» »

Kako se pogovarjati z vernikom?

Kako se pogovarjati z vernikom?

««
18 / 22
»»

enjst ::

Vajenc je izjavil:

... V glavnem dokaza, da kje v stari zavezi piše, o bogu Jahve kot bogu vojne, ni.
Kot sem že kakšnih stokrat napisal, težko se je pogovarjati z nekom, ki ne pozna tematike, še manj pa z nekom, ki obenem kar nekaj nabija, čeprav bi za seznanitev z dejstvi enostavno zadostovalo v roke vzeti knjigo o kateri je govora.


"Poslušaj zdaj glas Gospodovih besed! Tako govori Gospod nad vojskami: ›Kaznoval bom, kar je storil Amálek Izraelu, ko se mu je postavil na pot, ko je šel iz Egipta. Zdaj torej pojdi in udari Amáleka! Pokončajte z zakletvijo vse, kar je njegovega! Ne prizanašaj mu, temveč usmrti moža in ženo, otroka in dojenčka, vola in ovco, kamelo in osla!‹"

"In jaz bom zakrknil srce Egipčanom, da pojdejo za njimi. Potem bom pokazal svoje veličastvo nad faraonom in vso njegovo vojsko, nad njegovimi vozovi in konjeniki."

"Gospod je govoril Mojzesu in rekel: »Maščuj se Midjáncem za Izraelove sinove! Potem boš pridružen svojim ljudem.« Nato je Mojzes govoril ljudstvu in rekel: »Oborožite izmed sebe može za vojsko! Naj gredo nad Midján, da nad njim opravijo Gospodovo maščevanje. Po tisoč iz vsakega Izraelovega rodu jih pošljite v vojno!«"

"...in izgnal vas bom onkraj Damaska, govori Gospod, Bog nad vojskami je njegovo ime."

"... zato tako govori Gospod nad vojskami – glej, tiste bom kaznoval; mladi umrejo pod mečem, njihovi sinovi in hčere umrejo od lakote."

"Zato tako govori Gospod nad vojskami, Izraelov Bog: Glejte, kaznoval bom babilonskega kralja in njegovo deželo, kakor sem kaznoval asirskega kralja."

"Zato, glej, pridejo dnevi, govori Gospod, ko bom kaznoval njegove malike. Po vsej njegovi deželi bodo stokali ranjenci."

"Gospod nad vojskami bo obiskal svojo čredo, hišo Judovo, naredil jih bo kakor konja, ki mu prinaša čast v boju."

"Gospod je bil z Judom in zavzel je tudi pogorje. Ni pa mogel pregnati prebivalcev v dolini, kajti imeli so železne vozove."

"Kadar boste v svoji deželi šli na vojsko proti sovražniku, ki vas napada, trobite z zavijanjem! Tako se vas bo Gospod, vaš Bog, spomnil in rešeni boste sovražnikov."

"Tedaj so se prvikrat odpravili na pot na Gospodov ukaz, ki ga je dal po Mojzesu. Najprej se je odpravil prapor tabora Judovih sinov s svojimi četami; na čelu njegove vojske je bil Aminadábov sin Nahšón. Na čelu vojske rodu Isahárjevih sinov je bil Cuárjev sin Netanél; na čelu vojske rodu Zábulonovih sinov je bil Helónov sin Eliáb. ...Potem se je odpravil prapor Rubenovega tabora s svojimi četami; na čelu njegove vojske je bil... Na čelu vojske rodu Danovih sinov je bil... Na čelu vojske rodu Manásejevih sinov je bil... Mojzes je rekel Hobábu, sinu Midjánca Reguéla, svojega tasta:»Odpravljamo se proti kraju, o katerem je Gospod rekel: ›Dal vam ga bom.‹"


In skozi vso staro zavezo isto: ropanje, klanje, umori, pobijanje, posilstva, genocidi, detomori, ... vse v "Gospodovem" imenu.

Okapi ::

Bravo, si odkril biblija.net?

O.

enjst ::

Če imaš občutek da karkoli sproti odkrivam - izvoli, imej ga.

Drugače pa... je to vse kar premoreš v odgovor?

Okapi ::

Ja, lahko bi ti povedal še, da odkrivaš nekaj, kar tu menda že vsi vemo. In kar nima nobene prave veze s tematiko tega pogovora. Biblijo dobesedno berejo samo največji verski fanatiki in nevedni ateisti.

O.

Vajenc ::

In skozi vso staro zavezo isto: ropanje, klanje, umori, pobijanje, posilstva, genocidi, detomori, ... vse v "Gospodovem" imenu.

Drži, to je znano, stara zaveza je kruta in pokaže tudi za človeka slabe strani boga.

Upam da razumeš, da bog nad vojskami ne pomeni "bog vojne". Judovski monoteističen bog je bil bog za vse, tudi za njihovo vojsko.

Kot sem že kakšnih stokrat napisal, težko se je pogovarjati z nekom, ki ne pozna tematike, še manj pa z nekom, ki obenem kar nekaj nabija, čeprav bi za seznanitev z dejstvi enostavno zadostovalo v roke vzeti knjigo o kateri je govora.

Sam imam o Svetem pismu vsaj malo pojma, ker sem kot otrok z zanimanjem poslušal babičine pravljice iz stare zaveze, kasneje pa Sveto pismo tudi v celoti prebral. Ti boš moral najprej vse po vrsti prebrati, potem pa kritizirati in ne v obratnem vrstnem redu, ker se s tem ne boš nič pametnega naučil in boš še naprej jezil ljudi po forumih s svojimi nesmisli.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vidš, če si prebral sveto pismo, potem že ne moreš bit ateist!

Jaz sem tudi mislil, da sem ateist, dokler me nukular ni razsvetlil - zdaj vem, da sem shizo-vernik (ker sem prebral tudi Gilgameša pa Koran pa Mahabharato - ne, nič strašno pametnega ni not).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

enjst ::

Okapi je izjavil:

... lahko bi ti povedal še, da odkrivaš nekaj, kar tu menda že vsi vemo.
V tem tvojem stavku je še najbolj posrečena beseda "Menda".


Biblijo dobesedno berejo samo največji verski fanatiki in nevedni ateisti.
Se pravi, kristjani si k prsim stiskajo Sveto pismo, berejo pa iz Malega princa?

Prav zanimivo je, da je treba tisto nekaj malega lepih besed ki jih Sveto pismo tudi ponuja bralcu, OBVEZNO BRATI DOBESEDNO, vse ostalo je pa "drugače mišljeno", "samo norec tisto razume tako kot je napisano", "zahteva se branje s srcem", "Svetega Duha je potrebno prositi za pomoč pri razumevanju"... itd.

jype ::

enjst> Se pravi, kristjani si k prsim stiskajo Sveto pismo, berejo pa iz Malega princa?

Poudarek je na "berejo dobesedno".

Jaz (k sreči) ne poznam ne kristjana ne muslimana, ki bi me želela ubit, kot jima veleva sveta knjiga.

enjst ::

Vajenc je izjavil:

Upam da razumeš, da bog nad vojskami ne pomeni "bog vojne". Judovski monoteističen bog je bil bog za vse, tudi za njihovo vojsko.
Ko pa papež naklada o Bogu Ljubezni, pa seveda ni ne duha ne sluha o "upam da razumete da Bog Ljubezni ne pomeni "ljubeč bog". Judovski monoteističen bog je bil bog za vse, tudi za njihovo vojsko, pomore, pokole, posilstva, genocide, detomore..."

Če ima nekdo VSE ĆEZ, potem ima ČEZ tudi TISTO posamezno, se ti ne zdi? Bo bolj prav da Jahve je TUDI bog vojne? In če bo, mar to pomeni da Jahve ni bog vojne?


Sam imam o Svetem pismu vsaj malo pojma, ker sem kot otrok z zanimanjem poslušal babičine pravljice iz stare zaveze, kasneje pa Sveto pismo tudi v celoti prebral. Ti boš moral najprej vse po vrsti prebrati...

:) te je ponovno zagrabilo "prizemljevati" me?

Vajenc ::

Ko pa papež naklada o Bogu Ljubezni, pa seveda ni ne duha ne sluha o "upam da razumete da Bog Ljubezni ne pomeni "ljubeč bog". Judovski monoteističen bog je bil bog za vse, tudi za njihovo vojsko, pomore, pokole, posilstva, genocide, detomore..."

Verjetno si spet narobe zastopil. Po moje papež naklada o tem, da je Bog Ljubezen in ne o Bogu ljubezni. Eros je npr. bog ljubezni. Jahve pa je bil v stari zavezi bog vsem judom, tudi morilcem, vojakom, pedofilom ...

te je ponovno zagrabilo "prizemljevati" me?

Ti kar beri markirano, boš morda dojel zakaj papež naklada, da je bog ljubezen.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

enjst ::

jype je izjavil:

Jaz (k sreči) ne poznam ne kristjana ne muslimana, ki bi me želela ubit, kot jima veleva sveta knjiga.
K sreči, ja. Za to srečo se imaš zahvaliti IZKLJUČNO temu, da se je cerkvi vsaj deloma odvzelo oblast, pa tako sodi večina Jahvejevih zahtev pod rubriko "kazniva dejanja".
Ogromno ljudi nima, še več jih pa - skozi zgodovino - ni imelo te sreče.

jype ::

Se strinjam. Za sekularno družbo sem se pripravljen krvavo boriti.

enjst ::

Vajenc je izjavil:

Verjetno si spet narobe zastopil. Po moje papež naklada o tem, da je Bog Ljubezen in ne o Bogu ljubezni.
Agape, ne eros.


Ti kar beri markirano, boš morda dojel zakaj papež naklada, da je bog ljubezen.
Tisto markirano, sličica pravzaprav, služi temu, da te seznani s tvojim mnenjem o Stari zavezi
(trdil si, da se je RKC skoraj povsem odreka). Razlog za takšno tvoje mnenje je pa (najverjetneje) "neprimernost" stare zaveze s tistim, kar PO TVOJE uči RKC.

Vajenc ::

Tisto markirano, sličica pravzaprav, služi temu, da te seznani s tvojim mnenjem o Stari zavezi (trdil si, da se je RKC skoraj povsem odreka). Razlog za takšno tvoje mnenje je pa (najverjetneje) "neprimernost" stare zaveze s tistim, kar PO TVOJE uči RKC.

Daleč od tega, da bi se RKC odrekala stari zavezi ali da bi jaz trdil kaj takega. Stara zaveza je zgodovinska podlaga za Novo zavezo, kjer promovirajo Kristusov nauk. V tem delu je bog prilagojen modernejših časom, je bolj ljubeč, odpuščajoč in tankočuten. RKC praktično ne poučuje Stare zaveze, razen kar je nujnega za povedat v povezavi s Kristusom ali Mati božjo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

enjst ::

Vajenc je izjavil:

Daleč od tega, da bi se RKC odrekala stari zavezi ali da bi jaz trdil kaj takega...
Napisal si:
"Stara zaveza služi le kot zgodovinska podlaga, en redkih naukov, ki ga učijo iz nje, je 10 božjih zapovedi. .."

RKC uči takole:
Jezus
O postavi: »Ne mislite, da sem prišel razvezat postavo ali preroke; ne razvezat, temveč dopolnit sem jih prišel.

svetopisemske pripombe (pojasnila - se pravi uradna razlaga, s strani cerkve):
razvezat tj. odpravit, razveljavit ali ublažit; semitski način izražanja. – postavo ali preroke tj. Mojzesovo Peteroknjižje in spise prerokov; tako so Judje večkrat označevali celoto judovskih svetih spisov (vključno s t. i. Spisi). – dopolnit: gr. glag. pleroûn lahko pomeniizpolniti, uresničiti, izvršiti’ ali pa ‘dopolniti’ (ne v smislu dodajanja česa novega, ampak uresničevanja prvotne zamisli).

SE PRAVI: ne v smislu dodajanja česa novega, ampak uresničevanja prvotne zamisli

"Zažgi čarovniico!" (iz ne tako davne zgodovine bi ti CERKVINO URESNIČEVANJE božje volje - torej dokazano SVOJEGA LASTNEGA NAUKA - moralo biti jasno)...

Vajenc ::

Fant, odloži kozarec in se odkrižaj alkohola za vedno. To ni zate.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

gzibret ::

enjst - malo si preberi kompendij. Tam točno piše, kaj RKC pravi o stari zavezi.

121-123


Kristjani spoštujejo Staro zavezo kot resnično božjo besedo: vse njene knjige so od Boga razodete in ohranjajo trajno vrednost. Te knjige pričujejo o božji vzgoji zveličavne božje ljubezni. Napisane so bile predvsem, da bi pripravljale prihod Kristusa, vesoljnega Odrešenika.


ter:

128-130
140

Sveto pismo je enotno, ker je ena sama božja beseda, en sam božji odrešenjski načrt, eno samo navdihnjenje obeh zavez. Stara zveza pripravlja Novo in Nova dopolnjuje Staro: obe se medsebojno razjasnjujeta.
Vse je za neki dobr!

enjst ::

gzibret je izjavil:

enjst - malo si preberi kompendij...
Kompendij praviš? Bom pogledal če mi ga uspe najti kje na spletu.

Ti si pa tačas oglej spodnjo sličico (enaka je kot sličica v mojem včerajšnjem odgovoru Vajencu ob 20:40:06. Sporočilo ki je "slikano", je pa staro blizu štirih dni):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enjst ()

BigWhale ::

Saj vse drzi in je vse tako kot si napisal. Jezus je prisel dopolniti staro zavezo. Poskrbeti je prisel, da verniki ne bodo gresili in da bodo gresniki ustrezno kaznovani.

Kje v svetem pismu pise, da morajo kristjani zazgati carovnice in nevernike. Citat bi prosil.

enjst ::

BigWhale je izjavil:

Kje v svetem pismu pise, da morajo kristjani zazgati carovnice in nevernike. Citat bi prosil.


17 Čarovnice ne puščaj pri življenju! (2Mz 22, 17)
18 Vsak, ki spolno občuje z živino, naj bo usmrčen.
19 Kdor daruje bogovom, razen Gospodu samemu, bodi iztrebljen!
20 Tujca ne izkoriščaj in ne zatiraj, kajti tujci ste bili v egiptovski deželi! 21 Ne zatirajte nobene vdove in sirote! 22 Če bi jih zatiral, bodo vpile k meni in gotovo uslišim njihovo vpitje. 23 In moja jeza se razvname in pomorim vas z mečem, tako da bodo vaše žene postale vdove in vaši otroci sirote.
24 Če posodiš denar mojemu ljudstvu, ubožcu zraven sebe, mu ne bodi kakor oderuh, ne nalagaj mu obresti! 25 Če vzameš v zastavo plašč svojega bližnjega, mu ga vrni do sončnega zahoda! 26 Kajti to je njegova edina odeja, ogrinjalo za njegovo kožo. V čem naj sicer spi? Če se bo zgodilo, da bo vpil k meni, ga bom uslišal, ker sem milostljiv.
27 Ne kolni Boga in ne preklinjaj voditelja svojega ljudstva!
28 Ne zadržuj zase prvine iz svoje stiskalnice! Daruj mi prvorojenca od svojih sinov! 29 Enako delaj s svojim govedom in drobnico: sedem dni naj bo pri svoji materi, osmi dan pa mi ga daruj!
30 Bodite mi sveti ljudje; ne jejte mesa na polju raztrganih živali; vrzite ga psom!

Sem citiral kar v sklopu. Predvsem zato, ker sta poleg čarovnice ne puščaj pri življenju, v isti "seriji" tudi dve zapovedi, ki sta zelo podobni dvema iz "paketa desetih". Nočem pa s tem reči nič pretirano pomembnega, saj je že iz besedil v Kompendiju in seveda znamenite svetopisemske Jezusove izjave (govor na gori) mogoče zanesljivo sklepati da je in bo "vse do konca sveta" v veljavi celotna in neokrnjena prav vsa postava.


RKC:
1. Veruj v enega Boga! (19 Kdor daruje bogovom, razen Gospodu samemu, bodi iztrebljen!)
2. Ne skruni božjega imena! (27 Ne kolni Boga...!)
3. Posvečuj Gospodov dan!
4. Spoštuj očeta in mater, da boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji!
5. Ne ubijaj!
6. Ne nečistuj!
7. Ne kradi!
8. Ne pričaj po krivem!
9. Ne želi svojega bližnjega žene!
10. Ne želi svojega bližnjega blaga!

Vajenc ::

Čarovnice v času nastanka stare zaveze niso letele na metlah. Tak prevod je napačen, ker je bilo darovanje drugim bogovom ali malikovanje njih enako pojmu, ki je preveden kot čarovnice. Glede na to, da je bistvo judovske vere monoteizem je smrtna kazen za politeizem v tistih časih razumljiva.

Kristjani v današnjem času povečini ne verjamejo v čarovnice, predvsem zaradi šolsko razvitega razuma podprtega z znastvenimi dokazi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

CoolBits ::

No sej počasi bodo tudi kristjani prišli do tega, da verjamejo v pravljice...

Vajenc ::

CoolBits je izjavil:

No sej počasi bodo tudi kristjani prišli do tega, da verjamejo v pravljice...

To, da je Sveto pismo sestavljeno iz več pravljic, je jasno že sedaj veliko kristjanom. Ni pa to nujno razlog, da ne verujejo v boga. Za kaj takega ne bi potrebovali ne cerkve ne znanstvenih dokazov. Poglej kakšno staro babco, ki postane tako betežna, da tudi v cerkev več ne gre, njena vera pa se krepi iz dneva v dan.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

CoolBits ::

Jap... tako so včasih govorili za čarovnice pa danes ne verjamejo več vanje...

Vajenc ::

CoolBits je izjavil:

Jap... tako so včasih govorili za čarovnice pa danes ne verjamejo več vanje...

Zato so verjetno takrat nalašč narobe prevedli čarovnico iz stare zaveze, danes (ko naj bi bilo večini jasno, da čarovnice ne letijo na metlah) pa se jih to ne zdi tako pomembno, da bi spreminjali besedilo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

CoolBits ::

Verjeli so, da imajo nekatere ženske neke nadnaravne sposobnosti... popolnoma enako kot še danes verjamejo za boga.... Zato so jih zažigali in se jih bali.

Vajenc ::

CoolBits je izjavil:

Verjeli so, da imajo nekatere ženske neke nadnaravne sposobnosti... popolnoma enako kot še danes verjamejo za boga.... Zato so jih zažigali in se jih bali.

Nič ne rečem, da ne.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

Danes jih edino zažigamo ne, bojimo pa se jih še vedno. Če ne drugače, po načelu, da pametni popusti. Pa tudi sicer so verujoči vedno bolj pragmatični, en par pa jih je in bo ostalo trmastih v nulo.

BigWhale ::

enjst je izjavil:


17 Čarovnice ne puščaj pri življenju! (2Mz 22, 17)
..
RKC:
1. Veruj v enega Boga! (19 Kdor daruje bogovom, razen Gospodu samemu, bodi iztrebljen!)
...


RKCjevske bozje zapovedi so malenkost spremenjene od tistih v svetem pismu, ja. To ze vemo. :) Nekateri kristjani celo verjamejo, da je RKC delo hudica. A pustimo to.

Zgornji odlomek je iz Exodusa, ne spada vec med 'bozje zapovedi' in tako ni 'postava'. Jezus, ki si ga prej citiral, je rekel, da ni prisel razvezati postave in prerokov. Ja, postava se vedno drzi. V postavi nikjer ne pise, da je treba kogarkoli ubiti.

Vseeno, zgornji odlomek je del stvari, ki jih je bog narocil Mojzesu. Za precej teh stvari so ze imeli taksne kazni. Bog je pac moral dopovedati, da so nekateri grehi hudi. Drugacnih kazni takrat niso poznali.

AmokRun ::

Drugacnih kazni takrat niso poznali.

Seveda je bog premalo mogočen, da bi Mojzesu razložil, da poleg smrti obstajajo še druge, boljše in bolj učinkovite kazni.:))

BigWhale ::

AmokRun je izjavil:

Drugacnih kazni takrat niso poznali.

Seveda je bog premalo mogočen, da bi Mojzesu razložil, da poleg smrti obstajajo še druge, boljše in bolj učinkovite kazni.:))


Verjetno bi lahko reprogramiral ljudi. Ampak to bi potem bilo proti konceptu svobodne volje ljudi.

CoolBits ::

Koliko ljudi pa se zaradi svobodne volje pusti usmrtit?
Vsaka kazen je nasprotje koncepta svobodne volje.

ZaphodBB ::

@BigWhale:
Nekateri kristjani celo verjamejo, da je RKC delo hudica. A pustimo to.

Nevmesna - jaz sem en izmed njih. RKC je prej delo hudiča kot boga. Tako kot je George Bush slišal božji glas.

AmokRun ::

Verjetno bi lahko reprogramiral ljudi. Ampak to bi potem bilo proti konceptu svobodne volje ljudi.

Ne, to da nekomu nekaj razložiš ne pomeni, da si ga reprogramiral. Še vedno ima svobodno voljo in se lahko sam odloči kaj bo naredil. Ampak Ljubezen je raje predlagala smrtno kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

BigWhale ::

AmokRun je izjavil:

Verjetno bi lahko reprogramiral ljudi. Ampak to bi potem bilo proti konceptu svobodne volje ljudi.

Ne, to da nekomu nekaj razložiš ne pomeni, da si ga reprogramiral. Še vedno ima svobodno voljo in se lahko sam odloči kaj bo naredil. Ampak Ljubezen je raje predlagala smrtno kazen.


Ah, kako lahko se je narediti neumnega in nevednega.

Tezko pa je taksnemu dopovedati, da je nekaj, kar so poceli vsi njegovi predniki in kar on sam sedaj pocne, narobe in da tega ne sme poceti.

AmokRun ::

BigWhale je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Verjetno bi lahko reprogramiral ljudi. Ampak to bi potem bilo proti konceptu svobodne volje ljudi.

Ne, to da nekomu nekaj razložiš ne pomeni, da si ga reprogramiral. Še vedno ima svobodno voljo in se lahko sam odloči kaj bo naredil. Ampak Ljubezen je raje predlagala smrtno kazen.


Ah, kako lahko se je narediti neumnega in nevednega.

Tezko pa je taksnemu dopovedati, da je nekaj, kar so poceli vsi njegovi predniki in kar on sam sedaj pocne, narobe in da tega ne sme poceti.

To pa seveda ni razlog, da tega ne počneš.
Kaj pa je bil potem smisel razodetja? Izboljšati svet, poslabšati svet ali ostati na istem?

Ja, res se je lahko narediti neumnega in nevednega.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

enjst ::

BigWhale je izjavil:

Zgornji odlomek je iz Exodusa, ne spada vec med 'bozje zapovedi' in tako ni 'postava'. Jezus, ki si ga prej citiral, je rekel, da ni prisel razvezati postave in prerokov. Ja, postava se vedno drzi. V postavi nikjer ne pise, da je treba kogarkoli ubiti.
:) saj ne vem če je to sploh še smešno. SAMO na TEJ STRANI je spodnji citat PONOVLJEN TRIKRAT (v enem sporočilu kot tekst, v dveh pa kot slikovna priloga).
Prav, če ne gre drugače. Še ČETRTIČ na TEJ STRANI:

Jezus o postavi:
"»Ne mislite, da sem prišel razvezat postavo ali preroke; ne razvezat, temveč dopolnit sem jih prišel.«"

svetopisemske pripombe (pojasnila - se pravi uradna razlaga, s strani cerkve):
razvezat tj. odpravit, razveljavit ali ublažit; semitski način izražanja. – postavo ali preroke tj. Mojzesovo Peteroknjižje in spise prerokov; tako so Judje večkrat označevali celoto judovskih svetih spisov (vključno s t. i. Spisi). – dopolnit: gr. glag. pleroûn lahko pomeni ‘izpolniti, uresničiti, izvršiti’ ali pa ‘dopolniti’ (ne v smislu dodajanja česa novega, ampak uresničevanja prvotne zamisli).

Postava = Mojzesovo Peteroknjižje
Preroki = Spisi prerokov (..., Izaija, Jeremija, Ezekiel, Ozej, Joel, ...)

POSTAVA = MOJZESOVO PETEROKNJIŽJE

Še Wikipedija:
Seznam knjig

Stara zaveza
Postava (Tora, Pentatevh - Peteroknjižje)

1. Mojzesova knjiga (Geneza)
2. Mojzesova knjiga (Eksodus)
3. Mojzesova knjiga (Levitik)
4. Mojzesova knjiga (Numeri)
5. Mojzesova knjiga (Devteronomij)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enjst ()

Aston_11 ::

To je v resnici bilo tako in imamo dokaze zato ali je zapovedano s strani RKC, da naj bi tako bilo?

Pojem dopolniti pa pomeni to kar pomeni - če je posoda na 3/4 polno, jo dopolneš tako, da dodaš 1/4. Je pa tudi res, da bi lahko rekli, da isti glagol pomeni dokončati. No ja, kakorkoli, oboje je v redu, po moje. Po RKC pa verjetno spet ni v redu.

enjst ::

Aston_11 je izjavil:

To je v resnici bilo tako in imamo dokaze zato ali je zapovedano s strani RKC, da naj bi tako bilo?
Ne vem kaj točno misliš s tem, ampak prav zdaj se pogovarjamo (heh, pogovarjamo...) o napisanem v Svetem pismu. Lahko bi se o napisanem v romanu Vojna in mir, ali pa o napisanem v zgodbi o Janku in Metki.

Če je v zgodbi o Janku in Metki zapisano da sta Janko in Metka porinila čarovnico v peč, potem menda ne bomo trdili da sta jo obesila na drevo. In če še organizirani iskalci "resnice o Janku in Metki" trdijo da sta čarovnico porinila v peč, potem res ne vem kdo komu nasprotuje.

Tule je vse videti enostavno tako, kot da bi se tisti "ateisti", ki so v tej temi "na strani vernikov", sramovali resnice o krščanski veri.


Pojem dopolniti pa pomeni to kar pomeni - če je posoda na 3/4 polno, jo dopolneš tako, da dodaš 1/4. Je pa tudi res, da bi lahko rekli, da isti glagol pomeni dokončati. No ja, kakorkoli, oboje je v redu, po moje. Po RKC pa verjetno spet ni v redu.
Dajva ŠE PETIČ na TEJ STRANI:
dopolnit: gr. glag. pleroûn lahko pomeni ‘izpolniti, uresničiti, izvršiti’ ali pa ‘dopolniti’ (ne v smislu dodajanja česa novega, ampak uresničevanja prvotne zamisli).

nuclear ::

jype je izjavil:

Vidš, če si prebral sveto pismo, potem že ne moreš bit ateist!


Malo si bogi v razumevanju in branju, ampak ti bom še enkrat razložil. Oseba, ki se na vprašanja ateista odziva na odgovore iz Biblije je teist.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

cyber_killer ::

@enajst
Kršćanstvo je poganska vera in to čivkajo vrabci vsak dan.

jype ::

nuclear> Malo si bogi v razumevanju in branju, ampak ti bom še enkrat razložil. Oseba, ki se na vprašanja ateista odziva na odgovore iz Biblije je teist.

Rekel sem v svojem srcu: Pravičnega in krivičnega bo sodil Bog, kajti čas za vsakršno veselje in nad vsakršnim dejanjem je tam.

Zdej pa maš!

enjst ::

cyber_killer je izjavil:

@enajst
Kršćanstvo je poganska vera in to čivkajo vrabci vsak dan.
Se strinjam. Krščanstvo je (po definiciji poganstva) poganska vera. Politeističen, primitiven skupek kopiranj iz drugih verstev.

"Enajst" je pa enjst. Ne "kr" en, ampak čisto določen en - en jst 8-)

nuclear ::

http://www.straitstimes.com/BreakingNew...

The World is about 6000 years old! Everybody knows that (or else going to HELL) you ignorant moron! Praise Jesus & His Pa!

LoL
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Saladin ::

"Zgolj" (edit: v narekovajih ker jih je še vedno odločno preveč in imajo prevelik vpliv) fundamentalisti zagovarjajo young & old earth creationism .
Vse večje mainstream verske institucije so se že zdavnaj pobotale z Big Bangom, ki po njihovem označuje trenutek stvarstva.

Zakaj vse vernike mečete v isti koš z fundamentalisti? Isto napako dela Dawkins, ko osmešuje očitne budale - pri kulturnih zmernežih pa nima kaj veliko za prigovort.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

AmokRun ::

Zakaj vse vernike mečete v isti koš z fundamentalisti? Isto napako dela Dawkins, ko osmešuje očitne budale - pri kulturnih zmernežih pa nima kaj veliko za prigovort.

Saj jih ne. Če imaš dve uri časa, boš videl, da znajo tudi kaj pozitivnega povedat o religijah. :D



Timurlenk ::

kako se pogovarjati z vernikom: tvoje pravljice me ne zanimajo, you fucking cunt

nuclear ::

Saladin je izjavil:

Vse večje mainstream verske institucije so se že zdavnaj pobotale z Big Bangom, ki po njihovem označuje trenutek stvarstva.


Verske institucije so se primorane, da obdržijo ovce pobotati z vsem. Kar pa več kot očitno prikazuje, da je biblija totalen nesmisel. Dokazov toliko, ovcam pa še vedno ne kapne.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Saladin ::

Verske institucije so se primorane, da obdržijo ovce pobotati z vsem.

Saj ni pomembno če je tisto kar govorijo res ali ne - dokler se pobotajo z znanostjo in ne govorijo sovražnih bedarij, lahko govorijo kaj hočejo. In to moraš sprejeti.

Ortodoksneži bodo to označevali kot heretično ali kot slabost, liberalci pa bodo to miroljubno in logično sprejeli/integrirali v svoja prepričanja.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nuclear ::

Kaj želim povedati je:

Če nekdo trdi nekaj(recimo 6000 let), in zažiga tistega, ki nasprotuje temu v x let nazaj, DANES pa sprejme to kar govori tisti, ki očitno nasprotuje tezi izmišljene knjige... No, to pomeni, da ne samo, da je ta organizacija kljub temu, da ni imela prav zločinsko zažigala nedolžne ljudi, še DANES nateguje ovce, ki zaradi 20 letnega pranja(od rojstva pa do X let ali 20+ naprej) možganov niso zmožni misliti s svojo glavo.
Če samo pogledamo nekaj aktualnega izpred enega dneva. Vatikan hoče xx.xxx hektarjev veliko posest od Hrvaške. Hrvaška temu brez argumentov nasprotuje(saj je pametna država). Slovenski ritolizci v vladi, bi tako posestvo nemudoma dali Vatikanu.

Torej kako bogati Vatikan? Krade, nateguje, laže, kar je totalno v nasprotju kar Biblija govori. Na koncu conclusion = Biblija je izmišljena stvar, kateri sledijo le ovce.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()
««
18 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366495 (60576) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117270 (101880) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278274 (68032) gruntfürmich

Več podobnih tem