» »

Ali Slovenija potrebuje novo stranko?

Ali Slovenija potrebuje novo stranko?

MadMicka ::

Glede reform pa še to: prejšna vlada je izvedla pokojninsko reformo, po malem je prilagajala davčni sistem in vseskozi (to bo nekaj novega za marsikoga) je po malem zmanjševala socialne transfere. Zaostrovali so pogoje, zniževali ta in ona nadomestila. Prejšna vlada je to počela tako kot je to potrebno: Z OBČUTKOM in ob DIALOGU s socialnimi partnerji.

Alexius Heristalski ::

Mhm. Torej je vse v najlepšem redu? Imamo lahko nasmešek na obrazu?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Thomas ::

Ja, Mici pa Mencinger zatrjujeta, da smo čisto na dobrem kurzu. Da sicer gre svet v maloro - po Mencingerjevo, za Mici ne vem kaj misli - toda mi smo na dobrem kurzu, Slovenija. Samo stare politike se je treba držat, pa ne preveč kazalcev gledat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hermes ::

V enem intervjuju je Mecinger celo izjavil "kaj si pa sodoben Evropejec poleg tega kar že ima, še lahko želi"!?

Menci je s tem namignil da je gospodarsak rast (realno) lahko preprosto 0! Torej nobenega razvoja več.

Thomas ::

Ne samo da je namignil, to je njegova centralna teza. Vsaka rast GDP se mu zdi zgolj namišljena. V smislu - več pojem, več grem na fitnes, pa je isto! Pa da je bil Word Perfect zanj idealen, zdej su mu pa revežu vsilili Word. Pa da bo počasi samo še ene par firm na celem svetu.

Nihilist in cinik in star marxist.

Pristaš stanovske družbe, ki naj bo kar se da nespremenljiva, on pa seveda v zgornjem stanu, tako kot je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Kaj znate samo podtikati?

Nikjer nisem trdil, da je vse v najlepšem redu. So pa stvari dokaj utečene, zadeve so dokaj v redu. Gospodarsko rast imamo stabilno. Da bi takšno rast ohranili in jo povečali, je potrebno po malem spreminjati sistem, tako kot dosedaj.

hermes, tisto o ničelni gospodarski rasti si ti namignil in ne Mencinger. Mencinger pravi tako kot jaz, zadeve dokaj dobro tečejo in zato ne potrebujemo NOBENE REVOLUCIJE.

iration ::

> ... zadeve dokaj dobro tečejo in zato ne potrebujemo NOBENE REVOLUCIJE.

Tudi če je to res, mislijo Slovenci drugače - zadnje volitve npr.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Mencinger ne misli, kako zadeve tečejo dobro.

Njegova tipična izjava: "Sicer pa to ni samo problem Slovenije pač pa celega sveta. Moram pa reči, da rešitve ne vidim."
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hermes ::

MadMicka prosil bi te za tvojo razlago omenjenaga citata. Do se sedaj mi še nihče, ki pozna mencingerja ni oporekal. No pa tudi da univerze v Lj ni med 500 najboljšimi univerzami na svetu tudi ni njegova krivda, čeprav je bil toliko let rektor. Ampak pustimo to.

Graudualizem po mojem ni več primeren, ker so njegove koristi večje od stroškov, ki se počasi (ampak vstrajno) kažejo v neprimerni strukturi gospodarstva. Če reforme potegnemo lahko pridemo med najbolj razvite,. V nasprotnem primeru bomo pač mala Nemčija...no malo cinično rečeno je že to znak razvoja saj smo si v času juge to samo želeli:)

BigWhale ::

Thomas in Mici, dejta mir, ce ne bom _oba_ za usesa! ;)

Resno mislim. :)

Thomas ::

Mala Nemčija/Francija. Malo Sveto Rimsko Cesarstvo. Katero seveda ni bilo niti Rimsko, niti Sveto, niti Cesarstvo, spominja pa na sedanjo D-F os.

Mencinger pa navija ravno za to varianto, nedvomno.

Kot je Mici še leto dni nazaj, da sta nam Francija in Nemčija vzor. Remember?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

V enem intervjuju je Mecinger celo izjavil "kaj si pa sodoben Evropejec poleg tega kar že ima, še lahko želi"!?

Govoril je o materialnih dobrinah, o čem drugem pa. Kako si sploh prišel do zaključka, da govori o gospodarski rasti? Namreč, ko govorimo o gospodarski rasti, to povezujemo z državo ali skupino držav, ko pa govorimo o materialnih dobrinah, pa to povezujemo s človekom oz. skupino ljudi.

Glede tega, da Univerza v Ljubljani ni med 500 najboljšimi na svetu, me prav nič ne skrbi. Se bomo pač trudili, da pridemo med prvih 500, ampak zavedati se je potrebno, da nas je samo dva milijona in da bomo že zaradi majhnosti težko našli kako zadevo, kjer bomo najboljši na svetu.

Kar se pa tiče gradualizma, se pa strinjam, da ga je treba postopno odpraviti. Saj to konec koncev počnemo že ves čas po malem. Danes pa ta proces teče nekoliko prepočasi. Gotovo pa drži, da je bil gradualizem na začetku 90 let še kako potreben, saj bi sicer tujci pokupili dobra podjetja za drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Utk ::

Ljubljanska univerza je med (naj)večjimi v Evropi, kolk ima prebivalcev okoli niti ni tako pomembno. Sej tako in tako bolj malo sodeluje z mariborsko, ali katerokoli drugo, tako da dvomim da ji bi kaj pomagalo če bi imeli 50 milijonov prebivalcev in še 20 univerz. Nobena ne bi bila med 500, če bi tako delovala.

poweroff ::

Gospodje Thomas, iration in ostali. Ustanovitev stranke je vaša pravica. Svetujem vam, da jo izkoristite in se s svojimi idejami podatek na trg volilcev.
Če boste uspešni, imate legitimiteto svoje ideje udejanjat.

No risk, no fun. 8-)
sudo poweroff

Thomas ::

Hja, mogoče bomo, mogoče ne bomo ... mogoče bomo samo dali svoje glasove na volitvah zanje.

Ne bomo pa ustanovili naprimer Inštituta Tišine, da bi preko njega politično delovali. Na to se lahko zaneseš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Govoril je o materialnih dobrinah, o čem drugem pa. Kako si sploh prišel do zaključka, da govori o gospodarski rasti? Namreč, ko govorimo o gospodarski rasti, to povezujemo z državo ali skupino držav, ko pa govorimo o materialnih dobrinah, pa to povezujemo s človekom oz. skupino ljudi.

Ja in? Očitno ne razume osnovne logike, po kateri deluje človek. Kako že gre on moto -višje, hitreje, močneje? Da je to izjavil človek, ki zelo rad pametuje o ekonomiji - je katastrofa. Za njega in za tiste, ki ga poslušajo. Naj gre s takimi pridigat skromnost v sekto...večina ne deluje po tem načelu. Hočem več. Ker mam pravico hoteti več.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MadMicka ::

Daedalus, malce si falil bistvo Mencingerjeve izjave. Kot sem že dejal se nanaša na to, da nam gre relativno dobro in da radikalnih reform ne potrebujemo. Treba je stvari razumeti v kontekstu, ne pa da izjavi dodaš nekaj, kar tebi odgovarja, da potem lažje kritiziraš.

hermes ::

Govoril je o materialnih dobrinah, o čem drugem pa. Kako si sploh prišel do zaključka, da govori o gospodarski rasti? Namreč, ko govorimo o gospodarski rasti, to povezujemo z državo ali skupino držav, ko pa govorimo o materialnih dobrinah, pa to povezujemo s človekom oz. skupino ljudi.

A dej no! Rast pomeni, da gospodarstvo vsako leto proizvede več prozvodov in storitev. Če ne rabimo dobrin in novih storitev ne rabimo rasti.

Glede tega, da Univerza v Ljubljani ni med 500 najboljšimi na svetu, me prav nič ne skrbi. Se bomo pač trudili, da pridemo med prvih 500, ampak zavedati se je potrebno, da nas je samo dva milijona in da bomo že zaradi majhnosti težko našli kako zadevo, kjer bomo najboljši na svetu.

He he še dve leti nazaj smo bili med 500 najboljšimi neglede na to da smo majhni itd. Edition 2003

Zdej pa j**** Mencija in ostale "genije" ekonomije, dans je petek:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hermes ()

hermes ::

aja pa še tole Mici...niti ni tako težko najdt stvari kjer smo prvi na svetu; tvojo tezo je nareč dva tedna nazaj v Soeldnu ovrgla Tina Maze.

MadMicka ::

hermes, če se že gremo logične igre, velja naslednje: celo, če bi Mencinger mislil, da Evropejci ne potrebujejo več novih dobrin (kar ni mislil in je daleč od resnice), velja, da to še ni enako nulti gospodarski stopnji, saj Evropa ne proizvajaja samo zase, temveč znaten del tudi za izvoz. Že če se izvoz poveča, se tudi gospodarska rast poveča, a ne?

Glede Tine Maze: vse čestitke njej, čeprav individualni športi nimajo kaj dosti opraviti s tem, kar mi govorimo. Bi bilo bolj logično, da bi našel kako slovensko podjetje, ki je med najbolj uspešnimi na svetu. Vem, da so tudi takšna, ki so ozko specializirana, hvala bogu.

upirna ::

MadMicka, Ropove reforme so ti všeč?

Boš govoril ko boš izpolnjeval obrazec za oddajo dohodnine...
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

MadMicka ::

upirna, za izpolnitev dohodninske napovedi potrebujem manj kot 15 min. Pošljem jo preko elektronske pošte. Tisti hip, ko jo oddam, tudi točno vem, koliko bo za doplačati. A ti bi pa to še nekoliko poenostavil? :))

GregaS74 ::

Malček ste zašli od teme, pa bi vseeno k izvirni temi nekaj dodal.
VSI politiki/poslanci so izbranci ljudstva, še sploh če so izbrani na demokratičen način (in so prejeli večino na volitvah), zato lahko mirno zaključim, da so prvi med enakimi. Ljudstvo politikom očita, da so skorumpirani. Torej, če so skorumpirani politiki pomeni tudi, da je skorumpiran tudi narod. S kakšno pravico jih torej narod obtožuje?

... zdej te pa čist dobr ne razumem. Zakaj naj bi stari, izkušeni ekonomisti, ki vejo, kako se stvarem streže, spokali v penzijo? Kaj bi ti zaupal neko ogromno podjetje mlademu ekonomistu, ki nima nikakršnih tovrstnih izkušenj??

Lepo prosim... Menciger in njegovo poznavanje gospodastva ter makroekonomije so različni pojmi. Že velikokrat se je izkazal za nekredibilnega. Sicer pa bi zaupal vodenje (ko že ravno to omenjaš) ogromnega podjetja staremu ekonomistu kova Marxa, Keynesa, Smitha? Mislim, da ne. Mladi ekonomisti pomenijo učinkovitejšo sinhornizacijo teorije s praksos sodobnim časom ali še drugače: zna tvoja babica uporabljati word ali excel?

In ko že ravno pišem in preden bi se spustil v kakšno (pol)strokovno debato o EDS me zanima: če bi bil referendum to nedeljo, kako bi glasovali - za ali proti uvedbi EDS, če recimo ostane zadeva takšna kot jo predstavlja Damjan? Zakaj?

spitavc ::

V povprečju se mi zdi v sloveniji življenje dobro, še posebej če se ozreš na cesto in ogleduješ kakšne avtomobile vozimo in koliko jih imamo, ali pa če se odpraviš v kakšen nakupovalni center, kjer ljudje tudi ob najbolj nemogočih urah zapravljajo kot nori.
KAr me moti pri teh reformah je to, da se bo denar za tako opevan dvig gospodarstva v vsakem primeru vzel delavcu.Torej država se bo odpovedala davku na plače, ta denar bo ostal podjetju, ker priliva v državno blagajno ne bo, bomo imeli višje davke.Če povzamem smo do sedaj plačali 5 jurjev davka od plače državi, sedaj pa bomo teh 5 jurjev dali podjetju, še pet pa jih bo vzela država.Hvala za tako reformo.
Janša je prišel na oblast na račun samih populizmov, kot so bili nestrpnost do izbrisanih in izgradnje đamije.Jasno je, da bi bila njegova stališča popolnoma drugačna, če bi bil na oblasti.Najbolj pa mi je ostala v spominu njegova izjava, ko je nekaj dni pred volitvami izustil, češ kaj nam bo evropa, če pa nimamo evropskih plač in da jih bo on zagotovil.Čez teden dni, ko je bilo jasno da je dobil volitve, pa je že govoril, da bodo šle stvari počasi in da dvig plač v dolgoročnem obdobju ne bo mogoč.
Moje mnenje je, da ne potrebujemo nikakršnih reform, še posebej ne takih, ki nam bodo znižale plače, ter podražile osnovne življenske potrebščine.

hermes ::

Že če se izvoz poveča, se tudi gospodarska rast poveča, a ne?

OK mi povečamo izvoz, kam? V preprostem svetu kjer sta samo državi A in B, A poveča izvoz v B. In kje B dobi denar da kupi iz A uvožene izdeleke? S tem ko je A-ju prodala svoje izdelke. Torej če A želi povečati svoj izvoz mora poveačti tudi uvoz iz B. Torej če želimo gospodarsko rast pospešiti preko izvoza, moramo tudi več trošiti uvoženih dobrin. Mencinger se s tem ne strinja, ker pravi da imamo dovolj to ka imamo. Upam da bo zdej jasno.

No poleg Tine imamo tudi nekaj podjetji, ki spadajo v sam svetovni vrh: Gorenje, Kolektor, Adria Mobil, Seaway.....torej bi se lahko tudi univerza v Lj. rangirala malo višje.

MadMicka ::

hermes, zdej si pa že mal zabluzil. Mencingerja ste itak narobe interpertirali, da ne rečem podtikali. No in potem, ko sem povedal, da se lahko gospodarska rast poveča, četudi Evropecji ne trošijo več, kot dosedaj, si ti začel z neko poenostavitvijo sveta na dve državi. Pa tudi, če bi ta poenostavitev držala (pa ne), še vedno nimaš prav. Namreč še vedno bi lahko ena država uvažala več kot druga.

hermes ::

Mici teli tvoji izrazi - zabluzil, podtikal, nimaš prav - me sploh ne motijo ampak prosim razsvetli moja obzorja in mi pokaž kje sem tako zabluzil.

No in potem, ko sem povedal, da se lahko gospodarska rast poveča, četudi Evropecji ne trošijo več, kot dosedaj, si ti začel z neko poenostavitvijo sveta na dve državi.

Hmm, si ti sploh kdaj študiral osnove ekonomije? :\ Prosim vzemi si kakšno knjigo pa boš videl da se vsak model začne z preprosto razlago dveh držav, dveh porabnikov, dveh dobrin...

Namreč še vedno bi lahko ena država uvažala več kot druga.

In kako bo druga država dolgoročno financirala uvoz? In kaj bo prva država naredila z prihodki iz izvoza?

MadMicka ::

seveda se v šoli vsak model začne s preprosto razlago, kaj pa drugega. V praksi pa je razlika med uvozom in izvozom povsem običajna stvar. Celo dolgoročno lahko ena stran samo uvaža, druga pa izvaža. Vse je stvar mase. Slovenija lahko brez problema naslednjih 100 let izvaža v Kitajsko, ne da bi kaj uvažala iz Kitajske, pa bi to Kitajsko gospodarstvo brez problema zdržalo.

Ampak od zadeve se odaljujemo. Jaz pravim, da Mencinger nikoli ni izjavil ali trdil, da zadostuje ničelna gospodarska ras!

Thomas ::

Mencinger se ne potrudi toliko, da bi povedal, kaj je pravzaprav njegov cilj. Floskula, da "dolgoročno smo vsi mrtvi, zato ljudi zanimajo predvsem kratkoročni učinki", je vse kar ima povedati o bolj dolgoročnih ukrepih. O kratkoročnih pa razsipa svoj cinizem na eni strani in zadovoljstvo z obstoječim stanjem na drugi.

Večji problem celo od Mencingerja, so pa tipi kot punker Vidmar, ki pravijo, da ekonomska rast je nesmiselna stvar. Njemu je pač dobro kot organizatorju raznih hrupov, kaj dosti čez to pa ne vidi. Drug tak kaliber je Prevzvišenost, ki iz Studia City razlaga o ničevosti vsega materialnega, za honorar, seveda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hermes ::

Mici zdej si pa dal primerjavo...na globalni ravni pa tvoj model škripa. Glede povezave gospodarske rasti in izvoza pa si poglej študijo azijskih tigrov..bi bla koristna za tvoje razumevanje mednardone menjave in gosp. rasti.

Amapk to je samo ena od Mencijevih cvetk..njegova "študija" da tuje neposredne naložbe znižujejo gos. rast je pa sploh najboljša.

WarpedGone ::

Špitavc:
Če povzamem smo do sedaj plačali 5 jurjev davka od plače državi, sedaj pa bomo teh 5 jurjev dali podjetju, še pet pa jih bo vzela država.Hvala za tako reformo.


V naslednjem stavku maš pa obraz Janšo obtožit populizma. Sam pa poleg popilizma še nesramno podtikaš. Kje vidiš tistih '5 jurju' ki jih bo kao 'dodatno' vzela država?

Mene zanimajo realni argumenti zakaj je reforma lahko slaba ne pa neke izmišljene zadeve.
Zbogom in hvala za vse ribe

MadMicka ::

EDS je slab zato ker je večina ljudi v prvih dveh dohodninskih razredih. Tisti, ki sedaj plačujejo 17% dodnino, bodo kvečjemu na slabšem, tisti ki je pa v drugem razredu v najvišjem možnem delu pa bo letno na plusu maksimalno 180 k, vendar, ker bo po drugi strani moral plačevati dražjo hrano, pijači in zdravila, se bo vsa zadeva približala ničli (če rečemo, da npr. porabiš za hrano in pijačo mesečno 50.000,00 in se zadeva podraži za 12%, znaša to več kot 72.000,00 SIT letno + posebej zdravila ipd.)

Po drugi strani pa bo tisti v najvišjem razredu profitiral najmanj 1.500.000 letno.

Navedeno pomeni, da tale EDS v povezavi z dvigom DDV iz 8.5 na 20% ne pomeni nič drugega kot PRERAZPOREDITEV DOHODKOV od revnejših k bogatejšim.

p.s.: računi so narejeni na podlagi tele lestvice in upoštevajoč 20% EDS.
1.508.571 17%
1.508.571 3.017.140 256.455 + 35% nad 1.508.571
3.017.140 4.525.713 784.454 + 37% nad 3.017.140
4.525.713 6.034.281 1.342.628 + 40% nad 4.525.713
6.034.281 9.051.422 1.946.057 + 45% nad 6.034.281
9.051.422 3.303.770 + 50% nad 9.051.422

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

MadMicka ::

Še to, naj se za začetek ukine davek na plače. To bo precej razbremenilo gospodarstvo. Ampak tega Bajuk ne more narediti, ker nima nadomestila za tovrsten izpad. Naj ga poišče. Treba je delat majhne korake, da se daleč pride :)

Thomas ::

Proizvajalci hrane in drugih teh dobrin, bodo davčno razbremenjeni. Zato bodo lahko dobavljali cenejše/kvalitetnejše dobrine, ker bodo stimulirani v avtomatizacijo in novotarije.

V tem je ideja povečane konkurenčnosti.

Za katero pa oboževalci statusa quo in ljudje brez domišljije, kakršni so sindikalisti in Mencinger (njim je dobro tako kot je), nimajo nobene volje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Thomas:
Bolj se nebi mogel strinjat. Točno to je tudi treba razumet pri EDS. IMO.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

hermes ::

Mici v Nemčiji je davek na hrano 19 odstoni, pa je še vedno cenejša kot pri nas. Problem ni v davku ampak v konkurenčnosti, ki jo v Sloveniji z Mercatorjevim tržnim deležem (preko 40 odstotkov) ni mogoča.

Če pa začnemo nižati stroške v Mercaotrju in javni upravi boste pa levičarski sindikalisti spet jokali da gre za odpuščanje delavcev.

Glede EDS pa še tole: enotni davek stimulira ljudji (z visokim dohodkom) da delajo več in del poslovanja (ki je bil do sedaj ilegalen zaradi enormne obdavčitve) začejo opravljati legalno. Tudi iz tega naslova pride v proračun mnogo denarja, ki ga sedaj ni zaradi progresivne obdavčenosti.

Ampak sindikatov itaq nič ne prepriča...no sej Semolič & co. znajo pa res sočustvovati z delavci, ko prejemjo konecm meseca (za delo v pisarni) 400k tolarev...res enako kot tekstilna delavna v Muri!!

MadMicka ::

marko, ali ti trdiš, da bo EDS razbremenil gospodarstvo???

Thomas, ni problema, jaz sem takoji za to, da se davčno razbremenijo pa ne samo proizvajalci hrane (mislim halo?), ampak celotno gospodarstvo! Naj se do konca leta ukine davek na plače, v vmesnem času, dokler država ne najde deloma nadomestilo za izpad prihodka v državno blagajno, pa naj malo dezinvestira (beri transparento proda kapitalske deleže v podjetjih). Sicer pa država ne sme v celoti najti nadomestilo za izpad prihodkov, temveč mora varčevati.

En način varčevanja je tudi ta, da plače za eno leto zamrzne (ane Thomas) in na račun inflacije v roku 1 leta prišpara cca 3% mase plač. Itak so v državni upravi preveč dobro plačani glede na varnost zaposlitve in pogoje dela v primerjavi z gospodarstvom.

MadMicka ::

hermes, ali trdiš, da je Mercator monopolist?

Thomas ::

marko,

Ja. Konkurenčnost moramo povečati iz dveh razlogov. IMO. Eden je ta, da bo doma več in boljšega blaga za manj denarja v štacunah, drugi je pa ta, da tudi ven ne bomo več dolgo mogli izvažati blaga, ki ne bo konkurenčno tudi pri cenah.

Pa ne cenah kot so sedaj, pač pa cenah kot bodo jutri, ko bodo na Kitajskem delavce zamenjali roboti iz Japonske.

Kolektivna zadušitev v objemu Svobodnih sindikatov z Mencingerjevim blagoslovom ni nekaj, kar bi si bilo želeti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

(Semolič ma 600k payroll kolk sm nazadne zasledu pred časom)

@Mici:

A ni čudn, da nemčija tut razmišla v smeri enotne davčne stopnje, a? Ni? Pol pa kul. :)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

Mici predlaga visok proračunski primankljaj. To je še vseeno premalo, da bi lahko postali konkurenčnejši.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

->marko, ali ti trdiš, da bo EDS razbremenil gospodarstvo???

Trdim, da bo pri EDS več denarja podjetim ostalo za vlaganje v znanost in razvoj.
Torej bodo hitreje prišli do kvalitetnejših izdelkov.
Lep primer je Gorenje - ker jim bo ostalo več denarja, ga bodo vložili v razvoj. Vse kar bo ostalo(vsaj tako so obljubili).
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

MadMicka ::

drjc, čudno bi bilo, če ne bi razmišljali o različnih možnih rešitvah. Ampak eno je razmišljati, drugo pa izvajati oz. uporabljati. Sicer pa je zame sprejemljiva možnost, da se najvišja dva dohodninska razreda opravita, da bodo bogati malo bolj zadovoljni.

MadMicka ::

_marko, pa ti sploh veš, kaj je EDS??? EDS je stvar, ki vpliva na fizične osebe, saj so fizične osebe zavezane k plačevanju dohodnine. Nima veze EDS s podjetjem.

Mislim, osnovnih pojmov nimaš razčiščenih in potem tukaj nekaj zagovarjaš. Dej no dej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

> Lep primer je Gorenje - ker jim bo ostalo več denarja, ga bodo vložili v razvoj. Vse kar bo ostalo (vsaj tako so obljubili).

Če ne bodo držali obljube, bo Gorenje izginilo.

Če država Gorenju ne bo dobavila bistvenih davčnih olajšav, bo Gorenje izginilo.

Torej upajmo da bo Janša uspel in da bo Bobinac držal obljubo. To je edina dobra možnost za celo regijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Nima ............


-------------

Spoštovani uporabnik Thomas

Skladno z moderatorskimi pooblastili, sem vaš post zaradi dela vsebine, ki nasprotuje pravilom ST 1.točke 2. Člena pravil ST) v celoti izbrisal.


V kolikor menite, da je prišlo do izbrisa neupravičeno, se lahko zoper mojo odločitev pritoži, v zato ustreznem oddelku.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Gorenje bo izginilo, grozi nam gospodarski potop,... ampak mi vemo rešitev iz krize.

Da, gospodje?

Potem izvolite ustanoviti stranko, z njo kandidirajte na trgu idej, in če uspete, potem izvajajte svoje ukrepe za reševanje iz krize. Če ne uspete pa se ne skrivajte za kvazi strokovnostjo, nekimi spletnimi stranmi, društvi, eee, civilno družbo in "inštituti".

Skratka - očitek, ki ste ga naslavljali na Mirovni inštitut sedaj vzemite na svoja pleča in pridobite mandat ljudstva za širjenje svojih ide(ologi)j.
sudo poweroff

drejc ::


Mr. Schröder mocked him as "this professor from Heidelberg," an anti-intellectual slur that traveled far in a Germany that teeters increasingly on a Philistine edge; and he warned of "social coldness," that Mr. Kirchhof would turn Germany into his "guinea pig." Mr. Schröder also claimed that under the flat-tax a cleaning woman would pay the same tax as a CEO. "The chancellor invoked the 'head tax,' a popular tool in Germany in the middle ages when every person had to pay the same amount," Mr. Kirchhof notes. "That was a big problem for us." Where others would speak of lies, Mr. Kirchhof prefers the word "disinformation," and this clunky civility did not help him in a brutal business. Mr. Schröder's assertions were false, yet the CDU was "not able to adequately communicate that a person who earns a million euros must pay 250,000 and that somebody who earns only 20,000 euros pays nothing because of the tax allowance. Schröder had the big microphone. I only had the small one." As a judge, Mr. Kirchhof made landmark rulings in defense of the "socially weak," forcing the government to raise the tax-free minimum wage for parents. "That's why I was really somewhat hurt that I was presented as a Manchester capitalist."

Vir
Tole zagovorniki non-EDS kar pozabijo.

Aja, Mici, ne sam da razmišljajo, kolikor sem po radiu slišu bojo v naslednjih tednih predlagal 18% EDS.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

MadMicka ::

Čudn, da se noben ne vtakne v izračun glede razlike za tiste v prvih dveh dohodnihskih razredih v primeru uvedbe EDS-ja. Verjetno je lažje govoriti in govoriti, kot pa dati kako številko na dan.

_marko ::

Mici:
Glej, prosim daj mi pojasni pojme. Resno.
Povej kje se tu motim.

Zaradi flat taxa bo vzpodbujena rast GDPja. In to bo na začetku kompenziralo višji davek, kasneje pa še precej izboljšalo stanje prebivalstva.
Tega ti ne dojameš.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izracun place

Oddelek: Problemi človeštva
434914 (3812) drejc
»

Slovenia vs. Češka (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9130679 (28529) jype
»

Reforme na mizi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
81835245 (22355) Thomas
»

Odstop ministra za razvoj - Jože-ta P. Damijana (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
625515 (4213) Daedalus
»

Davčna merca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15811225 (8478) Thomas

Več podobnih tem