» »

Dvig najemnine zaradi inflacije

Dvig najemnine zaradi inflacije

matobeli ::

Sej, zato a pravim, naj te zadeve plača tisti ki rabi. Bo že zavarovalnica ocenila kakšno premijo je treba nabit nevzdrževani bajti sred polja, kakšno luksuzni vili ter kakšno enosobnemu fletu.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Sej, zato a pravim, naj te zadeve plača tisti ki rabi. Bo že zavarovalnica ocenila kakšno premijo je treba nabit nevzdrževani bajti sred polja, kakšno luksuzni vili ter kakšno enosobnemu fletu.


Tako. Najemodajalci bodo pa to preložili preko najemnin na najemnike in bo spet jok :))

matobeli ::

kriptobog je izjavil:

Če moraš biti že tok glup da primerjaš davke, primerjaj vsaj pošteno.


Nisem jaz začel glumit o tem koliko gasilcev potrebuješ da pogasiš kolo.

kriptobog je izjavil:


Tako. Najemodajalci bodo pa to preložili preko najemnin na najemnike in bo spet jok :))


Razen če bo teh stanovanj kar naenkrat veliko več, najemojemalcev pa bo še vedno enako.

Najemojemalci si bodo lahko privoščili več, ker bomo na račun dodatnih davkov znižali obremenitev plač, najemodajalci pa prisiljeni oddajati po ceni ki jo bo barekoval trg najemojemalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Če moraš biti že tok glup da primerjaš davke, primerjaj vsaj pošteno.


Nisem jaz začel glumit o tem koliko gasilcev potrebuješ da pogasiš kolo.

kriptobog je izjavil:


Tako. Najemodajalci bodo pa to preložili preko najemnin na najemnike in bo spet jok :))


Razen če bo teh stanovanj kar naenkrat veliko več, najemojemalcev pa bo še vedno enako.

Najemojemalci si bodo lahko privoščili več, ker bomo na račun dodatnih davkov znižali obremenitev plač, najemodajalci pa prisiljeni oddajati po ceni ki jo bo barekoval trg najemojemalcev.


Tudi jaz nisem začel o gasilcih za kolo. Omenil sem samo policijo.

Utk ::

Najemojemalci si bodo lahko privoščili več, ker bomo na račun dodatnih davkov znižali obremenitev plač, najemodajalci pa prisiljeni oddajati po ceni ki jo bo barekoval trg najemojemalcev.

Če je stanovanj premalo, plače pa večje, potem je čist jasno kam bojo šle cene.

matobeli ::

Kaj pa praviš na mojo tezo o tem da če se spravi nepremičnine na trg da se bodo morali prodajalci grebst za kupce in najemnike? Bi blo fino kene?

Da ti najemojemalc spizdi ven iz fleta ker je našel enega z 50eur nižjo najemnino.

Utk ::

matobeli je izjavil:

Kaj pa praviš na mojo tezo o tem da če se spravi nepremičnine na trg da se bodo morali prodajalci grebst za kupce in najemnike? Bi blo fino kene?

Da ti najemojemalc spizdi ven iz fleta ker je našel enega z 50eur nižjo najemnino.

Če dvigneš davke bo manj nepremičnin, ne več. Mislim, pa to so osnove ekonomije.

matobeli ::

Utk je izjavil:


Če je stanovanj premalo, plače pa večje, potem je čist jasno kam bojo šle cene.


Premalo jih je ker jih je cel kup praznih. Če bodo začele prazne nepremičnine delat zgubo ali celo samo manj dobička kot druge oblike se jih bo dalo na trg.

Utk ::

Premalo jih je ker jih je cel kup praznih.

To so pravljice. Najemnine so strašno drage, stanovanja so strašno draga, stojijo pa prazna...in to v tisočih komadih.

matobeli ::

Ja, točno tako je, ker cene jim rastejo in ljudje ki imajo te nepremičnine rabijo varno naložbo, ne pa nebodigatreba podnajemnikov.

Utk ::

Fantazirate. Teh stanovanj ni toliko, da bi imela nek vpliv. Pa še kolk je tega, je to samo v Ljubljani. Slovenija pa ni Ljubljana, niti obratno.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Utk je izjavil:


Če je stanovanj premalo, plače pa večje, potem je čist jasno kam bojo šle cene.


Premalo jih je ker jih je cel kup praznih. Če bodo začele prazne nepremičnine delat zgubo ali celo samo manj dobička kot druge oblike se jih bo dalo na trg.


Vprašaj se zakaj so prazne. Raje imam prazno, tudi če plačujem davek za to, samo da se ne rabim spet jebat z najemojemalci. Ali pa postavim pogoje, kot banka za kredit in zahtevam vpogled v sisbon in dohodke, predem nekomu oddam stanovanje. Ali pa varščina v višini vsaj pol letne najemnine in ureditev zakonodaje, ki mi omogoča, da neplačnika brez problema vržem ven.

matobeli ::

Jasno pa da država lahko vzporedno še kaj stori. Recimo spremembe namembnosti, enostavnejše in predvsem hitrejše pridobivanja dovoljenj...

Utk ::

Ali pa postavim pogoje, kot banka za kredit in zahtevam vpogled v sisbon in dohodke, predem nekomu oddam stanovanje. Ali pa varščina v višini vsaj pol letne najemnine in ureditev zakonodaje, ki mi omogoča, da neplačnika brez problema vržem ven.

Če to zahteva stanovanjski sklad, lahko tudi ti.

Samo potem bi spet jamrali kako izkoriščevalski si. Sklad pa "ni".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Zakaj pa ne? Vzameš kredo za 10k in se vseliš.

Sam nemorš pa vsporedno z bučkami o 3 mesečnih pogodbah in podobno, kot je nekdo že omenjal.

Sicer pa, če kdo hoče plačevat davek naj pač ga in ima prazno.

kriptobog je izjavil:

Ali pa varščina v višini vsaj pol letne najemnine in ureditev zakonodaje, ki mi omogoča, da neplačnika brez problema vržem ven.


Saj obstaja, zakonodaja mislim. Varščino pa daš dovolj visoko da pokriješ tiste pol leta z njo.

Sam, to bi se šli ljudje ki imajo izbiro, ne pa reveži ki komaj napraskajo.

Ljudi ki imajo na izbiro pa nemorš nategvat z premium cenam za luknje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Utk ::

3 mesečne pogodbe so bedarija. Tako kot daš cenejše nekomu resnemu, ki je že en čas not, bo vsak normalen tudi plačal malo več, če bo vse v redu. Oboje se izide tudi z inflacijo, ki se obračuna vsakih par let. Če so ljudje normalni.

matobeli ::

Se da in se tudi dogaja, ampak so bolj izjeme. Obstajajo tudi agencije.

Ampak dilema med več keša in več varnosti je večkrat v prid prvi opciji.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Utk je izjavil:


Če je stanovanj premalo, plače pa večje, potem je čist jasno kam bojo šle cene.


Premalo jih je ker jih je cel kup praznih. Če bodo začele prazne nepremičnine delat zgubo ali celo samo manj dobička kot druge oblike se jih bo dalo na trg.


Torej uredite da bo drugo delalo toliko dobička da folk NE BO HOTEL imet praznih nepremičnin =)

matobeli je izjavil:

Se da in se tudi dogaja, ampak so bolj izjeme. Obstajajo tudi agencije.

Ampak dilema med več keša in več varnosti je večkrat v prid prvi opciji.


Seveda, ker več varnosti običajno ne odtehta izgubo keša... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Če dones dvosobno stanovanje stane 180k, na 30let je to cca 500€ mesec + obresti.
Cene najema so pa za tako stanovanje okoli 700€.

Če bi bilo teoretično dovolj stanovanj za vse, pa tudi če so po 180k, najemnina ne bi mogla presešt 500€, ker je toliko vreden lastniški v 30 letih.

Torej je nemogoče uredit trg da bi bili dobički taki da bi ljudje oddajali zaradi dobička ker je realna dolgoročna najemnina takega stanovanja kvečjemu 250€ neto.

Komot pa bi tudi danes oddajali za 250€ prek aganecije ali sklada ali biločega brez rizika, pa se očitno zdi premalo in imajo raje 0€, ker jim je 250€ premalo in cca 500€ ravno ok, je torej do 250€ potrebno narediti razliko. Prazno stanovanje je torej potrebno obdavčit z cca 250€ davka/mesečno.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Če dones dvosobno stanovanje stane 180k, na 30let je to cca 500€ mesec + obresti.
Cene najema so pa za tako stanovanje okoli 700€.

Če bi bilo teoretično dovolj stanovanj za vse, pa tudi če so po 180k, najemnina ne bi mogla presešt 500€, ker je toliko vreden lastniški v 30 letih.

Torej je nemogoče uredit trg da bi bili dobički taki da bi ljudje oddajali zaradi dobička ker je realna dolgoročna najemnina takega stanovanja kvečjemu 250€ neto.

Komot pa bi tudi danes oddajali za 250€ prek aganecije ali sklada ali biločega brez rizika, pa se očitno zdi premalo in imajo raje 0€, ker jim je 250€ premalo in cca 500€ ravno ok, je torej do 250€ potrebno narediti razliko. Prazno stanovanje je torej potrebno obdavčit z cca 250€ davka/mesečno.


Tebi ni jasno, da četudi obdavčimo 250 na mesec, bodo pač najemnine 950 namesto 700... pol boš pa spet jamral ker ne bo nihče hotel oddajat za 400...

Hkrati bo pa kar nekaj veljakov porušlo stare bajte in spremenilo nazaj v kmetijsko zemljišče (se da)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Samael ::

Kdo pa še kmetuje v Sloveniji ...
Mladi se odseljujejo v mesta, kmetije pa samevajo in propadajo.
Samael != Samuel

Pat_MaGroin ::

Samael je izjavil:

Kdo pa še kmetuje v Sloveniji ...
Mladi se odseljujejo v mesta, kmetije pa samevajo in propadajo.


V UK recimo v mestih živijo samo reveži, bogatija je v lustnih vasicah, kjer so lepe hise in zelenje in brez priseljencev.

Ta trend nas se caka v SLO pomoje, edina cokla je zanic javni promet.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Tebi ni jasno, da četudi obdavčimo 250 na mesec, bodo pač najemnine 950 namesto 700...


Ne, oba ugibava o tem koliko dodatnih nepremičnin na trgu bo začelo krepko zniževat cene. Ti praviš (med vrsticami) da jih rabimo neko neskončno številko, jaz pravim da bi jih že 20k popolnoma zbilo cene, ker število prebivalcev v sloveniji se ne viša tako zelo močno, še manj pa se zmanjšuje število zgradb.

Samael ::

Pat_MaGroin je izjavil:

V UK recimo v mestih živijo samo reveži, bogatija je v lustnih vasicah, kjer so lepe hise in zelenje in brez priseljencev.

Pa je to dejansko tisto, čemer se reče kmetija in kmetovanje ali pa zgolj umik in preživljanje starosti v lustnih vasicah, kjer so lepe hise in zelenje in brez priseljencev?


Kaj pa vem ... Nič ne kaže, da bi se trend pri nas kaj kmalu kaj drastično obrnil.

Še leta 2000 smo imeli v Sloveniji 86.467 kmetij, njihova povprečna velikost je bila šest hektarjev, a od tega le dobrega 2,5 hektarja obdelovalne zemlje. Do naslednjega štetja leta 2003 jih je propadlo nekaj manj kot deset tisoč. Leta 2010 so jih našteli le še 74.646, po zadnjem štetju leta 2016 jih je bilo le 69.902 in danes jih je še tisoč manj.

Vir:Vsak dan propadejo tri kmetije

Zastrašujoč podatek je, da je število čred s kravami dojiljami v preteklih letih upadlo in da imamo na leto v povprečju 627 kmetij manj. To pomeni, da v Sloveniji vsak dan preneha z delom skoraj 2 kmetiji. Če pristojni ne bodo hitro urgirali se napoveduje katastrofa, ki bo prizadela prav vse.

Vir:Konec srednje velikih kmetij?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Pat_MaGroin ::

Pač, da imaš kamnito hišo z zelenico in zidano ograjo, 200m stran pa vlak do centra mesta, kjer delaš.

Samael ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Pač, da imaš kamnito hišo z zelenico in zidano ograjo, 200m stran pa vlak do centra mesta, kjer delaš.

Potem pa najbrž nisi sledil debati in kako smo prišli do kmetij oz. sprememb nazaj v kmetijsko zemljišče in je to že nova nit debate ;-)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

matobeli je izjavil:


Komot pa bi tudi danes oddajali za 250€ prek aganecije ali sklada ali biločega brez rizika, pa se očitno zdi premalo in imajo raje 0€, ker jim je 250€ premalo in cca 500€ ravno ok, je torej do 250€ potrebno narediti razliko. Prazno stanovanje je torej potrebno obdavčit z cca 250€ davka/mesečno.

Bomo pa otroka not naselili, da ne bo prazno. To je deluje niti danes. Če obdavčiš z 250, se bo folk samo še bolj potrudil temu izognit. Torej je treba obdavčit vse, tudi polna, da spraviš stanovanja na trg, ker nihče nima rad stroška. To pa pomeni, da grejo najemnine gor za 250, ajde, pa naj bo 200.

matobeli ::

V primeru da se to zgodi lahko damo takoj vsakemu polnoletnemu državljanu 100eur UTDja, pa še priseljenci brez državljanstva bodo v slabši poziciji.

Idealno za slovenijo.

poweroff ::

Avenger je izjavil:

je to od najemnin npr. za 600EUR na mesec, letno 144EUR požre inflacija, pa mi povej je to zate malo ali veliko?

Se pravi na letni ravni dobiš 7200 EUR, potem pa boš zapenjal za 144 EUR? Koliko je pa vredno stanovanje? 150k+?

Če greš to delat, si res malenkosten, ali pa skrajno bolan. V nobenem primeru pa kot potencialna stranka ali poslovni partner s teboj ne bi želel imeti opravka. 8-)
sudo poweroff

wcpapir ::

Avenger je izjavil:

wcpapir, v tvojem primeru je bila inflacija po koncu prvih treh let slaba 2%, samo v zadnjem letu pa je bila 6%. In zdi se mi, da se je komaj začelo. Konec tega leta bo morda dvomestna cifra.


Kaj ima inflacija z najemnino mojega najemnika. Z mojega stališča nič, tak ga že inflacija baše, zakaj bi še ga jaz ? Z njim nimam nobenih skrbi in tudi če bo inflacija 20% sem jaz še vedno dal isto za bajto kot sem dal.

matobeli ::

Inflacija je zgolj izgovor za tržno usklajevanje cen. Torej tisti segment nepremičninarjev ki oddaja zaradi maksimiziranja dobička iz svojega kapitala.

Tisti ki imajo celo malo pod ceno in dolgoletne najemnike not pa oddajajo predvsem ker nočejo da jim nepremičnina propada, zraven pa še nekaj dobijo, eni celo vse nazaj v nepremičnino vložijo.

Utk ::

wcpapir je izjavil:

Avenger je izjavil:

wcpapir, v tvojem primeru je bila inflacija po koncu prvih treh let slaba 2%, samo v zadnjem letu pa je bila 6%. In zdi se mi, da se je komaj začelo. Konec tega leta bo morda dvomestna cifra.


Kaj ima inflacija z najemnino mojega najemnika. Z mojega stališča nič, tak ga že inflacija baše, zakaj bi še ga jaz ? Z njim nimam nobenih skrbi in tudi če bo inflacija 20% sem jaz še vedno dal isto za bajto kot sem dal.

Ko bo treba novo kuhinjo boš prišel pa v ikeo in razložil, da ti si pred 20 leti dal 2000 DEM za kuhinjo in hočeš zdaj enako za 1000 evrov. Ko bo treba kopalnico, boš reku, čuj mojster, pred 30 leti sem dal 350,000 SIT za kopalnico, evo ti jurja pa pol pa roka. Daj prosim te streamaj to, bi res rad videl ta smeh.

poweroff je izjavil:

Avenger je izjavil:

je to od najemnin npr. za 600EUR na mesec, letno 144EUR požre inflacija, pa mi povej je to zate malo ali veliko?

Se pravi na letni ravni dobiš 7200 EUR, potem pa boš zapenjal za 144 EUR? Koliko je pa vredno stanovanje? 150k+?

Če greš to delat, si res malenkosten, ali pa skrajno bolan. V nobenem primeru pa kot potencialna stranka ali poslovni partner s teboj ne bi želel imeti opravka. 8-)

Haha. Imaš firme z milijonskim prometom pa zapenjajo za 50 evrov. In usklajevanje z inflacijo vsakih par let ni zapenjanje. To bi bilo, če bi višal vsako leto za 12,5 evra. Če vsakih nekaj let zaokrožiš na 20 evrov, je pa to čist normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Jasno pa da država lahko vzporedno še kaj stori. Recimo spremembe namembnosti, enostavnejše in predvsem hitrejše pridobivanja dovoljenj...


Dovoljenja se po vecini kar hitro dobivajo. Ce oddana vloga ok je dovoljenje izdano v roku pol leta. V dolocenih upravnih enotah zelo hitro. Na Jesenicah je bratranec dobil v enem mesecu... V kaki Ljubljani itak dlje traja, ampak ce je oddana popolna vloga je tudi v pol leta urejeno.
Sprememba namembnosti je pa problem. To se pa vlece u 3pm, tudi ce je infrastruktura takoj poleg. Obcinski veljaki zakomplicirajo z OPPNji in vpletejo zraven se sosednje parcele in potem se zakomplicira, ko zelijo, da lastniki teh parcel prispevajo k izgradnji infrastrukture in nekdo noce in potem spet traja.
Pri nas se je postopek, da so ustvarili oppn, vlekel 16let. Jaz sem s parcelo mejil na oppn in na cesto v tem naselju pa so za spremembo namembnosti potrebovali 4 leta. Pa so razcep za prikljucke pustili tudi ob moji parceli. Da ne govorim o visini komunalca. Ker je bil nov oppn in izgrajena nova infrastruktura so me opalili ko majmuna.
Samo dovoljenje od oddaje vloge do izdaje je pa trajalo 2 meseca. Na koncu je gradnja najhitrejsi del projekta :))

matobeli ::

Kolkor spremljam je pol leta kar zelo hitro, kolega bo zidal pa pravi da bo počas 2let, pa še nima. Nekaj je bilo, sicer administrativnega, res za uredit vmes, ampak vseeno, večina parcel ima ponavadi kakšno jajcanje, če ni ravno prazna, sredi že obstoječega naselja, kar pa je bolj izjema kot pravilo.

In to v času ko razmišljamo o jedrski fuziji in samovozečih avtih.

jernejl ::

Utk je izjavil:

Premalo jih je ker jih je cel kup praznih.

To so pravljice. Najemnine so strašno drage, stanovanja so strašno draga, stojijo pa prazna...in to v tisočih komadih.

Ne. V sto tisočih komadih.

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Premalo jih je ker jih je cel kup praznih. Če bodo začele prazne nepremičnine delat zgubo ali celo samo manj dobička kot druge oblike se jih bo dalo na trg.

Torej uredite da bo drugo delalo toliko dobička da folk NE BO HOTEL imet praznih nepremičnin =)
Bitcoin je v zadnjih petih letih naredil 40x, davek je nič. Očitno je to za nekatere preslabo in bi morala država uvesti negativen davek ob prodaji kriptovalut in vsakemu ob prodaji še nakazati par milijonov zraven.
Obstaja pa druga, bolj smiselna in bolj kapitalistična rešitev - davek na (prazne) nepremičnine. Ne samo stanovanja, ampak tudi zemljišča.

kriptobog je izjavil:

Dovoljenja se po vecini kar hitro dobivajo. Ce oddana vloga ok je dovoljenje izdano v roku pol leta.
Pol leta še za bajto postavit pod streho ni hitro, kaj šele za natisnit par listov papirja.
Hitro bi bilo, če bi šel na šalter in bi imel čez pol ure papirje v roki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Utk ::

Aha, ko smo te razkrinkali, da si si izmislil 38 jurjev pobranega davka in 100,000 praznih stanovanj, si bil en čas tiho, zdaj pa spet...

jernejl ::

Ti si preveč butast, da bi zmogel kogarkoli razkrinkati, kaj šele mene.

Utk ::

Sej nisem bil samo jaz.

matobeli ::

Glede na to da so podatki javno objavljeni ni to ravno spretnost. Sploh pa je bilo pobrano tako malo davka da je vseeno če rečemo 38k.

Utk ::

DAVKI OD PREMOŽENJA
Davki od premoženja (od stavb, od prostorov za počitek in rekreacijo) so manjši davki, ki spadajo v skupino davki na
nepremičnine. V letu 2020 je bilo pobranih za 8.188.549 € teh davkov, kar je za 17,5 % manj kot v letu 2019.
V letu 2020 je bilo izdanih 122.832 odločb o odmeri davka. V primerjavi z letom 2019 (114.449) je bilo izdanih za
9,3 % več odločb, kar je posledica povečanega nadzora na področju plačevanja davka od premoženja.


Malo ali ne, 38 jurjev je laž. Enako kot 100,000 praznih stanovanj.

Groot ::

Hahah 100k praznih stanovanj, nekateri pa res še verjamete v pravljice. Saj ne rečem, zagotovo se najde kar nekaj praznih, ampak 100k pa definetivno niti približno ne. Sploh pa ne ob teh cenah nepremičnin in teh tekočih stroških (tudi praznega stanovanja).

No ja čeprav najbrž naveremo tudi 100k praznih, če sem vštejemo vse kleti in podobna sranja, ki bi jih nekateri radi oddali za mastne pare.

wcpapir ::

Utk je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Avenger je izjavil:

wcpapir, v tvojem primeru je bila inflacija po koncu prvih treh let slaba 2%, samo v zadnjem letu pa je bila 6%. In zdi se mi, da se je komaj začelo. Konec tega leta bo morda dvomestna cifra.


Kaj ima inflacija z najemnino mojega najemnika. Z mojega stališča nič, tak ga že inflacija baše, zakaj bi še ga jaz ? Z njim nimam nobenih skrbi in tudi če bo inflacija 20% sem jaz še vedno dal isto za bajto kot sem dal.

Ko bo treba novo kuhinjo boš prišel pa v ikeo in razložil, da ti si pred 20 leti dal 2000 DEM za kuhinjo in hočeš zdaj enako za 1000 evrov. Ko bo treba kopalnico, boš reku, čuj mojster, pred 30 leti sem dal 350,000 SIT za kopalnico, evo ti jurja pa pol pa roka. Daj prosim te streamaj to, bi res rad videl ta smeh.

poweroff je izjavil:

Avenger je izjavil:

je to od najemnin npr. za 600EUR na mesec, letno 144EUR požre inflacija, pa mi povej je to zate malo ali veliko?

Se pravi na letni ravni dobiš 7200 EUR, potem pa boš zapenjal za 144 EUR? Koliko je pa vredno stanovanje? 150k+?

Če greš to delat, si res malenkosten, ali pa skrajno bolan. V nobenem primeru pa kot potencialna stranka ali poslovni partner s teboj ne bi želel imeti opravka. 8-)

Haha. Imaš firme z milijonskim prometom pa zapenjajo za 50 evrov. In usklajevanje z inflacijo vsakih par let ni zapenjanje. To bi bilo, če bi višal vsako leto za 12,5 evra. Če vsakih nekaj let zaokrožiš na 20 evrov, je pa to čist normalno.

Ne s tem denarjem ne hodim po kuhinjo ampak mi plačuje kredit za nepremičnino v kateri živim. Edino smotrno bi bilo dvignit najemnino, ko se mi dvigne obrok kredita s fix obrestno mero.

matobeli ::

2011 jih je bilo 175k po podatkih Gursa. Od takrat se je še nekaj tisoč nazidalo in bore malo podrlo.

V resnici je vseeno če ne vedo ali so te nepremičnine primerne za bivanje ali se oddajajo na črno. Dokler imajo hišno številko in priklope se tam lahko živi in od njih pobira davek.

Lastnik se bo pa pobrigal da nekaj naredi iz njih. Pa magar če proda za 20k nekomu ki bo z dodatnimi 80k lahko za silo uredil nekaj za živet.

Ker 100k kredita dobi praktično kerkoli par ki ni na minimalcu, 300k kredita pa dobi zgornjih 10%.

jernejl ::

Utk je izjavil:

DAVKI OD PREMOŽENJA
Davki od premoženja (od stavb, od prostorov za počitek in rekreacijo) so manjši davki, ki spadajo v skupino davki na
nepremičnine. V letu 2020 je bilo pobranih za 8.188.549 € teh davkov, kar je za 17,5 % manj kot v letu 2019.
V letu 2020 je bilo izdanih 122.832 odločb o odmeri davka. V primerjavi z letom 2019 (114.449) je bilo izdanih za
9,3 % več odločb, kar je posledica povečanega nadzora na področju plačevanja davka od premoženja.


Malo ali ne, 38 jurjev je laž. Enako kot 100,000 praznih stanovanj.

Praznih stanovanj je okrog 150.000, po pobranih davkih na premoženje smo pa precej pod povprečjem glede na razvite države.
Če kdo o čem laže, si to ti.

Utk ::

Nope, si to kar lepo ti:
Tega davka na nepremičnine se je lani v proračunu nabralo za 39 tisoč evrov.


Nenaseljenih stanovanj je bilo največ 172.200. To je zgornja meja, saj je možno, da so določena stanovanja uradno nenaseljena, v resnici pa naseljena, vendar se stanovalci v njih iz različnih vzrokov niso prijavili. Več kot pol nenaseljenih stanovanj je bilo ali starih (grajenih pred letom 1945) ali brez kakšnega od elementov osnovne infrastrukture (stranišča, kopalnice, ogrevanja, elektrike, vodovoda) ali pa so se uporabljala za počitniški namen.

Se pravi, za ta "prazna stanovanja" se v resnici ne ve niti če so prazna niti če bi ustrezala katerikoli definiciji besede "stanovanja". Imamo "nečesa" 150,000. Lahko imamo tudi 500,000, če itak ne vemo česa, nečesa je ziher tudi tolk. Recimo sob.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Nečesa kar ima možnost priklopa in hišno številko.

Če je to stanovanje je stvar 50jurjev, če je bajta pa verjtno 150k.

Rajš si oglej koliko je najemniških stanovanj in kaj bi bilo s cenami če bi v vsakem večjem mestu spravili tistih 100 praznih v promet ki rabijo minimalne posege da so primerni za bivanje.

Utk ::

Za 150 jurjev lahko v vsakem mestu izven Lj najdeš podrtijo in greš not živet.
Verjetno tudi stanovanje za 50 jurjev.
Sicer to ne bo stanovanje v katerem si bi nekdo želel živet, ampak lahko pa bi.

jernejl ::

Utk je izjavil:

Nope, si to kar lepo ti:
Tega davka na nepremičnine se je lani v proračunu nabralo za 39 tisoč evrov.


Nenaseljenih stanovanj je bilo največ 172.200. To je zgornja meja, saj je možno, da so določena stanovanja uradno nenaseljena, v resnici pa naseljena, vendar se stanovalci v njih iz različnih vzrokov niso prijavili. Več kot pol nenaseljenih stanovanj je bilo ali starih (grajenih pred letom 1945) ali brez kakšnega od elementov osnovne infrastrukture (stranišča, kopalnice, ogrevanja, elektrike, vodovoda) ali pa so se uporabljala za počitniški namen.

Se pravi, za ta "prazna stanovanja" se v resnici ne ve niti če so prazna niti če bi ustrezala katerikoli definiciji besede "stanovanja". Imamo "nečesa" 150,000. Lahko imamo tudi 500,000, če itak ne vemo česa, nečesa je ziher tudi tolk. Recimo sob.

Nope, si to kar lepo ti.
- v proračunu se je davka nabralo za 39 tisoč evrov.
- praznih stanovanj je okrog 150.000; zdaj, če ti bolje od SURSa veš, koliko jih je, podaj metodologijo in podatke, da se ti bomo lahko smejali. Dokler pa tega nisi sposoben storiti, je bolje, da si tiho. Res ni nobene potrebe po tem, da bi se ukvarjali s tvojimi blodnjami o definiciji praznih stanovanj.

Utk ::

Jaz sem kopiral iz fursovega letnega poročila za 2020, da je tega 8 mio, ti si 39 jurjev potegnil iz riti.
Za 150,000 praznih stanovanj pa surs sam pravi, da ne ve niti če so v resnici prazna niti če so v resnici stanovanja.

Ampak to je verjetno prazno, navalite:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jernejl ::

Utk je izjavil:

Jaz sem kopiral iz fursovega letnega poročila za 2020, da je tega 8 mio, ti si 39 jurjev potegnil iz riti.
Za 150,000 praznih stanovanj pa surs sam pravi, da ne ve niti če so v resnici prazna niti če so v resnici stanovanja.

Ampak to je verjetno prazno, navalite:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

- ne, jaz sem podatek kopiral iz proračuna 2020, ti si pa podatek potegnil iz riti.
- ne, SURS sam pravi, da jih je preko 150.000, ti pa blodiš o tem, da niti sami tega ne vejo, čeprav si edini, ki marsičesa ne ve, ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22435979 (29233) poweroff
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718349 (8117) St235

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454699 (45081) KAVINSKY
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30368271 (61187) Ishmael
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21638844 (25319) Timurlenk

Več podobnih tem