» »

Coronavirus stevilke: China vs ostale drzave

Coronavirus stevilke: China vs ostale drzave

«
1
2

mahoni ::

Enostavno vprasanje. Brez teorij zarote, brez prepucavanj, brez vojn, brez cepiv ipd...

Kako je lahko China zaustavila virus, a da ga mi ne moremo? Stevilo primero v Chini od zacetka do sedaj, nekatere drzave presezejo samo v enem dnevu.

Kaj naj storimo, da bomo imeli taksne stevilke?

Smrekar1 ::

mahoni je izjavil:

Enostavno vprasanje. Brez teorij zarote, brez prepucavanj, brez vojn, brez cepiv ipd...

Kako je lahko China zaustavila virus, a da ga mi ne moremo? Stevilo primero v Chini od zacetka do sedaj, nekatere drzave presezejo samo v enem dnevu.

Kaj naj storimo, da bomo imeli taksne stevilke?


1. Kitajske številke so, milo rečeno, nezanesljive. Samo v mestu Wuhan so imeli v času prvega lockdowna ~20 tisoč presežnih smrti, kaj šele v celi regiji. Ocene so, da je potrebno kitajske številke pomnožiti s faktorjem 15, da dobimo spodnjo mejo razsežnosti epidemije na kitajskem.
2. Kitajski lockdown je bil drakonski. Cele soseske so zaprli, niti psa nisi smel sprehajati. Izhod dovoljen 1x na 5 dni za najnujneše potrebščine, še to samo z masko. Nekatera poročila so celo o varjenju vrat v posamezne stolpnice, kjer so imeli okužbe.

Prikrivanja resnice ne priporočam, njihov nivo lockdowna je pa tudi tako brutalen, da je vprašanje ali je boljši njihov pristop ali naš. Vsekakor je naš bolj človeški, zahodnjaki se pač ne smatramo za klavno živino. Če je Kitajcem to kul je to njihova stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Uizi ::

Nadzor in cenzuro interneta. Glavni vir skeptikov in manipulatorjev, ter povečati zavednost ljudi, da niso sami na celem svetu, Kitajci cenijo svoje prednike.

hr_natakar ::

Zato ker mediji so mocno orodje za ustvarjanja realnosti. Kar mediji napisejo, to vecina ljudi verjame in postane resnica.

mahoni ::

Res ne zelim, da se tema razvije v teorijo zarot, ampak ne morem mimo tiste 4chan novice, kjer so kao izmerili delce v ozracju, ki naj bi bili toliksni kot bi sezigali 13.000 ljudi dnevno.

Resnicno se sprasujem, kaj pa ce je to bila resnica in so na taksen nacin zajezili ta virus. Najbrz je tole ze dovolj za prepucavanje, ampak stvar se vlece in vidim po clanih druzine, prijateljih, da vec nobenemu ni vseeno kaj se dogaja po svetu.

Prvi val je mimo, ljudje so dobili drzavne pomoci, brezposelni nek dodatek iz zavoda, ampak sedaj je tega konec, a izboljsanja ni na vidiku.

Facebook dev ::

Najbrž je delno kriva cenzura, druga stvar pa je, da ima oblast na Kitajskem 213x večjo moč kot oblast v katerikoli zahodni državi. Če na Kitajskem oblast nekaj reče in zapove, potem se bo to upoštevalo in v primeru kršitev hudo kaznovalo. Jebeš človekove pravice ali karkoli drugega.

Je bil nekaj tednov prispevek na temo, kako na Kitajskem sedaj skrbijo za virus:
- Vsem tujcem je prepovedan vstop v državo. Na Kitajsko lahko prideš samo če si tam doma ali s kakšnim drugim izjemnim razlogom.
- Na vseh točkah kjer se vstopa v državo so vsi ljudje v skafandrih in sledijo standardnemu postopku. Pretestirajo te za virus in če je ok, te odpeljejo v prav zato namenjen hotel, kjer si nato obvezno pod nadzorom v 14 dnevni karanteni. Ves ta postopek je opravljen z visokimi standardi (vsi v skafandrih, razkuževanje, itd.)
- Ogromno testirajo. Če odkrivajo okužbo, takoj naredijo lockdown širšega območja, izsledijo in izolirajo stike.
- Maske obvezne v vseh zaprtih prostorih.

Potem pa je situacija taka kot je, da danes večino Kitajske lahko več ali manj dela karkoli hoče, drugje po svetu se pa ukvarjamo z ukrepi in ali so prehudi.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Enostavno. Prizges TV ali radio. Na voljo imas razlicne programe na razlicnih frekvencah. Sama beseda program pomeni programiranje. Izberes katero frekvenco bos izbral. Tisto postajo, ki programira, kako nevaren je virus ali tisto, ki pravi, da je vse v najboljsem redu. Ali pa poskusis celo ugasnit TV novice in porocat ce si zaznal kaj bistvenega kar je drugace kot pred prihodom korone.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Kakšno prikrivanje neki? Policijska država. To je vse. Za tiste, ki ste mastni na to.
V Severni Koreji jim gre še boljše. Če koga skomina.

Lahko pa kot Avstralci. Okuženih manj kot v Rovtah, režim pa Kimov. Zdaj, ko so brez, pa lahko prepovejo vse obiske za nadaljnjih 100 let. V kolikor planirajo ostati brez.

mahoni ::

Glede na povedano @Facebook_dev, potem mi delamo vse narobe in vsi upi, da bo "jutri" boljse padejo v vodo. Tako jaz vidim to situacijo. Upi se samo polagajo na cepivo.

D3m ::

mahoni je izjavil:

Enostavno vprasanje. Brez teorij zarote, brez prepucavanj, brez vojn, brez cepiv ipd...

Kako je lahko China zaustavila virus, a da ga mi ne moremo? Stevilo primero v Chini od zacetka do sedaj, nekatere drzave presezejo samo v enem dnevu.

Kaj naj storimo, da bomo imeli taksne stevilke?


Easy



En z Glock-om drugi z avtomatom.

Če nisi ubogal so ti pa onemogočili izhod.



Samo par takih fotk je prišlo k nam.

Kaj se je še dogajalo je pa po komunistično zabranjeno in mogoče ne bomo vedeli še 100 let.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

PacificBlue ::

Kitajci imajo legizem vdelan v dnk. Posledica več kot 2000 let stare miselnosti in družbenega ustroja.
I’m out.
:3

Uizi ::

Kaj je legizem?

D3m ::

Če se ne motim je to "dobesedno pravo".

Če je ukazano tako je tako in nič drugega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PacificBlue ::

Popravek: legalizem

Typo
I’m out.
:3

Uizi ::

Aha, vedno me je fasciniralo, kako 2mlrd ljudi drži skupaj kot eno. Let them takeover.

mahoni ::

Problem je, ker so oni bili zaprti par mesecev. Mi pa bomo najbrz takole ponavaljali leta in leta. Na pol zaprti, pa potem spet malo se odpremo spet stevilke navzgor. Kot dihanje ribe na kopnem.

Ne vem vec kaj naj si mislim o vsem.

3p ::

mahoni je izjavil:

Problem je, ker so oni bili zaprti par mesecev. Mi pa bomo najbrz takole ponavaljali leta in leta. Na pol zaprti, pa potem spet malo se odpremo spet stevilke navzgor. Kot dihanje ribe na kopnem.

Ne vem vec kaj naj si mislim o vsem.


O ostalem so drugi odgovorili.

Ponavljali pa kot kaže ne bomo, ker kar dobro kaže s cepivom.

Irbis ::

Ja pa tako, da če že ne verjamemo Kitajcem in Vietnamcem, so potem tukaj še Nova Zelandija, Tajvan, Singapur, Tudi Južna Koreja in Japonska nista bistveno slabši.
Na https://covid-19.sledilnik.org/sl/world je zanimivo pogledati na koncu graf smrti za vzhodno Azijo in Oceanijo v primerjavi s Slovenijo.

Uizi ::

Ampak te države je lažje nadzirat zaradi geografske lege. Mi smo pa avtocesta za pol Evrope..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

strawman ::

Ne pozabimo tudi, da imajo kulture Vzhodne Azije opazno globje spoštovanje do starejših (aka. ogroženih) skupin ljudi.

mahoni ::

strawman je izjavil:

Ne pozabimo tudi, da imajo kulture Vzhodne Azije opazno globje spoštovanje do starejših (aka. ogroženih) skupin ljudi.

Tu pri nas je ravno nasprotno. Starejse boli za vse in se se najbolj prerivajo po trgovinah.

Uizi ::

Tale članek lepo obrazloži zakaj so bolj uspešni.

https://eand.co/how-the-western-world-f...

Utk ::

mahoni je izjavil:

Enostavno vprasanje. Brez teorij zarote, brez prepucavanj, brez vojn, brez cepiv ipd...

Kako je lahko China zaustavila virus, a da ga mi ne moremo? Stevilo primero v Chini od zacetka do sedaj, nekatere drzave presezejo samo v enem dnevu.

Kaj naj storimo, da bomo imeli taksne stevilke?

Prioritete. Maček, avto, otrok. Ali obratni vrstni red, to je zdaj vprašanje.

mahoni ::

Uizi je izjavil:

Tale članek lepo obrazloži zakaj so bolj uspešni.

https://eand.co/how-the-western-world-f...

Super clanek.

hr_natakar ::

PacificBlue je izjavil:

Kitajci imajo legizem vdelan v dnk. Posledica več kot 2000 let stare miselnosti in družbenega ustroja.

To ni res. Bili so stevilni protesti na kitajskem. Ce je cenzura in informacija ne pride do vas, to ne pomeni da ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: blasfemik ()

mahoni ::

hr_natakar je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Kitajci imajo legizem vdelan v dnk. Posledica več kot 2000 let stare miselnosti in družbenega ustroja.

To ni res. Bili so stevilni protesti na kitajskem. Ce je cenzura in informacija ne pride do vas, to ne pomeni da ne obstaja.

Ampak ocitno deluje. Sedaj so svobodni, medtem pa po svetu neki na pol odprti, plus na tisoce novih primerov dnevno.

hr_natakar ::

Deluje v tvojem mehurcku realnosti. Moja realnost ni povezana s tem, kar mi recejo v medijih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: blasfemik ()

harvey ::

mahoni je izjavil:


Kako je lahko China zaustavila virus, a da ga mi ne moremo? Stevilo primero v Chini od zacetka do sedaj, nekatere drzave presezejo samo v enem dnevu.

Kaj naj storimo, da bomo imeli taksne stevilke?

Varilci niso bili brez dela kot pri nas. Aplikacija je namenjena partiji, da ima vsak korak pod kontrolo, ne pa tako kot pri nas, kjer so pravice na prvem mestu, v 14 dneh so naredili bolnice, mobilne CT enote in izločili okužene iz gospodinjstev, mi pa 15 let, da samo zabetoniramo nekaj in zmeda pri vročanju odločb - karantena. Tu je iskati razloge, aja pa tam ni ravno za vsakim vogalom vsak, ki bi karkoli se sprejme nabijal in zganjal nelogičnosti, npr. ni enotnih meril kako je z otroci, ki so doma, mimogrede tudi nimamo enotnih meril, kdaj se menjajo plenice.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hr_natakar ::

Drzava z eno najvecjih cenzur na svetu. Vi pa se delate, da ste vse zvedeli o tej drzavi. Niti za Slovenijo ne morete ugotovit popolne resnice, po mojih skromnih opazanjih, vecina vas verjame novi religiji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: blasfemik ()

mahoni ::

hr_natakar je izjavil:

Drzava z eno najvecjih cenzur na svetu. Vi pa se delate, da ste vse zvedeli o tej drzavi. Niti za Slovenijo ne morete ugotovit popolne resnice, po mojih skromnih opazanjih, vecina vas verjame novi religiji.

Ampak to je potem samo stvar verovanja. Jaz vidim posnetke in podatke, ki jih daje China in so zelo dobri. Medtem pa drugi pravite, da lazejo. Mozno je, ampak ni dokazov za taksne izjave.

Tisto kar jaz vidim so lockdowni po svetu oziroma za nas bolj pomembno po celi EU in nic ne kaze na to, da bo kaj boljse.

hr_natakar ::

Glede bolezenskega stanja ne vidim nobenih sprememb zdaj to leto v primerjavi s prejsnjimi leti. Ugasnil sem TV. Na internetu v glavnem berem komentarje pod clanki. Clanke pa jemljem z rezervo, vecinoma jih niti ne zelim brat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: blasfemik ()

mahoni ::

No to se imenuje zatiskanje oci pred resnico. Vem, da je to najlazje.

hr_natakar ::

Ne zatiskam si oci. Zunaj ni tega kar govorijo. Gripa je bila vsako leto. Podobni simptomi so kot covid. Morda malo razlike ampak bistvenih razlik nisem opazil. Ceprav zdaj poznam ze kar nekaj oseb, ki so bile pozitivne. V glavnem, vsi so ozdraveli. Vecinoma isti simptomi kot pri gripi. Nekateri brez simptomov. Nekateri z blagimi simptomi. Ena pa je imela simptome kot pri malo hujsi gripi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: blasfemik ()

Slopek ::

strawman je izjavil:

Ne pozabimo tudi, da imajo kulture Vzhodne Azije opazno globje spoštovanje do starejših (aka. ogroženih) skupin ljudi.

To, smo že ugotovili, da ne drži. Mogoče je bilo nekdaj tako, danes ne več.

hr_natakar je izjavil:

Glede bolezenskega stanja ne vidim nobenih sprememb zdaj to leto v primerjavi s prejsnjimi leti. Ugasnil sem TV. Na internetu v glavnem berem komentarje pod clanki. Clanke pa jemljem z rezervo, vecinoma jih niti ne zelim brat.

Tudi sam imam tv ugasnjen in sem potem kar šokiran, ko izvem, da se pripravlja total lockdown. Brez tvja, se dejansko začneš sparaševati, če že prej ne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

hr_natakar ::

Da ne boste mislili, da prejsnja leta ljudje niso umirali zarad gripe. So. Ampak ni bilo medijskega pompa okrog tega kot to pocnejo zarad covid 19. V cem je razlika. Jaz opazam, da je predvsem razlika v medijskem pompu okrog tega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: blasfemik ()

Uizi ::

@mahoni teoretiki zarot, so nepismeni in ne razumejo prvega posta, odpusti jim in se poslovi od normalne teme, ker ti bodo vse posrali. Rip

kixs ::

Sezona gripe je januar/februar.

hr_natakar ::

Sezona je malo daljsa. Ampak a ves kaj pomeni sezona? Vrhunec, obdobje ko je gripe najvec. Tudi sezona morja je julij avgust. Ampak to ne pomeni, da se septembra pa junija ne da kopat in lezat na plazi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

blay44 ::

Zdej, če pogledamo subtilna sporočila, ki uidejo cenzuri.


Al pa tehnološko naprednost prvega vala

PacificBlue ::

hr_natakar je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Kitajci imajo legizem vdelan v dnk. Posledica več kot 2000 let stare miselnosti in družbenega ustroja.

To ni res. Bili so stevilni protesti na kitajskem. Ce je cenzura in informacija ne pride do vas, to ne pomeni da ne obstaja.


Morda. Vsekakor pa to me spremeni dejstva, da je podobno oz se huje kot danes pred 2000 leti dinastija Qin v casu prvega kitajskega cesarja imela brutalen nadzor nad drzavljani. Legalizem je narekoval, da morajo ljudje vohunit drug za drugim in sporocat prekrske oblastem. V primeru, da tega niso nardili je njim in vsej druzini grozila smrt. Ljudje, ki so zapadli v dolgove so bili sužnji države. Vse to in še več se je odkrilo med izkopavanji terakota vojscakov(glinene vojske).
V casu sedanjega voditelja Kitajske se legalizem uporablja pod krinko boja proti korupciji. Kljucna stvar pa je totalen nadzor nad drzavljani in ustvarjenje utopicne drzave.
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

kixs ::

hr_natakar je izjavil:

Sezona je malo daljsa. Ampak a ves kaj pomeni sezona? Vrhunec, obdobje ko je gripe najvec. Tudi sezona morja je julij avgust. Ampak to ne pomeni, da se septembra pa junija ne da kopat in lezat na plazi.


Ob zdajsnjih ukrepih klasicne gripe sploh ne bo.

hr_natakar ::

Sezona gripe je november, december, januar. Vsako leto v Sloveniji zboli za gripo vec kot 60.000 prebivalcev. Ampak pozor, zboli. Tistih pozitivnih brez simptomov je bistveno vec. Ker imamo podatek, da samo 33% jih kaze simptome. Torej 67% pozitivnih jih ne kaze simptomov. Potem pridemo na stevilko priblizno 200.000 slovencev je pozitivnih za navadno gripo vsako leto.

Si predstavljate , da bi mediji delal paniko, ker je vsak leto 200.000 pozitivnih? Pa da bi objavili novice in clanke za vsako posamezno zrtev gripe? To bi delal nepotrebno paniko in ljudje bi prestraseno tekli v bolnisnice tudi takrat ko ni potrebno.

https://www.dnevnik.si/213797

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

showsover ::

O f*ck

In much of the West, freedom has come to mean -- at least through Eastern eyes -- the ability to be thoughtless, careless, narcissistic, short-sighted, egotistical. And societies like that, to Eastern eyes, can only self-destruct.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Slopek ::

showsover je izjavil:

O f*ck

In much of the West, freedom has come to mean -- at least through Eastern eyes -- the ability to be thoughtless, careless, narcissistic, short-sighted, egotistical. And societies like that, to Eastern eyes, can only self-destruct.

Iz kje pa je to, da te je napisano tako presenetilo?

Svoboda govora in vse okoli je šlo v smer razumevanja, da lahko debeluhu na cesti to kar v obraz poveš. Valjda si taka oseba, ki vedno pove kaj misli. To so te fore :)))

showsover ::

Ja v tistem članku zgoraj.

hendriks ::

hr_natakar je izjavil:

Sezona gripe je november, december, januar. Vsako leto v Sloveniji zboli za gripo vec kot 60.000 prebivalcev. Ampak pozor, zboli. Tistih pozitivnih brez simptomov je bistveno vec. Ker imamo podatek, da samo 33% jih kaze simptome. Torej 67% pozitivnih jih ne kaze simptomov. Potem pridemo na stevilko priblizno 200.000 slovencev je pozitivnih za navadno gripo vsako leto.

Si predstavljate , da bi mediji delal paniko, ker je vsak leto 200.000 pozitivnih? Pa da bi objavili novice in clanke za vsako posamezno zrtev gripe? To bi delal nepotrebno paniko in ljudje bi prestraseno tekli v bolnisnice tudi takrat ko ni potrebno.

https://www.dnevnik.si/213797


Pozabil si omeniti še, da jih v povprečju umre 160 na leto. S tem da ni bilo v preteklosti nobenih ukrepov zoper gripo. Zdaj pa razmisli in to projeciraj, koliko smrti neposredno in posredno (zaradi sesutega zdravstvenega sistema) bi bilo, če ne bi imeli ukrepov. Bo šlo?

Machete ::

60000-100000.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hr_natakar ::

hendriks je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Sezona gripe je november, december, januar. Vsako leto v Sloveniji zboli za gripo vec kot 60.000 prebivalcev. Ampak pozor, zboli. Tistih pozitivnih brez simptomov je bistveno vec. Ker imamo podatek, da samo 33% jih kaze simptome. Torej 67% pozitivnih jih ne kaze simptomov. Potem pridemo na stevilko priblizno 200.000 slovencev je pozitivnih za navadno gripo vsako leto.

Si predstavljate , da bi mediji delal paniko, ker je vsak leto 200.000 pozitivnih? Pa da bi objavili novice in clanke za vsako posamezno zrtev gripe? To bi delal nepotrebno paniko in ljudje bi prestraseno tekli v bolnisnice tudi takrat ko ni potrebno.

https://www.dnevnik.si/213797


Pozabil si omeniti še, da jih v povprečju umre 160 na leto. S tem da ni bilo v preteklosti nobenih ukrepov zoper gripo. Zdaj pa razmisli in to projeciraj, koliko smrti neposredno in posredno (zaradi sesutega zdravstvenega sistema) bi bilo, če ne bi imeli ukrepov. Bo šlo?


Tudi v Sloveniji ni bilo nobenih ukrepov. Slovenija je med zadnjimi vpeljala ukrepe pri prvem valu. Pa zacuda prva odpravila. Bo slo? Tisti, ki zeli uvajat ukrepe bo moral dat trdne dokaze, kar pa PCR testi niso.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

Irbis ::

hendriks je izjavil:


Pozabil si omeniti še, da jih v povprečju umre 160 na leto. S tem da ni bilo v preteklosti nobenih ukrepov zoper gripo. Zdaj pa razmisli in to projeciraj, koliko smrti neposredno in posredno (zaradi sesutega zdravstvenega sistema) bi bilo, če ne bi imeli ukrepov. Bo šlo?

Kolikor se spomnim, so bili zaradi gripe vsako leto nekaj časa prepovedani obiski bolnišnic in DSO. In vsako leto so pozivali ljudi, naj se cepijo. Tako da nekaj malega ukrepov je vseeno bilo.

hendriks ::

hr_natakar je izjavil:



Tudi v Sloveniji ni bilo nobenih ukrepov. Slovenija je med zadnjimi vpeljala ukrepe pri prvem valu. Pa zacuda prva odpravila. Bo slo? Tisti, ki zeli uvajat ukrepe bo moral dat trdne dokaze, kar pa PCR testi niso.


Seveda bo šlo. Slovenija je imela precej ostre ukrepe, se ne spomniš? Preberi https://www.zdravniskazbornica.si/docs/..., večkrat. Za vsak slučaj.

Irbis je izjavil:


Kolikor se spomnim, so bili zaradi gripe vsako leto nekaj časa prepovedani obiski bolnišnic in DSO. In vsako leto so pozivali ljudi, naj se cepijo. Tako da nekaj malega ukrepov je vseeno bilo.


Res je. Nekaj ukrepo je le bilo. Mislil sem ukrepe podobnim današnjim. Pozivanje cepljenju žal ni imelo efekta. Cepit se nas gre vsako leto premalo https://www.nijz.si/sl/sezonska-gripa-i....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46352025 (47130) vostok_1

Več podobnih tem