» »

Ali Slovenija potrebuje novo stranko?

Ali Slovenija potrebuje novo stranko?

MadMicka ::

Samo ne bit taki kot v DESUS-u, kjer niso vedeli ali bi podprli paket reform ali ne, nato pa jim je reformator Damijan zagotovil, da socialna država ne bo trpela in so se odločili, da paket reform podprejo :D

MIslim, to je tko k v Titovih časih, kar je reku je blo res...

borchi ::

Kad pa sod še mal deleže prodata pa bo za vmesni cajt.

eh, sj ne more bit res...

sod bo že brez tega, da fila proračunsko lukno mel tolk zgube, da ne vem, če se mi lubi tolkrat nulo pritisnat. :\

Če misliš, da je privatizacija le prodaja delnice se zelo motiš. Razumeti moraš, da je treba podjetje pred prodajo "pripraviti". Upam da me razumeš.

se popolnoma strinjam. podjetje mora bit na privatizacijo pripravljeno. "pripravljeno" naj bo tako, da ima dobro ceno. dobro ceno ima, če dobro posluje. če zamenjuješ vodstvo pomeni ali da nisi zadovoljen s poslovnimi rezultati (ne vem, če sem slišal kj veliko kritik glede dela "odstopljenih" direktorjev, ki držijo vodo - hja, še janša je reku, da res ne more pomagat, če pa sami odstopajo) in da bo to novo vodstvo sedaj obrnilo poslovanje podjetje navzgor ali pa menjaš vodstvo zato da pridobiš vpliv v gospodarstvu. v obeh primerih je jasno, da o kaki pospešeni privatizaciji ni govora.

čeprav, to morem priznat, da komaj čakam, da "odstopi" jankovič. ker se je prej takega šerifa delal. bum šu ku bum jest hotu... kolk mu še damo? mesec, dva?

pa nič ne zagovarjam brezglave razprodaje državnega premoženja. samo naj ne farbajo folk.
l'jga

FastWIND ::

JAnković ti gre v nos?

Morda ne bo več dolgo ali pa tudi ne. Že pa vleče poteze iz ozadja in že ima ustanovljeno družbo pooblaščenko v katero novači male delničarje Mercatorja. Kaj to pomeni za njim si lahko mislite.

drejc ::

Če misliš, da je privatizacija le prodaja delnice se zelo motiš. Razumeti moraš, da je treba podjetje pred prodajo "pripraviti". Upam da me razumeš.


Vrjamem da nismo tolk nesposobni da lih nam pa to neb ratal. Mislm da nimamo slabših kadrov od Poljakov in Estoncev, etc. na tem področju.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

gkovac ::

Povej kaj je konkretno narobe z njegovimi reformami, o tem se pogovarjamo.


Torej Thomas: Nisem prebral vsega in predelal tko da z njimi nisem popolnoma seznanjen. Upam da boš to upošteval :D Torej... konkretno:

uvedba EDS - reformatorji sicer trdijo, da se hrana in zdravila ne bodo podražila, ampak kakor sem seznanjen niso pripravili nobenega izračuna, ali projekcije ali je to res ali ni.. pravijo da je potrebno tvegati in se sklicujejo na ekonomske teorije. Zgled za EDS je Slovaška (lepo prosim!!!! da ne padem v neustavljiv živčni smeh). Jankovič je povedal, da bo podražil izdelke, ker se svojemu dobičku ne bo odrekel. Tudi povišanje plač se mu ne bo poznala toliko kot povečanje davka. Če se spomniš so se stvari podražile že takrat ko "smo" šli iz 8% DDV na 8,5% in takrat ko smo šli iz 5% prometnega davka na 8% DDV. Se pravi lahko mirne duše pričakujemo 11,5% dražjo hrana in zdravila.

Predlagajo tudi ukinitev dodatka za prevoz in malico - kako bo to izgledalo za vse tiste, ki se resnično vozijo iz recimo Kočevja v Ljubljano in že sedaj dobivajo nepopolne potne stroške? plače bo tako imel 100.000 SIT za prevoz bo pa na mesec dal najmanj 30.000 SIT seveda bo pa v službi še lačen, ali pa si bo pokvaril želodec z sendviči :D . Krasna računica res.

Predlagajo tudi uvedbo šolnin, ki naj bi jih vsi študenti plačevali potem, ko diplomirajo (se zaposlijo), tisti, ki študija ne bi dokončali, pa bi bili plačila oproščeni. Mi lahko razložiš logiko?

Glede pokojnin je pa približno takole: podpirajo, da bi šli ljudje čim pozneje v penzijo, ostaja pa predlog, da če bo šel nekdo, ki ima na primer že dovolj delovne dobe (npr. 40 let), ampak še ni dosegel starostne meje po sedanji zakonodaji (63 let), bo penaliziran in bo dobil manjšo pokojnino (to bo udarilo predvsem tiste, ki so šli mladi v službo). Drugače pravijo, da se ljudi ne bi smelo več silit v penzijo in naj se jih pusti delati, dokler želijo - s tem naj bi si zagotovili tudi višjo pokojnino.

V zdravstvu imajo en kup predlogov, ampak nobenega konkretno razdelanega - glede privatizacije bolnišnic, zagovarjajo tudi, da bi bili vsi zdravniki zasebniki, nič pa ne predlagajo, kako bi zagotovili kvaliteto storitev bolnikom, da bodo človeka, ko bo bolan, resno obravnavali, mu naredili potrebne preiskave, mu predpisali ustrezna zdravila. To pa bi bilo nujno, če narediš zdravnike za zasebnike, sicer bodo vsi po vrsti šparali, da bodo imeli večje dobičke in bomo kot v Ameriki.

Res je, da se Slovenija mora postaviti in pogledati "naprej", ampak ne na silo, kot to hoče JJ.

Sedaj si pa TI na vrsti, da mi poveš kaj je JJ storil dobrega do sedaj (pa to z notarji je brezveze... kolikokrat na leto si pa rabil notarja?)
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

Thomas ::

> Jankovič je povedal, da bo podražil izdelke, ker se svojemu dobičku ne bo odrekel.

To je že ena direktna laž. Še več jih je. Tako da se ne bom ukvarjal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gkovac ::

Iščem TOČNO kje in kdaj je Jankovič to rekel....
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

BigWhale ::

Posti, ki niso bili v skladi s pravili ali pa so se nanasali na pobrisane poste, so bili pobrisani/popravljeni.

Thomas ::

> Iščem TOČNO kje in kdaj je Jankovič to rekel....

Jankovič je rekel obratno, sem videl.

Sicer pa navija, da bi on (trgovec) vseeno imel nižji DDV. Štacunar pač in še dober zraven.

Vendar je jasno povedal, da "cene ne morejo gor". Da "so še previsoke".

Navija pa seveda, za absolutno znižanje davkov. Kako potem financurati proračunski primankljaj, ga ne zanima. Kot nobenega, ki bi "le odpravili davek na izplačane plače" ne. Vlado mora.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Ravno zato, ker je potrebo v večjem delu zaflikati proračunsko luknjo zaradi ukinitve davka na izplačane plače, je totalni nesmisel uvajati EDS, ki bo proračunsko luknjo še povečal. Čudno, da se tega reformator Damijan ne zaveda.

Phil ::

je totalni nesmisel uvajati EDS, ki bo proračunsko luknjo še povečal

EDS DDV-ja da bo povečala proračunsko luknjo?
LP

MadMicka ::

Ne, v mislih imam EDS, ki bo nadomestil sedanjo progresivno dohodnino. O tem je pravzaprav največ govora.

drejc ::

Ja jest res ne vidim problem, če bom od zdej naprej večji prejemnik neto plačil, bom pač več zapravu in z večjim veseljem delal nadure in s tem podpiral tehnološki in socialni napredek.

To je poanta EDS IMO.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

iration ::

Sulc: Jankovič je povedal, da bo podražil izdelke, ker se svojemu dobičku ne bo odrekel.

Ali se lažeš ali se pa sproti zmišljuješ.



Je pa to povedal po rtvs.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

gkovac ::

uh... /me se ponižno opravičuje ... bral sem nekaj drugega in narobe razumel. Torej... moja izjava o Jankoviču ne velja. Dejte si duška :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Alexius Heristalski ::

Semolič: "Z referendumi bomo blokirali zakone, ki bodo izrazito protidelavski. [če bo vlada ignorirala proteste]"
Pravkar slišal tole na 1. programu RASLO.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

WarpedGone ::

Semolič... cokla napredka.
Zbogom in hvala za vse ribe

MadMicka ::

WarpOne, cokla napredka je takale miselnost. Nismo namreč v totalitaristični državi.

Če je sindikat proti EDS-ju, dvigu DDV-ja, znižanju odpravnin, skrajšanju odpovednih rokov, ni zadost, da samo to pove, ampak mora storiti, kar je v njegovi moči, da bodisi to prepreči, bodisi uveljavi kak kompromis. Žal je tale vlada takšna, da ne da kaj dosti na socialni dialog, ki je nekaj povsem običajnega v razvitih državah in ki je bil btw standard tudi pri nas v času prejšne vlade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Alexius Heristalski ::

Že njegovo izrazoslovje (protidelavski, ipd.) pove, od kje se je vzel.;)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

WarpedGone ::

WarpOne, cokla napredka je takale miselnost. Nismo namreč v totalitaristični državi.


Morda ne več. Smo pa še vedno v državi kjer velika večina (manjsposobni) ljudi grdo izkorišča bolj sposobno manjšino. Le zato, ker so v večini.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Vedno sem bil mnenja, da demokracija ni najboljsa zadeva... Hja.

gzibret ::

Samo je pa trenutno najboljša zadeva, kar ima človeštvo za ponudit.
Vse je za neki dobr!

drejc ::

Problem je ker je biu prejšni sistem "delavski" in je takisto tako večinsko mišljenje še danes, neglede na izobrazbo, materialno stanje in dolžino tiča.

Se pa zadeve od lanskih volitev obračajo na bolje, počasi, a vsaj se.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

MadMicka ::

drejc, ljudje pretežno živijo od svojega dela in ne od kapitala, tako da ni jasno, kaj si hotel povedati s tem, da je bil prejšnji sistem "delavski". Družbeni sistem ni samemu sebi namen, temveč ga imamo zato, da čim bolj kvalitetno živimo. V vsakem družbenem sistemu so delavci pomemben segment družbe. Res pa je, da so bili delavci v prejšnjem sistemu (pred l. 91), kar se tiče delovnopravnega pložaja, bolj zavarovani kot danes. Verjetno si o tem govoril, samo ne vem, kaj si želel povedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

BigWhale ::

Ne, prejsnji sistem ni bil delavski ampak je bil socialno zabusantski.

"Odprimo drzavno tovarno, dajmo 10.000 delovnih mest ljudem, juhej!"

Potem pa vsak dvajseti delavec rece, eh iz sluzbe me ne morejo kar tako zabrisati, delati se mi pa ne da, bom malo polezaval.

Ne mores tako, ker sistem prej ali slej crkne. Odvisno od kreditne sposobnosti drzave. ;>

hermes ::

drejc, ljudje pretežno živijo od svojega dela in ne od kapitala

Itaq če so jih pa komunisti naučili zapravljat o varčevanju pa ni bilo ne duha ne sluha.

Po nekaterih podatkih je imela Slovenija ob koncu minulega približno v vzajemne sklade naloženih 107 tisoč tolarjev sredstev na prebivalca, medtem ko na primer v Avstriji ta znesek pomeni približno dva milijona tolarjev na prebivalca. Na Irskem pa celo 21 milijonov.

MadMicka izračuni si donose na ta sredstva, pa boš videl da se da živet tudi od česa drugega kot od dela.

Pa prosim ne stalno jokati nad državo, ker je posameznik tisti, ki nekaj šteje, njegove poteze pa zaznamujejo njegovo življenje!!!

MadMicka ::

očitno hermes, da se ne razumeva najbolje. Jasno, če se le da, naj človek živi od kapitala, dela pa naj le zato in le toliko, da ostane vitalen. Hotel sem le poudariti, da celo v razvitih državah danes le majhen procent ljudi lahko živi od kapitala, zato mora družbeni sitem še vedno veliko pozornosti posvečati delu in delavcem.

hermes, tisti tvoji finančni podatki pa v bistvu pomenijo le dvoje: prvo, da vzajemni skladi pri nas še nimajo takega zaupanja, kot v tujini, se pravi, imamo več denarja v "šfumfih" ali na banki in kot drugo, da je Slovenija nekoliko manj bogata, kot tiste države.

Pa če smo že pri številkah, jasno, za razvito družbo ni pomembno samo, koliko ima v povprečju bogastva na prebivalca, temveč tudi, kako je to bogastvo porazdeljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

hermes ::

Pomoje ne gre toliko za nezaupanje, kot "stara navada železna srajca." Pogostoma še slišim izjava ala "ali se splača varčevati v evrih," Slovenija pa je že lep čas v ERM 2, kar pomeni da bo Banka SLovenije naredila vse da se tečaj ne giba.

Hočm sam povedat da je v Sloveniji še premalo prisotem "investicijski" duh, kar pa je ostanek preteklega režima (ne pa pomankanja denarja).

borchi ::

Hočm sam povedat da je v Sloveniji še premalo prisotem "investicijski" duh

pol pa ne smeš prit v temo zoki by by. tam desna smetana slo-techa ugotavlja, da je jankovič preveč investiral. da se more (pardon, bi se moral) bol nazaj držat. da je bil zadn čas, da se je ustavil tale pohod rdečega trgovca.

...stripy smeh...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Thomas ::

> pol pa ne smeš prit v temo zoki by by. tam desna smetana slo-techa ugotavlja, da je jankovič preveč investiral

Ne moreš "preveč investirat", če nimaš političnih botrov.

Če pa imaš politične botre, boš lahko investiral več, kot je ekonomsko smiselno.

Ne poznam zadev z Mercatorjem. Samo tale dokapitalizacija mi je eden od indicov, da je bilo res tako. Ko smo bili pe bolj v socializmu in manj v kapitalizmu kot danes.

Kar pa ne pomeni, da nismo še vedno kar precej v socializmu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

mislim, tole je pa že absurdno!

pol pa pustmo vse skup bankam. naj one ustanavljajo in vodijo vsa podjetja.

mislim, od kod pa nekomu, da je bolš met finančne obveznosti kot pa kapital med obveznostmi do virov sredstev..... ne vem. resno.

in v temu še uspejo videt indice za novo pink komunajzarsko zaroto...

smešno.
l'jga

Thomas ::

> pol pa pustmo vse skup bankam. naj one ustanavljajo in vodijo vsa podjetja.

Ne vem kje si to pobral. V Nemčiji in Franciji?

Jest se samo sprašujem, od kod bi lahko dobili par deset milijard denarja, da bi ga investirali kot kapitalski vložek v Mercator?

V gotovini ga lastniki toliko zagotovo nimajo. Banke pa bi ga lahko posodile Mercatorju, če se namerava posodabljat ali karkoli. Če ima kakšen dober plan.

Da bi pa s TOLIKO denarja vskočili lastniki, je pa oslarija mislit. Razen če se drugje dezinvestirajo morda.

Zakaj le? Je Mercator tako dober?

Dvomim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

In sedaj nam bo Thomas povedal na osnovi česa dvomi. ?! :))

LP.IgorGrozni

Thomas ::

Na osnovi česa dvomim, da je Mercator tako dober, da naj nekdo proda druge SLO delnice in jih investira v Mercator?

Mislim, da je breme dokazovanja na Mercatorju, da je tako dober.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

In zakaj je oslarija, da bi vskočili lastniki ! S TOLIKO denarja (khm , koliko ??:))

LP.IgorGrozni

Thomas ::

Par deset milijard SIT naj bi bilo dokapitalizacije. Naj bi se toliko kapitala realociralo v Mercator.

Zakaj in počemu?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

In ker Thomas dvomi, Thomas pove. :|

LP. IgorGrozni

PS. Za Mercator pa govori denar. Zelo zgovorno. Le poslušati je treba

borchi ::

Ne vem kje si to pobral. V Nemčiji in Franciji?

erm, ne! nisem pobral nemčiji al pa franciji. se butasto sliši, ane? me veseli, da si opazu, ker sem to pobral od tebe. ti praviš, da imajo samo banke tak dnar. da ga ostalo gospodarstvo raj drugam da, edino banke so tolk nore, da vstopajo v taka tveganja, da posojajo denar za take projekte.

in ker vemo, da so banke zelo konzervativne, nam je tut jasno, da trosiš bedarije.

btw, če se sprašuješ od kod bi denar vzeli za dokapitalizacijo. mislim, a res tolk mal poznaš zadeve? dnar je že bil. sam naši novi komunajzarji niso meli od kod vzet, pa so se zgrozili ob misli, da bi zgubili kak procent v deležu. pa so poklicali na pomoč tastare komunajzarje.
l'jga

Thomas ::

Banka ne gre v tveganje. Niti v zaslužek iz tveganja.

Ona pač da (zavarovano) posojilo in pobere obresti zanj.

To je pa ja jasno, po kakšnem principu delajo banke.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

ja, ni mi treba (narobe) razlagat stvari, ki jih vem.

btw, vsak bankir ti po bovedal o čem se menijo na kreditnem odboru.

ti praviš, da posamezniki ne morejo zbrat denarnih sredstvev (oz. da to ni ekonomsko smotrno). torej ostanejo samo še banke za ustanavljanje ali dokapitalizacijo podjetij.

celo večja bedarija pa je, da tudi če to kar trdiš drži, da banke še vedno ne bi vstopale v tveganje. ni nobene zavarovalnice na svetu, ki bi za tako nizko zavarovalno premijo zavarovala toliko bančnih kreditov neke banke, s takim tveganjem in tako nizko premijo na tveganje (obrestmi).

se pa strinjam, da bi mercator teoretično lahko prišu do nižje cene virov, če bi si sposodu direktno od neke banke. od take, ki ji noben znesek ni prevelik, ki ne gleda na razpršenost svojih kreditov, ki ima veliko veselje spremljat poslovno življenje svojega komitenta... no, pa takih bank ni veliko.

glej na dokapitalizacijo kot na sindicirano posojilo. poleg tega, da pri dokapitalizaciji ne gre samo za dnar not prnest.
l'jga

Thomas ::

>pri dokapitalizaciji ne gre samo za dnar not prnest.

Aja? Zakaj pa še? :\

Samo TO povej, da ne bova secirala tvojega celega posta. Ljudje lahko zgubijo po več niti.

Samo TO povej, zaenkrat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

zakaj misliš, da se je janši dokapitalizacia upirala? ker ne bi bil vplačan dnar prave barve.

za barve si pa ti strokovnjak.
l'jga

borchi ::

naslednja nit pa je?
l'jga

Thomas ::

> pri dokapitalizaciji ne gre samo za dnar not prnest.

TOLE mi pojasni. Okoli me nič ne zanima zaenkrat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

sicer pa se verjetno spomniš kako se je zalomlo pri dokapitalizaciji uniona. zakaj so nekateri bili za dokapitalizacijo in drugi proti?

ker so laščani mislili, da mora union dnar nujno dobit s krediti.

lepo te prosim!

p.s. kake pol ure ti damo, pol pa ti bomo črkovali, kaj se še lahko zgodi pri dokapitalizaciji.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

IgorGrozni ::

Mislim, da si Thomas zasluži hint;) : Lastninske pravice/ razmerja deležev/upravljanje

Thomas ::

Vi meni kar črkujte. KAJ se še zgodi pri dokapitalizaciji, razen da dajo mau denarja v kapital firme.

(Država, če bi ne prodala, bi dala par milijard v Mercator pri dokapitalizaciji. Davkoplačevalci, no.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Thomas ::

Vsaj tak načrt je imel Jankovič. Dobiti nekaj milijard od (nekaterih) lastnikov. Tudi od države. Za bodoči razvoj Mercatorja.

Ko je država prodala, so novi večinski lastniki raje zamenjali Jankoviča s tem načrtom vred, kot da bi vtikali milijarde v Mercator.

Če jih bodo vendarle, jih bodo očitno brez njega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

thomas zdej razlaga začetek zgodbe. ker ga prej nismo poznali!

ccc...

samo, da govori, kot da bi dala država nepovratna sredstva v mercator. kot, da država ni imela možnosti nesodelovanja v dokapitalizaciji (sploh ker se umika iz gospodarstva)...
l'jga

Thomas ::

No najprej mi vseeno povej, kaj je dokapitalizacija drugega, kot vložek svežega denarja v podjetje?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izracun place

Oddelek: Problemi človeštva
434914 (3812) drejc
»

Slovenia vs. Češka (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9130679 (28529) jype
»

Reforme na mizi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
81835245 (22355) Thomas
»

Odstop ministra za razvoj - Jože-ta P. Damijana (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
625515 (4213) Daedalus
»

Davčna merca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15811225 (8478) Thomas

Več podobnih tem