» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
4 / 109
»»

T_F_7 ::

včeraj sem pisal prodajalcu in mi zaenkrat ni odgovoril. če se torej zmenim z njim je dovolj, da mi on nakaže ceno+poštnino na moj paypal in to je to? ali moram obvestit tudi paypal in ebay? a je kakšna časovna omejitev za pritožbe? izdelek sem kupil 6. avgusta, zapade pa jutri, 9.9.09 (to verjetno nima veze). v glavnem me bolj to zanima, če je dovolj da mi on na kmečki način nakaže kar mi je dolžen, js mu dam negativen feedback v katerem napišem, da mi je vrnil denar in potem vsak po svoje?

Alamar ::

Most disputes are the result of simple misunderstandings. It’s best to initiate communication with the seller as soon as you recognize a potential problem.

You can open a dispute in the Resolution Center within 45 calendar days of payment. By opening a dispute, you are able to communicate directly with your seller to work out a problem transaction.

If you and your seller are unable to agree on a solution, you must escalate the dispute to a PayPal claim within 20 calendar days of the date the dispute was opened. By escalating to a claim, you would be asking PayPal to review the case and decide the outcome.

Zakaj bi dal človeku negativen feedback, če ti bo vrnil kupnino? Si mogoče pomislil, da se kdaj tudi kaj izgubi po pošti oziroma malo zaluta in se potem nenadoma prikaže.

Sam imam 150+ transakcij z Angleži, vsi nizek feedback a sem do sedaj vedno dobil pakete. Iz drugih držav imam 50+ transakcij in do sedaj vedno dobil. Verjetno imam srečo.8-)

darkstar ::

Kaj pa delas ce smem vprasat, da imas toliko transakcij,..lp

Timmah ::

Tudi sam imam same dobre izkušnje z nakupom preko Ebaya. 100+ transakcij in sem vedno dobil vse brez problemov in točno tako kot je v opisu. Največkrat sem kupoval od Britancev in Američanov. Plačujem samo z Paypalom. V 95% primerov sem kupil knjige.
donde esta francesca

Alamar ::

Kaj pa delas ce smem vprasat, da imas toliko transakcij,..lp

Kupujem knjige, špile, filme, včasih kaj hardwara... V glavnem stvari, ki se jih ne da pri nas dobiti, oziroma so v tujini mnogo cenejše. Prodal sem pa ene 8 artiklov, če se ne motim. Enkrat ena Britanka ni dobila paketa in sem ji po mesecu dni vrnil kupnino+poštnino. Nato pride po cca 3 mesecih nazaj paket na moj naslov. Zgleda, da je čisto zalutal.8-O No pol sem isto stvar takoj prodal za 2x ceno.:))

kocba ::

Pozdravljeni,

Gledam okvir za fotoaprat, da bom lahko slikal pod vodo. Na ebayu sem najdel prodajalca iz kong honga. skupna cena je 200 usd. Kar je okoli 140€. Zanima me, slucajno kdo ve, ce moram placati carino in DDV in koliko bi me prislo.

bastadu ::

Davek 20% je potrebno plačati za izdelke nad 22€ (cena s poštnino vred), nad 150€ pa še na vse skupaj carino, ki se suče nekje okrog 5%, pač odvisno od vrste robe ... Načeloma če kupuješ izven EU si daš na končno ceno nekje 25-30% zraven in dobiš približno, koliko te bo zadeva na koncu stala ..

Keyser Soze ::

U, ohišje za fotoaparat? Za DSLR al kompaktno kamero? Oz. mi lahko posreduješ link do spletne trgovine prodajalca?
OM, F, G!

T_F_7 ::

Pozdravljeni,

Gledam okvir za fotoaprat, da bom lahko slikal pod vodo. Na ebayu sem najdel prodajalca iz kong honga. skupna cena je 200 usd. Kar je okoli 140€. Zanima me, slucajno kdo ve, ce moram placati carino in DDV in koliko bi me prislo.


js sm ravno okvir za fotkič kupil iz kitajske pa ga nisem dobu! sicer pa nisem kupil tistega ta dragega, ampak tistega običnega za 15€. glede na to, da mi model ne odgovori in se bom moral kontaktirat ebay/paypal, če bom hotel dobiti nazaj denar, ne bo druge kot da mu dam negativen komentar, čeprav me stvar ne veseli, vseeno upam, da rešim zadevo s tipom in konec.

T_F_7 ::

EDIT: kinezu sem še enkrat pisal in mi je bržkone nakazal denar na paypal, tako da sem zadovoljen. napisal je še, da naj mu ponovno nakažem denar ko dobim ta božji waterproof etui. na srečo ne bom potreboval pisati negativnih komentarjev:))
povejte mi nekaj.. nevtralni feedback se štejejo kot pozitivni???
zdaj ko razmišljam, ne vem če bi dal pozitiven fb tudi če eventuelno dobim izdelek, že ki sem se mogel toliko zaje_avat s tem.

bastadu ::

Pri pozitivnem feedbacku dobi +1 točko (% rating se mu zviša v kolikor ga ima manj kot 100%), pri nevtralnem 0 (% rating se mu ne spremeni) in pri negativnem -1 točko (% rating mu pade).

sejmon ::

kje v pay-palu pogledaš, če imaš "confirmed" adress?

KoMar- ::

Nimaš confirmed in ne moreš confirmat, ker si iz Slovenije.

Keyser Soze ::

Nimaš confirmed in ne moreš confirmat, ker si iz Slovenije.

Smo že dal čez. Mal nazaj.

Imam confirman naslov in živim v Slo.
OM, F, G!

bastadu ::

Jst mam Viso in unconfirmed naslov, čeprav je isti naslov kot je prijavljena kreditna. Nekje sem bral da pri Visi ni mogoče imeti confirmed adrese ... Lahko kdo potrdi?

Keyser Soze ::

Jp, eni problemi so z Viso.

Mastercard teh težav nima. Pač, vsaka ma svoje + in -.
OM, F, G!

ender ::

Imam MasterCard in nimam potrjenega naslova, tako da samo zato, ker imaš MasterCard še ne pomeni, da je naslov potrjen.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Keyser Soze ::

Mastercard NLB?

P.S.: Če imaš leno banko, to ni problem kartice.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

letmein ::

Naročam en laptop z US, pa sem zdaj rahlo zbegan, cena je 950$ z poštnino vred se pravi prblizno 640€, torej ce prav razumem morem od tega zneska plačat naši(slo carina), 6.5% carine od zneska ter 20% DDV? Kaj pa US carina, tudi njim kaj? Ker 170€ slo carini dat mi je pa absurd.

darkolord ::

Kaj pa US carina, tudi njim kaj?
Ne.

Kenshin ::

Poskusi najti isti ali podoben prenosnil v EU če nočeš plačat carine in davka. :D

Če pa boš naročil z ZDA pred nakupom preveri kako je s garancijo in ali je napajalnik kompatibilen z našim el. omrežjem

letmein ::

Sem probal samo ga ni na .de,.co.uk je samo je precej dražje( gre za HP PAVILION HDX16T). Se bom nekako probal zmenit da bi mi dal na 2 "obroka" in bi od tega samo od enega davek plačal, mislm da bi blo še najbolje dati 200€ za "pravo" ceno da nebodo kaj sumili ker menda gredo pol po loklanem ceniku gledat samo kaj ko se ga v slo sploh nedobi =)

sejmon ::

Malo pomoči prosim.

Pred dvema dnevoma sem se regestriral na pay pal ter ebay in opravil en nakup.
Sedaj sem pogledal na klik in je sledečo


3. in 4. odhodek razumem.
Ampak kaj je 1. ter 2.???
Na pay palu pa tega nikjer ni zaslediti 2x1€.

letmein ::

Mislm da ti je banka zaračunala svoje storitve =) .

LuGi ::

To mislis da dobis nazaj ne se sekirat za drobiz ;)

sejmon ::

Torej pri vsakem nakupu preko paypal mi bo paypal zaračunal 1EUR ali je to samo zdaj na začetku?

Ja veš, 2EUR tebi tudi ne bo nihče dal, moraš si jih prislužiti.
:D

MeGreat ::

meni paypal nič ne trga za svoje storitve, če pa že je pa nek drobiž , manj kot evro

LuGi ::

To je samo enkrat..sem pa prepričan da jih bos dobil nazaj oz se bodo zbrisali iz liste =)

ender ::

Kaj sta tista dva rdeča PAYPALa meni ni jasno - 1,5EUR EXPUSE je številka za potrdilo, 18,1EUR je eno plačilo, prvi dve vrstici pa nista podobni mojim običajnim PayPal zadevam.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

KoMar- ::

Malo pomoči prosim.

Pred dvema dnevoma sem se regestriral na pay pal ter ebay in opravil en nakup.
Sedaj sem pogledal na klik in je sledečo


3. in 4. odhodek razumem.
Ampak kaj je 1. ter 2.???
Na pay palu pa tega nikjer ni zaslediti 2x1€.

Rdeči transakciji ti dejansko ne bosta zaračunani - sta le znak, da je PayPal preveril tvojo kartico, če je veljavna...

gruntfürmich ::

Sem probal samo ga ni na .de,.co.uk je samo je precej dražje( gre za HP PAVILION HDX16T). Se bom nekako probal zmenit da bi mi dal na 2 "obroka" in bi od tega samo od enega davek plačal, mislm da bi blo še najbolje dati 200€ za "pravo" ceno da nebodo kaj sumili ker menda gredo pol po loklanem ceniku gledat samo kaj ko se ga v slo sploh nedobi =)


neki znesek ti naj da na papir.
a da bi imeli svoj cenik? če mi bodo za naročene stvari carino obračunali po lokalnem ceniku mimo nepravega računa:D grem v ljubljano pa jih nabijem!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sejmon ::

Hvala za odgovore, sem si oddahnil.:O:)

Zdaj pa samo čakam, da izgine ta znesek 2x1EUR, zao ker imam 18 v mesecu narejeno, da plačam porabo kredita, danes pa je že 14.

Vem da ni velik znesek, amk vseeno...meni tudi nihče ne da mimogrede 2EUR-.
hvala

KoMar- ::

Jp... provizije za plačevanje prek PayPala ni. Je samo za prodajalca, ki prek PayPala denar sprejme.

letmein ::

Eno vprašanje ,kako je z nakupi z UK ebaya , se pravi ne plačas carine davek pa? Pa pri atriklih velikokrat pise VAT included, torej placam samo ceno artikla + postnino brez kakrsnih kolih storskov v SLO?

MeGreat ::

če naročiš iz uk sploh ne gre paket čez carino ampak direktno do tebe. ni nobenih davkov in carine

Govorim iz izkušenj, sem že imel paket za 300EUR pa nisem plačal nič v slo

LuGi ::

Pa pazi da bos gledal "Item location:" da nebo potem jok in stok - davek, carina =)

Na co.uk niso sami prodajalci iz anglije.

zadetek ::

Mene pa zanima, kaj se bolj splača kupiti:
to sem našel preko ebay.de:prva
to pa prek ebay.com international sellers: jacket 2
bo takšna končna cena - 42,21 EUR + 8.44 DDV poštnina pa brez?

LuGi ::

Mislim, da bos placal se carino 12%

http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_i...

xabre ::

sigurno boš plačal ddv 20% in mogoče še kakšnih par eur stroškov carinjenja.

Carine pa ni do vrednost mislim da 150 eur.

KoMar- ::

zadetek: Natančno preberi stran, ane!?

Poglej:

Artikelstandort: ~ OSAKA ~, Japan

Item location: Tokyo, Japan


To pač ni v EU. O zneskih za davek/carino smo pa že tolikokrat govorili, da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

T_F_7 ::

torej tisti kinez, od katerega nisem dobil blaga in ki mi je potem povrnil in nakazal denar na paypal, mi je sedaj poslal tole:
[quote]Request from seller to cancel transaction
Reason for request: The seller says that you have returned or will be returning the item for a refund.[/quote]
Sklepam, da mi je tole poslal zato da ne rabi plačat ebayu za končano transakcijo. Zanima me pa, če me lahko tudi zafrkne in potem ko pristanem na tole, se pritoži, da mu nisem poslal nazaj blaga???

#000000 ::

Neki me zeza kakšen domač servis naj izberem ko pa nisem iz UK, če pa izberem royal surface mail al pa kergakoli njihovega mi pa zateži da mora bit cena 0.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

xabre ::

A to prodajaš? Jaz nič ne vpišem, ali pa nekaj levega pa ni problema.

Če pa kupuješ, imajo pa eni prodajalci tako narejeno, da samo uk stanujočemu folku prodajo.

#000000 ::

Ja prodal bi rad. Kaj točno vpišeš ti ?

xabre ::

Jaz dam pod domestic services; other courier in pa za international postage; seller standard international rate. Pol pa lahko še obkljukaš razne opcije in države.

#000000 ::

Ok tenx bom probu, jest mam tisto formo ki je tahitra in nima tolk raznih opcij.

Echbart ::

Mene zanima a se res zgublja roba poslana iz npr Hongkonga la pa iz Kitajske, ki jo kupiš prek e-baya? K mi je prodajalc to odgovoril in da naj mi pošlje preko EMSja. Kaj je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Echbart ()

LuGi ::

EMS - neka vrsta hitre pošte.

#000000 ::

Mene pa zanima a ti zakaserajo vsak oglas ki ga objaviš, al poberejo provizijo samo od prodanih zadev ?

BuBBle.D ::

Za vsak oglas je treba plačat najmanj 1EUR. Kako je pa danes glede provizije pri prodanih zadevah pa nevem točno. Se mi zdi, da oglas oddan z ceno 1EUR nima oz. ima zelo malo provizije. "buy it now" funkcija ima pa kar debelo provizijo, če gre za večji znesek.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|
««
4 / 109
»»