» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
2 / 109
»»

jureus ::

Že za poštnino boš dal najmanj 100€ ( preračunano za recimo 10kg usps - najcenejša vrajanta 88$ - najdražja pa 345$ ) Pol boš plačal še davek 20% kar je že 200$. Pa še carino, ki odvisna od izdelka do izdelka, recimo da je 5%, kar v tvojem primeru znaša 100$. Torej za vse skupaj boš plačal minimalno 100€ + 300$ = 315€ .

wade ::

Uf, to je pa že kr mal velik. Bom še premislu...

ender ::

Za informacijo, carina lahko od tebe zahteva povezavo na eBay avkcijo, kjer potem vidijo ceno, po kateri si ti izdelek kupil.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

JOKER ::

Mene zanima: ali je možno na eBayu videti, kdaj je bil uporabnik - prodajalec nazadnje prijavljen ?
Če DA, potem bi prosil za obrazložitev na švabskem (beri: nemškem).

Hvala in prijetne praznike vsemskupaj in da NAM BI računalniki delovali čim bolje ! ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Golden eye ::

Sam eno hitro vprašanje:
Jaz sem se na ebay prjavu na strani ebay.de in zdej mi dostkrat kej v nemškem jeziku piše, a lahko to kje spremenim, da bi mi raj v angleščini pisal?

neres ::

Golden eye: ko sem jaz spraševal isto so mi iz eBaya odgovorili da ni mogoče. To je blo ene dve leti nazaj. Lahko poskusiš še ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Modri dirkač ::

Sam eno hitro vprašanje:
Jaz sem se na ebay prjavu na strani ebay.de in zdej mi dostkrat kej v nemškem jeziku piše, a lahko to kje spremenim, da bi mi raj v angleščini pisal?


Nemški ebay je pač v nemškem jeziku, knede.

Ena rešitev je, da se prjaviš na US, UK ali AUS ebay (isti username in geslo) in daš iskanje po nemških trgovinah, ampak opisi izdelkov bodo v jeziku v katerem so bili oddani - odvisno od štacune in posameznika.

Na nemškem je to pač v večini primerov nemščina, določeni mimajo v opisu še angleščino.


Ali pa google translate!:)
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

wade ::

Kako je pa kaj z bidanjem?
Mislite da se splača potegovati za tole: http://cgi.ebay.co.uk/DELL-ULTRASHARP-W...

Gundi ::

Pri bidanju običajno pri 70% izdelkov, v zadnjih parih urah cena zelo poskoči, posebej če je izdelek nov in je začetna cena smešno nizka glede na ceno buy it now!

Jaz mislim, da se bo ta monitor prodal za okrog 700-800 funtov, glede na to, da drugače stane okrog 1000 funtov..

ender ::

Mimogrede, za tisti monitor piše, da je refurbished (tovarniško obnovljen).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jureus ::

Pri bidianju ponavadi v zadnji minuti drastično poskoči. Se mi je enkrat zgodlo, ko sem že mislil, da imam en gps, da je poskočla cena za 100€ v zadnjih 10s.

toplakd ::

jaz bidam zadnjih 5 sekund

Modri dirkač ::

jaz bidam zadnjih 5 sekund


Hvala enako.

Res pa ne razumem ljudi, ki začnejo z bidanjem 5 dni pred koncem.
Everybody lies!

Gandalfar ::

bidas rocno ali s kaksnimi programi?

toplakd ::

Vedno ročno

Modri dirkač ::

bidas rocno ali s kaksnimi programi?


Pfuj in fej ...

;(
Everybody lies!

JOKER ::

Hmmm ... jaz sem včeraj popušil dve licitaciji, ker sem čakal do zadnjega ... cca. 9s do konca in sem bil majčkeno prepočasen. :\

Mene zanima sledeče:

Sestavil sem oglas, rad bi, da se mi nakaže na moj bančni račun in ne na PP ...
Potem ko ga želim oddat, me prosi za ponovno logiranje ter ponudi obrazec za izpolnitev o bančnem računu ... (prilagam sliko)
Ko se trudim izpolnit me vsekakor ne spusti naprej, ker zadnja postavka nekako ni točna.
Kako ste vi rešili zadevo ?

Pa še nekaj:
oglas na eBayu se plača a ne ?
No, ko sem oglas sestavil mi je potem napisalo, da me bo to koštalo 1,09€ ... a oni to vzamejo in kako ?

Hvala

________________________________________________________
Ka te češ ....

xabre ::

Obrazec je narejen samo za nemce. S slovenskimi podatki ga ne moreš pravilno izpolnit, ker je številka računa predolga. Obrazec toliko izpolniš, da te naprej spusti.
Jaz vse podatke posebej napišem pod opombe in potem kupcu še posebej pošljem podatke za plačilo. Je pa paypal dosti bolj enostaven in siguren.

In ja, ebay ti računa vsak oglas, plus provizija od prodajne cene. Oglas je zastonj edino, če imaš dražbo z začetno ceno 1eur. Trgajo ti pa enkrat na mesec s tvoje kartice.

Imaš pa vse lepo napisano pod "gebühren" kar se provizij tiče.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

JOKER ::

Meni se zatakne pri : Bankleitzahl .
Tam ne vem kaj vpisat, ostalo mi napiše, da je vse OK, pri zadnji se pa ustavi.
Kako ti trgajo z kartice ? A je potrebno kje vpisat še podatke o kartici ?

Praviš preko PP je bolj enostavno, ampak verjetno bi me na koncu prav tako vrglo na ta obrazec ali nebi ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

To še me zanima, kako mesečno ti trgajo ?
Samo takrat ti vzamejo, ko imaš aktualen oglas za katerega plačaš (v mojem primeru 1,09€) + provizijo od cene ti potem še vzamejo ?
Hmm ... potem pa ne vem, če se splača prodajat manjših stvari na eBayu !?

Imaš pa vse lepo napisano pod "gebühren" kar se provizij tiče.


To sem sedaj našel ja, ampak kako oni vedo od kje ti naj trgajo če na eBay strani NISEM vpisoval kartice, samo na PP računu ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

xabre ::

Bankleitzahl oz BLZ ali BIC je mednarodna koda tvoje banke . Abanka ima ABANSI2X.

Ko si se prijavil kot prodajalec, si moral tudi vpisat način plačila stroškov. Preko bančnega računa nemoreš, razen če imaš nemški račun. Vpišeš pa podatke o kartici, ponavadi isto kot jo imaš za paypal.

Trgajo ti avtomatsko enkrat na mesec, kakor imaš pač nastavljeno. Trgajo pa vsoto, ki se do takrat nabere. Če nisi vpisal podatke o kartici/načinu plačila, itak sploh ne moreš prodajat.


Za manjše stvari se ti splača avkcija z začetno ceno 1eur, pa pol s poštnino noter dobiš, odvisno kaj prodajaš in kolikšna je teža/velikost predmeta.

Če ima kupec paypal in ti sprejemaš paypal plačila, je potrebno samo par klikov in denar je na tvojem paypal računu. Ampak če hočeš denar fizično dvignit, moraš plačat 2eur za prenos na tvojo kartico in čakat 3-5dni. Lahko pa tisti denar porabiš za plačilo preko paypal.

Tolk na hitro iz glave, je pa še polno hakeljcev pa podrobnosti.

Upam da znaš kej cenit napisano, ker menini nihče nič povedal in sem rabil lep čas, da sem to vse ugotovil, ob mojem nikakršnem znanju nemščine.:|

JOKER ::

Vsekakor cenim tvoje odgovore. Če si kje blizu mene npr. lahko greva tudi na pir.
Vsekakor pa je bolje od nekoga zvedet iz prve roke, ki ti na domač način pove kako in kaj.
Ob tej priliki bi se ti 100x zahvalil za tvoj trud in čas.

Ja, preko PP računa je res simpl, no jaz plačujem vse kar kupim preko PP računa ... par krat klikneš in je.

Praviš, da ti 1x mesečno poberejo provizijo ?
Torej, če si dal ta mesec en oglas, ter potem naslednja dva meseca nič, ti nimajo kaj trgat naslednje mesece ali pač ?
Vzamejo ti plačilo za oddan oglas + provizijo od vsote prodajnega artikla. V mesecu, ko nič ne prodajaš verjetno ne vzamejo nič ali se kljub temu kaj plača, ker si pač registriran kot "prodajalec" ?
Zdaj če te prav razumem: tudi če bi hotel da mi kupec plača preko PP računa si oni vzamejo provizijo in prav tako moram vpisat podatke o kartici (zadnje štiri številke, konto nummer ... ) ?

Hvala za odgovore vnaprej in lep pozdrav.

P.S.
A ti si že kaj prodajal na eBayu ?
Tudi sam sem se lovil preden sem sploh uspel napisat oglas in ga spravit tako daleč, da mi ga je pokazalo kako bo zgleda.
Tudi sam ne obvladam nemščine v nulo, no prodat me glih nebi mogli. ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

xabre ::

Če nič ne prodajaš, potem ti nič ne računajo.

Podatke o tvoji kartici samo enkrat vpišeš, ko se prijaviš kot kupec, da ti lahko trgajo.

Provizije pa plačaš vedno, neodvisno od vrste plačila s strani kupca.
Če nimaš veliko zvezdic priporočam, da daš še paypal kot opcijo plačila, da imaš čim več kredibilnosti.

Sem prodal par drobnarij na ebayu, bolj iz firbca.:D

DaJa ::

Pozdravljeni. Vem da vam je verjetno že noro ko tolko krat večinoma isto odgovarjate.

Jaz bi vas prosila če bi mi lahko kdo pomagal. Namreč nameravam kupit izdelek preko ebaya, vendar je ta izdelek iz hong konga. Zato me zanima koliko je to cestnine in davkov, gre za ročno uro, ki pride 10€. Glede poštnine pa piše da je zastonj?? Ali je to res zastonj če to piše?? Kako pa je potem če kupim več izdelkov v vrednosti 25€ (dve uri+verižica)??
Ali se bolj splača kupit izdelke iz velike britanije ali hong konga??

Še nekaj me zanima, kaj lokacija izdelka je to od kod ti pošljejo ne glede na to če je prodajalec iz drugod??
primer: za uro piše da je lokacija velika britanija, vendar pod podatki od prodajalca je pri njemu napisano hong kong??

Že v naprej hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: DaJa ()

bluefish ::

Raje pojdi na tržnico v LJ, imajo polno "originalov".

xabre ::

@DaJa

Za izdelke, ki se ne nahajajo v EU in katerih vrednost s poštnino ne presega 22€, ni carine in ddv.

Če bo tista ura poslana iz VB, potem ni carine in ddv, neglede na vrednost.

Če pod poštnino za SLO piše da je brezplačna, potem to tudi je.:D

DaJa ::

blueFish veš nisem iz ljubljane in ne verjamem da imajo tam to uro :D (Hello Kitty) :D hvala ti vseeno

xabre za pomoč se ti iskreno zahvaljujem :D sploh ne veš kako si mi olajšal situacijo :D hvala

xabre ::

Ni problema. Če te še kaj zanima, kar vprašaj.:)

JOKER ::

Mene zanima:

Kako potrdim svoj naslov oz. kje to naredim (prodajalec pravi naj Confirm Address)

Prosim za odgovor in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

T_F_7 ::

tle sem si pa prebral veliko zanimivih stvari;)

kaj pa če oddam oglas in artikla ne uspem prodati? a ti to pol tudi tržejo al kako? a se da oglase spreminjat, npr. ceno itd. brez dodatnih stroškov???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

xabre ::

Če ne prodaš, isto plačas stroške, ampak ne plačaš provizije.
Edino če imaš dražbo in začetno ceno 1 eur je oglas brezplačen.

Oglas lahko spreminjaš kadarkoli, brez stroškov.

T_F_7 ::

žal nimam Mastercarda, sem pa bral da se bolj splača naredit Visa Electron pri Abanki.
Kako in kaj pa je s to Viso Electron? A jo kdo ima oziroma ima izkušnje s tem???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

ender ::

Sem jo imel pri Abanki, zdaj jo imam pri Banki Koper, in nimam problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

LuGi ::

Mam obe.. ko se napolni limit na Mastercardu se prešalta na Viso Electron ;) Pri Electronu porabis toliko kot imas na racunu in mislim da je zastonj pr mastercardu bos placati 25€.

xabre ::

imam viso electron, dela super, stroški samo mesečno vodenje 42 centov. Zraven sem vzel še abanet tudi zastonj če vzameš certifikat na občini, drugače je 5eur poštarca certifikat.

ender ::

42 centov je uporaba Abaneta, ne Vise Electron.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

T_F_7 ::

Sem jo imel pri Abanki, zdaj jo imam pri Banki Koper, in nimam problemov.

aja? se jo da tudi pri banki koper naredit? pa pol lahk z njo kupuješ na eBayu? to bi blo super.

edit: torej se plača tistih 4,17€ za izdelavo in to je edini strošek?? a za banko koper velja isto???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

LuGi ::

Če pise da jo ima pri banki koper torej je mozna? Pise v ebay threadu torej kupuje prek ebaya? wtf?

T_F_7 ::

nisem mogel verjet, da je res:O pa sem se hotel prepričat, lahko da je samo napisau da jo ima in je ne uporablja za eBay, je pa uporabljau tisto od abanke... hočem bit samo zihr, ne bi šeu rad ju3 naredit kartico v brezveze:P Sorry!
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

ender ::

Ja, ko sem se odločil, da grem stran od Abanke sem Banko Koper izbral med drugim tudi zaradi tega, ker ponujajo Viso Electron (na Abanki se mi je zamerila virtualna tipkovnica). Kartico sem naročil ob odprtju računa, stroškov izdaje pa kolikor vem ni bilo.
PayPal deluje normalno (eBay sem do sedaj vedno plačeval preko PayPala), Amazon deluje normalno, ene par drugih stvari tudi deluje normalno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

wade ::

Ve kdo kateri je najcenejši prevoznik iz UK v Slovenijo? Kupil pa bi 27" monitor.

T_F_7 ::

poizkušam se registrirati na italijanski ebay, vendar me ne spusti naprej zaradi davčne številke. kaj da naredim???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

norfeks ::

poizkušam se registrirati na italijanski ebay, vendar me ne spusti naprej zaradi davčne številke. kaj da naredim???


registriri se na nemške ,angleškem, USA, austrija,...
pol se pač enostavno prijaviš na ebay.it (uporabniško ime in glesa... so na vseh ebayih enaki)



ps.: jaz plačuje z paypal če se le da... drugač pa nakazilo preko NLB Klik... provizija je 0,33 EUR ne glede na vsoto...

T_F_7 ::

če nameravam kupovat in prodajat po eBayu potem si morem nardit premium account pri paypalu ali je dovolj personal?
naredil sem premium account.

v polje Card Number sem vpisal številko kartice. pa mi piše da ni pravilno vpisana. sem vpisal tisto cifro s kartice pa me je spustilo naprej. upam da sm prav naredu...

a zdej pa morem čakat 2-3 dni da mi neko cifro pošljejo???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

delfinus ::

Ce imas klik (ostalo e-bancnistvo) tisto stevilko lahko precitas takoj, ce ne jo bos dobil sele z naslednji izpiskom za porabo na tvoji kreditni kartici. lp, d.

ender ::

Personal account na PayPalu je dovolj za eBay.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

T_F_7 ::

Ce imas klik (ostalo e-bancnistvo) tisto stevilko lahko precitas takoj, ce ne jo bos dobil sele z naslednji izpiskom za porabo na tvoji kreditni kartici. lp, d.

uff to je 2 tedna čakanja?! kaj pa če grem na banko??? a mi povejo to cifro???
kako je pa s tistim računom na paypalu? a določam sam kolko dnarja je gor???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

ender ::

Večina stvari dela tudi če ne potrdiš računa. Lahko pa greš na banko, in prosiš za izpisek, vendar ti bodo zaračunali.

Če imaš kartico, ti denarja na PayPal ni potrebno nalagati, pač pa se ti bo avtomatsko trgalo s kartice.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

T_F_7 ::

tnx za pomoč.

pravkar opravljam svoj prvi nakup in sicer polnilec za baterije iz nemčije. Cena 19,99€ + 3€ poštnine. ko pa grem naprej z nakupom pa mi piše:
23,99€
19,99€ - špedicija in embalaža
43,98€ - skupaj

wtf? kaj je teh dodatnih 19,99€???;(
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

LuGi ::

si zihr da si imel oznaceno slovenijo 8-O

podaj link
««
2 / 109
»»