» »

CARINA ebay

CARINA ebay

darkolord ::

"Štrajkajo" za carinike pomeni, da BOLJ poostreno gledajo

PINki ::

Naročil sem za 260EUR robe in mi niso zaračunali še DDVja :D

Torej niso pregledali mojega paketa, ker ni blo nič označeno na paketu slovenskega?

alessio2 ::

darkolord je izjavil:

"Štrajkajo" za carinike pomeni, da BOLJ poostreno gledajo

In ravno zdaj, ko je moj paket na carini.
Ma jeb** jim...

Aljaz1980 ::

alessio2 je izjavil:

darkolord je izjavil:

"Štrajkajo" za carinike pomeni, da BOLJ poostreno gledajo

In ravno zdaj, ko je moj paket na carini.
Ma jeb** jim...

+1 dobil obvestilo o carini danes :o

alessio2 ::

Imam tehnični izdelek na carini, ki nima CE oznake in ravno zdaj, ko štrajkajo (oz. vse počasi in natančno pregledajo) se bo to še dodatno zakompliciralo :S

St235 ::

PINki je izjavil:

Naročil sem za 260EUR robe in mi niso zaračunali še DDVja :D

Torej niso pregledali mojega paketa, ker ni blo nič označeno na paketu slovenskega?


Odvisno. Si naročil izven EU?

Če da, potem je možno, da se jim artikel ni zdel ne vem kaj vreden ali pa, da niso dovolj natančno pregledal artikla. Drugače imaš vedno na paketu nalepko, da je bilo carinsko odprto in pregledano ,če so kaj šarili po njemu.

PINki ::

UK

ZaLoMaT ::

V EU območju se ne plačuje DDV in carine,...

PINki ::

a ne velja to samo za carino, ddv se pa mora placati?

Gandalfar ::

DDV si placal v drzavi, kjer si kupil izdelek.

St235 ::

V eu se davek na dodano vrednost za fizične osebe plača v državi kjer je artikel kupljen. In znotraj unije ni dodatnih carinskih ali davčnih dajatev.

logout ::

Razen za nove avtomobile in mogoče še kakšno drugo posebnost.

L.p., Kloko

St235 ::

ok, pri avtomobilih se plača DMV ampak velika večina artiklov pa paše v zgoraj opisano.

bosslipxx ::

Lp

S Kitajske sem naročil tri artikle. Prodajalec mi jih je zapakiral v dva paketa in mi poslal številki za sledenje. Na strani kitajske pošte piše, da sta paketa bila namenjena 17.09.2010 v smeri Slovenije.

Enega sem že dobil (na carini plačal DDV), za drugim pa še ni duha in sluha. Se vam tudi zgodi, da dva ali več paketov pride v različnih dneh, recimo teden narazen, ali me že mora skrbeti.

Hvala za odgovor.
slo-fishing.si

darkolord ::

Tudi par tednov narazen pride... Ko mine več kot 30 dni od pošiljanja, potem te lahko začne malo skrbet...

KoMar- ::

Cariniki štrajkajo trenutno...

bosslipxx ::

Hvala za odgovor obema.
slo-fishing.si

Gorky ::

Nekdo je spraševal okoli UPS-a. UPS ima v Sloveniji svojo izpostavo, oziroma ima tu celo svoj HUB za celotno regijo (avstrija, slovenija + balkan), tako da leti paket iz Kolna (vstopni hub za Evropo) na Brnik direktno. UPS te, še preden je paket v Sloveniji, pokliče in ti da za podpisat izjavo o vsebini in vrednosti paketa. Potem pa tudi oni izpeljejo postopek carinjenja (oziroma ti pošljejo kopija izpisa uvoznega postopka).

Potem pa čakaš, da ti pripeljejo, pri čemer se lahko zgodi tudi to:

30 sep 2010
19:16 BRNIK, SI CLEARANCE AGENCY STRIKE / DELIVERY RESCHEDULED

:)

lp
Jutri pa je že nov dan.

alessio2 ::

A se da kak tehnični izdelek brez CE certifikata na kak izgovor spravit čez?

darkolord ::

Če si firma

alessio2 ::

darkolord je izjavil:

Če si firma

Kakšen je postopek, če imaš podjetje?

Če si pa fizična oseba in odpišeš, da blago, katerega je samo en kos, potrebuješ za neko testiranje/primerjanje, ti ne pogledajo čez prste?

LuGi ::

Odvisno od sreče.. lahko da spusti naprej in placas le davek (+carina)

In zakaj bi spustli za firmo izdelek brez CE cerfitikata? To ziher ne drzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Hardstyle ::

To tudi meni smrdi...

alessio2 ::

LuGi je izjavil:

Odvisno od sreče.. lahko da spusti naprej in placas le davek (+carina)

Dobil sem že pošto od tržnega inšpektorata, da moram pokazat dokazilo o skladnosti naprave, če ne, leti nazaj v HK.
Torej me zanima, če je kakšna varjanta, da bi jih prepričal v to, da mi pač zaračunajo 20% davek (carina je 0%) in pošljejo k meni, namesto da naprava leti nazaj k pošiljatelju.

LuGi ::

alessio2 je izjavil:

LuGi je izjavil:

Odvisno od sreče.. lahko da spusti naprej in placas le davek (+carina)

Dobil sem že pošto od tržnega inšpektorata, da moram pokazat dokazilo o skladnosti naprave, če ne, leti nazaj v HK.
Torej me zanima, če je kakšna varjanta, da bi jih prepričal v to, da mi pač zaračunajo 20% davek (carina je 0%) in pošljejo k meni, namesto da naprava leti nazaj k pošiljatelju.


Pri trznemu nimas sans ce nimas cerfitikata.. zadeva gre nazaj.

St235 ::

Ga ni razloga, da bi napravo, ki ne ustreza standardom CE tržni inšpektor spustil čez. Rajši kontaktiraj kitajčke, ki so ti robo poslali, če lahko kako potrdilo nacoprajo.

darkolord ::

In zakaj bi spustli za firmo izdelek brez CE cerfitikata? To ziher ne drzi.
Seveda ne gre to kar tako.

Z oznako CE lahko izdelek označi tudi pooblaščeni zastopnik proizvajalca, preden izdelek da v promet. Če izdelek naroči firma kot pooblaščeni uvoznik za nadaljnjo prodajo ali da izdelek testira za skladnost, ni razloga, zakaj ne bi izdelka spustili čez...

Zgodovina sprememb…

Hardstyle ::

darkolord je izjavil:

In zakaj bi spustli za firmo izdelek brez CE cerfitikata? To ziher ne drzi.
Seveda ne gre to kar tako.

Z oznako CE lahko izdelek označi tudi pooblaščeni zastopnik proizvajalca, preden izdelek da v promet. Če izdelek naroči firma kot pooblaščeni uvoznik za nadaljnjo prodajo ali da izdelek testira za skladnost, ni razloga, zakaj ne bi izdelka spustili čez...


Oni lahko uvozijo za nadaljno prodajo, jaz pa niti za osebno rabo ne? Kak zaj to... ? urlpls al kaj takega...

KoMar- ::

Če hočejo prodajat, morajo pridobit CE... doh...

Hardstyle ::

Pogovarjamo se o uvozu izdelkov brez CE oz. dokumenta o skladnosti, darkolord pravi da firma to lahko uvozi...

Torej, če jaz preko podjetja (sp) hočem uvozit nek izdelek brez CE, moram kaj? It na carino/inšpektorat pa reči, da imam izdelek za nadaljno prodajo ter da bom zagotovil CE oz. skladnost? Seveda ob dokazilo, da sem pooblaščen uvoznik/prodajalec, ki pa ga po mojem mnenju kitajci itak štancajo =)

amigo_no1 ::

Bi moral pred nakupom prodajalcu iz HK reči da CE gor prilepi.
Sedaj bo problem ker si pod povečavo tržnega inšpektorata...

LuGi ::

Jp.. ampak lahko vseen zavrne ker kitajski CE - "China Export" :))

http://www.cicc.ro/en/ce_marca.php

KTr1sk ::

St235 je izjavil:

Načeloma gre takole:
Roba pride na mejo, tam se valja par dni dokler jo končno cariniki ne pregledajo. Potem jo ali pošljejo naprej ali pa zračunajo ddv in carino (odvisno od vrednosti, tipa izdelka). Če na podlagi priložene dokumentacije tega ne morejo narediti potem kupca pisno prosijo naj dostavi račun. Glede na to, da je stvar prišla na carino 17.8 bi se znalo zgodit, da preprosto še niso uspeli opraivti postopka, oziroma še nisi prijel obvestila. Če ti ne gori voda počakaj do ponedeljka pol začni pa klicat kaj se grejo.


Ja ja tako je..jaz sem že dost kupoval in en paket od nekje 40-ih so mi pred tednom dni prvič na carini zadržali paket, domov sem dobil obvestilo da naj pošljem račun...in ker nisem vedel katerega ker ni pisalo kdo je naslovnik samo teža (bilo je 0,33kg) sem ugibal in poslal naroben račun in dobil sem nazaj email od carine da naj pošljem pravi račun od paypala in povedali so mi kaj je v paketu hehe.

Bilo je ravno 22 ali 23€ da so mi zračunali ddv...ampak ne razumem zakaj je bila še poštnina če je že vse preko paypala plačano..tako da je bilo 10€ ddv in poštnina...in je bil paket vreden 34 namesto 24€ grrr, ampak sreča da prej mi niso odpirali nobenega paketa in je bila tudi večja vrednost samo niso vedeli da bi lahko bila večja vrednost ker je bila majhna lahka pošiljka hehe.

Drugače pa jim ne vem če ne bom pisal zakaj računajo še poštnino če je že plačano naj pošljejo naprej kot je original..plačano na kitjaskem ...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

St235 ::

Ne vem točno o kakšni poštnini govoriš. Pri carisnkem pregledu ponavadi računajo sam pregled (4EUR) in pa ležarino, če je bil izdelek tam dalj časa. Da bi računali poštnino še nisem slišal. Zakaj nisi uprašal kaj ti računaqjo ko si plačeval? Če so ti pripeljali, na dom je edina poštnina, ki bi jo lahko računali poštnina za poštno nakaznico.

Steinkauz ::

Ti kr lepo računajo.
Sm naroču neki za 40$ z DX. 6eur davek, 6eur poštnina in ostali carinski stroški

Swiper ::

Mogoče ni glih za to temo ampak... :)
Planiram da kupim naslednjo stvar:

http://cgi.ebay.com/NEW-IBM-LENOVO-Thin...

(Če kdo ve za kakšno boljšo ponudbo/link naj se oglasi prosim).

Kolikor sem razumel, carino ne bom plačal ampak samo davek. Meja je 150€ ali se je tu kaj spreminjalo? Plata je enih 124€ z poštnino oz 102€ brez.

PS: Še ena stvar me zanima. Ali je kdo imel slabe izkušnje z artikli ko si označeni z "Item condition: New other (see details)"?

New other (see details): A new, unused item with absolutely no signs of wear. The item may be missing the original packaging, or in the original packaging but not sealed. The item may be a factory second or a new, unused item with defects. See the seller's listing for full details and description of any imperfections.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiper ()

amigo_no1 ::

http://slo-tech.com/forum/t429189/p2850...

New other pomeni, da ni priložena original embalaža (dobiš MB in je to).


Cena s poštnino v Slo je $181 oz. okoli 124.5 Eur, tako da bi skupaj s 20% ddv bila končna cena malo več kot 150, okoli 155E.

Lahko poskusiš še kaj zglihati za ceno :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Swiper ::

Nisem to nikoli delal :) Kak pa to ponavadi delate, kontaktirate prodajalca ali kliknete na Make Offer? Če gre prek Make offer pol ste dolžni da kupite če je vaša ponudba najvišja? Koliko pa ima cajta prodajalec da se odloči? Recimo da naredim offer in čez 10 dni kupim na drugem mestu. On se lahko oglasi in me "prisili" da kupim?:)

You should use Best Offer only when you're serious about making a purchase at your Best Offer price. If your offer is accepted by the seller, you and the seller are required to complete the transaction.


Hvala za link, sem že prebral, mislil sem da se ni mogoče kaj spremenil vmes :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiper ()

Steinkauz ::

To morš met pa en orng prenosnik da se ti še vedno splača popravljat?

Swiper ::

Zakaj pa ne? Sam bom zamenjal ploščo pa še vedno minimum 3x manj pride kot novi prenosnik :)

kmetek ::

kdo ti garantira, da ti ne bo plata crknila? ;)

amigo_no1 ::

Piše da odgovorijo v max 48 urah (v roku 2 delovnih dni).
Ne, zavezuje te samo če zmagaš na licitaciji (bid), pa še tam se da kaj "zmenit".

mat xxl ::

Probaj kakega enakega dobiti z razsutim monitorjem, pa da dela.

Sam sem enkrat ene 3 leta nazaj imel v rokah takrat top model Asusa, ki je poletel ob prometni nesreči ob sesutju stekla kamiona ene 30 metrov po cesti, ekran in ohišje je bilo vse polomljeno, disk crknil, z novim diskom, je pa vsa polamana stvar delala na zunanji monitor, tako da .....

Swiper ::

@kmetek: Se noben ne garantira da ne bo crknila. Lahko pa vzamem novi prenosnik za 1000€ in bo po enem letu crknila plata :P
Poglej, Core2Duo i 2 GB RAM-a mi je čisto dovolj za takšne stvari katere delam na prenosniku :) Plus enega že imam tako da bom se bolj malo pošpilal ;)
@amigo_no1: Hvala, probal bom!
@mat xxl: Uh, težko ga je dobit, malo sem izkal in nisem na nekaj takega naletel :)

KTr1sk ::

Zdaj sem komaj nekaj pomislil, za enak izdelek na ebayu iz kitajske je včasih poceni in potem nabijejo zaven poštnino in je cena enaka...tule je moj primer:

Price: US $25.00 + Shipping: $8.99 Economy Int'l Shipping = US $33

Price: US $33 + Shipping: FREE Standard Int'l Shipping = US $33

ter če prav razmišljam, se mi bolj splača zgornjo možnost izbrati, saj če carina zaseže povem da je komaj izdelek vreden 25dolarjev=17.4138 EUR kar pomeni da ni carine, ker koliko je poštnina carinikov "ne briga" ?

No jaz sem včeraj kupil izdelek iz zgornje prve možnosti in me zanima kaj bo..samo skoraj vedno je tako da lahko izbereš ali free shipping ali ceneješi izdelek+poštnina...torej kakšne imate vi izkušnje?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

twom ::

KTr1sk je izjavil:

kaj se bolj splača

končna cena = (((cena izdelka + poštnina) + 5% carine) + 20% DDV)
+ stroški obdelave

Swiper ::

Mi je uspelo, ponudi komaj na 3. koraku za shipping :)

Hvala!

St235 ::

KTr1sk je izjavil:

Zdaj sem komaj nekaj pomislil, za enak izdelek na ebayu iz kitajske je včasih poceni in potem nabijejo zaven poštnino in je cena enaka...tule je moj primer:

Price: US $25.00 + Shipping: $8.99 Economy Int'l Shipping = US $33

Price: US $33 + Shipping: FREE Standard Int'l Shipping = US $33

ter če prav razmišljam, se mi bolj splača zgornjo možnost izbrati, saj če carina zaseže povem da je komaj izdelek vreden 25dolarjev=17.4138 EUR kar pomeni da ni carine, ker koliko je poštnina carinikov "ne briga" ?

No jaz sem včeraj kupil izdelek iz zgornje prve možnosti in me zanima kaj bo..samo skoraj vedno je tako da lahko izbereš ali free shipping ali ceneješi izdelek+poštnina...torej kakšne imate vi izkušnje?


Nima veze, ker ddv ti nabijejo na končno vrednost računa. 25+8 ali 33 +0 je za njih na koncu enako.

Steinkauz ::

KTr1sk je izjavil:

Zdaj sem komaj nekaj pomislil, za enak izdelek na ebayu iz kitajske je včasih poceni in potem nabijejo zaven poštnino in je cena enaka...tule je moj primer:

Price: US $25.00 + Shipping: $8.99 Economy Int'l Shipping = US $33

Price: US $33 + Shipping: FREE Standard Int'l Shipping = US $33

ter če prav razmišljam, se mi bolj splača zgornjo možnost izbrati, saj če carina zaseže povem da je komaj izdelek vreden 25dolarjev=17.4138 EUR kar pomeni da ni carine, ker koliko je poštnina carinikov "ne briga" ?

No jaz sem včeraj kupil izdelek iz zgornje prve možnosti in me zanima kaj bo..samo skoraj vedno je tako da lahko izbereš ali free shipping ali ceneješi izdelek+poštnina...torej kakšne imate vi izkušnje?


Veliko bolj se ti splača 2. možnost. Carina gleda tudi poštnino nič bat.
Če vračaš izdelek in ti prodajalec vrne denar, ti vrne zgolj ceno izdelka, shipping pa povečini ne.

andre1deep ::

Nekaj me zanima, če iz ebay-a naročiš več istih izdelkov in carina smatra da prodajaš, kaj narediti ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732957 (1745) Nesta
»

Paket iz amazona

Oddelek: Kaj kupiti
485677 (3913) ahonen
»

Amazon in carina

Oddelek: Loža
343714 (3154) Furbo
»

www.aliexpress.com

Oddelek: Kaj kupiti
256079 (1148) darkolord
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910012 (9077) Princo22

Več podobnih tem