» »

Kako živeti s 700 eur?

Kako živeti s 700 eur?

«
1
2

JanezNovak21 ::

Pozdravljeni.
Nekaj let nazaj sem naredil veliko neumnost - kaznivo dejanje. Skrajšana zgodba je da sem družbeni dolg že poravnal ostal pa mi je finančni. Gre kar za veliko denarja. FURS se mi je vsedel na račun in naslednjih 20 let bom dobival minimaln placo. Se pravi ker sem star 35 bo to trajalo do mojega 55 leta. Drugače sem samski v najemniskem stanovanju in z pravzaprav povprečno plačo v Sloveniji in sluzbo ki jo zelo rad delam in obvladam.

715 izplačanih evrov pa moram delit na:

najemnino in stroške stanovanja
Hrano
Obleko
Prevoz na delo
'zabavo'
Investicije

Te številke mi enostavno ne gredo skozi. Najtežja je seveda najemnina, stroški stanovanja in prevoz na delo.
Ali ima kdo kakšne konkretne primere stanovanj v Mariboru ali okolici z nizko najemnino in stroski? Kako se vozit v službo 20 km v eno smer? Javni promet enostavno ne obstaja v mojem primeru. Kako tisti ki dobivate minimalca zivite?

Kako priti ven iz te godlje kako biti optimističen? Kako ne biti depresivn naslednjih 20 let?

Vem. Sam sem si kriv. Vseeno vprasujem za nasvete. Najbolj me je strah da bi moral pustit službo. Zelo rad delam in edino takrat pozabim na vse probleme.
  • zaklenil: bluefish ()

A110 ::

Lahko si najdeš še dodatno službo. Lahko greš živeti v stanovanje s cimri, torej imaš samo sobo, ostalo si deliš, kot recimo študenti. Ali ni drugače da lahko kazen tudi odplačuješ z družbeno koristnim delom oz zaporom? 1 dan zapora je enako 100e, 1 ura dela pa 10e.

feryz ::

Če si samski, ne bi smel imeti problemov. Jaz trošim zase mnogo manj. Zadnji dve postavki lahko mirno izpustiš, jasno.
Civilna tožba in družbeno koristno delo? Ni šans.

Če nimaš nič, prekini delo in razglasi osebni stečaj. Druge rešitve ni. Če si kaj lastiš, pa še ta ne pride v poštev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Slopek ::

Zakaj mu nisi predlagal ženitve? Bogate seveda.
Kakšni cimri? Ne moreš do 55leta živeti s cimri.
Narediš napako in je jeba. Res jeba. Si ne predstavljam sploh.

IL_DIAVOLO ::

Preselis se v Avstrijo.

PacificBlue ::

Investiraj prosti čas v znanje, da si izboriš boljšo pozicijo na trgu dela in si najdeš bolje plačano službo.

Utk ::

Zakaj, da bo vrnil malo več, na račun pa dobil glih tako minimalca?

Slopek ::

Služb za minimalca, pa da je še delo samo nevarno, se sploh ne splača opravljat. Lahko narediš eno karafeko in boš iskal drugo službo, da boš lahko odplačeval greh iz prejšnje. Nesreče se pa dogajajo. Se naredi, še tako previdnemu in vestenemu delavcu.
Kader na minimalcu ga v glavnem najebe. Potrošni materijal.

Mogoče res Avstrija, če te tukaj nič ne zadržuje.

Mato989 ::

Pa kaj si prav dolžen FURSu ali si dolžen kr nekaj, ker če tak pol osebni stečaj... če si pa FURSu pol pa jeba...

Kaj to pomeni 20 let... a to si naračunal glede na današnjo plačo ki ti jo trgajo (oz. del tega) Ker če nič drugega se lahko nadejaš dviga minimalca kar pomeni da ti bo najverjetneje po zakonu o davčnem postopku namesto 714 že naslednji mesec oz. marca ostajalo cca. 820€+ kar je že bolje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sba ::

A ste si vi prebral, kaj je OP napisal? Prejema povprečno plačo, ampak mu vso razliko nad minimalcem pobere FURS.

Predpostavljam, da če boš zaslužil več, ti bodo več tudi vzeli in bo posledično dolg prej odplačan.

Samsko življenje je sicer najdražje, ker si ne deliš nobenih stroškov, po drugi strani pa tudi ženska nekaj stane... Ostane ti še dodatno delo na črno, kar pač ne moremo predlagat. Do izboljšanja situacije pa boš očitno moral živeti minimalno (star avto, poceni obleke in manj zabave), kar so posledice (kazen) preteklih dejanj.

Edit: Me je sicer Mato989 prehitel, pa vseeno.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sba ()

Mato989 ::

Glej, če je res 20 let... bi jaz spokal nekam kjer roka FURSa ne seže in je to to...

Edina varianta da ostanem če sem samski in mam dolg oz. blokado 20 let do 55tega bi bla če bi bil v JU/JS in bi mel lagan šiht... pol bi pač probal najt roommate pa je to to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sbawe64 ::

Te številke mi enostavno ne gredo skozi. Najtežja je seveda najemnina, stroški stanovanja in prevoz na delo.

Kupiš neko parcelo, postaviš gor prikolico/avtodom, voda, elektrika od sosedov ali samooskrba.

prevoz na delo

Koliko km imaš do službe ? Kakšne stroške imaš sedaj ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Pimoz ::

Zakaj ne osebni stečaj?

shadeX ::

Sba je izjavil:


po drugi strani pa tudi ženska nekaj stane...



Dobro folk kaj vi kadite? Ženske se znajo same preživljat in če ne iščeš ravno "sponzoruše" lahko v dveh greš skozi življenje povsem spodobno (vsekakor bolje kot če greš sam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Slopek ::

shadeX je izjavil:

Sba je izjavil:


po drugi strani pa tudi ženska nekaj stane...



Dobro folk kaj vi kadite? Ženske se znajo same preživljat in če ne iščeš ravno "sponzoruše" lahko v dveh greš skozi življenje povsem spodobno (vsekakor bolje kot če greš sam).

Ženske se navdušujejo nad tipi, z zgodbo only 800€ za naslednjih 20 let.
Ampak prava ljubezen itak nima ovir an.:))

Pimoz ::

Ženske se znajo same preživljat

True. Dokler ne ugotovijo, da jim lahko nekdo drug nekaj plača. Niso samo ženske take - imaš tudi moške "kolege".

in če ne iščeš ravno "sponzoruše"

Ni treba iskat. Pridejo same.

lahko v dveh greš skozi življenje povsem spodobno

Ja in ne.

(vsekakor bolje kot če greš sam).

Definitivno ne.

Se strinjam, da je življenje v paru cenejše, če se pravično delijo stroški. Na žalost opažam, da se pri večini ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

Slopek ::

Primoz to velja na začetku. Potem te stvari o delitvi niso tako pomembne. Eden lahko zboli, izguba službe.....

Pimoz ::

Primer A: Deliš tako, da vsak plača sorazmerni del stroškov glede na višino njegove plače.
Primer B: Deliš tako, da vsak plača polovico stroškov.
Primer C: Plačuje tisti, ki prvi zagrabi položnico (ali vse ostane neumne metode, ki se na dolgi rok izkažejo kot izredno biased)

Potem te stvari o delitvi niso tako pomembne.

Ja in potem imaš nesrečne moške, ki se zapirajo v garažo in ženske, ki skrivajo da so bile na pedikuri. Poznamo te primere. Ampak na zunaj vse štima in vse je pošteno razdeljeno. Rekel ne bo pa nihče nič.

Eden lahko zboli, izguba službe.....

To so pa izjemne situacije. Ne moreš temeljit nekega normalnega življenskega dogovora na tem. Normalno, da se nikoli s partnerjem ne boš pogovarjal kaj bo, če slučajno zboli za rakam, dokler se to mogoče resnično ne zgodi.

Da se vrnem na temo:
Zakaj ne osebni stečaj? Ali to ne gre če si dolžan FURSu? Ali ni tako, da bi bilo manjše obdobje kot 20 let?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

Unilseptij ::

Žal je sistem tak, da ni izhoda, ki bi bil moralno in etično "čist". Naredi pač to, kar dela večina... delaj postrani na črno za dodatnih par 100 EUR na mesec neobdavčenega več. Morda lahko menjaš službo, tako da boš imel manjšo plačo :D in morda več časa za postranske dejavnosti... Osebni stečaj ni opcija, če lahko plačuješ obveznosti.

ajdov ::

socialna + subvencionirana najemnina + delo na črno

Unilseptij ::

jah, samo to ima svoje slabosti... kaj bo pa na stara leta? Glej tudi s pozitivne plati... veliko jih živi enako ali slabše, pa niso naredili nobene take napake... čeprav je to bolj slaba tolažba, vem.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Naajbolje verjetno res da ali se izselis, si najdes nekoga za deliti stroske, se naredis nekaj na crno popoldne/za vikende. Poznam pa tudi primere ko so na dan ko dobijo placo sli med malico takoj na bankomat da so celo dvignili preden so jim ji pobrali

Baja ::

Kdo je upravičen za osebni stečaj?

Vsaka fizična oseba, ki ima v Sloveniji stalno ali začasno prebivališče gre lahko v osebni stečaj. Če ga ta nima, je dovolj, da ima v Sloveniji premoženje. Drugi pogoj je, da je oseba insolventna, kar pri upravičncu za osebni stečaj pomeni, da s svojimi obveznostmi zaostaja vsaj dva meseca v trikratniku njegovih prihodkov,pri brezposelnnih osebah, pa mora imeti dolgov vsaj za 1.000 EUR.


glede na zgornje bi se jaz vsekakor pozanimal kako je z osebnim stečajem.

ubermensch ::

JanezNovak21 je izjavil:

Pozdravljeni.
Nekaj let nazaj sem naredil veliko neumnost - kaznivo dejanje. Skrajšana zgodba je da sem družbeni dolg že poravnal ostal pa mi je finančni. Gre kar za veliko denarja. FURS se mi je vsedel na račun in naslednjih 20 let bom dobival minimaln placo. Se pravi ker sem star 35 bo to trajalo do mojega 55 leta. Drugače sem samski v najemniskem stanovanju in z pravzaprav povprečno plačo v Sloveniji in sluzbo ki jo zelo rad delam in obvladam.

715 izplačanih evrov pa moram delit na:

najemnino in stroške stanovanja
Hrano
Obleko
Prevoz na delo
'zabavo'
Investicije

Te številke mi enostavno ne gredo skozi. Najtežja je seveda najemnina, stroški stanovanja in prevoz na delo.
Ali ima kdo kakšne konkretne primere stanovanj v Mariboru ali okolici z nizko najemnino in stroski? Kako se vozit v službo 20 km v eno smer? Javni promet enostavno ne obstaja v mojem primeru. Kako tisti ki dobivate minimalca zivite?

Kako priti ven iz te godlje kako biti optimističen? Kako ne biti depresivn naslednjih 20 let?

Vem. Sam sem si kriv. Vseeno vprasujem za nasvete. Najbolj me je strah da bi moral pustit službo. Zelo rad delam in edino takrat pozabim na vse probleme.


Bo treba narediti dober budget.

1. Stanovanje. Dobro, da je si v MB, kjer so cene najema dokaj nizke. Priporočam ti, da si najameš sobo v katere najemnino so vkjučeni tudi že stroški. Npr. nekaj takega: https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...
2. Hrana. Naredi si jedilnik na tak način da boš dosegel vse kalorije, ki jih rabiš, predvidevam da tam med 2000-2500 kcal za odraslega moškega, na kar se da poceni način. Ciljaj na 5 eur na dan, da boš za hrano porabil samo 150 eur na mesec. Naj jedilnik temelji na:
* OH: makaroni, riž (kupi si kuhalnik riža za 20 eur, olajša ti življenje), ovseni kosmiči, kupi si avtomat za peko kruha in si sam peči kruh.
* maščobe = easy kalorije: olivno olje, maslo, arašidi
* beljakovine: mleko, jajca, fižol, leča, sirotka, cenejši in mastni kosi mesa (npr. piščančja stegna, svinjina), kakšne paštete. Meso kupuj samo kadar je v akciji in ga zamrzni na dolgi rok.
* vitamini: zamrznjena zelenjava, špinača, sezonsko sadje brez kakšnih posebnih znamk
Kupuj samo v europsinu, hoferju, lidlu. Če se ti da si lahko narediš tudi tiste spar kartice in potem izdelke kupuješ vsak teden na akcijo. Probaj ciljati na tak jedilnik, da boš na dan porabil max. 5 eur za hrano, ne bi smelo biti težko. Tako boš na mesec porabil samo 150 eur za hrano.
3. Prevoz. Javni prevoz! Res dvomim, da ga nimaš. Če je to res se dogovori s kakšnim kolegom, da te vozi in mu daj za bencin. Ali pa prišparaj nekaj denarja, da si kupiš kaj v tem cenovnem rangu. Na primer: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Ampak jaz bi se avta izogibal dokler lahko, je nepotreben strošek. Preseli se v bližino službe, če je to mogoče, da boš lahko hodil s kolesom.
4. Obleke. Ne rabiš, nosi tisto kar imaš. Če res kaj nujno rabiš kupi samo v Primarku in podobnih poceni trgovinah.
5. Zabava. Ne rabiš. Raje prišpraj kar se da več in odplačaj ta dolg čimprej.
6. Investicije. Boljša ideja, ampak zate je po moje prioriteta, da čimprej odplačaš ta dolg. Šparaj kolikor se da in vse daji v ta dolg, da se boš znebil te zanke okoli vratu.
7. Ostalo: kupi si mašinco za lase in se striži sam na balin, prišparaš vsak mesec 10 eur. Prodaj telefon če imaš kaj dragega in si kupi nek poceni huawei/xiaomi. Preidi na najcenejši telefonski plan kar lahko, prav tako za internet. Najdi kakšno dodatno službo in vse dajaj v dolg, da ga čimprej poplačaš. Edit: če še nimaš odpri račun na kakšni zastonj spletni banki, kot je N26/Revolut, da ne plačuješ oderuških stroškov vodenja in provizij slovenskih bank. Če si zdrav, se lahko za nekaj časa odjaviš od dodatnega zavarovanja saj ti osnovno pokrije načeloma vse kar rabiš (to je lahko zelo riskantno, tako da pazi!), odjavi se od RTV, kabelskih televizij in ostalih nepotrebnih stroškov. Res kar se da šparaj na vsem.

Povprečna slovenska plača je cca 1180 eur. Če ti ostane 715 eur, pomeni, da vzamejo 465 eur vsak mesec. Če ti to vzemajo naslednjih 20 let pomeni, da si dolžen cca. 112k eur. S temi nasveti, ki sem ti jih dal, porabiš za stanovanje in hrano skupaj 300 eur, recimo da ti dam še 100 eur manevrskega prostora za ostale stvari. Torej na mesec boš porabil cca. 400 eur. Ostane ti cca. 300 eur. Če boš vse to dajal v odplačilo dolga, boš na mesec odplačeval (465 + 300) = 765 eur na mesec dolga. Torej boš dolg odplačal v 12 letih, in ne 20 letih. 8 let življenja pridobiš na tak način. Če si najdeš nek dodaten vir zaslužka (kot so tudi drugi predlagali), je lahko vse skupaj še hitreje. Ciljaj, da boš odplačal v 10 letih, da imaš še kaj od življenja, torej moraš dajati 930 eur na mesec v to, če najdeš še kak način da na mesec zaslužiš 165 eur je to izvedljivo in boš dolg odplačal v 10 letih. Mogoče kakšno delo hišnika, čistilca, pomivanje posode, dostava pic med vikendi?

Ne obupaj in želim ti vso srečo.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Najdi si drugo službo da ti izplačajo min.plačo + ostalo na roko.

D3m ::

Kako živeti s 700 eur?


Tako, kot moj foter s 520 EUR penzije.

Skromno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zobnik ::

D3m je izjavil:

Kako živeti s 700 eur?


Tako, kot moj foter s 520 EUR penzije.

Skromno.


in 50.000 ljudi s socialno 300-400 evrov

gost987 ::

Verjetno ima ta dolg neko vsoto. Predlagam ti, da probaš imeti čim boljšo plačo da dolg predčasno odplačaš.
[url=http://www.zasebnidetektiv.si/]

sbawe64 ::

D3m je izjavil:

Kako živeti s 700 eur?


Tako, kot moj foter s 520 EUR penzije.

Skromno.

Ima lastno nepremičnino ali je v najemu ?
2020 is new 1984
Corona World order

D3m ::

Tko med nami OP.

What did you DO?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mirancar ::

JanezNovak21 je izjavil:

Pozdravljeni.
Nekaj let nazaj sem naredil veliko neumnost - kaznivo dejanje. Skrajšana zgodba je da sem družbeni dolg že poravnal ostal pa mi je finančni. Gre kar za veliko denarja. FURS se mi je vsedel na račun in naslednjih 20 let bom dobival minimaln placo. Se pravi ker sem star 35 bo to trajalo do mojega 55 leta. Drugače sem samski v najemniskem stanovanju in z pravzaprav povprečno plačo v Sloveniji in sluzbo ki jo zelo rad delam in obvladam.

715 izplačanih evrov pa moram delit na:

najemnino in stroške stanovanja
Hrano
Obleko
Prevoz na delo
'zabavo'
Investicije

Te številke mi enostavno ne gredo skozi. Najtežja je seveda najemnina, stroški stanovanja in prevoz na delo.
Ali ima kdo kakšne konkretne primere stanovanj v Mariboru ali okolici z nizko najemnino in stroski? Kako se vozit v službo 20 km v eno smer? Javni promet enostavno ne obstaja v mojem primeru. Kako tisti ki dobivate minimalca zivite?

Kako priti ven iz te godlje kako biti optimističen? Kako ne biti depresivn naslednjih 20 let?

Vem. Sam sem si kriv. Vseeno vprasujem za nasvete. Najbolj me je strah da bi moral pustit službo. Zelo rad delam in edino takrat pozabim na vse probleme.

očitno je troll tema, ampak če bo koga zanimal, obstaja razglasitev osebnega bankrota, ki je temu namenjen. Če prav razumem razglasiš bankrot in upniki se usedejo na tvoj račun in premoženje. Ker nimaš nič si v roku 1-2 let odpisan vseh dolgov, še zmeraj ti pa pripada ta minimalec. Nato začneš na novo in preteklost je za tabo

to je teorija, nimam izkušenj

Rias Gremory ::

Ja, povej kaj si naredu!


'zabavo'
Investicije

Bo treba črtat, žal.

Strinjam se z @PacificBlue.

Ena varianta je, da začneš gojiti čili.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Barakuda1 ::

D3m je izjavil:

Kako živeti s 700 eur?


Tako, kot moj foter s 520 EUR penzije.

Skromno.


+1
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Gagatronix ::

Samski s 700 na mesec ne mores prezivet. Ma ti si ko Pahor, ki na mesec komaj sfolga s tremi jurji!

IL_DIAVOLO ::

S položnicami za 200 evrov napram položnicam za 500 evrov je pa velika razlika. Minimalka z najemnino lahko funkcionira samo, če imaš partnerko/partnerja.

Period

Barakuda1 ::

Gagatronix je izjavil:

Samski s 700 na mesec ne mores prezivet. Ma ti si ko Pahor, ki na mesec komaj sfolga s tremi jurji!


Me prav zanima, kaj mislite, koliko takšnih naših državljanov imamo?
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Gagatronix ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

S položnicami za 200 evrov napram položnicam za 500 evrov je pa velika razlika. Minimalka z najemnino lahko funkcionira samo, če imaš partnerko/partnerja.

Period


Pa poskrbi da ne bos mel poloznic za 500.

Kvinta ::

Priporočam ti, da si najameš sobo v katere najemnino so vkjučeni tudi že stroški. Npr. nekaj takega: https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...


Mam med drugim eno 2 sobno stanovanje v obnovljenem starejšem bloku v Mb pa plačujem 150€ vseh stroškov tak ,da soba za 150€ absolutno predrago sobe so tam od 60€ pa do 100€ največ.

socialna + subvencionirana najemnina + delo na črno


Točno tak.

Osebni stečaj ne gre v tem primeru al pa bi recimo šel samo moraš bit vsaj Furlan

715 izplačanih evrov pa moram delit na:

najemnino in stroške stanovanja
Hrano
Obleko
Prevoz na delo
'zabavo'
Investicije


Vse to gre pa še ostane ti ena malenkost samo vprašanje če si ti pripravljen tak živet.
A.C.A.B

D3m ::

Ženske ljubijo barabe.

Probaj eno dobiti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrihajaNodi ::

D3m je izjavil:

Ženske ljubijo barabe.

Probaj eno dobiti.


Sam ne brez kesa. Risk / reward mora med ok razmerje.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ahhh Nodi. Bo ona zalagala.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrihajaNodi ::

D3m je izjavil:

Ahhh Nodi. Bo ona zalagala.


Sure. Ogromno je takih, ki sam cakajo na to.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

LukiYo ::

Kaj pa absolutno zastaranje dolga, ali ni 10 let.

Je pa tako dolga doba, v kateri ne moreš delat ne kariere (ker ti vse vzamejo), ne česa prihranit za stara leta, ne lastiti si česarkoli (še vozila ne), neke vrste suženjstvo...

Kayzon ::

Nisi prestar da se izucis za kej novega,ter posledicno sluzis vecje denarce.

HitraSperma ::

Pojdi nekam na financno svetovanje, enemu mojemu frendu so kar pomagali pri Vezovisek v LJ
fgdsfjk

Rias Gremory ::

Če je kakšen altruist (bolj ne) med našimi kripto trejderji ti lahko kaj nakaže.

Also, če je dolžen FURSu potem je bil verjetno gospodarski kriminal. Lahko bi naredil kakšen webinar "Davčna optimizacija z Janezom Novakom".

Še bolj resno: Nimam pojma če je možno, ampak jaz bi probal da se z FURSom dogovoriš za neko bolj znosno odplačevanje. Jaz bi se pozanimal v to smer, da si malo zmanjšaš mesečni obrok. Pa mogoče da jim na vsak X interval, ko se finančno malo pobereš, nakažeš nek "flat" znesek (npr. 1k€) in s tem pokažeš da se res trudiš odplačati.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

val46 ::

Dobro vas trola ta Janez Novak :) Prijava danes, 20 min kasneje ta zapis, po ne vem, morda 40ih odgovorih, pa niti ene same replike iz njegove strani. No, morda obtožujem po krivem, ker so mu v tem času morda že izklopili internet ;)

Če je pa karkoli res od napisanega, mu bo dosti več in bolje svetoval kak pravnik(glede osebnega stečaja in podobnih pravnih zadev) ali pa nenazadnje kak csd, kjer mu lahko svetujejo glede subvencioniranega stanovanja in ostalih stvari. Aja, pa razni rdeči križi in karitasi tudi lahko kaj pripomorejo, če druzga ne, vsaj s kakim paketom hrane. Veliko se da postorit, sam treba je bil malo aktiven pri iskanju pomoči. Tu na forumu mu bo razen kake moralne podpore bolj težko kdo pomagal.

Vetrolov ::

Če OP kaj potolaži, moj foter je izsilil dom za upokojence in bom do svoje penzije imel plačo koliko znaša meja socialne varnosti, trenutno 618e na mesec oz. če ko mogoče povišajo malo več, kar nad tem zneskom zaslužim gre za dom za upokojence, ki stane za moj delež 1000e na mesec. Če bi za sebe rad imel minimalno plačo rabim 1700e neto plače. Tako da moj edini nasvet - čim dalj stran od CSD, ker bodo naredil kar je najslabše za tebe.

scythe ::

LukiYo je izjavil:

Kaj pa absolutno zastaranje dolga, ali ni 10 let.

Je pa tako dolga doba, v kateri ne moreš delat ne kariere (ker ti vse vzamejo), ne česa prihranit za stara leta, ne lastiti si česarkoli (še vozila ne), neke vrste suženjstvo...


Če se je strinjal s kaznijo, potem ne bo nič zastaralo.

D3m ::

OP??
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802100021 (66197) Baja
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978217781 (88340) kamiKaZaA
»

Denarno nadomestilo po končani diplomi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528466 (6879) Meizu
»

prekinitev najemne pogodbe, pravice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517853 (6181) xsum1
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22035156 (29435) sidd

Več podobnih tem