» »

Kupovanje prek eBaya

Kupovanje prek eBaya

««
2 / 12
»»

bastadu ::

Jaz sem enkrat kupil eno zvočno kartico (paket podobne velikosti in teže kot kakšna retail grafična kartica) iz Auclanda iz Nove Zelandije (ki je nekje točno pod nami), poštnina je bila samo(!) $20, paket sem pa dobil v 5 delovnih dneh(!), pa še podpisati sem se moral zanj, torej je bila precej varna pošiljka. Impresivno!

P.S.: Pri nas te en italijan za paket ne večji kot kak mobilni telefon takoj obžge za 30€, pa smo sosednja država...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

CaqKa ::

daliborg, pa četudi nisem izbral pošte ki bi imela tracking misliš da naj to preverim.. mislim še sanja se mi ne kaj je to za en poštni servis..

okej.. malo guglanja da tole: stran na www.royalmail.com:
-Western Europe - up to 2 weeks from date of posting
-Eastern Europe - up to 5 weeks

še bom očitno čakal...

bastadu... jah meni je naša carinska pošta za pošiljko iz hongkonga ocarinila tudi poštnino...

bastadu ::

Jah, na žalost je to pri naši carini standard, da ti ocarinijo in obdavčijo cel znesek, skupaj s poštnino... Pa še napisa 'gift' sploh ne upoštevajo več in v vsakem primeru zahtevajo nekakšno dokazilo o vrednosti, pa če se na glavo postaviš...;(

CaqKa ::

kakšna pa je zakonska podlaga da mi ocarinijo poštnino (storitev, ne pa fizične stvari)?

delfinus ::

Sam sem nazadnje narocil ene plakate iz ZDA preko eBaya. Ocarinili so vse, ceprav je to samo papir, postnino seveda tudi, gift signa niso upostevali, cakal pa sem cca. 3 tedne, prislo je navadno, z navadno letalsko.

lp, D.

Blinder ::

Koliko pa se splaca nakupovat iz italije? Koliksna pride postnina v primerjavi z nemcijo? Fora je, da italjansko vem, nemsko pa nimam pojma:/

bastadu ::

Po mojih izkušnjah je poštnina iz Italije v Slovenijo ena izmed najdražjih v Evropi, v povprečju cca. 2× dražja kot naprimer iz Nemčije... Eden izmed razlogov je verjetno tudi ta, da so se v Italiji zaradi uvedbe evra cene najbolj dvignile...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Blinder ::

Ce jaz kupim nekaj npr. iz italije, placam postnino, ki je v veljavi v italiji, in potem se postnino v nasem prometu?

Ce sem prav razumel na strani ita.poste, se za paket "do 3 kg", v tujino(clanice EU) se placa 27 euro? Je to realna cena ali sem narobe pogledal?

suntrace1 ::

Rad bi plačal preko Paypal acounta, ki sem ga ustvaril, vendar nimam kreditne kartice - je možno preko bančnega nakazila naložiti denar na Paypal in potem s tam plačevati?

bastadu ::

Ce jaz kupim nekaj npr. iz italije, placam postnino, ki je v veljavi v italiji, in potem se postnino v nasem prometu?
Če ti kupiš naprimer nekaj na ebayu in pošlješ prodajalcu denar za kupljeno zadevo + poštnino, dobiš zadevo direktno na dom, nič več nisi dolžan naši pošti...
Ja tista cena zna biti kar realna, sam moraš vedet da včasih si še prodajalci za pakiranje in dostavo na lokalno pošto (t.i. handeling) vzamejo par evrčkov, pa si kar hitro čez 30€...

karafeka ::

suntrace1

Ne, za paypal rabiš pravo kartico in če je nimaš, si ne moreš nič. Na ebayu lahko večinoma plačuješ s bačnim nakazilom direktno k prodajalcu, vendar tako seveda tvegaš, da poslanega ne boš dobil, v primeru paypala, pa imaš neko denarno garancijo, mislim da do 500€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Daliborg ::

@CaqKa
Oni so ti najverjetneje na fakturo napisali tudi poštninske stroške. Carini se vrednost od končne vrednosti fakture.

Kar se tice da bos pa zvedel preko katere pošte so ti jo poslali pa vprašaj pošiljatelja.

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

CaqKa ::

>>> @CaqKa
>>> Oni so ti najverjetneje na fakturo napisali tudi poštninske stroške. Carini se vrednost od končne vrednosti fakture.

iz pošte so mi poslali da naj pošljem fakturo.. če bi vedel da zaračunajo tudi poštnino, potem nebi priložil računa z katerega je tudi poštnina razvidna.

Michaelosz ::

Pred kratkim sem si kupo G5, pa sem šol dnar nakazat kar v Avstrijo. Najmanj stroškov, pa še samo ene par podatkov rabiš, ki so tako ali tako napisani pri profilu od prodajalca.

bastadu ::

Pomoje če na fakturi ni vključenega stroška pošiljanja, oni kar lepo pogledajo na nalepko paketa, na keteri je razviden znesek poštnine in ga prištejejo k znesku fakture in potem vse skupaj ocarinijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

TommyLee ::

Na kakšni osnovi se obračuna carina? Na vrednost paketa? Potem bi lahko rekel prodajalcu naj napiše manjšo vrednost in tako nekak manj carine plačaš...
www.dornik.si

bastadu ::

Cariniki zahtevajo račun/fakturo (velja tudi link do zmagane avkcije, v kolikor si kupil preko ebaya) in ni dovolj, da samo pošiljatelj na paket napiše koliko je vreden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

TommyLee ::

Aha. Potem je možno, da se račun "preuredi" in se zapiše manjša vrednost? Ker sem malo seštevu in bi pršu tale davek kar 60€ :/
www.dornik.si

bastadu ::

Ja če se da to zmenit s prodajalcem, bi verjetno šlo skozi brez problemov... samo potem naj na račun nikjer ne piše kakšne številke avkcije ali kaj v zvezi z ebay-em, sicer bojo šli preverit na internet...

TommyLee ::

Kul. (Upam, da mi bo nekak uspelo se temu davku vsaj za neki € izognt)

Zgleda, da bo možakar zrihtu :). Srčno upam, tako tudi moja denarnica :).

Aja, poslal bo pa z "US postal express airmail shipping". Dobra ali slaba stvar? Če ma kdo izkušnje...
www.dornik.si

borutz ::

hmmm se ne da vec tako kot vcasih
so ratali cariniki pametni

par mesecev nazaj sem ene cevlje narocil iz amerike
placal prek paypala,skopiral stran v word in nato spremenil vrednost in sprintal
da vidijo koliko sem placal.
samo niso bili zadovoljni
so mi pisali da hocejo st.avkcije od ebaya da pogledajo sami.

probaj naslednje:
placaj v dveh zneskih prek paypala
en mali znesek in tega potem carinikom poselj nato se ostalo
pa sprintaj direkt s paypalove strani.mogoce bodo zadovoljni
pac bos tist dolar ali dva vec placal provizije ker bos 2x placal
sam se zmeraj bolje kot pa carina

samo bodi pameten pa ne ful nizko ceno dat,ker ne bodo verjeli
pac daj en znesek ki je se mogoc pa tud ce nekaj malega carine placas
bolje kot polno.

lp

TommyLee ::

Glede zneska sem že nekje prebral in nisem dal "full pocen"... Hvala vseen!

Drugač pa to preko paypal-a ne pride v poštev, ker ga ne uporabljam, plus sem mu že plačal preko nakazila iz banke.

Ko bom velik bom carinik. No doubt :)
www.dornik.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyLee ()

borutz ::

bok
lahko pa 2x mu nakazes v bodoce
papirje mas za potrdilo,saj ti jih banka da originalne
sam ne sme napisati kor na paket da je to prek ebay-a.
v tem primeru ti ne morejo nic
ti mas dokazilo da si toliko placal in konec.nimajo ti kaj

lp

TommyLee ::

Sicer zelo v redu ideja, ampak, bi v tem primeru jaz moral nakazat njem še 130€, da bi bila cena enaka kot na "računu".

Sicer pa za v bodoče, lahko tud npr. kupim nek izdelek, ki sicer stane 200€, pa on na račun napiše 20€ in jaz mu nakažem teh 20€. tud ne bi smelo biti problemov? Kljub "full nizki" ceni? Če sem te prav razumel...
www.dornik.si

karafeka ::

Če je cena zelo nizka, to postane sumljivo in potem računajo ddv in carino od tržne cene, po kateri se dobi v trgovini (vsaj tako se mi zdi) :).

TommyLee ::

Aha, potem to pomeni, da lahko si ta t.i. carinik, kr sam "dobesedno" zmisli ceno in od te cene zaračuna 20% ddv. Zakon, Slovenija :) Vidim, da bi se bolj splačal prvo v VB poslat, potem pa v Slo :)
www.dornik.si

Daliborg ::

@TommyLee
>Na kakšni osnovi se obračuna carina? Na vrednost paketa? Potem bi lahko rekel prodajalcu naj napiše manjšo vrednost in tako nekak manj carine plačaš...

Ok...takole...lahko to storis da se z prodajalcem zmenis da na fakturo napise "drug" znesek, in ce se bo cariniku zdelo k opisu blaga cena smiselna jo bo sprejel. Toda OPOZARJAM vedno morate vedeti kaksno blago boste uvazali, kajti cariniki niso tako tupavi kakor nekateri mislite, nekateri so kar izšolani fantje in poznajo dodobra trg katerega sami obvladajo. Tako da se ni za zajebavati, kerbo na koncu vasa pošiljka dalj na carini kot pa pričakovano (preden dobite pravo fakturo od prodajalca (spet), pošiljka bo carinsko pregledana, kar pomeni da bo carinik osebno šel preverjati tudi oznake blaga, zamuda kakšen dan po možnosti, če imajo še špediterji velik dela; potem če vam bo ponovno zavrnil fakturo ( ker bo vedel približen znesek tega blaga ) se boste še bolj zaj***, poleg tega vam pa vsak dan naraščajo stroški skladiščenja oz. hrambe blaga)

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Daliborg ::

@CaqKa

dada..to bo to ...ce je na taisti fakturi znesek pod TOTAL z postnino vred je to to zal :( ..

...pa se od prej sej mas na tistem linku Track&trace po tem nadzoruješ svojo pošiljko. Seveda moraš prej vedeti številko svoje pošiljke.

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

TommyLee ::

@Daliborg: Hvala ti za to pisanje. In vedi, da sem skozi branje foruma, to tudi sam spoznal. Seveda je logično, da ne bom sedaj rekel prodajalcu naj namesto 280€, napiše 80€, ampak bom ceno priredil nekako po še logični ceni za artikel v Slo.
www.dornik.si

ali3n ::

Z američani se da presenetljivo lahko dogovoriti, da znesek razdelijo v dva računa; enega dajo v paket (da so cariniki zadovoljni; naj nima sledov ebaya; pa ne pretiravat... recimo 60% cene); drugega vržejo v kanto oz. pošljejo po mejlu.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TommyLee ::

Jst sm se z gospodom dogovoril, naj račun napiše brez poštnine in ostalih stroškov, se pravi samo ceno premeta. Zraven bo še Item number od ebaya, tak da ne bi smelo biti problemov. Cene bodo seveda iste, tako na računu, kot na ebayu.

Nekaj 10€ bom prišparal, boljše kot nič!
www.dornik.si

Daliborg ::

@ bastadu

ti pa si kakšen špediter kajne?


Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

bastadu ::

Ne. Sem navaden smrtnik, ki pač rad kupuje preko ebaya:D

borutz ::

bastadu pa povej no potem ker tako na veliko uporabljas ebay
koliko imas referenc zraven svojega userja na ebayu.kaksno cifro imas napisano? 8-)

lp

bastadu ::

89 (trentuno)

Daliborg ::

@ bastadu

hehe....pa moras res veliko kupovati, ker malo ljudi ve da so skorajda skenslal to "darilo" aka gift sceno. :))
Je pa res da okoli praznikov (božično novoletni) to še velja in se da marsikaj z smešno ceno brez carine uvesti oz. kot darilo.

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

bastadu ::

Ma ja, že kar nekaj paketov sem dobil izven EU na katere je prodajalec napisal gift, pa sem vseeno dobil domov obvestilo carine, da naj dostavim fakturo/račun... Pomoje je veliko na tem kako stvar izgleda in če se carinikom ne zdi verjetno, da bi nekdo dobil to za darilo, te pač ocarinijo...

Moral bi jih zaj***** in naročiti prodajalcu, da naj - tisto stvar ki si jo pač kupil - da lepo zaviti z neprozornim darilnim papirjem in mašnjo na vrhu, potem pa vse to še v eno škatlo in gor napisat 'gift'. Mislite da bi šlo skozi brez da bi razmontirali "darilo"? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

karafeka ::

Malokater prodajalec bi želel imeti take probleme s tabo :). Meni je še za kako obletnico težko zavit.

Glede darila, mogoče bi pomagalo, če bi napisal prodajalec na škatlo DARILO (po slovensko), kao da ti žlahta pošilja iz Amerike. Mogoče bi šlo skoz.

Pa še eno tupo :) vprašanje: kako je pa s pošiljanjem iz Švice v Slovenijo? A velja isto kot iz Amerike (ddv, carina) ?

bastadu ::

Pa še eno tupo :) vprašanje: kako je pa s pošiljanjem iz Švice v Slovenijo? A velja isto kot iz Amerike (ddv, carina) ?
Ja :\

karafeka ::

bemtiš, pa tk blizu ko je.... :)

antonija ::

ce doticni osebek v svici zivi blizu meje (vseeno katere, vse so EU), pol naj se zapelje na prvo posto cez mejo in poslje od tam, pa ne bo vec carine ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Blinder ::

Ustvaril sem si paypal in se vclanil na ebay. Zdaj pa me naslednje zanima:

1. Imam omejeno stevilo sporocil, ki jih lahko posljem prodajalcem. Ali to velja za vse kupce?

2. Če recimo kupim nekaj v angliji, kako poteka plačilo? V kaksni valuti?

ali3n ::

Valuto "določa" kupec; obračunajo ti po lokalni valuti - sedaj v evrih...
Glede sporočil prodajalcev ne vem; sprašujem sem ter tja... ne preveč :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Daliborg ::

>Valuto "določa" kupec; obračunajo ti po lokalni valuti - sedaj v evrih...

Hehehe....se pravi naj jaz kličem v kitajsko in rečem naj na fakturo napišejo slovensko valuto? [:D ( ni res, oni bodo pisali le v usd$)] ...ponavadi če ima blago poreklo bo faktura v tisti valuti katerega je poreklo. Je pa res da ti potem to preračunajo po dnevni tečajnici.

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

antonija ::

Valuto doloca prodajalec. V trgovinah imajo itak svojo lokalno valuto, na ebay-u se tudi ponavadi uporablja lokalna valuta prodajalca. Ce kupis iz nekaj iz kitajske, bo paypal v tvojem imenu najverjetneje placal v USD ali EUR (kakor bo dolocil prodajalec).

Zate je na koncu vseeno; Tebi paypal "trga" v tvoji valuti (EUR), placa pa v valuti ki jo zahteva prodajalec.

S paypal-a se nisem posiljal sporocil prodajalcem, vedno sem se prej zmenil po emailu/ebay-mesage-u.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Blinder ::

Se nekaj vprasanj...

1. Tista ikonca od Paypala pomeni, da prodajalec zahteva Paypal(torej je obvezen), ali da je samo mozen Paypal?

2. Ce naprimer en procesor se prodaja kot "worldwide", ampak spodaj ni navedene cene postnine za slovenijo/evropsko unijo, kako lahko jaz vem, koliko bi me stala postnina(iz nemcije)?

karafeka ::

Za oboje je najboljše,da se dogovoriš s prodajalcem.

Charlemagne ::

1. Tista ikonca od Paypala pomeni, da prodajalec zahteva Paypal(torej je obvezen), ali da je samo mozen Paypal?
Vedno imaš navedene vse možnosti plačila in PayPal je običajno le ena izmed njih. Je pa vedno pogosteje, da prodajalci sprejemajo izključno plačila prek servisa PayPal. Za takšna vprašanja ti priporočam direkten kontakt s prodajalcem, saj se da običajno zmeniti tudi za plačilo prek medbančnega nakazila, pri katerem ti bo moral prodajalec posredovati svojo IBAN številko (številko računa v banki).
Est modus in rebus, sunt certi denique fines,
Quos ultra citraque nequit consistere rectum.

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Za plačilo preko banke rabiš poleg ibana, še: ime in priimek prodajalca, njegov naslov, ime in naslov njegove banke. Tako je vsaj če želiš plačati preko klika, ker to so obvezni podatki. Te podatke pa vprašanje, če ti bo hotel dati vsak prodajalec.

Blinder ::

Koliko časa rabi posta da pride iz Anglije v Slovenijo?
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934081 (3433) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311733 (3477) opeter
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425637 (13708) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743168 (32559) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410117 (8861) Morenov

Več podobnih tem