» »

Spekter pravilnosti

Spekter pravilnosti

««
8 / 14
»»

AmokRun ::

Saj to je poanta Pascalove stave.

Da bom izgubil nekaj kar verniki ne znate dokazati, da sploh imam. :))

NikolormousB ::

ohnowhy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Nice. Zelo lepo razloženo.

Meni se ne zdi, ker je krščanstvo, zaenkrat, največja religija.


Your point?

ohnowhy ::

AmokRun je izjavil:

Saj to je poanta Pascalove stave.

Da bom izgubil nekaj kar verniki ne znate dokazati, da sploh imam. :))

Ja, to je čisto tvoja odločitev, kako se odločaš, zato si tu in zdaj.
Rezultat stave (takšne ali drugačne), ti bo, če, seveda, kdaj bo, znan, ko bo že vse mimo...

NikolormousB je izjavil:

Your point?

Da je krščanstvo pač zaenkrat dominantna vera na planetu Zemlja in bi to bil zelo slab marketing, če bi se večina strank motila :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Okapi ::

Pascalova stava ima dve pomanjkljivost. Prva je, da ne vemo, kateri bog je pravi. Če staviš na pravega, je v redu. Ampak če staviš na napačnega, je pa morda bolje biti ateist, ker bo mogoče brezverce kaznoval blažje kot krivoverce.

Druga pa je, da izvira iz nepoznavanja krščanske vere. Kristus se je žrtvoval za vse ljudi, ne samo za vernike. Bolj pomembno kot to, v kaj verjameš, je to, kaj delaš. Če delaš dobro, prideš v nebesa, tudi če si ateist. Če ne delaš dobro, ti tudi redni obiski pri nedeljski maši ne pomagajo.

Pope Francis says atheists can do good and go to heaven too!

http://www.catholic.org/news/hf/faith/s...

pecorin ::

ohnowhy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Nice. Zelo lepo razloženo.

Meni se ne zdi, ker je krščanstvo, zaenkrat, največja religija.


Torej, ko/če bo islam prehitel krščanstvo po številu vernikov, boš nehal verjeti v boga?

AmokRun ::

ohnowhy je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Saj to je poanta Pascalove stave.

Da bom izgubil nekaj kar verniki ne znate dokazati, da sploh imam. :))

Ja, to je čisto tvoja odločitev, kako se odločaš, zato si tu in zdaj.
Rezultat stave (takšne ali drugačne), ti bo, če, seveda, kdaj bo, znan, ko bo že vse mimo...

Saj to je glavni problem Pascalove stave - prepričanja niso stave. Ne moreš se kar odločiti in verjeti, da je Zemlja ploščata, na primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

ohnowhy ::

pecorin je izjavil:

Torej, ko/če bo islam prehitel krščanstvo po številu vernikov, boš nehal verjeti v boga?

Oh, če imaš na trgu dva enakovredna produkta, se je težko odločati med njima, sploh, če ne moreš uveljavljati garancije :-)

AmokRun je izjavil:

Saj to je glavni problem stave - prepričanja niso stave. Ne moreš se kar odločiti in verjeti, da je Zemlja ploščata, na primer.

Zemlja je zagotovo ploščata na infinitezimalno majhnem koščku :-P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

pecorin ::

ohnowhy je izjavil:

pecorin je izjavil:

Torej, ko/če bo islam prehitel krščanstvo po številu vernikov, boš nehal verjeti v boga?

Oh, če imaš na trgu dva enakovredna produkta, se je težko odločati med njima, sploh, če ne moreš uveljavljati garancije :-)



Sprašujem v zvezi s stavo. Če trenutno misliš, da si varen zaradi tega, ker verjameš v boga v katerega verjame največ ljudi(pa je v resnici tako, da bi v tem primeru imel samo največ družbe v peklu), potem se nekaj mora spremeniti, ko več ne verjameš v boga v katerega verjame največ ljudi.

ohnowhy ::

Okapi je izjavil:

Pope Francis says atheists can do good and go to heaven too!

Papež je še vedno samo človek, Okapi :-)

pecorin je izjavil:

Sprašujem v zvezi s stavo. Če trenutno misliš, da si varen zaradi tega, ker verjameš v boga v katerega verjame največ ljudi(pa je v resnici tako, da bi v tem primeru imel samo največ družbe v peklu), potem se nekaj mora spremeniti, ko več ne verjameš v boga v katerega verjame največ ljudi.

Vse je možno, govorimo o verjetnostih. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Prvi primer je klasičen primer otroške naivnosti. Vsemogočnost ne pomeni, da lahko delaš nemogoče, v tem primeru paradokse. Tudi okrogle kocke ne more narediti, recimo. Pomeni, da lahko narediš vse, kar je mogoče narediti.


Jaz bi sel se malo dalj. Naredis lahko tudi stvari, ki jih naceloma ni mogoce ampak imajo nek ne paradoksalni smisel. Jezus je recimo delal cudeze. Cudez je bil, da je z eno struco kruha nahranil en kup ljudi. Pa za slovence se najbolj pomemben cudez, spremenil je vodo v vino. V Star Wars in Harry Potterju bi tud vsi gledal cudn, ce bi rekl, da so nardil kvadratno kroglo.

Okapi je izjavil:

Drugi primer je pa tudi zgrešen. Zakaj bog dela, kar dela, je za nas uboge ljudi nedoumljivo. Mogoče je Irce utrjeval v veri, mogoče so kaj grešili, pa jih je kolektivno kaznoval, mogoče je bil za hip nepazljiv, pa je Satan izkoristil priložnost, mogoče je bilo kaj čisto četrtega ... Poleg tega nikjer ne piše, da Irci (in Slovenci) sploh verjamejo v pravega boga. Mogoče je Svarun jezen, ker nihče več ne verjame vanj, pa se malo izživlja.


Precej vej krscanstva se kr dolga leta ze ukvarja s tem . Odgovor je v bistvu kar preprost. Bog je dal ljudem svobodno voljo in lahko pocnejo vse kar jim je volja. Prva sta gresila Adam in Eva in takrat ju je bog iznagal iz raja, zato je pa zdej vse fucked up. Vse to smo si sami skuhal.

In zakaj lahko bog pocne vse te stvari? Zato ker nas je ustvaril in ker nas ljubi.

pecorin ::

ohnowhy je izjavil:


Vse je možno, govorimo o verjetnostih. :-)


No, število vernikov neke vere nima nobene zveze z verjetnostjo, da verjameš v pravilnega boga.

ohnowhy ::

pecorin je izjavil:

ohnowhy je izjavil:


Vse je možno, govorimo o verjetnostih. :-)


No, število vernikov neke vere nima nobene zveze z verjetnostjo, da verjameš v pravilnega boga.

Tudi to je možno. Zato pa - stava, odločaš se na osnovi tistega, kar se ti pač zdi najbolj verjetno oz. najmanj neverjetno.

BigWhale ::

AmokRun je izjavil:


- Tudi, če bog obstaja ni nujno, da te čaka kašna nagrada.
- Lahko te bog pošlje v pekel, ker si verjel v napačnega boga.
- In glavno: Prepričanja niso stave.

Odvisno od tega v katerega boga verjames.

Rimokatoliski bog te lahko poslje v nebesa, vice ali pekel.

Bolj splosni krscanski bog pekla ne pozna, pozna pa koncept 'nove zemlje' na kateri bodo ziveli vsi, ki si to zasluzijo. O tem bo bog odlocal v zadnji sodbi. Ce si zivel tako kot bog misli, da je prav, potem bos zivel na novi zemlji, ne glede na to a si verjel v boga in/ali v pravega boga.

NikolormousB ::

Tudi to je možno. Zato pa - stava, odločaš se na osnovi tistega, kar se ti pač zdi najbolj verjetno oz. najmanj neverjetno.


V tem primeru je očitno najbolj optimalna izbira vera v invisible pink unicorna. Če že hočeš biti racionalen.

ohnowhy ::

NikolormousB je izjavil:

V tem primeru je očitno najbolj optimalna izbira vera v invisible pink unicorna. Če že hočeš biti racionalen.

Recimo, tudi to, nekateri verjamejo celo v Mammona...

BigWhale je izjavil:

...

Lahko pa si tudi samo ena figurica v simulaciji (koga ali česa?) in te lahko nahrani kot onega tamagochija, da ga malo pocarta z nekim statusom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

AmokRun ::

Ne vem, če se nebi odločil, da sem zadel na lotu. Če bi zadel bi bilo super zame. Zato je bolje, da stavim na to, da sem zadel.:))

ohnowhy ::

AmokRun je izjavil:

Ne vem, če se nebi odločil, da sem zadel na lotu. Če bi zadel bi bilo super zame. Zato je bolje, da stavim na to, da sem zadel.:))

Imaš veliko večje verjetnosti na finančnih trgih, kot pa na loteriji (slovenska 1:15mio, eurojackpot 1:100mio), odvisno pa je predvsem od tvojega načina stavljenja.

Nič, grem, malo offgrid, sem nekaj sadjevca stisnil vmes in so se odprli določeni možganski kanali...
Ja, sklece in to moram delat, ne da želim :-)

NikolormousB ::

sem nekaj sadjevca stisnil vmes i


It shows :)

mtosev ::

frančišek je kr pameten

Pope Rails Against Intelligent Design, Says God Isn't "A Magician"

Pope Francis has declared evolution and the Big Bang theory to be real, while adding that God isn't "a magician with a magic wand." The comments, while not completely unprecedented for the Catholic Church, goes against the "pseudo theory" of intelligent design encouraged by the previous pope, Benedict XVI.

The Pope made the comments while addressing the plenary assembly of the Pontifical Academy of Sciences, which gathered at the Vatican to discuss "Evolving Concepts of Nature."
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

fartman> - Če ni Boga, ne boš ničesar izgubil, če vanj verjameš, ali pa morda le omejene resurse.

Pascal žal ni bil dovolj brihten, da bi premagal slabo vzgojo. So pa drugi, brihtnejši. Eden od njih je bil Bertrand Russell, ki se je odločil pravilno.

Ampak bistvo naivne modrosti je, da ji ni mogoče oporekati, ker je pravilna:


Years ago, a Christian missionary went out to convert the Inuit indians in the remote reaches of present day northern Canada. This missionary met a wise old fisherman and told him the story of Jesus. He explained to the old Inuit that his soul could only be saved by accepting Christ as his personal savior. The old Inuit pondered this for a moment and asked the missionary "My ancestors never heard of Jesus and did not know they needed to accept Him in order to be saved. Does this mean they went to this place you call Hell?" The missionary replied, "No, God does not condemn those who are ignorant to His teachings." The old Inuit then asked, "Would I have gone to hell if I had not met you and been taught about Jesus?" The missionary told him he would not have gone to Hell either. "Then why" the old Inuit asked, "did you come to tell me?"

retrz ::

Cisto racionalno gledano kateri človek je za vas bolj moder:
1.) Ateist ki ne verjame v boga ce pa se kdaj dokaže njegov obstoj bo spremnil svoje stališče.
2.) Vernik ki verjame v boga ce pa se kdaj dokaže da ne obstaja bo spremnil svoje stališče.

jype ::

retrz> 2.) Vernik ki verjame v boga ce pa se kdaj dokaže da ne obstaja bo spremnil svoje stališče.

_Nemogoče_ je dokazati, da bog ne obstaja. Enako velja za božička in letečo špagetno pošast. Verjetnost, da katerikoli od teh obstaja v našem vesolju je poljubno blizu nič, jasno, a dokazati neobstoja dejansko ni mogoče.

Vernik je butast zato, ker je poln optimističnega upanja, da bo njega in njegove nekdo ali nekaj rešilo pred vsem tem. To se seveda ne more zgoditi, a upanje pri slabo informiranih umre zadnje.

mtosev ::

kak lepo od jypeta, da so verniki za njega butasti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> kak lepo od jypeta, da so verniki za njega butasti.

Niso butasti zame, ampak po definiciji:


bútast -a -o prid. (ú) slabš. omejen, neumen, nespameten: fant je čisto butast; ne bodi butast; delati se butastega; butec butasti / ima tako butast obraz ♪

nespámeten -tna -o prid. (á) ki ne ravna v skladu s pametjo, razumom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NikolormousB ::

Jaz ne bi rekel, da so verniki nujno butasti. Gre za obliko duševne motnje.

jype ::

NinjaMig21> Jaz ne bi rekel, da so verniki nujno butasti. Gre za obliko duševne motnje.

Pogosto to drži - zaradi nepravilne vzgoje pridobijo težje poškodbe intelektualnih kapacitet.

mtosev ::

NikolormousB je izjavil:

Jaz ne bi rekel, da so verniki nujno butasti. Gre za obliko duševne motnje.
lol po tvoji logiki ima večina ljudi na tem svetu duševne motnje. jaz bi se razno zamislil nad tem kaj pišeš.

jype pa trolla al je nestrpen do drugih kateri se ne strinjajo z njegovim pogledom
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NikolormousB ::

Ne, jaz sem prepričan, da večina ljudi dejansko ni tako neumnih, da dejansko verjamejo, da Flying Spaghetti Monster obstaja. Mogoče se opredelijo za vernike, ker je to vkoreninjeno v njihovo kulturo, v cerkev pa hodijo zaradi običaja.

Tisti, ki dejansko verjamejo v boga in temu podrejajo življenjske odločitve, pa definitivno niso povsem zdravi.

Truga ::

Vecina ljudi ma dusevne motnje ja. To je kr dejstvo - preko 50% prebivalcev zahodnega sveta se base s tabletami za to ali on problem. Najvec z anti-depresanti, kar 9% folka je na tem.

next3steps ::

mtosev, si še vedno ateist?

NikolormousB je izjavil:

Ne, jaz sem prepričan, da večina ljudi dejansko ni tako neumnih, da dejansko verjamejo, da Flying Spaghetti Monster obstaja. Mogoče se opredelijo za vernike, ker je to vkoreninjeno v njihovo kulturo, v cerkev pa hodijo zaradi običaja.

Tisti, ki dejansko verjamejo v boga in temu podrejajo življenjske odločitve, pa definitivno niso povsem zdravi.

No, ja. molitve [chanting] imajo svoje blagodejne efekte (pokrito s strani znanosti)

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Link plz. Da vidimo o čem je govora.

jype ::

3much5me> No, ja. molitve [chanting] imajo svoje blagodejne efekte (pokrito s strani znanosti)

Jasno, če si veren, se z nečim moraš zdraviti. Meditacija in molitev nekaterim pomaga.

next3steps ::

:))
Kar pomeni, da v duhu dobre vere posameznik ob nevtralnih prizorih jemlje te prizore nevtralno, ob negativnih pravtako nevtralno.
Skrajnež pa bo ob negativnih doživljal negativno, ob nevtralnih pa pravtako negativno.
Če enačim vero z bogom, potem vsekakor obstaja. Ver je pa potencialno toliko, kolikor je različnih vernikov in toliko je potem tudi božanstev.
Od tradicionalnih potem treba izbrati tako, ki dovoljuje in tudi predlaga še druge vere ter širi pozitivno energijo. Od novih zna sama meditacija biti kar uspešna.

NikolormousB je izjavil:

Link plz. Da vidimo o čem je govora.

https://slo-tech.com/forum/t699140/p551...

Sam kot menda zmerno inteligenten človek pravim, da je v redu, če imaš kot razumen človek v planu B neko vero. Da,v kolikor pride do nekega za posameznika znanstveno nedokazljivega problema, ni panike.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

next3steps je izjavil:

mtosev, si še vedno ateist?
od kje to tebi? jaz nikoli nisem bil ateist vedno agnostik
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

next3steps ::

Težko. Ne verjameš v moč molitev.

mtosev ::

NikolormousB je izjavil:

Ne, jaz sem prepričan, da večina ljudi dejansko ni tako neumnih, da dejansko verjamejo, da Flying Spaghetti Monster obstaja. Mogoče se opredelijo za vernike, ker je to vkoreninjeno v njihovo kulturo, v cerkev pa hodijo zaradi običaja.

Tisti, ki dejansko verjamejo v boga in temu podrejajo življenjske odločitve, pa definitivno niso povsem zdravi.
ti kr naprej primerjaj boga in fsm. večina ljudi na tem svetu vejame v boga. poglej kolk ljudi je krščanov in muslimanov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

next3steps ::

Ki sta napačni veri, saj vernike bolj omejujeta kot pa jim dajeta kakšne ugodnosti.

Berserker ::

A se vera v obstoj simulacije ali inženiringa življenja smatra za agnostiko oz religijo?

NikolormousB ::

ti kr naprej primerjaj boga in fsm. večina ljudi na tem svetu vejame v boga. poglej kolk ljudi je krščanov in muslimanov.


Ja, sam kateri je pravi? Jahve ali Allah?

mtosev ::

NikolormousB je izjavil:

ti kr naprej primerjaj boga in fsm. večina ljudi na tem svetu vejame v boga. poglej kolk ljudi je krščanov in muslimanov.


Ja, sam kateri je pravi? Jahve ali Allah?
kot agnostic ne bi vedo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NikolormousB ::

Ampak veš, da FSM ni?

Truga ::

Berserker je izjavil:

A se vera v obstoj simulacije ali inženiringa življenja smatra za agnostiko oz religijo?

Trenutno ni nobenega dokaza, da bi bilo to lahko res. Noben se ni pokazal glitcha v matrixu, kaj sele ponovil, in ne glede na to kako dobro simulacijo imas, glitchi bojo, sploh pri tako kompliciranem sistemu kot je narava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

mtosev ::

NikolormousB je izjavil:

Ampak veš, da FSM ni?
na to vprašanje sem že več krat odgovoril.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NikolormousB ::

Ja, pa še vedno ne dojameš kako nesmiselni so tvoji odgovori.

ohnowhy ::

Duševnih motenj je sicer več vrst, ampak dokler ima 85% tovrstne duševne motnje, pomeni, da je to normalno.
Trpi lahko kvečjemu preostalih 3% (pač direktni ateisti, brez trdo-mehkih agnostikov), zato nikakor ne kupim vaše intelektualne vzvišenosti.
Prej bi rekel, da ste nesrečni zaradi tega, ker ste, menda edini pametni med vsemi ostalimi norimi.
Pih, pa takšna pamet...

Pa, kar se tiče mene, lahko tudi FSM obstaja, lahko tudi s smetanovo omako :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

NikolormousB ::

Duševnih motenj je sicer več vrst, ampak dokler ima 85% tovrstne duševne motnje, pomeni, da je to normalno.


Mešaš pojme. Normala (v smislu porazdelitve) in duševno zdravje nimata nič skupnega. Popularno mnenje pa tudi ne ustvarja realnosti in ne spreminja naravnih zakonov, tudi, če je med človeško populacijo dosežen 100% konsenz.

Pa, kar se tiče mene, lahko tudi FSM obstaja, lahko tudi s smetanovo omako :-)


Ampak ne obstaja. Tako, kot je očitno, da agnosticizem v resnici ne obstaja.

Imaš vernike, kot sta ti in mtosev. In imaš ateiste, ki iščejo bolj politično korektno pozicijo, kot je npr. Neil deGrasse Tyson. Vmesne poti zaenkrat še nihče v tej temi ni pokazal.

ohnowhy ::

Saj ni potrebe, da karkoli spreminja... Dejstvo je, da velika večina pač nekaj smatra kot normalno, četudi zmotno. Jaz sicer nič ne vem, kar obstaja in kaj ne. Lahko samo z večjo ali manjšo verjetnostjo domnevam, kaj obstaja in kaj ne obstaja. Saj pravim, nesrečni ste tisti, ki želite biti pametni na planetu norih, kar Zemlja s svojimi 85% vernikov (ali 97%, meni je pa res vseeno, kako si ti kaj tolmačiš), menda je :-) Eni smo pač dovolj prilagojeni, da ne izstopamo, vsaj ne očitno, v nobeno smer in se ne obremenjujemo s takšnimi malenkostmi.

NikolormousB ::

Dejstvo je, da velika večina pač nekaj smatra kot normalno, četudi zmotno.


Ja, to je dejstvo in takšna stanja se skozi zgodovino konstantno ponavljajo. Na srečo vedno obstaja dovolj pogumnih in pametnih ljudi, ki se borijo proti nevednosti.

Lahko samo z večjo ali manjšo verjetnostjo domnevam, kaj obstaja in kaj ne obstaja.


Ne moreš. Verjetnost, da bog obstaja ni merljiva.

Eni smo pač dovolj prilagojeni, da ne izstopamo, vsaj ne očitno, v nobeno smer in se ne obremenjujemo s takšnimi malenkostmi.


Še enkrat. Tvoja "prilagojenost" ni noben faktor in nikakor ne vpliva na dejansko stanje.

ohnowhy ::

NinjaMig21, meni je pa res prav vseeno, kako ti kaj tolmačiš, meni gre čisto dobro brez tvojega razsvetljevanja :-)
In me ne bi motilo, če tako še nekaj časa ostane; za človeka iz marketinga si nenavadno pravičniški in nepraktičen :-)

Okapi ::

NikolormousB je izjavil:

Dejstvo je, da velika večina pač nekaj smatra kot normalno, četudi zmotno.


Ja, to je dejstvo in takšna stanja se skozi zgodovino konstantno ponavljajo. Na srečo vedno obstaja dovolj pogumnih in pametnih ljudi, ki se borijo proti nevednosti.
.
Očitno niste prav zelo pametni, ker vam gre ta "borba" zelo slabo od rok.
««
8 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15527975 (24785) jype
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30351036 (38120) s1m0n
»

Christopher Hitchens (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611584 (10486) Matako
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084141847 (124963) Mrakw
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55279627 (69385) gruntfürmich

Več podobnih tem