» »

Slotechovec - Kristjan ?

Slotechovec - Kristjan ?

1 2 3
4
5

Gagatronix ::

Treba je lociti med religijo in vero. Religija je institucija, vera pa je stvar posameznika.

jype ::

Gregor P je izjavil:

Kakršnokoli izvajanje katerekoli veroizpovedi, ki bazira na nekem izmišljenem nadnaravnem bitju, bi sodobno človeštvo moralo razumsko opustiti
Sliši se kot sovjetska različica dialektičnega materializma.

Gregor P ::

Saj v bistvu vseeno, kako se sliši, če nečesa pač ni ...

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nejcek74 ::

FormerUser je izjavil:

Tudi znanstveniki lahko komot verujejo v Boga in ob tem ohranijo intelektualno integriteto, ker gre za dve povsem ločeni zadevi.

To se ti zdi samo zato, ker je vera mozna samo pri ljudeh ki imajo zelo nizko intelektualno in moralno integritete. Vsi ljudje imamo problem z integriteto, recimo tipičen je konflikt med lastnimi pravicami in pravicami, ki smo jih pripravljenih priznati drugim. Je pa pri tem bistveno to, da verniki tega konflikta ne poskušajo smiselno reševati, ampak ga razglasijo za osnovo svojega delovanja: "veruj, ne pa dokazuj"

Točno ta isti znanstvenik bo zavrgel intelektualno integriteto, ko se bo odrekel uporabi znanstvene metode ze pri prvem vprašanju:"zakaj verujem?" Odrasel človek, ki ne zna razlikovati med stvarnostjo in fikcijo bi v resnici moral imeti zmanjšane pravne opravilne sposobnosti, zal je stanje ravno obratno.

FormerUser ::

No, no, glede na to, da skoraj polovica znanstvenikov veruje v nadnaravno, bi bilo pa to, da bi jim odvzeli opravilne sposobnosti, precej hud udarec za znanost in človeštvo nasploh.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

Gagatronix ::

FormerUser je izjavil:

No, no, glede na to, da skoraj polovica znanstvenikov veruje v nadnaravno, bi bilo pa to, da bi jim odvzeli opravilne sposobnosti, precej hud udarec za znanost in človeštvo nasploh.


Cite your sources.

FormerUser ::

Vir je na prejšnji strani, glede na to, da si komentar predlagal za izbris, bi ga skoraj moral prebrati. Aja, saj res, ti flagaš ad personam. No, pa sedaj veš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

Gregor P je izjavil:

Saj v bistvu vseeno, kako se sliši, če nečesa pač ni ...
Če imaš v glavi, potem definitivno je. Sprejeti, da je to le v glavi, je marsikomu lahko težko, prisiliti ljudi, da imajo v glavi le tisto, kar je smiselno, je pa v praksi nemogoče.

FormerUser je izjavil:

No, no, glede na to, da skoraj polovica znanstvenikov veruje v nadnaravno, bi bilo pa to, da bi jim odvzeli opravilne sposobnosti, precej hud udarec za znanost in človeštvo nasploh.
Čeprav drži, da je občutek vere vzgojen in tako efektivno vsaj malce ločen od razuma, je kljub temu to precejšnja cokla za resne znanstvenike, od katerih jih v nadnaravno ne verjame niti 1%. Reči znanstveniki ljudem, ki so zgolj pridobili ustrezno izobrazbo, je precej intelektualno neiskreno početje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav


Vprašanje za tako malo mimogrede...

...Ali je teologija znanost?


Lp

Jože

jype ::

Ene toliko, kot primerjalna književnost.

FormerUser ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav


Vprašanje za tako malo mimogrede...

...Ali je teologija znanost?


Lp

Jože


Teologija spada pod vejo humanistične znanosti.

jype je izjavil:

Čeprav drži, da je občutek vere vzgojen in tako efektivno vsaj malce ločen od razuma, je kljub temu to precejšnja cokla za resne znanstvenike, od katerih jih v nadnaravno ne verjame niti 1%. Reči znanstveniki ljudem, ki so zgolj pridobili ustrezno izobrazbo, je precej intelektualno neiskreno početje.

To je seveda zgolj tvoja interpretacija znanosti, glede katere se bova morala strinjati, da se ne strinjava.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

FormerUser je izjavil:

To je seveda zgolj tvoja interpretacija znanosti, glede katere se bova morala strinjati, da se ne strinjava.
Znanost, ki ne temelji na empirično preverljivih dejstvih, se znanost imenuje zgolj iz vljudnosti.

FormerUser ::

Brez vljudnosti bi bilo življenje na Zemlji še večji pekel kot sicer.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

Se strinjam, ni pa to razlog, da si lažemo glede tega, kaj znanost pomeni: Da se lahko strinjamo o temeljnih postulatih, nad katerimi gradimo, je nujno - in jaz se ne strinjam o obstoju nadbitij, ker za to ni bil predložen noben prepričljiv indic, kaj šele dokaz.

FormerUser ::

Besede imajo svoj pomen, ki je dogovorjen, da se lažje sporazumevamo, da si jih nekdo po svoje interpretira, ni ravno v pomoč. Glede na SSKJ je znanost dejavnost, ki si prizadeva metodično priti do sistematično izpeljanih, urejenih in dokazljivih spoznanj: . Deli se na več podvej, da ti očitno kot "pravo znanost" šteješ zgolj nekatere, je pač tvoje mnenje, do katerega imaš pravico, ni pa to splošno sprejeto, uradno dejstvo. Sploh pa teologija ni znanost o obstoju nadnaravnih bitij, da bi za to potrebovali dokaze, ampak preučuje človekov odnos do Boga, zgodovino religij, moralna in etiča vprašanja etc. podobno kot filozofija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

Gagatronix ::

Teologija se ne more smatrati za znanost, ker njeni izsledki v navezi na "boga" nimajo nicesar razen blodenj iz biblije, niti do zdaj se niso dokazali obstoja boga. Dokaz pa se v znanosti izvede preko ponovljivih poskusov, ki dajejo enake rezultate.

Sheteentz ::

Eni se obnašate, kot da ne veste, da se znanosti delijo na trde in mehke. Tiste bolj soft, katerih predmet raziskave je človek, pač vsebujejo znanstvenike, ki dopuščajo tudi obstoj bitja, ki vse vidi in vse ve, je neizmerno ljubeče do nas, in nas hkrati včasih še malce preizkuša, resda nekoliko sadistično, pa vendar, nas vse ljubi. Vem, totalno bedasto. Ker je v povprečju več znanstvenikov na področju soft znanosti, je logično, da to s seboj prinese veliko število vernih znanstvenikov. Na filofaksu, teološki, FDV-ju so pač tudi znanstveniki, saj imajo znanstvene doktorate. Kaj dejansko pa je znanost in kaj pomeni biti znanstvenik pa imho presega profil te teme.

Ne rečem, da med kvantnimi fiziki ni vernikov, ampak jih je verjetno na področju trdih znanosti manj. No, pustimo ob strani teoretike teorije strun.

Gagatronix ::

Znanost je rigorozno definirana. Ponovljivi rezultati s ponovljivimi preizkusi. Vse ostalo je nakladanje in bozanje ega.

FormerUser ::

Sheteentz je izjavil:

Eni se obnašate, kot da ne veste, da se znanosti delijo na trde in mehke. Tiste bolj soft, katerih predmet raziskave je človek, pač vsebujejo znanstvenike, ki dopuščajo tudi obstoj bitja, ki vse vidi in vse ve, je neizmerno ljubeče do nas, in nas hkrati včasih še malce preizkuša, resda nekoliko sadistično, pa vendar, nas vse ljubi. Vem, totalno bedasto. Ker je v povprečju več znanstvenikov na področju soft znanosti, je logično, da to s seboj prinese veliko število vernih znanstvenikov. Na filofaksu, teološki, FDV-ju so pač tudi znanstveniki, saj imajo znanstvene doktorate. Kaj dejansko pa je znanost in kaj pomeni biti znanstvenik pa imho presega profil te teme.

Ne rečem, da med kvantnimi fiziki ni vernikov, ampak jih je verjetno na področju trdih znanosti manj. No, pustimo ob strani teoretike teorije strun.


Samo kot pojasnilo, anketa, ki je me drugim omenjena na mojem dokaznem linku, je bila izvedena med člani AAAS, kjer, vsaj kolikor je razvidno iz njihove strani in letnih poročil, dajejo poudarek predvsem na hard science in tehnologijo.

https://www.aaas.org/

Vi na zadeve gledate preveč evrocentrično, drugod so ljudje bolj verni in posledično je tudi med znanstveniki več takšnih, ki verujejo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

Gagatronix je izjavil:

Teologija se ne more smatrati za znanost, ker njeni izsledki v navezi na "boga" nimajo nicesar razen blodenj iz biblije, niti do zdaj se niso dokazali obstoja boga. Dokaz pa se v znanosti izvede preko ponovljivih poskusov, ki dajejo enake rezultate.
Tudi matematika je v isti kategoriji: Aksiomi so dogovorjeni, ne odkriti ali izumljeni. In vendar matematiko lahko uporabljamo pri vseh ostalih znanostih, s teologijo si pa pri veliki večini znanosti ne moremo pomagati.

Sheteentz je izjavil:

No, pustimo ob strani teoretike teorije strun.
Ni jih treba, ker ne "verjamejo" v nič zelo posebnega, zgolj premetavajo matematične modele, ki jih s trenutnim tehničnim znanjem ni mogoče eksperimentalno ovreči.

FormerUser je izjavil:

Samo kot pojasnilo, anketa, ki je me drugim omenjena na mojem dokaznem linku, je bila izvedena med člani AAAS, kjer, vsaj kolikor je razvidno iz njihove strani in letnih poročil, dajejo poudarek predvsem na hard science in tehnologijo.
Drži, ampak tisti, ki jim lahko rečemo znanstveniki, kot že rečeno niso zgolj nosilci nazivov, temveč tisti, ki dejansko delajo na svojem področju znanosti: Med temi je odstotek vernikov zanemarljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Furbo ::

Semafor je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Osebno se nagibam k opciji 3: Vse vere prepovedat in zaplenit vse premoženje verskih ustanov in ga razdelit med ljudi.


Saj to je bilo v komunizmu. Ne vem zakaj je propadel, navkljub temu da so nas vodili razgledani ateisti?

Ja saj, ta novi komunisti sploh ne poznajo naše zgodovine in spet trapajo iste oslarije, kot so jih komunisti pred njimi.

Na njihovo srečo obstaja tudi veliko svežih bedakov, ki jim spet nasedajo. Mnogo jih sploh ne ve, da so jim všeč komunistične ideje, tudi na slotech se najde kak, ki goni to enoumje in označuje vse drugače misleče za nacije.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FormerUser ::

@jype
Koliko misliš, da je vernih znanstvenikov denimo v Iranu? So zaradi tega ker trikrat na dan molijo k Alahu kaj slabši fiziki, inženirji, tehnologi? Ni videti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

FormerUser je izjavil:

Koliko misliš, da je vernih znanstvenikov denimo v Iranu? So zaradi tega ker trikrat na dan molijo k Alahu kaj slabši fiziki, inženirji, tehnologi? Ni videti.
To je zanimiva dilema: So res verni? IMO ne: Morajo se pretvarjati, da so verni, ker bi jih sicer doletele škodljive posledice zaradi družbenih razmer, ki od vsakega posameznika terjajo določena obnašanja, med katere spada tudi verovanje, podobno kot se od slovenskih znanstvenikov pričakuje, da bodo za sramotno mezdo delali v javnem sektorju in trpeli komentiranje takšnih, kot je Furbo.

Furbo je izjavil:

Ja saj, ta novi komunisti sploh ne poznajo naše zgodovine in spet trapajo iste oslarije, kot so jih komunisti pred njimi.
Jasno je, kdo predlaga take oslarije: Konzervativci, ki so brez izjeme desničarji:

FormerUser ::

Saj tukaj ni govora o true beliverjih, kakršne opisuje OP, ampak o tistih, ki menijo, da neka višja sila pa vseeno obstaja. V to je denimo prepričanih 95% Američanov, tudi večina Slovencev, sicer je med znanstveniki ta procent gotovo manjši kot v splošni populaciji, ni pa nezanemarljiv kot trdiš ti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

Zanemarljiv je, ker vere v višjo silo ni mogoče logično konsistentno pobotati z znanostjo:

FormerUser ::

Pa saj sem povedala, da vera nima nič z logiko, da gre za dve ločeni zadevi, tudi znanstveniki niso roboti, vsaj večina ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

Večina znanstvenikov vero prej ali slej izgubi, ker znanost vsakogar intelektualno obvezuje k terminalni iskrenosti:

FormerUser ::

Torej tudi varajo ne, ker jih znanost zavezuje k iskrenosti? Ccc

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

Intelektualni iskrenosti. Iskrenosti do samega sebe, ne do drugih. Ne moreš skleniti, da nadbitje morda obstaja, ker logično konsistenten sklep o nadbitju terja preverljive dokaze na podlagi dejstev, glede obstoja katerih ne more biti dvoma. Pogovarjati se o "osebnih izkušnjah" je absurdno.

Raptor F16 ::

papasmrk je izjavil:

Pozdravljeni,

tole temo odpiram iz radovednosti, ker me zanima ali na je tem portalu obstaja kak truebeliver kristjan ali pa smo taki izumrla vrsta. Kot kristjana smatram človeka, ki verjame v evangelij Jezusa Kristusa, se pravi da se je Bog razodel ljudem kot človek Jezus Kristus iz Nazareta, umrl na križu za vse grehe človeštva in tretji dan vstal od mrtvih. Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.

Anyone ?


Jaz verjamem v boga kot v zgolj navidezno figuro na katero se lahko obrneš, ko ti je hudo. Bog ni del našega sveta ampak psihe in zavesti (če v to verjameš). Tako kot si se kot majhen zatekel k staršem, ki so ti ob hudih trenutkih bili v oporo je ta "bog" neka figura, ki ti daje neko oporo in upanje v življenju.

Nima pa veze ali si tega boga lažje predstavljaš kot čudežni kamenček, duha, leteča špagetna pošast, neko nadnaravno podobo,... itd.

V cerkev hodit je pa bedarija. Ne rabiš biti del črede, da bi bil veren.

Vera sama po sebi je na svetu zato, da si človek pomaga sam prek neke figure. Podobno kot placebo zdravljenje. Ergo prišparaš denar za psihoterapije in razne happy pilule.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Meizu ::

reeves je izjavil:

papasmrk je izjavil:

Je pa očitno je tudi nekaj ljudi, ki verjamejo v nekaj višjega vendar ne vedo v kaj točno, takim priporočam v branje Nove zaveze, predvsem Janezov evangelij - morda tam najdejo tisto kar iščejo (jaz sem tam našel).

Ravno to mene najbolj moti pri vernikih. Vsak prodaja svoje kot edino pravo in resnično. Če bi bil ti musliman, bi predlagal koran, itd. Vsak pravi, da njegov bog je pa tisti pravi, ostali so samo izmišljotine.

In če bi res bilo na ta način možno priti do resnice, bi moral preštudirati vse verske spise in knjige tega sveta.
Tega je pa veliko.


Saj ni forsiral. Rekel je, da je tam nasel svoje razodetje, morda najdemo tudi mi.

Religija je zame pac spiritualna zadeva, sam nisem veren po klasicni praksi (krscanstvo, islam itd.), sem bolj vernik nekih kvantno-fizicnih teorij o obstoju energije jaz-a kot nekaj, kar ni direktno vezano na kemijo v telesu. Me pa pomirja.

Ateistom ni lahko. Razen tistim, ki se sprijaznejo, da jih pac po smrti ne caka nic, le prazen void in jim to ustreza. Meni taksno razmisljanje npr. ne ustreza in me vera v nekaj precej pomirja. Moras pa pri sebi res dobro razscistit in najti argumente, ki te lahko dejansko prepricajo v nekaj, kar seveda smatram kot izkljucno spiritualno dozivetje. Ni treba sirit in delat reklame ostalim, je pa lepo, ce te kdo vprasa po tem, da lahko svoje ugotovitve delis, nekomu lahko to fajn pomaga.

Jaz imam bolj z religijami problem, ko zacnejo svojo klerikalo vsiljevat v drzavni sistem. Ni to vec srednji vek, ljudje moji.
In problem imam z RKC, ki ravna popolnoma v nasprotju z naukom biblije. Zacensi s tem, kako biblija veli, da mora biti bozji sluzabnik tisti, ki se odrece svojemu premozenju z namenom, da ga deli med tiste, ki ga potrebujejo.

p1nky ::

Nisem verna, samo se bolj nagibam k temu, da nekaj višjega obstaja (in upam, da je res tako :), čeprav je seveda možno tudi, da ni ničesar. Samo pa mislim, da nihče ne more trditi, kaj je resnica, ker enostavno še nimamo dovolj znanja, da bi lahko zagotovo trdili, kaj obstaja in kaj ne.
Včasih so tudi mislili, da česar ne vidiš, ne obstaja, pa ni ravno tako.

jype ::

Meizu je izjavil:

ustreza
Nima nobene zveze s tem. Saj sem dal gor Russella: "There is a fundamental intellectual treachery in holding a belief because you think it's useful instead of because you think it's true."

FormerUser ::

jype je izjavil:

Intelektualni iskrenosti. Iskrenosti do samega sebe, ne do drugih. Ne moreš skleniti, da nadbitje morda obstaja, ker logično konsistenten sklep o nadbitju terja preverljive dokaze na podlagi dejstev, glede obstoja katerih ne more biti dvoma.

Preveč se fokusiraš na sam akt dokazovanja. Seveda se obstoja Boga ne da dokazati, to sploh ni vprašanje, vprašanje je, ali mora znanstvenik, da ohrani svojo integriteto, znanstveno metodološki pristop privzeti za vsa področja svojega življenja. Ali izgubi integriteto, če si denimo partnerja izbere (tudi) na podlagi zaljubljenosti, ki je izrazito iracionalna? Upam, da se strinjava, da je odgovor "ne". Zakaj bi jo torej izgubil, če iracionalno verjame v obstoj nadnaravne sile? Pri takšnih stvareh igrajo glavno vlogo čustva, ne razum in s tem ni nič narobe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

p1nky je izjavil:

Samo pa mislim, da nihče ne more trditi, kaj je resnica, ker enostavno še nimamo dovolj znanja, da bi lahko zagotovo trdili, kaj obstaja in kaj ne.
Drži, problem je le v tem, da nihče ne more dokazati, da ne obstajajo vijoličaste žirafe z oranžnimi pikami.

FormerUser je izjavil:

ali mora znanstvenik, da ohrani svojo integriteto, znanstveno metodološki pristop privzeti za vsa področja svojega življenja.
Ja, mora, sicer v glavi nosi protislovja, ki mu otežujejo konsistentno in kritično logično razmišljanje, ki je ključno za ustvarjalnost na znanstvenem področju.

FormerUser je izjavil:

Ali izgubi integriteto, če si denimo partnerja izbere (tudi) na podlagi zaljubljenosti, ki je izrazito iracionalna?
Ne. Integritete ne izgubi, ker zaljubljenost nikakor ni iracionalna: Dokazati in pojasniti jo je mogoče na celo vrsto načinov, med katerimi niti en ne terja vpeljave nedokazljivih konceptov ali dejstev.

Raptor F16 je izjavil:

Bog ni del našega sveta ampak psihe in zavesti (če v to verjameš).
Ni treba verjeti v boga, da se zavedaš, da je del človeške psihe in zavesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Meizu ::

jype je izjavil:

Meizu je izjavil:

ustreza
Nima nobene zveze s tem. Saj sem dal gor Russella: "There is a fundamental intellectual treachery in holding a belief because you think it's useful instead of because you think it's true."


Eh. Hegel to npr. obrazlozi drugace.

Mene ne zanima dosti, kaj pravi Hegel in kaj pravi Russel. Svojo spiritualnost upravljam sam in le sam sem lahko v poziciji, da ugotovim, kaj mi ustreza in kaj ne. In to skozi trial-error. Mentalno zdravje je v moji knjigi na prvem mestu, pred vsemi fizicnimi boleznimi. Nekateri s flegmaticnim pristopom tega ne potrebujemo, nekateri si stresne trenutke radi lajsamo z mentalnim treningom. Najsi bo to klasicna vera ali znanstvena religija, joga ali borilne vescine, je cisto vseeno. Na tem delas ti in nihce drug.

FormerUser je izjavil:

jype je izjavil:

Intelektualni iskrenosti. Iskrenosti do samega sebe, ne do drugih. Ne moreš skleniti, da nadbitje morda obstaja, ker logično konsistenten sklep o nadbitju terja preverljive dokaze na podlagi dejstev, glede obstoja katerih ne more biti dvoma.

Preveč se fokusiraš na sam akt dokazovanja. Seveda se obstoja Boga ne da dokazati, to sploh ni vprašanje, vprašanje je, ali mora znanstvenik, da ohrani svojo integriteto, znanstveno metodološki pristop privzeti za vsa področja svojega življenja. Ali izgubi integriteto, če si denimo partnerja izbere (tudi) na podlagi zaljubljenosti, ki je izrazito iracionalna? Upam, da se strinjava, da je odgovor "ne". Zakaj bi jo torej izgubil, če iracionalno verjame v obstoj nadnaravne sile? Pri takšnih stvareh igrajo glavno vlogo čustva, ne razum in s tem ni nič narobe.


Ne samo to. Del bozanskosti Boga v smislu klasicnih Abrahamovih ver je ravno to, da si od te bozanskosti oddaljen ter stremis k kontaktu - nekoc. Ali pa nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu je izjavil:

le sam sem lahko v poziciji, da ugotovim, kaj mi ustreza in kaj ne
Drži - le jaz pa lahko o tem objektivno sodim, če to napišeš na forum, ter presodim, da pri tem izdaš svoj intelekt.

Meizu je izjavil:

Ne samo to. Del bozanskosti Boga v smislu klasicnih Abrahamovih ver je ravno to, da si od te bozanskosti oddaljen ter stremis k kontaktu - nekoc. Ali pa nikoli.
Ja, skratka, ohraniti moraš distanco, ker se sicer celotna teologija sesuje kot hišica iz kart, ko potegne burja.

Meizu ::

Edino kar lahko tu vsi skupaj naredimo, je, da damo mir eden drugemu ne glede na spiritualno stanje ali status ateista ali vernika, ter mu damo prostor za svoje izrazanje, verniki ter ateisti pa s svojimi idejami ne vdiramo v zivljenjski drugega, ne forsiramo nacina razmisljanja.

Ne vem kdo je ze enkrat izjavil: Sem ateist, vendar verujem v Boga do te mere, da priznavam svojo morebitno napako ter s tem njegov potencialni obstoj.

Drži - le jaz pa lahko o tem objektivno sodim, če to napišeš na forum, ter presodim, da pri tem izdaš svoj intelekt.


Tezko bos na podlagi tega presodil moj intelekt.

Ja, skratka, ohraniti moraš distanco, ker se sicer celotna teologija sesuje kot hišica iz kart, ko potegne burja.


Ne bi bil tako siguren.

Edit: Ena od vrlin intelekta je previdnost pri postavljanju izjav, za katere menimo da predstavljajo objektivno dejstvo. Veliko visokih intelektualcev se pri religijskih vprasanjih izraza precej previdno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

matobeli ::

Dokler jim sredstva nakazujejo ljudje ki ne želijo sprejti da jih po smrti čaka največ reinkarnacija v obliki hrane za črve se jim splača malo izbrat besede, magari tud zdrdrat nekaj vrstic, poglihat tepih ali malo prigriznit.

Meizu ::

matobeli je izjavil:

Dokler jim sredstva nakazujejo ljudje ki ne želijo sprejti da jih po smrti čaka največ reinkarnacija v obliki hrane za črve se jim splača malo izbrat besede, magari tud zdrdrat nekaj vrstic, poglihat tepih ali malo prigriznit.


Problem je, da je tvoj statement ravno toliko religiozen kot tisti, ki trdi, da gre v nebesa.

matobeli ::

Kater del pa? Tisti o črvih mi deluje zelo mogoč, predvsem v državah kjer je navada pokopavati v krsti.

Da so religije močno vpete v politiko pa tudi ni skrivnost.

Glede na to da nihče ne ve ali bog obstaja oziroma kaj se zgodi po smrti (razen kompostacije) je najlažje če počakamo na dokaze.

Razen če obstaja drug razlog zakaj si zadeve izmišljamo vsakih par tisoč let.

jype ::

Meizu je izjavil:

Edino kar lahko tu vsi skupaj naredimo, je, da damo mir eden drugemu ne glede na spiritualno stanje ali status ateista ali vernika, ter mu damo prostor za svoje izrazanje, verniki ter ateisti pa s svojimi idejami ne vdiramo v zivljenjski drugega, ne forsiramo nacina razmisljanja.
Ne. Edino, kar lahko tu vsi skupaj naredimo, je predložimo argumente za lastna prepričanja, potem jih pa lahko drugi raztrgajo. Če tega nočeš, lahko molčiš, pa ti nihče ne bo mogel očitati, da veruješ v neumnosti.

Meizu je izjavil:

Ne bi bil tako siguren.
Jaz pa sem, ker nimam nobene težave razčleniti in razdreti vsakega argumenta, ki bodisi je logičen, bodisi se za takšnega pretvarja, ter pokazati, kje je napaka.

matobeli je izjavil:

Glede na to da nihče ne ve ali bog obstaja
Vemo, da bog zunaj glav vernikov ne obstaja. Vemo, ker je natanko ta bog natančno opisan, njegove lastnosti pa skupaj tvorijo entiteto, ki predstavlja logično protislovje. Obstoj velike večine opisanih bogov je posledično nemogoč.

Komot se zatečeš k verovanju v bogove, ki so zelo šibko opisani, ker je takšne veliko težje spraviti v stanje, kjer izginejo v oblačku logike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Meizu ::

jype je izjavil:

Meizu je izjavil:

Edino kar lahko tu vsi skupaj naredimo, je, da damo mir eden drugemu ne glede na spiritualno stanje ali status ateista ali vernika, ter mu damo prostor za svoje izrazanje, verniki ter ateisti pa s svojimi idejami ne vdiramo v zivljenjski drugega, ne forsiramo nacina razmisljanja.
Ne. Edino, kar lahko tu vsi skupaj naredimo, je predložimo argumente za lastna prepričanja, potem jih pa lahko drugi raztrgajo. Če tega nočeš, lahko molčiš, pa ti nihče ne bo mogel očitati, da veruješ v neumnosti.

Meizu je izjavil:

Ne bi bil tako siguren.
Jaz pa sem, ker nimam nobene težave razčleniti in razdreti vsakega argumenta, ki bodisi je logičen, bodisi se za takšnega pretvarja, ter pokazati, kje je napaka.


To kar ti opisujes je bolj tipicna logika znanosti zahoda, ki mora nekaj spredalckat, da se lahko o njej sploh diskutira. Spiritualnost nima s tem nobene veze. Spiritualnost ne deluje na argumentih, institucije, ki bi rade vodile spiritualnost pa bi rade to pocele, znanost bi jih pa rada slisala zato, da jih lahko nekam spredalcka.

Na taksen nacin se te dve veji ne bosta nikoli razumeli. Pa nisem pretirano spiritualen clovek, da se razumemo. Imam pa rad mentalni mir. Kot bi rekel clovek, ce pojes vitergin in se pocutis zdrav, all the better for you.

matobeli ::

S človekom ki ozdravi od enega vitergina vsekakor ni vse vredu.

jype ::

Meizu je izjavil:

To kar ti opisujes je bolj tipicna logika znanosti zahoda
Ne. Kar jaz opisujem je postopek, ki omogoča zavreči objektivne neresnice. Ne pravim, da mora kdorkoli sprejeti ta postopek, pravim pa, da je to edini način, da se izogneš temu, da bi bil prepričan v neresnico (čemur se sicer reče, da se motiš). Temu postopku se reče znanstvena metoda.

Meizu ::

matobeli je izjavil:

S človekom ki ozdravi od enega vitergina vsekakor ni vse vredu.


Temu recemo placebo.

jype je izjavil:

Meizu je izjavil:

To kar ti opisujes je bolj tipicna logika znanosti zahoda
Ne. Kar jaz opisujem je postopek, ki omogoča zavreči objektivne neresnice. Ne pravim, da mora kdorkoli sprejeti ta postopek, pravim pa, da je to edini način, da se izogneš temu, da bi bil prepričan v neresnico (čemur se sicer reče, da se motiš). Temu postopku se reče znanstvena metoda.


Jaz ti pa poskusam reci, da spiritualnost nima nobene veze z znanstvenimi metodami. Konec koncev, je spiritualnost vcasih obstajalo zato, da si je lahko clovek potesil zeljo po obrazlozitvi neznanega. Se veliko preden je clovek sploh vedel, kaj je to znanstvena metoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu je izjavil:

Jaz ti pa poskusam reci, da spiritualnost nima nobene veze z znanstvenimi metodami.
Seveda ima, le sprijazniti se moraš, da znanost lahko spiritualnost ovrednoti kot sliko možganov s posebno obliko magnetne resonance.

Meizu je izjavil:

Konec koncev, je spiritualnost vcasih obstajalo zato, da si je lahko clovek potesil zeljo po obrazlozitvi neznanega.
Ja, jasno, saj o tem govorimo: Škodljivo je s halucinacijami razlagati neznano - manj škodljivo je sprejeti, da se nekaterih reči ne da vedeti.

Meizu je izjavil:

Se veliko preden je clovek sploh vedel, kaj je to znanstvena metoda.
Tako je! Gripa, kuga in pljučnice so kosile človeštvo, spiritualnost je pa skrbela, da so ljudje obtožili druge ljudi, da so ujezili bogove in jim storili silo v želji preprečiti okužbo. Menda ni treba razlagati, zakaj je to narobe in zakaj je treba vsako spiritualnost omejiti tako, da ostane le neškodljiva halucinacija.

V Sloveniji trenutno predvsem RKC škoduje stotisočem - skozi vpliv na ljudi, ki potem skrbijo, da se zakonodaja podreja njihovim halucinacijam, namesto da bi se znanosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Meizu ::

jype je izjavil:

Meizu je izjavil:

Jaz ti pa poskusam reci, da spiritualnost nima nobene veze z znanstvenimi metodami.
Seveda ima, le sprijazniti se moraš, da znanost lahko spiritualnost ovrednoti kot sliko možganov s posebno obliko magnetne resonance.

Meizu je izjavil:

Konec koncev, je spiritualnost vcasih obstajalo zato, da si je lahko clovek potesil zeljo po obrazlozitvi neznanega.
Ja, jasno, saj o tem govorimo: Škodljivo je s halucinacijami razlagati neznano - manj škodljivo je sprejeti, da se nekaterih reči ne da vedeti.

Meizu je izjavil:

Se veliko preden je clovek sploh vedel, kaj je to znanstvena metoda.
Tako je! Gripa, kuga in pljučnice so kosile človeštvo, spiritualnost je pa skrbela, da so ljudje obtožili druge ljudi, da so ujezili bogove in jim storili silo v želji preprečiti okužbo. Menda ni treba razlagati, zakaj je to narobe in zakaj je treba vsako spiritualnost omejiti tako, da ostane le neškodljiva halucinacija.

V Sloveniji trenutno predvsem RKC škoduje stotisočem - skozi vpliv na ljudi, ki potem skrbijo, da se zakonodaja podreja njihovim halucinacijam, namesto da bi se znanosti.


Jype, dej no. Pa a lahko malo ohranis fokus :)

Pa ti res ne mores drugace kot da polagas besede v usta in s sraufencigerjem izvijas besede v svoj prid.

Jaz govorim o spiritualnosti, ti meces naprej institucije. Stari, cmon.

jype ::

Meizu je izjavil:

Jaz govorim o spiritualnosti, ti meces naprej institucije. Stari, cmon.
Stari, dokler te institucije zastopajo, si odgovoren zanje. Če si krščen, pa še nisi ekskomuniciran, potem nisi nedolžen, tako kot večina preostalih v tej državi.

111111111111 ::

Če samo pogledamo kakšen majhen spekter vidi človeško oko. Še z inštrumenti ne vidimo celotnega. Tako da obstaja možnost, da se v nezaznavnem delu spektra skriva univerzalna energija, ki povezuje vse elemente v vesolju. Verjetno nima podobe strička z brado...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30349888 (36972) s1m0n
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139728 (122844) Mrakw
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366498 (60579) Marilyn
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278285 (68043) gruntfürmich

Več podobnih tem