» »

Katastrofa v Aziji!

Katastrofa v Aziji!

1 2
3
4 5

PlayTheGame ::

@cman: Samo hotel sem demantirati Thomasovo izjavo glede upada gladine morja, ki ga tik pred prihodom tsunamija praktično ni. Sploh pa ne tako dolgotrajnega, da gredo prebivalci tako v "easy" ribe po kotanjah pobirat (kar bi iz tega konteksta pomenilo, da je gladina morja na obali upadla kar za nekaj minut, kar je povsem skregano z logiko, če vemo da tsunami doseže hitrost tudi do 900 km/h)... Tsunami "potuje" bolj po dnu in ga na odprtem morju za razliko od običajnih valov ni možno videti. V burno debato o lolekih in butljih se pa ne mislim spuščat... :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Keyser Soze ::

Kot prvo, morje se umakne pri tsunamiju. Ni pa to pravilo. Tako da tu imata oba prav.

Kot drugo, hitrost tsunamija zavisi od globine samega morja. Pri globini par kilometrov sam val že doseže hitrosti tam 800km/h, medtem ko se ta hitrost naglo niža z upadanjem globine. Edino kar se veča je val sam. Na kopnem ima val hitrost okrog 40km/h. Tako da z enim avtomatikom mu že lahko uideš.

Če bi ta zadeva pridivjala na kopno z hitrostjo 800 ali 900km/h, bi zradirala vse živo in mrtvo par kilometrov v notranjost ne pa vse neprivezano par 10 ali 100 metrov na kopnem.

Tako da ne kvasit neumnosti če ne poznaš teorije. Boljše bit tiho.

Kar se tiče pa bežanja v hribe in plazov. :D Ne ga srat. Če ob morju začutiš potres jo ucvreš v notranjost, stran od vode, rek, ipd.... Pol kilometra od obale si že varen, če je le kaj grmičevja na poti. In to je treba vsem tam vbit v glavo. Ampak sedaj bodo že vedeli...

.

Mirč ::

Trenutna številka mrtvih je 59.186, nekateri pa ocenjujejo, da se bo zaradi številnih pogrešanih ustavila na 75.000
Vi pa o butlih

infidel ::

Pomembno je vedeti, da tovrstni pojavi v tistih krajih niso pogosti pojav, sploh pa ne v teh razseznostih, ki so se zgodili predvcerajsnjim. Ali je navaden prebivalec Indije, Sri Lanke, Somalije lahko pricakoval taksno neustavljivo silo vode, ki bo podirala vse pred seboj? Omenjam te tri drzave, ker ti so imeli vsaj nekaj vec moznosti, da se umaknejo, prebivalci Aceha, Tajske, Mynmarja so imeli krepko manj casa.

Prebivalci severnega dela Sumatre prakticno 0, najprej potres, ki je podrl vse, kje je bil potres pod zemljo ali na morju se je verjetno le redko kdo spraseval, takoj po potresu. Kako pa naj navaden neobvescen clovek ve, da je potres pod morsko gladino in ne na kopnem? V tistem momentu je nastala vsesposna panika in kaos zaradi unicenja in resevanje tistega kar ti je blizu, a lahko trezno razmisljas, da poleg unicenja tvoje lastne hise sledi se val, ki bo vse skupaj odplavil? Mislim, da je tovrstno misljenje prakticno nemogoce v tistem kaosu in vsesposni destrukciji. In tudi casa je praktino na voljo skoraj 0, da se umaknes. Val je pridrvel v 5 - 10 minutah do Sumatre. Vsakrsno resevanje je bilo tu nemogoce. In zrtev bo tu tudi najvec.

Prebivalci vseh teh prizadetih obalnih regij dobro poznajo svoje okolje in naravo, bolje kot vsi mi tukaj. Marsikdo je lahko kljub neizmernemu poznavanju nature krepko presenecen kaj vse ti lahko narava pripravi. Vsekakor ne mores pricakovati nekaj kar prej se nikoli niso videl, dozivel sploh pa ne v tej razseznosti. Markirati ljudi z butastostjo ipd. je skrajno nezrelo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: infidel ()

jest10 ::

PlayTheGame:
Ti in podobni.
Kapirajte že enkrat da tsunami NE GRE 500KM/h ob obali

nightman ::

Na slo-comp strani sem zasledil, oglas kako lahko darujete. Akcija se začne jutri.

Humanitarna akcija je tudi v Sloveniji stekla:

Rdeči križ Slovenije je že začel akcijo zbiranja pomoči prizadetim v potresu. Sredstva žrtvam potresa lahko nakažete na tekoči račun TRR NLB 02922 - 0019831742, sklic: 4014, s pripisom Potres JV Azija.

Od 29. decembra lahko prizadetim pomagate tudi prek sporočil SMS. Pošljite ključno besedo Cunami na številko 1919. S tem boste prispevali 230 tolarjev.

Tudi Slovenska karitas (Kristanova ulica 1, Ljubljana) je pozvala k solidarnosti z žrtvami. Pomoč lahko nakažete na tekoči račun 02140-0015556761. Namen: Cunami - Azija, sklic 121204.

Povejte to čim več drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nightman ()

BendeR ::

Misliš reč Slo-compu? :)

Tisto s SMS-i se začne jutri. Če pa misliš nakazat večjo vsoto, lahko to storiš že sedaj.
:=)

Highlag ::

Mene pa zanima zakaj je tudi toliko turistov iz EU in drugih razvitih držav, ki so obiskali nesrečne kraje tale Tsunami tako presenetil. Saj smo vsi tako brihtni. :\

Zakaj niso takoj začeli bežat?

Ljudje smo leni. Delamo in živimo tam, kjer nam paše. Pa naj bo to na obali, ki jo mogoče dvakrat na stoletje oblije ubijalski val, dolina v katero se skotali gora snega, pobočje vulkana ali pa dolina po kateri se sprehajajo tornadi.

Če ni resnega opozorila ljudje pozabimo na nevarnost. Tudi men našo kratko vojno se nismo skrivali cele dneve v zakloniščih ampak le ko so zatulile sirene.

Še zmeraj pa ne morete ostati tako hladni ko se zgodi takšna tragedija. Sami so si krivi. Sigurno so sami krivi. Samo a mislite da zdej rabijo to slišat? :\
Never trust a computer you can't throw out a window

nightman ::

Ja točno, sem hotel napisat slo-comp pa sem slo-tech, se opravičujem.
Lepo, da so naredili eno akcijo da lahko tudi mi z vsemi močmi pomagamo.

zile ::

Baje da je med umrlimi v nesreči, tretjina otrok :( . Koliko ste bili pa vi stari, ko ste izvedeli kaj je to tsunami ?:\
Ker se je nesreča zgodila v nedeljo po njihovem času, baje ni bilo veliko ljudi zunaj po tržnicah in trgovinah. Če bi se nesreča zgodila ob delavniku, bi bilo žrtev baje 10x več. Vir CNN. :O

PlayTheGame ::

@Keyser Soze in @jest10: Saj nikjer nisem rekel, da ima tsunami na sami obali hitrost od 500 do 900 km/h. Itak, da bi potem zbrisal vse živo še kakih 10 km v notranjost (odvisno od terena). S tako hitrostjo potuje na odprtem morju oz. oceanu, s plitvino se pa hitrost zmanjša. Točno to je napisal @Keyser Soze, isto sem imel sam v mislih, samo meni se pač ne da pisat vsega tako na dolgo, zato ste me pa mal narobe razumel. :) Še vedno pa trdim, da je upad gladine morja pri obali tik pred udarom tsunamija bolj izjema kot pravilo, oz. če je že, je neznaten. Sploh pa da bi bil drastičen upad, nevem no kolikor sem že pred časom gledal vse tiste oddaje na Discoveryju, se ne spomnim, da bi bilo to omenjeno. :| Če pa temu ni tako, potem pa prosim za kak link.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Utk ::

Če naše cestarje lahko vsako leto decembra preseneti sneg, lahko tudi njih kakšen tsunami na 40 let, pa še med tako paniko.

_sas_ ::

prav na kozlanje mi gre vso to moraliziranje ... in najbolj glasni se že čez en teden več ne bodo spomnili tega. bah.

Thomas ::

> Baje da je med umrlimi v nesreči, tretjina otrok.

Pa 1% tistih, ki jim je ime Radjiv.

Itak, da je najmanj 1/3 otrok v tistih krajih. Po moje še več in je tu "primankljaj". Verjetno so bili povprečno vseeno pametnejši od starih kozlov, ter so se umaknili.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Wiki. Ni ravno podroben ampak ti da eno izhodišče.

Pogooglaj malo za unescovim programom za opozarjanje pred tsunamiji.

TESKAn ::

Je nekaj časa nazaj bila na discoveryju oddaja o enem takem cunamiju in je bilo lepo rečeno, da se je morje konkretno umaknilo, preden je val prišel na kopno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ahac ::

Čudno, da se v Posočju niso pravočasno pripravl na to kar so pač dobil.. očitno so tud butli^2.


ps. Recimo, da ste na morju v Portorožu. Pa pade gladina malo.. a boste kr bežal? Sploh, če še niste doživel tsunamija v življenju. In tudi tam ga še niso.. torej sploh niso pomislil na to možnost.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Brane2 ::

Še ena presunljiva in popolnoma nepričakovana novica s teh območij:


Reševalne ekipe pomagajo kriznim območjem Azije, ki so jih prizadeli morilski cunamiji. Do sedaj je število žrtev naraslo že na 68.000. Presenetljivo pa je to, da v katastrofi ni umrla niti ena žival.


:\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


ps. Recimo, da ste na morju v Portorožu. Pa pade gladina malo.. a boste kr bežal? Sploh, če še niste doživel tsunamija v življenju. In tudi tam ga še niso.. torej sploh niso pomislil na to možnost.


1. Tam se to dogaja nekajkrat na stoletje

2. Če bi imel Portorož podobno zgodovino, bodi prepričan, da bi bili sklorajda vsi v sekundi daleč od obale.

Stari morski kozli niso kar tako brezveze previdni z morjem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matev ::

Brane2 je postal:
Presenetljivo pa je to, da v katastrofi ni umrla niti ena žival.


ja valda a ribe pa ni nobene na suho naplavlo in tud nobene mravje zalilo ali polža odplaknilo
ali psa (mačka) pred hišo
ali kakšnega mnogoščetinarja?

zagotovo je tudi kak rak ali uš sedaj v živalkih nebesih

tudi da so vsi krti ali glodalci preživeli ne verjamem popolnoma

Brane2 tebe so spet nategnil

Brane2 ::

Domnevam, da so mislili na kopenske žvali, ki so se verjetno pravočasno umaknile.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Presenetljivo pa je, da v katastrofi ni umrla niti ena kopenska žival.


Ah, ja narobe sem pasteal s 24ur.com ...


H.D. Ratnayake, namestnik direktorja oddelka za zaščito narave, je povedal, da je zanimivo, da na Šrilanki ni umrla niti ena žival. "Noben slon ni umrl, noben zajec. Mislim, da imajo živali šesti čut in vedo, kdaj se bliža nevarnost," je povedal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Matev ::

Brane2 to je pa zato ker ne razmišljaš s vojo glavo

vsega tudi ni treba verjeti kar piše

kopenska žival je tudi kobilica, mravlja, krt, podgana, miš, deževnik, glista in še bi lahko našteval

verjetno pa res ni bilo kakih medvedov tam ko so ljudje skakali po potresu naokoli...

TESKAn ::

Matev se dela norca...iz sebe.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Velepotez ::

V tem prispevku na 24ur je precej bolj pretresljivo tole:



"Na tajski plaži Khao Lak, kjer naj bi umrlo do 3000 ljudi, pa so se tatovi, preoblečeni v policiste in reševalce, lotili tuje lastnine. Odpirajo prtljago turistov, praznijo trezorje v hotelih in ropajo domačine na obali severno od otoka Puket."
Odgovor je 42.

Matev ::

Še človeških žrtev niso preštel in že nekdo izjavlja da ni nobena žival umrla.

Res imajo živali šesti čut (ali pa razvita čutila za spremmbe raznih naelektritev ozračja - kot recimo mrčes pred nevihto).
Ampak to ni poanta ki sem jo hotel povedati.

Hočem reči da ne more nihče trditi da ni nobena žival umrla če pa sploh še niso na vsa področja prišli ... na otokih tudi dvomim da bi se imela žival kam skriti - če je dobesedno premikalo otoke ali jih pa popolnoma zalilo.

Pa tudi če so večje živali večinoma zbežale pred nevarnostjo je to povsem normalno.
Ne more in ne sme pa nekdo ki trdi da so ljudje ki so umrli butci primerjati ljudi z živalmi in se sklicevati na ta podatek kot na dokaz njegove teorije o butcih ki so umrli (in so s tem kao neumnejši kot živali). NE

Ljudje so umrli - tu pa dobesedno neumnosti tolčete o tem kako bi se če bi bili pametni rešili.

Edina rešitev bi bila predhodno izobraževanje ljudi o teh pojavih in vzpostavjen sistem obveščanja preko siren, TV, radia ali pa ustno... TEGA PA NI BILO
zato so umrli domačini in turisti.
Pa ne spet o IQju.

Dolžnost vsakega turista je tudi da se pozanima o deželi in o nevarnostih ter posebnostih - tako da ne bo spet kdo flancal kako so tam neumni - preberte koliko švedov pogrešajo.

Brane2 ::


človeških žrtev niso preštel in že nekdo izjavlja da ni nobena žival umrla.

Res imajo živali šesti čut (ali pa razvita čutila za spremmbe raznih naelektritev ozračja - kot recimo mrčes pred nevihto).
Ampak to ni poanta ki sem jo hotel povedati.


Res. Tega nismo vedeli. Čakal sem na tvojo razlago. Prej si nabijal, da tega niso mogli predvideti. Sedaj priznavaš, da živali lahko take stvari predvidijo. Si slišal kdaj kaj o čudnem vedenju živali pred potresi in nevihtami ?
Kaj misliš, zakaj so se naši prapradedje trudili opaziti take stvari ?


Hočem reči da ne more nihče trditi da ni nobena žival umrla če pa sploh še niso na vsa področja prišli ... na otokih tudi dvomim da bi se imela žival kam skriti - če je dobesedno premikalo otoke ali jih pa popolnoma zalilo.


Tip samo opaža, da med vsemi temi človeškimi trupli ni živalskih. Tip verjetno tega ni mislil ravno matematično dokazati, ker je verjetno uradnik, ne pa matematik, se ti ne zdi ?


Dolžnost vsakega turista je tudi da se pozanima o deželi in o nevarnostih ter posebnostih - tako da ne bo spet kdo flancal kako so tam neumni - preberte koliko švedov pogrešajo.


Ne ga srat. Če si turist in te agencija odpelje na potovanje, verjetno na doopustu ne razmišljaš ravno o tem, sploh če domačine, ki tam živijo tisočletja, ne skrbijo take stvari.
Saj si ravno zbežal iz službe in nasploh okolja, kjer so te take stvari morale skrbet in drago plačal, da drugi za nekaj dni skrbijo zate !
Ja, turisti bi se lahko pozanimali tudi o tem, pa se niso. A to je zajeb na povsem drugem nivoju tveganja. Ni enako tveganje, če si enkrat na par let za nekaj dni tam ali pa če tam stalno živiš in na vsake 30-50 let masovno umiraš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

IgorGrozni ::

Sicer OT, ampak si ne morem pomagat:

Eh, Brane2, ti spet o celebralnih kapacitetah. Res si pravi brainiac ne ? :D

Pripomba ni zlonamerna ! Šala, ok.:D

LP. IgorGrozni

Redman ::

Mene čudi samo nekaj....dons sem gledu en posnetek in so ene tipi kr stal na enmu pomolu in gledal v morje...lepo pri miru...Naenkrat pride val in vse sam pomete dol.WTF?!?! Kva so delal na pomolu...nč jasn...

Sam eni ste pa res neumni tle...Pravte da so vsi dol neumni ker niso bežal...Jao....75000 ljudi in vsi so bili neumni po vašem...

BigWhale ::

Potres je bil! Stopnje devet! Koliko kasneje je prisel tsunami?

IgorGrozni ::

Malo bolj resno ! Človeško vedenje ocenjevati samo in edino skozi racionalnost, je zelo,zelo omejen način razmišljanja.

Kar pomislimo na nekatere navade, ..recimo v restavracijah pojemo vse kar smo naročili in so nam servirali. Če v tem primeru staknemo salmonelo in od tega umremo, smo butasti ? Pa vendar bi lahko vedeli, da je možna salmonela, nas malokost drugačen okus barve ni opozoril ?

Ali, če blizu gostilne ni mačk (na morju) je to znak, da je gazda hudoben, hrana zastrupljena ? Oboje je zaskrbljujoče. Pa opazimo?

Ko sem potoval v začetku devetdesetih z avtom skozi SSSR, so vozili ponoči po cestah brez prižganih luči na avtomobilih ! Zato, ker bojda slepijo nasproti vozeče in je nevarno. Policaji so me ustavljali in opozarjali naj ugasnem luči po 8 uri zvečer ! Butasti! Vseh 200 miljonov ?

Kdo je v stari Yugi pred 15 leti opazil, da je na poti v takšen spopad. Kljub temu so gradili hiše( kasneje razrušene..), delali otroke, ..ali kot Slovenci, kupovali vikendice na Hr. ? Pamet ?

Kako se postaramo ?Ko ne opazimo sprememb in se jim niti nočemo prilagajati ! Racija in modrost ?

Kako so jo staknili Azijci ? Navade, stoletja miru pred naravnimi katastrofami, preveliko opiranje na racionalno družbo-beri državo, ki bo .... , pogled v ozek vsakdan, brez pogleda v celovitost zemeljske krogle, ... tako živimo, mi ljudje. Ni nikakršne zveze z celebralnimi kapacitetami.

All brain, no heart je prav dober način, da jo stakneš tudi ti !

LP.IgorGrozni

Redman ::

Val čez hladno puranjo pečenko

Ljubljana, 28. decembra (STA) - Panika zahodnih turistov, ki so doživeli tsunami, je razumljiva in upravičena. Napačna izbira plaže je bila tokrat še najbolj podobna nepremišljeno kupljeni vozovnici za letalo, ki mu je usojeno, da bo strmoglavilo. Nad vsem pa mora kljub vsemu obstajati sočutje do vseh tistih, ki niso imeli možnosti izbire. Večina žrtev tsunamija so bili tamkajšnji kmetje in ribiči, torej "jug" - a ne v turističnem, temveč v gospodarskem pomenu besede, reveži, katerih hiše iz blata - in telesa brez puranje pečenke v želodcu - je val odnesel kakor za šalo, piše Zorana Bakovič v Delovi Temi dneva.

Kadar koli se narava spremeni v terorista, je videti, kot da bi hotela človeškemu rodu dati pošteno lekcijo o enakopravnosti. Tudi tokrat je brez diskriminacije ubijala slavne in nepoznane, tiste z navadno in tiste z modro krvjo. Kakor da bi hotela s tem, ko je vzela življenje tudi 21-letnemu vnuku tajskega kralja Bumibola Aduljadeja, sporočiti, da so zanjo vsi ljudje enaki, nemočni pred njeno jezo in tako boleče minljivi.

Na ravni družb in držav pa kljub vsemu očitno ni enakopravnosti. To se je pokazalo tudi tako, da so seizmologi v centru za opazovanje Pacifika na Havajih izmerili podmorski potres v bližini Sumatre in že nekaj ur pred katastrofo izračunali velikost tsunamija, ki mu bo sledil - a tega niso imeli komu sporočiti, saj v državah ob obalah Indijskega oceana ni ustanov, ki bi svoje prebivalstvo varovale pred katastrofami. Pohod morilskega vala opozarja, da so ljudje sami zakrivili, da življenje nima enake vrednosti v vseh delih sveta in da na to ne smemo pozabiti, celo takrat ne, ko se odpravljamo na praznično potepanje. Tsunami prinaša smrt; ko se umakne, za seboj pušča bolezen. To pa je nova priložnost za človeštvo - da sočutje spremeni v moč in da z nekom, ki je ostal na obali oceana, kjer čaka na nov veliki val, deli kaj več kot hladen puranji sendvič, zaključuje komentatorka.


precej dobr članek na to temo...

Brane2 ::


Malo bolj resno ! Človeško vedenje ocenjevati samo in edino skozi racionalnost, je zelo,zelo omejen način razmišljanja.

Mogoče. A hkrati je "uboganje glasu srca" dostikrat izgovor tisatih, ki razmišljajo z ritjo. Pa ne mislim tu nate osebno ali kaj podobnega. Mislim nasplošno.


Kar pomislimo na nekatere navade, ..recimo v restavracijah pojemo vse kar smo naročili in so nam servirali. Če v tem primeru staknemo salmonelo in od tega umremo, smo butasti ? Pa vendar bi lahko vedeli, da je možna salmonela, nas malokost drugačen okus barve ni opozoril ?


Iščeš dlako v jajcu. Hrana v restavracijeah je ponavadi stalno ali vsaj občasno pod nadzororom inšpekcije, ki se ne šali. Občasno pride do s*anja,s eveda, vendar je razlika v tveganju.
Saj mi niti ni treba iskat koliko ljudi na vsakih milijon obrokov faše salmonelo v naših restavracijah ali v neurejenih Tajlandskih razmerah ?
Nihče ni rekel, da s preudarnim ravnanjem ne moreš umreti. Pravim samo da če živiš trapasto, si mogoče tudi sam razlog za lastno smrt ali smrt bližnjih.


Ali, če blizu gostilne ni mačk (na morju) je to znak, da je gazda hudoben, hrana zastrupljena ? Oboje je zaskrbljujoče. Pa opazimo?


Ne mi zdaj z vudu magijo. Pretiravaš. Jasno je bilo, da bi tam lahko naredili marsikaj.



Ko sem potoval v začetku devetdesetih z avtom skozi SSSR, so vozili ponoči po cestah brez prižganih luči na avtomobilih ! Zato, ker bojda slepijo nasproti vozeče in je nevarno. Policaji so me ustavljali in opozarjali naj ugasnem luči po 8 uri zvečer ! Butasti! Vseh 200 miljonov ?


V RUsiji je bil človek vedno poceni. Velikokrat veliko cenejši od navadne puške.
Si pa našel lep primer... :\


Kdo je v stari Yugi pred 15 leti opazil, da je na poti v takšen spopad. Kljub temu so gradili hiše( kasneje razrušene..), delali otroke, ..ali kot Slovenci, kupovali vikendice na Hr. ? Pamet ?


Kdaj prej smo imeli tu spopad med lokalnimi ljudstvi takšnih razsežnosti ?
Pred l91 praktično nihče ni mogel vedeti, kaj se bo zgodilo. Karkoli si takrat naredil, je lahko imelo vpliv na prihodnost, le predvideti ga ni mogel nihče. In koneckoncev ja, v neki meri smo bili butasti, celo nori. Sedaj en majhen del norih v Haagu, nek del pod zemljo en del je pa raje tiho.


Kako so jo staknili Azijci ? Navade, stoletja miru pred naravnimi katastrofami, preveliko opiranje na racionalno družbo-beri državo, ki bo .... , pogled v ozek vsakdan, brez pogleda v celovitost zemeljske krogle, ... tako živimo, mi ljudje. Ni nikakršne zveze z celebralnimi kapacitetami.


Tovrstno sranje imajo nekajkrat v vsakem stoletju. Kako potem "stoletja miru" ?


All brain, no heart je prav dober način, da jo stakneš tudi ti !


Ob tem sem se spomnil, kaj mi je enkrat rekel fotr o avtomobilski vožnji- stari maček, ki je za vojsko v vsakršnih pogojih v vsakršnih vozilih prepeljal gomile kilometrov.

"Vedno poskušaj predvideti razvoj dogodkov v bodočih trenutkih iz tega, kar vidiš sedaj. Če pride do sranja, ne paničari in predvsem ne obupaj-bodi racionalen. Bori se do konca, tudi če vidiš, da boš zadel npr. frontalno v steno."

Mogoče se s fotrom ne strinjava v vsem (=undestatement of the year :D)- a znam sprejeti dober nasvet, sploh če vidim da ga daje nekdo, ki ve, kaj govori.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

EssEncE ::

Mrtvi bodo stotisoči. Odneslo je celotna mesta...8-O

Barakuda1 ::

Kaj bi bili morali in kako ter zakaj bi bili morali, da po merilih nekaterih naših diskutantov ne bi bili BUTEJNI nerazgledani, je že rahlo perverzno.

Dajmo si zastavit naslednje hipotetično vprašanje (in pričakujem iskrene poštene odgovore od tistih z najvišjimi IQ - sploh enga, ki prav da nikoli ne laže)

Smo menda kar povprečno razvit in razgledan narod. Živimo na potresno relativno sila občutljivem področju.Tu smo si enotni (upam vsaj)

No in tako nekega lepega hladnega jesenskega popoldneva Ljubljano strese potresni sunek 4 stopnje.

Kot so zatrjevali tisti, ki so žrtve proglasili za buteljne, bi se ljubljančani in vsi turisti v mestu jadrno podvizali in odbrzeli na plano. (kleni Slovenci smo to že večkrat doakzali, da tako ravnamo, mar ne)


Izjemo so seveda zmeraj. Par klošarjev, ki jih tko ni škoda, pa še ti so po naravi stvari že v parku. Starčki in bolniki, ki ne zmorejo takšne telovadbe na vrat na nos po stopnicah. No pa sej tud njih ni preveč škoda. Delajo tko al tko neč več, razen škode s tem ko zažirajo v potu in trudu prigaran denar intelektualne elite. No tistih nekaj otrok bomo pa tud pogrešali. Na plano so vendarle zbežali zdravi, kleni osebki, ponos nacije in tud če bo kak pamž zmanjkal, bomo pa v imenu evelocije še boljšga skupa spacal.

Ni namreč, da bi se obremenjevali s čustvi. Pomembno je, da smo prisebni, razgledani predvsem pa nadcivilizacijsko učinkoviti ob takšnih dogodkih, ki ne smejo presenetiti. Tle namreč živimo že tako dolgo, da v kolenih čutimo kaj nam je storiti, če se zatresejo tla.

No po kakšni pol urce bi seveda vrle ljubljančane in njih turiste pričelo malce zebsti. Pa tud firbc bi jih počas načenjal, a je kakšna dragocena vaza iz prejšnjega stoletja preživela, al pa je padla na tla, kar bi bila seveda več kot neprecenljiva škoda (predvsem pa žalost) za nje lastnika.

Po radiu in TV bi sicer sezmologi opozarjali na nevarnost popotrsnih sunkov. Policisti bi bili na ulici, ampak ne iz strahu pred popotrsnimi sunki, pač pa bolj zaradi reda in miru. Nikol se ne ve, kaj bi lahko padlo nepridipravom v glavo, ko je pa par videonadzornih kamer prenehalo delovat.

Vmes se tla sicer še enkrat malce zatresejo, vendar nič posebnega. Tega so civilizirani ljubljančani že vajeni. Pa tudi dobro podučeni o teh zadevah, si zaradi popotresnega sunka jakosti komaj 2-3 stopnje tega res ne ženejo preveč k srcu.

Vlada zaseda in sprejme vse potrebne ukrepe za saniranje nastale škode, štabi civilne zaščite so za vsak slučaj sicer v pripravljenosti, gasilci tud. Ampak, po kakšni urci ali dveh, nelagodje mine. Ljubljančani so spet v zavetju toplih domov, člani civilne zaščite potihem bemtijo ker jim poveljnik še ne dovoli oditi, tisti ekstra razgledani in z nadpovprečnim IQ, po raznih forumih delijo nadpovrečno pametne nasvete kako je potrebno urediti tisti del planeta, ki je nerazvit in butast (za kar si je sicer v celoti sam kriv, pa vendarle)

In sredi popotresne idile se zgodi.

Ljubljane zatrese z močjo 9 stopnje. Trese in terese in tresenju ni videti ne konca ne kraja. Potres traja neskončno dolgo, eno minuto in pol (1,5). Pretežen del zgradb se poruši in pod sabo pokoplje, vase zagledane ljubljančene in njih turiste. Število žrtev gre v tisoče in strmo narašča. Panika med preživelimi le še povečuje zmedo in zmanjšuje možnst preživetja še tistim, ki bi morda ob hitri in učinkoviti reševalni akciji lahko preživeli.


Naslednji dan, tam na drugem koncu zemeljske oble dva nadpovprečna buteljna, z nadpovprečnim IQ v svojem plemenu, modrujeta kolk butasti nek so bili tisti ljubljančani in njih turisti, da so se po prvem potresnem sunku vrnili nazaj v svoje domove.

Če živiš na potresno tako občutljivem območju kot živijo oni, bi pa ja morali vedeti, da lahko prvemu potresnemu sunku sledi drugi ali tretji, z res grozljivo rušilno močjo.
Namesto, da bi bili že po prvem sunku vsi brez obotavljanja zapustilo Ljubljano in se napotili v bližnje gozdove, so ti buteljni šli nazaj spat, se zabavat, modrovat o perspektivah civilizacije po njihovi meri in ustroju. Prav jim je, kva pa so taki buteljni.




Če bi se to res zgodilo, dvomim, da bi bil končni scenarij kaj bistveno drugačen od zgoraj opisanega (edin morda ne bi bilo onstran zemeljske krogle dveh (oh in sploh) razgledanih in pametnih – ali pa morda tudi, ne-nazadnje so menda tudi oni samo ljudje in ne le oblečene opice).

Če bi se to res zgodilo, (najverjetneje) kar nekaj imen iz tega foruma, ne bi imelo več možnosti, žrtve na oni strani zemlej imeti za primitivne buteljne, ampak to je že druga zgodba.

Huje od tega bi bilo verjetno to, kdo bi bil tisti, (ki bi ljubljančanom in njih turistom) politično korektno pojasnil, da so si čist sami krivi, če so navadni BUTELJNI.

Brane2 ::

Tvoji dolgi, lasersko natančni opisi so mi pričarali cel svet Gospodarja prstanov, madonca.

Res, še zdaj se tresem. :D


Ne bi mogel bistva izstrelit v enem stavku ?

Kaj pa, če bi nas presenetil potres, kljub vsem zaščitam, ki jih imamo ?

Saj si to hotel, ne ?

Nič ne bi bilo, umrli bi- vsaj mnogi. Pri teh okoliščinah pričakovano.

Ne glede na protiukrepe, boš ti vedno lahko sestavil sebi všečen scenarij.

Lahko ga še izboljšava in nad preživele "buteljne" pošljeva še poplavo, preavzaprav ne, raje neurje, nato pa poplavo, seveda zatem sledijo še bolezni itd.

In kaj s tem ?

Še nekaj: Pri razmeroma šibkih potresih letos sem bil precej hitro izven bajte oziroma pod nosilno steno, čeprav sem v razmeroma varni kleti precej nizke bajte. Ne boš verjel, srečali smo se s sosedi iz okolišnjih bajt in poklepetali. Ja, tudi 70-80 let stari kozli so bili takoj zunaj. Če jim prisluhneš, ti znajo povedati marsikaj o značaju vremena v okolici še globoko v prejšnjem stoletju in prej.

V nekaj minutah sem imel tudi podatke o moči potresa itd.

Če folk v potresno razmeroma varnih stanovanjskih blokih ravno ne teče ven ob najmanjšem potresu, je njihova racionalna presoja spektra možnosti in udobja.

Z drugimi besedami, imamo varnost, ki racionalno gledano ustreza približno temu, kar si lahko privoščimo.



No po kakšni pol urce bi seveda vrle ljubljančane in njih turiste pričelo malce zebsti. Pa tud firbc bi jih počas načenjal, a je kakšna dragocena vaza iz prejšnjega stoletja preživela, al pa je padla na tla, kar bi bila seveda več kot neprecenljiva škoda (predvsem pa žalost) za nje lastnika.

Po radiu in TV bi sicer sezmologi opozarjali na nevarnost popotrsnih sunkov. Policisti bi bili na ulici, ampak ne iz strahu pred popotrsnimi sunki, pač pa bolj zaradi reda in miru. Nikol se ne ve, kaj bi lahko padlo nepridipravom v glavo, ko je pa par videonadzornih kamer prenehalo delovat.


Zanimivo, a iz Posočja so prihajali posnetki ljudi, ki so raje naslednjo noč prespali v avtu ali na prostem/šotoru. Ti očitno še nisi preživel noči na nogah zunaj, na mrzlem. Jaz recimo sem in se mi to ne zdi ravno enakovredno smrti, da bi šel zaradi tega življene reskirat.



Vmes se tla sicer še enkrat malce zatresejo, vendar nič posebnega. Tega so civilizirani ljubljančani že vajeni. Pa tudi dobro podučeni o teh zadevah, si zaradi popotresnega sunka jakosti komaj 2-3 stopnje tega res ne ženejo preveč k srcu.

Vlada zaseda in sprejme vse potrebne ukrepe za saniranje nastale škode, štabi civilne zaščite so za vsak slučaj sicer v pripravljenosti, gasilci tud. Ampak, po kakšni urci ali dveh, nelagodje mine. Ljubljančani so spet v zavetju toplih domov, člani civilne zaščite potihem bemtijo ker jim poveljnik še ne dovoli oditi, tisti ekstra razgledani in z nadpovprečnim IQ, po raznih forumih delijo nadpovrečno pametne nasvete kako je potrebno urediti tisti del planeta, ki je nerazvit in butast (za kar si je sicer v celoti sam kriv, pa vendarle)

In sredi popotresne idile se zgodi.

Ljubljane zatrese z močjo 9 stopnje. Trese in terese in tresenju ni videti ne konca ne kraja. Potres traja neskončno dolgo, eno minuto in pol (1,5). Pretežen del zgradb se poruši in pod sabo pokoplje, vase zagledane ljubljančene in njih turiste. Število žrtev gre v tisoče in strmo narašča. Panika med preživelimi le še povečuje zmedo in zmanjšuje možnst preživetja še tistim, ki bi morda ob hitri in učinkoviti reševalni akciji lahko preživeli.



O.K. Se pravi, če sem te prav razumel, ljudje ki se kljub drugačnim nasvetom ustreznih služb odločijo reskirati življenje in pri tem umrejo, niso butlji. Ne smemo tako gledati na njih, temveč jih z ljubeznijo pokopati ?
OK with me. Folk se objema 100 na uro in vsi pridno kopljejo. :\
Če jih to veseli...



Naslednji dan, tam na drugem koncu zemeljske oble dva nadpovprečna buteljna, z nadpovprečnim IQ v svojem plemenu, modrujeta kolk butasti nek so bili tisti ljubljančani in njih turisti, da so se po prvem potresnem sunku vrnili nazaj v svoje domove.


Povej mi, ali bi sploh rabili tista dva "nadpovprečna" ali bi pa že itak sami vedeli, da je za vse itak kriv kurčev cesar in njegovi učenjaki, ki "enga trapastega potresa ne znajo napovedat". Kdaj je še kateri narod pogledal v ogledalo in rekel "gle budale", ne glede na sranje ?

Še eno podvprašanje, glede na to, da gre za Slovenijo- koliko ljudi bi se dejanjsko sekiralo za izgubljena življenja in koliko za uničene a ne še odplačane Megane, Honde Civic itd ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Barakuda1 ::

Brane :D :D

Kapo dol, res si vstrajen.

Le nekaj si v vsej svoji "preudarni" in s čustvi neobremenjeni argumentaciji spregledal.

Če bi se tak scenarij res zgodil, potem ti tudi stanje pod nosilno steno ne bi kaj dost pomagalo. Pa tud neprespana noč v avtu na parkirplacu bi bila bolj slaba rešitev. Veš, Ljubljana ima kar visoke zgradbe, ki se ne bi ravno sesedale same vase kot v kakšnem filmu ;)

Da bi se v opisanem scenariju rešilo na tisoče življenj, bi bila edina rešitev EVAKUACIJA LJUBLJANE.

Mar me resno prepričuješ, da bodo celo Ljubljano evakuirali, če se bodo tla malce zamajala 8-O

p.s.
Kar se pa doživetja potresa tiče, ti pa lahko samo povem, da sem enega hudega (ampak res hudega) na mojo veliko srečo preživel (samo z rahlimi praskami) Ampak pamemet in modrovanje takšnih kot si ti in tebi podobnih pri tem ni imele pomena. Zgolj sreča.
Uuupss, sreča - kaj pa ta počne v arzenalu železne logike 8-)

Brane2 ::


Če bi se tak scenarij res zgodil, potem ti tudi stanje pod nosilno steno ne bi kaj dost pomagalo. Pa tud neprespana noč v avtu na parkirplacu bi bila bolj slaba rešitev. Veš, Ljubljana ima kar visoke zgradbe, ki se ne bi ravno sesedale same vase kot v kakšnem filmu ;)


Ne gre za to. Vedno se lahko najdejo okoliščine, ki presežejo tvoje sposobnosti in pač umreš.
Od tovrstnih orodij in prijemov ne oreš zahtevati 100% učinkovitosti in cel point tega threada sploh ni bil v tem.

Gre za to, da so bili povsem nepripravljeni na ta "napad" ob katerem bi bile žrtve ob minimalni pripravi in zaveesti folka veliko, veliko manjše.


Da bi se v opisanem scenariju rešilo na tisoče življenj, bi bila edina rešitev EVAKUACIJA LJUBLJANE.


In kaj s tem ? Nisi nnikoli slišal za evakuacijo mest v USA pred tornadom ?
Pač če bi bil čas, bi spokal, če ne bi bil čas za to, bi verjetno umrl. In ?
Zlagana solidarnost in reklamiranje strahu pred smrtjo mi ne bo pomagalo čisto nič.



p.s.
Kar se pa doživetja potresa tiče, ti pa lahko samo povem, da sem enega hudega (ampak res hudega) na mojo veliko srečo preživel (samo z rahlimi praskami) Ampak pamemet in modrovanje takšnih kot si ti in tebi podobnih pri tem ni imele pomena. Zgolj sreča.


In kaj je bistvo tega ? Da rabiš samo srečo ? Da brez sreče ti življenja ni ?

Brez skrbi, mnogi smo bili v kdaj kritičnih situacijah, tudi jaz.


Uuupss, sreča - kaj pa ta počne v arzenalu železne logike 8-)


Očitno gre za tvojo posebnost. Nikoli mi ne bi padlo na pamet, da imaš lahko tudi srečo. Res neverjetno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Barakuda1 ::

Ne gre za to. Vedno se lahko najdejo okoliščine, ki presežejo tvoje sposobnosti in pač umreš.
Od tovrstnih orodij in prijemov ne oreš zahtevati 100% učinkovitosti in cel point tega threada sploh ni bil v tem.

Gre za to, da so bili povsem nepripravljeni na ta "napad" ob katerem bi bile žrtve ob minimalni pripravi in zaveesti folka veliko, veliko manjše.

:\

Ja točno za to gre, pa če to priznaš ali pa ne.

V opisanem (še ne doživetem scenariju) bi bili ljubljančani osveščeni, opozorjeni in pripravljeni.

Kljub vsemu naštetemu, pa so realna priačkovanja o velikem številu žrtev (po tvoje - brez potrebe)

Vse kar bi jim pritikalo, bo bilo le to, da so BUTELJNI.

Zato gre.

svit ::

Brane2: Po bitki je lahko biti general. Oglej si te videoposnete tsunamija. Nekateri ljudje so ga kar lepo pričakovali, velika večina pa ne. Celo ta finta je bila, da so bili pred glavnim valom manjši cunamiji. In kaj se je zgodilo? Nobeden ni pričakoval tako velik val. Drugo, kar je zelo verjetno, da ti ljudje niso kaj dosti čutili potres ali pa so ga in so mislili, da to ni nič.
Ime fajla:

2004.12.26_tsunami_phuket_amateur_video_by_john_rasmussen.no_(arcanciel@hotmail.fr)_asia_asie_earthquake.wmv

Prav vidi se kako je stvar prišla lepo počasi in ljudje so mislil, da ne bo tako hudo. Moraš pa upoštevati, da mnogo ljudi ni slišalo zadnjih novic (yebiga na dopustu so), drugi niso niti vedeli za kaj gre in je val vse lepo odplaknil. Kaj pa se je dogajalo bližje epicentru potresa, pa sam bog ve. Govori se o zbrisanih mestih in otokih. Tako da je ta val moral imeti strahovito višino (in ne samo 10 metrov kot govorijo) in hitrost.
Ni ideje

Mirč ::

kje se ta fajl dobi
lp

Brane2 ::


Ja točno za to gre, pa če to priznaš ali pa ne.

V opisanem (še ne doživetem scenariju) bi bili ljubljančani osveščeni, opozorjeni in pripravljeni.

Kljub vsemu naštetemu, pa so realna priačkovanja o velikem številu žrtev (po tvoje - brez potrebe)

Oba slučaja druži veliko število žrtev, ne pa stopnja priprav. Tam je sploh ni bilo.

Moj inicialni post je bil v smeri, da se je butasto za ta slučaj SPLOH NE PRIPRAVITI. NE NAREDITI NIČESAR, KLJUB ZAVESTI, DA SE STVAR PONAVLJA VEČKRAT NA STOLETJE.


Sem malce poudaril, da ne boš spregledal . :D

Lažje bi razumel stvar, če bi videl sledi nekega boja in priprav. Tudi če bi bilo stotisoče žrtev.
Jebat ga, "višja sila". Ne razumem pa, da niso naredili NIČESAR, pravzaprav mnogi so se sami še dodatno pokopali.


Vse kar bi jim pritikalo, bo bilo le to, da so BUTELJNI.

Karkoli bi jim že "pritikalo" ali ne (karkoli to že je), dejstvo je da so sedaj samo še razpadajoča trupla, ki lahko, če ne bodo takoj pokopana, privabijo v svojo družbo še katero...


Zato gre.


Če ti tko praviš... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Brane2: Po bitki je lahko biti general. Oglej si te videoposnete tsunamija. Nekateri ljudje so ga kar lepo pričakovali, velika večina pa ne.


Ne poskušam "biti general". In BTW, če je bila stvar "tako nepričakovana", kako so jo lahko nekateri ljudje "kar lepo pričakovali" ?


Ime fajla:

2004.12.26_tsunami_phuket_amateur_video_by_john_rasmussen.no_(arcanciel@hotmail.fr)_asia_asie_earthquake.wmv


Sem snel torrent, a je tracker prezaseden.Sicer pa ne pričakujem kaj preveč od njega. Ne verjamem, da je lahko amaterska kamera zajela silovitost vala al ajde. Me zanima.


Prav vidi se kako je stvar prišla lepo počasi in ljudje so mislil, da ne bo tako hudo. Moraš pa upoštevati, da mnogo ljudi ni slišalo zadnjih novic (yebiga na dopustu so), drugi niso niti vedeli za kaj gre in je val vse lepo odplaknil.


Za dopustnike precej razumljivo. Plačali so in pričakujejo ujčkanje, ni pa nujno da ravno veliko vedo o deželi. Zelo verjetno tudi jaz ne bi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Barakuda1 ::

Moj inicialni post je bil v smeri, da se je butasto za ta slučaj SPLOH NE PRIPRAVITI. NE NAREDITI NIČESAR, KLJUB ZAVESTI, DA SE STVAR PONAVLJA VEČKRAT NA STOLETJE.


Sem pustil malce poudarjeno, da ne boš spregledal:D .




V hipotetičnem primeru potresa, bi torej ljubljančani morali pričakovati drugi katastrofalen rušilni potres. Nenazadnje, Ljubljana se je že pošteno tresla.

Drži ali ne drži?

Prism da odgovoriš samo z DA ali NE

IgorGrozni ::

Jah, Brane2, poanta je: Razum ni sposoben sam kontrolirati (niti od daleč)realnosti in fizičnega sveta in zatorej za kakšna sranja, ki se ti zgodijo ni krivo več ali manj razuma.
Da se razumemo, še manj je to sposobna kakšna khm... vera..., energija...khm... čakre...

Se zgodi..vsakemu...sranje !

Izjava, da so umrli, ker so butasti, ta pa je... butasta.


LP. IgorGrozni

Brane2 ::


V hipotetičnem primeru potresa, bi torej ljubljančani morali pričakovati drugi katastrofalen rušilni potres. Nenazadnje, Ljubljana se je že pošteno tresla.

Drži ali ne drži?

Ne drži. ČE že tako siliš v to:

"V hipotetičnem primeru potresa, ki bi ljubljančane ujel totalka nepripravljene in jim naredil morijo samo 40 let nazaj, ker so smeje ostali v bajtah, od katerih mnoge sploh niso bile potresnovarno grajene bi si to izkušnjo morai zapomniti in recimo:

-narediti nekaj glede potresne varnosti stavb
-rezervirati nekaj sredstev za pripomočke za prvo pomoč prizadetim (šotori itd)
-izobraziti folk, da v primeru potresa ne silijo v bajte

BTW: Sem snel un torrent. Po pričakovanjih je kakovosten, ko da ga je posnela AlKAida.

NA večini posnetkov se sploh ne vidi za kaj gre. Na tistih,kjer je to videti, se jasno vidi, da so najebali predvsem tisti, ki so stali na razdalji, manjši od 100 m od obale in tisti, ki so na vsak način hotli videt "kva dogaja"- in so stali v morju seveda.

Na mnogih posnetkih zumbe tečejo naravnost v morje, da bi umirile čolne, na enem pa se vsi skupaj z otroci igrajo v vodi, tudi ko je napad že začel...

Videt je tudi hitro naraščanje vode a še zdaleč ne tako kot so to mnogi opisovali "z neznansko hitrostjo"-
Saj pravim, posnetek ni ujel "vzdušja žurke"...

Bo že boljš čez šest mesecev, ko pridejo prvi Holywoodski "dokumentarci" ven... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::



Izjava, da so umrli, ker so butasti, ta pa je... butasta.


[Edit:] Seveda ne vsi,mnogi pa res.


Če takih smrti ne bi bilo, ne bi bilo darwinawards.com

vsake toliko bom pokukal gor. Te dni bo ziher full novih tekmovalcev... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Timor ::

Neumna diskusija. Neproduktivna, ce ne drugega.

Da komentriam, da bi se mogoce nehal pogovarjat o butlih in lolekih.

Torej ce se bo "kao racionalna" veja strinjala, da spremenimo izjavo:"vsi so butci" v "njihovo dejanje je bilo neumno" potem mislim da bi tud "kao humanitarci" sprejeli to.
Je bilo neumno? Je bilo.
So butci zarad tega? Hja, ze res da jih stalo zivljenja ampak js bi bil mal previdnejsi preden bi oznacval ljudi za debile. Ne glede ne to kako razvito frontalno področje nekateri mislijo da majo, se na podlagi enega dejstva tega ne da. Pa kar vse povprek.

Mal ste ekstremni. Ne v dobrem smislu.
Meeeee! Mhheeee!

Brane2 ::

Sori. Vse skupaj se je začelo z mojo opazko, da je bilo njihovo ravnanje mogoče trapasto in da mogoče niso samo žrtev božje volje.

Takrat se je jasno vsul pravi plaz, mnogi pa niti niso prebrali inicialnega posta, da bi ugotovili, kaj dejanjsko je bilo rečeno.

Sama neka periodična utrujanja. Ko roj komarjev...
On the journey of life, I chose the psycho path.

EssEncE ::

Hm...:\

Med žrtvami je po prvih ocenah med 30 in 50 odstotkov otrok, saj so jih starši, ko so slišali, da je morje razburkano, peljali na obalo gledati velike valove, kar je bilo za večino otrok usodno.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesrečo v Fukušimi zakrivil človeški faktor, pravi parlamentarno poročilo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
316925 (5008) Double_J
»

Fukušima - jedrska nesreča v teku (VII) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
15353754 (47673) jest10
»

Fukušima - jedrski incident v teku (V) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
25462269 (48566) Pyr0Beast
»

Rusilni potres v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10314831 (9066) ABX
»

Kaj je cunami naplavil

Oddelek: Znanost in tehnologija
225718 (4391) Nejc Pintar

Več podobnih tem