» »

Dvig najemnine zaradi inflacije

Dvig najemnine zaradi inflacije

««
«
1 / 6
»»

sulaco ::

Ali se tudi pri vas dviguje najemnina zaradi inflacije (kao) ?
Oziroma kdaj vam najemodajalci dvignejo najemnino (a res vsako leto 2% ) in kako to pojasnijo ? A bi to moralo pisati v pogodbi kako je z dvigovanjem najemnine...

Kako imate vi to rešeno?


Hvala za odgovore, LP

Tidule ::

Če ni posebej določeno v pogodbi, da se cena najemnine usklajuje potem v času veljavnosti pogodbe ni dovoljeno dvignit najemnine. Seveda pa pri podaljševanju pogodbe lahko pride do dviga najemnine. Koliko se v takem primeru lahk dvigne najemnina ni določeno. Izjema je edino, če bi govorili o oderuški najemnini.

Osebno se kot najemodajalec tega ne grem. Če sem z najemniki zadovoljen potem je to pač "strošek" dolgoletnega sodelovanja. Ko oddajam na novo, pa seveda cene prilagodim trenutnim razmeram na trgu.

ytodf ::

Ja, revalorizacija najemnine vsaj z rastjo cen na drobno je predvidena tudi v obrazcu.

Tidule ::

V kakšnem obrazcu? Če revalorizacija najemnine ni določena v pogodbi, potem cene ni dovoljeno usklajevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

ytodf ::

Tidule je izjavil:

V kakšnem obrazcu? Če revalorizacija najemnine ni določena v pogodbi, potem cene ni dovoljeno usklajevat.

Ja v tipizirani pogodbi; OBR.0,74 ali kaj, za oddajo imaš, pač obkrožiš revalorizacijo in je.

sulaco ::

No sej če je bila 2% inflacija je to za par let najemnine res zanemarljivo. Razumem pa tudi, da so cene sedaj ponorele in s tem tudi najemnina...kako pa sedaj najti neko srednjo rešitev??

Tidule: kaj bi ti naredil če pravijo da je realna inflacija 15% ? Bi dvignil ceno najemnine za 15%

Tidule ::

Kot sem rekel. Osebno se tega ne grem. Ce imam z nekom najemno pogodbo in sem z najemnikom zadovoljen, ob podaljsanju v ceno ne posegam. Pac prevzamem nase to tveganje. Po drugi strani pa tudi ko je bilo stanovanje med covid vec mesecev prazno najemnik ni imel pomislekov glede placevanja najemnine. Ampak to je pac individualen primer, ker trenutni najemnik je super in zaradi denarja mi ni vredno v to posegat. Konkretno to recimo pomeni, da ima najemnik enako najemnino od leta 2018.

Bistveno pa je, da v kolikor pogodba tega ne predvideva potem v casu trajanja ni mogoce spreminjat najemnine .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Avenger ::

Bolj se ne bi mogel ne strinjat, logika je, pred 5 leti smo si ogledali to nepremičnino, glede na vse razmere se vsem zdi cena 100n primerna in sklenemo 10 letno pogodbo, za 100n si dobil 100 burekov. V 5 letih je bila inflacija 20%, kar pomeni, da za 100n dobiš samo še 80 burekov. Denar je zgolj posrednik pri menjavi storitev in dobrin. Po moji logiki čez 5 let nimaš več tiste cene za katero si se pogodil, ampak je za najemnika bistveno bolj ugodna za najemodajalca bistveno manj. Prilagajanje inflaciji je pošteno, to nima nič skupnega s prilagajanjem trgu - če cene najemnin realno rastejo, to pa se mi ne bi zdelo pošteno.

Seveda se strinjam, da vkolikor je letna inflacija 1%, nekaj let ne igra prav velike vloge, ampak res me zanima, če boš še tega mnenja, ko bo inflacija 20% na leto. Poglejmo realno, če je samo 2% na leto, je to od najemnin npr. za 600EUR na mesec, letno 144EUR požre inflacija, pa mi povej je to zate malo ali veliko?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

V-i-p ::

144€ v primerjavi, da imaš super najemnika, ki zna in dela s stanovanjem kot, da je njegovo, je to drobiž. Za pametne stanodajalce. Za pohlepne pač ne.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

wcpapir ::

Sam ne dvigujem najemnine, za nepremicnino sem dal koliko sem dal in najemnina ostaja enaka kot je bila prvi dan pred 4 leti.

Avenger ::

wcpapir, v tvojem primeru je bila inflacija po koncu prvih treh let slaba 2%, samo v zadnjem letu pa je bila 6%. In zdi se mi, da se je komaj začelo. Konec tega leta bo morda dvomestna cifra.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

rejven ::

Tudi sam normalnemu najemniku ne dvigujem cene, kdor je kaj več oddajal ve, da je več vredno fajn najemnik s katerim nimaš skrbi, kot par eur na leto več. Poleg tega, če je flet samo 1 mesec na leto prazn ob menjavi pomen cca 8% izpada. Kot pa je nekdo omenil, ko se menja, pa se ceno korigira za novega.

Tidule ::

Avenger je izjavil:

Bolj se ne bi mogel ne strinjat, logika je, pred 5 leti smo si ogledali to nepremičnino, glede na vse razmere se vsem zdi cena 100n primerna in sklenemo 10 letno pogodbo, za 100n si dobil 100 burekov. V 5 letih je bila inflacija 20%, kar pomeni, da za 100n dobiš samo še 80 burekov. Denar je zgolj posrednik pri menjavi storitev in dobrin. Po moji logiki čez 5 let nimaš več tiste cene za katero si se pogodil, ampak je za najemnika bistveno bolj ugodna za najemodajalca bistveno manj. Prilagajanje inflaciji je pošteno, to nima nič skupnega s prilagajanjem trgu - če cene najemnin realno rastejo, to pa se mi ne bi zdelo pošteno.

Seveda se strinjam, da vkolikor je letna inflacija 1%, nekaj let ne igra prav velike vloge, ampak res me zanima, če boš še tega mnenja, ko bo inflacija 20% na leto. Poglejmo realno, če je samo 2% na leto, je to od najemnin npr. za 600EUR na mesec, letno 144EUR požre inflacija, pa mi povej je to zate malo ali veliko?

Imas vso pravico to vkljucit v pogodbo. Ne mores se pa cez pet let spomnit da te inflacija zuli in samovoljno dvignit najemnine. O tem treba pac razmisljat ko se sklepa pogodba.

144 eur na leto je drugace tako banalen drobiz, da se nikoli ne bi blamiral in s tem obremenjeval korektnega najemnika.

rejven ::

No na 10 letni najem je vseeno kakšno varovalko pametno not dat, sploh ker odpovedni rok s strani najemodajalca verjetno ni samo 3 mesece.
Nekaj v smislu < 2.5 na leto se ne spremeni, več pa se uravna glede na trg in inflacijo.

Comandante ::

Ne mores se pa cez pet let spomnit da te inflacija zuli in samovoljno dvignit najemnine

Res je, lahko pa odpoves pogodbo v skladu z dogovorjenim oz. zakonsko dolocenim odpovednim rokom, ter najemniku nato ponudis novo, drazjo ;)

Sam nimam teh tezav, oddajam vedno za dolocen cas, tri mesece. Zadnja 3 leta nisem dvigoval najemnime, zdaj jo bom pocasi za ene 10%, ker je denar vedno manj vreden.

Tidule ::

Zakonsko dolocen odpovedni rok najemodajalca ne obstaja, tako da ne bluzit.

rejven je izjavil:

No na 10 letni najem je vseeno kakšno varovalko pametno not dat, sploh ker odpovedni rok s strani najemodajalca verjetno ni samo 3 mesece.
Nekaj v smislu < 2.5 na leto se ne spremeni, več pa se uravna glede na trg in inflacijo.

Odpovedni rok najemodajalca je v primeru 10 letne pogodbe 10 let minus stevilo mesecev, ki je minilo od sllenitve pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Comandante ::

Tidule je izjavil:

Zakonsko dolocen odpovedni rok najemodajalca ne obstaja, tako da ne bluzit.

rejven je izjavil:

No na 10 letni najem je vseeno kakšno varovalko pametno not dat, sploh ker odpovedni rok s strani najemodajalca verjetno ni samo 3 mesece.
Nekaj v smislu < 2.5 na leto se ne spremeni, več pa se uravna glede na trg in inflacijo.

Odpovedni rok najemodajalca je v primeru 10 letne pogodbe 10 let minus stevilo mesecev, ki je minilo od sllenitve pogodbe.

Ne bluzim prijatelj, govorim o pogodbi za nedolocen cas. Tam velja 112. Clen Stanovanjskega zakona:

(1) Lastnik stanovanja odpove najemno pogodbo z odpovednim rokom, ki ne sme biti krajši od 60 dni.

(2) Lastnik ne more zahtevati izselitve najemnika, preden mu ne povrne vlaganj po 98. členu tega zakona.

(3) Najemna in podnajemna pogodba se ob sporu odpovedujeta s tožbo pri sodišču splošne pristojnosti.

(4) Sodišče določi rok za izselitev, ki pa ne sme biti krajši kot 30 dni in ne daljši od 60 dni.

(5) Spori se rešujejo prednostno.

(6) Lastnik ne more odpovedati najemne pogodbe, če najemnik dokaže, da krivdni razlog ni nastal po njegovi krivdi oziroma da ga brez svoje krivde ni mogel odpraviti v danem roku.


10 letne pogodbe za dolocen cas ne bo podpisal noben lastnik, ki ima kaj pameti. Ce pa bo tako glup, pa naj mu bo to (draga) sola za v prihodnje. Pogodbe za dolocen cas se podpisujejo max za eno leto, pa se to je tvegano. Obstajajo tudi drugi nekrivdni razlogi za odpoved pogodbe za fiksni cas (recimo ce potrebujes stanovanje), v tem primeru moras najemniku poiskat nadomestno stanovanje.

Groot ::

Hahah preberi še par členov pred tem, če si se že lotil branja ;) hint: ugotovil boš da lahko odpoveš zgolj iz krivdnih razlogov ali pa če najemniku najdeš drugo primerljivo stanovanje.

Likalnik ::

tudi mi smo imeli najemnika (no sedaj je šel ven) 10 let je bil notri...nobenih težav, stanovanje čisto in nič poškodovano....šlo je za garsjonero....na mesec smo dobivali 200EUR+ stroški...potem se je cena na trgu počasi dvigovala ampak mi smo pustili ceno nespremenjeno...do konca dokler je bil notri

res pa je, da večina ljudi ne gleda to na ta način ampak jim je važno, da čim več pokasirajo pa tudi, če imajo vsak mesec drugega najemnika notri.
Razlika je ali imaš ti redno službo katera ti pokriva tvoje mesečne potrebe + za zraven eno garsonjerco katero oddajaš za tistih par 100EUR na mesec....in ti ta denar od najemnine hodi kot višek....zato ti je lažje imeti mirno glavo in manjši znesek od najemnin....

na koncu ugotoviš (ko daš že toliko najemnikov skozi in različnih ljudi), da ko dobiš nekoga zanesljivega kateri ti redno plačuje vse stroške + na dogovorjen dan je najemnina nakazana....s takim najemnikom potem nadaljuješ sodelovanje brez da bi dvigoval najemnino....na koncu ti tistih par 10EUR na mesec ne odtehta tvojih živcev katere imaš prišparane zaradi zanesljive osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Utk ::

Ja...samo da v 10ih letih grejo najemnine iz 200 na 300-350, in potem gre ta tvoj najemnik vseeno ven, ti bi rad dobil zdaj 300, ker so tudi cene mojstrov šle tolk gor in treba obnovit kopalnico, pa ne gre, ker ti vsak reče, da "tvoj sosed pa oddaja za 200". Nikogar ne briga, da to zato, ker je tist že 10 let not, ker je sosedu itak vseeno kolk dobi itd. Če se greš biznis, je treba tudi dvigovat sčasoma, če imaš to za hec, boš pa tudi slej ko prej ostal z zanemarjenim stanovanjem, ker se ti za hec ne bo splačalo obnavljat.

Likalnik ::

ko je šel najemnik ven se je za novega najemnika cena dvignila...glede na trenutne cene na trgu.
Stanovanje po odhodu starega najemnika urediš in pripraviš, da je primerno (čisto, prebeljeno, nepoškodovano) za novega najemnika....kopalnice se ne menja na vsake 10 let (razen, če nimaš svinje za najemnika)...res pa je, da ima vsak drugačen pogled kdaj je potrebno kaj menjati...kakorkoli jaz s tem nimam težav kar mi potrjuje tudi odziv najemnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Tidule ::

Comandante je izjavil:

Tidule je izjavil:

Zakonsko dolocen odpovedni rok najemodajalca ne obstaja, tako da ne bluzit.

rejven je izjavil:

No na 10 letni najem je vseeno kakšno varovalko pametno not dat, sploh ker odpovedni rok s strani najemodajalca verjetno ni samo 3 mesece.
Nekaj v smislu < 2.5 na leto se ne spremeni, več pa se uravna glede na trg in inflacijo.

Odpovedni rok najemodajalca je v primeru 10 letne pogodbe 10 let minus stevilo mesecev, ki je minilo od sllenitve pogodbe.

Ne bluzim prijatelj, govorim o pogodbi za nedolocen cas. Tam velja 112. Clen Stanovanjskega zakona:

(1) Lastnik stanovanja odpove najemno pogodbo z odpovednim rokom, ki ne sme biti krajši od 60 dni.

(2) Lastnik ne more zahtevati izselitve najemnika, preden mu ne povrne vlaganj po 98. členu tega zakona.

(3) Najemna in podnajemna pogodba se ob sporu odpovedujeta s tožbo pri sodišču splošne pristojnosti.

(4) Sodišče določi rok za izselitev, ki pa ne sme biti krajši kot 30 dni in ne daljši od 60 dni.

(5) Spori se rešujejo prednostno.

(6) Lastnik ne more odpovedati najemne pogodbe, če najemnik dokaže, da krivdni razlog ni nastal po njegovi krivdi oziroma da ga brez svoje krivde ni mogel odpraviti v danem roku.


10 letne pogodbe za dolocen cas ne bo podpisal noben lastnik, ki ima kaj pameti. Ce pa bo tako glup, pa naj mu bo to (draga) sola za v prihodnje. Pogodbe za dolocen cas se podpisujejo max za eno leto, pa se to je tvegano. Obstajajo tudi drugi nekrivdni razlogi za odpoved pogodbe za fiksni cas (recimo ce potrebujes stanovanje), v tem primeru moras najemniku poiskat nadomestno stanovanje.

Prihrani svoj pokroviteljski ton za takrat ko ne bos govoril neumnosti:
106. člen

(nekrivdni odpovedni razlogi)

(1) Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi razlogov, ki niso našteti v 103. členu tega zakona ali najemni pogodbi le, če najemniku priskrbi drugo primerno stanovanje.

user4683 ::

Tidule je izjavil:


Prihrani svoj pokroviteljski ton za takrat ko ne bos govoril neumnosti:
106. člen

(nekrivdni odpovedni razlogi)

(1) Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi razlogov, ki niso našteti v 103. členu tega zakona ali najemni pogodbi le, če najemniku priskrbi drugo primerno stanovanje.

Ugani kdo nosi stroške selitve in kdo odloča o primernosti stanovanja, v kolikor se najemnik in najemodajalec ne strinjata.

Meee ::

Js imam super najemnike, ki jim nisem dvignil najemnine še nikoli pa so vmesnem obdobju šle najemnine že ornk gor. Meni je bolj važno, da imam notri kul ljudi, s katerimi imam dobre izkušnje in vem, da mi ne bodo uničili stanovanja ali me poskusili nategnit.

Ko berem kdaj izkušnje ki jih ima folk z najemodajalci se samo za glavo držim. Bere se kot da je 90% folka izključno samo do tega da pobere čimveč keša od folka brez minimalnega občutka za soljudi. Če jih malo nategne pa kaj oz še bolje, se počutijo kot carji al kaj. Mel takšno izkušnjo v tujini, ko mi je dal model za vračilo depozita ček, ki se ga potem seveda ni dalo vnovčit (vem naiven sem bil). Na moje klice se ni več javljal, na grožnje z odvetniki (ki so mi dali prav) tudi ne. Seveda se v tožbo nisem spuščal, ker je bilo "le" nekaj 100 funtov v igri pa vseeno. Vem kako je če si na drugi strani in sedaj želim bit čimbolj fer z najemniki, hkrati pa seveda upam na isto z njihove strani.

energetik ::

Jasno da je namen najemodajalca, da bo čimveč zaslužil, zakaj hudiča pa bi drugače dajal v najem svojo nepremičnino? Se pa strinjam, da nategi niso OK. Če pa je vse po pogodbi, oba sta se strinjala za ceno.

Če komu cena ni OK, zakaj ne gre potem po trenutni poceni kredit in nabavi svoje?
vires in numeris

Tidule ::

user4683 je izjavil:

Tidule je izjavil:


Prihrani svoj pokroviteljski ton za takrat ko ne bos govoril neumnosti:
106. člen

(nekrivdni odpovedni razlogi)

(1) Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi razlogov, ki niso našteti v 103. členu tega zakona ali najemni pogodbi le, če najemniku priskrbi drugo primerno stanovanje.

Ugani kdo nosi stroške selitve in kdo odloča o primernosti stanovanja, v kolikor se najemnik in najemodajalec ne strinjata.


Meni je to jasno. Vprasaj tiste ki sanjajo o odpovednih rokih najemodajalca.

Samael ::

Utk je izjavil:

Ja...samo da v 10ih letih grejo najemnine iz 200 na 300-350, in potem gre ta tvoj najemnik vseeno ven...

To je sicer res, vendar imaš 10 let praktično mir.
Alternativa je pa na vsako leto oglas, 15 ogledov (koliko so vredne tvoje ure?), prenova/čiščenje da vsaj nekako izgleda pred vselitvijo novega najemnika, pogajanje, kdaj se bo oseba vselila in začela plačevati (študijsko leto napr. se začne šele oktobra) potencialno prazno kakšen mesec, itd ... pa si hitro tam-tam. Potem pa še kakšno sezono imaš neproblematičnega najemnika, drugo sezono težave s sosedi zaradi problematičnega najemnika, zaostajanje s plačili, predčasno iskanje novega, pa spet kakšno leto kul, pa kakšno leto manj kul in težave, itd ...

Saj na koncu že ti kot najemodajalec pretehtaš, kaj je ugodnejše zate samega, ampak že to, da se ti ob zadovoljnem, zanesljivem, dolgoročnen najemniku kakšnih 10 let niti ukvarjati ni treba s tem, nimaš vmes lukenj, itd ... je nekaj vredno.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Zakaj je opcija samo A in B? Zakaj ne bi dal pogodbo za 2 leti in mu reku, po dveh letih si komot še zmeraj not, ampak najemnina bo šla gor. Nihče se ne bo odselil zarad 20 evrov višje najemnine vsaki 2 leti. Če mu ni šla ta čas gor plača za vsaj 3x tolk, potem bo itak slej ko prej nehal plačevat vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Samael ::

Saj ni A pa B.
Tvoj post sem umestil v kontekst posta nekaterih ostalih, ki pišejo, da imajo raje 10 let zanesljivega, zadovoljnega najemnika brez dvigovanja cen, kot pa mu na vsake toliko časa dviguješ ceno ... in potencialno ljudje zradi tega odhajajo, kar prinese na dolgi rok cel kup drugih problemov, stroškov, izpad dohodka od najemnine, itd ... ki so ti ob zanesljivem dolgoročnem najemniku prihranjeni.
To da se na nihče ne bo odselil za 20 eur višjo najemnino na vsako leto, dve, pa ti ne veš. Tudi ti operiraš s "če-ji". Nekje z dvigovanjem cene mogoče delaš plus, pa potencialno na drugi strani minus. Vsakdo pretehta pri sebi, kaj mu je pomembneje.
Samael != Samuel

Utk ::

Če se bo odselil zarad 20 evrov, je še kaj drugega narobe. In če se bo, se pač bo. Zadnjih par let od desetih to pomeni jurja več na leto. Zarad tolk se pa že splača imet tudi kak mesec prazno.

Samael ::

To si pač ti presodil, kaj se tebi bolj izplača. Seveda pa prikladno ignoriraš druge časovno zamudne težave, stroške, itd..., ki potencialno nastanejo, če se ti ljudje pogosteje menjavajo. Pa dejansko kdaj tudi oddajaš oglase? Če bi, bi namreč vedel, da je zadovoljen, zanesljiv, dolgoročen, netežaven najemnik zlata vreden. In vsaka alternativa temu na dolgi rok časovno zamudno sranje.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Likalnik ::

tako je...to je od vsakega posameznika odvisno...pri nas so imeli starši najemnika notri 10 let brez, da bi mu dvignili najemnino...ampak to je bilo zato ker se jim po domače povedano ni več ljubijo zajebavati s folkom...in so imeli raje mir 10 let tudi če so imeli zaradi tega nekoliko manj €€€ v žepu...to so se tudi zavedali

verjamem, da je pa pri mlajših drugače...in ti ni problem se voziti 100km do oddaljenega apartmaja, da odpreš vrata in ga razkažeš potencialnemu najemniku....in potem čez dva dni ponoviš vajo ko te drugi spet pokliče

Utk ::

Oddavam, in je res, ampak biznis je biznis in vse ima neko mejo. Tudi da sem sploh zrihtal stanovanja je bil strošek in čas. Ni to biznis za lenobe. 2 leti s fiksno najemnino je čist ok, za obe strani, potem je pa treba malo spremenit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

donvitoc ::

Jaz sploh ne vem kako je lahko legalno da nekdo sočloveka izsiljuje z nujnimi potrebščinami za življenje. Plače ne grejo nikamor, oziroma zaradi korone še dol, umogi revčki s 5 stanovanji pa so sedaj na zadnjih vzdihljaj.

Še zdravstveno zavarovanje naj dvignejo ker ubogo zdravstvo komaj še shaja pod miljardami kovid bolnikov, bencin gor, hrano gor... do kraja ožeti vse ki so zaposleni v gospodarstvu, vse jim pobrati, dolžni smo vas podpirati do konca časa, še hvaležni vam moramo biti ker nas smrdljiv gnoj prenašate.

energetik ::

Pa kaj ti misliš, da ti nekdo kar z dekretom dvigne ceno npr. hrane? A misliš, da se hrana sama pridela, sama predela in pripelje v štacuno? V vseh verigi so prav tako zaposleni ljudje, ki tudi hočejo svojo normalno plačo. Prevozniki morajo še vedno natankati dizel, ki se draži, v tovornjake, da ti dostavijo hrano. Vse je povezano.
vires in numeris

kriptobog ::

donvitoc je izjavil:

Jaz sploh ne vem kako je lahko legalno da nekdo sočloveka izsiljuje z nujnimi potrebščinami za življenje. Plače ne grejo nikamor, oziroma zaradi korone še dol, umogi revčki s 5 stanovanji pa so sedaj na zadnjih vzdihljaj.

Še zdravstveno zavarovanje naj dvignejo ker ubogo zdravstvo komaj še shaja pod miljardami kovid bolnikov, bencin gor, hrano gor... do kraja ožeti vse ki so zaposleni v gospodarstvu, vse jim pobrati, dolžni smo vas podpirati do konca časa, še hvaležni vam moramo biti ker nas smrdljiv gnoj prenašate.


Kaj bi ti rad? Brezplačna stanovanja za vse?

donvitoc ::

energetik je izjavil:

Pa kaj ti misliš, da ti nekdo kar z dekretom dvigne ceno npr. hrane? A misliš, da se hrana sama pridela, sama predela in pripelje v štacuno? V vseh verigi so prav tako zaposleni ljudje, ki tudi hočejo svojo normalno plačo. Prevozniki morajo še vedno natankati dizel, ki se draži, v tovornjake, da ti dostavijo hrano. Vse je povezano.


Ja ja, plače so šle trgovkam izjemno veliko gor sedaj ko te nakup stane 20evr več :))

Moja bivsa je samo s povišico ta mesec kupila novo armani torbico ker dela v Šparu, verjetno je zato mene prosila če ji lahko nekaj popravim pri avtu in ni šla h mehaniku.

Uboga reva ima od te maske tak obraz da bo verjetno prva v vrsti ko bojo nasprotovali konec ukrepov.

matobeli ::

kriptobog je izjavil:


Kaj bi ti rad? Brezplačna stanovanja za vse?


Zgolj to da lastniki nepremičnin plačujejo trgu primerne tržne davke in ne nekih socialističnih bagatel.

Avenger ::

Mislim, da se moramo strinjat, da je nekje meja med "ne bom težil za malenkosti" in "ojoj, saj dobivam samo še drobiž". Kot rečeno, dokler je inflacija tko kot je bila leta 15-20, ni nobenga problema. Če bomo pa zdaj redno na 10% letno pa to ni več malenkost. Vsaka nepremičnina, ki jo oddajaš, potrebuje vzdrževanje, notranjo opremo je potrebno na določen čas menjat, streha drži 30-40 let, potem je treba menjat. N-enot najemnine ni tvoj čisti profit, ki ga lahko sfračkaš v casinoju, kupiš NFT ali ljubici DG torbico iz krokodila, od tega moraš še vedno plačat dohodnino ali davek na dobiček (glede na pravni status) in pa, da bi bila nepremičnina čez 40 let še vedno v top stanju, boš moral od N odštet nezanemarljiv znesek. Zato je smiselno gledat na vsak € takrat ko moraš dobit, ko vlagaš nazaj pa gledaš na kvaliteto. Jaz veliko raje vidim, da je stvar v piko porihtana in mi ni niti malo škoda denarja za vzdrževanje, kot pa da bi pri kasiranju zamahnil z roko in zaokroževal navzdol in potem cincal pri tem kdaj bi kaj obnovil in za kolk.

Imam pa računovodski servis, s katerim smo bili dogovorjeni za nek znesek in so potem na vsak račun napisali, da se znesek usklajuje z inflacijo. Nenavadno? Ne vidim problema s tem.

matobeli: o katerem davku to? Kolikšen je zdaj in kakšnega predlagaš ti?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Comandante ::

Hahah preberi še par členov pred tem, če si se že lotil branja ;) hint: ugotovil boš da lahko odpoveš zgolj iz krivdnih razlogov ali pa če najemniku najdeš drugo primerljivo stanovanje.


Prihrani svoj pokroviteljski ton za takrat ko ne bos govoril neumnosti:
106. člen

(nekrivdni odpovedni razlogi)

(1) Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi razlogov, ki niso našteti v 103. členu tega zakona ali najemni pogodbi le, če najemniku priskrbi drugo primerno stanovanje.

Cestitke, napisala sta isto kot jaz, tako da ce govorim neumnosti, jih tudi vidva :)). Da lahko v dolocenih primerih odpoves pogodbo za dolocen cas, vendar moras najemniku poiskati nadomestno stanovanje (ki je primerljivo, kakorkoli se to pac interpretira).

Kot receno, zaradi specifike zakonodaje je pametno operirati s krajsimi pogodbami za dolocen cas, do max enega leta, bolje manj. Tako v najslabsem primeru pocakas, da pogodba potece, pa se problem resi sam od sebe.

Tidule ::

naj te spomnim, da je debato začela tale neumnost, ki si jo izjavil:

Res je, lahko pa odpoves pogodbo v skladu z dogovorjenim oz. zakonsko dolocenim odpovednim rokom, ter najemniku nato ponudis novo, drazjo ;)

Se pač zgodi, si brcnil v temo, zato nam lahko prihraniš svoje napihovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

matobeli ::

A tisti ki dajete sam za eno leto pogodbe res pričakujete da boste dobil najemnike ki vam ne bodo vsega sfukal in šli v nemčijo? ;)

Veliko ljudi bi šlo v najem pa se jim ne da ukvarjat z butastimi lastniki ki mislijo da bodo prišli na obisk kadar se jim sprdne, kasirali kot taveliki, nič vlagali v, ponavadi dotrajano stanovanje, pol bi jih pa še vrgli ven takoj ko pride nekdo ki jim bo ponudil 50eur več na mesec.

Kdor išče slabe najemnike jih pač dobi :))

Comandante ::

Tidule je izjavil:

naj te spomnim, da je debato začela tale neumnost, ki si jo izjavil:

Res je, lahko pa odpoves pogodbo v skladu z dogovorjenim oz. zakonsko dolocenim odpovednim rokom, ter najemniku nato ponudis novo, drazjo ;)

Se pač zgodi, si brcnil v temo, zato nam lahko prihraniš svoje napihovanje.

Kar sem napisal drzi, samo nadomestno stanovanje mu je treba poiskati na papirju, kar je najmanjsi problem. Vedno lahko recem, da potrebujem stanovanje, ker mama noce vec zivet s fotrom, pa je pogoj izpolnjen. Kaj pa bo, sel na sodisce zaradi tega? Komot, ampak bo izgubil. Pa ne bo sel na sodisce, pristal bo na nove pogoje.

Upam da nisi v tem biznisu, ker ce si te morejo nategovat po dolgem in pocez.

A tisti ki dajete sam za eno leto pogodbe res pričakujete da boste dobil najemnike ki vam ne bodo vsega sfukal in šli v nemčijo

Da, niklli tezav do zdaj. Pa mam tromesecne pogodbe. Samo pazim, koga dam noter, cloveka preberem v 3 minutah ce je nategun ali ne.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Comandante je izjavil:

Tidule je izjavil:

naj te spomnim, da je debato začela tale neumnost, ki si jo izjavil:

Res je, lahko pa odpoves pogodbo v skladu z dogovorjenim oz. zakonsko dolocenim odpovednim rokom, ter najemniku nato ponudis novo, drazjo ;)

Se pač zgodi, si brcnil v temo, zato nam lahko prihraniš svoje napihovanje.

Kar sem napisal drzi, samo nadomestno stanovanje mu je treba poiskati na papirju, kar je najmanjsi problem. Vedno lahko recem, da potrebujem stanovanje, ker mama noce vec zivet s fotrom, pa je pogoj izpolnjen. Kaj pa bo, sel na sodisce zaradi tega? Komot, ampak bo izgubil. Pa ne bo sel na sodisce, pristal bo na nove pogoje.

Upam da nisi v tem biznisu, ker ce si te morejo nategovat po dolgem in pocez.



Zakaj se smešiš? seveda bo novo stanovanje, ki mu ga boš našel plačeval po obstoječi ceni. Niti pod razno mu tako ne boš dvignil cene.

Ne, nisem v tem biznisu. Saj govoriva o nategovanju najemnikov, ki ti je očitno blizu?

donvitoc ::

Ubogi reveži z 10 stanovanji ki so si jih s trdim delom prislužili v jugi imajo vso pravico vse zmerati na cesto če ne bojo pošteno plačali najemnino. Bojo pač vzeli 20 delavcev na črno

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

Boobiz ::

V tej temi se človeku oči orosijo. Res so potrebna netržna stanovanja v tej vukojebini. "Podjetnost" najemodajalcev okrog nečesa tako nepomembnega kot streha nad čebulo je res super za videt.

"But its just biz."
I'm drunk, what's your excuse?

matobeli ::

Comandante je izjavil:


Da, niklli tezav do zdaj. Pa mam tromesecne pogodbe. Samo pazim, koga dam noter, cloveka preberem v 3 minutah ce je nategun ali ne.


A potne liste jim ti pobereš al si samo za sobe?

Utk ::

Boobiz je izjavil:

V tej temi se človeku oči orosijo. Res so potrebna netržna stanovanja v tej vukojebini. "Podjetnost" najemodajalcev okrog nečesa tako nepomembnega kot streha nad čebulo je res super za videt.

"But its just biz."

Mi smo iz podrtij in praznih hiš zrihtali 5-6 stanovanj. Komot bi še naprej prazno stalo. Kolk si jih ti? Kolk so jih župani v 180 od 200 slovenskih občin? In zdaj jih naj bi zastonj dajali...
Ja, it's just biz. In kot v vsakem biznisu, "profiči" ki se z nečim bavijo, bojo zmeraj boljši, cenejši in bolj pošteni od državnih stanovanj in od raznih padalcev. Če mi najemnika nategnemo, bo kmalu celo mesto zvedelo in lahko zapremo štacuno.

donvitoc ::

Utk je izjavil:

Boobiz je izjavil:

V tej temi se človeku oči orosijo. Res so potrebna netržna stanovanja v tej vukojebini. "Podjetnost" najemodajalcev okrog nečesa tako nepomembnega kot streha nad čebulo je res super za videt.

"But its just biz."

Mi smo iz podrtij in praznih hiš zrihtali 5-6 stanovanj. Komot bi še naprej prazno stalo. Kolk si jih ti? Kolk so jih župani v 180 od 200 slovenskih občin? In zdaj jih naj bi zastonj dajali...
Ja, it's just biz. In kot v vsakem biznisu, "profiči" ki se z nečim bavijo, bojo zmeraj boljši, cenejši in bolj pošteni od državnih stanovanj in od raznih padalcev. Če mi najemnika nategnemo, bo kmalu celo mesto zvedelo in lahko zapremo štacuno.



Ne, ti si zaslužiš zlato medaljo za humanost in pa upam da oddajaš na črno ker karitasovci ne bi smeli biti obdavčeni ko dobesedno rešujete človeštvo

Comandante ::

ki mu ga boš našel plačeval po obstoječi ceni.

V zakonu pise primerljivo stanovanje, ne za primerljivo ceno. Da se mu zivljenski pogoji ne smejo poslabsati. Zaradi visje cene zivljenski pogoji niso slabsi. Ima pa svobodno izbiro, vzeti stanovanje izven mesta, pa bo vecje in cenejse.

matobeli je izjavil:

Comandante je izjavil:


Da, niklli tezav do zdaj. Pa mam tromesecne pogodbe. Samo pazim, koga dam noter, cloveka preberem v 3 minutah ce je nategun ali ne.


A potne liste jim ti pobereš al si samo za sobe?

Samo Ukrajinkam, da ne pobegnejo v Italijo.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22435979 (29233) poweroff
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718349 (8117) St235

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454701 (45083) KAVINSKY
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30368303 (61219) Ishmael
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21638844 (25319) Timurlenk

Več podobnih tem