ne izginejo v prve pol ure, ampak kasneje. Vsaj pri meni je bilo tako.

LP

Jago ::

Meni zginjajo od 17-23 minute oziroma so.

In potem ko sem jih znova vklopil so spet delali isto obdobje in tik pred koncem "cdja" ponov zginli.

Na cd je bilo potrebno 3 intervenirati.

p.s. malo potrpljenja, da pridem domov in test van helsinga. Je bla kar lepa burka se spomnim, ko sem povabil na ogled filma (prav van helsinga) in sem vmes 6x film preknili, veckrat kot poptv...

Jago ::

Dvomov ni več.
Dal sem skozi celi drugi cd Van Helsinga (prek 50 minut) in podnapisi niso izginili, skratka zadeva dela :)

Kaj še ostane velikim? :)

e-marko ::

Normalno berljivi podnapisi in porihtani meniji? :P
Lex je že poskusil vključiti njegove fonte in ni šlo tako preprosto. Poglej nekaj postov nazaj. Upam, da bo čimprej uspelo nekomu še to porihtati.

LP
...somebody, somewhere...

gibson ::

Jap tudi jast upam. Čeprav menim da bom še prej prešaltal na poljskega. Rajši majhni podnapisi kot nič.

slokii ::

slisi se kr prevec lepo da bi lahko blo res.... G.Lex, daj porihtaj te podnapise prosim... da bodo tako veliki kot so bili na zadnjem FWju ;)

@Jago: od kje si vzel ta FW- kak link? (upam, da govorimo o Elta 8883)

LP

Jago ::

Govorimo o elta 8883 :)

Tu sem snel, link je bil ze malo bolj gori dan

http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=15...

Za obe verziji je za 8883 in 8883A.

Za 8883 iz moje prve roke preverjeno dela brez rizika.

Ce je TV velik so podnapisi ravno primerni.

Da ni morda bil problem v izginjanju v količii spomina? Ker so bili podnapisi preveliki in so zginli ko je zmanjkalo Rama zanje?

LexLuthor ::

Ja, sem poskusil vdelat vecje podnapise, pa je nastal zmazek. Ta poljski FW ureja nekatere probleme, se pa vraca na zacetek glede ostalih. Mene predvsem motijo kratka imena filetov in pa majhni podnapisi.
Z obicajnimi orodji mi fontov ne uspe spremenit. Mogoce moramo pocakata kakega vzhodnega brainiaca, da to porihta.

Sicer pa sploh ne vem v cem je problem tiste dve minute pocakat, da vam Mpeg modifier porihta zadevo. Sploh zdaj, ko je na voljo MOD varianta, ki porihta cel DVD, preden ga zapecete.

Meni zaenkrat odgovarja tako kot je, vsaj dokler se ne porihtajo dolocene zadeve. Takrat pa mislim, da bo moj Amstrad ze fuc, pa bom itak saltal na Yamado. Zadnje case mi spusca ene cudne zvoke, ko vstavim dolocene DVD-je, kot da bi se mehanizem ze malce utrudil :P

e-marko ::

Podobne znake kaže moja Elta. Isto sra..., drugo pakovanje.:P :D
Sam sem se tudi odločil za Yamado kot nadomestilo ob crku 8883. Vendar kar noče in noče popolnoma izdihniti.>:D

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

..še pakovanje je skoraj isto :D :D :D

gibson ::

h e,he..
Sem vedel, da ko nam bo nekdo nalil čistega vina, bomo vsi utihnili.

iztokposedel ::

Lp. Sem novopečeni član (končno mi je uspelo registrirati se). Imam Elto 8883. Pred letom dni sem naložil program za podnapise in mi je lepo laufalo. Zadnje čase mi je začelo nagajati in sedaj mi noče odpreti niti original DVD samo louda nič drugega. Probal sem z novim FW, ki sem ga dobil na tem forumu ( od Lexa) vendar tudi tega noče odpreti. Prosim za pomoč. Nimam kabla, pa tudi ne vem kako bi si z njim pomagal ker se na te stvari ne spoznam. Sem iz savinjske ( Braslovče).

e-marko ::

Mislim, da bo počasi čas, da začneš razmišljati o novem predvajalniku.
Izgleda, da pogon izgublja mladostno zagnanost....:D

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Lex pravi, da je njegov FW ok. To potrjujejo milijoni zadovoljnih uporabnikov. Izgleda, da bo tvoj player žalostno smert storil pravkmalu, morda je že klinično mrtev. Kupi yamado 6700. STOP

iztokposedel ::

Namen imam kupiti Yamado 67oo, vendar bi še vseeno rad da mi nekdo pogleda, ker se mi ga zdi škoda - ga bom dal hčerki v njeno sobo da bom imel mir. Elta je stara cca 2 leti, naložil sem samo enkrat , še nikoli nisem nič popravljal, možno celo da ne znam kaj nastavit. Če je kdo pripravljen zadevo pogledat se bom oddolžil. Priznam da se sam na to ne spoznam .

LP

e-marko ::

Če ploščkov ne spozna več in nisi nič šaril po notranjosti, nimaš kaj...
Ali spozna plošček ali pač ne. Lahko bi recimo poskusil očistiti lečo glave. Sam sem imel en čas mojo Elto celo odprto (ko sem ravno nalotal kable za flashanje) in čiščenje leče ni imelo kakšnega pretiranega učinka. Dela kakor se ji zazdi.
Poskusi večkrat vstaviti plošček in drži pesti... :)

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Mogoče bi lahko kaj pomagali na servisu, samo imam občutek, da bo poseg dražji, kot je nova Yamada. Tele Elte so itak en škart. Dve Yamadi staneta 26.000 SIT. Morda je to rešitev.:D

iztokposedel ::

Hvala obema. Bom kar dve jamadi vzel, preverjeno dela kot je treba. Ima jo bratec in je zelo zadovoljen.Še enkrat hvala!
LP:)

Jimmy ::

Ali ima kdo ELTO 8883A še v garanciji in bi mi bil pripravljen posoditi garancijski list?
Moja je kot kaže spustila dušo, žal izven garancije. :(

Najlepša hvala že v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jimmy ()

gsx-f ::

Mene pa zanima , kako se zraven divx -a (doda več podnapisov naprimer slov. i n hrv. v obliki srt ) imam pa elto 8883 . Se mi zdi da sem to nekje videl kako se to napiše , pa sem pozabil ( morda pa se ne da ) Vnaprej hvala za pomoč ..
Mare
cas imas ce si ga le vzames mare

e-marko ::

Film.avi
Film.hr.srt - hrvaški
Film.en.srt - angleški
Za ostale pa ne vem.

LP
...somebody, somewhere...

gsx-f ::

Hvala se mi je kar zabliskalo ko sem prebral i n se spomnil kako gre .

Sedaj poiščem še fw za KISS-a pa smo zmagali.
Mare
cas imas ce si ga le vzames mare

Sharkec ::

Na Elta 8882 MP4 predvajalnik sem naložil firmeware Elta8882_204_tomb_MOD_84b_skin03 s katerim bi morali delati slovenski podnapisi. Sprobal sem nekaj filmov vendar mi šumnikov še vedno ne prikazuje. Mogoče ve kdo v cem je problem.

LexLuthor ::

Mogoče ni v redu fw?

Sharkec ::

Firmware sem pobral na strani http://sigma-players.nd.e-wro.pl/ in sicer najnovejšega kateri je na voljo na tej strani. V kolikor ima kdo kakšen firmware, ki preverjeno podpira šumnike na Elta 8882 MP4 playerji naj me obvesti.

S182 ::

Na moji Elti 8882 sem imel naložen FW Elta8882_204_tomb_MOD_61, kateri je
podpiral šumnike. Razlika med MOD_61 in MOD_64 je samo v SLO meniju in ne vem
zakaj ti ne delajo šumniki. Če želiš, pusti mail na forumu in ti pošljem FW MOD_61.

LP

Sharkec ::

Nalozen imam mod MOD_84b tako da ne vem zakaj ne delajo. Prosil bi te, ce mi posljes svoj firmware na
AndrejZupan@email.si

Andrej

Sharkec ::

Zanima me se kaksna je razlika me modeloma A in brez A.

gsx-f ::

Mene zanima kako točno so nastavljene nastavitve za podnapise pri elti 8883 . (Podnapisi so centrirani ,veliki ...) le kadar mi pride podnapis na svetlo sliko so črke popackane in slabo berlive . Zdi se mi kot da bi svetloba pronicala skozi črke v textu. Zanimajo me nastavitve barv ,prosojnosti... Imam naložen zadnji fw .
Mare
cas imas ce si ga le vzames mare

e-marko ::

Prosil sem mirkuma, če je možno da pogleda malo še fw za 8883. Ker mu je namreč uspelo kar lepo poštimati fw za Yamado. Tako, da držimo pesti.

LP
...somebody, somewhere...
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321477 (46821) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870597 (18416) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922128 (9937) timzl
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525816 (13151) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531236 (14489) Stepni Volk

Več podobnih tem