» »

Peč za pico

Peč za pico

noob96 ::

Zanimam se za nakup peči za peko pice

Trenutno je v ožjem izboru plinska OONI za 350€, vidim da obstajajo se neki slovenski hottie.si
Pa potem se kombinacije plin/les, samo je mnde vse naprodaj posebi

Tezko se je odlocit, obstaja kaksno priporocilo?

Dumber ::

Na facebooku najdi skupino pozzomanija... vse razlozeno opisano in še in še o vseh možnih pečeh.

c3p0 ::

Teh peči je zdaj že n, več ali manj so plinske, ali na drva in par električnih izjem. Večinoma so vse precenjene, a tak je pač trg.

TheBlueOne ::

Jaz sem jo zelel vplanirati v hiso prec casom, ampak me je minilo, ko sem jih videl. Na koncu ali placas ogromno kesa ali pa vzames Ferrari G3 ali kaj ze je in imas problem resen za 150€. Lahko pa naredi perfektno pizzo tudi v navadnem pekacu:

PacificBlue ::

Nekak se za tistih par pic, ki jih spečeš na leto ne splača. Pa tudi jo moraš znati uporabljati, drugače bo pica na vrhu bolj ali manj zažgana.

Saj če preračunaš dobiš za ta denar recimo okoli 30 velikank, pa se domov ti jih pripeljejo. :)
I’m out.
:3

kriptobog ::

Ooni je zakon. Ne poslušaj bedakov, ki nimajo pojma. Pečem pice vsaaj 1x tedensko. Nekaj časa sem vztrajal na šamotni plošči in pečici, potem sem pa vzel Ooni.

PacificBlue ::

Poglej, da pečeš pico v pečki za 350eur, ne moreš si pa speči kruha..je rahlo mimo.
I’m out.
:3

c3p0 ::

Ferrari F1 pečica je tudi zakon, ne poslušat bedakov, ki nimajo pojma. Ampak ga moraš najprej moddat za višje temp.

kriptobog ::

PacificBlue je izjavil:

Poglej, da pečeš pico v pečki za 350eur, ne moreš si pa speči kruha..je rahlo mimo.


Govorimo o namenski pečki za pico, ne o večnamenski pečki. torej, če avtor želi top pečko za pico je Ooni prava izbira. ČE bo želel pečti kruh bo pač našel kakšno drugo, ki to omogoča.

TheBlueOne ::

Hmm... Ne najdem koliko W ima ta Ooni in koliko izolacije. Kaj to je brute-force varianta? Kaj lahko trdis, da so rezultati boljsi kot v dosti cenejsi elektricnih?

Valkoors ::

Hvala

PacificBlue ::

Ni za kaj:).
I’m out.
:3

matobeli ::

c3p0 je izjavil:

Ferrari F1 pečica je tudi zakon



Kle gor bi pa pa tud jaz pico pekel

Anyway, G3 Ferrari pečka za pizzo je super. Jo imam že 2 leti, ne rabiš nič modat, lahko pa če ima kdo res potrebo. Pica je fertik v 3min, če je čisto tanka in ni preveč obložena pa še prej.

https://www.mimovrste.com/posebna-kuhin...

Investicija se je že povrnila ;)

c3p0 ::

Pardon ja, G3 :) Če hočeš pravo neapeljsko pizzo (leoparding na robu ipd.), žal moraš moddat, ker rabi vsaj 450oC. Pizza je pa pečena v 60-80s. Imam jo nekje 5 let.

matobeli ::

Sej pravim, za tiste ki res rabijo.;)

Načeloma je G3 že direkt iz štacune zelo velik upgrade proti vsemu ostalemu.

polozweii ::

https://www.shoppster.si/konvekcijske_i...
Mogoče ta ampak ima temeperaturno regulacijo med 380 in 850 oC zato imaš lahko uglavnem le za mesne zadeve.

OZZY ::

Tukaj se dobi električne.. Samo se cene začnejo od 450EUR naprej.
Go with the flow.

</head> ::

Jaz še vedno čakam obično vgradno konvekcijsko pečico, ki bo imela "pizza program", ki jo bo segrel vsaj do 350°c.
Trenutno najbližje temu so modificiranje pečice s pirolizo.

Mislim, da so izdelovalci pečic ugotovili, da je trenutno veliko povpraševanje po taki funkciji in jo bomo v roku dveh let videli pri vseh proizvajalcih. Eni že imajo pizza program, ampak so temperature ponavadi okrog 300°C.

Ne mislim kupovat namenske škatle samo za pizzo. Drugače pa tole:
https://www.patioandpizza.com/products/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

Badwolff ::

Sam rešujem s temle



glede Oonija pa zaenkrat v planu, če bom kdaj klonil, res se zdi veliko denaja za nek luksuz, pa plac vzame...
Sem pa bral od enga, da naredi takole
Ko pripravi pizzo, zmanjša moč, vrže pico not in jo potem rotira vsakih 15 sekund za 90 stopinj, da se najbolj enkaomerno speče. Vzame ven, poveča moč in ciklus dalje.
Tudi sam sem začel na moji plošča+pokrov postavitvi delat isto in se mi zdi, da je res boljši rob, moj Spirit ima zadaj vzdolžni gorilnik.

sekvap ::

hottie je zakon. 340€, pica pečena v dobri minuti in je res vrhunska. Gorilec je močan 8kw, predgretje 20-25min, edino vsake toliko je treba očistiti vodilo pri izvlečnem predalu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Loža
1263227246 (1189) Eduardo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15148086 (11292) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742147003 (67508) mailer
»

Pecica, ki doseze visje temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717085 (12099) c3p0

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22455662 (35535) bluefish

Več podobnih tem