» »

CARINA ebay

CARINA ebay

blblb ::

Pozdrav

Mene je vceraj klicala gospa iz poste in mi povedala da so mi pozabili racunati DDV na paket, ki sem ga prejel konca januarja. Sedaj pa hoce da grem ostanek placati.

Kaj narediti? Placati ali ignorirati? Sam bi najraje placal da ne bi imel problemov kdaj v prihodnosti, ampak ce mi ni treba ne bom :>

lp, blblb

LuGi ::

Bodo že poslali položnico.. do takrat pa /ignore =)

Sova ::

mihec87 je izjavil:

"Oprostitev DDV

Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).

V skladu z določbami 51. člena Zakona o davku na dodano vrednost so plačila DDV oproščene:
- pošiljke blaga neznatne vrednosti, poslane prejemniku kot pismo ali paket,v skupni vrednosti do 22 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, tobak in tobačne izdelke ter parfume in toaletne vode:
- pošiljke nekomercialnega blaga, ki jih fizična oseba s prebivališčem v tujini brezplačno pošilja fizični osebi na carinskem območju EU do vrednosti 45 evrov. Pogoji za oprostitev plačila DDV za blago v pošiljki nekomercialne narave so smiselno enaki pogojem za oprostitev plačila uvoznih dajatev."

Se mi zdi da je tole malo dvoumno napisano namreč.
1.Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).

Potem pa v prvi alineji
- pošiljke blaga neznatne vrednosti, poslane prejemniku kot pismo ali paket,v skupni vrednosti do 22 evrov...


Za uradno razlago dvoumnosti izraza skupna vrednost sem se ponovno obrnil na Carinsko pošto. Pravilno je tako, kot je napisal Lakotnik29.

Odgovor Carinske pošte:
Izraz skupna vrednost se nanaša na vsoto vrednosti vseh artiklov v pismu oz. paketu.
Povedano drugače: skupna vrednost ni enaka vsoti vrednosti blaga in vrednosti poštnine, ampak le vsota vrednosti vsega blaga v paketu oz. pismu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sova ()

para! ::

Kako je mogoče, da nekdo ne opravi svojega dela (pozabi racunati DDV na paket) in potem odgovornost prelaga na nekoga tretjega? Zakaj ne bi razlike poravnal tisti, ki je dejansko naredil napako?

lp
Death before dishonor!

mihec87 ::

para! je izjavil:

Kako je mogoče, da nekdo ne opravi svojega dela (pozabi racunati DDV na paket) in potem odgovornost prelaga na nekoga tretjega? Zakaj ne bi razlike poravnal tisti, ki je dejansko naredil napako?

lp


Se navezuje na?

LuGi ::

mihec87 je izjavil:

para! je izjavil:

Kako je mogoče, da nekdo ne opravi svojega dela (pozabi racunati DDV na paket) in potem odgovornost prelaga na nekoga tretjega? Zakaj ne bi razlike poravnal tisti, ki je dejansko naredil napako?

lp


Se navezuje na?


to

blblb je izjavil:

Pozdrav

Mene je vceraj klicala gospa iz poste in mi povedala da so mi pozabili racunati DDV na paket, ki sem ga prejel konca januarja. Sedaj pa hoce da grem ostanek placati.

Kaj narediti? Placati ali ignorirati? Sam bi najraje placal da ne bi imel problemov kdaj v prihodnosti, ampak ce mi ni treba ne bom :>

lp, blblb

St235 ::

para! je izjavil:

Kako je mogoče, da nekdo ne opravi svojega dela (pozabi racunati DDV na paket) in potem odgovornost prelaga na nekoga tretjega? Zakaj ne bi razlike poravnal tisti, ki je dejansko naredil napako?

lp


Zato ker je napaka ene osebe, ne razreši drugega odgovornosti. DDV je treba plačat in to je obveza kupca. Ker DDV ni bil plačan zaradi napake poštnega/carinskega delavca seveda ni nobenih kazni/zamudnih obrsti oziroma te bremenijo uslužbenca, ki je storil napako. Osnoven strošek DDVja je pa seveda še vedno strošek kupca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

blblb ::

Vredi potem gremo pa jutri placat :>
Hvala za pomoc.

Me pa za se zanima za koliko nazaj se lahko carina odloci in ti racuna DDV (v primeru da ga v prvo ni)?

lp, blblb

St235 ::

Verjetno veljajajo podobni zastaralni roki kot za druge davčne zadeve. Konkretnih številk ne vem zagotovo pa ne manj kot tri leta.

bastadu ::

Na licitaciji sem zmagal en izdelek. V licitaciji je bilo označeno, da se ta izdelek nahaja v Češki Republiki, ki je znotraj EU. Jaz zadevo plačam in čez kakšen teden dobim domov obvestilo carine, da jim naj pošljem račun za pošiljko iz Švice (ki seveda ni v EU). Zanima me, ali obstaja kakšno ebay ali paypal pravilo, v katerem piše da morajo prodajalci razvidno označiti oz. napisati, iz kod bo blago odposlano, da kupci pač lahko pričakujemo uvozne dajatve ali ne?
V primeru, če se ne bom uspel dogovoriti direktno s prodajalcem za povračilo teh uvoznih dajatev, ali mi bo paypal ugodil, če bom oddal pritožbo na to transakcijo? Ima kdo kakšne podobne izkušnje? Hvala!

St235 ::

Seveda, če je bilo v licitacijo označeno, da se izdelek nahaja v na češkem potem pa pride iz Švice je to razlog za pritožbo.

Ampak daj dvakrat poglej, da nisi slučajno zamešal CH in CZ.

bastadu ::

Ne ne, piše Tschechische Republik :)

WildChild ::

Pozdravljeni!

Danes sem na svoj stalni naslov prejel pošto, kjer so navedli, da naj jim pošlem nazaj to sporočilo in vir do ebay dražbe in računa. Zdaj me pa zanima nekaj. A jim lahko jaz to po e-pošti pošlem? Trenutno ne morem do pisma, ki so mi ga poslali in nevem kaj piše točno.

Zanima me tudi kaj točno je mišleno, da naj navedem povezavo do ebay dražbe? Je to mišleno, da jim dam elektronski vir do izdelka katerega sem kupil? To je to: http://www.ebay.com/itm/180630534417?ss... in ni mi čisto jasno kater račun mislijo? Paypal?

In ali jim moram nujno sprintat link do ebaya in račun na paypalu in jim ga poslati nazaj?

P.S. Pa v pismu ni nič pisalo, koliko bo prišlo dodatno DDV. Naj kar računam 20% na 48EUR ane? :)
in da mood

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

Pošlješ jim račun od paypala, ki si dobil na email in skenirano obvestilo na 1004.ljubljana@posta.si . Številka dražbe je gor na računu od paypala. Plačal boš kot vsi ostali 20% ddv + ~5€ stroškov.

V zadevo od epošte vpišeš CARINSKA POŠTA PCP-???? - kar pač je številka PCP iz obvestila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

WildChild ::

Sem poklical domov.. in piše, da jim moram poslati račun od internetne strani z izpisom dražbe - ebay. Jim vseeno pošljem screenshot od emaila, ki sem ga dobil od paypala, da sem nakazaj 60$?

In pa nikjer v pismu ni pisal, da naj jim po e-pošti pošljem tudi skenirano obvestilo.
in da mood

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

Ne vem, mogoče so kaj spreminjali od nazadnje ko sem jim pošiljal. Drugače točne informacije lahko dobiš tudi tako, da enostavno pokličeš na carinsko pošto.

WildChild ::

To bom pa ju3 naredil. Hvala za info.
in da mood

darkolord ::

Povezava do ebay izdelka in izpis emaila od paypala je dovolj.

urosh ::

samo link do ebaya je dovolj... ne rabiš pošiljat potrdila od paypala... Razen če si imel nižjo ceno, kot je na ebay napisana

St235 ::

V bistvu je dvolj eno ali drugo. Jaz ponavadi pošljem od paypala, ker je že lepo v email zapakirano in sam forward stisnem.

k3k3tz ::

PayPal potrdilo je dovolj le, če ima v opisu navedeno blago, ki si ga kupil. Prav pride tudi "item number", da pol sami pogledajo na Ebay.

WildChild ::

Gospa je rekla, povezavo do izdelka, da vidijo kaj sem v resnici kupil. Vpršal sem jo če pride poleg samo +20% ddv pa je rekla, da še +5eur za carinske stroške. Jebela mast. Pa sm dobil monitor iz 60.95$ na 61€. Če nabaviš robo iz ebay.de ali ebay.co.uk se ne plača carine in ddvja?
in da mood

darkolord ::

Carine in DDVja se ne plača, če dobiš robo iz EU - ali si jo kupil na .com, .de ali .co.uk je vseeno

Ves600 ::

Živjo

Ker vidim, da imate ogromno izkušenj z naročanjem iz Kitajske sem že kar veliko izvedela preko forumov. Zanima pa me tudi kakšne imate pa kaj izkušnje z uvozom elektronske opreme, jaz bi rada vzela okoli 50 USB ključev. Moram imeti papirje za CE certifikaz pri sebi, če te kličejo iz carine?

In če sem dobro zasledila po forumih je najboljša varianta pošiljka preko hitre pošte (DHL ali kaj podobnega), kjer dobiš pošiljko v večini primerov kar na dom. Ker tukaj bo šlo za manjšo vrednost, cca. 180 €.

Hvala
Vesna

mihec87 ::

Z usb ključki, memory cardi itd..je z kitajske velik križ ker je na kupe dreka ki kaže neko velikost v resnici je pa pol manjši..Npr 8gb zadeva kaže 8gb velikost v resnici pa je veliko 4 ali pa 2gb..

mat xxl ::

Meni je en znanec prinesel 100GB ključ na popravilo, ker ne spravi več, kot 2 GB gor , kaže pa mu sistem, da je ključ 100 GB je plačal na enem sejmu 50 eur zanj, ker se mu je zdelo super 100 GB, da bo šlo dosti filmov gor.......... sem se tako nasmejal .......... no vsaj na 2 GB je delal brezhibno .... samo cena je bila pa huda ........

Ves600 ::

Torej ne moreš vedeti, dokler ne dobiš. Ja ta je res smotana, da ti potem ne dela. V bistvu ne moreš preveriti. Razen če vzameš sample, pa še to je lahko tak, ki bo delal.
Potem so to upgrade USB ključi in ne delajo kot bi morali.
No bom naročila pa bomo videli kaj bo.
Hvala

mat xxl ::

Ni dela ali ne dela, dostikrat gre pri "ugodnih" ponudbah za "nateg" od začetka dalje....

NoXy ::

Ker vem da zaračuna carina 20% davek na paket ki stane več kot 22€. Me zanima sledeče.
Ko carina zaprosi da pošljem naročilo iz ebaya torej sliko naročila. Ali lahko jaz spremenim vrednost paketa(photoshop) na 20€ da nebi plačeval davka. Ker na samem paketu tako ni napisane cene in oni ne vejo koliko je res stalo.

Je že kdo naredil to?

k3k3tz ::

@NoXy
Poskusi. Najbrž nimajo računalnikov in dostopa do interneta. Če pa že majo, pa nabjrž nimajo pojma, kako kej poiskat.

Pomoje si prvi, ki se je spomnil kaj takega.
/sarcasm off

NoXy ::

Torej oni potem odprejo paket in pogledajo kaj je v njem? nato pa grejo gledat na ebay če se cena ujema? :D

St235 ::

Ni nujno, odvisno za kaj gre. Če naročiš ipad, potem pa prineseš račun, da je z poštnino iz ZDA stal 20€, potem bodo seveda posumili da nekaj ni ok in lahko preverijo ceno online, ali zahtevajo cenitev. Pri ebay lahko v 10s pogleda po koliko se je tisto res prodajalo.

Upoštevaj, pa da če te dobijo boš poleg vseh stroškov, ki so nastali fasal tudi kazen za davčno utajo.

NoXy ::

Torej se ne splača igrat. Jezi me ker nisem prej vedo da je nad 22€ DDV. Moj paket pa stane ravno 23€ zdaj mi bojo pa zaračunali 4€ DDv-ja pa še neke stroške zravno...;(

St235 ::

Iz 23€ na 22€ ne bodo šli preverjat, niti nimajo osnove da bi lahko težil. Daj jim potrdilo paypal in je to to.

NoXy ::

Zaračunali pa mi bodo 4€ za davek+ še kaj. Bo pa to šola za drugič da bom naročal posebej.

St235 ::

5€ storitve in 20% DDV. PAZI: Če je v teh 23€ poštnina, se to NE upošteva pri določanju paga pri katerem se plača ddv.

NoXy ::

Brez poštnine je bilo, tako da bom moral plačati. Naročil sem že 2 stvari. Za en paket sem moral poslat sliko računa, za drugega pa nič. Kako to?

St235 ::

Zato, ker ima carinik v skladu z svojimi pooblastili pravico ,da sam presodi da je artikel zanemarljive vrednosti in ne zahteva računa.

skyline ::

NoXy, če je manjši paket, imaš še vedno dovolj velike možnosti, da bo šel direktno skozi carino brez odpiranja...

Ne kompliciraj prezgodaj.

NoXy ::

Upam da bo res tako, ker par dni nazaj sem dobil mali paket v vrednosti 7€ pa sem moral poslati račun.

A oni potem odprejo paket in pogledajo kaj je v njem, če se vsebina ujema z računom?

mihec87 ::

tako je,,

BlueBerry ::

Kje bi se loh pozanimu katere zadeve so dovoljene uvažat?
Gre za neko določeno znamko, ki je registrirana v ZDA in ima CE nalepko je to že dovolj?

Carino kličem že 4 dni, na mail pa ne odgovovarjajo zato vprašam, če morda kdo kaj ve.

technolog ::

A carina lahko kako razlikuje, če ti je paket poslal znanec ali pa prodajalec z ebaya?

darkolord ::

In v čem je razlika?

Tilen ::

Carina lahko vsak predmet oceni po katalogu, ne glede na napisano ceno. Če Kitajec napiše, da je nek paket vreden 30 USD, enaka stvar se pa pri nas prodaja za 500 EUR, boš seveda imel težave, če bo paket šel čez carinski postopek. Težave v smislu doplačila glede na realno ocenjeno vrednost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

technolog je izjavil:

A carina lahko kako razlikuje, če ti je paket poslal znanec ali pa prodajalec z ebaya?


Na podlagi pošiljatelja.

darkolord je izjavil:

In v čem je razlika?


Znesek kdaj se plača DDV se razlikuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

Lakotnik29> Znesek kdaj se plača DDV se razlikuje.

Ne od pošiljatelja. Če ti pošlje znanec, mama ali Zhong Wei, je čisto vseeno.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

tebi je mogoče vseeno, carini ni.

http://www.carina.gov.si/si/carinski_po...

Oprostitev DDV

Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).

V skladu z določbami 51. člena Zakona o davku na dodano vrednost so plačila DDV oproščene:

pošiljke blaga neznatne vrednosti, poslane prejemniku kot pismo ali paket, v skupni vrednosti do 22 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, tobak in tobačne izdelke ter parfume in toaletne vode:

pošiljke nekomercialnega blaga, ki jih fizična oseba s prebivališčem v tujini brezplačno pošilja fizični osebi na carinskem območju EU do vrednosti 45 evrov. Pogoji za oprostitev plačila DDV za blago v pošiljki nekomercialne narave so smiselno enaki pogojem za oprostitev plačila uvoznih dajatev.

darkolord ::

OK, drži, da mora biti fizična oseba, ali je znanec ali ne pa ni važno. Bolj je važno, da se vidi, da gre za nekomercialno blago.

k3k3tz ::

Pod nekomercialno blago spadajo spodnje gate in čokolada, ki si ju, kot darilo, dobil od tete iz Amerike.
Če enako pošiljko dobiš od "znanca z Ebay-a" ali Zhong Wei-a s Kitajske, boš moral dostaviti račun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732957 (1745) Nesta
»

Paket iz amazona

Oddelek: Kaj kupiti
485677 (3913) ahonen
»

Amazon in carina

Oddelek: Loža
343714 (3154) Furbo
»

www.aliexpress.com

Oddelek: Kaj kupiti
256079 (1148) darkolord
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910012 (9077) Princo22

Več podobnih tem