» »

Kupovanje prek eBaya

Kupovanje prek eBaya

««
3 / 12
»»

bastadu ::

Rabiš dat malo več informacij o tej 'posti'. Za primerjavo ti dam pošiljko v velikosti manjše obložene kuverte, poslano preko Royalmail kot Airmail (zračna pošiljka). V veliki večini preimrov je trajalo 3 delovne dni, da jo dobiš direktno domov, ne rabiš podpisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Blinder ::

All of our items are posted using Royal Mail, Parcelforce and Fastway couriers

£9.99 Slovenia Sellers Standard International Rate


Do torka enkrat bodo odposlali pošiljko. Lahko upam da bom dobil v petek/soboto?

bastadu ::

Upaš seveda lahko, 100% pa žal ni...

igor0203 ::

Jaz sem ravno včeraj iz UK dobil DDC pumpo. Poslal pa mi jo je v torek preko Royalmail Airmail.

CaqKa ::

>>> Moral bi jih zaj***** in naročiti prodajalcu, da naj - tisto stvar ki si jo pač kupil - da lepo zaviti z neprozornim darilnim papirjem in mašnjo na vrhu, potem pa vse to še v eno škatlo in gor napisat 'gift'. Mislite da bi šlo skozi brez da bi razmontirali "darilo"?

ma sej vse odprejo... sem imel eno iz honkkogna in eno iz uk... pa sta obe bile odprti in polepljeni z lepilnim trakom od pošte... s tem da sem iz uk dobil direktno, iz hk pa sem imel še carisnko vmes.

>>> Koliko časa rabi posta da pride iz Anglije v Slovenijo?

jaz sem imel royal mail surface.. 20 dni.

bastadu ::

Jaz sem ravno v petek dobil paket iz Kitajske. Pošiljatelj je poslal preko EMS, tukaj mi je dostavila dostavna služba TNT. Paket je bil sestavljen iz dveh stiroporastih delov in vmes seveda vsebina paketa. Ta stiropor je bil potem okoli polepljen s salotejpom. Ta paket sem dobil direktno domov, brez vmesne postaje na carini. Sem bil kar šokiran 8-O

CaqKa: Kdaj si dobival te pošiljke iz UK? Namreč iz UK že od kar smo v EU tudi ni carinskih ali katerihkoli dajatev, tako da je logično da si dobil direktno domov, čeprav je trajalo precej dolgo, saj je zadeva očitno šla 'peš'...

antonija ::

Jaz sem iz UK dobil ponavadi v roku par dni (max 10 delovnih dni). Royal Airmail.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

suntrace1 ::

http://www.timesonline.co.uk/newspaper/0,,176-2570050,00.html

Ebay je samo za nakup novih stvari še - zelo težko je še najti ugoden nakup rabljene stvari.

xabre ::

Buče.

igor0203 ::

Niso buče,to je čista resnica. Kaj misliš, da bo npr. kaka štacuna 8800GTX prodala za 200€ al kaj?

bastadu ::

Zadeva je zelo verjetna, IMHO se to tudi dostikrat prakticira, seveda je pa precej težko dokazljivo, pa še eBay se temu ne upira ravo z vsemi štirimi, saj na ta račun pride tudi več denarja v njihove blagajne...

xabre ::

Seveda se bo še vedno dalo opraviti ugoden nakup. Nihče te ne sili, da drago kupuješ.

Daliborg ::

@bastadu ...heh temu pa jest recem FOKIN-a. Prosim da ne siris takih informacij, bom se ob sluzbo >:D Paket si pa po verjetnosti dobu brez carinskih dajatev in ddv, ker je bila majhna vrednost paketa(na invoice/proforma)?

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

antonija ::

Itak da so prodajalci ki si sami boostajo cene na svojih drazbah, ampak pri takih najpogosteje sami zmagajo in potem ponudijo drugemu highest bidderju "second offer" (cisto slucajno se jim doma valja se en identicen artikel:\). Takim se mirno napise kam naj si svoj artikel vtaknejo in je stvar resena.

Se vedno se pa da dobit rabljene stvari po ugodnih cenah, oblubm.8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

chucki ::

Men se bo zmesal! Narocil sem majco iz USA,cena z postnino je 37$ nakar dobim od carine da jim moram poslati racun,jim poslem prek maila in danes dobim pildek da lahka dvignem paket,vendar bla bla za katero je treba placati 14.50EURA 8-O Mi lahk kdo razlozi kaj je to? 8-O
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

krneki ::

Malo ugibam ampak verjetno 20% davka, x% carine (kva vem kolk je na obleko), kaksne 3,5 € za carinski postopek in 3,5 € za stroške pošte.

chucki ::

Ja in eno majco ko sem dobil niso ocenl, tud zastavo ko sm dobu je se pregledal niso! ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

TommyLee ::

Hja, kuk bodo šele mene obral? Paket je vreden 210€... (20% davka, koliko je pa ostalih stroškov?(Digitalni fotoaparat je v paketu))

Komplikacij glede davka in ostalih postopkov ne bi smelo biti, ker je poleg račun in ebay št., kjer lahko pogledajo, da je predmet res toliko vreden.

Pa še neki, mogoče kdo ve koliko časa traja ta carinski postopek? Ker paket je včeraj prišel v Slovenijo. Da približno vem kdaj ga lahko pričakujem. (Sledenje paketa)
www.dornik.si

shadow7 ::

@chucki: Carina je odvisna od carinske stopnje in se všteje v osnovo za DDV. Pošta ti računa cca. 1,3 EUR za tisto obvestilo, ki ti ga pošljejo in >3 EUR za odpiranje pošiljke.

Kakšna poceni, majhna zadevica (do cca. 20g) v praksi gre skozi brez carine, ni pa nujno.

opeter ::

Ravno zaradi carine ne bom več nič naročal izven meja EU (tudi Švice ne). Samo če nujno rabim.
Saj verjetno je ravno to smisel carine. Da denar ostane znotraj EU, kar je nekako logično.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TommyLee ::

Evo dobil prvo pošiljko iz ZDA :).

Ddv in vsi ostali stroški so bili normalni, oziroma pričakovani. Me je pa kr presenetlo, da je paket prišel danes. Glede na to, da so paket v Slovenijo dobili v petek. Bravo carinikom za hitrost :P
www.dornik.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyLee ()

ali3n ::

Ravno zaradi carine ne bom več nič naročal izven meja EU (tudi Švice ne). Samo če nujno rabim.


Zate ne vem, a predmeti ki jih kupujem so v Čezlužju malo več kot 1/3 naše (evropske) cene; tako da se mi še zmeraj splača.
Si pač na začetku preračunaš... in potegneš črto. Dobavni rok je večinoma 2 tedna (via USPS Global Express - dokaj normalna poštnina).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Robert ::

Ker sem pred tem da kupim nekaj preko E-baya me zanima kako plačaš preko PayPala in kaj moraš imeti (seveda razen Eurov) in ali je varno. Za to zadevo kupit je Paypal edina možnost kot pravi prodajalec.

antonija ::

Ce paypal-a se nimas in si strav ze kupil, potem bo prodajalec zelo slabe volje, sploh ce nimas elektronskega (via internet) pregleda nad transakcijami na tvoji kreditni kartici. Trajalo bo namrec da dobis domov izpisek na katerem je "activation code" za paypal account...

Drugace pa jaz vse (oz. vse kar se da) placujem preko paypal-a. Problemov z njimi se nisem imel, so mi pa ugodno razresili spor s prodajalcem (trgovina, ne ebay), ki mi ni poslal robe.

I prefer PayPal;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

igor0203 ::

Če imaš Master Card, a lahko preko interneta spremljaš transakcije? Če lahko, a potem moram to na banki zaprosit?

antonija ::

Jaz imam MasterCard pri SKB banki. Na SKBnet lahko spremljas transakcije vseh svojih SKB kartic, including kreditnih.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

delfinus ::

Ni potrebno posebej zaprostiti, vsaj pri NLB Klik in Banki Celje ne. Kliknes na KARTICE in ze imas arhiv prometa, ki si ga opravil in limitom, ki ti je se na voljo za tekoci mesec na kreditni kartici. lp, D.

igor0203 ::

Aja, a brez Klika pa ne gre?

antonija ::

A ti bi rad bazo od mastercarda javno dostopno a kaj??!?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

opeter ::

Aja, a brez Klika pa ne gre?

Seveda gre. Greš not v banko, pa vprašaš, kako je kaj tvoje stanje, limit, trenutna poraba...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

igor0203 ::

A ti bi rad bazo od mastercarda javno dostopno a kaj??!?


Ne bi blo slabo... j/k

Seveda gre. Greš not v banko, pa vprašaš, kako je kaj tvoje stanje, limit, trenutna poraba...


Vem, samo je malo nadležno skos na banko hodit pa unim tam težit. Sem mislil, da se da tud kako drugače. Nič, bom pa probal Klik zrihtat.
Hvala za pomoč.

chucki ::

Odgovor americana ko sem ga vprasal ce poslje v evropo.

wheres Europa? the only europa i know of is one of jupiters moons

LOL
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

antonija ::

Napisi mu da si mislil Europe, Ohio. Ziher mu ne bo nic jano >:D

P.S.: EuropA je samo in le jupitrova luna, EuropE je pa kontinet na katerem se trenutno nahajam.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

chucki ::

http://europa.eu/

zakaj je pa potem tu europa
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Pesimist ::

Ne, za paypal rabiš pravo kartico in če je nimaš, si ne moreš nič. Na ebayu lahko večinoma plačuješ s bačnim nakazilom direktno k prodajalcu, vendar tako seveda tvegaš, da poslanega ne boš dobil, v primeru paypala, pa imaš neko denarno garancijo, mislim da do 500€


In kak tocno deluje to ce ne dobis paketa? Kdo ti dnar da al vrne al kajkoli in kaj moras naret da se to sploh izvede?

Drugace pa Royal Mail rabi nic vec kot 4 dni da pride do nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

OldSkul ::

pingec ::

Glede paypala in denarja, moja osebna izkušnja... dobil pokvarjen mp3 player(pac so me nategnili) in paypal je hotel da jim stvar posljem na moje stroske katerih ti seveda ne povrnejo oz. da plačam za paypal pooblaščenega inžinirja ki bo pregledal player. Stvar bi me prišla tam ene 10k, malo manj kot je bil cel player...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

chucki ::

Jap, za male stvari se ti ne splaca bunit,ker bos imel vec stroskov kot je vredn.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dado55 ::

rofl falil temo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dado55 ()

Pesimist ::

ja in kaj bojo potem naredli ko ugotovijo da je hin in ko si porabo dosti kesa. Ti bojo kr svoj dnar nakazali al kaj al bojo sli proti prodajalcu in kak bojo nakazali ce Paypal ne podpira nakazila v slo. Pomoje je to vse bol larifari. Res da z vsakim nakazilom zasluzijo mastne dnarce samo vseeno dvomim da bojo kr svoj kes ven dali :\

antonija ::

Meni je PayPal ugodno razresil "no-show" problem... kupil sem nekaj v eni stacuni (mislim da je bilo PC ohisje, nemska stacuna, okrog 150EUR), pa nikoli nisem dobil robe. Na moje emaile niso odgovarjali.
Potem sem sledil navodilom na paypal.com strani in sprozil postopek spora, katerega so razresili v mojo korist. Dobil sem nazaj ves denar ki ga je trgovina trgala iz kartice (denar je nakazal paypal), kaj se je pa zgodilo med trgovino in paypal-om pa ne vem...
Long story short: Isto ohisje sem kasneje kupil na ebayu od enega avstrijca za 100EUR, placano pravtako preko paypal-a, in sedaj v tem ohisju melje moj stari racunalnik 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pingec ::

Kako si pa dokazal, da stvari nisi dobil?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Pesimist ::

hmja zanimivo. Denar si pa dobil od Paypala kak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

keown ::

mene nekizanima, ce kupujem iz ameriskega ebaya kjer so cene v dolarjih, kaj to se pol pretvori po veljavnem tečajo v eure ali je to kar dolar=euro??? npr. procesor stane 180$ in ga kupim na ebay.com... kolk me pride stat - 180$ pretvorjenih v eure... ali kar 180€

Hvala in LP
if you're not one of us.. you are one of them.

@LOL ::

180$ pretvorjenih v eure... ali kar 180€

"Right"
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

keown ::

"right" kaj?
if you're not one of us.. you are one of them.

@LOL ::

Jasno da ne bo pretvorbe 1:1 (to bi bilo za nas sicer odlično:D ) ampak se meri po tečaju
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

keown ::

...se pravi cena v dolarjih je po trenutno veljavnem tečaju preračunana v euro. To je super saj se potem splača kupovat robo iz amerike! Sicer ne vem pa zakaj si napisal da če bi bilo 1:1 bi bilo to za nas odlično.. ??!!??

LP
if you're not one of us.. you are one of them.

opeter ::

Odvisno. Ker k rabi iz ZDA, Švice in zunaj EU moraš prišteti še davek (carino). Ali se splača ali ne, ne vem. Vredno je premisliti...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

antonija ::

Sploh nisem dokazoval da nisem dobil... tista firma se sploh ni odzivala na moje emaile (tud tiste ki jih posljes preko paypal-a ko sprozis spor). Denar sem dobil nazaj na paypal racun, ob koncu meseca pa se je obracunalo na mastercardu.

Ce bi moral kdo kaj dokazovati bi to verjetno morala storiti trgovino z dobavnico ali potrdilom o posiljanju, ker prejemnik nima nobene moznosti dokazovati da necesa ni dobil.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935311 (4663) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311751 (3495) opeter
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425670 (13741) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743220 (32611) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410120 (8864) Morenov

Več podobnih tem