» »

Picerije z najboljšimi picami pri nas

Picerije z najboljšimi picami pri nas

««
«
1 / 6
»»

BorutO ::

Včeraj sem si v eni piceriji privoščil pico, ki je bila nenormalno odlična, vrhunska. Zato sem danes šel tudi v to picerijo, in si privoščil drugo pico, ameriške specialitete New Orleans Cajun Sizzler. Odlična pisa. Daleč najboljša pica, ki sem jo kdaj jedel. Tudi včeraj ni bila niti malo slabša od te. Včeraj sem jedel Hawaiian, pico za 8 funtov.
Danes sem jedel majhno pico, ker nisem bil preveč lačen.
Zdaj me zanima, če imajo kje pri nas, v sloveniji, tudi kako tako picerijo, kjer imajo notri specialitete?
Ne govorim o neki piceriji, ki si misli, da so picerija, ampak, da se jim res s spoštovanjem reče, da so picerija in imajo res kar nekaj pic na izbiro, tako kot te na sliki - ameriške, na primer.
Zdaj, če bi bilo možno, bi se šlo za okolico MBja, lahko tudi radius 50km, samo, da so pice res vrhunske.

Nekaj slik:






Jaz imam pice zelo rad. Velikokrat naletim na dobre pice v Sloveniji, problem je, da nikoli še nisem našel kako tako picerijo, ki imajo notri res odlične pice in ne neke klasične izbire.

Zelo bom vesel kake informacije. ;)

lonewolf_ ::

Jaz ne poznam boljše pice kot pri Sidru med MB in Bresternico (govorim o mehiški pici: nacho, fižol, slanina, pekoče itd). Mislim pa, da je v MB tudi Ankora picerija in špageterija istega lastnika. Pa domače pivo Štajerc mi je tam tudi dobro. Je pač okoli 10€ pica in pivičko.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

IcEk` ::

Picerija Pomodoro na Taboru v Mariboru.

http://pomodoro.si/nasa_ponudba/pizze/

francek1 ::

Za 10 € ti bodo povsod vrhunsko pico naredili :)). Jaz osebno bi šel sem: Pizzeria Kuki,Cigonca 15.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

LeQuack ::

Od slovenskih pic se boš težko najedel, vse so tanke kot list papirja. Šparajo na vsakem koraku. Škoda denarja, raje si jo sam naredi doma.
Quack !

francek1 ::

LeQuack je izjavil:

Od slovenskih pic se boš težko najedel, vse so tanke kot list papirja. Šparajo na vsakem koraku. Škoda denarja, raje si jo sam naredi doma.

Si ti bil v več kot eni piceriji?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

particle ::

LeQuack je izjavil:

Od slovenskih pic se boš težko najedel, vse so tanke kot list papirja. Šparajo na vsakem koraku. Škoda denarja, raje si jo sam naredi doma.


Ravno zaradi takih so po večini pri nas slabe pice. Edino merilo je kvantiteta. Čimveč vsega naj bo gor, kje si pa še vidu prazno vrečo stat...

Rippy ::

V Krškem so izjemne v Stari krški pizzeriji. Obvezno vzeti iz modelčka (ne loparček), je sicer nekoliko manjša (premer) ampak neverjetno sočna in bogato nadevana (se fajn naješ), cena je pa nekje 7EUR če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

zee ::

- pizzerija Foculus v Ljubljani - konsistentno najboljsa
- pizzeria Jakob v Gradiscu (na cesti Kozina-Reka) - konsistentno najboljsa
- pizzeria Avio Pub na letaliscu v Postojni - odlicna
- pizzeria Pepperoni v Singapurju >:D - se najbolj podobna pizzi v Sloveniji, relativno blizu mojega doma
- pizzeria Spizza v Singapurju >:D - odlicna, vendar rahlo dalec
- pizzeria Cerin v Ljubljani
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DOOM_er ::

za Foculus v Ljubljani se ne strinjam, so v Lanterni precej boljše. No vsaj na bon je pica 1A
Robots will steal your job. But that's OK

zee ::

Pizza v Lanterni me ni pretirano impresionirala. Priznam, da je bilo to ze pred mnogimi leti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vajenc ::

Če imate radi tanko testo, ki hrusta in raje manj kot več sestavin na pizzi je Garaža na Dolenjski cesti ena boljših v LJ. Pa še ambient je poseben.

Za na dom pa Dobra Vila.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

[D]emon ::

Sam vecinoma hodim v Azur, ker se od njihovih pic konkretno najem. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

sisemen ::

zee je izjavil:

- pizzerija Foculus v Ljubljani - konsistentno najboljsa


Se absolutno ne strinjam. Se pa najbolje reklamira, še v lonely planetu so si plačali reklamo. Pojdi raje v trto (http://www.trta.si/), ali pa trnovski zvon (http://www.pizzerijatrnovskizvon.com/), obe bistveno boljse od focolusa in 5 minut hoje stran.

[D]emon je izjavil:

Sam vecinoma hodim v Azur, ker se od njihovih pic konkretno najem. :)


Azur zivi na stari fami, vcasih so imeli odlicnega picopeka / kuharja, potem pa je kar naenkrat kvaliteta (ne govorim o velikosti!) pic drasticno padla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

perci ::

Tudi jaz glasujem za Trto.

Mi je pa smešen OP. Gre v Pizza Hut in misli, da je odkril ameriko ter nas prosi, da mu povemo za picerijo, ki ima specialitete. Ne tako, ki misli, da je oh in sploh picerija, ampak tako, da je res dobra.

WTF?

sisemen ::

perci je izjavil:

Tudi jaz glasujem za Trto.

Mi je pa smešen OP. Gre v Pizza Hut in misli, da je odkril ameriko ter nas prosi, da mu povemo za picerijo, ki ima specialitete. Ne tako, ki misli, da je oh in sploh picerija, ampak tako, da je res dobra.

WTF?


Uh spregledal, pizza hut je katastrofa, pica pecena v ponvi se s krusno pecjo ne more primerjati niti od dalec. Sicer pa se mi zdi, da je namen te teme bolj to, da se pohvali da je bil v tujini ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

zee ::

Se opravicujem ... na Trnovski zvon sem pa resnicno pozabil. Zelo vsecna pizza!

Sicer pa se mi zdi, da je namen te teme bolj to, da se pohvali da je bil v tujini ;)


:))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bellzmet ::

Pizzerio Garažo na Dolenjski močno odsvetujem. Švoh pizze in zelo neprijazno osebje. Nikoli več.

L1nK ::

Apache bar v Slovenj Gradcu, zraven glavne avtobusne postaje.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

jopar ::

Prvega posta ne bom komentiral, ker tisto niso pice ;((, sicer pa absulutno Trta. Pa šestica tudi ni švoh.

matobato ::

BorutO je izjavil:


Zdaj me zanima, če imajo kje pri nas, v sloveniji, tudi kako tako picerijo, kjer imajo notri specialitete?


Oprosti sam Pizza Hut ni ravno merilo kvalitete. Enako velja za Dominos,Papa johns, etc. Verjetno te je premamila "izbira", vendar vse te pice vsebujejo ojacevalnike okusov (glutamat). Raje si naredi svojo pico.

Najboljso pico sem jedel v Piazzi v LJ (od tega je vsaj 10 let).

BlaY0 ::

Sonček v Tomačevem... tja mirno peljem tudi poslovne stranke. Pa še pijačo imajo precej cenejšo od vseh zgoraj naštetih...

r3dkv1c4 ::

- pizzerija Foculus v Ljubljani - konsistentno najboljsa
- pizzeria Jakob v Gradiscu (na cesti Kozina-Reka) - konsistentno najboljsa
- pizzeria Avio Pub na letaliscu v Postojni - odlicna


to so povprečne picerije v primerjavi s
-Kantina > sežana
-Krištof >logatec

....še en par bi jih našel

...drugače pa s pogostimi obiski istih picerij občutek blaznosti izgine...je dobro menjat lokacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

igor0203 ::

Še en glas za pizzerio Sonček v Tomačevem. Probajte megasonček :D

dj_uro ::

amm kolikor vem je trnovski zvon zaprt zaradi khm.. težav... vsakodnevno hodim mimo...

Drugače pa:
- picerija Medobar pod Šmarno goro v Tacnu
- picerija Galluss v SG
- Kaval na Brodu NI več tak, kot je včasih bil (ob odprtju)
- včasih so imeli božanske pice v SG za Murkom proti Dravogradu, vendar se je glavni picopek premaknil v Gallussa...
- Boccacio v Šentjakobu
- Jurman ima pa ogromne pice za najest, vendar ne tako zelo okusne
- raceland Krško, poceni pa okusna
.
.
.
vw-klub.si

perci ::

V Sežani imajo za moj okus zelo dobre pice tudi v Etni. Ambient ni nevemkaj, pice pa odllične.

Zame mora bit pica nujno z mozzarello, vse ostalo je...

McAjvar ::

Okusi so različni, tudi pice so različne in vsakomur paše malce drugačna pica. Nekateri imajo radi tako tanko, da skoznjo vidiš krožnik, drugi hočejo pica-torto... No, nekaj mojih favoritov, v naključnem vrstnem redu:

  • Sonček (Tomačevo)

  • Trta (Prule?)

  • Trnovski Zvon (Trnovo)

  • Laterna (Vič; malo so nihali, ampak zdaj je bolje)

  • Azur (vmes je šlo navzdol, ampak bi rekel, da so se malo nazaj popravili)

  • Primavera v Izoli

  • Margareta v Krškem

  • Piazza in Tunnel (za Bežigradom in pri tunelu)

  • Etna (Podutik)


Zagotovo sem jih dosti še pozabil. :)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

krneki0001 ::

Bellzmet je izjavil:

Pizzerio Garažo na Dolenjski močno odsvetujem. Švoh pizze in zelo neprijazno osebje. Nikoli več.


Od kdaj? Res me ni bilo tam že nekje več kot pol leta, ampak nazadnje so bili zelo ustrežljivi, pica je bila pa res odlično narejena.

Kateri kuhar je pa bil? Starejši, plešast?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zee ::

amm kolikor vem je trnovski zvon zaprt zaradi khm.. težav...


Povej kaj vec.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dj_uro ::

nimam česa povedati, razen da je bil na seznamu gostinskih lokalov označen z rdečo barvo v excellu...
Ko pa mimo hodim, je zaprt...
vw-klub.si

BlaY0 ::

Se pravi je excellent...

sinko999 ::

BorutO je izjavil:


Zdaj, če bi bilo možno, bi se šlo za okolico MBja, lahko tudi radius 50km, samo, da so pice res vrhunske.
**
Zelo bom vesel kake informacije. ;)


A bi ostali na temi , jaz dam še moj glas Sidru , pica je fajn sočna in okusna, V murski soboti pa imaš lokal Kratochwill Murska Sobota , tam sem jedel pice pred 10 leti pol leta vsaj dan... , če so še isti zdaj kot tedaj.., v glavnem bili so za prste si polizati.
Ni? ni ve?no !

issak ::

LeQuack je izjavil:

Od slovenskih pic se boš težko najedel, vse so tanke kot list papirja. Šparajo na vsakem koraku. Škoda denarja, raje si jo sam naredi doma.


Pa pojdi v Pečjaka, tam imaš kos pice debel 2 cm. Meni to ni všeč, imam raje tanke pice.


Meni osebno so zelo dobre v Foculusu v Ljubljani, predvsem mi je všeč opcija polnozrnatega testa brez doplačila, le reči je treba :D

BlaY0 ::

Prava pica je tanka, testo pa bolj piškotasto kot kruhasto. Meni recimo takšna ni ravno po volji...

Tr0n ::

Jp, pa se to margarita z veliko olja. :)

BlaY0 ::

Skratka hrana revežev...

Invictus ::

Saj to je poica vedno bila. Hrana revežev in predvsem predjed.

Slovenci smo jo predelali v samostojno jed ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Heisenberg ::

vse te picerije, ki jih naštevate verjetno delajo zelo tanko testo ?! Kje pa dobiš tako pico kot je na prvi sliki v ponvi!
In sam nisem ljubitev krušnih peči ker je okus po moki premočan v ponvi pa ni moke

zee ::

Isci pizzerije z elektricno pecjo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

issak ::

V Parmi imajo električno peč, in pice v ponvicah, ampak niso tanke, so pa zelo dobre. To je zraven Cankarjevega doma v Ljubljani, tam po stopnicah dol ko greš v podhod.

LapD ::

Zelo debelo testo sem dobil v piceriji Tonač (Cerklje in Kranj) ... fajn za pojest kakšen slice ali dva ob piru, za celo pizzo pa imam raje bolj tanke.
web&motion designer

koli99 ::

Meni osebno so pice fenomenalne tu (Gorizia): Al Cavallino

Gre za pravo napoletansko pizzo; !tanko testo, izredno vroča peč -> pečenje cca 60 sekund -> veliki mehurji na testu, okusi fenomenalni :)

napsy ::

Moja sreca, da odkrijem temo ko sm najbol lacn :/ drugace pa so mi v Parmi v Lj. vedno ble vsec .. e pa iscete bombo, potem pa za bezigrad v Piramido, majo moznost dvojnega testa in kebap pica je superca tam.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

ZaphodBB ::

Tudi jaz se pridružujem ljudem, ki se smejejo foculusu in priporočajo Trto.

OP - tebi očitno pašejo bolj "deep dish" pice, ki so bolj pite kot pice - kje boš to našel pri nas ne vem.

Chicago-style pizza @ Wikipedia
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

r3dkv1c4 ::

igor0203 je izjavil:

Še en glas za pizzerio Sonček v Tomačevem. Probajte megasonček :D

hvala za info

drugace pa so mi v Parmi v Lj. vedno ble vsec
parma je imela skos tiste "električne" nostalgične pice:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

BlaY0 je izjavil:

Skratka hrana revežev...

pri masrechef-u so tudi pekli nekaj v stilu pice, pa ne vem , če ravno hrano za reveže kuhajo.....
....ne jej pic, če ti niso všeč, komentarje pa zadrži zase

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Eh brezveze nasedat na takšne trolle...

Je kje v Sloveniji takšna picerija, da si lahko sam narediš pizzo in ti jo potem spečejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Tr0n ::

r3dkv1c4 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Skratka hrana revežev...

pri masrechef-u so tudi pekli nekaj v stilu pice, pa ne vem , če ravno hrano za reveže kuhajo.....
....ne jej pic, če ti niso všeč, komentarje pa zadrži zase

Zgodovinsko gledano je bila pica hrana revezev. To, da dajo danes na njo kaviar, ne spremeni tega dejstva. :)

jopar ::

Bellzmet je izjavil:

Eh brezveze nasedat na takšne trolle...

Je kje v Sloveniji takšna picerija, da si lahko sam narediš pizzo in ti jo potem spečejo?


Ojej pozabil sem na eno odlično. Jesharna, Škofja Loka. Tam si sam sestaviš pico, po "komponentah"

BlaY0 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Skratka hrana revežev...

pri masrechef-u so tudi pekli nekaj v stilu pice, pa ne vem , če ravno hrano za reveže kuhajo.....
....ne jej pic, če ti niso všeč, komentarje pa zadrži zase

Daj lepo te prosim... daj malo si preberi od kod izvira pica!

Če smo pa že pri revežih... Masterchefa tudi gledejo pretežno reveži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227204993 (4443) Eduardo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145507 (8713) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742137391 (57896) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451846 (31719) bluefish
»

Zamrznjene pice s krušne peči

Oddelek: Loža
279245 (7566) Aston_11

Več podobnih tem