» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
3 / 109
»»

T_F_7 ::

dau sem v iskalnik stvari ki jih pošiljajo v slovenijo

evo link:
http://cgi.ebay.co.uk/DURACELL-Ladegera...
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

xabre ::

Sej ti piše cena 24eur plus 20eur poštnine. Če pa vzameš še en tak izdelek pa doplačaš še 3 eur poštnine.

T_F_7 ::

js ne vidim da piše kje 20€ poštnine. vidim pa to:

EUR 19,99 + EUR 2,90 Slovenia Paketversand

tistih +19,99€ pa nisem nikjer videl dokler nisem potrdil nakupa.

kje pa piše 20€ poštnine???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

xabre ::

Na vrhu ti piše buy now 23,99eur.

Spodaj pa poštnina 19,99eur.

Seštevat pa že znaš?

T_F_7 ::

faaaaaak, prav maš, kako sm lahko spregledal?! zdej se bom mogu še menit glede ukinitve...:8)
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

T_F_7 ::

jaoo, pisau sem mu v angleščini, če lahko prekliče nakup, pol pa da bom 2 polnilca naroču namesto enega, ker ni dodatnih stroškov, pa zgleda da model ne šteka niti besedice v angleščini in mi odpisuje kaj moram narediti da bo nakup dokončan. :S
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

ZaLoMaT ::

jaz sem se danes registriral na ebay.com in sedaj za "foro" bi naročil ta izdelek:
http://cgi.ebay.com/8GB-LCD-TOUCH-SCREE...

Vem, da se carini izdelke nad 22EUR, sedaj me zanima kako je s tem saj izdelek stane: (US $19.95 poštnina pa US $2.99) skupno več kot 22eur, izdelek sam pa manj kot 22eur,... se torej carini?
-potem me še zanima kako je s plačilom (izdelek se prodaja v dolarjih v čem jaz potem plačam)?
-ker nimam paypal-a me zanima kako plačam preko nakazila ter koliko to stane?

Hvala vsem!

Steinkauz ::

am aware that the items pictured are for illustrative purposes only, and that I am buying information on a CD.
Upam da si prebral LOL

Keyser Soze ::

=)

En revež se že pizdi v feedbackih. Je verjetno isto mislu, da dobi predvajalnik, ne sam CD.

Če je "prepoceni" je VERJETNO zadaj past. =P
OM, F, G!

ZaLoMaT ::

Uhhhh še sreča, da nisem naročil (dobro da obstaja s-t) :)

No npr, da bi jaz sedaj naročil, ne bi mogel zahtevati vračilo denarja - češ da so me nat*gnili, zakaj so potem pri oglasih sploh takšne slike?

Še vedno pa imam tista tri vprašanja:
-izdelki se carinijo nad 22EUR, sedaj me zanima kako je s tem saj izdelek stane: ($19.95 poštnina pa $2.99) skupno več kot 22eur, izdelek sam pa manj kot 22eur,... se torej carini?
-potem me še zanima kako je s plačilom (izdelek se prodaja v dolarjih v čem jaz potem plačam)?
-ker nimam paypal-a me zanima kako plačam preko nakazila ter koliko to stane?

Samson ::

Huh, ne vem kako je sedaj z carino. Jaz sem narocil iz Honk Konga grafiko in je bila z postnino vred cca 47€ in niso nic carinli. Pac se vidi da so odprli, zalimali z njihovim trakom in poslali naprej. Torej teorija o carini 22€+ odpade. Edino ce nisem naletel na kaksnega dobrosrcnega carinika, hehe. Ima se kdo kaj vec info?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Kenshin ::

@ ZaLoMat & Samson :

...s tem, da z 01.12.2008 velja uredba 274 za pošiljke iz ne-EU držav:

"Objavljena je nova uredba 274, ki dviguje vrednost blaga, ki je oproščeno dajatev.
Ta vrednost se je dvignila iz 22 na 150 €.
Vendar je pri vrednosti do 22€ pošiljka tudi oproščena DDV, nad tem zneskom pa je le oproščena carinskih dajatev, DDV pa se plača."

Torej, za blago do 22.-€ vrednosti se ne plača niti DDV niti carina, za blago do 150.-€ vrednosti se pa plača še DDV - carine nič.


Pravtako VEDNO upoštevaj: "Če se zdi predobro, da bi bilo res potem je verjetno tudi tako".
IN VEDNO preberite celoten droben tisk (Zelo dober primer je povezava, ki jo podal ZaLoMat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kenshin ()

gregyk ::


-izdelki se carinijo nad 22EUR, sedaj me zanima kako je s tem saj izdelek stane: ($19.95 poštnina pa $2.99) skupno več kot 22eur, izdelek sam pa manj kot 22eur,... se torej carini?


19.95+2.99= $22.94 to je cca. 17.5€ torej je pod mejo 22€. Ko pa se carini+ddv(nad 150€) in plača samo ddv (od 22€ do 150€), se znesek izračuna na vrednost pošiljke skupaj s poštnino.

Golden eye ::

na ebay sem se registriral preko nemškega ebaya (ebay.de)
Kadar naročam kej iz Angleškega ebaya, so vsa sporočila, ki jih dobim na email v nemščini :(
Jest bi pa rad, da bi bla sporočila v angleščini in če se še da, da če kej naročim iz nemškega ebaya da dobim na email v angleškem jeziku...

upam da nisem preveč nerazumljivo napisal

T_F_7 ::

js sm pa eno stvar kupu s kitajske pa sm dodau še 2$ za TRACKING NUMBER.
zdj me pa zanima na kiro cifro morm poklicat in povprašat kje se roba nahaja???

LuGi ::

http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enq...

Sam ta tracking ti nic ne pomaga ker izpise samo kdaj je odposlal in kam je namenjeno ;)

Razen ce imas kaksno kurirsko sluzbo..

ender ::

Če je stvar poslana prek EMS, imaš sledenje preko Pošte.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

T_F_7 ::

tnx. izpiše mi da je blo poslano danes, kupu sm v sredo.
drugače sm mislu, da se da to kje videt kje se blago trenutno nahaja itd.

ender ::

Odvisno od vrste paketa. Če je bilo šele danes poslano (ali odpremljeno), poglej znova jutri ali v ponedeljek.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

T_F_7 ::

Če je stvar poslana prek EMS, imaš sledenje preko Pošte.

ta stvar mi nič ne najde.

LuGi ::

Če imas tracking ala HK.... potem bo hongkong post tracking pravi..ampak tist ti nebo povedal kje se paket nahjaa =)

T_F_7 ::

v bistvu mislim da gre res iz HK airmail, izpiše pa tudi da je bilo poslano.
pol pa je ta insurance bolj tako, 2$ skoraj v brezveze..

LuGi ::

Ne skoraj ampak je res brezveze :))

T_F_7 ::

sej se mi je kr zdelo, samo sm si reku da bom dau ta 2$ za srečo namesto za pivo, že ki je bil artikel relativno poceni:P

lucylu ::

zdravo,
danes sem naročila na e-bayu neko stvar. prodajalcu sem nakazala denar na njegov račun. zanima me, kako naj zdaj vem da mi bo on to res poslal in ne le pobasal denarja. drugo vprašanje pa je, kaj se zgodi, če te ni doma ko pripeljejo pošiljko?
hvala

d0rK ::

Ne ves. Leap of faith. Feedback prodajalca ponavadi pove kaj lahko pricakujes.

Ce te ni doma dobis obvestilo in gres sama na posto pobrat zadevo. :-)

Morenov ::

Prodajalec iz ZDA od katerega nameravam kupiti izdelek ima pod shipping:
Standard Int'l Flat Rate Shipping
Napisano ima tudi da pošiljka pride v 4-14 dneh.
Malo sem pogoogleav in sem videl, da folk piše, da je ta način riskanten in da lahko mine tudi več mesecev preden dobiš izdelek. Imate kakšne izkušnje s tem?

ss1234 ::

zdravo,
danes sem naročila na e-bayu neko stvar. prodajalcu sem nakazala denar na njegov račun. zanima me, kako naj zdaj vem da mi bo on to res poslal in ne le pobasal denarja. drugo vprašanje pa je, kaj se zgodi, če te ni doma ko pripeljejo pošiljko?
hvala


Zavarovana si iz strani Ebay in PayPala(domnevam da si plačala prek PayPala), tako da če človek tega ne pošlje ga lahko tožiš iz obeh strani in odideš tudi z več tisoč dolariji!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ss1234 ()

xabre ::

kwa ti lapaš?

povrnjeno dobiš samo kupnino in poštnino, če paypal ugodi tvoji zahtevi.

T_F_7 ::

Opravil sem nakup prek eBaya s PayPalom in ugotovil, da prodajalec pošilja samo na CONFIRMED ADDRESS. Naknadno sem ugotovil, da moj naslov ni confirmed.
Kaj naj zdaj??
Kako naredim, da bo moj naslov confirmed???

xabre ::

ne moreš, kolikor vem to lahko samo amerikanci naredijo.

Drugače pa ponavadi ne komplicirajo okol tega.

T_F_7 ::

res je, malo sem pogooglau pa sm vidu da se ne da.
zaenkrat ni še nič javil, da je kaj narobe, pa tudi še poslal ni. verjetno velja preverjen naslov samo za tiste znotraj zda, sicer ne bi model prodajal širom po svetu.

Keyser Soze ::

Hm, jaz imam v PayPalu confirmed address. Pa se niti nisem ubadal kaj posebnega s tem.

Tako da... Zgleda je mogoče in tudi naročam lahko artikle, ki se pošiljajo samo na potrjene naslove.
OM, F, G!

borchi ::

confirmed address, da se ti shipping in billing (naslov na tvoji kreditni kartici) ujemata...

ni tako?!
l'jga

bastadu ::

Jst uporabljam Paypal že kar nekaj časa (od kar je za Slovenijo postal na voljo) pa še nikoli nisem imel Confirmed address, pa imam na eBayu vse nastavljeno tako, kot piše da je potrebno za confirmed address ... Imam pa VISO. Ima kdo kakšno idejo?

Keyser Soze ::

Ja, billing in shipping address morata biti identična v tem primeru. Da ti sploh pošljejo robo.

Ampak potrjen address je vseeno pogojen s tem, da ti ponudnik "kartičnih storitev" potrdi naslov oz. se naslov, ki si ga navedel v PayPal sistemu, ujema z naslovom, ki si ga navedel na vlogi za kartico.

Niso pa vsi ponudniki kartic tega sposobni oz. pripravljeni naredit.
OM, F, G!

T_F_7 ::


Niso pa vsi ponudniki kartic tega sposobni oz. pripravljeni naredit.

o tem sem bral, tudi na eBayu piše.
Js mam Visa Electron pri Banki Koper. Bom prašal enga kolega, ki dela tam, mogoče bo vedu kaj povedat o tem.
Tisti, ki mate confirmed address katero kartico mate?

mAsA ::

Pozdravljeni,
rabim nasvet glede nakupa na ebay-u. Na italijanskem ebayu sem naročil kolo za 1500eur, plačal še nisem. Prodajalcu sem poslal e-mail v angleščini in nato še prevedeno preko google translate v italijanščino, nato pa še 2 ebay sporočili. Sedaj je že en teden od tega pa še vedno nisem dobil odgovora. Plačat pa ne mislim prej, da ne bom dobil odgovora od prodajalca.
Kaj še lahko storim v takem primeru?

LP
Matej
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

BlaY0 ::

Napiši mu negativno mnenje, mogoče se bo zganil.

FireSnake ::

mAsA: drugic poslji sporocilo preden bidas.

Meni se zdi smesno bidat nekaj za 1500€ ce sem o necem v dvomih.

A mogoce kdo ve kaj o tem, da naj bi se meja za carinjenje za nakupe izven EU dvignila na nekje 100€?
En kolega mi je nekaj omenil, a ni imel konkretnejsih informacij.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BlaY0 ::

Vidim, da eni mešate DDV in carino oziroma mejne vrednosti za oprostitev enega ali drugega.

Več o tem tukaj.

jJack ::

Naročil sem 3 stvari iz Kitajske v skupni vrednosti okoli 2k EUR, prodajalcu sem povedal, da nočem da mi teži carina za vsak izdelek posebej, zato naj pošlje vse v enem paketu. Storil je kot sva se zmenila, plus tega je na tisto poštno spremnico napisal, da so notri deli za računalnik, ko me je klical poštar in povedal da ima paket zame, sem ga vprašal, če je kaj za plačat, pa je rekel da ne. Neverjetno, vendar sem se izognil in carini in plačilu DDV. Pišem pa zato, ker sem iz kitajske dostikrat naročal in sem vedno plačeval carino + ddv, zgleda pa da se da nekako pretentat našo carino ali kako? Je pa v SLO prišlo z TNT poštno službo.

BlaY0 ::

In sploh ni šlo čez carino? Niso nič odpirali in limali nazaj s svojim selotejpom?

T_F_7 ::

Jaz sem 6. avgusta kupil nekaj iz kitajske, 8. avgusta sem dobil sporočilo, da je bilo poslano pa še zdaj nisem dobil nič. Moralo bi prit v 5-15 dni oziroma 12-24 (za nekatere eu države). Prodajalca sem vmes že kontaktiral in mi je odpisal, da naj počakam do 5. septembra in da če ne dobim v tem času, da bo on odgovoren za neprispetje (najboljše da ne). Vidim, da ni druge kot da mi vrne denar, artikla itak ne bom dobil. Je dovolj, da kontaktiram prodajalca ali se moram obrnit tudi na Paypal oz. eBay? Sprašujem, ker pri kitajcih se nikdar ne ve, ker ti so te zmožni oropat na vsakem koraku...

xabre ::

najprej se zmeniš s prodajalcem če se da, pol pa paypal in ebay.

tiborrr ::

Jaz sem iz Kitajske do sedaj dobil vse pakete, pri nobenem ni bilo potrebno nič doplačati, čeprav so bile vrednosti višje. Z eBayjem sem imel le dve slabi izkušnji, pa še v tem primeru sta bila oba prodajalca Angleža. Noben od njiju ni poslal robe, niti se ni zganil na negativno oceno, čeprav sta poprej imela 100% pozitiven odziv. Je pa res, da so bile vrednosti manjše (< 20€ v obeh primerih) in sta verjetno računala na to, da ne bom zganjal haloja za to, plačano je bilo namreč preko bančnega nakazila in ne PP-ja.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Keyser Soze ::

Jaz sem iz Kitajske do sedaj dobil vse pakete, pri nobenem ni bilo potrebno nič doplačati, čeprav so bile vrednosti višje. Z eBayjem sem imel le dve slabi izkušnji, pa še v tem primeru sta bila oba prodajalca Angleža. Noben od njiju ni poslal robe, niti se ni zganil na negativno oceno, čeprav sta poprej imela 100% pozitiven odziv. Je pa res, da so bile vrednosti manjše (< 20€ v obeh primerih) in sta verjetno računala na to, da ne bom zganjal haloja za to, plačano je bilo namreč preko bančnega nakazila in ne PP-ja.

Klasika. Tale Anglija mi čedalje bolj sliči na eno kazensko kolonijo.

Meni se je dvakrat že zgodilo, da nisem dobil roba pravočasno oz. je sploh nisem. Prvič je bil to iTouch za 200EUR, katerega nismo nikoli videl (hvala bogu poslujem samo preko PPja, tako da sem dal claim in dobil kupnino nazaj), drugič pa ojačevalec za 400EUR. Isto plačano preko PP, sem dal claim po enem mesecu, se prodajalec javi (prej dva tedna neodzivnosti), obrazloži situacijo, umaknem claim (nikoli ne storite tega, ampak rajši še enkrat plačajte ko dobite zadevo), in zopet nič en mesec.

Potem, ko mi je končno dokurčilo, sem mu poslal mail, v katerem sem mu zagrozil s policijo, o tem obvestil tudi eBay in PP, kateri so obljubili popolno sodelovanje če se zadeva ne razreši, in tako prepričal gumpca, da je vložil malo več energije v pošiljanje.

Ojačevalec je dospel do mene iz Anglije v pičlih 5! dnevih. Prej sem čakal več kot dva meseca.

Skratka, bodite ekstra previdni pri Angležih. Sploh tistih privatnih, s par 100 feedbacki.
OM, F, G!

mtosev ::

ze od devetih anglezev kupil prek Co.uk in je vse prislo brez problema. ocitno imajo eni probleme. jaz jih nisem mel. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MeGreat ::

zakaj ne plačujete preko paypala? Če te zajebe mu lepo daš negative feedback pa denar nazaj vzameš.

Jaz drugače kot paypal sploh ne plačujem več

Keyser Soze ::

Kot sem rekel, privatniki, z nizkim številom feedbacka, so problem. Ostalo iz Anglije ni problematično.

In tudi preko PayPala ni zadeva 100% foolproof. Treba vedeti, da je tvoja beseda kontra prodajalčevi.
OM, F, G!
««
3 / 109
»»