» »

DIY PIzza...

DIY PIzza...

««
6 / 15
»»

Okapi ::

Za pico se uporabi mešanica ostre in mehke moke (50:50, ali tudi kakšno drugo razmerje, odvisno od okusa), pred uporabo pa moraš moko presejati (da pride zrak vanjo).

korenje3 ::

tako kot sem ugotovil. ciljna publika je UK, zato govori "strong flour".



v pizzeriji dvor v centru ljubljane delajo najboljše testo daleč naokrog. bi bilo fino da nekdo tam vpraša kaj dejansko se res uporablja...

ASH	PROTEIN	US			GERMAN	FRENCH	ITALIAN		NETHERLANDS
~ 0.4%	~ 9%	pastry flour		405	45	00		zeeuwse bloem
~ 0.55%	~ 11%	all-purpose flour	550	55	0		patentbloem
~ 0.8%	~ 14%	high gluten flour	812	80	1		tarwebloem
~ 1%	~ 15%	first clear flour	1050	110	2		gebuilde bloem
> 1.5%	~ 13%	whole wheat flour	1700	160	Farina integrale	volkorenmeel
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

radmannsdorf ::

ma brezveze, ostra je super, zakaj bi spraševali ;)

korenje3 ::

sej na okusu se itak ne pozna, fora je samo to da se ne napihne testo med pečenjem in pa da se testo lažje vleče. več kot dodaš ostre moke, več co2 bodo kvasovke proizvedle in namesto vlečenja boš moral uporabit valjar.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Pika na i ::

Kolker sem se družila z Jamiejem, je on zelo za nezakompliciranost, jedi.
Kaj se vam dogaja, da tolk okoli moke norite, je pa samo vam jasno.

Vsak ima svojo najboljšo pico.
In to trobezlanje o co2....pa valjanju in vlečenju....jaz bi prej rekla, da ste štorasti pri vlečenju testa.

borisk ::

tip mletja nima veze z vsebnostjo beljakovin, za pico pa je zaželjeno da ima moka večjo vsebnost beljakovin.
Za pico priporočam moko iz pšenice manitoba, ki jo dobite v vsakem šparu (pod znamko špar premium, edina vrečka moke na polici ki je črna).

http://www.cooksinfo.com/italian-flours

Unknown_001 ::

Danes sem se zopet preizkusil. Ok. Moka tip 500, olje, sol, voda... mešano po občutku, zraven malo pecilnega praška da CO2 razrahlja testo v štartu. Testo je ležalo v hladilniku čez noč. Rezultat zjutraj je bilo testo ki se jw lepo razvleklo. Najprej iz hlebčka naredil disk, nato dal na pomokano podlago kjer sem z dlanjo malo ragvlekel, končno veličastno podoplbo pa sem dosegel z vlečenjem testa na rokah - testo na eni roki visi, z drugo ga obračaš in vlečeš - testo se tika s členki. Na koncu sem lepo vrgel v pladenj kjer sem poskerbel za vse ostalo. Malo olja razmažem povrh, nato paradižnikova mezga, šunka, mešanica mozarelle in edamca in par oliv ter ščep origana. Jaz origano dam ker mi paše vonj.

Dam v polno segret ror, rezultat je bil presenetljivo dober za navadno elektro pečico. Ne bi se sramoval te pice ponudit, ker je bila 100% boljša kot vse tiste povprečne skuhane pite z 2 centi testa, kar servirajo vaške gostilne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

to je to... sej pravim vaške gostilne dajo navadno moko, pa jim testo na sredini zraste in dobiš 1cm debelo namesto par mm. "posebno bela tip 400" je sicer ekvivalent italjanski 00.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

I mean, a ni tak, da bi bolj fina moka naredila bolj "zbito" oz. gosto testo? Vsaj tako gre po moji logiki. Bolj kot je moka drobljena več je razpoložljive površine za reakcijo z vodo. Torej lahko gluten bolje zlepi testo. Po tej logiki bi testo moralo biti čvrsto.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

korenje3 ::

kokr sem razbral gluten naredi testo elastično med peko zaradi koagulacije glutena. več kot je glutena, več CO2 bo zadržalo testo med peko in testo bo zaradi tega bolj vzhajalo. torej nekako logično, saj je za pico zaželeno da testo ne vzhaja prav veliko. torej bolj fina in čista moka ima manj glutena.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Unknown_001 ::

Mogoče off... verjetno bi bilo vmesno, da si glutenske vezi predstavljamo kot vzmeti (dušenje je itak prisotno) ? Več je teh povezav, bolj elastično se obnaša, I guess. Če je teh povezav manj, je več je prostih nevezanih površin, ki se lažje dislocirajo, kar vzrokuje lezenje testa. I guess. Reologija zna bit zanimiva pri prehrani.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

evo kako se haja testo :)

https://imgur.com/gallery/Btlcm

Unknown_001 ::

How the... kdo sploh naredi toliko testa ? A je to kakšna fabriška pekarna brez ustreznega odvoza odpadkov ? O.o
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

reeves ::

Al ste zakomplicirali s to moko.

V Sloveniji moko označujemo po vsebnosti pepela (koliko je luščin zraven zmletih, po domače). Poznamo tipe od T400 do T1600 (pšenična seveda). Italijani isto delijo glede na pepel, ampak imajo tipe od 00 do 04. Angleži označujejo glede na vsebnost glutena. Od strong (veliko glutena) do weak (malo glutena). Pri nas te klasifikacije ne poznamo in je vsa moka strong. Nizko oz. brez glutenska moka je že na drugih oddelkih ponavadi.
Tip 00 ustreza našim tipom T400 ali T500, strong pa v bistvu velja za praktično vse tipe, ampak ker se pizza dela iz bele moke, je to zopet tip T400 ali T500.
Glede na grobost mletja poznamo mehko in ostro moko. Ostra moka se uporablja, kjer se zrak vmešava v testo (tekoča testa) ali s snegom ali s pomočjo pecilnega praška (biskviti, palačinke, sufleji,...). V pizzo se jo lahko dodaja zaradi rustikalnosti in večje hrustljavosti.

@korenje3

Da, več glutena kot ima moka, več CO2 lahko zadrži in posledično bolj vzhaja. Ko enkrat notranji pritisk preseže moč glutena testo pregarba (prehaja, pade skupaj) in v tem primeru dobiš podplat. Dno pizze mora še vseeno biti zračno, četudi je tanko. Količino CO2 v testu se pa vedno uravnava s količino kvasa. Zato gre v pizzo 0,5% v kruh 2,0% in v pecivo 4%. Prilagajaš na letni čas.

Raptor F16 :: včeraj, 22:34:43

How the... kdo sploh naredi toliko testa ? A je to kakšna fabriška pekarna brez ustreznega odvoza odpadkov ? O.o

Nič takega. Najverjetneje so pozabili dodati sol. Če je kvas v testu in če samo malo stoji, ga ne moreš več popravljati. Če pozabiš kvas ni panike. Je pa res, da se ponavadi tako testo speče in da kmetom za živino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

#000000 ::

Unknown_001 je izjavil:

How the... kdo sploh naredi toliko testa ? A je to kakšna fabriška pekarna brez ustreznega odvoza odpadkov ? O.o



Pomojem je nekdo zaje... in al je naredu preveč al pa preveč vzhaja in so fliknli v kanto, kjer je testo sploh znorelo :)

korenje3 ::

reeves, kvas je živ organizem in se začne množiti ko se hrani. pač recimo 10 ur vzhajanja je enako kot če daš 2x več kvasa in vzhajaš 1 uro... ali nekaj takega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

harvey ::

Je pa res, da se ponavadi tako testo speče in da kmetom za živino.

Nič se ne speče, enostavno na deponijo gre. Večkrat videl v Žitu, ko ne štima kakšna receptura ali pa ko se testira nova linija.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Unknown_001 ::

korenje3 je izjavil:

reeves, kvas je živ organizem in se začne množiti ko se hrani. pač recimo 10 ur vzhajanja je enako kot če daš 2x več kvasa in vzhajaš 1 uro... ali nekaj takega.


Dokler imajo sladkorja dovolj bodo delale na polno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

reeves ::

@korenje3

No shit Sherlock. Ali sem mogoče temu kje oporekal? Nasprotno, še napisal sem, da se vzhajanje regulira s kvasom.

@harvey

Ne vem kaj in kdaj si videl, ampak jaz to gledam že več kot 20 let. In ja, se speče in da/proda kmetom. Isto kot star kruh. Tudi v pizzeriji sem pekel, če sem kaj zajebal.

@Raptor F16

Delale bodo vedno počasneje, zaradi višanja vsebnosti alkohola v testu. Alkohol jih ubija.

Master_Yoda ::

Jaz sem zadnjih par pic naredil z mesanico DESPAR Farina "O" MANITOBA moke in n navadne gladke (ce se prav spomnim sem dam 150g te in 100g gladke) in je res elasticno. Nabavil sem ga v sparu.

Naj bi bila super za kruh, pizze. Iz embalaze:

Moka Manitoba spada med t.i. mone moke in vsebuje vec glutena. Uporablja se zlasti za pripravo mocno naraslega testa, najveckrat v mesanici z ostalimi mokami. Odlicna je za peko kruha, posebno raznih baget, ter dolgo vzhajanih peciv kot pizze ali panettone.

Testo drugace naredim z 200-250g moke, 100-120 ml vode (+-), zlicko soli malo olivnega olja, ter suhim kvasom.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Ok sem naredil eksperiment z moko tip 400 in tip 500. Testo narejeno po istem postopku.
Kruh iz moke tip 500 veliko bolj vzhaja in je na koncu boljšega okusa.
Kruh iz moke tip 400 je bolj kompakten in ima kljub enakemu času pečenja bolj testast okus. Skorja je trša.
PS: kruh iz moke tip 500 je praktično enakega okusa kot kruh iz trgovine. recept: moka, voda, kvas+vzhajanje 0,5h; pregnetenje z dodano soljo, sladkorjem in olivnim oljem+dodatno vzhajanje ~0,5h na pladnju. pečenje na 230°C ~27min, prezračevanje pečice vsakih 7 minut.
prezračevanje pečice je ključnega pomena pri pečenju kruha ali pice, saj naredi debelejšo skorjo na kruhu, pica pa ni vodena.

Za pice bi priporočal cca 30% moke tip 500 in 70% tip 400, samo zato da se dobi ob robu bolj rjavkasto skorjo (kar je tudi indikator kdaj je testo pečeno, to se pa slabo vidi pri moki tip 400).








i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

korenje3 ::

A je kdo že probal peči pico na nerjaveči plošči? To bo moj naslednji poizkus s 15mm debelo ploščo. Nekako sem dobil inspiracijo od "Alex French Guy" na youtube :)

Problem je namreč da se zgoraj sir prej zapeče kot skorja. Trik je seveda da prve 3 minute pečeš samo testo in daš potem gor sestavine... sam to ni to.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

harvey ::

korenje3 je izjavil:

A je kdo že probal peči pico na nerjaveči plošči? To bo moj naslednji poizkus s 15mm debelo ploščo. Nekako sem dobil inspiracijo od "Alex French Guy" na youtube :)

Problem je namreč da se zgoraj sir prej zapeče kot skorja. Trik je seveda da prve 3 minute pečeš samo testo in daš potem gor sestavine... sam to ni to.

Tako je že Napo razlagal v svoji seriji o kruhu in tako tudi peče vse ostale zadeve


Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

borisk ::

korenje3 je izjavil:

A je kdo že probal peči pico na nerjaveči plošči? To bo moj naslednji poizkus s 15mm debelo ploščo. Nekako sem dobil inspiracijo od "Alex French Guy" na youtube :)

Problem je namreč da se zgoraj sir prej zapeče kot skorja. Trik je seveda da prve 3 minute pečeš samo testo in daš potem gor sestavine... sam to ni to.


ja, doma pečeva pice na RF plošči že kar nekaj časa. obnese se zelo dobr. imava dve 8mm plošči. kaj veliko nad to debelino ne bi šou, ker ti potem predolgo traja da se segreje sama plošča. tudi kruh sva pekla na plošči (plus parna posoda na začetku, in se kr obnese, kruh sedaj pečeva v litoželezni posodi.

korenje3 ::

To pečenje kruha s paro je verjetno zato da se lahko napihne preden se skorja strdi?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

borisk ::

tako je, da se skorja na začetku ne zapeče prehitro. enostavni obvoz nakupa parne pečice je, da nekaj minut pred peko na spodnjo rešetko postaviš pekač z neka malega vode, in ga umakneš po kakšnih 10 minut peke. Mislim da ima tudi alex video o peki kruha. Midva vse iz "kislega" testa, na začetku malce traja, ampak hitro osvojiš in rezultat je zelo dober.
 #instalife ;)

#instalife ;)

Magic1 ::

A bo kdo še sam mocarelo začel delat? 8-)
Magic

hammock ::

Da malo ozivim temo... vceraj sem povsem nakljucno jedel eno boljsih pic v zivljenju, in bi rad naredil nekaj podobnega doma. Sama pica je bila brez pelatov, z mascarponejom, pinjolami, slanino in jurcki. Dobro za popizdit, v glavnem.

Ampak najbolj pa me je fasciniralo testo - ultra tanko, max 2mm debeline, povsem enakomerno, premera cca 40cm. Hrustljavo zapeceno.

Tu se pojavi tezava - taksnega testa ne spravim skupaj, vedno je pretogo da bi ga stanjsal na taksno debelino. Katera znamka T500 se najboljse obnese, je to sploh vazno? Bom poskusil s to Manitobo... koliko casa je optimalno vzhajanje?

Glede pekaca - proporocate tanek alu pekac ali bolj masiven zelezni?

echo ::

Tudi če imaš takšno testo, nimaš prave peči :)

Kje si to jedel?

hammock ::

echo je izjavil:

Tudi če imaš takšno testo, nimaš prave peči :)

Kje si to jedel?

To je res, moja pec zmore bogih 240°C, ampak tanko testo pa bom zgruntal :))

Trattoria Boccone na letaliscu v Krakovu, ko prides skozi security control gres levo pa hodis ene 100m. Oceno na guglu imajo sicer samo 3/5, samo pice pa znajo pect!

Vens ::

Sam uporabim ostro domačo moko iz kakšnega mlina. Z laserskim termometrom sem pri svoji pečici ugotovil, da ima spodnji del 300°C, pa čeprav je max temperatura 270°C.
Testo pripravim po Genarovem receptu. Nisem prepričan, ampak zdi se mi, da je point v mrzli vodi.

Tako pizzo torej položim direktno na spodnji grelec predogrete pečice.

hammock ::

Tnx, tole zgleda precej easy. Bom poskusil!

feryz ::

Izgleda da je v Krakowu huda konkurenca med pizami.
Jaz sem bil tu par dni nazaj.
http://www.pizzeriacyklop.pl
Tudi noro dobre pize.

Aquafriend ::

Kaj pa ce imajo v krakovu boljso moko? A veste zakaj so na bledu najbol okusne kremsnite. Zarad domacih sestavin, domaca jajca. Kaj ce ti enak recept ce delas kremsnito iz neokusnih sestavin?

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Verjetno sol.

korenje3 ::


i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Magic1 ::

Aquafriend je izjavil:

Kaj pa ce imajo v krakovu boljso moko? A veste zakaj so na bledu najbol okusne kremsnite. Zarad domacih sestavin, domaca jajca. Kaj ce ti enak recept ce delas kremsnito iz neokusnih sestavin?

Haha, okusne kremšnite, vic stoletja. Sploh pa iz "domačih" sestavin na Bledu... Kdo tebi glavo pere?!? Nekaj zelo močnega more uporabljat.
Magic

Aquafriend ::

Kaj pa teb ni jasno? Na splosno razgledanost mas 0 tock. Splosno znano je, da so kremsnite najboljse na bledu. Dal sem kot primer. Lahko ti dam primer za pico. Najboljso sem jedel na hrvaskem otoku, kjer dobijo dnevno sveze morske sadeze. Pa sem probal skoraj vse ljubljanske picerije.

Zgodovina sprememb…

reeves ::

hammock je izjavil:

Da malo ozivim temo... vceraj sem povsem nakljucno jedel eno boljsih pic v zivljenju, in bi rad naredil nekaj podobnega doma. Sama pica je bila brez pelatov, z mascarponejom, pinjolami, slanino in jurcki. Dobro za popizdit, v glavnem.

Ampak najbolj pa me je fasciniralo testo - ultra tanko, max 2mm debeline, povsem enakomerno, premera cca 40cm. Hrustljavo zapeceno.

Tu se pojavi tezava - taksnega testa ne spravim skupaj, vedno je pretogo da bi ga stanjsal na taksno debelino. Katera znamka T500 se najboljse obnese, je to sploh vazno? Bom poskusil s to Manitobo... koliko casa je optimalno vzhajanje?

Glede pekaca - proporocate tanek alu pekac ali bolj masiven zelezni?

Ko testo zamešaš, ga imej na sobni temperaturi, toliko, da začne kvas delovati. Nato ga imej vsaj 12 ur v hladilniku. Nato ga zopet imej na sobni temperaturi, dokler ne bo postalo dovolj voljno za raztegovanje (uro, dve tri. Odvisno kaj si zamešal).

GrX ::

Magic1 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Kaj pa ce imajo v krakovu boljso moko? A veste zakaj so na bledu najbol okusne kremsnite. Zarad domacih sestavin, domaca jajca. Kaj ce ti enak recept ce delas kremsnito iz neokusnih sestavin?

Haha, okusne kremšnite, vic stoletja. Sploh pa iz "domačih" sestavin na Bledu... Kdo tebi glavo pere?!? Nekaj zelo močnega more uporabljat.


Tudi meni so kremšnite na Bledu TOP... Kaj zdaj????

hammock ::

reeves je izjavil:


Ko testo zamešaš, ga imej na sobni temperaturi, toliko, da začne kvas delovati. Nato ga imej vsaj 12 ur v hladilniku. Nato ga zopet imej na sobni temperaturi, dokler ne bo postalo dovolj voljno za raztegovanje (uro, dve tri. Odvisno kaj si zamešal).

Hvala za input. Kako pa je s tem veckratnim gnetenjem, je priporocljivo? Potem, ko je pocival v hladilniku cez noc, ali ga spet pregnetem ko se segreje, ali direktno raztegnem v palacinko?

TheBlueOne ::

Zame imajo fine pizze v lj v Capriccio (tanke italianske) in Fantom na Koroskem v SG, kjer so IT sestavine in nekaksen Slo IT hibrid. Je pa treba izbrati bolj italianske, ker imajo povsod bolj po slovensko, kar meni pri pizzi ne ustreza.

Kako doma narediti IT pizzo je kar nekaj YT videov, ker recept je naceloma kakor je.

reeves ::

hammock je izjavil:

reeves je izjavil:


Ko testo zamešaš, ga imej na sobni temperaturi, toliko, da začne kvas delovati. Nato ga imej vsaj 12 ur v hladilniku. Nato ga zopet imej na sobni temperaturi, dokler ne bo postalo dovolj voljno za raztegovanje (uro, dve tri. Odvisno kaj si zamešal).

Hvala za input. Kako pa je s tem veckratnim gnetenjem, je priporocljivo? Potem, ko je pocival v hladilniku cez noc, ali ga spet pregnetem ko se segreje, ali direktno raztegnem v palacinko?

Ne, pri pizzah se testa nič ne pregnetuje. Direktno raztegni v veliki količini ostre moke. Pazi, da v kateremkoli delu procesa ne bo testo na zraku. Vedno naj počiva v diht posodi, drugače ti bo naredilo skorjo in testo lahko samo še vržeš stran.
Pregnetuje oz. "šlesa" se samo zelo mehka bela (T400, T500, T850) testa ali temnejša (T1100, T1600), ker vsebujejo manj glutena. S šlesanjem povečaš elastičnost in posledično volumen. Uporablja se samo za kruhe, za peciva ne, ker je to trdi zames.
V industriji je šlesanja malo skoraj nič, ker so testa zaradi avtomatske obdelave trša, ker je časovno potratno in ker se svežino in volumen pridobiva s pomočjo aditivov. Ampak ni isto. Če doma delaš kruh, ga obvezno mešaj mehko in pregneti.

harvey ::

TheBlueOne je izjavil:

Zame imajo fine pizze v lj v Capriccio (tanke italianske).

+1, ja zelo normalne, samo koliko časa bo zdržalo na tisti lokaciji, ki je nekako preroška, da se hitro tam posel zaključi. Sicer pa je čisti hipster trend 2019 - pizze :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pobes ::

Jaz pod 48h-72h vzhajanja v hladilniku ne dobim pravega rezultata. Po treh dneh ležanja v hladilniku in nato 6h vzhajanja na sobni temperaturi raztegnem pico z roko tako da je lahko videt skozi testo. Brez problema Lahko z njo rokujem kot v picarijah. Brez valarja, med pečenjem pa postanejo mehurji okoli da je skoraj vsa votla. Doma ko nimamo 300 stopinj plus, pečemo najprej samo testo in omako cca 4minute, v tem času se testo pravilno naredi in napihne, nato pa ven obložit in nazaj noter da se sir stopi. Poskusite, ne bo vam žal.

hammock ::

Pobes je izjavil:

Jaz pod 48h-72h vzhajanja v hladilniku ne dobim pravega rezultata. Po treh dneh ležanja v hladilniku in nato 6h vzhajanja na sobni temperaturi raztegnem pico z roko tako da je lahko videt skozi testo. Brez problema Lahko z njo rokujem kot v picarijah. Brez valarja, med pečenjem pa postanejo mehurji okoli da je skoraj vsa votla. Doma ko nimamo 300 stopinj plus, pečemo najprej samo testo in omako cca 4minute, v tem času se testo pravilno naredi in napihne, nato pa ven obložit in nazaj noter da se sir stopi. Poskusite, ne bo vam žal.

Zanimivo, katero moko uporabljas ce ni skrivnost?

koyotee ::

Verjetno 500 ce ima polno mehurjev :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

reeves ::

Če se mehurji delajo na robu, potem je testo premehko oz. prehajano.
Če se delajo na sredini pizze je testo še mrtvo (tudi rob se ne naredi).
Tip moke nima veze z mehurji.

korenje3 ::

tip moke ima veze z mehurji, prav tako kot kvasovke.
moka tipa 400 ne bo delala mehurjev v taki meri kot moka tip 500. Kvasovke oddajajo CO2, ki jih glutenska mreža zadrži v testu. moka tipa 400 ima manj glutena, zato bo iz testa izšlo več CO2.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

reeves ::

korenje3 je izjavil:

tip moke ima veze z mehurji, prav tako kot kvasovke.
moka tipa 400 ne bo delala mehurjev v taki meri kot moka tip 500. Kvasovke oddajajo CO2, ki jih glutenska mreža zadrži v testu. moka tipa 400 ima manj glutena, zato bo iz testa izšlo več CO2.

Za začetek, moka T400 ima VEČ glutena kot T500 ;)
Višja številka, več luščin manj glutena oz. jedra semena kjer je gluten.
Pizze se načeloma dela z moko, ki ima čimveč glutena (T400 ali T500. T850 je že polbela moka).
««
6 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227205018 (4468) Eduardo
»

Vprašanje za pripravo kruha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514245 (1439) Tody
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145522 (8728) MArkusPrimus

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451866 (31739) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531182 (17355) joze67

Več podobnih tem