» »

ebay

ebay

«
1
2 3 4

listje123 ::

Pozdravljeni!
Zanima me nekaj glede tega nakupovanja.
Ko se odločiš za en izdelek ki ga boš kupil, ali ga plačaš preko paypala ali preko gotovine (ko to poštar prnese paket plačaš in nič prej)

Hvala

Lp
  • zaklenil: Tilen ()

Janac ::

ko nakažeš denar

amigo_no1 ::

Ga plačaš preko paypala vnaprej, potem prodajalec pošlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

listje123 ::

kaj pa tisti ki prodajajo rabljeno.
Pol njemu nakažeš denar on ti pa ne pošle izdelka.

T0RN4D0 ::

Ebay ima rating sistem in prevaranti ne trajajo dolgo. Pogledaš prej da kupiš od zanesljivega prodajalca pa je. Če gre še vedno kaj narobe pa imaš itak vmes še paypal in dobiš vrnjen denar če naletiš na kaj takega.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

#000000 ::

To da dobiš denar nazaj ob primeru da roba ne pride, ali pride pokvarjena, je sicer res, ampak stroške pošiljanja izdeklka nazaj (kar zahtevajo skor vsi prodajalci na ebayu) nosiš sam, enako je tvoj problem če je bilo treba plačat ddv ali carino.

Assass1n ::

Kot so ti že napisali, rabiš ebay ter najpogosteje paypal account. Za paypal rabiš plačilno kartico, najlažje je dobiti debetno viso na abanki. Potem se na vseskupaj registriraš, in veselo nakupuješ.
To storiš tako, da najdeš željeno na ebayu, potem še pregledaš če ne boš plačal preveč carine in ddv(do 22€ ni nič vendar se obračuna tudi poštnina), koliko te pride poštnina in daš buy. Ko to storiš odsurfaš na paypal stran, te vse avtomatsko preusmeri in tam parkrat klikneš da plačaš. Denar ti odtrga iz kartice in to je to.
Če je kaj narobe imaš se mi zdi da 60dni da prijaviš in dobiš vse povrnjeno. 2x sem dobil polomljeno po pošti, vse sem rešil tako da sem poslal sliko.
Toliko na hitro, malo poišči tega imaš na tone.
Predušem pa ne se bat, ni to noben bav bav ;)

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

#000000 ::

Če je kaj narobe moraš v 45 dneh podat priožbo, prvo seveda prodajalcu če se ne odziva kot treba verjetno zavlačuje da bi minilo omenjenih 45 dni ko mu ne moreš več nič. Men so tko mečkali in vedno je bil odgovor da tehnična ekipa zadevo pregleduje in išče rešitev (kako iz mislim da Malezije obudit od mrtvega matično ki je bila v Ljubljani) od takrat ne naročem več izdelkov dražjih od 10 evrov, ker dokler gre za mali denar je vse OK in fer, ko pa je treba vrnit nekaj 100 evrov pa nastane problem, ki ga najlažje rešijo tko da te nekako zamotijo da mine rok pritožbe.

prox ::

Zanima me, kaj si mislite o tem?
KLIK
Mislite da je prevarant? Sem bolj nov na ebay-u, zato raje vprašam tu.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

oemdzi ::

Lol, ce je to res, kupim takoj! :D Samo zdrava pamet pravi drugace.

knesz ::

Verjetno bo kmalu zaprl račun, glede na to, da je dobil že čez 1k5€ v 2 dneh :)

6151 ::

na amazonu stane ~80€
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Steinkauz ::

0 feedbacka in vi bi kr kupoval:)

mtosev ::

jaz sn enkrat kupo od 0 in dobo bp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Alamar ::

Vsak mora enkrat začet iz 0

prox ::

Ve kdo za pošto v avstriji, kjer bi lahko prevzel naročilo kot poštno ležeče? (cena za pošiljanje v slovenijo je 2x višja od cene v avstrijo, pa sem 20km od meje). Torej, kje je kakšna taka pošta v bližini Radlpaß (Prelaz radelj)?Je v Eibiswald-u pošta? Ali pa v bližini? Na avstrijo se ne spoznam, ker nisem veliko tam.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

damjan1980 ::

na vsako pošto si lahko pošlješ

tukaj pa si poišči pošto
http://www.post.at/privat_filialen_fila...

prox ::

damjan1980 je izjavil:

na vsako pošto si lahko pošlješ

tukaj pa si poišči pošto
http://www.post.at/privat_filialen_fila...

Hvala.
Kaj pa potrebujem za prevzem paketa? Osebno najbrž?
Aja, kaj bi moral na ebay-u navesti kot naslov, da bi dobil recimo na pošto v Eibiswald-u?
Filiale, 8552 Eibiswald
Eibiswald 28
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

damjan1980 ::

z osebno dvigneš
pošlješ na naslov:

Matjazpro IZSLOTEKA
POSTLAGERN
8552 Eib...
Avstrija

ko misliš da bi naj bilo, pokličeš gor in vprašaš če je kaj na tvoje ime prišlo, ali pa enostavno greš tja

gangic8 ::

Zdravo,

imam eno resno težavo...včeraj sem preko ebaya kupil uro, prodajalec me je zbečer še kontaktiral, jaz sem mu odgovoril enkrat ponoči. Danes zjutraj dobim mail od ebaya....da so mi ukinili račun:

"Your eBay account has been suspended because recent account activity has raised serious security concerns. We've taken this precaution to protect our members while we make sure that the activity doesn't cause harm--even unintentionally--to the eBay community.
Unfortunately, you won't be able to use eBay in any way. This includes using another existing account or registering a new account.
Any outstanding fees are due immediately, and any amounts that you haven't previously disputed will be charged to the billing method currently on file."

na koga se lahko obrnem za pomoč?
hvala

Tilen ::

Izgleda precej grdo. Je imel mogoče napisano, da zahteva takojšnje plačilo ali kaj podobnega?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gangic8 ::

ne, za način plačila sem izbral - bančno nakazilo. Prodajalec je imel 100 feedback in kar nekaj zvezdic...tako da res ne vem.
sem pa zjutraj naročil še ohišje za mobitel, ki sem ga plačal preko paypala.
Približno 1 ura za tem so mi poslali najprej meail da je moje naročilo preklicano, takoj za tem še da imam zaprt račun. Ob 10 pa dobim ponovno mail, da se mi zahvaljuje za nakup(ohišja) in da je naročilo poslano.

Mogoče veš na koga se lahko obrnem oz kaj mi svetuješ?
thx

Good Guy ::

na slovensko policijo...

Mislem kaj sprašuješ neumnosti

ebay support.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cobrica ::

Lahko nekdo pomaga, naročil bi stvar z ebaya za cca 6€, vendar ne poznam točnega postopka. Imam sicer debetno kartico MasterCard. Ni mi pa čisto jasno, kako je z poštnino? Izdelek je ta http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?....

knesz ::

cobrica je izjavil:

Lahko nekdo pomaga, naročil bi stvar z ebaya za cca 6€, vendar ne poznam točnega postopka. Imam sicer debetno kartico MasterCard. Ni mi pa čisto jasno, kako je z poštnino? Izdelek je ta http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?....

Ne pošilja v slovenijo.

cobrica ::

Kako veš oz. kako vem kateri izdelki so za v Slovenijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cobrica ()

LuGi ::

Ko vpises zeljeni artikel izberes Postage to SVN



Potem se bo poleg izpisala cena posiljanja ala Not specified, +?...

St235 ::

aja, pa debetna kartica mastercard v Sloveniji ne obstaja.

cobrica ::

Kako da ne? Imam mastercard in baje lahko z njo plačam?

St235 ::

potem imaš plačilno kartico oziroma kot temu večina v RS pravi kreditno kartico.

Debetna je na primer maestro, ali pa Visa Elektron.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

cobrica ::

Zgleda da sem narobe razumel ja kreditna kartica je ne debetna. Kako je drugače z nakupi v UK, je tudi potem še kaj carine ali samo pač tisti stroški pri shipingu+cena predmeta?

Tilen ::

Ja, če bo UK šla iz EU, bi lahko celo dobili carino. Trenutno še ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cortez ::

@ Tilen : :)

opeter ::

Tilen je izjavil:

Ja, če bo UK šla iz EU, bi lahko celo dobili carino. Trenutno še ne.


Se lahko zgodi ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cobrica ::

Tega možakarja sem kontaktiral in mi je rekel da pošilja v SLO in da je poštnina 2,90 funta? Je to res ali gre to za kakšen nateg?

LuGi ::

Zakaj nateg? Ker nas slovenske posta nateguje s cenami ane? Ne cena bo kar prava ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

cobrica ::

Kupil sem izdelek samo ni mi jasno plačal sem 5 funtov za njega, kje je pa potem še poštnina? Pride dodatno ko bo prišel paket al kaj?

LuGi ::

Verjetno te bo refundal in poslal nov račun. Mogoče lahko tudi nadknadno zahteva plačilo za stroške.. sem že pozabil ker že dolgo nisem kaj prodajal =)

cobrica ::

Mi je poslal svoj nek email na katerega sem potem še nakazal preko paypala 2,90 funta. Upam da je potem to to. Drugače pa ko pride domov paket ko pač poštar prinese, je še kaj za plačat kaka poštnina al samo podpišeš in prevzameš? Se da drugače tudi paket slediti, kjer pač se nahaja?

Tilen ::

Ne. Nič ne podpišeš, ker dvomim, da bo s povratnico. To je to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cobrica ::

Eno vprašanje še mam, kako je glede neke kode, ki se zahteva ob vsakem nakupu, katero plačaš 1,5€ in ta denar kasneje porabiš pač pri nakupu? V čem je finta kode in ali je nujna za uporabo?

LuGi ::

To je enkratni znesek ki se placa ob verifikaciji kartice katerega dobis nazaj (i think)

bsslo ::

Če se odločiš prodajati, je vseeno na katerem ebayu prodajaš? Glede na to, da imaš angleško, ameriško in nemško verzijo strani?

LuGi ::

Če bos nastavil international potem je vseeno

Ted ::

Eno vprašanje glede dostave. Zmagal sem na dražbi, dostava pa se mi zdi precej draga. Privzeto sem imel nastavljen slovenski naslov, spremenil sem na naslov avstrijske pošte in ni nobene razlike???
Dostava po Nemčiji je mislim da 10 EUR, kako je lahko v Avstrijo in Slovenijo prav tako 32 EUR?
Mah...

Ted ::

Si bom kar sam odgovoril, po tarifi DHL international je paket do 20kg po Nemčiji 12 EUR, v Avstrijo in Slovenijo (verjetno po celotni EU) pa je 32 EUR.
Mah...

St235 ::

Ted je izjavil:

Eno vprašanje glede dostave. Zmagal sem na dražbi, dostava pa se mi zdi precej draga. Privzeto sem imel nastavljen slovenski naslov, spremenil sem na naslov avstrijske pošte in ni nobene razlike???
Dostava po Nemčiji je mislim da 10 EUR, kako je lahko v Avstrijo in Slovenijo prav tako 32 EUR?


Pogoje dostave in plačila si dolžan preverit pred nakupom.

superb_ ::

Zdravo!

Danes sem zmagal na dražbi.
Pred nakupom sem šel gledati Q/A kjer je pisalo plačilo.... Paypal, drugo: nakazilo.
Pri plačilu mi ne omogoče plačila preko nakazila.
Sem sicer poslal že mail prodajalcu vendar medtem, ko čakam na odgovor, bi vprašal naslednje...
Je možno to stvar kako rešiti? Se lahko po zaključku dražbe pogoji plačila še spremenijo ( oz. doda še rubrika nakazilo ).
V kolikor to ni možno, me zanima kakšne imate izkušnje pri plačilu preko kreditne kartice?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

St235 ::

Paypal je daleč bolj varno plačilo kot direktno nakazilo.
Pogoje plačila se da spremenit, pazi, da te prodajalec ne bo probal prepričat, da tranzakcijo opravita mimo ebaya.
ČE je imel med Q/A navedeno, da vzame nakazilo lahko mirno odstopiš od nakupa, če bo kaj kompliciral.

superb_ ::

Problem je v tem...
Pri možnosti plačila je imel tudi überweisung (prenos oz. bank transfer, če se ne motim?), to bi meni ustrezalo, saj nimam paypala.
Sedaj, ko sem zmagal na dražbi, mi pri možnosti plačila sicer ponudi überweisung, vendar je poleg rdeč križec. V čem je problem?

Hvala
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927106 (1622) Machete
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538319 (11577) jero_no1
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425526 (13597) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100755 (45302) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093528 (70393) Tilen

Več podobnih tem