» »

CARINA ebay

CARINA ebay

St235 ::

Napisat izjavo, da ne prodajaš in da je za lastno rabo ter upat da ti bodo verjel.

technolog ::

A je 22€ limit za davek vključuje samo ceno izdelka, ali tudi poštnino zraven.

Primer:
18€ izdelek + 10€ poštnina

Plačam davek ali ne? Fora je, ker eni govorijo tako, eni drugače...

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Vse skupaj.

Tilen ::

Na izdelke kupljene preko Ebaya in hkrati iz EU, ne plačaš nobenih dajatev.

Nekaj me zanima, če iz ebay-a naročiš več istih izdelkov in carina smatra da prodajaš, kaj narediti ?


Ne razumem kako bi oni smatrali, da nekaj prodajaš, če si v bistvu kupil?

technolog je izjavil:

A je 22€ limit za davek vključuje samo ceno izdelka, ali tudi poštnino zraven.

Primer:
18€ izdelek + 10€ poštnina

Plačam davek ali ne? Fora je, ker eni govorijo tako, eni drugače...


Plačaš davek, če si kupil izven EU.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Ja če aročiš iz Kitajske ali druge ne EU države gre paket na carino in če ga odprejo in notri najdejo več istih izdelkov ti sicer ne bodo srali ampak ddv + carino boš plačal. Mi je pa enkrat en težil ko sem mel 8 polnilcev za laptop, če prodajam dalje, sen reku da ne, ker gre za tolk nekvalitetno jajco da eni prec crknejo drugi pa po nekaj tednih.

Nazadnje se je točno to tud zgodilo :)) Zato ne naročim od kitajcev pa tud z ebaya ama ničesar več. Ker vsi prodajajo enak klump ki ga je naredu isti kitajc.

darkolord ::

Ker vsi prodajajo enak klump ki ga je naredu isti kitajc.
Sigurn ja... Jih majo miljardo in pol pa vse en sam dela!

Tilen ::

Kdo pa te je to spraševal? Jaz sem do sedaj samo preko maila dokazoval vrednosti pošiljk. S Kitajci se da tudi dogovorit, da ti 10 istih itemov pošljejo dva po dva skupaj in z dnevom zamika, če se ti ne mudi. So ZELO, ZELO ustrežljivi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

No ja tko se reče. Al pa vsi so iz iste štale :)

Carinik na carinski pošti v LJ, ko sem mogu pridt po paket ker je bil več kot 22 evrov vreden

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

St235 ::

Nekaj me zanima, če iz ebay-a naročiš več istih izdelkov in carina smatra da prodajaš, kaj narediti ?


Ne razumem kako bi oni smatrali, da nekaj prodajaš, če si v bistvu kupil?


Problem, je če carina oceni, da je to več kot rabiš za osebno rabo in obstaja sum preporodaje. Takrat pol težijo s tem.

technolog ::

Zakaj pa ne, če imaš recimo podjetje?

#000000 ::

Če imaš podjetje in kupuješ količino ki je večja kot za osebno uporabo kot fizična oseba imaš lahko še večjo štalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

k3k3tz ::

technolog je izjavil:

A je 22€ limit za davek vključuje samo ceno izdelka, ali tudi poštnino zraven.

Primer:
18€ izdelek + 10€ poštnina


Limit vključuje samo ceno izdelka. Ne čudi pa se, če boš za izdelek, ki stane 0,5€ s poštnino 30€ dobil poziv za dostavo dokumentov o nakupu.

@ #0000000
Ne bi ti bilo treba na pošto. Paket dobiš domov.

Tilen ::



Limit vključuje samo ceno izdelka.



K3k3tz to seveda ne drži, ker potem bi se lahko s prodajalcem dogovoril, da bi bila poštnina 300 eur, cena izdelka pa 1 eur. V bistvu si že sam sebi dokazal v svojem postu, da tvoja prva trdidev ne zdrži.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

technolog ::

Piše kje to na spletni strani carinske uprave?

Ker kolikor so men rekli ljudje je limit 22EUR samo vrednost izdelka, če pa presežeš, se tu pa davek da tudi na poštnino.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Poštnina je pač všteta v vrednost izdelka...

skyline ::

http://www.carina.gov.si/si/intranet_in...

"DDV se obračuna in plača po stopnji 20% oziroma 8,5% od davčne osnove (odvisno od vrste blaga), ki predstavlja carinsko vrednost skupaj s carino in drugimi dajatvami, ki se plačujejo pri uvozu.
Poštne pristojbine se do namembnega kraja v celoti vštejejo v carinsko vrednost, razen pri pošiljkah nekomercialne narave."

Veselo branje definicij za 'pošiljke nekomercialne narave'...

k3k3tz ::

Tilen je izjavil:



Limit vključuje samo ceno izdelka.


K3k3tz to seveda ne drži...


Drži! Uredba (beri od čl. 23 naprej) tole pa pravijo na pošti.

Na kratko. pošiljke do 22€ so oproščene plačila dajatev. Če vrednost presega 22€ se v osnovo za izračun dajatev prišteje še poštnina.
Pri priložnostnih pošiljkah nekomercialnega blaga, ki jih fizična oseba pošilja drugi fizični osebi, je meja 45€, poštnina pa se ne všteje v osnovo za izračun dajatev. Z vsemi omejitvami iz uredbe.

thor24 ::

k3k3tz ima prav glede "nekomercialnih pošiljk". Je pa napačno napisal pri "pošiljkah zanemarljivih vrednosti".

PZN: do 150€ oprošečno plačila uvoznih dajatev, do 22€ oproščeno DDV.
NP: do 45€ oproščeno uvoznih dajatev in DDV.
Pri vrednotenju blaga v pošiljkah nekomercialne narave se poštne pristojbine ne upoštevajo.
)

Saj pa je vse lepo razloženo že na linku ki ga je dal skyline (tudi definicija pošiljke nekomercialne narave :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thor24 ()

technolog ::

Ja, kaj zdej? Dejte se že poenotit in mi z DA ali NE odgovorit na tole: :D

Primer:
18EUR izdelek + 10EUR poštnina

Plačam davek ali ne?

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Plačaš, plačas brez skrbi >:D

In sicer 20% DDV + stroski 4.5EUR.

(28 * 0.2) + 4.25 = 9.85

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

technolog ::

To je zelo neugodno, ker je iz amerike že poštnina za male izdelke 16$.

Tilen ::

Danes sem prejel iz Kitajske paket vreden 50 eur in brez davka. S pošiljateljem sva se dogovorila, da bo paketu dodal izjavo o vrednosti - 15 usd in to je tudi storil. Paket so odprli in prebrali priložen dokument. Nisem dobil niti poziva za dokazilo o vrednosti pošiljke, niti poziva o plačilu davka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

technolog ::

Kitajc ti bo še pogodbo s hudičem podpisal, da ti proda tisto stvar. Američan je druga stvar.

thor24 ::

@LuGi

Če bo moral plačati davek je odvisno od "vrste" pošiljke.

Če mu pošlje izdelek fizična oseba potem ni davka do 45€. (Vsaj tako si jaz to predstavljam glede na to: Uvoz blaga preko pošte).

Ali se motim?

mihec87 ::

Tilen je izjavil:

Danes sem prejel iz Kitajske paket vreden 50 eur in brez davka. S pošiljateljem sva se dogovorila, da bo paketu dodal izjavo o vrednosti - 15 usd in to je tudi storil. Paket so odprli in prebrali priložen dokument. Nisem dobil niti poziva za dokazilo o vrednosti pošiljke, niti poziva o plačilu davka.


Ne pa to jemati za standard, če se cariniku zazdi da je stvar vredna več kaj hitro dobiš obvestilo domov...

Heh kitajci..sem že dobil gift od anthony xxxx(xxxx je moj priimek)...

thor24 je izjavil:

@LuGi

Če bo moral plačati davek je odvisno od "vrste" pošiljke.

Če mu pošlje izdelek fizična oseba potem ni davka do 45€. (Vsaj tako si jaz to predstavljam glede na to: Uvoz blaga preko pošte).

Ali se motim?


Kolikor vem velja to bolj za zadeve če ti gdo podari ala darilo(ob tem napisu se carinik samo nasmehne) pa je kar nekaj posla z dokazovanjem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

thor24 ::

Ne vem no.

Iz USA sem kupil izdelek (ne iz trgovine ampak od posameznika) ki je bil 36$ + 10$ poštnine. Pa nisem dobil davka, čeprav je bilo več kot 22€.

In iz tega sem sklepal da je to to. :D

mihec87 ::

thor24 je izjavil:

Ne vem no.

Iz USA sem kupil izdelek (ne iz trgovine ampak od posameznika) ki je bil 36$ + 10$ poštnine. Pa nisem dobil davka, čeprav je bilo več kot 22€.

In iz tega sem sklepal da je to to. :D


Kaj naj rečem ni carina tako da popolnoma vse pošiljke pregledajo -če jo je gor njihov selotejp..

thor24 ::

Saj pa je blo pregledano!

Tudi tistih 5€ al kolk je že nisem rabil plačat za pregled.

Ne vem sicer zakaj, ampak meni je bilo prav. :D

Aja, pa nisem rabil nobenih računov pošiljat pa to. Paket je prišel direktno na dom brez vseh doplačil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thor24 ()

mcmcmc ::

Ta carina še sama ne ve, kaj mora odpirati in pregledati kaj ne. Včasih odprejo in pregledajo en paket, ki je vreden 5 eurov, enkrat pa enega nena odprejo, ki je vreden 30 eurov..

St235 ::

Pregledajo in odprejo lahko KARKOLI, ker seveda nimajo nadnaravnih sposobnosti ne morejo vedet točno koliko neka zadeva stane. Tako včasih pride mimo kaj drastično dražjega, ali pa se zapičijo v kakšno malenkost.

V veliki večini primerov pa dobiš zahtev,da dostaviš potrdilo o transakciji. Spet pa je njegova diskrecijska pravica, da oceni ali je znesek realen ali ne.

il ::

Po mojih izkušnjah carina paketov do cca. 250g in pakirane v "mehurčkaste" kuverte A5 ali manjše ne odpira (iz HK in China).

pingo76 ::

Vse so pregledane vsaj z "rentgenom" in tiste ki so količkaj zanimive eventuelno pregledajo.

LuGi ::

il je izjavil:

Po mojih izkušnjah carina paketov do cca. 250g in pakirane v "mehurčkaste" kuverte A5 ali manjše ne odpira (iz HK in China).


Moje so cisto drugacne in sicer odvisno od volje carinika :))

Odprli pakete po 20g in spustili čez 500g..

nokaut240 ::

Danes sem iz Avstralije prejel paket, ki sem ga na ebayu kupil za 26 evrov (vključena poštnina - 5 avstralskih dolarjev). Na obvestilu o prispeli pošiljki, ki ga mi je v nabiralniku pustil poštar, piše da moram za carino plačati 9,2 evrov. Kako so oni prišli do te številke ? :D

LuGi ::

Še premalo so ti računali ;)

26 * 0.2 = 5.2 < Davek

5.2+4.5(Stroski carinjenja) = 9.7E >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

mayhem ::

Kupujem že nekaj let na ebayu...

Dajatve se obračunajo na carinsko vrednost, ki je sestavljena iz vrednosti blaga in ostalih stroškov (poštnina, zavarovanje, ipd....), ki nastanejo ob dobavi v Skupnost. Uvozne dajatve so sestavljene iz carine po predpisani carinski stopnji in davka na dodano vrednost (DDV). DDV se obračuna na davčno osnovo, ki jo sestavljata carinska vrednost in carina.

Dajatve se obračunajo, če carinska vrednost presega 22 EUR.
Za kozmetične izdelke-kreme, je trenutna carinska stopnja 0 %, stopnja DDV je 20 %. Skupaj uvoznih dajatev je tako 20 %

Lahko pa tudi kupite vrednost nad 22€ in carine ne boste prejeli,ker je odvisno od samega izdelka ali njih v Ljubljani.
Po carinjenju lahko dodajo tudi ponovno pakiranje, ki znese 4-7 € spet odvisno od artikla in carinika seveda, kateri misli, da je presegana vrednost več kot 22€ zato odpre in se še sam prepriča.

Dam primer, kako carina tudi zavrne paket...
Naprimer kupite iz kitajske 100 SD kartic v paketu od 8 GB za 200€ . Pri nas bi dali naprimer 500€ ampak carina tukaj noče obračunati niti davka 20% niti ponovnega pakiranja saj smatra, da se bo ta zadeva preprodajala v sloveniji.
Taka država pač smo :)
Lep pozdrav.....

nokaut240 ::

A če kupuješ iz držav EU, pa ne plačaš carine in davkov ?

mayhem ::

nokaut240 je izjavil:

A če kupuješ iz držav EU, pa ne plačaš carine in davkov ?


Seveda da ne saj si v EU bo pa ta artikel že imel ta davek v ceni :) in bo malce dražji kot izven EU
Bo pa še zmeraj cenejši kot v Slovenji ampak spet odvisno kaj se kupuje. :)
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

LuGi ::

mayhem je izjavil:


Dam primer, kako carina tudi zavrne paket...
Naprimer kupite iz kitajske 100 SD kartic v paketu od 8 GB za 200€ . Pri nas bi dali naprimer 500€ ampak carina tukaj noče obračunati niti davka 20% niti ponovnega pakiranja saj smatra, da se bo ta zadeva preprodajala v sloveniji.
Taka država pač smo :)


Jsano da gre za preprodajo.. fizicna oseba pač ne rabi 100 sd kartic

mayhem ::

LuGi je izjavil:

Jasano da gre za preprodajo.. fizicna oseba pač ne rabi 100 sd kartic


Saj to pravim..
Ampak če jaz hočem kupit to zadevo bi jo tudi moral, če mene uprašaš.
Zato so pa dali carino od 22€ naprej, da ubistvu plačaš skoraj za vse artikle, katere se kupuje izven države.
Danes pa pod 22€ ne dobiš nič, kaj pametnega...se dobijo neke malenkosti, katere so za 20 € in pri nas 80€ to pa je razlika:)


Se pa da z pošiljateljem vse zmenit, kaj in kakšno ceno naj napiše na paket.:)
Lep pozdrav.....

technolog ::

Zakaj ne bi smel preprodajat? Kaj pa če imaš S.P.?

mihec87 ::

LuGi je izjavil:

mayhem je izjavil:


Dam primer, kako carina tudi zavrne paket...
Naprimer kupite iz kitajske 100 SD kartic v paketu od 8 GB za 200€ . Pri nas bi dali naprimer 500€ ampak carina tukaj noče obračunati niti davka 20% niti ponovnega pakiranja saj smatra, da se bo ta zadeva preprodajala v sloveniji.
Taka država pač smo :)


Jsano da gre za preprodajo.. fizicna oseba pač ne rabi 100 sd kartic


Sem backup freak pa sem se odločil delat bakupe na sd kartice..?

mayhem ::

mihec87 je izjavil:

Sem backup freak pa sem se odločil delat bakupe na sd kartice..?


Heheh se strinjam samo prepričaj carino za to:)
Lep pozdrav.....

technolog ::

mayhem je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Sem backup freak pa sem se odločil delat bakupe na sd kartice..?


Heheh se strinjam samo prepričaj carino za to:)



Kaj pa če reče, da so kartice za strica, ki ima D.O.O.?

darkolord ::

Heheh se strinjam samo prepričaj carino za to:)
Če imaš dober razlog za to potem ni nobene ovire, da se ne bi dalo zmeniti.

Kaj pa če reče, da so kartice za strica, ki ima D.O.O.?
Rečejo, naj jih uvozi stric?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

technolog ::

darkolord je izjavil:


Kaj pa če reče, da so kartice za strica, ki ima D.O.O.?
Rečejo, naj jih uvozi stric?


Kaj pa če imaš S.P?

St235 ::

Potem pa zadevo kupiš kot s.p. in ne bo nobenega problema.

Problem nastane samo če fizična oseba kupi količino artiklov, ki presegajo normalno rabo in je velika verjetnost, da jih bo preprodajala naprej. To pa je kaznjivo.

Če imaš s.p., d.o.o.... potem pač stvari kupiš brez težav na firmo, ki ima registrirano ustrezno dejavnost.

mayhem ::

St235 je izjavil:

Potem pa zadevo kupiš kot s.p. in ne bo nobenega problema.

Problem nastane samo če fizična oseba kupi količino artiklov, ki presegajo normalno rabo in je velika verjetnost, da jih bo preprodajala naprej. To pa je kaznjivo.

Če imaš s.p., d.o.o.... potem pač stvari kupiš brez težav na firmo, ki ima registrirano ustrezno dejavnost.


Točno tako, ampak davek in carino pa poberejo :)
Tako,da pri paketu dosti ne pridobiš ponavadi za velike količine pa nekaj pridobiš.
Lep pozdrav.....

nokaut240 ::

nokaut240 je izjavil:

Danes sem iz Avstralije prejel paket, ki sem ga na ebayu kupil za 26 evrov (vključena poštnina - 5 avstralskih dolarjev). Na obvestilu o prispeli pošiljki, ki ga mi je v nabiralniku pustil poštar, piše da moram za carino plačati 9,2 evrov. Kako so oni prišli do te številke ? :D


Sem danes šel po paket na pošto. In na paketu je takole napisano:
- položnica (uvozne dajatve) 5.24 €. Se pravi to je tistih 20% davka.
- predložitev carini - uvoz: 3 €
- pol je najbrž pa še položnica 0.96 € in je skupaj 9.2 €

Samo zanima me, kaj pomeni tista predložitev carini. A te 3 evre moraš vsakič plačati ?

St235 ::

Samo, če je bil potreben carinski postopek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732956 (1744) Nesta
»

Paket iz amazona

Oddelek: Kaj kupiti
485677 (3913) ahonen
»

Amazon in carina

Oddelek: Loža
343714 (3154) Furbo
»

www.aliexpress.com

Oddelek: Kaj kupiti
256079 (1148) darkolord
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910011 (9076) Princo22

Več podobnih tem