» »

Zvočniki k LCD TV

Zvočniki k LCD TV

«
1
2

T-Majo ::

Obračam se na vas, ker res nimam pojma, kako pa kaj.

Kupil sem LG 42LD550. Rad bi pa še zraven ene zvočnike.

Filme predvaja preko laptopa HDMI - zvok in sliko.

Kaj priporočate, bolj poceni varianto iščem, ki bi jo kasneje na HTPC prikjučil.

paljer ::

A ti želiš prostorski zvok?

Osebno imam z računalnika na TV DVi-HDMI povezavo za sliko in posebej 5.1 zvočnike vklopljene na analogni izhod zvočne kartice.

Verjetno najbolj poceni možna alternativa, vprašanje pa je če ima tvoj laptop analogni izhod za prostorski zvok.

T-Majo ::

Prenosnik je HP EliteBook 8730w. Mislim, da nima, ker je izhod samo za mikrofon in zvok.

T-Majo ::

Do zdaj sem imel kar Logitech X-230, 2.1 sistem. Samo se mi zdi, da ni dovolj za dnevno sobo. Spoh visokotonci so problem.

paljer ::

V tem primeru poceni alternative za prostorski zvok nimaš, razen če si omisliš zunanjo zvočno kartico in prek nje spelješ zvok.

T-Majo ::

T-Majo ::

Kaj pa takole;

Iz prenosnika preko HDMI ven peljem zvok 5.1 v TV.

Na TV priključim zvočnike in dobim iz TV 5.1

Ker TV ima digitalni optični izhod.

PRIMER: PRENOSNIK(5.1 DTS HD mkv)>preko HDMI>TV>preko optične kabla>5.1 zvočniki

Je to mogoče? Da se seveda zvok 5.1 ohrani, če ne nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

paljer ::

Potem poglej, če se dobijo, kakšni zvočniki s takim vhodom (če sploh obstajajo) za solidno ceno. Če imaš dovolj denarja, pa najprej HDMI v prostorski ojačevalnik in nato sliko v TV in zvok v zvočnike (ni poceni varianta).

T-Majo ::

Prvo me zanima, če je spoh to mogoče tako povezat.

T-Majo ::

Nikjer ne piše, da imajo Genius SW-HF5.1 6000 optični vhod. Ker so mi ti zvočniki še najbolj primerni.

T-Majo ::

Za kakšen nasvet bi še prosil?

Mi res preostane samo zunaja zvočna kartica ali kakšen poceni HTPC?

Verjetno ti Genius nimajo optičnega vhoda.

Zvezdica27 ::

lp,

mislim da ti stvari niso najbolj jasne

PRIMER: PRENOSNIK(5.1 DTS HD mkv)>preko HDMI>TV>preko optične kabla>5.1 zvočniki

Vmes ti nekaj manjka, namreč en optični izhod mora nekaj razdeliti na 5 (oz 5 + 1) signalov. Zdaj lahko je to receiver (v tem primeru je bolje da gre iz računala vse na receiver in potem on zvok pošlje zvočnikom, sliko pa na TV) ali pa "home cinema" plastik fantastik škatla (amaterski cheap receiver), V drugem primeru sam skor menim, da naj ga futra TV, tk okot maš opisano, lahk pa isto kot v privem.

Ne vem kak je tvoj TV, a vsekakor preveri, če da ven digitalni 5.1 zvok (če je tak vhod). Ni to vedno nujno oz. tkole na blef bi rekel, da so taki TV redki (nisem čist na tekočem).

Daleč najbolje bi bilo, kot sem rekel, iz lapopa preko DVI (ali HDMI + optic) sliko in zvok na receiver in on to loči na TV in zvočnike. Kak receiver imaš 8ali "home cinema") pa preveri sam. Brez tega ne bo šlo, glede na napisano.

zz

T-Majo ::

Kaj pa kakšen star DVD predvajalnik? Da bi preko njega samo zvok vozu? To gre?

Doma je Avia ali nekaj takega DVD, DIVX predvajalnik z 5.1 izhodom (6 izhodov činče). In ima optični vhod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

T-Majo ::

Ampak če da ven 5.1 zvok, sicer nikjer nisem zasledil podatka (prodajalci v BB, Comshopu so mi rekli, da bi moglo iti), kako povezati zvočnike, če nimajo digitalnega optičnega vhoda?
Kot pa pravim, imam pa doma DVD z optičnim (izhodom?), ter z 5.1 izhodom.

Še enkrat, gre za te zvočnike:
Genius SW-HF5.1 6000 (sicer razmišljam tudi o 5000 seriji, ji je 40EUR ceneje in 50W manj RMS)

 Genius 5.1

Genius 5.1

Ted ::

V kolikor na računalniku nimaš 5.1 komponentnih izhodov iz zvočne iz te moke ne bo kruha. Potrebuješ domači kino oz. receiver z optičnim vhodom - za priklop optičnega kabla iz TV-ja.
Mah...

T-Majo ::

Domači kino; šteje to DVD Player povezan s omenjenimi zvočniki?

Ted ::

Če ima 5.1 komponentne izhode. Večina ima samo stereo izhod. Nanj lahko priklopiš zvočnike a ne bo prostorskega zvoka.
Mah...

T-Majo ::

DVD player ima RCA 6-5.1 izhodov. Samo MKV file iz prenosnika preko HDMI v TV nima veze z DVD playerjem ne?

T-Majo ::

Zdaj bom verjetno HTPC naredil: E4400, HD2400, 2GB rama. Bo dovolj za full HD? Integrirana 5.1 zvočna. Kako pa tu peljati ven zvok, ker kartica ima 5.1 izhod, vendar činče niso enake?

miranpozar ::

Ta HTPC bi bil sicer OK, vendar bi jaz zamenjal grafično kartico za nek ATIjev radeon HD4xxx serije, po možnosti pasivno hlajen.
Pa zvočna kartica naj ima digitalni audio izhod (coax ali še raje optični). Nato kupiš 5.1 zvočnike z dekoderjem s primernim digitalnim vhodom. Lahko pa tudi v skrajni sili uporabiš 3x činč povezavo iz zvočne kartice na zvočnike (npr. tisti Genius, ki nima digitalnega dekoderja - zato nizka cena), vendar v tem primeru zna biti zvok zanič, ker onboard kartice niso nevemkaj!

Za primerjavo, jaz sem HTPC sestavil iz E7400, plata je neka Gigabyte z onboard optičnim in coax digitalnim audio izhodom, 2GB RAM, ATI Radeon HD4550 pasivno hlajena, gigabitna mreža do NASa/serverja, zvočniki pa so stari ampak še vedno odlični Logitech Z680 povezani z optičnim kablom. Softver je XBMC.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

T-Majo ::

Aha. Sicer bom še danes probal sledeče;

Prenosnik>HDMI mkv 5.1>TV>digitalni optični>DVD PLAYER>5.1 zvočniki.

Na DVDju bom nastavil PCM na televiziji pod zvok pa tudi PCM.

Če bo to delovalo bo veeeliko cenejša rešitev. Mislite da bo? Nimam še kabla, zvečer bi moral iti po njega.


Predvidevam, da bo tako: ko bom gledal POP TV, bosta igrala levi pa desni zvočnik, ko bom pa gledal HDMI, bo pa igralo 5.1 iz prenosnika.

T-Majo ::

Zdaj sem bral, da naj bi optični audio kabel podpiral samo stereo. Je to res? In da če so zvočniki AC3 kodiranje, ne pride DTS do zvočnikov.

Da se ne bom zastonj vozil ... =)


EDIT: Pogledal za zvočnike; piše gor AC-3/DTS Ready.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

miranpozar ::

Prvič slišim, da naj bi optical podpiral samo stereo?!?! Za katero stvar si to prebral, kje?
Glej... digitalna povezava PC - zvočniki (oz. dekoder) je najbolj kvalitetna in podpira vse standarde - stereo, AC3, Dolby, DTS, itd. In je vseeno, ali je coax ali optical.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

T-Majo ::

Torej, bo to delovalo:
Prenosnik>HDMI mkv 5.1>TV>digitalni optični>DVD PLAYER>5.1 zvočniki.

Na DVDju bom nastavil PCM na televiziji pod zvok pa tudi PCM.

miranpozar ::

Če ima tvoj DVD optični VHOD, potem je najverjetneje sposoben odkodirat AC3. Tvoja ideja bi mogoče lahko celo delovala. Probaj.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

T-Majo ::

Bom.

Bom tudi poročal.

Samo ne razum še, a pote moram imeti skoz DVD prižgan. Verjetno bo potrebno se z nastavitvami DVD-ja igrat. Na žalost je nek kitajski.

T-Majo ::

Evo specifikacije DVD-ja. Zakaj piše digitalni optični izhod; je napaka?

Formati : DVD Avdio, DVD Video, DivX, JPEG, MP3, MPEG4, XviD mediji : CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW Priključki zadaj - Avdio : 5.1 avdio izhod, Digitalni koaksialni izhod, Digitalni optični izhod Čitalec pomnilniških kartic : MMC, Multimedia Card PRIKLJUČKI SPREDAJ : USB Priključki zadaj - Video : Čitalec kartic(MS/SD/MMC)

9magic ::

Evo moja rešitev:
Imam tudi ld550, gor sem pa priklopil en poceni lg domači kino:
LG HT-805PH
Ker imata tv in kino simplink, lahko zvočnike prižgeš in glasnost upravljaš z dalinjcem od tvja.
Za filme pa sem odklenil tv, da predvaja HD filme iz usb diska, ker kino ne podpira ntfs (datoteke večje od 4gb). Nisem pa še ugotovil, zakaj določenih .mkv datotek tv ne prebere:( Problem pri lg-ju je tudi, da ne predvaja DTS zvoka, tako da je potrebno pretvoriti zvok v AC3.
Tv ima optični izhod, kino pa vhod, tako da slednji lepo predvaja zvok, ki ga pošlje televizor po optičnem kablu - kabelska, usb disk. Ja, optični kabel prenaša 5.1 zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 9magic ()

T-Majo ::

OK. Zanima me še sledeče; kaj je boljše AC3 ali DTS?

Gledam 9magic-ovo rešitev; je napaka na mimovrste, ker piše da imajo zvočniki 850W RMS?

Sam ne potrebujem TV, da mi preko USB vhoda predvaja filme, ker imam prenosnik. Potem je to najbolša rešitev?

Za ta LG DVD Player piše, da ima HDMI in FullHD. To je verjetno upscaling DVD filma?

T-Majo ::

Ta varianta je verjetno enaka, samo da prednja zvočnika nista samostoječa? Razlika v ceni je cca. 30EUR.

http://www.mimovrste.com/artikel/170003...

9magic, kaj si pa dobil zraven poleg zvočnikov in playerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

paljer ::

Rešitev prek dvd playerja odpade, če nima vhoda in ima samo izhod.

T-Majo ::

LG-jev komplet pa pride v poštev, ker ima vhod?

To pomeni, če bo player prižgan, se bo zvok predvajal, glede na signal, ki ga bo TV dobila.

Recimo HDMI bo 5.1, na pop tv pa bo 2.0 stereo - v vsakem primeru bo TV poslal zvok glede na signal DVD PLAYERJU, kateri bo zvočnikom poslal naprej signal.

9magic ::

Tako je, dvd player prižgeš in daš na aux, oz. ga vklopiš preko simplinka in ti predvaja zvok, ki ga dobi iz televizije.
(pri meni preverjeno iz usb diska 5.1 in iz dvb-c sprejemnika v tv-ju stereo:)

Zraven mojega kina sem dobil kable za zvočnike - 10m za zadnje, fm anteno, daljinec. HDMI in optični kabel moraš kupiti posebej.
Zvočniki so lahko precej glasni, zvok je kar vredu, sprva sem bil malo razočaran nad nizkotoncem, potem pa sem ga nastavil malo glasneje in je ok.

Aha še tole: na playerju lahko vklopiš Dolby Pro Logic II in potem predvaja stereo signal kot 5.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 9magic ()

Wad@ ::

Jaz bi kupil USB zvočno kartico za prenosnik in potem priklopil gor recimot tiste genius zvočnike:).

T-Majo ::

So tisti Genius boljši kot zvočniki?

Na mimovrste je verjetno napaka, ker piše, da so 850W RMS za LG-jeve.
Drugače se jih še da cenej dobiti brez stoječih prednjih zvočnikov. Moč je enaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

9magic ::

Domača stran:
http://www.lg.com/za/tv-audio-video/hom...
Ni napaka. Če te bolj podrobno zanima, poglej pod support/manual.
Za 300EUR pa se dobi isti komplet s štirimi samostoječimi zvočniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 9magic ()

kixs ::

Js imam na LG LH3010 vezane Logitech Z-2300 preko izhoda za slusalke. Meni je stereo cisto dovolj. Jakost sistema pa je tudi vec kot dovolj - imam nastavljeno na cca 50% na zvocnikih, potem pa jakost kontroliram preko TV-ja. V glavnem cisto enostavna resitev [;-)]

T-Majo ::

Sem jih zdaj gledal v Bigbangu. Nizkotonec se zelo malo sliši, imajo pa visokotonci tudi malo šuma.

Sam verjetno bi v sobi bolš igrall kot v hali Bigbanga? Soba je cca. 4x5m.

Prodajalec mi je rekel, da bo DTS sigurno igral, če ga bom preko HDMI dal v TV in iz TV preko optike v DVD player (sicer ne vem, kako moram imeti DVD Player nastavljen), vendar je rekel:

Igral vam bo anologni DTS in ne digitalni HD DTS, vendar se pri teh zvočnikih tega cenovnega razreda ne opazi razlika. In da digitalni DTS je samo na Blueray, zato je tudi Blueray tako velik proti MKV-ju, ki je ripan samo kar se tiče zvoka.


Ima prav in kaj to pomeni?

Priporočal mi je Logitech Z-5500 THX, ker naj bi imel optični vhod. Je to res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Ted ::

Ne obstaja analogni DTS, obstaja DTS in obstaja HD DTS, oba sta digitalna :) . Razlika je v bitrate-u oz. kompresiji zvoka, pozna se samo na dražji opremi (jurja EUR in več). V kolikor ne boš gledal original Bluray-ev ampak samo mkv-je na HD DTS zaenkrat lahko pozabiš.
Mah...

T-Majo ::

Za LG komplet sem našel navodila in piše notri:

OPTICAL In connection
Connect an optical output of Unit (or Digital
Device etc) to the OPTICAL IN connector.
OPTICAL IN Connection
To the digital
optical output jack
of your component
Home theater speaker ez setup
Listen to sound from TV, DVD and Digital
Device with 5.1(2.1 or 2)ch mode. Even in
power off mode, if you press OPTICAL, then
power is on and automatically changed to AUX
OPT mode.
1. Connect the unit's OPTICAL IN jack to jack
on optical out of your TV (or Digital Device
etc.).
2. Select the AUX OPT by using the OPTICAL.
To select the AUX OPT directly
3. Listen sound with 5.1(2.1 or 2)ch speaker.
4. To escape from AUX OPT by using the
OPTICAL.
Function is retuned to previous one


Tako, da sem za ta komplet ziher, škoda se mi zdi edino, ker so Genius 5.1 6000 verjetno boljši in cenejši, spoh ker ne potrebujem playerja, ampak bom moral verjetno LG uzeti.

3. variatna je so še dosti dražji 5.1 Logitech Z-5500 THX (cca. 300EUR novi - bi kupil tudi rabljene), slišal in bral sem, da imajo optični vhod (sami zvočniki imajo vgrajeni DTS dekoder, tako da ni problema), vendar na slikah ni nikjer videti optičnega digitalnega vhoda.

miranpozar ::

Logitech Z5500 so prava izbira!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

T-Majo ::

miranpozar je izjavil:

Logitech Z5500 so prava izbira!


Digital Optical Audio INPUT imajo?

miranpozar ::

T-Majo je izjavil:

Digital Optical Audio INPUT imajo?


A Google imamo?
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

mindzone ::

no shit scherlock da se v 50x50 hali slabše sliši kot v 4x5 sobi :D:D:D:D:D:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mindzone ()

T-Majo ::

miranpozar je izjavil:

T-Majo je izjavil:

Digital Optical Audio INPUT imajo?


A Google imamo?


Dosti iskal iskal po Googlu, kjer piše, ga ima optični digitalni vhod, tudi AUX, vendar slike govorijo drugače.


ZATO sprašujem.

T-Majo ::

Ima kdo Z-5500?

Saj se dobi zraven kabel, da ga potem razpeljem do vseh 5 zvočnikov?

Je res, da igrajo noro glasno in da so bassi super, samo da je kvaliteta zvoka povprečna zaradi srednjih tonov?

Tu sem jih našel poceni:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... 277EUR

Potem so še pa isti:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... 399EUR

V čem je razlika? Izdelek je pri isti trgovini.
Za optični vhod pa zato nisem našel, ker sem gledal woofer, vhod je pa na konzoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

T-Majo ::

Hvala vseem za pomoč.

Odločil sem se za Logitech Z-5500 Digital THX.

Če mogoče kdo ve, kaj je Suround Delay? Ker ko sem ga povečal, je prostorski zvok bolje začel igrati, ker ko je bil ma min., se prostorskega zvoka skoraj ni slišalo.


In še nekaj. Zakaj lahko imam samo funkcijo Dolby Digital Movie in ne DTS? Ker vse kar gledam je HD/FullHD DTS 5.1.

Seveda imam še izbiro Dolby Music, Stereo, 2x Stereo.


Drugače pa zvočniki igrajo super.

miranpozar ::

Čestitam za pravo izbiro.
DTS se ti vklopi samo, ko imaš material, ki ima zvok posnet v DTS tehniki! Pa še takrat moraš paziti, da gre signal neobdelan preko zvočne kartice (optical pass-through ali nekaj podobnega) - skratka zvočna kartica ne sme dekodirati ali konvertirati DTS signala. Audio tok podatkov mora iti mimo obdelave, direktno v Z5500 dekoder, ta bo poskrbel za dekodiranje in pravilen zvok. Isto velja tudi za Dolby Digital signal.
Tiste ostale funkcije so ti na voljo samo, ko zvočnikom (oz. njihovemu dekoderju) dovajaš stereo signal. Boš naprimer opazil, da ko imaš DTS ali DD signal tistih efektov sploh ne moreš izbrati.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

T-Majo ::

Kako pa naredim, da gre zvok preko HDMI brez obdelave?

T-Majo ::

Pravzaprav, ali bo televizija ''spustila'' DTS naprej preko optike do zvočnikov?

Ker sem na Wikiju prebral, da HDMI podpira 8 kanalov, DTS, Dolby, Prologic itd ... Tako, da problema ni, da ne bi prenosnik spravil DTS-ja do TV-ja.

Konec koncev bi bila tudi tole dobra varianta, glede na to, da imam 1TB prenosni disk;
http://www.mimovrste.com/artikel/217010...

Piše, da ima HDMI, OPTIKO in predvaja MKV in DTS.



Za AC3 sem ziher, da ga TV ne spreminja, ko ga pošlje naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048263 (16757) Matej_K
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626865 (14121) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018159 (10495) sash69
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537584 (6339) gumby
»

Z-5500 vs Gigaworks S750

Oddelek: Kaj kupiti
242528 (2235) Suli

Več podobnih tem