» »

Kako se pogovarjati z vernikom?

Kako se pogovarjati z vernikom?

««
17 / 22
»»

jype ::

Vajenc> Da na Zemlji vijolične žirafe ne obstajajo, se da dokazati.

Ja? Kako?

Russell%27s teapot @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

enjst ::

Vajenc je izjavil:

V boga veruješ ali ne veruješ.
Ja. samo to bi se lahko povedalo takoj, ne pa šele potem ko se koga stisne v kot z zahtevami o vsaj enem samcatem namigu zakaj bi razumen človek verjel v očitne bedastoče, ki so zrasle v glavi starešine nekega neukega bronastodobnega nomadskega plemena (goreči grm je tistemu starešini "razkril" da v resnici ni grm, ampak bog z imenom Jaz-sem-ki-sem, in da je ustvaril svet).

Kdor veruje ne potrebuje znanstvenega dokaza za to. Mimogrede, znanost do danes še ni dokazala, da bog ne obstaja ;)
Nobl. Kaj češ lepšega - razen še oddati zahtevek po spoštovanju tvoje ideje in vsega kar sledi in bo sledilo iz nje, potem zahtevek po donacijah, da jo v miru v polnosti razvijaš naprej in pa zahtevek (ne, to je samoumevno, nobenega zahtevka ni potrebno oddati) za oprostitev davčnih obveznosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enjst ()

Vajenc ::

@jype in coolbits. Žiraf je na svetu toliko, da lahko znanstvenik v dobrih petih letih vsako posebej spozna in poslika. Poleg tega lahko preverimo koliko melanina, kerotina ali kakšnega drugega pigmenta ima lahko žirafa, nenazadnje koliko kisika in železa lahko vsebuje žirafin hemoglobin. Če vse to in še kaj preučimo pridemo do zaključka, da je barva žiraf precej determinirana in da kombinacija pigmentov nikoli ne da roza barve. To verjetno velja kot dokaz, da roza žirafe na Zemlji ne obstajajo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

enjst ::

Vajenc je izjavil:

...Če vse to in še kaj preučimo pridemo do zaključka, da je barva žiraf precej determinirana in da kombinacija pigmentov nikoli ne da roza barve. To verjetno velja kot dokaz, da roza žirafe na Zemlji ne obstajajo.
Roza žirafe niso NAVADNE žirafe. Za to, kaj po tvoje "smejo" imeti v krvi kaj pa ne, jim prav lepo dol visi.

Nisi bral Saganovega "Zmaja v moji garaži"?

jype ::

Vajenc> To verjetno velja kot dokaz, da roza žirafe na Zemlji ne obstajajo.

Aja? Kaj pa če jih samo še ni nihče dokumentiral, ker so zelo redke in se ves čas zelo dobro skrivajo?

Vajenc ::

enjst je izjavil:

Vajenc je izjavil:

...Če vse to in še kaj preučimo pridemo do zaključka, da je barva žiraf precej determinirana in da kombinacija pigmentov nikoli ne da roza barve. To verjetno velja kot dokaz, da roza žirafe na Zemlji ne obstajajo.
Roza žirafe niso NAVADNE žirafe. Za to, kaj po tvoje "smejo" imeti v krvi kaj pa ne, jim prav lepo dol visi.

Nisi bral Saganovega "Zmaja v moji garaži"?

Da se dokazat, da jih ni, pa če se ti pačiš ali ne.

Mimogrede, si vedel, da lahko zgubiš svojo oznako "persona rudis", če se pokesaš? Kot v cerkvi, ti povem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

enjst ::

Vajenc je izjavil:

Da se dokazat, da jih ni, pa če se ti pačiš ali ne.
Dokaži mi. Če ti uspe, se nikoli več ne oglasim v tej temi. Zmenjeno?

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> To verjetno velja kot dokaz, da roza žirafe na Zemlji ne obstajajo.

Aja? Kaj pa če jih samo še ni nihče dokumentiral, ker so zelo redke in se ves čas zelo dobro skrivajo?

Težko se žirafa kam skrije. Če pa misliš tiste roza palčke par km pod ledom Antarktike, pa to niso žirafe!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Aston_11 ::

Zanimivo mi je, da se opleta samo s pro et contra. Bog je, boga ni, žirafe so, rozastih žiraf ni. Zanimivo z vidika, ker se v tej temi (menda) še ni pojavilo, da pa naj bi bog poskrbel za vso to ne/dokazljivost... racionalnost, znanost itd. Loop zanka ali kaj že. Za veliki pok itd.

Vajenc ::

enjst je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Da se dokazat, da jih ni, pa če se ti pačiš ali ne.
Dokaži mi. Če ti uspe, se nikoli več ne oglasim v tej temi. Zmenjeno?

Sam nimam časa in sredstev za tak hobi. Da pa se. Bi bilo fajn, če bi to zadostovalo za tvojo obljubo, ker si nekonstruktiven in večino časa samo podjehavas sogovornike.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

enjst ::

Vajenc je izjavil:

Mimogrede, si vedel, da lahko zgubiš svojo oznako "persona rudis", če se pokesaš? Kot v cerkvi, ti povem.
:)
Sicer ne vem zakaj sem jo dobil, je pa izredno priročna za iskanje lastnih prispevkov v tekočih temah. Če bi se jo tistim drugim redkim ki jo tudi imajo, kako drugače obarvalo (ali pa meni, ostalim pa ne), bi bilo pa sploh super.

jype ::

Vajenc> Da pa se.

Ne, ne da se.

CoolBits ::

Kako pa dokažeš recimo, da smrkci v resnici ne obstajajo?

Keyser Soze ::

Težko.

Tako kot težko dokažes da obstajajo. Lahko sicer na podlagi naravnih zakonitosti oceniš ali je obstoj takšnih bitij možen po naravni poti ali ne. Ali jih lahko umetno sproduciraš v laboratoriju. Z absolutno gotovostjo pa težko karkoli zatrdiš o realnem obstoju smrkcev.

Da ne rečem, da je tu še problem same definicije oz. dojemanja smrkcev s strani posameznika. A je pigmejec z modro kožo že dovolj dober približek smrkca? Al mora nujno met belo kapco na glavi, pa živet v mušnici, ker si ga je tako zamislil avtor?
OM, F, G!

CoolBits ::

Ti govoriš o dokazovanju obstoja smrkcev...
Mene zanima kako dokažeš da NE obstajajo. Vajenc trdi, da se to da.

Aston_11 ::

V bistvu je RKC društvo. Kot društvo čebelarjev ali modelarjev. In oboji imajo verjetno kakšne take imaginarne pojave, ki bi jim težko rekli, da so resnični. Čeprav se nobenega ne spomnem iz glave. Pravila so pač taka, da predpostavljajo obstoj boga. Z vsebino po društvenih pravilih.

Glede boga izven teh pravil, za katerega se tudi nekje pravi, da naj bi obstajal, ta pravila jasno ne veljajo. V bistvu je pojav izven pravil. Vsako društvo ima svoja za pojasnitev fenomena.

Keyser Soze ::

CoolBits je izjavil:

Ti govoriš o dokazovanju obstoja smrkcev...
Mene zanima kako dokažeš da NE obstajajo. Vajenc trdi, da se to da.

Ti slabo bereš.

A si še en od une sorte, k po tolk straneh teme še vedno ne dojamejo poante vsega?
OM, F, G!

jype ::

Kakšne imaginarne pojave pa imamo modelarji?

Aston_11 ::

Un dan sem srečal enega, ki je rekel, da so mu ukradli vse smrkce. Možakar, živi sam, 40+.

jype je izjavil:

Kakšne imaginarne pojave pa imamo modelarji?


Ne vem, morda je tudi pri modelarjih kakšen, ki bi ga nemodelar čudno sprejel. Ne vem, samo ilustriral sem, da bi morda lahko bil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

Aja, to ziher, ja. Veliko jih pravi, da smo otročji :)

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Da pa se.

Ne, ne da se.

Ja pa se da. Sem ti napisal kako. Analogija žiraf in Russellovega razumevanja vernikov nimata prav veliko skupnega.

Če bi rekel, da ne morem dokazati neobstoj Bigfoota, roza Štrumfeldumfelna, špageti monstra in podobno, bi to držalo. Za žirafo pa ti lahko kak biolog ali zoolog pojasni zakaj ta ne more obstajati v roza odtenku.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Roza žirafa ni ta afriška vrsta, ki jo imamo tudi v živalskem vrtu. Namesto žirafa ji reci rozafa in dokazuj, da je ni.

O.

jype ::

Vajenc> Ja pa se da. Sem ti napisal kako.

Ja, pa nisi upošteval vseh možnosti. Seveda je verjetnost, da take žirafe obstajajo, infinitezimalna.

In seveda je nemogoče dokazati, da ne obstajajo - in ti tudi ni treba, ker je to privzeto stanje!

Enako kot pri bogu.

Aston_11 ::

Imamo vijola kravo z belimi pikami. Lahko kdo reče, da vijola krave ni?

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Roza žirafa ni ta afriška vrsta, ki jo imamo tudi v živalskem vrtu. Namesto žirafa ji reci rozafa in dokazuj, da je ni.

O.

Ne morem dokazati, da rozafe ni, ker sploh ne vem kje bi našel kakšno. Podobno kot pri bogu, le lažje, ker naj bi po vseh indicih rozafa živela nekje na zemlji.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

Bog bi lahko naredil vesolje tako neskončno, da ga še sam ne bi mogel prepotovati. In tja skril rozafo.

BigWhale ::

Aston_11 je izjavil:

Bog bi lahko naredil vesolje tako neskončno, da ga še sam ne bi mogel prepotovati. In tja skril rozafo.


Bog je kljub vsej svoji mogocnosti in omnipotentnosti se vedno deluje v okviru logike.

enjst ::

BigWhale je izjavil:

Bog kljub vsej svoji mogocnosti in omnipotentnosti se vedno deluje v okviru logike.
V svoji mogočnosti in vsemogočnosti morda res. V svoji vsevednosti in vsemogočnosti pa ne več, če se pri svojih dejanjih obenem ne more vzdržati izjasnjevanja (npr. "žal mi je" ali pa "dober in samo, zgolj ter izključno dober sem").

Govorim o krščanskem bogu, delujočem.
O nekem neaktivnem bogu ki naj bi samo bil tam nekje in je vsemogočen nima smisla govoriti, oz., nima smisla omenjati da je (ali pa da ni) vsemogočen, kajti imeti mora vsaj še plus eno lastnost da bi se dalo razpravljati o njegovem "delovanju v okviru logike".

Aston_11 ::

BigWhale je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Bog bi lahko naredil vesolje tako neskončno, da ga še sam ne bi mogel prepotovati. In tja skril rozafo.


Bog je kljub vsej svoji mogocnosti in omnipotentnosti se vedno deluje v okviru logike.


Kaj paradoks posledica neke logike?

BigWhale ::

Aston_11 je izjavil:


Kaj paradoks posledica neke logike?


Na primer?

enjst je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Bog kljub vsej svoji mogocnosti in omnipotentnosti se vedno deluje v okviru logike.
V svoji mogočnosti in vsemogočnosti morda res. V svoji vsevednosti in vsemogočnosti pa ne več, če se pri svojih dejanjih obenem ne more vzdržati izjasnjevanja (npr. "žal mi je" ali pa "dober in samo, zgolj ter izključno dober sem").

Govorim o krščanskem bogu, delujočem.


Saj je dober. Tako kakor dober gospodar kaznuje psa, ker je nekaj naredil oziroma ker nekaj dela narobe, tako tudi bog kaznuje ljudi.

Jaz ne vidim nekega logicnega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

CoolBits ::

Kako pa zgleda to, ko bog kaznuje ljudi? Kaj se zgodi?

enjst ::

BigWhale je izjavil:

Saj je dober. Tako kakor dober gospodar kaznuje psa, ker je nekaj naredil oziroma ker nekaj dela narobe, tako tudi bog kaznuje ljudi.
Raje bi videl ko tega ne bi prebral. Sploh od svojega sogovornika ne (pa seveda tudi na splošno ne)

Jaz ne vidim nekega logicnega problema.
Ne vidiš nasprotja med vsemogočnostjo kombinirano z absolutno dobroto in stanjem na Zemlji?
Če misliš vpletati kakšno "svobodno voljo", obenem pojasni kaj naj bi ta sploh bilá ali pa vsaj kako v določenem primeru opravičuje neko ali nekogaršnje stanje tule na Zemlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enjst ()

GregiB ::

Vajenc je izjavil:

Če bi rekel, da ne morem dokazati neobstoj Bigfoota, roza Štrumfeldumfelna, špageti monstra in podobno, bi to držalo. Za žirafo pa ti lahko kak biolog ali zoolog pojasni zakaj ta ne more obstajati v roza odtenku.


 Kaj je potlej tole?

Kaj je potlej tole?

You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Vajenc ::

Kaj je potlej tole?

That's a toy, silly ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

So's god.

AmokRun ::

Vajenc je izjavil:

Mimogrede, znanost do danes še ni dokazala, da bog ne obstaja ;)

Ja, ampak breme dokazovanja je na vernikih.
Je pa znanost določene koncepte boga že ovrgla, vseh pač ne.
Na primer. Bog, ki je ustvaril ploščato Zemljo. Bog, ki je ustvaril Zemljo 6000 let nazaj. Bog, ki je ustvaril življenje v takšni obliki kot je danes. ...
Verniki pa v vseh teh tisočletjih niso dokazali niti enega.:))

Bob Rock ::

(Biblije nisem bral, zato bom mogoce mimo vsekal z nekaterimi vprasanji in komentarji, ki se mi nekako zdijo smiselni)

1. Glede na velikost vesolja je nas planet preklemano mali in nepomembnen. Zemlja na vesolje vpliva zanemarljivo malo, skoraj nicno.
Kaj je onkraj vesolja se nam niti sanja ne, ampak karkoli ze je, nas planet naredi se manjsi in se manj pomemben.
Zakaj bi se nekdo(bog?) trudil posaditi in vzdrzevati zivljenje na nekem miniaturnem, totalno nepomembnem prostoru in se konstantno ukvarjal le s tem(bog vse ve, vse vidi,... torej si ocitno vzame precej casa), ko pa se v, za nas, daljni okolici verjetno dogaja kup zanimivejsih stvari?

2. Casovno, glede na obstoj vesolja, obstaja zivljenje na zemlji zelo kratek cas. Tudi koncalo se bo relativno kmalu(komet, pomanjkanje energije, karkoli,...). Na sirso okolico v vesolju nic kaj ne vpliva(zeankrat).
Ne gre iz tega sklepati, da je zivljenje nek nepomemben stranski produkt, ki se pojavi in kmalu tudi izgine, ne da bi kdo nevpleten to sploh opazil?
Zakaj se nam zdi, da je zivljenje center vsega vesolja, ce nima nikakrsnega vpliva nanj in kaksno vlogo igra tu bog?

3.
V Bibliji pise, da je bog ustvaril cloveka po svoji podobi itd.
Kljub temu (glede na vernike, ki jih poznam) bore malo vernikov temu 100% verjame, ampak sprejemajo evolucijski razvoj cloveka.
Torej...na vrh prehranjevalne verige nas je postavila evolucija, ker nam je v lobanjo zbasala en kup nevronov.
Je stevilo nevronov kriterij, ki se ga je bog drzal, ko se je odlocal katero zivalsko vrsto bo vzel k sebi?
Zakaj ni vzel npr. kamel, ki odlicno zadzujejo vodo?

4. V tej temi se je naslo nekaj agresivnih samooklicanih "ateistov".
Kaksna je verjetnost, da ti, v bistvu, v boga verjamejo, ampak iz straha pred njim sami sebe prepricujejo, da ne obstaja in z agresivnim prepricevanjem teistov, agnostikov,... le iscejo potrditev za svojo uteho?
(in vice versa)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

enjst ::

Bob Rock je izjavil:

4. V tej temi se je naslo nekaj agresivnih samooklicanih "ateistov".
Kaksna je verjetnost, da ti, v bistvu, v boga verjamejo, ampak iz straha pred njim sami sebe prepricujejo, da ne obstaja in z agresivnim prepricevanjem teistov, agnostikov,... le iscejo potrditev za svojo uteho?
(in vice versa)
Bilo bi prav zanimivo izvedeti kako si prišel do tega. Malo problematično (zate, če nase gledaš kot na neverujočega) je le to, da se sum takšne vrste lahko porodi le verniku.

Vajenc ::

AmokRun> Ja, ampak breme dokazovanja je na vernikih.

Ja pa ja, povprečnemu verniku dol visi za znanstvene dokaze o njegovem verovanju.

AmokRun> Je pa znanost določene koncepte boga že ovrgla, vseh pač ne.
Na primer. Bog, ki je ustvaril ploščato Zemljo. Bog, ki je ustvaril Zemljo 6000 let nazaj. Bog, ki je ustvaril življenje v takšni obliki kot je danes. ...
Verniki pa v vseh teh tisočletjih niso dokazali niti enega.

Večino znanosti so pogruntali krščanski verniki.

@Bob Rock, Svetega pisma si ne bi smel nihče, ki je pri zdravi pameti, razlagati v dobesednem pomenu. V vseprisotnega boga kljub temu verjame zelo veliko ljudi. Očitno jim takšno verovanje nekaj daje v zameno. Niso pa zaradi tega nič bolj neumni od enako razvitega ateista.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

AmokRun ::

Vajenc je izjavil:


Ja pa ja, povprečnemu verniku dol visi za znanstvene dokaze o njegovem verovanju.

Njegov problem.

Večino znanosti so pogruntali krščanski verniki.

Self powned.:D

Sicer pa Biblijo so tudi pogruntali poganski verniki. Zdaj se pa kristjani gredo nek monoteizem.

Bob Rock ::

enjst
Bilo bi prav zanimivo izvedeti kako si prišel do tega. Malo problematično (zate, če nase gledaš kot na neverujočega) je le to, da se sum takšne vrste lahko porodi le verniku.

Ne da se mi it tiste: to si ti, kaj sem pa jaz... ;)
Je pa cisto mozno, da podzavestno verjamem (ali mogoce hocem verjeti), da je nekaj vec.
@Bob Rock, Svetega pisma si ne bi smel nihče, ki je pri zdravi pameti, razlagati v dobesednem pomenu. V vseprisotnega boga kljub temu verjame zelo veliko ljudi. Očitno jim takšno verovanje nekaj daje v zameno. Niso pa zaradi tega nič bolj neumni od enako razvitega ateista.

Niti najmanj nisem hotel povedat, da so verniki neumni. Jasno mi je, da dosti ljudi verjame v boga in me to nic ne moti. Sploh ce je zaradi tega cloveku lazje v zivljenju. Vsakemu svoje.
Bolj me je zanimalo, ce je za ta vprasanja logicni odgovor, ki ga ne vidim.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Vajenc ::


AmokRun> Njegov problem.

Točn tko, ne rabi tvoje razlage edine resnice.

vajenc> Večino znanosti so pogruntali krščanski verniki.
AmokRun> Self powned.:D

Nekateri znanstveniki še danes shajajo z vero v boga.

Sicer pa Biblijo so tudi pogruntali poganski verniki. Zdaj se pa kristjani gredo nek monoteizem.

Kako to misliš poganski verniki? Judje so si zmislil biblijo in s tem monoteizem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vajenc ::

Bob Rock> Bolj me je zanimalo, ce je za ta vprasanja logicni odgovor, ki ga ne vidim.

RKC priznava evolucijo na svoj način. Evolucije ne prepoveduje in ne zapoveduje. Razlagajo v smislu, da lahko, da obstaja evolucija, ampak človeku je dušo vseeno vdahnil bog. In k bogu naj bi se po smrti duša tudi vrnila. Tudi Big Bang je za papeža sprejemljiv, če ga je naredil bog ofc. V glavnem so pri RKC kar moderni glede tega. Razlog za to je verjetno vsem znan ;)

Spraševal si še kako lahko bog vidi in kontrolira vse ljudi na Zemlji, čeprav je vesolje tako prostrano. Bog že dolgo ni več nek sivobradec, ki je po svoji podobi ustvaril človeka. Bog je za vernike vseprisoten in vsemogočen. Se pravi mu tudi kvantna fizika ne sme biti tuja ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

AmokRun ::

Vajenc je izjavil:

Točn tko, ne rabi tvoje razlage edine resnice.

Kakšna edina resnica? Jaz sem trdil, da je breme dokaza na vernikih. Oni si izmišljujejo bogove, na njih je, da svoje trditve dokažejo. Če tega nočejo, ne znajo ali pa vse skupaj ignorirajo jih pač ne bom jemal resno. Pa ni važno, če so navadne ovce ali pa znanstveniki v belih haljah.

Nekateri znanstveniki še danes shajajo z vero v boga.

Pa kaj potem. Dokazat ga ne zna nihče.

Kako to misliš poganski verniki? Judje so si zmislil biblijo in s tem monoteizem.

V začetnih verzijah "Biblije" je Jahve bog vojne. Zato pa imaš tako staro zavezo.:D Potem se je pa vse to spreminjalo.


Vajenc ::

Oni si izmišljujejo bogove, na njih je, da svoje trditve dokažejo.

Pa kolikokrat ti moram še povedat, da verniki ne rabijo znanstvenih dokazov za svojo vero. Zakaj bi oni tebi znanstveno dokazovali nekaj, kar občuti vsak posamezni vernik po svoje, na svoj način?

V začetnih verzijah "Biblije" je Jahve bog vojne. Zato pa imaš tako staro zavezo.:D Potem se je pa vse to spreminjalo.

To ti težko verjamem, ker začetne verzije stare zaveze ne obstajajo več. Je pa res stara zaveza bolj kruta in prikaže za človeka dobre in slabe strani boga. Prilepi kak link, ki dokaže "jahve=wargod" v manj kot za film dolgem nabijanju.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

AmokRun ::

Vajenc je izjavil:

Pa kolikokrat ti moram še povedat, da verniki ne rabijo znanstvenih dokazov za svojo vero. Zakaj bi oni tebi znanstveno dokazovali nekaj, kar občuti vsak posamezni vernik po svoje, na svoj način?

Ti v debato mešaš znanstvenike in znanost. In znanost pač pomeni dokazovanje. Brez veze je omenjat verne znanstvenike, če pa je njihov odnos do boga verski, ne pa znanstven.

Pa ni mi treba dokazovat, samo potem trditev okoli boga ne bom jemal resno. Zaradi mene lahko vsak verjame kar hoče. Ampak vsak bedak si lahko nekaj izmisli in potem v to slepo verjame. Tako početje je brez veze.

To ti težko verjamem, ker začetne verzije stare zaveze ne obstajajo več. Je pa res stara zaveza bolj kruta in prikaže za človeka dobre in slabe strani boga. Prilepi kak link, ki dokaže "jahve=wargod" v manj kot za film dolgem nabijanju.

Če se ti ne da 15 min pogledat pa nič.

Sploh pa je poanta nekje drugje. Jasno, da je bilo veliko znanstvenikov kristjanov, če pa je tisočletja vladala krščanska teokracija. Kje drugje se bo pa znanost razvila, če ne ravno tam? Tako kot se je monoteizem rodil v poganskem svetu, ker se drugje ni mogel.

Ampak vpliv krščanstva na znanost prav nič ne pripomore k pravilnosti krščanskih trditev okoli boga. Zato je nabijanje o tem kdo je pogruntal znanost brezpredmetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Bob Rock ::

Vajenc je izjavil:


RKC priznava evolucijo na svoj način. Evolucije ne prepoveduje in ne zapoveduje. Razlagajo v smislu, da lahko, da obstaja evolucija, ampak človeku je dušo vseeno vdahnil bog. In k bogu naj bi se po smrti duša tudi vrnila.

Razlagajo mogoce tudi kdaj je to naredil?
Clovecnjaku, homosapiensu,..?

Vajenc je izjavil:


Spraševal si še kako lahko bog vidi in kontrolira vse ljudi na Zemlji, čeprav je vesolje tako prostrano. Bog že dolgo ni več nek sivobradec, ki je po svoji podobi ustvaril človeka. Bog je za vernike vseprisoten in vsemogočen. Se pravi mu tudi kvantna fizika ne sme biti tuja ;)

hehe, good one :)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Alamar ::

RKC priznava evolucijo na svoj način. Evolucije ne prepoveduje in ne zapoveduje. Razlagajo v smislu, da lahko, da obstaja evolucija, ampak človeku je dušo vseeno vdahnil bog. In k bogu naj bi se po smrti duša tudi vrnila.
Še ena v vrsti RKC traparij, ki nimajo veze z biblijo. Imaš pa prav, veliko si razlagajo na svoj način.:))

Vajenc ::

AmokRun> Če se ti ne da 15 min pogledat pa nič.
15 min je samo 1. del, v prvih petih minutah pa ne pove nič obetajočega. V glavnem dokaza, da kje v stari zavezi piše, o bogu Jahve kot bogu vojne, ni. Če gledamo zgodovinsko imaš seveda prav, da se je prva monoteistična vera razvila v politeizmu. Po Svetem pismu, pa monoteism ni obstajal od božjih zapovedi Mojzesu naprej, ampak od prve strani. Recimo Mojzesov praded Noah je vedel, da je greh verjeti v katerega drugega boga ali podobo, pa vendar se je v času do Mojzesovega razodetja (Noah naj bi živel kar 950 let) tudi po za pisih v Bibiliji razvil med ljudmi politeizem. Zato so dokumentarci, ki dokazujejo kontradiktornost Bibilije z izkopi politeističnih figuric za časa Mojzesa, zavajajoči. Ne me narobe razumet. Tudi Bibilija sama je močno zavajajoča.

AmokRun> Sploh pa je poanta nekje drugje. Jasno, da je bilo veliko znanstvenikov kristjanov, če pa je tisočletja vladala krščanska teokracija. Kje drugje se bo pa znanost razvila, če ne ravno tam? Tako kot se je monoteizem rodil v poganskem svetu, ker se drugje ni mogel.

Drži. To smo že vzeli v tej temi.

AmokRun> Ampak vpliv krščanstva na znanost prav nič ne pripomore k pravilnosti krščanskih trditev okoli boga. Zato je nabijanje o tem kdo je pogruntal znanost brezpredmetno.

Pa ti povej, od katerih je prava trditev okoli boga. Znanost ni pogruntala cerkev, je pa največ pomembnih odkritij pogruntalo krščanskih mislecev in ne konfucijskih, brezvernih, budističnih, hinduističnih, muslimanskih ali kakšnih drugih vračev. Krščanstvo je dediščina zahodne civilizacije, pa če se ateisti po trepalncah mečete.

AmokRun> Ti v debato mešaš znanstvenike in znanost. In znanost pač pomeni dokazovanje. Brez veze je omenjat verne znanstvenike, če pa je njihov odnos do boga verski, ne pa znanstven.

Ne, ti ponavljaš, da potrebujejo verniki dokaze za obstoj boga, da jih boš začel resno jemat. Jaz pa ti povem, da so med znanstveniki še danes verniki.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

AmokRun ::

Vajenc je izjavil:

15 min je samo 1. del, v prvih petih minutah pa ne pove nič obetajočega. V glavnem dokaza ...

S tem se zdaj ne bom ukvarjal, ker sem ti povedal kaj je bilo bistvo mojega odgovora.

Pa ti povej, od katerih je prava trditev okoli boga. Znanost ni pogruntala cerkev, je pa največ pomembnih odkritij pogruntalo krščanskih mislecev in ne konfucijskih, brezvernih, budističnih, hinduističnih, muslimanskih ali kakšnih drugih vračev. Krščanstvo je dediščina zahodne civilizacije, pa če se ateisti po trepalncah mečete.

Se strinjam. Krščanstvo je dediščina zahodne civilizacije. To pa na dejanski obstoj krščanskega boga prav nič ne vpliva. Tudi Božiček je dediščina zahodne civilizacije in seveda to prav nič ne vpliva na njegov dejanski obstoj.

Ne, ti ponavljaš, da potrebujejo verniki dokaze za obstoj boga, da jih boš začel resno jemat. Jaz pa ti povem, da so med znanstveniki še danes verniki.

Da bom začel resno jemati njihove trditve okoli boga. Z vsem drugim, kar znajo dokazat, nimam problema, pa če so verni ali ne.
««
17 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366998 (61079) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992118212 (102822) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55279050 (68808) gruntfürmich

Več podobnih tem