» »

nakup preko eBay-ja

nakup preko eBay-ja

«
1
2 3

jishiri ::

Zdravo!

na zalost ne morem kupiti zeljenega artikla link do artikla ker ne moram placati z obstojecim bancim racunom, zato bi prosil nekoga ki bi bil pripravljen kupiti ta artikel zame...
tisti ki zeli narediti uslugo naj mi poslje mail na urh@rkokalj.si za kakrsna koli vprasanja...

za vse stroske krijem sam s 120€... kar bo ostalo (okoli 45€) pa podarim v zahvalo.


Hvala za pomoc.


Lep Pozdrav, Urh
  • spremenilo: jishiri ()

T_F_7 ::

pozabil si prištet shipping costs+davek
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

jishiri ::

hvala za opomin.

koliko je pribljizno davek... kaj velik verjetno ni (EU)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jishiri ()

g7_logic ::

No sam tok... Ne bo ostalo 45€, ker je cena izdelka € 54,00 + 14€ poštnina in na vse to 20% davka.... Torj pride skupi mal čez 80€ :) Pa še kkšni morebitni stroški pri kartici oz bank transferju in je dobiček max 15€ :D

Zakaj ga pa ne prosš če ti da podatke za bank transfer? No verjamm da se bo kdo najdu ki bo ustregu tvoji želji.

LP

Edit: ocitn prepočas tipkam :) S 120€ je pa drgač :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g7_logic ()

jishiri ::

no to ja..:) hmmm po pravic bi blo to zame prvic sploh :D


hvala TF7 za opomin..

g7_logic ::

No če ne boš nikogar našu da bi ti pomagu, se lahko na mene obrneš pa bomo zrihtal :)

kixs ::

In o kaksnem davku vi to govorite?

g7_logic ::

No zdele sm se spomnu da so zvišal mejo za davk.... Ceprov še zdej ne vem točn kje je meja:) No torej brez davka... Vedno do zdej sm kupoval kej dražjega pa je bil davk.

Samo poštnina torj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g7_logic ()

kixs ::

;((

Jao folk! Ne mesat carine, ki je v EU tak ni (so jo pa res pred kratkim dosti povisal) in davkom, ki pa ga dodatno ne placas. Placas ceno, ki je navedena na eBayu + postnino.

lp

Ciklamen ::

Če boš počakal dan ali dva, se lahko zmeniva za pošiljko :)
- End of the Post ->

g7_logic ::

Če bi malo bolje pogledal bi videl da je zadeva v Hong Kongu. :)

Location: Hong Kong, Hong Kong


Zaradi svoje male vrednosti pa ni davka. Drugače bi bil. Če pa bi bila zadeva v EU pa seveda ne bi bilo davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g7_logic ()

kixs ::

Mal sem zajebal lokacijo, na zacetku linka pise: Item Site: Spain

Se zgodi ;)

Samson ::

V vsakem primeru gre cez carino. In ce naletis na kaksnega cudnega carinika ki niti nebo vedu o cem se gre, bos mogu verjetno dokazvat kolk si dal dejansko in podobno. Pa ce je se tolk cuden, ne glede na dokazila se lahko sprdne pa vseeno placas ddv, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

jJack ::

Tem carinikom bi jst buče potrgu. Matr komplicirajo za vsak jajc je treba pošiljat dokazila. Še posebi se pa spravijo na pošiljke iz Hong Kong-a in Kitajske, ker je tam kao največ fejk robe itd. itd...Pismo, sej če pogledaš v naše štacune vidiš da je vsak elektronski jajc iz daljnega vzhoda.

kixs ::

Brat je nekaj kupoval iz Hong Konga in nikoli nic problemov. Vedno brez carine in davka. Zneski so bili pa nizki, pod 50$.

Azrael ::

Naj si malo sposodim to temo. Je možno uvoziti artikel, brez CE oznake, če gre za rezervni del (primerek zelo nestandardnega RAM modula)?
Nekoč je bil Slo-tech.

g7_logic ::

Poštnina je samo na izdelke ki so vredni neki čez 100€....

Glede uvoza artikla pomoje da bi se dal :) Seveda kot posameznik. Za nadaljno prodajo pa sigurno se ne da. Kt da naši cariniki vejo kaj je CE :D. Vendar ne vem če se ti splača? Razn če tega res ne dobiš pri nas oziroma v europi. Drgač pa reč unmu naj nalep gor nalepko CE pa bo :D

jishiri ::

rad bi se zahvalil vsem ki so sodelovali... in obvescam da se je tudi nasla dobra dusa in pomagala...


LP:D

Azrael ::

>Glede uvoza artikla pomoje da bi se dal :) Seveda kot posameznik. Za nadaljno prodajo pa sigurno se ne da. Kt da naši cariniki vejo kaj je CE

Ne vem.

>Poštnina je samo na izdelke ki so vredni neki čez 100€...

Si hoterl reci carina?
Nekoč je bil Slo-tech.

g7_logic ::

Poglej mal glede tega CE-ja...

Drgač pa mislu sm carina ja :D.

gregyk ::

Kar je meni znano je takole:

- na izdelke do vrednosti 22€ NI davka in ni carine
- na izdelke od 22 - 150€ se plača 20% ddv
- na izdelke dražje od 150€ se plača ddv IN carina

toplakd ::

Lokacija izdelka je definitivno Hong Kong, tak da če bo količkaj sreče boš plačal carino.

54+14=68 * 1.2 = 81.6 kar ni neki veliki bav bav :)

Pa še mogoče kakšni stroški postopka, za kar sicer nisem siguren ker že nekaj časa nisem nič naročil izven EU

norfeks ::

no kolker je meni znano se je od 1.1.2009 povišal znesek... nevem zdej točno kolk... sam se mi zdi da je tam okrok 120 EUR... do te meje lahko kopuješ brez davka in carine... seveda poštnino moraš zraven upoštevat...

za dokazilo... je pa že dobolj paypal plačilni list... koliko si pač dal za to... to pač pošlješ po fax. ali po pošri na carino... če to od tebe zahtevajo...

gregyk ::

Plačila DDV so oproščene:

1. pošiljke neznatne vrednosti, poslane prejemniku kot pismo ali paket v skupni vrednosti do 22 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, tobak in tobačne izdelke ter parfume in toaletne vode
2. pošiljke nekomercialnega blaga, ki jih fizična oseba s prebivališčem v tujini brezplačno pošilja fizični osebi na carinskem območju do vrednosti 45 evrov. Pošiljka se šteje kot pošiljka nekomercialne narave, če:

* je priložnostna;
* vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da gre za nekomercialne namene;
* pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno

Plačila uvoznih dajatev so oproščene:

1. pošiljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.

T_F_7 ::

a si dobu pol svojo 'žrtev'???:D
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

OZZY ::

No sam tok... Ne bo ostalo 45€, ker je cena izdelka € 54,00 + 14€ poštnina in na vse to 20% davka.... Torj pride skupi mal čez 80€ :) Pa še kkšni morebitni stroški pri kartici oz bank transferju in je dobiček max 15€ :D

Zakaj ga pa ne prosš če ti da podatke za bank transfer? No verjamm da se bo kdo najdu ki bo ustregu tvoji želji.
LP
Edit: ocitn prepočas tipkam :) S 120€ je pa drgač :P



Na računalniške stvari ni davka ampak samo carina!!!!
Go with the flow.

jishiri ::

a si dobu pol svojo 'žrtev'???:D


ja "zrtev" se je sama ponudila in sem zelo hvalezen... sedaj pa cakanje, kar pa zelo tezko prenasam :D ponavadi grem kupiti nekaj takoj nasledni dan ce mi pade v oci :)

zato sem vecinoma vedno presrecen, od razliko od zensk ki gleda pa gleda pa gruntajo a bi kuple al ne in na koncu ponavad sploh ne kupjo pol jim je pa zal :)

glede na to da bo roba iz hong konga sem pa vendarle malo skepticen;)

LuGi ::


Na računalniške stvari ni davka ampak samo carina!!!!


Pa kaj ti bedarije trobis? Davek je za vse artikle nad 22€ in carina je oproscena do 150€ (nevem tocno na katere izdelke..pise par postov gor =))

Kupujem vse pc komponente in ostale stvari prek ebaya in večino kar iz kitajske - usa in vem da se placuje ddv 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

marko20 ::

tako kot LuGi prav, na vse nad 22€ je davek

sam kupujem dosti stvari iz USA in vedno moram placati davek ;(

npr. izdelek stane 120$, postnina 30$

cena 92€
postnina 23€

davek 20% od (92+23) = 23€

postnina 4€ (od carine do poste)

za izdelek, ki stane 92€ plačate 50€ več (142€)

T_F_7 ::

torej, davek je na izdelke, ki stanejo nad 22€ brez poštnine, ki naj se ne bi štela v ceno izdelka?
ko pa maš za plačat davek pa ti prištejejo poštnino in pol na vse skupaj plačaš 20%.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

gregyk ::

torej, davek je na izdelke, ki stanejo nad 22€ brez poštnine, ki naj se ne bi štela v ceno izdelka?
ko pa maš za plačat davek pa ti prištejejo poštnino in pol na vse skupaj plačaš 20%.


Davek plačaš, ko je cena izdelka + poštnina + dodatni stroški (zavarovanje) večja od 22€.

Osnova za izračun davka in (nad 150€) carine je torej skupni znesek izdelka, poštnine in dodatnih stroškov.

T_F_7 ::

glede nato da je poštnina iz zda v slo po navadi 10$ ali več potem lahko kupiš samo drobnarijo.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

marnit ::

Hm, jez sem enkrat kupu za 50dolarjev (torej recmo 40evr) en elektronski izdelek iz Kitajske, pa ni bilo carine, ne davka, res pa da je bil free shiping. Najbrž so cariniki upošteval točko 2. pri postu od gregyka (tj. da so nekateri izdelki oproščeni davka, sam da so cenej kot 45evr). In me zanima, a to carina vedno upošteva, al včasih komplicirajo okol tega? Kaj pravzaprav pomeni beseda "priložnosten" v kontenkstu tega določila?

Bom vseen dodal določilo o katerem govorim:
Plačila DDV so oproščene:
2. pošiljke nekomercialnega blaga, ki jih fizična oseba s prebivališčem v tujini brezplačno pošilja fizični osebi na carinskem območju do vrednosti 45 evrov. Pošiljka se šteje kot pošiljka nekomercialne narave, če:

* je priložnostna;
* vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da gre za nekomercialne namene;
* pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

LuGi ::

Jaz sem tudi glih prejsni teden prejel pci wireless mrezno v vrednosti 35€ iz USA in ni bilo davka..(orproščeno). Drugače pa nabijejo davek recimo ko sem kupi gps sprejemnik in pe kaj bi se najdlo.

gruntfürmich ::

djte mi prosim povejte kok se nakaže dnar na paypal in kok prideš do tega?!

a morš met mastercard & visa al je možno tut kok drugače???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

norfeks ::

za paypal... potrebujes kreditno kartico... (visa,mastercard,...)


no jaz sem si kupil enkrat zlato ploščo v okvirju za 160$ + 25$ postnine... in z srečo nisem plačal ne carine in ne davka... čeprav je bil opravljen carinski postopek.

Na paketu je pa pisalo kao da je darilo... in tudi kakšne fakture/rečuna ni bilo v paketo. Tudi na carino nisem rabil pošiljta kakšnih računav in podobnega... kar sem do zdaj zmeri mogel... če je prišlo do takšne situacije.

gruntfürmich ::

kaj ko sem že registriran na paypal, kaj rabim poleg kartice da osebku nakažem denar? ma kakšno sklicno številko? in kako se dodatni stroški nakažejo? al mi izstavijo na koncu račun, ko je že poštnina in carina znana???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

norfeks ::

hmm... na paypal moraš prvo kartico prijavit... to pol traja kakih 24h da dobiš neko kodo... na tvoj TR... ki pogledaš na kliku ali bodobni bančni storitvi... ali počakaš na mesečni izpisek od banke... da vidiš kodo..
pol pač tisto kodo (tri mestno se mi zdi)... pač vstaviš v paypal... ki te tako in tako sam vodi skozi to... ko hočeš dodat kartico...


ko kje plačuješ... in izbereš opcijo z paypal... te avtomatsko vrže na paypal stran... in vsi podatki ki so potrebni so že vstavljeni... pač uporaniško ime in geslo vtipkaš... in je plačano v 1 sekundi. Men je paypal super... saj imaš kreditno kartico samo tu registrirano... in lahko plačuješ v veliko trgovinah po celem svetu... brez da bi mu deval svojih bančnih podatkov.

carina in davek... ne plačuješ z paypal... :) to ti bo že pošter prinesel obvestilo. In boš plačal njemu osebno.

T_F_7 ::

js sm si pa pred enim mesecem naredil paypal, pa sm prej klicau domow za tisto 3-4 mestno cifro, ki naj bi bila na izpisku, pa baje da je ni nikjer. naredil sem si visa electron pri banki koper, kjer sem že poprej imel odprt račun. wtf?!:O
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

gruntfürmich ::

4 MESTNA CIFRA: kaj pa če kličeš na banko? oni vidijo? al treba it za šalter pa ti ona uslužbenka pove??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bajsibajsi ::

@gruntfürmich v osnovi sploh ne potrebujes kreditne kartice. Lahko ti nekdo (recimo prijatelj) drug paypal uporabnik, poslje denar na tvoj paypal; vse kar potrebuje je tvoj email naslov (paypal ID). Kar se tice pa stiri mestne stevilke za verifikacijo tvoje kartice, pa paypal mocno odsvetuje, da stranka klice na banko. Verjetno se je dogajalo, da so se banke kreditnih kartic pritozile na paypal zaradi klicarjenja.

ps: ce se motim naj me kdo popravi

@T_F_7 Cifra je stiri mestna in pise pred sklicem, recmo 3952PAYPALxxblabla ali 5292LITIJAPETROL. Mozno je, da si se pri vnasanju svoje karticne stevilke zmotil. Najboljse da preveris, oz. ce je od tega ze en mesec lahko v istem paypal racunu vneses novo kartico (v tvojem primeru isto) in postopek verifikacije naredis ponovno.

gruntfürmich ::

ravno dont me je iz banke klicala za to transakcijo, za 1,5€ za paypal. pa sem rekel da je OK :)) zdi se mi čist kul da ko bo banka dobila kodo da pokličem na banko da mi jo povejo, kot da pa dolgo čakam na izpisek...

je pa še neka druga transakcija, 0,8€. to pa res ne vem kaj bi bilo? morda možnost večih artiklov kupovanja al kaj? ker tja sem tudi tipkal kartico, sam je javilo da ni šlo!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T_F_7 ::

očitno sm mogu sam pogledat izpisek, domači se niso znašli:|
hvala za pomoč.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

norfeks ::

paypal ti sam vzame 1 EUR da pač preveri indentiteto... in da dobiš tisto 3-4 vmestno cifro...
kasneje ti ta 1 eur tudi vrne :)

plačevanje prek paypal je free (za plačnika)... stroške transakcije krije prodajalec....

T_F_7 ::

aha torej, če neki prodam prek ebaya morm js plačat stroške transakcije, verjetno so to bolj mali dnarci...?

norfeks ::

jap... sem že parkrat mogel prodajalcu 1 eur več nakazat... ker je kao mislil da sem iz druge države... pa kaj ne zdej :)

p aše ebayu daš nekaj centov... razen če daš začetno ponudbo 1 EUR... tako nekak je... nevem pa točno še nisem kaj prodajal na ebay... :)

ender ::

Meni je na i-Netu pri Banki Koper kodo za preverjanje izpisalo na tak način:
EL-1234PAYPAL--*EXPUSE
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

gruntfürmich ::

kaj pa tista ˝redemption code˝?? jo je treba upisati? ker jst je nisem in je šlo lepo naprej, tko da mislim da je ni potrebno!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gregor ::

torej če prav razumem potem za tale artikel
http://cgi.ebay.co.uk/Audioquest-Optili...

plačam samo 20% ddv

kako se to plača , dobim položnico od carine oz kako gre ta postopek v slo
hvala

lp

LuGi ::

Če ni zraven računa potem dobis obvestilo do carine kjer ti pise da jim posljes racun (posljes preko maila/pošte ali se pa osebno zglasis na carinsko).. placas postarju oz. na okencu ce se bos osebno oglasil..
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733194 (1982) Nesta

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101176 (45723) Tilen

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743239 (32630) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094046 (70911) Tilen
»

Relacija: Kitajska - Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5014767 (11811) Garibaldi

Več podobnih tem