» »

povzetek EBay kupovanje (carina, davek)

povzetek EBay kupovanje (carina, davek)

«
1
2

boula ::

sem popolnoma nov glede tega. pa sem zdaj 2 uri porabil da sem
ugotovil naslednje!
EBAY KUPOVANJE

1. karkoli kupiš v EU, v nobenem primeru ni davka in niti carine.
2. računalniške komponente iz kjer koli kupuješ ni carine, samo davek če je izven EU?
3. Karkoli iz kjerkoli kupuješ in je vse skupaj z poštnino pod 22€ ni carine apmak samo davek če je izven EU?


je res al ni res?

boula ::

pa še to...
če pise buy it now - se lahko itak takoj zmenis z prodajalcem, mimo avkcije

kaj pa če je avkcija? - sej ne rabi čakat konec avkcije - se lahko kar mimo tega zmenis po emailu ane?

borutz ::

1. tako je
2. ne vem (carine ni do 150 eurov izven eu)
3. pod 22 euri ni ne carine ne davka.
ce je avkcija se ne mores prej zmenit z prodajalcem
potrebno je cakati do konca
buy it now - lahko takoj kupis

Okapi ::

Karkoli iz kjerkoli kupuješ in je vse skupaj z poštnino pod 22EUR ni carine apmak samo davek
Ne vem čisto točno, kakšna je meja (lahko je tudi več kot 22 EUR, manj sigurno ni), ampak v tem primeru ne plačaš nič, ne carine, ne DDV. V najslabšem primeru plačaš par evrov carinskega pregleda.

O.

boula ::

ja tudi to sem prebral, tako da ni več nekih trikov kot kao GIFT ali nižji račun...

pardon popravljam 2. točko

2. računalniške komponente nimajo nikoli carine. in tudi davek samo če je več kot 22EUR

3.točka vse kar je pod 22EUR ni ne carine niti davka al kako?
nad 22EUR samo davek
nad 150 EUR davek in carina....

koliko pa je carina??


recimo če potem si kupim alkotest iz kitajske za 10EUR tudi ne plačam nič dajatev?
če je alkotest več kot 22EUR plačam davek 20% in nič carine?
in če je nad 150 plačam davek in carino

če pa se kupi iz kitajske npr. USB ključ za 10EUR - je tudi samo davek? če pa je cena klučka 40EUR pa je carina + davek ane?



aja meja za carino je 150EUR ali 170EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

NazgulRR ::

pa še to...
kaj pa če je avkcija? - sej ne rabi čakat konec avkcije - se lahko kar mimo tega zmenis po emailu ane?


Lahko probaš, če maš srečo, ti bo prodajalec prodal mimo eBaya prej. Vendar potem nimaš nobene garancije, z drugimi besedami: lažje te nategne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

Okapi ::

Na spletnih straneh carine dobiš večino teh podatkov. Carina je odvisna od posamezne vrste izdelkov. Za nekatere je, za nekatere ni. Ampak v večini primerov je nizka, 1-3%, tako da jo lahko bolj ali manj zanemariš.

O.

boula ::

kaj če zmags avkcijo in se potem premislis ker najdes veliko ceneje v sloveniji...

lahko se kako premislis??

karafeka ::

JA lahko, mu pač ne plačaš, ampak se lahko potem zgodi, da ti da negativni komentar in so potem ostali prodajalci zelo skeptični pri poslovanju s tabo.

KoMar- ::

Ne smeš si premislit. Si po zakonu dolžen kupit. Če se že lotevaš nakupovanja prek avkcij, bodi resen kupec potem.

Ali drugače: prodajalec mora ob končani avkciji plačat provizijo eBayu in mu boš stroške delal, če ga zaje*eš. Ljudje, ki jim narediš stroške, so pa potem jezni nate in se lahko marsikaj zgodi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

boula ::

uporabniskega ime lahko spreminjas tudi ne :)

itak je to moj prvi nakup...

boula ::

sej imam namen biti resen, samo sem se kot novinc neki zafrknu.. in mi prodajalec ni vsec, ker mu ne pise, da dovoli vračilo blaga če ni ok...

ne bi mu glih plačal pol...
raje naredim nov user.. in začnem znova..

karafeka ::

Mah, vračila so ponavadi na tvoje stroške in te potem poštnina pride več kot izdelek.

Glede carinskih tarif za uvoz v Slovenijo, je pa tule povezava do TARICA:
http://taric-curs.gov.si/itaric/

boula ::

v glavnem nočem kupit izdelka... zafknil sem se tudi pri ceni...saj sm nasu se cenejso varjanto..
kaj lahko nardim?

in še ena zadeva me zania. drugi nakup ki je bil BUY now - pa mi je všeč in sem ze takoj plačal.. zanima me kaj se moram vse pozanimati od prodajalca, da sem lahko potem miren... npr. njegove podatke kera banka itd?
kaj vse se treba zmeniti??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

KoMar- ::

v glavnem nočem kupit izdelka... zafknil sem se tudi pri ceni...saj sm nasu se cenejso varjanto..
kaj lahko nardim?

Lahko mu kot komunikativen človek sporočiš, da si se premislil.

da sem lahko potem miren... npr. njegove podatke kera banka itd?
kaj vse se treba zmeniti??

Nič se ni treba zmenit. Če si že plačal, je izdelek na poti k tebi.

boula ::

sem sem mu poslal da sem se premislil, ampak on lahko vstraja ne...
ker sem kao po zakonu dolžen plačati..

ok evo recimo vidim, da bi rad nekaj kupil... predno plačam,
kaj je dobro se vse pozanimati o prodajalcu in o poslu?

KoMar- ::

- Pogledaš feedback, da je nad 99% recimo in da ima že vsaj ene 50
- Prebereš vse negativne feedbacke, ki jih je dobil
- Plačaš izključno prek PayPala
- Vso proceduro izvajaš samo na eBayu in PayPalu, nobenih poslov "izven"

To je pa vse, kar lahko storiš... še vedno lahko opeko dobiš v paketu :D

Jaz sem od leta 2005 prek eBaya kupil že več kot 80 stvari in se še nisem opekel. Treba je pa biti dosleden.

boula ::

torej komuniciranje osebno z prodajalcem niti ni potrebno?? kaksne njegove podatke

LuGi ::

Ne.. zmagas avkcijo, in placas.. po tem te kupec obvesti kdaj bo zadeva odposlana

recimo komuniciras edino ce te zanima ce posilja v slovenijo,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

boula ::

še kakšni koristni nasveti??!

kdorkoli?

aja naj povem - da je ta prodajalec razumel in mi tako poslal CANCEL request...in smo mirno prekinili posel in nisem dolzen vec nic placat.. jaz sem mu pa napisal positive komentar :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

boula ::

uuu zanimivo vprašanje...


imam namen kupit eno zadevo za EUR18.25 free shipping

je iz kitajske ampak ker je ful poceni imam namen kupiti 5 kosov... samo potem bo slo cez 22EUR in bo davek...
al lahko to poslje posebej.. 5x da ni davka... ?

boula ::

čimprej če se da odgovor, da naročim, dokler ima se kej tega za tako poceni ...

karafeka ::

Mislim, si zanimiv.
Kako naj mi vemo, če lahko prodajalec pošlje posebej ????!

boula ::

nism tako mislil ce lahko poslje posebej... pardonn če sm nerazumljivo napisal..

nad 22EUR se davek računa ..

NATANČNO KAJ ŽELIM IZVEDETI

tako:

cena je 26 USD
ampak 5x26 = 130 USD

in recimo pri vstopu v slovenijo bi verjetno to direkt o:

1. pretvorili v evre = 91,24
2 in nato deljeno z 5 = 18,24

in ni davka ane?
ali bi gledali vseskupaj?

a je ze kdo naletel na kaj takega in kaj lahko stori

KoMar- ::

Vse skupaj ti bojo sešteli in boš mastno plačal. Moraš naročit s časovnim zamikom, če hočeš vsak kos posebej spravit brez carine in davka mimo...

boula ::

no okej ... super... hvala ti..

a je prav važen časovni zamik?

recimo.. tudi če je poslano ločeno npr v 5 skatlah.. vseeno vse sestejejo?

NazgulRR ::

5 posameznih paketov, vsak manj kot 22EUR skupaj s poštnino, bi šlo skozi.

boula ::

super , poštnine itak ni ker je napisal Free shipping ... pol kul ne?

KoMar- ::

Ja 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Okapi ::

Samo jim moraš za vsak primer sporočit, naj pošljejo posebej, da ne bodo videli 5 naročil na isti naslov in vse dali v eno pošiljko.

Če pa pride 5 ločenih škatel na našo carino na isti dan, pa ne bo panike.

O.

Mehmed ::

Kako pa zgleda, ko ti zaracunajo carino oz. davek? Dobis poloznico ali kaj?
Da ne googlam, gotovo je ze kdo dal skozi... :)

BaRtMaN ::

Paket je zadržan na glavni pošti v Mestnem logu v Ljubljani, kjer je tudi carinska služba. Na dom dobiš obvestilo o prejetem paketu, ki ga moraš iti iskat na omenjeno pošto. obvezno pa zahtevajo tudi račun, ki si ga dobil ob plačilu (sprintana spletna stran ali e-pismo zadostuje). Na podlagi tega računa te potem opaljo s carino in/ali DDVjem.

boula ::

karkoli kjerkoli kadarkoli kupim nekaj pod 22EUR pa dobim direkt na dom??? oz. najblizjo pošto brez davka ali carine brez nobenih nobenih dajatev al kako?

DominusSLO ::

CARINA
Glej poštni promet in "uvoz blaga v skupnost".

Domov dobiš obvestilo iz carine o prispeli pošiljki. Jaz sem jim vsakič poslal po mailu potrdilo o paypal nakazilu in link do e-bay oglasa. Za tarife si poglej zgornji link, kjer ti vse piše.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Okapi ::

Če je priložen račun, ki ga Carina prepozna kot račun, ti lepo vse obračunajo in ti paket prinese poštar, ki mu plačaš vse dajatve.

Če Carina ne najde računa, dobiš na dom obvestilo, da jim pošlji račun. Če ga nimaš, pošlješ link od ebaya (kot pravi Dominus), dovolj je pa tudi skoraj karkoli, recimo link do internetne trgovine, kjer je razvidna cena, da le ni prenizka (oziroma da se cariniku ne zdi prenizka, ker potem oni po svoje zguglajo neko ceno). Potem pa čez par dni dobiš paket domov in poštarju plačaš dajatve.

Kakšen večji paket je treba iskat na carinsko pošto, kot pravi Bartman, kakšne zadeve pa tudi ne dobiš, ker nima certifikata CE ali ker dela na kakšnih prepovedanih frekvencah ali kaj podobnega, kar ni v skladi z našimi zakoni.

To je v glavnem vse, kar moraš vedeti;)

O.

boula ::

Okapi super si to napisal the best...

v enem dnevu sem zdaj se naučil skoraj vse o ebayu - a prej sem 2 leti govoril, ne vem nič o tem ne upam si bom ze enrkat se pozanimal :) hehe


sem pravkar pa bral na enem forumu, da je tip res kupil trdi disk za 20EUR, ki pa se v sloveniji lahko kupi za min 120EUR... ampak preko ebaya se prodaja ceneje... in je imel ta pravi račun ki je bil v paketu...

ampak so mu vseeno računali davek?? ker je kao vredno več.. wtf?
in kaj so potem se neke dodatne carinske dajatve da prinese... kaj je to in koliko?

LuGi ::

Cariniki niso blont.. ces da bos ti vzel disk za 20 eur vreden je pa dejansko 120 =).. ce je sumljivo gredo preveriti sami ceno na trg.

4.5 eur in se par evrov da ti poslejo do doma.. ce placas davek.. drugace pa 0.

boula ::

lugi:
1.samo če se na ebayu prodaja ceneje... pol ti ne bi smel višat... mislim kako naj potem jaz kot kupec vem, al mi bo obdavčil al ne.. ker če kupujem preko ebaya recimo ročne ure. KI so neverjetno poceni 1EUR ura + poštnina 11EUR... in pol bo na carini rekel to je vredno več, tudi če si plačal tako malo... in ti obdavčil al kako??

2."lugi" za te 4.5 evra te nisem razumel.. a ni normalno ze v ceni da ti posljejo do doma?? zakaj se par evrov?

3. poglejte na ebayu - mens watch - stari kako je to mozno da so cene 0,90 in čez minuto poteče avkcija prvi dam BID in je moje za 1 evro... stari a je to možno, samo poštnina je okol 10EUR in to je to... ni gojlufije tle? za kolko bi potem jaz dejasnko dobil to uro na dom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

NazgulRR ::

lugi:
2."lugi" za te 4.5 evra te nisem razumel.. a ni normalno ze v ceni da ti posljejo do doma?? zakaj se par evrov?



Tudi meni to ni jasno zakaj je to. Sploh pri kakšnih cenejših stvareh, kjer plačaš malo carine in davke, se to zelo pozna pri končni ceni:/. Lahko bi bil samo tist 1€ ali koliko je plačilo položnice preko pošte oz. zastonj, če bi šel osebno na carino v Mestni log, ne pa da še dodatno računajo za poštnino po Sloveniji. In pol je npr. res blesavo, ko dobiš enkrat nekaj v vrednosti manj od 22€, neocarinjeno seveda, domov in vidiš, da je bilo na carini odprto in nazaj zalepljeno, naslednjič pa nekaj odprejo, te ocarinijo in še dodatno moraš plačat poštnino. Enkrat plačaš dodatno poštnino, enkrat pa ne *rolleyes*.


Pa da ne začnem kakšna blesarija je, da se poštnina upošteva v vrednost pošiljke...

hojnikb ::

Ma tale tema bi mogla bit sticky
Useful stuff :)
#brezpodpisa

Okapi ::

Poštnina se upošteva pri obračunu za DDV, ker to je pač cena, ki jo ti plačaš za neko stvar. Je popolnoma vseeno, če nekaj stane 1 EUR na Kitajskem, pomembno je, koliko ti plačaš za to, da imaš v Sloveniji, in v to je pač vključena tudi poštnina. Lahko pa greš sam iskat na Kitajsko;)

Drugače pa se plačajo dajatve tudi če je stvar zastonj, se pravi je darilo. Pač tako je, ker drugače bi dobivali veliko "daril" po pošti, carinikom pa se ne splača ugotavljati, katero je res darilo in katero ni:P

Izjema so samo poročna darila, ampak tudi zanje veljajo precej stroga pravila, kdaj in v kakšni vrednosti jih lahko dobiš.

O.

boula ::

še vedno ni pravilnega odgovora na vprašanje:

ali se carina in ali se davek plača glede na RAČUN (oz. koliko je bilo plačano) ali glede na VREDNOST...

tisti ki praivjo vrednost... kako bodo oceniili - neko ročno uro kupljeno za 16 EUR vse skupaj z poštnino... lahko ocenijo da je nad 22EUR in ti vržejo davek not???

al pa tisti disk kupljen za 20EUR in v SLOVENIJI je vreden več, lahko pa na kitajskem ne... torej če je račun pravi?? bo obdavčil ali ne??

Okapi ::

Odvisno od carinika. Če se mu zdi račun prenizek, bo šel iskat po njegovem bolj realistično vrednost. Če se ne strinjaš z oceno carinika, lahko zavrneš pošiljko ali najameš sodno zapriseženega cenilca. Včasih je dovolj tudi, če uvažaš prek špediterja.

Ne bodo pa cariniki komplicirali za deset evrov gor ali dol. Poceni noname kitajska digitalna ura bo šla skozi, če bo račun za 5 evrov, tudi če v resnici stane 30 ali 40 evrov, ura znana proizvajalca, ki je videti vredna vsaj 100 evrov, pa pač ne.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

boula ::

prebral sem tudi to, da je ebay.com, de .it , da lahko uporabljas kjer koli.. nima veze kje si se reg...

ampak ugotovil pa sem da ni res da so rezultati iskanja enaki... še huje... npr nokia n95 8gb, ki ga najde na ebay.de, ne bos mogel najti drugje...

test:
ebay.de - nasel to: Nokia N95 8GB intern - wie NEU!!! za 40,5 evra . grem na .com ali uk - pa če napisem to v search ne najde iste ni sans...

uporabil sem tudi worldwide - pa tudi ne najde... pa global.ebay tudi ne najde...

se bolj cudno mi je da ce das na co.uk in se izberes da isce v EU pa tudi ne najde... halo ...sej nemčijo bi moglo vključit.. ne vem v čemu je fora..

in kje da iščem da vem da izbiram med vsemi ponudniki



2. podvprašanje... kaj lahko naredim če kupim telefon, ki je res točno tak kot more bit, vendar ima recimo napako, npr. ekran ne dela pravilno, se ugaša ali karkoli... plačal sem že... kako dokazat da je to bilo že prej...

kaj lahko naredim prodajalcu, a) ali jaz dobim dnar nazaj, b) a bo prodajalec naskrkal? - kako dokazat (recimo tudi to da je oksidiral zaradi vode)... sej je to lahko blo prej al pa sele zdj...

NazgulRR ::

1. To je res in zna biti včasih nadležno. Nisem ziher, ampak predvidevam, da lahko prodajalec to nekje označi, ko postavi oglas? Da ga skrije za določene države?
2. Glede takih stvari se zmeni s prodajalcem PREDEN kupiš nekaj. Če ti njegovi pogoji glede vračila/garancije ne ustrezajo, kupiš od katerega drugega prodajalca.

boula ::

pa sej tudi če reče da bo rešil in pol se ti ne javlja... a lahko kaj?
al pa reče ja to je tebi padlo v vodo, jaz sem ti dal brezhibnega...

a lahko kej dokazes sploh?

Okapi ::

Ne.

O.

boula ::

faaaak,

to ni kul... to pomeni prodajalcu ne more noben nič in lahko skoz prodaja kr neke pokvarjene stvari... en negativen komentar dobi in to je to... a zajebe za 150EUR...

ebay ga ne toži pol? se preverja ali je vedel oz moral vedeti za skodo pa to...

hmm če kdo ve se kaj več naj pliz pove, ker čene se ne upam nič kupit..

KoMar- ::

eBay ga ne bo tožil, to moraš ti storiti. Ampak ne zganjaj panike, ker če se boš držal zgornjih napotkov, bo vse OK.

darkolord ::

ampak ugotovil pa sem da ni res da so rezultati iskanja enaki... še huje... npr nokia n95 8gb, ki ga najde na ebay.de, ne bos mogel najti drugje...
To je preprosto zaradi tega, ker je oglas v nemškem jeziku. Bi bilo rahlo nadležno, če bi napisal v search "nokia n95", pa bi dobil malezijske, kitajske, singapurske, indijske, ... rezultate
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498790 (53651) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093528 (70393) Tilen
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115427 (14368) darkolord

Več podobnih tem