» »

Zakaj je bencin cenejši od dizla?

Zakaj je bencin cenejši od dizla?

1 2
3
4 5

hamez66 ::

No in zato sem vprašal, kdaj bo po vaše konec sveta. V 100 letih ga ne bo.

Utk ::

Še nikoli do zdaj ni bila proizvodnja CO2 tako visoka kot je. Glede na to da je relativno svet velik se v trenutnem momentu količina nabira počasneje. Zavrti čas par 1000let v prihodnost in upoštevaj trenutne CO2 trende in alarmantno stanje se nemudoma pokaže.

To je lahko vse res, ampak rečt, da bomo to rešili, ali pa vsaj upočasnili z dizlom namesto bencinom, je enako pametno, kot da bi rekel, da bomo res to z dizlom namesto bencinom rešili, in sicer tako, da bomo vsi pomrli od NOx-ov, in bo CO2 problem rešen.

zmaugy ::

hamez66 je izjavil:

No in zato sem vprašal, kdaj bo po vaše konec sveta. V 100 letih ga ne bo.


Lahko ga je še prej. Vsaj za ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

pegasus ::

hamez66 je izjavil:

Kaj se potem zgodi s temi oksidi?
Beri: NOx @ Wikipedia

krneki0001 ::

jype je izjavil:

D3m je izjavil:

Če se ne motim je zaradi ladijskega prometa, ki je bolj onesnažuje, kot pa vsi diesel avtomobili v evropi.
Ladje, ki zares onesnažujejo, ne kurijo plinskega olja.


Kurijo mazut.

Naj bi najvecjih 10 ladij na svet proizvedlo v enem mesecu delovanja toliko svinjarije, kot vsi avtomobili na svetu skupaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kow ::

Offtopic, ampak zanimiv podatek:

https://www.eia.gov/todayinenergy/detai...

zmaugy ::

DOOM_er je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Kaj se potem zgodi s temi oksidi? Gozdovi in ostalo rastlinje pogolta kot umetno gnojilo? Rastline imajo rade dušik, ampak verjetno ne v taki obliki, sam ziher se to v zraku kej predela :D


skozi pljučne mešičke se ti nalaga v živčeju in na stara leta povzroča nevrodegenerativne bolezni (alzheimer, demenca,...).


Priporočamo tudi izogibanje nevihtam z bliskanjem...

Cifix63 ::

Nihče pa do zdaj ni omenil bistvenega - (v pridobivanju, trženju, na borzi,.. se ni spremenilo glede na prej NIČ) - to je, da dvigovanje cen dizlu sovpada edino in zgolj s trenutkom ko je začela z delom nova vlada na čelu katere je komik Šarec. Njemu je to komično nam pač ni. Vzame(jo) si kolikor želi(jo).

p.s. Vsi bi bili radi zdaj tukaj ekologi, pa kemiki, pa ne vem kaj vse...po dobro znani slo navadi kadar nekdo nekaj vpraša. Jebeš zdaj to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

Utk ::

Ta Šarec pa je model. Še Hrvatom in pol ostale Evrope je zrihtal višjo ceno dizla od bencina, Merkel gre lahko v penzion, zdaj je Šarec glavni.

Cifix63 ::

Utk je izjavil:

Ta Šarec pa je model. Še Hrvatom in pol ostale Evrope je zrihtal višjo ceno dizla od bencina, Merkel gre lahko v penzion, zdaj je Šarec glavni.


Evrope je skupaj kar nekaj več od 100.000 km2.

Ti je kaj poznano kaj pomeni (beseda) Šarec (pa nič guglat)?

Blazz ::

Utk je izjavil:

Dejansko ne, ampak naj ti resnica ne bo v napoto pri širjenju laži.


podpis...

Sparkxl ::

Cifix63 je izjavil:

Nihče pa do zdaj ni omenil bistvenega - (v pridobivanju, trženju, na borzi,.. se ni spremenilo glede na prej NIČ) - to je, da dvigovanje cen dizlu sovpada edino in zgolj s trenutkom ko je začela z delom nova vlada na čelu katere je komik Šarec. Njemu je to komično nam pač ni. Vzame(jo) si kolikor želi(jo).

p.s. Vsi bi bili radi zdaj tukaj ekologi, pa kemiki, pa ne vem kaj vse...po dobro znani slo navadi kadar nekdo nekaj vpraša. Jebeš zdaj to.


Jasno da noben ni omenil tega bistva, ker je to tvoje bistvo, umotvor ki z realnostjo nima kaj skupnega. In spremenilo se je marsikaj, samo bo treba se kaj drugega brat kot slovenske novice npr.

louser ::

Razsvetli nas, ki ne beremo rumenih tračev.

Cifix63 ::

Sparkxl je izjavil:

Cifix63 je izjavil:

Nihče pa do zdaj ni omenil bistvenega - (v pridobivanju, trženju, na borzi,.. se ni spremenilo glede na prej NIČ) - to je, da dvigovanje cen dizlu sovpada edino in zgolj s trenutkom ko je začela z delom nova vlada na čelu katere je komik Šarec. Njemu je to komično nam pač ni. Vzame(jo) si kolikor želi(jo).

p.s. Vsi bi bili radi zdaj tukaj ekologi, pa kemiki, pa ne vem kaj vse...po dobro znani slo navadi kadar nekdo nekaj vpraša. Jebeš zdaj to.


Jasno da noben ni omenil tega bistva, ker je to tvoje bistvo, umotvor ki z realnostjo nima kaj skupnega. In spremenilo se je marsikaj, samo bo treba se kaj drugega brat kot slovenske novice npr.


Dr. Bluz, hvala. Od nekoga, ki misli, da je arijske pameti sem nocoj izvedel za t.i. slov novice. Poudarek je na misli! Bednik(i).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

Sparkxl ::

Za zadnja 2, ki sta ocitno bolj počasne pameti: 2x je tukaj bil objavljen link, kjer je vse razloženo. Ampak lažje je seveda tukaj srat po forumu, kot pa si vzet 10 min in prebrat

DOOM_er ::

zmaugy je izjavil:

DOOM_er je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Kaj se potem zgodi s temi oksidi? Gozdovi in ostalo rastlinje pogolta kot umetno gnojilo? Rastline imajo rade dušik, ampak verjetno ne v taki obliki, sam ziher se to v zraku kej predela :D


skozi pljučne mešičke se ti nalaga v živčeju in na stara leta povzroča nevrodegenerativne bolezni (alzheimer, demenca,...).


Priporočamo tudi izogibanje nevihtam z bliskanjem...


Raziskava na miših
Še ena raziskava

še več linkov?
Robots will steal your job. But that's OK

Cifix63 ::

Sparkxl je izjavil:

Za zadnja 2, ki sta ocitno bolj počasne pameti: 2x je tukaj bil objavljen link, kjer je vse razloženo. Ampak lažje je seveda tukaj srat po forumu, kot pa si vzet 10 min in prebrat


Poslušaj doktorček.
V predavalnici te čakajo študenti in jim pojdi oddelat eno rundo. Samo letela bodo jajca.
Kaj bi rad povedal? Tvoji odgovori so neverodostojni, zavajajoči. Poba nehaj že srat..

Živimo v času ko je popolnoma vsaka odločitev politična. Popolnoma vsaka! Odloči ena oseba. Vsaj na/v začetku. Seveda občine (beri državice Balkana in še nekatere druge) tu nimajo kaj za niti za bevskniti. Po principu vzemi ali pusti. Vemo kje in kdo ta čas bevska, posledice tega so že po celem planetu!

zmaugy ::

DOOM_er je izjavil:

zmaugy je izjavil:

DOOM_er je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Kaj se potem zgodi s temi oksidi? Gozdovi in ostalo rastlinje pogolta kot umetno gnojilo? Rastline imajo rade dušik, ampak verjetno ne v taki obliki, sam ziher se to v zraku kej predela :D


skozi pljučne mešičke se ti nalaga v živčeju in na stara leta povzroča nevrodegenerativne bolezni (alzheimer, demenca,...).


Priporočamo tudi izogibanje nevihtam z bliskanjem...


Raziskava na miših
Še ena raziskava

še več linkov?


Verjamem. Izpostavil sem zgolj dejstvo, da se NOx tvorijo tudi med nevihtami z bliskanjem.

WhiteAngel ::

zobnik je izjavil:

Avtoplin ne prodaja samo petrol, ampak so tukaj še Logo, Mol...ampak ne razumem zakaj je po 71 centov.
Kje je računica za voznike z avtom na plin, če da za predelavo 1300 evrov


Saj je računica: 0,7 EUR namesto 1,27 EUR na liter. Še vedno prišparaš 57 centov.

Kar se cene predelave tiče - tudi za dizla moraš dati vsaj jurja več ob nakupu.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Poraba plina je 15% višja + hladni zagoni + servisi + olje za mazanje ventilov + ....
na koncu si realno na 2 evra razlike.

Seveda pa se te stroške da znižat, če preskočiš kak servis, nimaš oljnega mazanja, hladne zagone, če delaš dolge fure je strošek skoraj ničen.

Kakorkoli, meni porabi plina cca 8l, bencina bi šlo blizu 7l.
Če grem na dolgo vožnjo 100-200km v enem dnevu potem se šteje samo 5.8 evra/100km za plin+mal bencina.

Utk ::

Razliko računaš en čas, potem pa nehaš, ko enkrat vidiš, da si odplačal stvar. Od tu naprej je enako kot pri dizlu ali bencinu, ko zmanjka, greš na pumpo in natočiš. Samo da plačaš 40 evrov namesto 70. Servis pa tudi. Ko je treba, pač greš. Sej pri bencinu in dizlu tudi ne stalno nekaj kalkuliraš. Vseeno je razlike malo več, po moje vsaj 3 evre na dolgi rok. Večinoma je zadnja leta bila razlika bolj okoli 70 centov kot pa 57.
Ni pa tako bajno kot pravijo v reklami, to sigurno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Jaz jo nisem odplačal, ker sem kupil že rabljen avto....malenkost dražji je bil, recimo da 200 evrov.

KAVINSKY ::

Le kdo ni pričakoval kaj takega:

https://siol.net/avtomoto/novice/vroce-...

ziga1990 ::

meni se zdi nakup hibrida trenutno še bolj racionalen kot dizel
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

vecja poraba, visja nakupna cena in drazja potencialna popravila (baterijski sklop?)... Kaj tocno je tu racionalnega
#brezpodpisa

ziga1990 ::

hojnikb je izjavil:

vecja poraba, visja nakupna cena in drazja potencialna popravila (baterijski sklop?)... Kaj tocno je tu racionalnega


Poraba je na AC ista a v mestu ali vasi je pa hibrid dosti bolj varčen vsaj pri yarisu je tako. baterija ima garancijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zmaugy ::

Amapk Toyote/Lexus navadni hibridi imajo zanemarljivo manjše (če sploh) emisije CO2 od dizlov. Zato pa na na primer avto.net pri hibridnih Toyota/Lexus avtih emisije CO2 praviloma niso navedene. Ker so smešno visoke v primerjavi hype-om.

hojnikb ::

ziga1990 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

vecja poraba, visja nakupna cena in drazja potencialna popravila (baterijski sklop?)... Kaj tocno je tu racionalnega


Poraba je na AC ista a v mestu ali vasi je pa hibrid dosti bolj varčen vsaj pri yarisu je tako. baterija ima garancijo

na ac bo tipicen hibrid spil vec kot dizl (ker hibridni sklop
ne pride do izraza) v mesu bo pa mogoce mel mal nizjo porabo.
#brezpodpisa

mrbane ::

V glavnem zaradi dejstva, da so naftne družbe s simulacijsko programsko opremo ugotovile, katere najvišje ravni cen lahko določijo za vsak izdelek, ljudje pa bodo še vedno kupili. To skorajda nima veze z vhodnimi stroški ali davki.

ziga1990 ::

hojnikb je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

vecja poraba, visja nakupna cena in drazja potencialna popravila (baterijski sklop?)... Kaj tocno je tu racionalnega


Poraba je na AC ista a v mestu ali vasi je pa hibrid dosti bolj varčen vsaj pri yarisu je tako. baterija ima garancijo

na ac bo tipicen hibrid spil vec kot dizl (ker hibridni sklop
ne pride do izraza) v mesu bo pa mogoce mel mal nizjo porabo.


hibrid je v mestu ali vasi dosti boljši od dizla ker:
1.) spušča manj co2
2.) je tišji
3.) ni stop and go sistema

drugače pa dizli imajo še DPF filter, kar jih naredi neprimerne za kratke razdalje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Sparkxl ::

zmaugy je izjavil:

Amapk Toyote/Lexus navadni hibridi imajo zanemarljivo manjše (če sploh) emisije CO2 od dizlov. Zato pa na na primer avto.net pri hibridnih Toyota/Lexus avtih emisije CO2 praviloma niso navedene. Ker so smešno visoke v primerjavi hype-om.


Če pustimo dejstvo na strani, da vsem razen tebi dol visi za co2, si ti kdaj vozil hibrida? To je balzam za dušo proti smrdljivi tresoči zetor ropotuljici

zmaugy ::

Joj, nikoli nisem vozil hibrida, niti Zetorja, nimam kmetije. Sem pa vozil električnega golfa.
Kolikor lahko vidim iz postov nad mano, nisem edini, ki omenja CO2. Če tebi za CO2 dol visi, to še nič ne pomeni, ane, a veš kako neprijetno se boš počutil, ko boš čez leta pomislil na neumnosti, ki si jih stresal tukaj?
Predno mi vrneš "tit for tat", če se izkaže, da se glede CO2 motim, bom to z največjim veseljem priznal in se tega veselil. Alternativa temu je grozna, samo da se je nekateri še ne zavedate.

PS: Trenutno so mi zanimivi plug in hibridi ampak kot kaže, bojo v kakšnem letu na voljo električni modeli z dovolj potovalnga udobja in 500 km dosegom za normalno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Ti se glede CO2 v vsakem primeru motiš, zato ker še zmeraj nisi dostavil izračuna za kolk bi se zmanjašl CO2, če bi nadomestili ves bencin z dizlom.

zmaugy ::

Na to temo sem ti že odgovoril. Žal mi je, če se z mojim odgovorom ne strinjaš, ampak vztrajam pri napisanem.

https://slo-tech.com/forum/t733693/p611...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Ne, to ni odgovor.
Enkrat si dal en link v katerem ni pisalo nič kaj koristnega, razen to, da imajo dizli 5% manjši CO2 izpuh kot bencinarji. To je res zanimivo, ker malo prej si napisal, te citiram: Amapk Toyote/Lexus navadni hibridi imajo zanemarljivo manjše (če sploh) emisije CO2 od dizlov.
Sem precej prepričan, da hibrid porabi bistveno manj kot samo 5% manj od enakega bencinarja, še posebej v mestu. Zakaj je tvojih 5% manj pri dizlu strašno pomembnih, "veliko" večja razlika pri hibridih proti bencinarju (in dizlu) pa ne? Hibridi najmanj porabijo tam, kjer ICE porabijo največ, v mestni vožnji. V mestu hibrid zlahka porabi tudi 30% manj, na avtocesti pa zarad tistih dodatnih 100 kil ni neke razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zmaugy ::

Zakaj? Ker so dizli ŽE množični, hibridi pač ne. In morda nikoli ne bojo prišli kaj dlje, ko bo Toyota popucala staro zalogo.
Plug in hibrid maybe, ker je emisija 2-4 krat nižja od navadnih hibridov, morda kot prehodno obdobje do električnih na 100%. Odvisno kako dolgo bojo VW in ostali tavelki vlekli noge za sabo na poti do 100 % EVjev.

PS: Na avtocesti je morda med bencinarjem in hibridom razlike res samo v dodatni teži, je pa razlika med bencinarjem in dizlom večja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Sicer nimam pojma zakaj je pomembna množičnost, ampak tudi tu se motiš: World hybrid and electric vehicle (H/EV) sales will more than double through 2018, reaching 25.6 million units and accounting for nearly one-quarter of all new motor vehicles sold.

Dizlov (osebnih) ne bojo prodali 25 milijonov. Niti približno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zmaugy ::

Možno, ampak koliko so jih pa že? Ne greš vlagat v času, ko se nam mudi zaradi GW v neko MEH izboljšavo kot so hibridi napram dizlom.
Navadni hibridi so slepa ulica, po mojem so PHEV edina opcija za hibride, ki ima smisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Izmikaš se čisto enostavnemu vprašanju. Zakaj je dizel boljši od bencinarja zaradi 5% manjšega co2, hibrid pa ne od bencinarja in dizla, čeprav ima še 5% nižji co2?

ziga1990 ::

zmaugy je izjavil:

Možno, ampak koliko so jih pa že? Ne greš vlagat v času, ko se nam mudi zaradi GW v neko MEH izboljšavo kot so hibridi napram dizlom.
Navadni hibridi so slepa ulica, po mojem so PHEV edina opcija za hibride, ki ima smisel.


ma meni so pa ravno PHEV slepa ulica, ker prednost navadnega hibrida je da ga komot voziš kot navadni avto med tem ko pa PHEV moraš tankat dva energenta
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zmaugy ::

ziga1990 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Možno, ampak koliko so jih pa že? Ne greš vlagat v času, ko se nam mudi zaradi GW v neko MEH izboljšavo kot so hibridi napram dizlom.
Navadni hibridi so slepa ulica, po mojem so PHEV edina opcija za hibride, ki ima smisel.


ma meni so pa ravno PHEV slepa ulica, ker prednost navadnega hibrida je da ga komot voziš kot navadni avto med tem ko pa PHEV moraš tankat dva energenta


PHEV lahko, če tako hočeš, voziš tudi kot navadnega hibrida. Sicer to potem izniči namen, ampak da se.
PHEV ima smisel zato, ker za vsak dan na kratke relacije se voziš na elektriko, za daljše vožnje pa imaš doseg normalnega avta na bencin (plus hitro tankanje goriva) in ko prideš na območje cilja, lahko voziš po mestu na elektriko.
Trenutno se meni to zdi sweet spot, ampak je pa vprašanje kako dolgo bo trajalo, da tradicionalni proizvajalci zasujejo trg z novimi EVji s 500 in več km dosega z nekim udobjem in normalno ceno. Če bo to hitro in če bo sledila tudi infrastruktura, bojo PHEV slepo črevo, ker so dražji od HEV.

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Izmikaš se čisto enostavnemu vprašanju. Zakaj je dizel boljši od bencinarja zaradi 5% manjšega co2, hibrid pa ne od bencinarja in dizla, čeprav ima še 5% nižji co2?

Dizli so že. Množično, imajo jih vsi proizvajalci že leta. Navadnih hibridov ne in vlagati zdaj v to za nek minimalni učinek, če jih bo medtem povozil čas, se mi ne zdi smiselno.

Kolikor sem gledal so nemški proizvajalci tudi preskočili navadne hibride in imajo kvečjemu kakšnega PHEV v programu (VW, BMW, Mercedes).
Emisije CO2 pa okrog 50 g/km in manj. To se mi zdi da ima smisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Hibridi so že. Množično, imajo jih vsi proizvajalci že leta. Dizlov ne in vlagati zdaj v to za nek minimalni učinek, če jih bo medtem povozil čas, se mi ne zdi smiselno.

zmaugy ::

Navadni hibridi, ki jih imajo VW, BMW, Mercedes?

Saj res, se furam in vsepovsod vidim same hibride, res...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Da, vsi jih imajo.

zmaugy ::

Link na vsaj en model od teh treh proizvajalcev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

kingsix ::

Ko sem si kupil bencinarja so vsi govorili da sem nor. Zdaj pa jokajo kako so njihovi dizli ničvredni in ne morejo prodat. hahahaha
hahahahah
a
hahahahahahaha

ziga1990 ::

PHEV se trenutno ne splača so predragi a navadni so trenutno kar na dobrem mestu npr razlika med yarisom 1.5 in hibridom je okoli 1600€ s tem da ima Hibrid več dodatne opreme serijsko
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zmaugy ::

PHEV so kar dosti dražji od HEV, res je.

Utk ::

Saj res, se furam in vsepovsod vidim same hibride, res...

Vidiš več hibridov kot povprečen Zemljan dizlov. Plugin ali ne, to je nikakršna razlika.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35143715 (33786) -valvoline-
»

Resnica o škodljivosti dizlov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40650844 (38681) m0LN4r

Dizel apokalipsa na vidiku (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1157183278 (143440) BigWhale
»

Skoraj vsi dizli presegajo normative, proizvajalci zahtevajo zvišanje dopustnih izpus (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
40488992 (66198) MadMax

Več podobnih tem