» »

Znanstveno priznan Zdenko Domančić

Znanstveno priznan Zdenko Domančić

jype ::

judoka> @jype Mislil sem na Domančiča & co., glede testa

Sem povedal vsem, vpletenim, ja. Bolj ali manj so vsi (okoli 40 ljudi) rekli samo "Aha." in niso izkazali zanimanja, s presenetljivo izjemo pulmologinje dr. Terčeljeve s pulmološke ambulante ljubljanske Poliklinike (ki se s temi rečmi očitno tudi raziskovalno ukvarja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

judoka ::

To bi bil pravilen način testiranja (in jaz sem pripravljen financirat tak preizkus in financirat Zdenkotu razvoj teh metod za splošno rabo, če se metode na kakršenkoli način izkažejo za delujoče).


Odlično. Torej spet predlagam 1 tel. klic. Predlagaj projekt in sporoči odziv. Sodeluje lahko on ali nekdo, ki ga on predlaga/potrdi.

Telefon:

04/6205155
04/6205156
http://www.domanciczdenko.eu/


Bom počakal na bolj človeško uro, ker ne gre za nujen primer. Škoda, da nikjer ni objavljen e-mail

jype ::

Aja, crap. Sorry, bom kak drug dan.

Massacra ::

Massacra ::

Je pa res tudi to, da je Avstralija ena redkih držav, kjer kanabis še vedno tretirajo kot " strup"! :/

jype ::

Uporaba kljub temu narašča.

jype ::

Še več: http://www.bbc.com/news/health-26954482

Tamiflu ni videti nič boljši kot paracetamol. Kdo in kako je to ugotovil? Ja, medicina.

Ja, Roche skriva podatke, ker gre za njihov profit. Ja, zakonodaja zahteva, da podatke dajo na voljo določenim institucijam. Ja, zakonodajo se da spremeniti tako, da morajo vsi podatki biti na voljo vsakomur, ki jih želi pogledat.

Potrudite se zahtevat takšne reči.

Massacra ::

Regulatorji morajo drastično kaznovati takšno početje farmacevtskih korporacij! Zaslužki na račun ljudi in zdr. sistemov so preveliki, da bi jo nekaznovano odnesli. Kazen pa mora biti v rangu 90% zaslužka!

imagodei ::

Bolj v rangu 200% zaslužka.
- Hoc est qui sumus -

Massacra ::

jype je izjavil:

Uporaba kljub temu narašča.


Uporaba kanabisa vsekakor. Homeopatije pa upada!

Vice ::

Massacra je izjavil:

jype je izjavil:

Uporaba kljub temu narašča.


Uporaba kanabisa vsekakor. Homeopatije pa upada!


Sploh ne. Povsod po svetu narašča. Nemci in Avstrijci jo vedno bolj vpeljujejo v uradno medicino (recimo da so v EU v vrhu). Čisto preprosto ker dosegajo veliko boljše rezultate, saj so določena bolezenska stanja zdravila celo poslabšala. V Indiji ne moreš biti zdravnik, če nimaš par let prakse v alternativi... ampak OK to je tako že stoletja...

Seveda je pa ogromno "Joškotov" ki se ne strinjajo, in ne verjamejo v Homeopatijo in v razno alternativno medicino to pa preprosto zato ker je vedno več tudi "mazačev" saj ni neke ustrezne regulative kot je to v določenih državah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

jype ::

Vice> in ne verjamejo v Homeopatijo in v razno alternativno medicino

Ni kaj verjet. Double blind or bust.

fujtajksel ::

jype je izjavil:

Vice> in ne verjamejo v Homeopatijo in v razno alternativno medicino

Ni kaj verjet. Double blind or bust.


Problem je z double blind merit kvaliteto placeba 8-)

Vice ::

jype je izjavil:

Vice> in ne verjamejo v Homeopatijo in v razno alternativno medicino

Ni kaj verjet. Double blind or bust.


Se strinjam to je čisto logično pač "proces" v naravi v kateri je vedno neka "protiutež". Namreč vedno je na eni strani nekdo katerega pamet je nad vso uradno medicino, strokovnjaki, nobelovci in ljudmi, ki so v svojem življenju nekaj pokazali, naredili in pri marsikomu, ki ne doseže nekega "javnega" uspeha se to izraža to kot neke vrste "fobija" in ta osebni "poraz" zdravijo po raznih forumih. Kakorkoli pogledaš tudi ta način zdravljenja je neke vrste alternativa, ki ga uradna medicina nebi nikoli pozdravila, kvečjemu poslabšala s 1001 tabletko psihotikov. Najbolj zanimivo je, da na koncu ko taki ljudje zbolijo so prvi, ki začno tekat okoli vračev, da bi jih čim prej pozdravili... če je treba se še od vsega hudega naročijo na Stražni stolp, da bi jim bog le dal še eno šanso v življenju. :D

ZaphodBB ::

Vice je izjavil:

Massacra je izjavil:

jype je izjavil:

Uporaba kljub temu narašča.


Uporaba kanabisa vsekakor. Homeopatije pa upada!


Sploh ne. Povsod po svetu narašča. Nemci in Avstrijci jo vedno bolj vpeljujejo v uradno medicino (recimo da so v EU v vrhu). Čisto preprosto ker dosegajo veliko boljše rezultate, saj so določena bolezenska stanja zdravila celo poslabšala. V Indiji ne moreš biti zdravnik, če nimaš par let prakse v alternativi... ampak OK to je tako že stoletja...

Seveda je pa ogromno "Joškotov" ki se ne strinjajo, in ne verjamejo v Homeopatijo in v razno alternativno medicino to pa preprosto zato ker je vedno več tudi "mazačev" saj ni neke ustrezne regulative kot je to v določenih državah.

Nemci so tudi zaprli jedrske elektrarne in se hkrati trudijo z uporabo zelenih virov opostošitie elektro energetska omrežja sosednjih držav...

Ne bi jaz čisto vsake stvari, ki jo švabi naredijo prenesel v Slovenijo...

Vice ::

Kaj bi potem Bayernu prepovedal Aspirinčke tukaj prodajat? >:D

solatko ::

Sej imamo Lekadol>:D, kaj nam čjo švabski aspirini?:O
Delo krepa človeka

Vice ::

Prav maš je švabski lekadol boljši. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Invictus ::

Vice je izjavil:

Prav maš je švabski lekadol boljši. :))

Pravzaprav je švicarski ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Že samo dejstvo, da mešate paracetamol in acetilsalicilno kislino veliko pove o tem, kako nimate najmanjšega pojma o teh rečeh.

Vice> Namreč vedno je na eni strani nekdo katerega pamet je nad vso uradno medicino, strokovnjaki, nobelovci in ljudmi, ki so v svojem življenju nekaj pokazali, naredili in pri marsikomu, ki ne doseže nekega "javnega" uspeha se to izraža to kot neke vrste "fobija" in ta osebni "poraz" zdravijo po raznih forumih.

Tudi če Einstein verjame v homeopatijo, se moti.

fujtajksel> Problem je z double blind merit kvaliteto placeba 8-)

Z dvojno slepim preizkusom se učinek placeba ne meri, ampak izloči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Spy ::

jype je izjavil:


fujtajksel> Problem je z double blind merit kvaliteto placeba 8-)

Z dvojno slepim preizkusom se učinek placeba ne meri, ampak izloči.


Tu imaš spisek double blind (doppio cieco) študij: http://www.guna.it/docs/editoria/_le_pr...

Sicer pa, v zvezi z mojim preteklim pisanjem, moram povedati, da sem ugotovil, da se besedna naveza homeopatska zdravila v italijanskih lekarnah (in šolah!) uporablja tudi za fitoterapevtne estrakte. Sklepam, da odlično delovanje homeopatskih zdravil na dojenčke in otroke staršev, ki so delili izkušnjo z menoj, lahko izvira tudi iz pravilne rabe zdravil rastlinskega izvora.

jype ::

Spy> Sicer pa, v zvezi z mojim preteklim pisanjem, moram povedati, da sem ugotovil, da se besedna naveza homeopatska zdravila v italijanskih lekarnah (in šolah!) uporablja tudi za fitoterapevtne estrakte. Sklepam, da odlično delovanje homeopatskih zdravil na dojenčke in otroke staršev, ki so delili izkušnjo z menoj, lahko izvira tudi iz pravilne rabe zdravil rastlinskega izvora.

OK, to je nekaj popolnoma drugega: Uporabljati zdravilne učinkovine, ki dejansko delujejo, ni del homeopatije, kot jo razlaga homeopatska literatura, temveč je del običajne medicine.

s6c-gEL ::

ZaphodBB je izjavil:

Vice je izjavil:

Massacra je izjavil:

jype je izjavil:

Uporaba kljub temu narašča.


Uporaba kanabisa vsekakor. Homeopatije pa upada!


Sploh ne. Povsod po svetu narašča. Nemci in Avstrijci jo vedno bolj vpeljujejo v uradno medicino (recimo da so v EU v vrhu). Čisto preprosto ker dosegajo veliko boljše rezultate, saj so določena bolezenska stanja zdravila celo poslabšala. V Indiji ne moreš biti zdravnik, če nimaš par let prakse v alternativi... ampak OK to je tako že stoletja...

Seveda je pa ogromno "Joškotov" ki se ne strinjajo, in ne verjamejo v Homeopatijo in v razno alternativno medicino to pa preprosto zato ker je vedno več tudi "mazačev" saj ni neke ustrezne regulative kot je to v določenih državah.

Nemci so tudi zaprli jedrske elektrarne in se hkrati trudijo z uporabo zelenih virov opostošitie elektro energetska omrežja sosednjih držav...

Ne bi jaz čisto vsake stvari, ki jo švabi naredijo prenesel v Slovenijo...

Nemci imajo en kup dnevnih kopov premoga in termoelektrarn, s katerimi proizvajajo elektriko.
Avstrijci so tudi "pametni", ker imajo en kup hidroelektrarn.

fujtajksel ::

jype je izjavil:


fujtajksel> Problem je z double blind merit kvaliteto placeba 8-)

Z dvojno slepim preizkusom se učinek placeba ne meri, ampak izloči.


Ja sej v tem je problem, če hočeš študirat učinkovitost zdravilskih metod, ki sicer rezultate imajo, ampak ti rezultati mogoče ne temeljijo na deklariranih čiračarah, temveč na spremljevalnih ukrepih in psihi, pri čemer so čiračare v rabi za kamuflažo.

Vice ::

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

Prav maš je švabski lekadol boljši. :))

Pravzaprav je švicarski ...


Full ja 100% :))

jype je izjavil:

Že samo dejstvo, da mešate paracetamol in acetilsalicilno kislino veliko pove o tem, kako nimate najmanjšega pojma o teh rečeh.

Vice> Namreč vedno je na eni strani nekdo katerega pamet je nad vso uradno medicino, strokovnjaki, nobelovci in ljudmi, ki so v svojem življenju nekaj pokazali, naredili in pri marsikomu, ki ne doseže nekega "javnega" uspeha se to izraža to kot neke vrste "fobija" in ta osebni "poraz" zdravijo po raznih forumih.

Tudi če Einstein verjame v homeopatijo, se moti.

fujtajksel> Problem je z double blind merit kvaliteto placeba 8-)

Z dvojno slepim preizkusom se učinek placeba ne meri, ampak izloči.


Zaradi mene se lahko moti sam Alah, Bog pa ne vem še kdo... samo da da se ti ne. Ko se boš ti enkrat zmotil bo namesto zemlje črna luknja. Bog ne daj da se to zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

jype ::

Vice> Zaradi mene se lahko moti sam Alah, Bog pa ne vem še kdo... samo da da se ti ne. Ko se boš ti enkrat zmotil bo namesto zemlje črna luknja. Bog ne daj da se to zgodi.

Brez skrbi, ne bom te razočaral.

fujtajksel> Ja sej v tem je problem, če hočeš študirat učinkovitost zdravilskih metod, ki sicer rezultate imajo, ampak ti rezultati mogoče ne temeljijo na deklariranih čiračarah, temveč na spremljevalnih ukrepih in psihi, pri čemer so čiračare v rabi za kamuflažo.

Finta je, da "količina placeba" ni odvisna od vrste medicinsko neučinkovitih zdravilskih metod, ki se izvajajo.

fujtajksel ::

jype je izjavil:


fujtajksel> Ja sej v tem je problem, če hočeš študirat učinkovitost zdravilskih metod, ki sicer rezultate imajo, ampak ti rezultati mogoče ne temeljijo na deklariranih čiračarah, temveč na spremljevalnih ukrepih in psihi, pri čemer so čiračare v rabi za kamuflažo.

Finta je, da "količina placeba" ni odvisna od vrste medicinsko neučinkovitih zdravilskih metod, ki se izvajajo.


To je čist res. Ampak problem je, da se medicina premalo ukvarja z večanjem učinka placeba in raziskavam kaj ta placebo sploh je (tipični človeški izdelki se namreč kvarijo in poškodujejo, pa se sami od sebe zlepa ne spravijo v red).
Pretežno zato, ker je to preveč megleno področje in je težko rezultate resno merit, kaj šele ugotavljat mehanizme ki so zadaj in možnosti vpliva nanje.
Nimam razumevanja za "znanstvenike", ki a priori v nič dajejo čisto vse, kar je zunaj njihovega dometa ali trenutnega dometa znanosti.

jype ::

fujtajksel> Ampak problem je, da se medicina premalo ukvarja z večanjem učinka placeba in raziskavam kaj ta placebo sploh je

Si prepričan? Ker jaz sem prebral že vsaj 50 študij, ki so se ukvarjale s placebom samim.

MrStein ::

In? Kaj so ugotovili?
Konkretno: naj vzamem tableto s hudimi stranskimi učinki, ali raje sladkor v prahu?
Kje najdem učinkovitost te tablete? In placeba za isto težavo?
Bo osebni zdravnik vedel?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> In? Kaj so ugotovili?

Same splošne reči.

MrStein> Konkretno: naj vzamem tableto s hudimi stranskimi učinki, ali raje sladkor v prahu?

Konkretno: Odvisno od tvojega specifičnega stanja.

MrStein> Kje najdem učinkovitost te tablete? In placeba za isto težavo?

Učinkovitost tablete je dokumentirana v rezultatih testiranja. Na učinkovitost placeba močno vpliva tvoje dejansko klinično stanje.

fujtajksel ::

jype je izjavil:

MrStein> In? Kaj so ugotovili?

Same splošne reči.


Ja sej. Vedo da je, ne pa še kaj z njim počet.
Sej psihoterapija se nekej s tem ukvarja, da išče probleme zapacane psihe, ki imajo včasih posledice na fizičnem nivoju, in jih poskuša tudi psihološko reševat, tj brez tabletk in brez mistifikacije. Ampak to je še vse precej v povojih in težko za analizirat kaj in kje se dogaja, delovanje možganov in živčevja je relativno slabo raziskano.

jype ::

fujtajksel> Sej psihoterapija se nekej s tem ukvarja, da išče probleme zapacane psihe, ki imajo včasih posledice na fizičnem nivoju, in jih poskuša tudi psihološko reševat, tj brez tabletk in brez mistifikacije.

Ne, to ni placebo. Pri zapacani psihi ti ta tudi ne pomaga, če ni mistike.

Massacra ::

Lol :)) http://mobil.news.at/a/arzneimittel-hom...

Naj se že enkrat "zmenijo" med sabo. Mi, pametni, namreč vemo, kaj je res in kaj deluje in kako!

Massacra ::

@fujtahksel

Če nimaš res kakšnega resnega obolenja svetujem zdravilo s čim manj neželjenimi učinki. Pa telovadbo, masaže, globoko dihanje, pitje vode, sprehodi...in kanabis (kot joint ali v solati recimo, kakor ti paše).

Homeopatske sladkorčke? Lahk tudi to, če verjameš, da bo temu tvojemu ne "pretirano resnemu zdravstvenemu problemu" pomagalo.

mlamat ::

Doktorat iz "spomina vode" na ljubljanski univerzi.

Škandal brez primere. Kje jaz živim...

jype ::

mlamat> Kje jaz živim...

V državi, kjer naravoslovci ne znajo pomesti niti pred svojim pragom, ker preveč časa porabijo za zgražanje nad družboslovjem.

jest10 ::

Nada Verdel je zaposlena na inštitutu Bion...

To pove vse>:D

Cacamas ::

Bivša ministrica za zdravje naj bi iz zdravilskega zakona črtala številne šarlatanske metode. Je kdo kje zasledil to?


http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cacamas ()

mojca ::

Hvala za link in informacijo. Star seznam je sicer tu: https://www.uradni-list.si/files/RS_-20... , spodaj pa seznam s črtanimi metodami, če koga zanima.

Me pa zanima, na podlagi česa ministrica odloča, katere metode so šarlatanske in katere ne. Recimo akupresuro, refleksno masažo stopal in akupunkturo po X so sneli s seznama, akupunkturo po Y pa pustili.

Poleg tega me zanima, kako se bodo tretirali NPK certifikati in izpiti/certifikati(?) za zdravilce. Boš moral imeti oba? Ali bo katerokoli od obojega dovolj za uradno opravljanje dejavnosti?

(Saj bi vprašala, ali tistim, ki so postali zdravilci pred to ministrico, certifikat/izpit za črtano metodo še velja, pa se mi zdi, da v Sloveniji še ni nobenega certificiranega zdravilca.)

1. skupina – »metode interakcije med umom in telesom«

  • biosinergija

  • cvetna terapija

  • či gong

  • joga terapija kot zdravilska metoda

  • zvočna terapija

  • šamanizem

  • multidimenzionalna terapija


2. skupina – »biološko osnovane metode«

  • kolonhidro-terapija (zdravilska metoda izpiranja debelega črevesa)

  • dietoterapija

  • fitoterapija

  • postenje

  • kneippanje


3. skupina – »manipulativne in telesne metode«

  • akupresura

  • akupunkturna masaža po Penzel-u

  • aurikuloterapija

  • ajurvedska masaža

  • bownova terapija

  • Butejkova metoda zdravljenja

  • elektroakupunktura po dr. R. Voll-u

  • kiropraktika

  • kraniosakralna terapija

  • manualna terapija

  • marma terapija

  • metoda Voll

  • osteopatija

  • refleksoterapija

  • rolfova metoda strukturne integracije

  • shiatsu terapija

  • Su jok terapija

  • tui-na masaža

  • vakuumska terapija


4. skupina – »energijske metode«

  • bioenergoterapija

  • bioresonančna metoda

  • prana terapija

  • radiestezija

  • reiki

  • infopatija

mojca ::

Tule je nekaj komentarjev na star seznam. Omenjeni argumenti se mi zdijo bolj verjetni od "vsesplošnega črtanja šarlatanskih metod". Npr:

či gong – vaje ("telovadba") in ne terapija

metoda Voll – dvojnik elektroakupunkture po dr. Voll-u

postenje – uravnavanje lastne prehrane (morda po navodilih in ob nadzoru), ne nekaj, za kar plačaš zdravilcu, da bo delal namesto tebe

šamanizem (beri v linku)

Malajlo ::

Kraniosakralna je ok?!? No, poleg še nekaterih... Jžš

MrStein ::

Če je slepo predpisovanje močnih antibiotikov OK, potem je lahko to tudi... :p

(kaki stranske učinke pa ima? Dejanske, ne izmišljene).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> Če je slepo predpisovanje močnih antibiotikov OK

_Lahko_ je OK, ker se z močnimi antibiotiki zaščiti kompromitiran imunski sistem in izloči vrsto zoprnih diagnoz. Ni vedno OK, jasno.

MrStein ::

Si spregledal besedico "slepo" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TESKAn ::

Kdo pravi da je slepo predpisovanje kakrsnihkoli antibiotikov OK?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrStein ::

No, zdravnik po mojem zraven ne pripomni "to sicer ni OK", ko izpolnjuje recept...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> Si spregledal besedico "slepo" ?

Ni slepo, čeprav se komu zdi. Če si resnično bil priča "slepemu" receptu za antibiotik, moraš o tem obvestiti nadrejene tistega, ki je recept izdal.

MrStein ::

Jaz bi raje forum obvestil in vprašal za mnenje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mojca ::

Antibiotiki: ti lahko tudi porušujo ravnovesje, ne samo zaščitijo. Meni je "en ušiv" močan generičen antibiotik povzročil za nekaj let konstantnih problemov, ker dohtar ni imel treh možganskih celic, da bi malo pomislil, predem mi ga je predpisal. Lahko ti torej en antibiotik tudi *sproži* vrsto zoprnih diagnoz, ne samo izloči. (Kaj točno je/ni slepo predpisovanje? A to, da ga prosiš za napotnico/pregled za X, pa ti namesto tega predpiše najhuši antibiotik s spiska (verjetno za vsak slučaj), šteje za slepo ali ne?)

Stranski učinki: Eden od najvidnejših dokazanih stranskih učinkov je pri marsikateremu terapevtu suha denarnica. Nekateri te tudi uspešno prepričujejo, da nehaj jemati zdravila ali da nehaj obiskovati zdravnika. Nekatere ezoterika potegne tako daleč, da postanejo enako zoprni kot verski fanatiki ali zapriseženci mrežnega marketinga, s kateremi ne moreš govoriti o ničemer drugem. Ne vem, ali uporaba šentjanževke sodi v fitoterapijo, a ima lahko usodne poseldice, če jo uživaš skupaj z zdravili (zavira delovanje zdravil). Če ti nesposoben fitoterapevt pripiše "naravno" učinkovino, tudi ni nujno, da je varna. (Zelena mušnica je naravna, varna za uživanje pa ravno ne.) Prav tako imaš v domači lekarni druge zvarke, vključno s takimi, ki v pravih odmerkih sprožijo splav (v manjših odmerkih pa pomagajo pri določenih težavah).

@Malajlo: Dejansko je težko povedati, kaj spada v zdravilstvo. Ker po eni strani v njem ne more biti metod, ki znanstveno dokazano dajejo fantastične rezultate. Po drugi strani pa je lahko učinkovita katerakoli metoda, s katero lahko v dovolj velikem odstotku pacientov izzoveš sprostitev in močan placebo.

jype ::

mojca> ker dohtar ni imel treh možganskih celic, da bi malo pomislil, predem mi ga je predpisal.

Tega si ne dovolit - Zdravniki so navadni ljudje z visoko izobrazbo, drugo mnenje pa tvoja zelo pomembna pravica. Če se ti zdi, da se je zdravnik zmotil (da se ti to lahko zazdi, je pomembno vedno pozorno prebrati navodila za uporabo vsakega zdravila), ga opozori, če se obnaša oholo, pa poišči drugega. Žal ravno zaradi zdravilstva zdravstveni sistem daleč preveč redko dela reklamo za to, da je treba premisliti tudi odločitve zdravnika in mu povedati, če se nam zdi karkoli problematičnega.

mojca> Lahko ti torej en antibiotik tudi *sproži* vrsto zoprnih diagnoz, ne samo izloči.

Ja, jasno - antibiotiki niso zgolj ponesreči na voljo samo na recept.

mojca> A to, da ga prosiš za napotnico/pregled za X, pa ti namesto tega predpiše najhuši antibiotik s spiska (verjetno za vsak slučaj), šteje za slepo ali ne?

Odvisno od X. Če imaš npr. pozimi poškodovano sluznico v pljučih je popolnoma normalno, da se te zaščiti z antibiotikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53864441 (23362) Unknown_001
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18438957 (19350) next3steps
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898031 (48911) tikitoki
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738424 (35609) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815138 (12868) ParanoiD

Več podobnih tem