» »

Mafijsko delovanje policistov?

Mafijsko delovanje policistov?

«
1
2

"NaN" ::

Zasledil sem tole zgodbo, v kateri naj bi policisti in kriminalist nezakonito zasedli stanovanje v katerem je prebivala štiri članska družina.
Lastnik stanovanja naj bi bil eden izmed policistov.

Ali kdo ve več o tem?

MadMicka ::

Dej nehi ti bučman z mafijskim delovanjem policije. Vprašaj, to je ok, ne pa neke pompozne naslove nabijat. Očitno je šlo za izselitev iz stanovanja na podlagi izvršljive sodbe, če so malčki zraven, se po potrebi obvesti CSD. Policija je pa tam, da prepreči morebitno fizično nasilje.

IL_DIAVOLO ::

Kdo je ta tip? Kriminalista je vložil kot kumarco :O

Banda nesposobna in nedotakljiva, nimate kaj metat ljudi iz stanovanj.

Invictus ::

Policaji so samo kriminalci na drugi strani.

Glede na trenutno situacijo pač malo koristijo gužvo in maltretirajo folk, ko sproščajo svoje frustracije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Zdaj se naj izkaže Država. Ne samo ko treba kaznovat za 53 na uro namesto 50.

Magic1 ::

Pi*** ste eni otroci. Tolk imate za povedat čez policaje, ko jih pa rabite, ste pa takoj vsi slinasti. Izselite se in pojdite v ene avtoritarne države živet, kjer vas morajo mafijsko garbat, če niste na pravi strani. A ste res tako omejeni, da imate vedno težave z njimi. Jaz v življenju nisem imel nobenega problema pa ne pričakujem, da se to ne more zgoditi, saj imaš nekaj debilov v vsakem poslu.
Magic

Utk ::

Jaz jih ne rabim. Enkrat sem jih res klical, ker so mi vdrli v avto, ampak ne bi bilo popolnoma nobene razlike, če jih ne bi. No, eni žlahti so pa vdrli v hišo, tudi ne bi bilo popolnoma nobene razlike, če jih ne bi nihče klical.

Magic1 ::

Seveda da jih ne rabiš, ker opravljajo svoje delo in je red v državi. Pojdi nekam, kamor policija ne gre in poročaj. Tak luksuz, ki ga imamo v Sloveniji, so sanje za 99% sveta.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Red je bolj kljub policiji kot pa zarad policije.

kow ::

Policija ni razlog, da je slo varna:
- druzba je precej homogena (etnicno, rasno, tudi socialne razlike manjse kot na zahodu)
- ni velikih mest
- otroci mocno socializirani
- prebivalstvo staro
itd.

PacificBlue ::

Problem je v ljudeh, ne pa v policajih.
I’m out.
:3

sunshine403 ::

Mogoce je fino slisati se drugo stran, preden kdo potegne zakljucek, da je policija slabsa kot mafija ;)
In ja kriminala ni (vec) zato ker so kriminalci fair in se nocejo iti tega, ne zaradi policije. wtf??!! 8-O

Cveto ::

Verjetno obstaja tudi druga plat zgodbe. Če ne drugega, se je najemnik samo ovadil, da plačuje večji del najemnine na črno. Lastnik ga kljub temu ne bi smel vreči ven, razen če je pogodba potekla ali če ni plačeval pogodbene najemnine (=150eur). Možno je sicer, da so kaj prišli navzkriž z "neuradnim" delom najemnine (še dodatnih 800 eur). In ravno to je problem teh razmerij "na črno". Ko gre kaj narobe, se ne moreš sklicevati na to.

Kar se pa tiče dela policije: Ta ne gre na delo brez nekega "papirja". Domnevam, da je lastnik najemojemalca obvestil, da se mora izseliti (ker je kršil pogodbo po 103 člnu PDNSN ali kaj podobnega) in potem se šteje, da je najemojemalec neupravičeno v stanovanju in ga lastnik lahko izseli (in policija zaradi možnih težav lahko pomaga). JE pa, kot sem že napisal, težko reči kaj več brez poznavanja ozadja.

Invictus ::

Najemnika, čeprav ne plačuje najemnine, ne moreš izseliti brez pravnomočne odločbe sodišča.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

In ja kriminala ni (vec) zato ker so kriminalci fair in se nocejo iti tega, ne zaradi policije. wtf??!!

V Sloveniji je vsega kriminala ogromno, razen morda žeparjenja. Tudi slaba policija lahko lovi tate kokoši in pijane voznike, za kaj več rabiš pa dobro in nepokvarjeno policijo.

Apple ::

Zgodbe ne poznam, lahko pa samo ugibam, da najemojemalci niso bili več zmožni odplačevat visoke najemnine (980 EUR), najemodajalec (policist) jih je ustno obvestil, da se morajo izseliti do nekega roka. Ker so se najemojemalci sklicevali na majhne otroke in da nimajo možnosti iti kam drugam, je najemodajalec vzel pravico v svoje roke in izkoristil priložnost, ko ni bilo nobenega v stanovanju, vstopil v njega, ter zamenjal ključavnico...
Najemojemalec verjetno lahko toži najemodajalca za motenje posesti in ga prijavi na FURS zaradi utaje davkov...

Kar sem napisal, lahko sklepam po tistem, kar je tudi meni enkrat povedal odvetnik, ko se mi najemojemalci niso želeli izseliti: počakaš, da ni nobenega doma, potem zamenjaš ključavnico in izseliš njihove stvari v nek najet zabojnik. Ni glih legalno, je pa najhitreje, kako se znebiti najemojemalca, ki je ali nehal z odplačevanjem obveznosti (najemnine, računi, slabo ravnanje s tujo lastnino, etc.).
LP, Apple

A110 ::

Mi je pa zanimivo kako pieš v videu da jim je to povzročilo psihične travme in da otrok zaradi tega ne neha jokat :))

Magic1 ::

kow je izjavil:

Policija ni razlog, da je slo varna:
- druzba je precej homogena (etnicno, rasno, tudi socialne razlike manjse kot na zahodu)
- ni velikih mest
- otroci mocno socializirani
- prebivalstvo staro
itd.

In eden izmed teh itd. je tudi policija. Me prav zanima, kdo bi preprečil, da se ne bi kradlo kar tako počez, če je ne bi bilo?
Magic

Utk ::

Ne, oni so plačevali najemnino, 150 uradno in razliko do 980 na roke. Potem so zarad krize prišli v probleme, ampak vseeno plačevali, problem je bil samo v tem, da so hoteli aneks, da bi bilo tudi 980 črno na belem, da bi jim najemnino subvencioniral CSD. CSD črnega dela seveda ne bo plačeval. No, ker lastnik ni hotel podpisat aneksa, legalizirat tistih 980, jih je raje vrgel ven.

TheBlueOne ::

Kaj je tu mafijskega? Slabo izpeljan postopek s strani policista in prekomerno lajast odvetnik, ki si je verjetno delal marketing.

Apple ::

Upam, da nimamo tako radodarnega CSDja, ki bi subvencioniral tako visokih najemnin...
LP, Apple

Utk ::

Apple je izjavil:

Upam, da nimamo tako radodarnega CSDja, ki bi subvencioniral tako visokih najemnin...

Sej je vseeno kolk bi, več kot 150 že bi. Sej ne vem kako je s tem, morda da 50% recimo. In potem ni vseeno kaj imaš v pogodbi.

kow ::

Magic1 je izjavil:


In eden izmed teh itd. je tudi policija. Me prav zanima, kdo bi preprečil, da se ne bi kradlo kar tako počez, če je ne bi bilo?

Policijo imajo tudi v manj varnih drzavah. To se ni dokaz, da je njihova policija manj usposobljena. Tudi ne vem zakaj domnevas, da se zavzemam, da nimamo policije...
Sem samo podal razloge zakaj mislim, da je Slovenija varna drzava. Mislim, da nasa policija ni odlocilen faktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Tudi Črna gora, Bosna, celo Albanija itd, so relativno varne države. Pa to ne pomeni, da je tam policija čista kot solza.

sunshine403 ::

Utk je izjavil:

In ja kriminala ni (vec) zato ker so kriminalci fair in se nocejo iti tega, ne zaradi policije. wtf??!!

V Sloveniji je vsega kriminala ogromno, razen morda žeparjenja. Tudi slaba policija lahko lovi tate kokoši in pijane voznike, za kaj več rabiš pa dobro in nepokvarjeno policijo.


Ja ampak vseeno Slovenija le ni divji zahod, kar pomeni, da vsaj malo je to tudi razlog dela policije. Pojdi ne vem, recimo v Brazilijo ali Mehiko, pa ne v turisticne resorte, pa bos videl kaj se zgodi, ko policije ni oz. si niti ne upa v tisti predel stopiti. In ce verjames da bi bilo brez policije pri nas drugace, si ali hudo naiven, ali pa na nivoju, kjer pogovor s teboj ni mogoc.

Utk je izjavil:

Ne, oni so plačevali najemnino, 150 uradno in razliko do 980 na roke. Potem so zarad krize prišli v probleme, ampak vseeno plačevali, problem je bil samo v tem, da so hoteli aneks, da bi bilo tudi 980 črno na belem, da bi jim najemnino subvencioniral CSD. CSD črnega dela seveda ne bo plačeval. No, ker lastnik ni hotel podpisat aneksa, legalizirat tistih 980, jih je raje vrgel ven.

Ce seveda 100% verjames temu videu. Mogoce pa je bilo drugace ;)

Utk ::

Pojdi ne vem, recimo v Brazilijo ali Mehiko, pa ne v turisticne resorte, pa bos videl kaj se zgodi, ko policije ni oz. si niti ne upa v tisti predel stopiti. In ce verjames da bi bilo brez policije pri nas drugace, si ali hudo naiven, ali pa na nivoju, kjer pogovor s teboj ni mogoc.

Hudo naiven si ti, če misliš, da pri nas nedotakljivi ne obstajajo. Tudi Albanija je bolj varna od Brazilije...pa to ne pomeni, da nimajo resnega kriminala.

Ce seveda 100% verjames temu videu. Mogoce pa je bilo drugace ;)

Komu se da brat, so na koncu dokumenti. Meni se ne da.

poweroff ::

Če prav razumem, so najemniki najeli stanovanje, niso redno plačevali, kljub pozivom niso plačali dolga, lastnik, ki je pa slučajno tudi policist, jih je pa izselil? Sicer brez sodne odredbe, ampak verjetno je pa imel pogodbo v obliki izvršljivega notarskega zapisa...

Iz tega potem sledi, da policisti (kar vsi!) delujejo mafijsko, se pravi je policija najmanj mafijska organizacija, Slovenija pa nepravna država?

Aja, malček je jokal. To je pa posebna okoliščina, zaradi katere ti pa res ni treba plačevati najemnine... sploh pa policaju, ki ima službo v kateri verjetno samo krofe je in plačo vleče...

Huda zgodba, res. Ne bit tako naivni.
sudo poweroff

Utk ::

No, ne prav razumeš.

Invictus ::

Resnica je najbrž nekje vmes...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sunshine403 ::

Utk je izjavil:

Hudo naiven si ti, če misliš, da pri nas nedotakljivi ne obstajajo. Tudi Albanija je bolj varna od Brazilije...pa to ne pomeni, da nimajo resnega kriminala.


Ok nisi naiven, si zgolj glup. Ja ok, policija nima veze z varnostjo v drzavi. To je dano od boga. Cool.

Utk je izjavil:

Ce seveda 100% verjames temu videu. Mogoce pa je bilo drugace ;)

Komu se da brat, so na koncu dokumenti. Meni se ne da.

Sicer se ti ne da brat, ampak zakljucke pa brez problema delas. To!

Utk ::

Invictus je izjavil:

Resnica je najbrž nekje vmes...

Sigurno, samo da "revež" bo za svoje napake plačal, policaj, utajevalec davkov, pa ne.

Sicer se ti ne da brat, ampak zakljucke pa brez problema delas. To!

Jaz sem vsaj nekaj prebral, ti pa še tolk ne. Pa si glih tako prišel do zaključka.

Ja ok, policija nima veze z varnostjo v drzavi. To je dano od boga. Cool.

Slovenska policija je dobra pri lovljenju kurjih tatov. Naredijo ti zapisnik. Pri resnem kriminalu je pa slaba.
Tudi Sicilija je čist varna zmeraj bila, za navaden folk. Bolj od marsikaterega drugega mesta. Samo v določene posle se nisi smel vmešavat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

No, ce res niso plačevali najemnine, nimajo kaj jamrat. To da oni niso plačevali davka, se podnajemnika ne tice, ker ne vpliva na bivanje. Poleg tega so baje imeli lep kupček denarja in nakita visoke vrednosti.

Malo neprimerni način reševanja, ampak jaz tudi ne bi postopal bistveno drugače, ce se ne bi rusu dalo dopovedat, naj spoka kufre :)

Raziskat premoženje rusa, lastniku stanovanja pa kazen za neplačevanje davkov :P

Utk ::

No, ce res niso plačevali najemnine, nimajo kaj jamrat.

Nikjer ni nobenega namiga na to, da niso plačevali najemnine. To si je tu nekdo izmislu. Lahko da je res niso, ampak v tem ni osnovni problem. Ven so jih vrgli zato, ker niso hoteli prikazat celega zneska na pogodbi.

sunshine403 ::

Utk je izjavil:

No, ce res niso plačevali najemnine, nimajo kaj jamrat.

Nikjer ni nobenega namiga na to, da niso plačevali najemnine. To si je tu nekdo izmislu. Lahko da je res niso, ampak v tem ni osnovni problem. Ven so jih vrgli zato, ker niso hoteli prikazat celega zneska na pogodbi.

Ali pa mogoce ne in so jih vrgli ven iz kaksnega drugega razloga, ampak skoraj sigurno ta, ki jih letel ven in postal video na YT tega ne bo omenil ampak bo povedal zgolj svojo plat zgodbe. Ampak ker je policija mafija, se slepo verjame zgolj temu bogemu clovecku, ki ga vsi jebejo, on pa postenjak nic kriv.

Utk ::

Zakaj bi bil nekdo, ki je slučajno policaj, avtomatsko kaj večji poštenjak? A imaš predsodke do določene populacije?

sunshine403 ::

Jaz ne, vidim pa da jih imas ti ;)

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

No, ce res niso plačevali najemnine, nimajo kaj jamrat.

Nikjer ni nobenega namiga na to, da niso plačevali najemnine. To si je tu nekdo izmislu. Lahko da je res niso, ampak v tem ni osnovni problem. Ven so jih vrgli zato, ker niso hoteli prikazat celega zneska na pogodbi.


Problem je v tem, ker je bila pogodba navedenih 150 evrov, koliko bi plačala socialna v tej krizi. Jasno je, da se s tem lastnik stanovanja ne bo strinjal.

Pod komentarji na youtubeu se da marsikaj razbrat. Rus izgleda, kot da nima osnovne sole in zdravega razuma :)

Zgodovina sprememb…

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Utk je izjavil:

No, ce res niso plačevali najemnine, nimajo kaj jamrat.

Nikjer ni nobenega namiga na to, da niso plačevali najemnine. To si je tu nekdo izmislu. Lahko da je res niso, ampak v tem ni osnovni problem. Ven so jih vrgli zato, ker niso hoteli prikazat celega zneska na pogodbi.


Problem je v tem, ker je bila pogodba navedenih 150 evrov, koliko bi plačala socialna v tej krizi. Jasno je, da se s tem lastnik stanovanja ne bo strinjal.

Sej zato so pa lastniku dali pod nos aneks, na katerem piše polna najemnina. Ki ga ni hotel podpisat, jih je raje ven vrgel. Če je to upravičen razlog, pa naj vsak presodi pri sebi...

sunshine403 je izjavil:

Jaz ne, vidim pa da jih imas ti ;)

Ti praviš da ne, pa jih imaš, jaz tega niti ne zanikam, pa jih imam očitno manj kot ti.

Rus izgleda, kot da nima osnovne sole in zdravega razuma :)

Sami strpneži povsod. Na gobcu. Ko pride do konkretne situacije, pa naenkrat vsi polni predsodkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

49106 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj je tu mafijskega? Slabo izpeljan postopek s strani policista in prekomerno lajast odvetnik, ki si je verjetno delal marketing.


Si kar sam odgovoril, mafisko izpeljan postopek policije.


Kako lahko policija lahko privošči vstop v stanovanje brez naloga? A smo res republika banana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IL_DIAVOLO ::

Rus poln dnara sumljive zgodovine in potem bo on očital slovencu, da davkov ne placuje?

Taksni sploh ne bi smeli koristit socialne pomoci. Slovenci potrebni pomoči pa je ne dobijo.

In potem je skif problem smh

49106 ::

Lahko, če ustreza postavljenim kriterijem. Ampak kaj ima to z nasilnim vstopom policije brez naloga sodišča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

Slovenci potrebni pomoči pa je ne dobijo.

Najprej moraš do osebnega zdravnika. Potem te bo pa on usmeril naprej na pomoč, ki jo rabiš. Baje da je tak postopek.

49106 ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi bil nekdo, ki je slučajno policaj, avtomatsko kaj večji poštenjak? A imaš predsodke do določene populacije?


Službo naj zgubi, če ni. V njihovih vrstah potrebujemo poštenjake in ne kriminalce.

IL_DIAVOLO ::

49106 je izjavil:

Lahko, če ustreza postavljenim kriterijem. Ampak kaj ima to z nasilnim vstopom policije brez naloga sodišča?


Lastnik lahko dela kar zeli, posebej ce se podnajemnik ne drzi ustnega dogovora. Jasno kot beli dan.

Utk ::

Prav. Ampak me zanima, če bi tudi zame prišlo 8 policajev, ko bi hotel ven vržt nekoga, ki se ne drži ustnega dogovora.

49106 ::

Točno to.

IL_DIAVOLO ::

Se vedno bo rus spokal iz stanovanja, ce lastnik tako zeli. Ce morajo biti sancionirani s strani delodajalca, potem pac naj bojo. To je pac kolegialnost. Ni to nobena mafija.

Ne zagovarjam nobenega, ker sta oba v prekrsku.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

49106 je izjavil:


Kako lahko policija lahko privošči vstop v stanovanje brez naloga? A smo res republika banana?


Take težave rešuje osebni zdravnik. Ta ti da napotnico za psihiatra. Sprejemajo pa na Psihiatrični kliniki tudi brez napotnice, če je primer nujen.

Dajmo torej še enkrat, pa počasi: če nekdo, ki je slučajno zaposlen na policiji, vstopi v stanovanje brez naloga - od kje ti potem ideja, da policija vstopa v stanovanje brez naloga???
sudo poweroff

sunshine403 ::

Utk je izjavil:

Prav. Ampak me zanima, če bi tudi zame prišlo 8 policajev, ko bi hotel ven vržt nekoga, ki se ne drži ustnega dogovora.

Probas. Mogoce bi, mogoce ne bi. Sicer pa na videu ni videti 8 policajev, ampak verjetno zopet verjamemo postenemu rusu, ki ga je policajska mafija povsem neuporaviceno vrgla iz stanovanja.

mailer ::

Utk je izjavil:

Jaz jih ne rabim. Enkrat sem jih res klical, ker so mi vdrli v avto, ampak ne bi bilo popolnoma nobene razlike, če jih ne bi. No, eni žlahti so pa vdrli v hišo, tudi ne bi bilo popolnoma nobene razlike, če jih ne bi nihče klical.
Imel podoben primer, popolnoma nezainteresirani za kakršnokoli preiskavo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20534048 (27603) 49106
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30368358 (61274) Ishmael
»

nov lastnik, star najemnik, ni pogodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311235 (9758) St235
»

Podnajemnik brez pogodbe

Oddelek: Loža
305051 (4169) Daedalus
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21638852 (25327) Timurlenk

Več podobnih tem