» »

[divXvid] Elta predvajalniki

[divXvid] Elta predvajalniki

««
11 / 11
»
»»

OuterSpace ::

To bi bilo prav odlično da bi po 2 letih končno ta pof.... player začel normalno vse skupaj poganjati.
No tale poljski experimentalni update takoj danes gor naložim da vidim če bodo podnapisi še tako izginjali kot so mi včeraj pri filmu - The 40 Year Old Virgin (DIAMOND - 2 CD) :)

Skrbi me samo kakšna bo velikost podnapisov, ker nekateri pravite da so full mejhni.

lp,

e-marko ::

Včeraj sem ravno dodal večje sube k temu eksperimentalnemu fw. Vendar pa je to bilo bolj na hitro in so črke malo preširoke.Velikost pa je super. Moram poiskati nekaj boljšega. Če bo kaj kul, bom dal tukaj gor. Imam bolj malo časa zato zna trajati kakšen dan...

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

@ Outerspace:

Pomagaj si s programckom AviMuxGUI, s katerim prekodiras film, preden ga zapeces. Za vec info si preberi TALE thread.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

OuterSpace ::

Kako se sedaj prižgejo podnapisi, ki se sedaj prikažejo v browserju z vprašajem - sem naložil tale poljski FW?

AVImux sem sprobal, pri filmu Return To Sender, pa mi sedaj še film ne dela - ga kar vn vrže.

gregorr ::

imam eno zafleshano elto 8883 s katero se mi enostavno ne da ukvarjat. ce mi jo je kdo pripravljen odfleshat se priporocam. sicer pa, ce jo kdo rabi za kaksne dele ali karkoli, naj mi cimprej javi, ker bo sicer letela v smeti!

LexLuthor ::

gregorr,

Lahko jo vzamem jaz. Meni je odje...a optična enota.

LP

Jago ::

Še koga zanima kakšna pokvarjena elta 8883?

Mislim da je crknil motorcek, saj se je naenkrat sredi filma vse skupaj ustavilo in ne vrti vec nobenega cd/dvdja. Ne sliši se več motorčka.

Drugo je vse ok. Če si kdo to popravi lahko ima še vedno soliden divx player. (v napravi je "vgrajen" tudi kabl za flešanje).

Izdelek je mozno prevzeti v MB, brezplačno.

e-marko ::

A je še malo zastokala prej? Ker moja malo škrta in spušča neke čudne zvoke pa takrat tudi začne slika malo zmrzovati. Izgleda, da je tudi motorček adijo... Še dobro, da sem nabavil Bellagia pravi čas.

LP
...somebody, somewhere...

Jago ::

Ne škrta nič več, sploh ne more več zavrtet dvd/cdja. :)

Kot nadomestek sem kupil zdaj philipsa 5100.

Malo še počakam če se kdo javi da bi mel crap potem pa leti v kanto. Ali pa če pozna koga, ki to popravlja, da iz kakega drugega playera da motorček.

zvis1 ::

@Jago

Zdravo, ce je se nisi spustil po smetisnem jasku, bi jaz bil interesent, ker mi je necakinja (3 leta) odlomla pladencek, motorcek pa ziher se dela in bi ga nadomesto. Drugace pa sem bil s to komponento kar zadovoljen. OK, ce ne bi bilo nasih predelovalcev firmware-a, bi tudi na moji verjetno nehal delat motorcek in se marsikaj drugega:D

LP
Crash !!!!

Jago ::

Naprava je zal ze oddana. Upam da bo novemu uporabniku sluzila se naprej, ko jo bo pac popravil.

LexLuthor ::

Naj samo potolažim lastnike Elt 8883. Zadnji firmware - star eno leto - je, z izjemo PB podpore, še vedno boljši, kot tisti, ki trenutno teče na Yamadah. Da se ne bo kdo čutil prikrajšanega...

e-marko ::

Ne bo čisto držalo... 8883 poleg manjkajoče podpore za pb tudi ne prepozna podnapisov, če so drugačnega imena kot video fajl. Saj danes mogoče to ni več takšen problem, ampak sam imam kar nekaj starih filmov, ko še nisem pazil na enako ime in z elto jih nikakor ne morem pogledati. Zato pa sem nabavil Bellagia (fw enak kot pri Yamdi 6600/6700), ki pa je do sedaj prebavil še čisto vse. No, saj če ne bi moja 8883 začela izpuščati dušo bi še tako počakal, ker kaj drugega pa ji res ni mogoče očitati. Aja, Bellagio podpira še Nero digital. Če komu to koristi pa ne vem.:P

LP
...somebody, somewhere...

Jago ::

Še nekaj ne bo držalo.

Z zadnjim FW, ki sem ga imel na Elti 8883 (poljska beta verzija) je bil podprt PB.

Testiral sem na več filmih, ki so prej zatikali in zadeva je delala gladko. Drugi tu na forumu z istim FW tega niso opazili (je baje se zatikalo), tako da ne vem v cem je bil problem. PB je kot podprt napisan tudi na poljski strani.

Edina funkcionalna hiba so bili majhni podnapisi, kljub trem velikostim.

e-marko ::

Sem sam tudi en čas uporabljal to beta verzijo. Dokler so podnapisi tako majhni mi pač nič ne pomaga podpora pb. Žal.

LP
...somebody, somewhere...

Jago ::

Poglejte si MTZjevo stran oziroma forum.

Mtz poziva lastniske modela 8883 s kablom, da testirajo nov FW. Svetla luč :)

Pomeni da bo elta ob koncu svojega obstoja deležna solidnega FW ali?

Link

nosk8fx ::

jaz nimam kabla, bi pa prosil "testerje s kablom", da poročajo o ugotovitvah...

lp

e-marko ::

MTZ mi je dostavil fw in ravno testiram. Poročam takoj, ko končam.

EDIT:
Ok, moja 8883 je očitno dokončno izdihnila. Vsak medij samo še malo zavrti in potem zaškrta. Motorček...
Sem pa prej še uspel preveriti malo ta novi fw od MTZ.

Podnapisi so treh velikosti. Veliki so resnično veliki.:P

CD medij: bere srt podnapise, ki so drugačnega imena kot film. Ostalo nisem uspel preveriti.

DVD medij: Posnel sem Film.avi, Film.srt in Film.en.srt. Plus še več ostalih podnapisov z drugačnim imenom tako, da je bilo vseh 8 ali pa 12. Prebrala je najprej Film.en.srt medtem, ko sem Film.srt lahko izbral z daljincem. Ostalih podnapisov z drugačnim imenom ni prebrala. Čeprav jih v browserju pokaže.
Enak postopek sem ponovil z sub podnapisi in rezultat je bil enak. Prebere Fim.en.sub in Film.sub.

Več pa žal nisem uspel preveriti (samo en ali dva podnapisa z drugačnim imenom kot film na dvd-ju in podobno...), ker enostavno noče več zavrteti medijev.

Lahko samo rečem, da je to do sedaj še najboljši fw za 8883, kar sem jih preizkusil. Če ne bi crknil motorček sploh ne bi bil kupil novega predvajalnika.

Če bo kdo hotel še preizkusiti sem dal tale fw SEMLE. Seveda tetirate na lastno odgovornost. Čeprav ne vem kaj bi lahko šlo narobe.:)

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

nosk8fx ::

hvala na hitrem odogvoru.
bom še počakal na kakšen komentar, da mi zaradi FW slučajno ne "izdihne", saj potem brez kabla ne morem pomagati...
če pa vse ok kot praviš, pa itak da super!

PireCrompir ::

Morda je bilo to že omenjeno, pa sem spregledal. Kaj zmore FW, objavljen tukaj: http://elta.mpeg4-players.info?

LP,
Grega
-- PireCrompir

LexLuthor ::

@Pire

Isto, kot moja FW adaptacija. Glej moj post na strani 9.

stiblar ::

Preiskusil ta novi FW ki ga je objavil e-marko in moram rečti da meni dela odlično. Črke so dovolj velike, moti me le da ni črke "č". Namesto č-ja je nek drug znak vse ostalo dela super.
:D

e-marko ::

Saj v končni verziji bo MTZ prav gotovo objavil fw, ki bo imel to pošlihtano za nas vzhodnjake.

LP
...somebody, somewhere...

zvis1 ::

@e-marko

kaj se kaj dogaja na vzhodnjaski sceni pri MTZ-ju glede zadnjega firmware-a. Jaz sem na moji ELTI zamenjal vratca in deluje kot urca. No skoraj kot urca (firmware???). Ja, ce imas kaksne kontakte z MTZ-jem, daj ga malo povprasaj kako je s tem. Nasplosno pa, a se da kje download-at ta zadnji FW? Jaz ga nisem nasel nikjer.

LP

Rok
Crash !!!!

e-marko ::

Poglej na forumu, če je kaj novega, ker sam ne sledim več, saj ne uporabljam več Elte že nekaj tednov, ker imam Bellagia. Link do tistega fw, ki sem ga nekaj preizkušal, pa je v mojem predprejšnjem postu malo više. Če bi moja elta še delala, bi vsekakor imel naložen tisti fw, ker je daleč najboljši do vsega do sedaj videnega.

LP
...somebody, somewhere...

zvis1 ::

@e-marko

Hvala, sem nasel. Skoda, da ti je Elta izdihnila. Sem pa pogledal na tistem forumu in ni nic novega. Tnx se 1x.

LP

Rok
Crash !!!!

zvis1 ::

Tukaj je za vse, ki imate kabel in elto 8883 (brez A) BETA (preizkusna) verzija MTZ-jevega firmware-a z naborom za našo vrsto črk (1250)

KLIK

LP

hipno666
Crash !!!!

PireCrompir ::

Imam Elto brez kabla, pa zadeva vseeno dela, hehe ;) ...

no, šalo na stran: zadeva podpira PB in podnapise z imenom, različnim od imena filma, podnapisi so nekoliko manjši kot v LexLuthorjevem f/w, vendar povsem dovolj veliki. Nisem še preizkusil xvid/ac3 kombinacije zaradi izginjanja podnapisov, ker trenutno nimam ustreznega filma, vendar naj bi stvar delovala. Sktatka, lastniki Elte, izgleda, da smo končno dobili f/w, kot se šika :)) !

LP,
-- PireCrompir

Zgodovina sprememb…

LexLuthor ::

Bom ob priliki skušal še podnapise porihtat...

NiKeC ::

obstaja ta isti firmware tudi za 8883A ?

zvis1 ::

@pire

ja, jaz sem ga tudi ze sprobal in je ena A. probal sem tudi z AC3 filmi na 2 CD in podnapisi mi vec ne izginjajo. MTZ rulz! Skratka kaj naj recem, elta deluje perfektno.

@Lex

Ce pa ti se zrihtas velikost (ceprav niso ravno ful mali) podnapisov, potem pa je zmaga tu.

@nikec

za 8883A pa ni ne duha, ne sluha. probaj mu napisat mail, ker vcasih ima se kaj skritega odzadaj :D


LP

hipno666
Crash !!!!

PireCrompir ::

@ Lex
Bom ob priliki skušal še podnapise porihtat...


Za to bi ti bili vsi, kot že za prejšnje verzije, brez dvoma zelo hvaležni.

Hvala in LP,
-- PireCrompir

Zgodovina sprememb…

slokii ::

@Lex:
ponizno sprasujem, ce si v tem casu ze imel "priliko".

Kot je omenil ze Pire, bi ti bili za to vsi zelo! hvalezni.

@all: ker nimam kabla, me zanima, kaj je trenutno zadnja preizkusena razlicica FW ?

Hvala vsem (posebej Lexu:) pa LP

zvis1 ::

Oj, eltaši:D !!! Kaj se dogaja novega? Malo sem bil odsoten in nimam ravno kontrole nad dogajanjem. Trenutno še vedno uporabljam zadnjo verzijo od MTZ-ja in moram rečt, da špila super:)

@Lex
Sicer se mi podnapisi ne zdijo ravno ful mali, ampak vseeno te bom zagnjavil: si ze kaj pogledal možnost povečave:D :D :D ???

@slokii
Ja, zadnja, ki spila je tu KLIK

No, mejte se...;)
Crash !!!!

enmalinovc ::

Oj!

Imam Elto 8883:) .
Do sedaj sem vse diske vstavil, prižgal podnapise in zadeva je špilala.
Zadnje čase pa mi pri nekaterih divx predvaja zvok, slike pa ne, oz. je namesto slike samo seznam posnetega na Mediju.
Zanimivo je to, da nekatere filme iz tega medija normalno predvaja neklatere pa ne.

Ali bi se zadeva s temi novimi "FW-ji", katere omenjate, popravila?

Doma sem iskal tudi originalna navodila, žal brez sreče.
Tudi ko sem hotel pogledati na www.elta.de sem opazil zadnje prispevke leta 2005, navodil pa nisem našel.

Sam sem precej nevešč :8) zato bi prosil vas poznavalce da mi nudite pomoč .

Hvala vnaprej
:D
enmalinovc@email.si

zvis1 ::

@enmalinovc

lahko probas z zadnjim firmware-om. 100% ti na to vprasanje ne bo mogel odgovorit nihce. marsikaj se je resilo s to zadnjo nadgradnjo. jaz sem pri svojem bratrancu nalozil zadevo gor in mu je nehalo samostojno zapirat pladenjcek za cd-je (pred tem pa se nisi smel dotaknit niti s konico prsta in ga je ze zaprlo). tak da.... probaj. ce pa rabis kaksno pomoc al pa navodila mi poslji pod zasebno.

LP
Crash !!!!

miskoslo ::

Mislim da mi je crknila ELTA 883 :( oziroma, elta mi noče izpljuniti CD/DVD. Vratca se ne odprejo. A obstaja kak low cost fix za to zadevo al jo raje pošljem na pokopališče.

Drugac mi elta izpiše "HELLO" ko jo priklopim, sam kaj več pa ne morem delat z njo.

LexLuthor ::

Mislim, da je odslužila svoje....

LexLuthor ::

@zvis1

Poigral sem se s fonti, nisem pa še sprobal, ker se mi ne ljubi. Preizkusi TOLE in sporoči svoje vtise.

LP

pusorg ::

Ali Elta 8883 A podpira .ogg format

mbranko ::

Zanima me če ima že kdo med vami to elto: ELTA 8847 (slikice ne morem prilepit): http://www.elta.de/de/artikel.asp?Artik...
Podatki so samo v nemškem jeziku:
Abspielbare Formate:
MPEG1: VCD, DVCD, MVCD, XVCD
MPEG2: DVD, SVCD, SXVCD, XSVCD
MPEG4: DivX™ 6 Ultra, Nero Digital™, DivX 3.11, 4.x, 5.x, 6.x,DivX-Pro, XviD (MPEG-4 720x480 @ 30fps)
Audio: DVD-Audio, MP3, WMA, MP3-DVD
Bild: Picture CD, JPEG (2-4 Mega Pixel)
Unterstützt DivX Untertitel (inklusive Sonderzeichen):
Unicode(UTF-8), westeuropãisch, türkisch, zentraleuropãisch, kyrillisch, griechisch,
hebrãisch, arabisch, baltisch, slowenisch
Unterstützt MP3 ID3 Tags
HDMI (High Definition Multimedia Interface) Ausgang
HDMI Auflösung: AUTO/ 480p/ 520p/ 720P/ 1080i/ 1024x786/ 1360x768
High Definition JPEG Modus: Ein-/Ausschaltbar
TV Format: 4:3 / 16:9
Bildschirm Modus: Ausfüllend, Original, Höhe/Breite angepasst, Auto Anpassung
TV System: PAL / NTSC /AUTO
Schãrfe und Kanten über Setup einstellbar
Smart Picture Funktion zum einstellen verschiedenster Helligkeitsstufen bei JPEG's
OSD Sprachen: Deutsch, Englisch, Französisch, Spanisch, Italienisch
Untertitel: Deutsch, Englisch, Französisch, Spanisch, Italienisch, AUTO, Aus
Audio: Deutsch, Englisch, Französisch, Spanisch, Italienisch
DVD Menü: Deutsch, Englisch, Französisch, Spanisch, Italienisch
Pro Logic Funktion
Kindersicherung
Zoom Funktion mit horizontaler und vertikaler Verschiebung
Ausgãnge: FBAS Composit, Y Pr Pb Component, S-Video, Scart RGB, HDMI 1.0,
Analog 5.1, 2 Kanal Stereo, SPDIF Koaxial
Eingebauter 4 in 1 Kartenleser für SD, MMC, MS und XD Karten
USB 2.0 Schnittstelle
Zertifizierter Partner von: DivX™, Nero Digital™ und Sisvel MP3
Geprüft nach deutschem CE Standard
Farbe: silber
VPE: 2 Sets
EAN: 4001608201406

Glede na forum dvdboard.de:
- velikost podnapisov je RES ZELO dobra (dobil slikico pa je ne morem prilepit)
- podpira ide in sata zunanje diske- usb 2.0 (fat 32, prepozna le eno particijo);

Glede ostalega pa ni podatkov:
- gledanje fotografij in v ozadju igra mp3 komad (kot philips 5960/12) ??
- ali podpira packed bitstream ??

ker je notri zoran čip me zanima zakaj se ne da modificirat;

lp branko

p.s.
prosim moderatorja da objavi to sporočilo in briše prejšnje

Dead_Meat ::

Da malo bumpam topic.


Mam en beden predvajalnik Elta 8894DVD, nakaterem nikakor ne usposobim predvajat divxov in xvidov.

Predvajalnik je bil cheap (zato ga je tastar tud kupu :( ) verjetno zato tudi ne predvaja teh standardov.

Upam da se da z nadgraditvijo firmware kej spedenat. Aja, pa na uradni strani tega predvajalnika sploh ni med produkti

Help?

LexLuthor ::

@Dead Meat

Na žalost tvoje ime velja tudi za tvoj player. Na kratko ;)

sebcagran ::

PROSIM ZA POMOČ:

Imam predvajalnik ELTA 8847 mp4.

Podnapisi so fenomenalno mali. Naložil sem firmware upgrade iz dvd board.de, vendar se velikost podnapisov ni povečala.
Dejansko so podnapisi skoraj neberljivi.

Ali se dobi kak upgrade, ki bi podnapise povečal.

Hvala za pomoč.

LP

Seb

crayz43 ::

Zdravo! Zanima me ali je komu uspelo proklopit zunanji disk ki že ima svoje napajanje na ELTo 8847 mp4 ? Ker meni sem preizkusil že vse mogoče načine vendar noče prepoznat diska. Firmwar pa je originalen.

Hvala za pomoč!

darexx ::

Kateri firmware je najboljši za elto 8883A? Mi ga lahko kdo pošlje na moj email darkoirgolic@hotmail.com?

Hvala in lep pozdrav!

darexx ::

Pls če ma kdo še ta fw ali ve kje ga downloadat naj mi javi, nujno bi ga rabil, ker drugače moram kupit nov player.

Hvala še enkrat.

PireCrompir ::

darexx je izjavil:

Pls če ma kdo še ta fw ali ve kje ga downloadat naj mi javi, nujno bi ga rabil, ker drugače moram kupit nov player.

Hvala še enkrat.


ne morem verjet, ampak našel sem nek star fw, kljub temu da playerja ne uporabljam že leta :-)... kar bi, mimogrede, svetoval tudi tebi ;-)... zaenkrat raziskujem, če ga lahko pripnem temu sporočilu, ampak izgleda, da to ni mogoče. ga bom poskusil nekje uploadat in ti sporočil link. ker je minilo toliko časa, nimam pojma, če je bil to moj zadnji fw, ki sem ga uporabljal, ali če je bil najboljši... mislim, da se je s tem na tem forumu veliko ukvarjal LexLuthor, mogoče se lahko obrneš neposredno nanj s kakim zs, če je še aktiven.

evo link:
http://www.multiupload.com/7JNVETU6ER

lp,
-- PireCrompir

Zgodovina sprememb…

darexx ::

Še vedno ima težave z xvid+ac3. Gledam film 50min in ga kar prekine. Divx+mp3 pa dela lepo, samo se mi ne da vedno konvertat filmov :) Če ne obstaja kak fw, ki odpravi te težave bo zgleda čas za nakup novega.

Hvala vseeno!
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321408 (46752) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870574 (18393) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922122 (9931) timzl
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525803 (13138) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531225 (14478) Stepni Volk

Več podobnih tem