» »

CARINA ebay

CARINA ebay

««
«
1 / 6
»»

rudi19 ::

13.Avgusta sem si naročil kopačke preko ebaya.
Kopački so bili odposlani še isti dan torej 13.avg.2010. Ko gledam na USPS kje se paket sedaj nahaja, piše da so že 9 dni na carini v Sloveniji
(Na kateri carini?)

Detailed Results:

Bullet Into Foreign Customs, August 17, 2010, 4:43 pm, SLOVENIA
Bullet Arrived Abroad, August 17, 2010, 4:43 pm, SLOVENIA
Bullet International Dispatch, August 14, 2010, 3:53 pm, ISC SAN FRANCISCO (USPS)
Bullet Arrival
Bullet Processed through Sort Facility, August 13, 2010, 5:08 pm, SALT LAKE CITY, UT 84199
Bullet Electronic Shipping Info Received, August 13, 2010
Bullet Acceptance, August 13, 2010, 2:11 pm, LOGAN, UT 84321
Bullet Shipment Accepted, August 13, 2010, 1:31 pm, LOGAN, UT 84321
:D

Sedaj pa nevem, berem na forumu da moraš dobiti neko sporočilo in jim odposlati račun???
Kdo ti mora sploh to poslat?

Jas do sedaj nisem dobil ničesar. -.-

PROSIM ZA INFORMACIJE !!! :)


Aja plačal sem s paypalom.
  • zaklenil: Tilen ()

St235 ::

Načeloma bi moral od carinske pošte dobit obvestilo, da je paket pri njih in da potrebujejo račun. Dvomim, da ima USPS svojo izpostavo v Sloveniji in, da zadevo neposredno carinijo. A si naročil kašne ponaredke znanih znamk ali kaj podobnega? v tem primeru se zna zgodit, da jih ne boš videl.

LuGi ::

Pokliči na carinsko pošto in se pozanimaj

Izpostava Pošta Ljubljana

Naslov:
Carinska uprava RS
Carinski urad Ljubljana
Izpostava Pošta Ljubljana
Cesta v Mestni log 81
1000 Ljubljana

T:(01) 476 7500 H.C.
F:(01) 476 7755
E:posta.culj(at)gov.si
Poslovni čas:
pon-pet: 07:30-15:30
Uradne ure:
pon-pet: 07:30-15:30
Opombe:
Šifra: SI001042

rudi19 ::

Ne naročil sem orginalne nike kopačke.
Kaj se zgodi v primeru da nedobim sporočila?
Ali dobiš sporočilo po pošti?

lepa hvala za te informacije :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rudi19 ()

darkolord ::

Kaj se zgodi v primeru da nedobim sporočila?
Če ne dobiš obvestila in je zadeva res tam in od tebe kaj potrebujejo (račun, ...), potem se pošiljka vrne pošiljatelju (po 30 dneh). Bolj verjetno pa je, da še ni prišlo na vrsto.

Glede na to, da imaš tracking number, pa lahko pokličeš in ti povejo, kaj se dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

Načeloma gre takole:
Roba pride na mejo, tam se valja par dni dokler jo končno cariniki ne pregledajo. Potem jo ali pošljejo naprej ali pa zračunajo ddv in carino (odvisno od vrednosti, tipa izdelka). Če na podlagi priložene dokumentacije tega ne morejo narediti potem kupca pisno prosijo naj dostavi račun. Glede na to, da je stvar prišla na carino 17.8 bi se znalo zgodit, da preprosto še niso uspeli opraivti postopka, oziroma še nisi prijel obvestila. Če ti ne gori voda počakaj do ponedeljka pol začni pa klicat kaj se grejo.

rudi19 ::

Mislim da sem že delno rešil zadevo..
Gospa mi je dala to vezano številko .. ki jo morem zraven računa poslati na njihov email račun.!:D

kakšen je ta emai nalov? (1000...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rudi19 ()

St235 ::

LuGi je izjavil:

Pokliči na carinsko pošto in se pozanimaj

Izpostava Pošta Ljubljana

Naslov:
Carinska uprava RS
Carinski urad Ljubljana
Izpostava Pošta Ljubljana
Cesta v Mestni log 81
1000 Ljubljana

T:(01) 476 7500 H.C.
F:(01) 476 7755
E:posta.culj(at)gov.si
Poslovni čas:
pon-pet: 07:30-15:30
Uradne ure:
pon-pet: 07:30-15:30
Opombe:
Šifra: SI001042

rudi19 ::

to ni ta email naslov.. al kako?

LuGi ::

Racun poslji na 1004.ljubljana@posta.si + dopisi ostale podatke da bodo vedeli za kaj se gre =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

rudi19 ::

bo to zadostovalo???



Seller
quiglie
payments@quiglie.com Note to seller
You haven't included a note.
Shipping address - unconfirmed
Avgust Rudolf
Mariborska cesta 41
Maribor, Hoce-slivnica
2312
Slovenia
Shipping details
USPS Priority Mail International
Description Unit price Qty Amount
Nike Mercurial Vapor Superfly FG Soccer Cleats Mens[6]
Item# 150468960774 , SKU : 86616 $229.99 USD 1 $229.99 USD

Shipping and handling $47.00 USD
Insurance - optional ----
Total $276.99 USD
Payment $276.99 USD
Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *QUIGLIES"
Payment sent to payments@quiglie.com
From amount EUR221.21 EUR
To amount $276.99 USD
Exchange rate: 1 EUR = 1.25215 USD


pa tisto vezano št. sem dopisal?

malo je drugače hhhhhhhhh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rudi19 ()

rudi19 ::

kaj pol ko jim pošleš ta račun, bojo oni naslednji dan odposlali paket naprej? :)

LuGi ::

Bo treba dodati kar screenshot racuna in ne samo copy/paste

Odvisno kaksno guzvo imajo ;)

Te bodo kar posteno obrali 44eur+4,5eur >:D

mihec87 ::

Če imaš ebay pošlji izpis dražbe, ter pripis pcp številke itd..

rudi19 ::

izpis dražbe? pripis pcp številke?

48.5EUR bom moral dati za carino?;((

ani so norii 118 EURmoram doplačat?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rudi19 ()

St235 ::

118EUR? to je ful, načeloma bi moral plačat 20% davka + par procentov carine.

LuGi ::

118E ta je pa mal lovska..absolutno previsoka. Kje so pobrali to stevilko, huh.

darkolord ::

Še 17% carine zraven...?

LuGi ::

Pa še res je 16,9% carine

"Carina za tretje države TOUT 16,90000% "

Žal

St235 ::

grda sem mislil, da je carine tam 4-5%.

Pol pa še neki manipulativnih stroškov zaračunajo pa si na 118EUR.

krtekmm ::

neumesno...
Prek e-baya imam namen naročit nek model od Revella. Pošiljatelj je iz Avstralije. Kolikšno poštnino lahko pričakujem-na strani namreč ne najdem podatkov o tem (link: http://cgi.ebay.com/RARE-REVELL-F1-1-24... Hvala!

LuGi ::

Kontaktiraj ga in ti bo sporocil

alessio2 ::

Glede te carine...
A ni tudi neka meja, da nisi ocarinjen do neke vrednosti (cca 250eur)?
Plačaš samo davek, če je skupaj s poštnino preko 22 eur?

Torej če naročim nekaj za 200 eur iz Kitajske plačam 20% DDV ali še kaj zraven?

techfreak :) ::

Nad 150EUR moraš še carino plačati.

alessio2 ::

Hvala. Malo sem si prebral o teh stvareh in če prav razumem se za računalniške komponente ne plača carine, ker spada v skupino 0%.
Ali to pomeni, da v primeru, če naročim tablet pc za 200 eur plačam samo 20% davek in nič drugega?

KoMar- ::

Zdi se tako.

St235 ::

Edino pazi da bo mel certifikat CE, kar zna pri kakih cenenih kitajčkih bit problem.

amore ::

Uf, ja, na carinski pošti kar znajo oskubiti- za naročilo v skupni vrednosti preko ebaya (izdelek+ poštnina) 24,65 eur sem plačal 10 eur DDV- stroške carine...

#000000 ::

Ne vem kakor kdaj, recimo jest sem naročil matično ploščo in ker je bila free poštnina me je prišlo samo 66 USD. Dobim iz pošte obvestilo naj pridem tja z dokazilom (ebay-paypal printscreen) da mi odmerijo dajatve, pridem tja mi da škatlo in reče da ni treba plačat ničesar. Čudno sem pričakoval da bo ddv 100% za plačat, tko da kokr naletiš.

LuGi ::

Očitno si imel srečo.. cariniku se je mudilo na kavo/kosilo/malco :))

Osebno se nisem imel te srece.. razen ce je posiljka prisla direkt do mene brez da bi carinska hotela račun ;)

undertacker ::

Mene pa zanima katera dostavna služba dostavlja pakete, ki so bili poslani iz Amerike?

St235 ::

Če so bili poslani z navadno pošto potem Pošta Slovenije. Drugač pa direktno DHL oziroma kaj podobnega.

undertacker ::

Zanima me po kolikšnem času dobiš sporočilo od carine, da jim moraš poslati račun, ker je bil paket v Sloveniji 1.9.2010 ?

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Pričakuj v začetku naslednjega tedna.

undertacker ::

Danes sem dobil pismo od carine, da jim moram poslati račun, pa me zanima če moram poslati ta račun ki sem ga dobil na paypal?

darkolord ::

Tisti je ponavadi v redu.

KoMar- ::

Jp, pa lahko jim še item number iz eBaya priložiš. Tega so nazadnje hoteli od mene poleg računa.

letmein ::

Nevem samo očitno se ne znajdate najbolje. Pakete oni ZELO redko odpirajo( razen če se na opisu ne da razbrat kaj je notr + če je paket in ocenjena vrednost na deklarciji večja), če je paket manjši se ti zna celo zgodit čeprav je npr. vreden 100EUR, da ga enostavno spregledajo, sploh če ni preveč fancy šlatla. Glede na to, da ste nekateri napisali, da brskajo za realno vrednost paketa, se to zgodi res ZELO redko in samo pri stvareh kot so razni fotografski objektivi, kjer nekateri napišejo smešne vrednosti, po možnosti pa org. račun notr za 1k$ s fancy škatlo.
Ko ti pošlejo po pošti sporočilo, da jim pošlješ kopijo PayPala, izpiska spletne strani/ ebay linka je najbolj simpl da forwardas mail, ki ga dobis ob plačilu z PayPalom in editas org. vrednost predmeta in poštnine, odstranis linke do eBay listinga/ eBay logo zadeve in pogledaš, da je na računo TOČNO navedeno kaj je v paketu( na račune nesme biti navedena npr. šifra, kar včasih seller malo zakvačka pri opisu predmeta in potem PayPal izpiše v šifri, kar znajo bit tečni).

Še par nasvetov glede kupovanja preko eBaya:

Pazi se Kitajcev( kvaliteta, CE nalepke - ne spraviš čez mejo, če ni navedena poštnina - prašaj predno klikneš Buy it now)
Iz USA za uvoz prenosnikov, računalniških/ elektronskih NE plačaš nobene carine samo 20% DDV, za ostale izdelke do 150EUR samo DDV 20%.
Do 22EUR ni 20% DDV od kjerkoli, 45EUR gift zadeva ne deluje.
V EU ni DDV/ carine saj gre direktno od prodajalca do tebe / treba se pazit Švicarjev ter tistih, ki niso še v šengenu.
Preden plačaš se zmeni z prodajalcem, da na paket napiše tvojo željeno vrednost paketa, ter v paket, da popravljen račun oz. ga sploh ne da v paket.
Če kopuješ več vredno novo zadevo npr. laptop se splača, da ga prodajalec vzame iz fancy škatle ter jo, da v malo bolj skromno in označi paket kot USED item, s čimer lahko vrednost paketa takoj zbiješ za polovico.
Prašaj prodajalca, če je garancija mednarodna + naj ti skenira garancijski list predmeta na katerem vedno piše katere vrste garancija je.
Kopuj pri tistih, ki imajo 100+ feedbackov ter preglej malo komente + feedback naj bi bil višji kot 98%.

+ ne oddajaj feedbackov dokler itema ne dobiš na dom.

Vir: 60+ eBay nakupov

p.s, če koga še kaj zanima naj vpraša

sese12 ::

Drugič rajši kopačke naroči na

http://www.prodirectsoccer.com/home.asp

Cca. 20% ceneje kot pri nas vključno s poštnino in brez carine (EU), pridejo v v 4-5 dneh.

wisky ::

Če on označi kot gift in cena z poštnino ne presega 45EUR, potem se 20%DDV ne plača?

Gandalfar ::

gift nikoli ne deluje

wisky ::

kako misliš to, da nikoli ne deluje

LuGi ::

Tudi ce je gift ga bo carina odprla ter ce presega vrednost 22eur bos placal 20% DDV.

KoMar- ::

Pomeni, da boš za vse nad 22 EUR plačal DDV.

// damn, 1 sekundo prepozen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Hardstyle ::

Gandalfar je izjavil:

gift nikoli ne deluje


To je dobra volja carine ali je "gift" omenjen kje v zakonu? Namreč kako naj jaz nekomu dokažem, da mi kolega iz kitajske pošilja darilo (resnično!)?

LuGi ::

Sem dobil gift (nagradnja igra - kitajska) ampak te prislijo napisati vrednost na katero te pol ocarinijo, jebiga.

Verjtno nebi nikoli dobil posljke ce nebi napisal dokaj realne vrednosti.. oz. ce bi "odklonil" ocariniti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

darkolord ::

To je dobra volja carine ali je "gift" omenjen kje v zakonu? Namreč kako naj jaz nekomu dokažem, da mi kolega iz kitajske pošilja darilo (resnično!)?
Mislim da imaš nekaj izjem (mislim da poročna darila, določene nagrade ipd), drugače se ti pa tudi na "darila" obračuna...

Hardstyle ::

Kako pa je potem, če mi eno podjetje želi poslati svoj izdelek v zahvalo? Kot dokazilo pa bi itak uporabil pošiljko samo, saj je pod firmo izdelka všit tudi logotip podjetja s katerim poslujem?

Gandalfar ::

Ni vazno, se vedno si imel korist od izdelka in placas na to davek in carino.

kmetek ::

Zdaj štrajkajo, gremo koko uvozit :))
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732954 (1742) Nesta
»

Paket iz amazona

Oddelek: Kaj kupiti
485676 (3912) ahonen
»

Amazon in carina

Oddelek: Loža
343714 (3154) Furbo
»

www.aliexpress.com

Oddelek: Kaj kupiti
256079 (1148) darkolord
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910011 (9076) Princo22

Več podobnih tem