» »

Kupovanje prek eBaya

Kupovanje prek eBaya

««
«
1 / 12
»»

apclone ::

Rad bi si kupil MP3 predvajalnik iriver clix, ker ga v sloveniji ni mogoce dobiti, dobi se samo U10 ki je pri nas drazji ter ima samo 1gb spomina. Zanima pa me kako se placa postnina ter ali je treba placati se carino al kaj podobnega. Gledav sem pa ta oglas eBay.

Hvala za odgovore
  • zaklenil: Tilen ()

ant ::

čao

ne priporočam ti nakup iz ZDA, ker boš moral plačati na to ceno+poštnina davek 20%. pa boš sigurno dobil kje v EU isti predvajalnik, kaj ne?

pol pa še pazi pri plačilu, saj je najbolje plačati prek paypala, za to pa rabiš paypal račun. lahko pa ga narediš samo z visa pa mastercard kartico. pa še to moraš neki časa čakat da ti ga registrirajo al neki tazga, ne vem točno.

sej bo še kdo drug povedal kej..

LP

OZZY ::

plačaš 20% ddv na ceno enote+poštnine plus obravnavo 1000-1500sit..
Go with the flow.

apclone ::

Ja sej js bi ga tut rajsi v evropi kupo samo ga nisn nikjer našel. Če kdo ve kje ga prodajajo naj mi prosim to pove.

Orchestra ::

Mene pa zanima, kako poteka plačilo/dostava preko ebaya/paypal, zanekrat vem samo toliko,da rabiš cifro bančne kartice.

lp

archer ::

Ravno zdaj poteka na nemškem ebayu dražba. Poskusi, mogoče boš imel srečo...

stran na cgi.ebay.de

apclone ::

Hvala za opozorilo samo sem ga glih vceraj dobiv po posti iz MMiamia. Samo mam zaj probleme zaradi "xxx" Windowsov. Morem neki dobit "boljše". Drugace sem pa zelo zadovoln.

antonija ::

@Orchestra: ebay prireja drazbe, paypal pa ureja placila. Robo dostavljajo postve, kurirji, osebni prevzemi,... Robo se (razen pri osebnih prevzemih) placa vnaprej, dostava je taka kot:
a) pise v pogojih pri opisu izdelka na ebayu
b) kot se dogovris s prodajalcem (ce ti on to omogoci)

Pri meni je vedno bila posta ali kurir do doma. Po opravljenem placilu seveda.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

christooss ::

Kakšne pa imate izkušnje pri kupovanju prek ebaya. Meni se zdijo cene smešno nizke. Za enako stvar bi dal v sloveniji cca 20k na ebay.de je pa 5000 s poštnino.

A se more tej ceni še 20% prištet npr. če je pošiljatelj iz nemčije oz iz EU?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

AlesC ::

vse ti piše na ebayu, tud kok carine in vse. Pa pogledi pri artiklu, če ti pošlejo v eu. Ker vsi ti ne. Čuj jaz sem že kupil z vnosom cifre od kreditne pa nikol ni bilo nobenih problemov. Zraven dobiš račun, ko dobiš pošto in na izpisku kreditne kartice je bil enak znesek, tak da jaz s tem slabih izkušen nimam... Edin naš ddv morš zraven prištet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesC ()

delfinus ::

Ce kupujes znotraj EU torej Nemcija, GB itn. ni carine ze od 1.5.2004 in tudi nobenih dodatnih davkov. To je samo v primeru, ce boste blago narocili iz drzav, ki niso clanice EU (ZDA, Norveska, Svica, Azijske drzave, Afrika....) lp, D.

psipsi ::

Ebay je zakon - najdeš vse, najboljše tržišče za Slovence je ebay.de in ebay.at, ker vse klapa glede električnih / video in podobnih formatov. Prodajalci so zelo natančni in do sedaj še nisem naletel na mino. Je pa treba biti pazljiv - pri nekaterih izdelkih, ki se licitirajo (nekateri se lahko kupijo takoj - sofort za rabljene ali pa celo sofort & neu za nove), je začetna cena zelo nizka, v zadnjih 2 minutah licitacije pa se dvigne celo do 95% normalne tržne cene ali še več. Poleg pride seveda tudi poštnina, ki pa iz DE in AT sploh ni tako zelo visoka.

Zelo pomembno je, kje se nahaja izdelek - na primer tudi Nemec lahko prodaja robo, ki je locirana na Tajvanu..., in v tem primeru izdelek prejme carinska pošta, ki zahteva plačilo carine in davka na ceno izdelka plus vrednost poštnih stroškov.

Opravil sem tudi že več plačil preko banke, ker Nemci niso ravno veliki ljubitelji paypala, zato računajte na strošek bančnega nakazila v tujino (NLB 1500 SIT) in dva delovna dni zamika, da denar tja res pride. Pri tem rabite IBAN številko računa, ki je unikatna, in še cel kup podatkov o prejemniku, ki jih zahteva banka za izpolnitev obrazca za nakazilo v tujino.

Prednost je vsekakor dostava na domači naslov, ki si je recimo preko bolhe ne bi nikoli omislil, ker je predraga poštnina v SLO.
Lp,
Janez

christooss ::

Mogoče sem slep. Ampak a se ebay izdelke samo prek PayPala plačuje?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

krneki ::

Pri vsaki dražbi imaš pogoje plačila. Če je možno več načinov, izbereš tistega, ki tebi ustreza.

opeter ::

Sam imam z nakupi preko eBay-a samo pozitivne izkušnje. Jah, na žalost je naša država lačna, če naročate robo iz "tujine" (torej izven meja EU).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dukimen ::

Kaj se pa zgodi, če nekaj zlicitiraš in potem na koncu ne kupiš. So kakšne hude sankcije razen negativnega komentarja?

lp
Dukimen

ali3n ::

Negativen komentar JE precej resna reč.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

OldSkul ::

Mene pa zanima, če lahko tudi kaj prodajam?

delfinus ::

Lahko, samo preko Paypala ne bos mogel denarja sprejemat. Torej da ti ljudje direktno nakazujejo na tvoj bancni racun, ali pa western union in se kaksne druge variante. Upajmo, da tole s paypalom, s sprejemanjem denarj cimprej zalaufa tudi za Slovenijo.

Offtopic:
Slovenija je na mnogih spletnih mestih obravnavana hujse kot kaksne banana republike. Zelel sem narociti ene plakate iz spletne trgovine www.poster.de (ni na E-bayu), pa Slovenije sploh ni na spisku, sem poslal mejl v Nemcijo, pa so mi rekli, da trenutno ne posiljajo se. Med drugim pa najdes tam drzave v katere posiljajo, npr.: Mongolija, Marsalovi otoki, Papua Nova Gvineja, Paragvaj, Irak, Afganistan, Antigua, Ekvador, Paragvaj... Res smo svetovno neprepoznani tudi v bliznji okolici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

opeter ::

Do zdaj sem imel le eno negativno izkušnjo: ne s strani eBay-a, ampak od enega prodajalca - želel sem kupiti objektiv za fotoaparat, po dost solidni ceni, ki jo v Sloveniji nikoli ne bomo imeli in ko sem ga kontaktiral kaj je bil njegov odgovor? Da ne pošilja v Slovenijo, kot je od znancev čul, da ni varno poslovati s starimi Jugo državami in nobeno vzhodnoevropsko državo, razen Poljske. ;(
Tako pač je. Problem pa je tudi, da tisti Slovenci, ki na veliko licitirajo na eBay-u, potem pa zadeve ne kupijo/plačajo s tem tudi kvarijo ugled naše države in naših državljanov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OldSkul ::

V bistvu se mi gre, da mi lahko na bančni račun nakažejo. Ker bi rad par stvari prodal, pa mi je Bolha zaen k.

antonija ::

Ubistvu je tist negativni komentar zelo huda stvar. Poleg tega pa mislim da ti tud ebay lahko nalima kaksno sankcijo, sploh ker pred licitacijo/nakupom VEDNO dobis pred nos terms and conditions in se posebaj pise da je tvoja licitacija/nakup "legaly binding contract".

In prav je tako. Pijavke ki stavijo in ne placajo naj se iz ebay-ja ban-a, ker drugace bo postal bolha.

Sem pa dosedaj imel samo pozitivne izkusnje, razen pri zadnjem paketu iz USA. Krivec za mojo slabo voljo je posta, ker je paket hodil od 15/8 do 7/11 iz USA v SLO.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jan987 ::

Katera pa je najcenejša oblika pošiljanja paketa iz zda v slovenijo in koliko časa pribljižno hodi?

antonija ::

Mislim da je USPS z airmailom. Ce bi posiljal po tleh (ladja) se lahko pripravis na dooolgo cakanje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Opkow ::

Cca 3 leta nazaj sem nekaj narocal iz Anglije... Kar dosti robe, ki se jih ni dalo dobiti pri nas, za ene 25 K SIT.
So mi zavrnili narocilo, ces da ne sprejemajo placilnih kartic iz Slovenije. Na moje zacudenje zakaj je temu tako, so mi odgovorili, da so imeli precej zlorab s karticami iz nase drzave. Tako da sem mogel placati preko banke, kar pa ni zanemarljiv strosek.

Po mojem smo zaradi tega obstali nekje na repu. :S

ali3n ::

Paket z ladjo (najceneje) hodi iz Amerike ~8-9 tednov; morda kak teden prej, če naletiš na skoraj poln kontejner v zbirnem centru (po domače - imaš krompir...);
razlike v ceni si poglej na http://www.usps.com
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Poldy ::

Če je že kdo kupoval, koliko znaša poštnina za paket iz Avstrije ali Nemčije, recimo lažji od 2kg?

bastadu ::

Na oko okoli 10€, spet odvisno prek česa pošiljaš...

opeter ::

Poldy evo, ravno pred nekaj dnevi sem kupil en stari SCSI kabel. Cena kabla je 1 Euro, poštnina pa 3,50 :\

Še sporočilo:

hallo peter
danke fürs ersteigern :-)
bitte überweisen sie mir 1, euro für das SCSI-KABEL und 3,50 euro für die postgebühr.
(320 gramm/brief)
GESAMT: 4,50 euro

Torej, za 320 gramsko pismo zahteva 3,50 EUR.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Poldy ::

Opeter, vidim da veliko kupuješ preko eBay, kaj pa če bi kar tebi naročil ko boš spet nakupoval, pa ti še dam kako pivo za trud? :D

opeter ::

kaj pa če bi kar tebi naročil ko boš spet nakupoval

Kaj bi mi naročil? :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BlackHole ::

Kaj pa kakšne večje zadeve. Drugo leto imam namen kupit LCD televizor 32", pa me zanima kje priporočate, da ga nabavim. Kolikor sem gledal, so cene v tujini (AUT, NEM,...) precej nižje on naših. Me pa zanima koliko bi bilo še dodatnih stroškov in kako je potem z popravili, garancijo. Ima kdo kaj izkušenj?
LP Marko

antonija ::

Odvisno od firme. Eni imajo "svetovno garancijo", drugi jo omejijo na kontonente, tretji na posamezne drzave. Mogoce da obstaja kaksna EU direktiva ki ureja to podrocje...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BlackHole ::

V igri sta Philips in Sony mimogrede. Ampak a pošiljajo recimo na avstrijskem Ebayu tudi v Slovenijo?
LP Marko

delfinus ::

Gres na Ebay in pac scekiras pod Versand nach: ce pise Europa ali pa Weltweit bo slo v Slovenijo. Potem pa se scekiras koliko so ti stroski posiljanja Versandkosten ali pa prasas direktno prodajalca preko E-baya in ti pove koliko bo prislo. Za TV kar nekaj. Druga alternativa, gres na bolho in vzames TV od podajalca, ki jih fura iz Nemcije. Se vedno te lahko pride 100.000 ali vec ceneje. lp, D.

psipsi ::

ZAVRNITEV NAKUPA: Enkrat sem bi prisiljen to storiti, ker sem sočasno licitiral enak izdelek pri več ponudnikih (vsi iz ZDA). Na koncu sem zlicitiral dva, seveda enega nisem potreboval. Ponudniku sem se lepo opravičil in on je sprejel opravičilo in mi celo napisal izredno pozitiven komentar. Ima pa E-bay posebno opcijo za ta namen - odstop od nakupa - postopek začne kupec, prodajalec pa mora postopek potrditi in e-bay ti ne da za to nobene kazni.

NAKUP VEČJIH PREDMETOV: Kupil sem recimo orbitrek. Problem je le v tem, da večji predmeti ponavadi terjajo več časa za pot - orbitrek so iz Nemčije poslali po železnici - verjetno so optimizirali stroške poštnine (okrog 100 EUR me je prišla za paket okrog 50 kg) glede na maso izdelka, ker so razni DHLi, UPSi, .. najbrž precej dražji.

Lp,
Janez

bastadu ::

Ima pa E-bay posebno opcijo za ta namen - odstop od nakupa - postopek začne kupec, prodajalec pa mora postopek potrditi in e-bay ti ne da za to nobene kazni.
Bolj pomembno pri tem odstopu od nakupa in da to potrdiš je, da prodajalcu za prodajo potem ne zaračunajo dobene provizije, ki bi jo sicer in bi v primeru tvojega odstopa on bil rahlo v minusu... Kar se tiče nakupa večjih stvari je do 50kg mislim da GLS najcenejši in mislim da bi iz Nemčijo bilo okoli 50€ poštnine za tak težak paket...

teedy ::

Zdravo, se da preko ebaya kupovati tudi brez kreditnih kartic (jih še nimam) in da paket plačam po povzetju, tako kot naprimer ko kupiš pri mimovrste?

lp

xabre ::

Koliko časa pa traja, da dobiš registracijske podatke po pošti? Pri meni je minilo že 4 delovne dni, pa me že malo skrbi.

karafeka ::

teedy
lahko plačaš preko banke (vsaj pri večini). Po povzetju dvomim, da bo kdo hotel poslati.

xabre
jaz sem dobil po enem dobrem tednu (iz ebay.de). Sicer se pa lahko na ebay.co.uk registriraš takoj, brez kakšnega pošiljanja, tisto uporabniško ime, pa potem velja na vseh ebayih.

bastadu ::

Zdravo, se da preko ebaya kupovati tudi brez kreditnih kartic (jih še nimam) in da paket plačam po povzetju, tako kot naprimer ko kupiš pri mimovrste?
To se je potrebno dogovoriti s prodajalcem, vendar po mojih izkušnjah nihče noče pošiljati za plačilo po prevzemu v tujino...

suntrace1 ::

Evo, ena bedna izkušnja ped kratkim:

Licitiral sem za določeno stvar, kjer je bila odprta lista ponudnikov. Ponudim zelo solidno ceno, ki je bila več kot realna za tako stvar. Ponudbo sem spremljal vsak dan, nato pa se je lista licitatorjev zaprla za ogled, kar stori lahko samo kupec.

Prvi sumi. Nič, bomo počakal, si mislim.

In res, tri dni pred iztekom licitacije, je ''nekdo'' zvišal ponudbo za 1€ več kot jaz, torej je ponudil večji maksimalni znesek. Iz radovednosti (in ker rad malce tvegam, kadar mislim da imam prav) sem zviševal svojo licitacijo do zneska, ki je bil že skoraj enak ceni novega predmeta! Govorimo pa o 7 let stari stvari, ki je imela že nekaj zgodovine!

Iz tega lahko samo sklepam, da je listo zaprl licitator sam in umetno dvigoval ceno svojega izdelka. Bolano.

Res bedna izkušnja, vendar drugega kot da se sprijaznim mi ni ostalo :|

Toliko da veste, da na eBay-u je možno srečati vse mogoče ljudi in se ne veselite, dokler predmeta nimate doma in je z njim vse v redu.

pingec ::

No ja, ebay pobere provizijo na končno ceno, tako da ni v interesu prodajalca, da bi sam zmagal na svoji avkciji, če pa je prodal s to tehniko pa svaka mu čast ane, je prodal za več.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

antonija ::

Pri vecini avkcij imas moznost "second offer" (kot prodajalec). To naj bi pomenilo da se ti cisto po naklucju doma valja identicen izdelek in ga ponudis drugemu najvisjemu biderju za ceno ki jo je ponudil. Meni se je to ze nekajkrat zgodilo ("zmaovalec" me je presegal za drobiz), pa sem prodajalca prijazno poslal v PM.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

CaqKa ::

na ebayu sem preko buy now eBay UK Shop - bower'sbookshop:, kupil tetris igro... zadeva je bila preko paypala plačana že 2. januarja jaz pa je še sedaj nisem dobil (ko sem medtem že dobil naročilo iz hongkonga).
zanima me če sem kje kaj spregledal ali je treba še kaj extra potrdit da se zadeva pošlje.. ali to enostavno traja tako dolgo? poslano je bilo z: Royal Mail Surface Mail

igor0203 ::

Kolikor sem prebral na netu, naj bi ta Royal Mail rabil precej časa za dostavo pošiljke. Samo jaz sem tudi enkrat nekaj naročil iz UK pa je bilo poslano preko te pošte in je bilo v 3 oz. 4 dneh že pri meni. Kontaktiraj prodajalca, da ti sporoči kaj je s tvojo pošiljko. Ali pa naj vsaj pošto pokličejo ter se pozanimajo kaj je s tvojo pošiljko. ;)

TommyLee ::

Včeraj sem nakazal gospodu iz ZDA ves denar. Torej nakazilo naj bi dobil v parih dneh? Zdej pa še vprašanje; kaj je s tem davkom in carino? Da vidim koliko bom moral še dodati...
www.dornik.si

bastadu ::

CaqKa: Verjetno zato traja tako dolgo, ker je bilo poslano kot navadna 'surface mail' in ne 'air mail'... Meni so tudi v preteklosti cca. 2 pošiljke trajale skoraj mesec dni, da so prispele... Air mail iz UK pride ponavadi v roku 3-4 dni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Daliborg ::

@CaqKa

Pozanimaj se po kateri poti naj bi posiljka potovala, izvedi št. pošiljke in se malce z tracking-om poigrej, seveda track-as posiljko na www strani logistike katere im tvojo pošiljko čez. Pa bos hitr zvedel kje je pošiljka, najprej pa seveda kontatkirej prodajalca če je sploh poslal.

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

opeter ::

Jaz sem pošto iz UK dobil v 5 dneh.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935517 (4869) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311752 (3496) opeter
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425670 (13741) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743223 (32614) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410121 (8865) Morenov

Več podobnih tem