» »

Posocnina

Posocnina

Thomas ::

Danes zjutraj sem na radiu ujel nekaj takega:

"DAL sem posocnino - par tisoc tolarjev - zdaj pa slisim, da tisti ljudje morajo vracati posojilo . Kam je sel moj denar?"

Ja, pa moj tudi?! :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Huey P ::

Malo kruta zadeva. Saj smo v Sloveniji, kjer se takšne ali podobne stvari (lahko rečem) skoraj vedno dogajajo.

..::DOOM III: The Legacy::..

Tomi ::

Ja, saj morajo vracati, pa ne vsega. Tisti denar je bil med drugim namenjem tudi kratkorocnim posojilom, ker se je drzava hotela s tem zavarovati pred prevelikimi stroski. Sploh pa se mi zdi, da je odvisno od poskodb, kdo placa koliko obnove..
metrodusa.blogspot.com

Huey P ::

Tomi;

Pa so tisti, ki so denar dali vedeli, v času ko so denar dali, za to???


..::DOOM III: The Legacy::..

Thomas ::

Milijon ljudi je prispevalo po nekaj tisoc tolarjev. To je nekaj milijard tolarjev. Za ta denar se da zgraditi vsaj tisoc his - sem racunal tedaj in bil pomirjen glede usode potresnikov.

A je z mojim racunstvom kaj narobe?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Thomas: s tabo je vse v redu, samo z naso drzavo ni. Ta je imel od potresa po moje samo dobicek in nic drugega.
Huey: ne ve ce.. Mislim, da je bilo takrat misljeno, kot da bo ves denar sel za obnovo in da potresniki ne bodo placala veliko. Sedaj pa se dusijo v odplacevanju.
metrodusa.blogspot.com

frudi ::

Thomas, vidim, da sma enako računala, s to razliko, da jaz pri tej zbiralni akciji nisem sodeloval.
kaki dve miljardi tolarjev - dovolj za kr nekaj povprečnih hišic... ali pa za par hišic, novo parlamentarno dvorano in par službenih avtov za naše poslance (or whatever...)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Misak ::

Je potem takem nakljucje popolna obnova parlameta letos? >:D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

mrbig ::

To vse pa še novo službeno letalo ki ga vlada potrebuje za "let v ZDA" cca 20.000.000 $.

Ja potrebe so velke

P.S.kot da grejo ke 2X na mesec
Bo že bolje

Thomas ::

Ne vem kako so ponucal ta dnar - me prav zanima, če bomo izvedli.

Ko bo pa na primorskem spet potres - bom šel tja in dal enmu s podrto bajto 5000 SIT. Položnico od države - bom pa vrgu stran. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mrbig ::

Thomas absolutno se strinjam s tabo toda nekako boš moral dokazati da si res dal ta denar določenemu oškodovancu,tudi midva takrat še s punco sva porabila več kot 10000 sit ko sva šla tja na izlet.
Bo že bolje

OZZY ::

Ma država vedno obljublja, da bo za potrebne pomoči poskrbela potem pa jih zapusti svoji usodi denar pa pobaše sama v svoj žep in za svoje potrebe. vedno je bilo tako in vedno bo.;((
Go with the flow.

Thomas ::

Ne ne ne ... tale drzava ima do nas obveznosti - kakor mi do nje.

Se majo kar lepo za obnasat drzavni organi in funkcionarji, ker nismo nobena naivna raja vec, kot so bili nasi predniki vsa stoletja nazaj.

Clara pacta.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Thomas hehe poglej okol sebe, potem preberi se enkrat svojo zadnjo izjavo in se z vso mocjo uzgi po celu...
Artificial Intelligentia

BigFoot ::

pa še res je. luni na čist prow. sej so tud taki kot mi ki vidimo kaj se dogaja, samo pri nas večina ljudi še vedno na svet gleda 's plašnicami'.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Thomas ::

Zdej bomo videli, cigava teorija druzbe je bolj pravilna.

Po moje ljudje niso vec tako preplaseni, kot so bili vcasih.

Dopuscam pa moznost, da bo "strokoven" odgovor vlade, ces da so "transferirali sredstva v proracun za bodoce naravne katastrofe" - ljudem zadoscal.

Meni ne. Jest vem, da so nepovratna sredstva, ki so jih prejeli od obcanov transferirali v kredite potresnikom.

Zna biti, da smo financirali kaksno banko, ki je prijazno ponudila kredite - za garancijo in nagrado pa pobrala posocnino.

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OZZY ::

Ma država je 100 procentno od tega potresa in posočnine profitirala. V to sem prepričan.
Go with the flow.

poweroff ::

Večina folka je naivnega in neaktivnega. Ravno sem moral prestudirati knjigo Psihologija mnozic od Le Bona. Knjiga je stara 106 let, samo totalno seka. Nekje pravi Le Bon takole: da obstaja cel kup ljudi ki so nezadovoljni s svojim življenjem, službo, dohodki, stalno godrnjajo, ampak niso pripravljeni nič storiti oz. nič ne storijo. Dokler ne dobijo enega Vodjo. Samo potem pa izbruhne nacizem, v tem je problem.

Saj sam vidim kako je to - zadnjič smo imeli en sestanek v naši vasi in so se ljudje razburjali da občina nič ne ukrene za odvoz čiščenje smeti. In potem je nek stari vstal in začel groziti da bo treba iti demonstrirat pred občino ali ap pred parlament.
Hehe, sem si mislil sam pri sebi... mogoče bi prišel do prve ali druge gostilne, potem bi se pa štrajk kmalu nehal.

Poleg tega ima folk sthar pred oblastniki - oni začnejo bluzit o nekih številkah in zakonih, pa se vsak "userje"...:(

abcde7 ::

Ma jest jih u posočju dost poznam ker mamo vikend, sej enem je prov da jim država pomaga, enmu sosedu, je šel pa samo dimnik, k je mu par let staro hišo in je mu slab dimnik, pa je dobu dnar za novga! Tam u Bovcu morjo pa eni u prikolcah bit!>:D

miranpozar ::

Ta naša država se mi zmeraj bolj gnusi! Sama banda, ki bi jo treba čim prej postaviti pred zid!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kill the bank (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27731747 (27088) Okapi
»

ali bo pokojnina čez 40 let? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26119993 (15844) ZLOky
»

Ali Slovenija potrebuje novo stranko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31018055 (14586) gzibret
»

Katastrofa v Aziji! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24216717 (11115) Thomas
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015584 (11307) gGiF

Več podobnih tem