» »

Toyota Corolla TS ali Skoda Octavia Estate

Toyota Corolla TS ali Skoda Octavia Estate

theanswer3 ::

Zdravo,

Kupujem nov avto in se odlocam med tema dvema avtomobiloma. Delalo se bo cca 10k letno. Glavni namen pa prevoz druzine in psa :) Cenovno sta tam tam, glede na kilometre bi se verjetno odlocil za bolj svoh motor in opremo.

Kako pa je glede servisiranja in zavarovanja? Avto bom skesiral ob nakupu in po takem ne rabim nujno kasko celoten cas odplacevanja, bi ga pa verjetno kljub temu vzel, ker bi bil avto nov.

Mi lahko kdo, ki si lasti enega od omenjenih avtomobilov pove ali se splaca to 10 letno Toyotino jamstvo in koliko stanejo letno servisi. Isto za tiste, ki imate Skodo Octavia. Kaksno zavarovanje se splaca v mojem primeru in koliko letno znese?

Ce bi izbirali med tema bi izbrali katerega in zakaj?

krho ::

Če rabiš na zadnji klopi več prostora vzemi Škodo, drugače vzemi Corollo.
Ne vem koliko delaš km v mestu, vendar tista švohcana baterija precej zmanjša porabo v mestu. Vsa ta speljevanja in parkiranja in to gre na elektriko. Sam sem se samo zaradi mulcev odločil za Škodo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

tony1 ::

Po vseh parametrih - razen po zanesljivosti, vzdržljivosti in morda količini onesnaževal, ki jih čez auspuh izpušča v okolje - je octavia boljši avto. Nisem ciničen, ampak, kateri diler/servis ti je bližje? Pri škodi ga boš rabil več kot pri Toyoti...

Najbolje pa bo, da greš peljat oba, probaj se dogovoriti, če ti vsaj toyoto dajo na probo za ene 2 dni, kjer obvezno probaj tako v mestu kot na AC, da boš videl, če te bo ropotanje eCVTja na pospeševalnem pasu AC - ali pa prižiganje in ugašnje motorja v mestu motilo ali ne. Pozoren bodi tudi na manko zvočne izolacije, ker je bo v toyoti manj kot v Škodi.

In seveda, 3 cilindrskih mlinčkov v octavii (če jih vgrajujejo, nimam volje iskati?) se izogni. Vzemi nekaj s 4 cilindri, manj masira ušesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Utk ::

Za 10k letno je brez veze kupit hibirda, kupit toyoto, ki ni hibrid, je tudi brez veze.
Ampak enako brezveze je kupit dizla za tolk km, in še bolj brezveze je kupit bencinarja iz VW grupe.

Za take km bi jaz nekaj tretjega na bencin in čim cenejšega. Astra, pežo, megane, nekaj od tega, teh 150,000 km bojo že naredili. Če niti to ne, potem ti pa drugega kot toyota itak ne ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Bellzmet ::

Isto se splača za 10.000 km/letno kupit avto za 30.000 EUR ali 50.000 EUR ali pa 100.000 EUR, hibrid, bencinar, elektrika kar ti pač paše.

Res ne vidim razloga, zakaj bi se moral teh 10.000 km/letno vozit v slabšem avtomobilu?

tony1 ::

Če imaš denar si seveda kupi maseratija. Pogosto pa ljudje teh 30 jurjev lahko porabijo za kaj bolj koristnega...

OP, če ne boš vzel toyote vzemi znamko, ki ima čim bližje kakovosten servis.

pegasus ::

theanswer3 je izjavil:

se splaca to 10 letno Toyotino jamstvo
V 2024? Ne. Ker v 2034 si ne boš več mogel privoščit bencina za avto, bo predrag. Elektrika je TCO cenejša že zdaj, v nekaj letih bo tudi pri začetnem nakupu novega avta.

Utk ::

Bellzmet je izjavil:

Isto se splača za 10.000 km/letno kupit avto za 30.000 EUR ali 50.000 EUR ali pa 100.000 EUR, hibrid, bencinar, elektrika kar ti pač paše.

Res ne vidim razloga, zakaj bi se moral teh 10.000 km/letno vozit v slabšem avtomobilu?

Ma v čem je neka octavia toliko boljša od astre, da bi dal magari jurja za njo več? Vse je to isto.
Toyota hibrid se lepše pelje, vsaj avtomatik je, ampak za tolk km se ne splača.

kixs ::

tony1 je izjavil:

...

OP, če ne boš vzel toyote vzemi znamko, ki ima čim bližje kakovosten servis.


Sluzbena Toyota je kar precej na servisu.

Sicer pa nimam pojma kateri dober servis imam v blizini... svojega vozim popoldancu enkrat na dve leti :lol:

tony1 ::

Verjetno je dizel?

A. Smith ::

Utk je izjavil:

Ampak enako brezveze je kupit dizla za tolk km, in še bolj brezveze je kupit bencinarja iz VW grupe.
VW bencinarji so imeli v preteklosti svoje probleme, ampak so v dananšnjem času čisto solidni - se ne kvarijo pretirano. Da o solidnem navoru in prožnosti ne govorim.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Han ::

Brez pomisleka imam rajši Octavio, 1.5 TSI, po možnosti DSG. Vzameš lahko delni kasko, s katerim zavaruješ tisto, kar se lahko najbolj pogosto pripeti. Servis imaš v vsakem večjem mestu ali bližnji okolici, navaden je ca. 250 eur, z menjavo svečk x2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Sparkxl ::

Sem vozil kar nekaj vw proizvodov v kombinaciji tsi+dsg. Toyotin hibrid poseka pri udobnosti vožnje vse brez najmanjšega dvoma. Sam sem se odločal med tema dvema. Škoda ima nekaj plusov. Notri je večja, malenkost boljša izdelava. Minusi, ki so pretehtali v korist toyote so bili: klima komande na tačskrinu, odsotnost hibrida pri enakem denarju, slabša zanesljivost po statistikah in čisto subjektivno mi je toyota lepša. Hibrid je bil dealbraker. Neprimerno lepša vožnja in nižja poraba.

mugen999 ::

Hibrid je dober za tiste ki pogosto menjujejo avte, se pravi kupijo novega, ko pa odplacajo lizing pa gredo spet po novega. Za tiste ki pa kupijo nov avto in ga zvozijo do konca pa hibrid sigurno ni. Prvic slej kot prej opesa/crkne baterija, drugic pa ce kaj crkne pod pokrovom navadni mehaniki ne znajo popravit, ampak samo tisti v ljubljani, ki pa za doberdan hocejo 100eur.

matobeli ::

Zato pa vzameš toyoto, delajo hibride že dovolj časa da vedo kako se stvari streže. Še celo njihovi prvi priusi sploh niso bili slabi.

Hibrida vzameš če si doma v mestu, oziroma po mestu narediš kakršnekoli resne ure. Pa še to če nimaš možnosti za električarja.

krho ::

U seveda, točno, ko sem jaz kupoval je bila še stara Octavija, kjer so bili za klimo fizični gumbi. in ne to touch sranje, kjer rabiš gledat, kam boš prste položil, to je zame danes dealbraker, če bi se odločal za nov avto. vse povezano s klimo in ventilacija v avtu, ter komande na volanu morajo biti fizični gumbi. Za štelanje tega nočem gledat okoli
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

cordoba ::

Sam sem gledal enaka avtomobila, na koncu sem vzel Ford focus karavana. Za malo manj denarja sem dobil 2.0 mašino z ogromno opreme, pa avto mi je ful lep. Edino nisem hotel avtomatika, sem pa kar nekaj časa iskal, da sem našel dobro ohranjenega. Škoda octavia mi je lepa, ampak jih je čist preveč na cesti, gledal sem še passata, ampak mi ni všeč bil v kabini...Drugače toyota mi je bil top avto, ampak za 30k sem raje vzel dizla, delam cca 100 km dnevno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84083933 (46699) profii
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12318655 (15190) WizzardOfOZ
»

Kako kupiti rabljeno Octavio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11013766 (9243) TheBlueOne

Več podobnih tem