» »

Kupovanje prek eBaya

Kupovanje prek eBaya

««
9 / 12
»»

Nahodni ::

Tole mi je nabavna cena na Ebay-u: US $30,00, EUR 20,88. Poštnina US $37,10, EUR 25,82. Zdej mi pa prosim povejte, za kolk me bojo ubil. Hvala vnaprej.

jureus ::

Če se ne motim, je do 20EUR brez davka, sam kaj ko ti poštnino zravn računajo, pol pa davek na vse.
To bi mogel zaj preverit, je pa tud odvisno od tega kaj kupuješ. Mislim pa da je ponavadi davek 20% pol pa je še carina ene 5%. so pa na iternetu točne tarife na poštni strani.

LuGi ::

Do 150 EUR ni carina
Do 22 EUR ni davka

Torej ce bos imel smolo bos placal 56.04EUR + 4.5 (stroski carinjenja + skladiscenja) + X.XX postnina od carinske do tebe =) (Pa tudi ce si ze placal celotno postnino do doma..smola)

zcetrt ::

Če je pa to tekstil, boš plačal tudi carino. Če je pošiljka iz EU, ne boš plačal nič. Če blago ne zgleda ne vem koliko vredno (prodajalec bo skoraj zagotovo napisal nižjo vrednost na pošiljko), imaš lahko srečo in gre čez.


Scenarijev je mnogo, če ti je tudi najslabši sprejemljiv, si lahko tudi pozitivno presenečen.
4.

Nahodni ::

Mislim, da si dvojnega obračunavanja poštnine ne bi smeli privoščiti. Hec je, da dodajo na carini zraven ležalnino (ali nekaj takega) in posredovalnino, pošta pa pošnino in dodatne 4% na celoto (DDV+CARINA). Mislim, da je tudaj nekaj korakov ne samo rahlo žlehtnih, ampak tudi nezakonitih. Sem že hotel priti sam po paket, pa tega sploh ne dopuščajo... Bi bil čas, da se takšne neumnosti zaključijo pri nas.

T0RN4D0 ::

Cigani so. Trikrat ti zaračunajo samo zato, ker so ti nekaj zaračunali.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jureus ::

Seveda dopuščajo, da greš sam po paket! Na viču na glavni pošti in skladišu. Dosedaj sem vedno šel tja po paket osebno. So pa res barabe ja to se pa strinjam! Kupiš nekaj v usa, plačaš tam davek pa še tu! Potem bi ti mogli oni davek iz usa vrnit? Tako kot včasih ko smo kupovali v avstriji!
Prasci so pač :)

T0RN4D0 ::

Ja, pa če bo davek naj bo davek, ne pa še tri stvari zraven. Sam še čakam da dodajo alinejo, da moraš vsaki pošiljki nad 22EUR dodat 1.2EUR zraven vsake pošiljke za kavico. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

xyxyxyxy ::

Do 150 EUR ni carina
Do 22 EUR ni davka, niti carine


Fixxed. ;)

ChiefThunder ::

zdravo!

samo nekaj bi rad razčistil.

naročam nekaj na ebay.uk. cena artikla je 70F, zraven piše da je Free P&P. kaj to pomeni? da ni potrebno plačati nobene poštnine? je potrebno plačati karkoli drugega na omenjeni znesek?

hvala za pomoč.

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

LuGi ::

To pomeni da je zastonj postnina. Odvisno od kod bo artikel poslan.. če bo iz UK potem ne.

ChiefThunder ::

tnx.

artikel bo po mojem razumevanju posalan iz honkonga in nato iz UK v slo... ali to spremeni kaj? namreč, omenjenih ni nobenih dodatnih poštnin...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

amigo_no1 ::

Pomoje spremeni, saj je "prodajalec" iz UK samo posrednik med tabo in onim iz HK, kjer artikla trenutno je.


Vprašaj prodajaleca iz UK, ali ti bo poslal artikla iz UK ali ga bo poslal prodajalec iz HK (v zadnjem primeru gre paket potem iz HK v SLO seveda preko carine, ki pristavi svoj lonček).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

T0RN4D0 ::

Ma kak UK, direkt s kitajske do tebe bo pršlo. (no, mogoče ne direkt v slovenijo z avionom, ampak nebo en kekec iz anglije pošiljal naprej).
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ChiefThunder ::

agree. kaj to pomeni, da je potrebno plačati carino al kako pol?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

amigo_no1 ::

odvisno od vrednosti
http://slo-tech.com/forum/t244732/p2340...

Vedi da velja tudi tole:

Tudi poštnina se upošteva.

(za izračun carine, ddvja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amigo_no1 ::

Ugotavljam kolikšen je DDV za uvoz tole zadeve (če je poslan iz Hong Kong-a) ( po TARIC-u: http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog01.... ) :

http://www.comm-spec.com/radio/100071/M...

Oznaka TARIC: 8517 18 00 00


Oddelek XVI - STROJI IN MEHANSKE NAPRAVE; ELEKTROTEHNIŠKA OPREMA; NJIHOVI DELI; APARATI ZA SNEMANJE IN REPRODUKCIJO ZVOKA, APARATI ZA SNEMANJE IN REPRODUKCIJO TELEVIZIJSKE SLIKE IN ZVOKA, DELI IN PRIBOR ZA TE PROIZVODE
Poglavje 85 - ELEKTRIČNI STROJI IN OPREMA TER NJIHOVI DELI; APARATI ZA SNEMANJE ALI REPRODUKCIJO SLIKE IN ZVOKA TER DELI IN PRIBOR ZA TE IZDELKE

-- drugi


- Drugi aparati za prenos ali sprejem glasu, slike ali drugih podatkov, vključno aparati za komunikacijo v žičnem ali brezžičnem omrežju (kot npr. lokalno ali prostrano omrežje)

Bo to v redu urstitev ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

matejmesar ::

DDV je vedno 20%

Kontejner ::

Imam problem :

Na ebayu sem biddal na izdelek prodajalca ki ima samo 1 feedback , in je registriran samo 5 dni.

Poslal sem mu par sporočil, in sva se dogovorila za končno ceno.
Avkcijo je zaključil oziroma preklical ( torej se ni iztekla) .

Dal mi je svoj email naslov, in je rekel naj mu na ta email naslov nakažem denar.

Rekel sem mu naj ponovno naredi oglas na ebayu, in da da opcijo Buy It Now .

Rekel je da ker je registriran samo 5 dni, ne izpolnjuje pogojev da ustvari tak oglas.

Zatorej vztraja da mu denar nakažem preko emaila iz PayPala.


Zanima me če imam kakšno kritje če gre kaj narobe?
Ali lahko ko v PayPalu vnesem znesek, dodam opombe ? Npr : I'm giving you 300EUR for your computer ' ?

Če mi naprimer pošlje čokoladico namesto računalnika, ali se lahko kako pritožim ( glede na to da ni bilo
kupljeno preko ebaya , ampak samo preko paypala) ???

Ali bi se moral izzogniti temu prodajalcu ?
na vsak način bi rad sklenil kupčijo,saj je zame res ugodna, ampak želim da je vse črno na belem.

Hvala

LuGi ::

Vseeno lahko odpres dispute in čakas na povracilo denarja, ki seveda nebo popolno.

Najbolje da se izgones taksnemu prodajalcu in kupis drugje.

toplakd ::

Sklepam da denarja še nisi poslal.
Ti mu lepo preko maila j... mater.

LP, Dejan

nejcpirc ::

A je čudno, da Nigerijci mastno služijo? :))

Po tvojem bi lahko uporabnik odprl 2 računa na Paypalu in sam sebi nakazal nek znesek, potem pa Ebayu zatežil, da naj sedaj lepo krijejo ta strošek...ali kako si ti to predstavljaš?

gruntfürmich ::

če kupuješ preko paypala se nimaš ničesar za bat... razen če presežeš vsoto (menda ~500$?)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nejcpirc ::

gruntfürmich je izjavil:

če kupuješ preko paypala se nimaš ničesar za bat... razen če presežeš vsoto (menda ~500$?)


Če kupuješ preko Paypala in mimo Ebaya se lahko še kako bojiš

Alamar ::

itak, prste stran od tega prodajalca.

gruntfürmich ::

nejcpirc je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

če kupuješ preko paypala se nimaš ničesar za bat... razen če presežeš vsoto (menda ~500$?)


Če kupuješ preko Paypala in mimo Ebaya se lahko še kako bojiš


to sploh ni res!!! zakaj širiš laži!!!!!

jst sem nekaj hotel kupiti na uradni spletni strani trgovine; sploh je ni na ebay; in paypal mi je vrnil denar.

zakaj bedarije pišeš???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nejcpirc ::

Kaj se pa razburjaš? :) Pa prosil bi te, da malo bolj razložiš kako je šlo pri tvojemu nakupu?

Ni mi logično, da bi bil ebay dolžan vrniti nekomu preko paypala nakazan denar kar tako, na lepe oči. Mogoče se pa motim, ampak res ni logično. Kako bo čez xy časa nekomu vzel nakazan denar nazaj, če pa je ta vmes že preklical kartico, zaprl račun...

gruntfürmich ::

nejcpirc je izjavil:

Kaj se pa razburjaš? :) Pa prosil bi te, da malo bolj razložiš kako je šlo pri tvojemu nakupu?

Ni mi logično, da bi bil ebay dolžan vrniti nekomu preko paypala nakazan denar kar tako, na lepe oči. Mogoče se pa motim, ampak res ni logično. Kako bo čez xy časa nekomu vzel nakazan denar nazaj, če pa je ta vmes že preklical kartico, zaprl račun...


v 45 dneh, če gre kaj po zlu odpreš case. potem gre stvar naprej in se kupecin prodajalec zjasnita. na koncu ti vrne keš.

čebi umaknil račun ne vem, ampak dejstvo je, da ko dobiš ti denar ga paypal še nima časa isterjat od prodajalca...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nejcpirc ::

13.4 What items are not covered by PayPal's Protection for buyers

PayPal's protection for buyers only applies to payments for certain tangible, physical goods. Payments for: intangibles, services, real estate, businesses, vehicles (including, without limitation, motor vehicles, motorcycles, caravans, aircraft and boats), custom made items, airline flight tickets, eBay classified advertisements, items prohibited under our Acceptable Use Policy or licences and other access to digital content are not eligible under PayPal's protections for buyers. Please also note that "Significantly Not as Described" Claims which are associated with a purchase of an item outside of eBay are not eligible for re-imbursement under PayPal's protections for buyers unless the purchase was funded via your PayPal Account with PayPal Credit. Please also note that personal transaction payments are not eligible for re-imbursement under any of PayPal's protection for buyers.

Gruntfürmich, ti povem mail, pa mi boš nakazal nekaj keša in ga potem iztirjal nazaj? Upaš? :))

gruntfürmich ::

citiraj ti kar hočeš. dejstvo je da sem jst novembra izterjal denar nazaj (in še marsikdo). in zdaj upam da bom nategnu prodajalca naj mi vseeno pošlje artikle:D

če pa so se pogoji spremenili, pa je vem. in ne vem kaj ti ni jasno? da ppal vrača denar? ker to je splošno znano dejstvo. zato pa se priporoča ppal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nejcpirc ::

Seveda, da vrača, vendar so vmes določeni pogoji. To kar pa zgoraj sprašuje Kontejner, sem ti pa "boldal" in ni šans, da bo dobil nazaj.
Bluzi ti komu drugemu

Nahodni ::

Nahodni je izjavil:

Tole mi je nabavna cena na Ebay-u: US $30,00, EUR 20,88. Poštnina US $37,10, EUR 25,82. Zdej mi pa prosim povejte, za kolk me bojo ubil. Hvala vnaprej.


Dobrih 10 EUR je zneslo, pa direkt prevzem od poštarja. Sem bil še vesel.

bastadu ::

Keyser Soze je izjavil:

@bastadu
Glej, naj se ti prodajalec ne smili. Takoj začni postopek pri PayPalu in basta. Dobro bi bilo, če bi slikal čevlje, da imaš dodatne dokaze, da izdelek ni tak, kot je bil opisan v oglasu. Najslabše kar lahko storiš je pa to, da čakaš.

Plus poskrbi, da dobi negativen feedback, oz. nevtralnega, če vama uspe zadevo uštimat, pa na koncu dobiš prave čevlje (kot da obstaja možnost, da se to zgodi).

Sedaj je situacija takšna, da sem jaz dal zadevo pred 24.1. Paypalu v presojo in danes so mi poslali njihovo odločitev:

The tracking information you provided was invalid and we were unable to
confirm delivery of the item associated with this claim. As a result, the
case is now considered closed and we are unable to process a refund.

We encourage you to work directly with the seller to find a resolution.

Thank you for your cooperation.


Težava je vseskozi bila, ker sem jaz njemu zadevo poslal nazaj in se je na poti očitno nekje izgubila. Tracking številka seveda ni bila "invalid", le nobenih pametnih informacij ni podala razen, da je paket bil z moje strani oddan 22.12.2009 ... Sedaj sem ostal brez "stvari" in brez denarja ;(( Iz pogovorov (preko ebay messaging sistema) s prodajalcem se je lepo videlo, da je priznal in se opravičil, ker mi je poslal fake stvar in pač da mu jo naj pošljem nazaj ... Torej očitno mene kot kupca Paypal ne ščiti sploh in je izpadlo, kot da sem si zadevo izmislil, prodajalec bo pa lepo dobil ves denar za fake stvar ki ni vredan niti petino originalne, mogoče pa je celo med tem že prejel paket in pač s strani pošte prevzem ni bil zaveden ... Ne vem no, lahko bi mi vrnili vsaj pol, da bi zadeva bila vsaj približno pravična ... Kakorkoli, zanima me, na kakšen način se lahko jaz sedaj pritožim na to odločitev Paypala??

bastadu ::

Še eno, da ne rečem sv*njarijo, sem ravnokar opazil, in sicer od nakupa je minilo slaba 2 meseca in sedaj, ko so mi na paypalu ta primer zaprli, mi je s seznama za dajanje feedbackov izginil ta kupec - torej še negativnega feedbacka mu sedaj ne morem več dati in s tem posvariti druge ... Osebno imam skoraj 400 ebay točk (100% seveda) in tako nisem ravno nek newbie na tem področju, ampak tako slabe izkušnje pa še ne ... Veeeelik minus je dobil pri meni tale ebay/paypal ... Še vedno me zanima, ali se lahko in kam se lahko pritožim na odločitev paypala??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ant ::

Čao

Mene pa zanima ena stvar, in sicer sem kupil en objektiv na ebay.de, vendar prodajalca nisem pred tem vprašal ali pošilja v SLO. Ponavadi itak ne moreš sploh sodelovati v avkciji, če ne pošiljajo drugam. Tale je imel odprto in sem lahko ponujal, čeprav na oglasu piše, da pošilja le v nemčijo.

Prodajalec sedaj noče poslati v SLO, saj je to njemu kao prekomplicirano, čeprav sem mu lepo razložil, da gre na pošto in pošlje ne isti način, kot če bi pošiljal v nemčijo, pa se še vedno ne strinja. Mislim, da ga muči ker je bila na koncu tako nizka cena in bi se rad izognil prodaji.

Kaj lahko sedaj jaz storim?

jureus ::

Nič, ker je imel da pošilja samo v nemčijo! Lahko ga pa zajebeš pa prideš ponj :) !

St235 ::

Če imaš koga v nemčiji naj pošlje na tist naslov. Drugač pa kaj dosti ne moreš. Lahko se tolažiš, da on bo moral Ebayu še vedno plačat provizijo. Drugič se pa take stvari v naprej zmeni.

ant ::

Ma sej ponavadi prej povprašam, vendar večini ni problem pošiljati v SLO. Ne vem kaj je temu takšna muka to narest??? Ma kdo bi razumel te Nemce. Pomoje si misli, da smo neka tretjerazredna država.

toplakd ::

Preko česa pa je imel napisano pošiljanje po DE?

LP, Dejan

jureus ::

Njemu sploh ni muka poslat, sam ti raje ne bo, ker lahko to zadevo verjetno kje dražje proda, kot pa da bi jo tebi pošilja.

- Se grem stavit, da če bi ga pred koncem dražbe vprašal če pošlje, bi ti pa napisal, da pošlje! To so taki zviti tajkuni :) !

St235 ::

Sam, če bi pred zaključkom dražbe povedal da poslal in potem noče ga lahko mirno prijaviš na ebay.

ant ::

Nič ni imel napisano s čim pošilja. Le Paketversand in 6,5EUR po Nemčiji. Sem mu predlagal da bi poslal na nemški naslov, pa je rekel, da ni problema, nato sem še predlagal, da pošlje z DHL (kjer stane paket 4,1EUR) za 4,5EUR pa ni odgovora :)

toplakd ::

Glej, glede poštnine se nimaš kaj prerekati. Če je napisano da pride po Nemčiji 6,5 eur, boš plačal to poštnino tudi če pošlje preko najcenejšega. Tudi pakiranje nekaj stane.

LP, Dejan

OldSkul ::

Čist tako je ja. Glede poštnine se nimaš kaj prerekati. Če piše 6.5 je to 6.5EUR :)

zez ::

Mene pa zanima, koliko bi me prišla carina za čevlje, ki stanejo: 12.5 funtov oz. 15.07 EUR s tem, da je poštnina v Slovenijo brezplačna. Ker sem bolj nov, me zanima še glede PayPala, koliko bi mi recimo okvirno zraven še oni vzeli.
Hvala za odgovor že vnaprej


P.S.: Še link od nakupa: http://cgi.ebay.co.uk/Converse-Shoes-Al...

gruntfürmich ::

zez je izjavil:

Mene pa zanima, koliko bi me prišla carina za čevlje, ki stanejo: 12.5 funtov oz. 15.07 EUR s tem, da je poštnina v Slovenijo brezplačna. Ker sem bolj nov, me zanima še glede PayPala, koliko bi mi recimo okvirno zraven še oni vzeli.
Hvala za odgovor že vnaprej


P.S.: Še link od nakupa: http://cgi.ebay.co.uk/Converse-Shoes-Al...


ah minimalno. morda je bodo več prišle dajatve.

čaki, pa sj je UK v EU!!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ZaLoMaT ::

@Aljaž P:

Carine in davka ni, ker je UK v EU !!
Torej če naročiš kaj iz EU, na nobeno vrednost ne plačaš davka in carine.

nejko8 ::

zez je izjavil:

Mene pa zanima, koliko bi me prišla carina za čevlje, ki stanejo: 12.5 funtov oz. 15.07 EUR s tem, da je poštnina v Slovenijo brezplačna. Ker sem bolj nov, me zanima še glede PayPala, koliko bi mi recimo okvirno zraven še oni vzeli.
Hvala za odgovor že vnaprej


P.S.: Še link od nakupa: http://cgi.ebay.co.uk/Converse-Shoes-Al...



Item location: 广州市, 廣東省, China
velika verjetnost da je ponaredek...

EDIT: Listing je na co.uk strani, vendar se izdelek nahaja na Kitajskem, od koder ti ga pošljejo, če pa je treba plačat davek in carino je pa vprašanje končne cene. Vem da do nekega zneska si carine ali davka oz. obojega oproščen, vendra se ne spomnim zneska. Vsaj tako so nekateri na forumu govorili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejko8 ()

Alamar ::

Paypal ti kot kupcu ne vzame provizije. To plača prodajalec. Carine in davka na tale izdelek ne boš plačal. Tista predvidena dostava 10-14 dni se pogosto zavleče. Izdelek je itak ponaredek za pest riža, zato se jim pa še vedno zelo splača prodajat po zelo ugodni ceni s poštnino vred.

#000000 ::

Itak ponaredek ba kvadrat.
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927106 (1622) Machete
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311600 (3344) opeter
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425526 (13597) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19742873 (32264) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410106 (8850) Morenov

Več podobnih tem