» »

Sladkor povišan

Sladkor povišan

bigbada ::

Zdravo,

Moji mama je bila na preventivnem testiranju krvi in so ji rekli da ima sladkor 6.8 (baje je do 6 samo dovoljeno).
Pa me zanima če imate kakšne nasvete kako spraviti to v boljše stanje? Katera prehrana je najboljše za to itd.? Ziher je kdo od Vas oz. vaših staršev/starih staršev to imel, zato lepo prosim za kakšen nasvet ali namig. Drugače pa mama redko je sladko hrano (edino jabolka pa rada je dnevno, po 2-3 kose). Predvidevam da veliko zelenjeva, vode in piščančjega mesa pomaga?

Hvala za vsak nasvet

pegasus ::

Išči v smeri lchf oz. keto diet. Na splošno, poskusi črtati vse oblike ogljikovih hidratov.

;-) ::

Mati mojega otroka in se nerojenega otroka ima povisan sladkor v nosecnosti, lchf pomaga da skoraj ne rabi inzulina, ko ima off dan ga rabi.

mojsterleo ::

6,8 še ni neke hude panike
- izogibanje rafiniranemu sladkorju in sladkarijam (najbolj pomembno!)
- ješ polnozrnati kruh in testenine
- sadje je ok razen npr. banan in ananasa ne preveč
- zelenjavo lahko vso, ne preveč krompirja in podobnih zadev (vlaknine sicer upočasnijo absorpcijo sladkorjev)
- meso lahko, ribe (tudi v konzervi) so super, paziti je treba da ni premastno (slabša prebava maščob povzroči lahko zamastitev jeter)

Zgodovina sprememb…

VeganCyclist ::

To je začetk sladkorne. Nobene znanosti ni kle. Shujšat bo treba in s tem prestavit komplikacije za par let. Šport, zdrava hrana, velik obrokov. A sem reku shujšat? To je bistveno!

bigbada ::

Bolj težko shujšaš ko si že kar suhi... Hvala za nasvete :)

lp

mit3k ::

Še boljše je postenje, ampak starce to prepričat je nemogoče.

737 ::

Sladkorna bolezen tipa 2 je ozdravljiva v nekaj mesecih. Treba je postati presnojedec.

Kvinta ::

Tebi so možgane oprali ;((
A.C.A.B

harvey ::

bigbada je izjavil:

Zdravo,

Moji mama je bila na preventivnem testiranju krvi in so ji rekli da ima sladkor 6.8 (baje je do 6 samo dovoljeno).
Pa me zanima če imate kakšne nasvete kako spraviti to v boljše stanje? Katera prehrana je najboljše za to itd.? Ziher je kdo od Vas oz. vaših staršev/starih staršev to imel, zato lepo prosim za kakšen nasvet ali namig. Drugače pa mama redko je sladko hrano (edino jabolka pa rada je dnevno, po 2-3 kose). Predvidevam da veliko zelenjeva, vode in piščančjega mesa pomaga?

Hvala za vsak nasvet

Obišče naj diabetologa, lahko gre za stanje prediabetesa ali insulinske rezistence. Nekaj nasvetov, hrana, gibanje, bistveno pri današnjem režimu življhenja, da obroke z OH nimamo po 18.00 uri, če je možno 5 obrokov dnevno, a vsi vemo da to ni realno.

https://www.lekarnaljubljana.si/info/7-...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Kayzon ::

Ketonska pomaga pri takih tezavah.

Master_Yoda ::

Tukaj imas videje. Pri vsakem videu imas citate iz katere studije je povzel rezultate. Keto se drugace poveca insuline resistance tako da ne s keto srati ....
Dovie'andi se tovya sagain.

blue ::

Poglej glycemic index. Višja kot je številka bolj ti poviša krvni sladkor. Maščobe in proteini ti najmanj povišajo sladkor.

cesnja ::

Ketonska dieta oziroma LCHF samo skrije problem. Meso oziroma posledične maščobe ti še vedno precej nabijejo inzulin. https://nutritionfacts.org/topics/diabe...

P.S. če te zgornji link prepriča, svetujem še The Starch Solution. WFPB dieta, ki jo zgornji polnozrnat model priporoča, ima vsaj zame premalo kalorij.

denabiker ::

VeganCyclist je izjavil:

To je začetk sladkorne. Nobene znanosti ni kle. Shujšat bo treba in s tem prestavit komplikacije za par let. Šport, zdrava hrana, velik obrokov. A sem reku shujšat? To je bistveno!


moja stara mama je bila kost in koža, pa je tudi fasala sladkorno. Primer iz moje družine.

IL_DIAVOLO ::

Ce se dobro počuti, ni treba nic spreminjat. Lahko je dedno.

Ce ne poskoči x2, se jaz ne bi obremenjeval. To so res majhne vrednosti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

blue ::

cesnja je izjavil:

Ketonska dieta oziroma LCHF samo skrije problem. Meso oziroma posledične maščobe ti še vedno precej nabijejo inzulin.


Ne nujno. Najlažje je narediti hemoglobin A1C test in ugotovititi kakšen vpliv ima določena dieta na sladkor...

cesnja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce se dobro počuti, ni treba nic spreminjat. Lahko je dedno.

Ce ne poskoči x2, se jaz ne bi obremenjeval. To so res majhne vrednosti.

Haha ja, najbolj deden je tu nacin zivljenja oziroma jedilnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20224349 (19878) m0LN4r
»

Misicna masa in diabetes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9721221 (2309) Aquinas
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22542117 (37400) energetik
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25754765 (48382) Massacra

Več podobnih tem