» »

LCD LED TV z USB

LCD LED TV z USB

Ashrack ::

Zanimam se za nakup ~40" tv.
TV bi primarno predvajal MKV filme.
TV mora tudi podpirati branje podnapisov iz MKV streama ali pa kot SRT fajla.
Na ta TV bi bil pa priklopljen zunanji disk kjer bi bili vsi HD filmi gor.
Na TV bi bili priklopljeni 5.1 zvocniki.

Kater TV se priporoca?
....
  • spremenilo: Ashrack ()

Anney ::

Da neboš imel težav s samim TV-jem, ti priporočam nakup multimedijskega predvajalnika (WDTV Live, Xtreamer,....), pa tega priklopiš na katerikoli tv , ki ga boš kupil. Se bolj splača, kot potem spreminjat zvok datotekam, dodajat sube prave, itd.
Edino munus tukaj je dodaten strošek 80-120€ odvisno kaj pač vzameš.

Ashrack ::

anney
kaj te TVji na splosno tako slabo podpirajo take stvari?
....

madog ::

aaaa... JA. se bolj splača to kar ti je rekel anney, pa še preko mreže lahko mečeš filme gor na disk.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

Yossarian ::

Jaz imam Samsunga C652. Izpolnjuje skoraj vse tvoje zahteve, le za zvočnike ima samo optični izhod in iz mkv streama ne podpira podnapisov, temveč morajo biti le ti pač priloženi. Zato pa podpira DTS zvok, kar ostali TV-ji ne podpirajo, saj je samo Samsung kupil DTS licenco.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

SkyEye90 ::

Prijatelju sem svetoval Sansunga ravno zaradi tega, ker podpira DTS. A žal še vedno ne zna prebrati 20% .mkv filmov, piše da video zapis ni podprt. Toliko o vgrajenih predvajalnikih. Sem ter tja za kakšne slike ali video so, za ljubitelje filmov vsekakor ne. Priporočam nakup zunanjega predvajalnika, cene so pod 100 evri :)

Ashrack ::

Kaj pa ta varianta, da imam HP Probook 4330s laptop preko HDMI na TV zvezan.
Potem pa lahko predvajam vse kar hocem, kajne?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Anney ::

Da, vse kar probook prežveči.:)

Ashrack ::

Super. Pol bi sel pa kar s to varianto.

Kaksen TV morm potem gledat da mi bo predvajal 5.1 zvok na zvocnike?
....

SkyEye90 ::

Če boš predvajal preko laptopa, potem boš zvočnike priklopil na laptop in ne na TV.

Ashrack ::

Raje bi na TV saj bi se na TVju tud amisova IPtv predvajala. Poleg tega se mi pa zdi da probook ne podpira 5.1 saj ima samo spekears ter mic vtikaca
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

SkyEye90 ::

Glej, če bi rad 5.1 zvok, ki je v .mkv formatu, ga moraš nekako pripeljat na TV in naprej na zvočnike. Torej, ali preko HDMI (če ti grafična kartica omogoča pošiljanje digitalnega zapisa zvoka preko HDMI), ali preko drugega 5.1 izhoda iz računalnika (večinoma je to spdif).

Če ti uspe iz PC-ja zvok spravit preko HDMI v TV, potem se ti pojavi težava pri TV-ju. Če TV tega zvoka ne zna prebrat (recimo DTS), potem ga tudi ne bo pošiljala naprej na zvočnike, ki bodo priklopljeni nanjo.

Ja, vsekakor se zadeva zakomplicira. Vzami en WDTV naprimer za 80 evrov in bo predvajal vse, vse tekoče, pa še PC-ja ti ne bo potrebno vlačit sem ter tja.
Z vsakega pogleda je to najboljša rešitev.

Ashrack ::

Kako pa je s temi WDTVji in podobnimi.

1.Znajo preko mreze FUL HD filme predvajat?
2. Se lahko previja FUL HD filme?
3. Znajo podnapise ki so v MKV streamu ter tudi tiste ki so v .srt fajlu predvajat?
4. Ce je .srt podnapis ali ga zazene skupaj z filmom ce je le film v istem direktoriju ter tudi z istim imenom?
....

Anney ::

1.DA
2.DA
3.DA
4.DA

5. + vse ostalo (beri na njihovi uradni strani)

Nabavi, nebo ti žal. (malo denarja velko muzike):)

-valvoline- ::

Novejši LGjevi tvji berejo vse kar daš na usb.Brezveze kupovat nekih zunajnih škatlic ko lahko dobiš tv ki predvaja vse.
Evo tale LG ima digitalni audio izhod in bere vse:
http://www.mimovrste.com/artikel/135001...

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

Kje piše da podpira DTS? Jaz imam tudi pri LG-ju digitalni optični izhod. A kaj ko tja pošilja le stereo ali pa AC3 kodiran signal. Pri vseh ostalih 70% filmih pa zvoka ni ne na TV-ju, niti ga ne pošilja na tisti njihov digitalni izhod :)

-valvoline- ::

Hm,glede DTSa je res jeba mislim da je prepovedan za TVje.Če se ne motim nekateri najnovejši modeli LGja in samsunga podpirajo DTS,čeprav neuradno in brez dovolenja.Najboljše testirat pred nakupom. Al pa iščeš mkvje z AC3 ali AAC zvokom.

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

Če bi prebral pol ekrana višje, smo ravno to debatiral. Samsung ima kupljeno licenco DTS in ga zato lahko vgrajuje. Še vedno pa preverjeno ne prebere več kot 20% filmov, ki sem jih testiral. Zakaj bi iskal filme brez DTS, ko pa jih je večina ravno z DTS? Potem pa ti nebi delala recimo slika, podnapisi.?
Mislim, da lahko vsak potrdi, da vgrajeni predvajalniki žal niso namenjeni ljubiteljem filmov iz razlogov od A - Ž. Pri škatlicah pa težav s formati ni. Raje kupi za 100 evrov cenejši televizor in jih nameni za predvajalnik. Še nobenemu ni bilo žal :)

Anney ::

Se popolnoma strinjam.

Ashrack ::

Sm precekiral WDTV ter tudi XSTREAMER in nobeden od njiju me ne bi predvajal 5.1 surround na teh zvocnikih ki imajo analogni 3 cince za vhod za 5.1 zvok:
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
OPazil sem tudi da LCD 40"+ TVji prav tako nobeden nima analognega 5.1 audio out.

Potem teh zvocnikov sploh ne morem uporabiti za 5.1 sound za gledanje TVja. Kajne?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

SkyEye90 ::

Imaš zvočnike, ki nimajo svojega lastnega dekoderja. Torej moraš do njih pripeljat že odkodiran 5.1 signal po 6 chinch priključkih (3 banancah).
WDTV in Xtreamer žal ponujata le neodkodiran (direkten) digitalni izhod. Kateri predvajalniki bi ponujali odkodiran signal pa nevem.. Računalnik naprimer, ki vsebuje 5.1 kartico in ima možnost nastavitve odkodiranega signala preko 3 bananc.

Spet se srečamo s težavami in spet moj nasvet vsem, ki mislite uživat v HD filmih z dobro sliko in pravim 5.1 surround zvokom:
kupite FullHD televizor na katerega priklopite zunanji medijski predvajalnik (priporočam WDTV Live), sliko speljete preko HDMI na TV, zvok pa preko optike (digitalnega izhoda) na AV receiver. AV receiverji niso poceni, a spet smo tam - predvajajo praktično vse zvoke, imajo nešteto opcij vhodov, izhodov, nanj priklučite katerekoli zvočnike. Sodobni AV receiverji imajo tudi HDMI vmesnike, tako da vse predvajalnike, konzole itd. priklučite nanj, potem pa vse skupaj še na TV. Za zvok bo poskrbel AV receiver, sliko pa bo pošiljal naprej na TV. Rešitev ni najcenejša, a je verjemite najboljša, najbolj udobna in tudi dolgotrajna :)

popster ::

ja LGji berejo vse tudi podnapise.

Anney ::

Preostane ti še tale zadeve (jih je več), če ti je reciver drag, je pa res najboljši način.

http://www.amazon.com/Digital-Audio-Ana...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4...

Kako se zadeva obnese pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Yossarian ::

SkyEye90 je izjavil:

Še vedno pa preverjeno ne prebere več kot 20% filmov, ki sem jih testiral.:)

Ne vem, kakšne filme ti gledaš, moja izkušnja je ravno nasprotna: do zdaj je Samsung prebral praktično vse, kar sem hotel gledat (po letu in pol uporabe).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ashrack ::

Anney je izjavil:

Preostane ti še tale zadeve (jih je več), če ti je reciver drag, je pa res najboljši način.

http://www.amazon.com/Digital-Audio-Ana...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4...

Kako se zadeva obnese pa ne vem.

te pretvorniki so samo za stereo.
....

Ashrack ::

SkyEye90 je izjavil:

Imaš zvočnike, ki nimajo svojega lastnega dekoderja. Torej moraš do njih pripeljat že odkodiran 5.1 signal po 6 chinch priključkih (3 banancah).

hipoteticno:
si lastim WDTV na katerm bi predvaja full hd movie z dts zvokom.
WDTV je priklopljen na LG TV 42" kateri kakor sem zasledil nimajo DTS dekodrinika.

Potem v tem primeru sploh ne bi bilo zvoka na TVju saj TV ne bi znal DTS streama odkodirat ki ga dobi od WDTV?
....

borut_p ::

Tudi sam se poslužujem priklopa tv preko mreže na comp. Imam 42" lg ld750(lcd). Trenutno imam pa na testu še 47"LW430s(led).

Stanje je naslednje:
- nobena ne dekodira DTS kar je že nekdo omenil, samsung slednje podpira
- nobena ne zna dobro predvajati iz USB, saj je očitno prenos prešvoh in pri obeh slika šteka (predvajal 720p)
- pri prenosu iz comp po mreži (preko nero serverja)
- prva predvaja podnapise (.srt) tudi s šuminiki druga brez šumnikov
- prva ima težave pri razvlečenju slike (če ožje kot 16:9 jo raztegne), druga ima možnost slednje nastaviti

Torej, da bi imel v TV direkt priklopljeno za moje pojme ni dobra izbira. Meni še najbolj sede, na COMP zagnat film, ter ga preko hdmi povezat na TV. Takrat dela vse kot mora, zvok imam pa priklopljen preko s/pdif na stolp.
Lep pozdrav.

SkyEye90 ::

Ashrack, točno tako, zvoka nebi bilo. Opcija je, da bi ga pripeljal iz WDTV v TV preko dveh chinchev, stereo. WDTV ponuja analogen izhod le v stereo načinu, kot tudi Xtreamer in podobne škatlice, žal.
Pretvornik, ki ga je omenil anney je iz digitalnega spdif v stereo chinch, to načeloma zna tudi WDTV live (izhod ima preko neke svoje banance, potem pa se razcepi na stereo chinch, zato na slikah chinch izhoda ni vidnega).
Torej, če želiš imeti le zvok (ti zadošča stereo), potem lahko tvoje zvočnike preko dveh chinch priklopiš tudi direktno na WDTV. 5.1 prostorski zvok pa s tvojimi zvočniki ni zvedljiv, ker TV-ji kot je meni znano nimajo analognih izhodov za več kot le stereo signal.
Sicer pazi, tudi če bi TV imela te izhode in DTS zvoka nebi podpirala, ravno tako nebi pošiljala zvoka naprej na zvočnike.

Opcija, kot jo je omenil borut_p je tudi ok, vendar za 5.1 zvok moraš spet imeti PC z mižnostjo SPDIF in zvočnike/stolp z dekoderjem, ali zvočno kartico z analognimi izhodi. Slabost te opcije pa je, da moraš stalno prižigat PC..meni opcija ni bila všeč, zato sem vzel WDTV.
In še nekaj, pri ogledu filma preko PC-ja moraš uporabljati pravo osvežitev, pravi predvajalnik, v kolikor želiš res tekočo sliko (za napredne uporabnike). WDTV avtomatsko nastavi osveževanje TV-ja na 24hz, v kolikor ima film 24FPS. No, če ne veste o čem govorim, to enostavno spreglejte, ker nekateri tega trzanja slike ne opazijo.

yossarian, Samsunga ima kolega, tako da nisem testiral, kaj je vzrok, da nekaterih video zapisov TV ne zna prebrat. Možno je, da so pakirani z različnimi verzijami programa mkvmerge. TV je stara pol leta, mogoče so zadevo kaj posodobili in je sedaj rešeno, ampak njemu kljub zadnji posodobitvi nekateri filmi še vedno ne delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

borut_p ::

Jaz sem razmišljal tudi o apple tv, katerega sicer še nisem pogruntal do konca. Ima pa optical audio out, HDMI out, LAN povezavo in USB priklop.
Zadeva naj bi delala preko Itunes, kar meni ni problema, saj sem že uporabnik apple izdelkov.
Ali ima kdo drug kaj več izkušnjami z apple tv
LP

Ashrack ::

Potem najbolje da vzamem TV z DTS tako da potem lahko predvajam iz laptop ali WDTVja(nakup tega se ne vem...) samo preko enega HDMI kabla.
Bo ta vredu TV:
samsung-ue40d5000

ps.Glede tistih 5.1 zvocnikov bodo pa pac v drugi sobi kjer je stacionaren racunalnik.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

-valvoline- ::

To je stari model nisem prepričan če predvaja DTS. Najboljše daj kšn mkv filmček z dtsom na usb kljucek pa direkt v štacuno sprobaj če deluje.
Novejši LG modeli iz 2011,najboljše če je druga polovica leta podpirajo skoraj vsi DTS tudi če ni napisano po specifikacijah,zato je najbolj ziher sprobat pred nakupom.Samsung je tudi druga polovica 2011 najbolj ziher glede podpore DTS.Osebno se mi zdijo LG precej bolj kakovostni z boljšim menijem kot samsungi.

SkyEye90 ::

Najprej se prepričaj, če ti grafična kartica laptopa omogoča pošiljanje zvoka preko HDMI povezave (preveri v nastavitvah grafične kartice).
Zvočnike pa še vedno lahko uporabljaš kot stereo zvočnike, še vedno bolje kot vgrajeni TV zvočniki.
Glede LCD-jev je pa tako, oglej si jih v kakšni trgovini in sam oceni kvaliteto slike (priporočeno naj bo na vseh predvajana ista slika).
Načeloma ima Samsung dobre zaslone. Izogibaj pa se pretirano dragih modelov s čudežnimi tehnologijami 400Hz, ubijalskim dinamičnim kontrastom in podobnih potegavščin :)

ps: testiral sem ravno tega (UE32D5000), preverjeno bere DTS, le sem ter tja kakšnega .mkv videa ne zna prebrat. Če boš predvajal preko PC, potem ni problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

borut_p ::

Mislim, da serije od c dalje predvajajo dts, tak da tudi D serija. Moje mnenje na tem mestu je le to, da v kolikor želiš gledat na tv le mkv potem ok, če pa želiš tudi običajno tv (recimo t2 ali anteno) potem pa raje preveri še kvaliteto samega TV. sam se zelo tezko odločam za zamenjavo iz ld750 na lw470s, saj je kvaliteta slike na 750 za razred boljša na t2 kot pri drugi.
samsung pa lg pa imata enake panele, če se ne motim. bila je tudi novica, da samsung opušča proizvodnjo tv, tak da ne vem kakšna bo podpora v prihodnjosti.

ravnokar sem se malo bolj pozanimal o apple tv, to je celo najslabša opcija, ki je trenutno na razpolago. izredno zaprt sistem, kar se tiče podpore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

fpbs ::

borut_p je izjavil:


samsung pa lg pa imata enake panele, če se ne motim. bila je tudi novica, da samsung opušča proizvodnjo tv, tak da ne vem kakšna bo podpora v prihodnjosti.


Nič od tega ni res. Samsung in LG sta največja konkurenta, in daleč od tega, da bi Samsung opustil proizvodnjo TV.

Ashrack ::

SkyEye90 je izjavil:

Najprej se prepričaj, če ti grafična kartica laptopa omogoča pošiljanje zvoka preko HDMI povezave (preveri v nastavitvah grafične kartice).
Zvočnike pa še vedno lahko uporabljaš kot stereo zvočnike, še vedno bolje kot vgrajeni TV zvočniki.


Hdmi sem sprobal na samsungovem 24in monitorju in je zvok predvajalo.

zvocnike mi je pa skoda sam za stereo imet jih bom imel pa raj v sosednji sobi na stacionarca priklopljene. Bodo zdaj ko je Alan Wake ven prisel zelo prav prisli.
....

Ashrack ::

SkyEye90 je izjavil:

Ashrack, točno tako, zvoka nebi bilo. Opcija je, da bi ga pripeljal iz WDTV v TV preko dveh chinchev, stereo. WDTV ponuja analogen izhod le v stereo načinu, kot tudi Xtreamer in podobne škatlice, žal.
Pretvornik, ki ga je omenil anney je iz digitalnega spdif v stereo chinch, to načeloma zna tudi WDTV live (izhod ima preko neke svoje banance, potem pa se razcepi na stereo chinch, zato na slikah chinch izhoda ni vidnega).
Torej, če želiš imeti le zvok (ti zadošča stereo), potem lahko tvoje zvočnike preko dveh chinch priklopiš tudi direktno na WDTV. 5.1 prostorski zvok pa s tvojimi zvočniki ni zvedljiv, ker TV-ji kot je meni znano nimajo analognih izhodov za več kot le stereo signal.
Sicer pazi, tudi če bi TV imela te izhode in DTS zvoka nebi podpirala, ravno tako nebi pošiljala zvoka naprej na zvočnike.

Opcija, kot jo je omenil borut_p je tudi ok, vendar za 5.1 zvok moraš spet imeti PC z mižnostjo SPDIF in zvočnike/stolp z dekoderjem, ali zvočno kartico z analognimi izhodi. Slabost te opcije pa je, da moraš stalno prižigat PC..meni opcija ni bila všeč, zato sem vzel WDTV.
In še nekaj, pri ogledu filma preko PC-ja moraš uporabljati pravo osvežitev, pravi predvajalnik, v kolikor želiš res tekočo sliko (za napredne uporabnike). WDTV avtomatsko nastavi osveževanje TV-ja na 24hz, v kolikor ima film 24FPS. No, če ne veste o čem govorim, to enostavno spreglejte, ker nekateri tega trzanja slike ne opazijo.

yossarian, Samsunga ima kolega, tako da nisem testiral, kaj je vzrok, da nekaterih video zapisov TV ne zna prebrat. Možno je, da so pakirani z različnimi verzijami programa mkvmerge. TV je stara pol leta, mogoče so zadevo kaj posodobili in je sedaj rešeno, ampak njemu kljub zadnji posodobitvi nekateri filmi še vedno ne delajo.

kaj pa ta resitev, se kupi ta zunanja zvocna:
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

katero potem priklopis na laptop in imas ponovno surround sound?
....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232314 (21679) sasoe
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173208828 (52291) scipascapa
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962306 (39276) rezator
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150563 (33132) king67
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310497 (9772) T-Majo

Več podobnih tem