» »

540 prostih delovnih mest in 103.831 iskalcev zaposlitve

540 prostih delovnih mest in 103.831 iskalcev zaposlitve

««
7 / 10
»»

PaX_MaN ::

Valjda da jih ni, sej jih prej - če odšteješ (po količini navzdol) predelovalne dejavnosti, gradbeništvo, trgovino;popravila motornih vozil in nepremičnine, najem, poslovne storitve (ležeče je moj poudarek) - tut ni blo ne vem kolk. Hej, še gostinstva je bilo do 2010 več od STROKOVNE, ZNANSTVENE IN TEHNIČNE DEJAVNOSTI.

Saladin ::

Dela je dovolj - manjka bodisi volje bodisi znanja.

V mojem podjetju že leto dni iščemo enega tehnika, ki aktivno obvlada angleščino. To je praktično edina zahteva.

Pa so se v enem letu javili diplomanti iz drugega konca Slovenije (pohvalno - ampak so žal predaleč), v okolici Krškega pa niti eden, ki bi tehnično obvladal en tuj jezik (vsaj angleščino).

Kje so torej vsi ti tehniki, ki jih jih je takšen presežek? In kaj zavraga učijo po šolah, da ljudje še do tisoč ne znajo šteti v angleščini?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

genius11 ::

Saladin je izjavil:

Dela je dovolj


daleč od tega

Pšenični ::

"V mojem podjetju že leto dni iščemo enega tehnika, ki aktivno obvlada angleščino. To je praktično edina zahteva."

Za dober denar ga ne bi iskal dolgo. Vprašanje je tud, kakšne so še tvoje druge "reference".

"Dela je dovolj"

Dela ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

pogoj je samo aktivno znanje angleščine!v Kršem se pa angleščine ne učijo. :D

Pšenični ::

"pogoj je samo aktivno znanje angleščine!v Kršem se pa angleščine ne učijo."

Poznam primer, ko privat firma delavca zelo dobro plača, (400 evrov samo vožnja), je tehnik....tko da so tvoje trditve v današnjem času skoraj neverjetne.
Mularija bi rekla "da nabijaš". Heh, da v radijusu 70 km ne najdeš tehnika, ki bi znal angleško??? Če ne dobiš tehnika vzami inženirja. Tle smo pa spet pri kešu?

Zgodovina sprememb…

lukccccc ::

Jst mam blog na podobno temo ce koga zanima.

http://moje-mnenje.blogspot.com/

Grey ::

lukccccc je izjavil:

Jst mam blog na podobno temo ce koga zanima.

http://moje-mnenje.blogspot.com/

Sem prebral, in v bistvu težiš k temu kar sem rekel - transparentnost poslovanja podjetij in države. V dobi računalništva bi to moralo biti sila enostavno za izvest.

Valvoline ::

Pšenični je izjavil:

"pogoj je samo aktivno znanje angleščine!v Kršem se pa angleščine ne učijo."

Poznam primer, ko privat firma delavca zelo dobro plača, (400 evrov samo vožnja), je tehnik....tko da so tvoje trditve v današnjem času skoraj neverjetne.
Mularija bi rekla "da nabijaš". Heh, da v radijusu 70 km ne najdeš tehnika, ki bi znal angleško??? Če ne dobiš tehnika vzami inženirja. Tle smo pa spet pri kešu?

Plače so res problem.Jaz naprimer lahka zamenjam 10 šihtov,plača je vsepovsod tm nekje 700-800e pa ne centa več.Ampak hej,delo je delo,parazit pa nisem.Sramotno pa je k se zaposli fresh diplomiranec državnoparazitskih smeri v javnem sektorju,pa takoj plača 1000e+ in možnost napredovanja če opravi kšn doktorat ali magisterij. Delal pa itak ne bo nič,ne zdaj,in ne v prihodnosti.Tole ne pelje nikamor.

p.s. Na koncu si bodo bosančka zaposlil za 500e,nič novega.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Sranje se nadaljuje:
http://www.finance.si/299257/Dr%BEavne-...
Kje je meja zdravega razuma?
Evo zakaj se v bananistanu rine po udbovskih fakultetah.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Mogoče je težava visokega šolstva v Sloveniji tudi to, da se vse vrti skoraj izključno okoli univerz. Saj je nekaj visokih šol za to in ono ampak so srednja žalost.

Ker kot rečeno niso vsi strogo akademski material. Tako pač to je in ni nič osebnega ali žaljivega to izpostaviti - a zaradi ugodnosti in "družbenega pritiska" vsi rinejo na univerze.

Prepričan sem, da bi nekateri z veseljem šli na ustreznejšo višjo šolo (recimo kako spec. teh.), če bi obstajala - končno sem že sam na univerzi poslušal neskončna nabijanja kolegov, ki jim je bilo težko zaradi "preveč teorije in premalo praktičnega dela" - v resnici so bili samo na napačni šoli, ker druge ni bilo.

Samo kaj... ko sistem kvalitetnih visokih šol nekako ne gre skupaj s šolanjem brez šolnin. Kdo jih bo ustanavljal? Država? Kje je interes odličnosti? Kdo bo poučeval na njih - saj je profesorjem na univerzam zelo lepo za zelo malo dela.. kaj bi menjali?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

m0LN4r ::

Vse je obrnjeno na glavo ne?

Kaj pravte nato, da imamo ljudi, ki končajo šole tako, da sploh ne vejo kaj so tam delal? (Recimo 4 letni elektrotehnik, ki po šoli neve dva kabla zacinat itd. kje boš takega zaposlil?)
Kdo je kriv? Oni sami al tisti, ki jih je poučeval al pa šolski sistem?

Če pa nardimo prestrog sistem in kriterije, bojo spet vsi rajši neizobraženi in na socialni... Na koncu dobiš eno in isto...

Kaj pa menite glede poznanstva? Sej veste kak poteka dandanes zaposlovanje:" Jst poznam tega in tega, bom pogledu če ti lahk zrihtam kako službo..." (in tako dobijo eni ful dobre službe eni manj dobre, tisti ki pa nimajo poznanstva pa ostanejo doma...)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlueRunner ::

Poznanstva ali pa t.i. mreženje so dobra in slaba stvar.

Dobra stvar so zato, ker lahko bivši sodelavci, kolegi ali študenti najdejo nekoga, ki se bo res lahko dobro ujel v ekipo in ima preverjena znanja. Celoten LinkedIn temelji na temu, da ljudje s katerimi si in še vedno delaš najbolje vedo iz kakšnega testa si.

Pri nas se to seveda izrodi v nepotizem, kjer se ne išče najboljšega človeka za delovno mesto ampak največjega prijatelja ali pa nekoga, ki ti je dolžen največ uslug. Diametralno nasprotje dejanskega razloga za mreženje.

Seveda pa potem po asociaciji to početje v celoti in brezpogojno razglasimo za umazano, vse tiste, ki so bili v službo povabljeni pa že vnaprej brez kakršne koli podlage ožigosamo za nesposobne "prijatelje".

Pšenični ::

http://www.ess.gov.si/

Po novem je že 110.000 brezposelnih. To je tista luč na koncu tunela, ki jo vidi Pahor.

"Pri nas se to seveda izrodi v nepotizem, kjer se ne išče najboljšega človeka za delovno mesto ampak največjega prijatelja ali pa nekoga, ki ti je dolžen največ uslug. Diametralno nasprotje dejanskega razloga za mreženje."

Točno tako. Sicer so posledice takega kadrovanja za podjetja katastrofalna. To je še posebej vidno v krizi, kjer npr. tim sposobnih, ustvarjalnih lahko reši podjetje. Zato je mreženje tako pomembno za podjetja, da najdejo najboljše, jih pritegnejo z pogoji in nato lahko sledi sodelovanje ...

Ne pa kot si omenil, kot je pri nas. Zadeva popolnoma izrojena. Zato bo zgleda cena ki jo bomo plačali v tej krizi res velika.

overlord_tm ::

Po novem je že 110.000 brezposelnih. To je tista luč na koncu tunela, ki jo vidi Pahor.

Tisto ni luc, ampak vlak ki nam gre naproti ;)

Pšenični ::

"Tisto ni luc, ampak vlak ki nam gre naproti ;)"


Tovorni vlak na katerem je naložen dinamit.....in je brez strojevodje...

In še ne dolgo nazaj, zmagovalci krize ...šampijoni, šampijoni....

Mipe ::

Več brezposelnih pomeni neizkoriščeno delovno silo, katero lahko sposoben menedžer obrne v profit.

Seveda pa sposoben menedžer ni tako neumen, da bi šel v državo z tako visoko davčno stopnjo ustanavljat podjetje...

Pšenični ::

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/227838/Va...

Mogoče je tole naša zadnja rešilna bilka. Da vakciniramo vlado.

PaX_MaN ::

Mipe je izjavil:

Seveda pa sposoben menedžer ni tako neumen, da bi šel v državo z tako visoko davčno stopnjo ustanavljat podjetje...

 Zaka pa ne?

Zaka pa ne?

Pšenični ::

Gre za več ali manj že utečene firme z izdelki ki jih trg pozna (Jih je trg že poznal), oziroma je šlo za prevzeme slovenskih firm v tistih časih.... Na novo začeti z nule...je čisto druga zgodba. Sedaj je situacija v vsakem primeru slaba. Podjetja gredo malo bolj na jug kjer so boljši pogoji za poslovanje, v vsakem primeru.

Zato se tudi brezposelnosti ne bomo rešili, ne zlepa ne zgrda. Ker ne bo noben vlagal v drago banana republiko.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

z izdelki ki jih trg pozna. Na novo začeti je čisto druga zgodba.

Ja, to morš bit pa res degen, da greš iz kake ZDA z žilijon prebivalci nov izdelek premierno predstavljat v nek kurčev dvomilijonski zaselek, v katerem bi itak vsi vse radi Zastonj™.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Aljaz1980 ::

Kaj pravte nato, da imamo ljudi, ki končajo šole tako, da sploh ne vejo kaj so tam delal? (Recimo 4 letni elektrotehnik, ki po šoli neve dva kabla zacinat itd. kje boš takega zaposlil?)

zaradi takih potem ostali nafukajo

(in tako dobijo eni ful dobre službe eni manj dobre, tisti ki pa nimajo poznanstva pa ostanejo doma...)

pa še kako res je

kitaj ::

m0LN4r je izjavil:

Kdo je kriv? Oni sami al tisti, ki jih je poučeval al pa šolski sistem?

Poznam dva elektrotehnika, sošolca. Eden dela v razvojnem oddelku neke firme, drugemu ne bi dal zamenjati niti žarnice.
Ne trdim, da je sistem šolstva idealen (daleč od tega), spet pa ne moremo vse krivde pripisati šolam. Učitelj poučuje, (na)učiti pa se mora dijak.

Mipe ::

In kakšno je okolje, v katerem se dijak uči? Vidi, da drugi žurajo, zato gre še on žurat, pri tem pa ne pomisli na kontrolko naslednji dan. Če drugi žurajo, je gotovo OK, aneda?

Šolska kultura je šla v franže.

Smurf ::

Aljaz1980 je izjavil:

Kaj pravte nato, da imamo ljudi, ki končajo šole tako, da sploh ne vejo kaj so tam delal? (Recimo 4 letni elektrotehnik, ki po šoli neve dva kabla zacinat itd. kje boš takega zaposlil?)

zaradi takih potem ostali nafukajo

(in tako dobijo eni ful dobre službe eni manj dobre, tisti ki pa nimajo poznanstva pa ostanejo doma...)

pa še kako res je

No ja, večina dipl. elektrotehnikom ne bo treba v službi zacinit dveh kablov ;). Se pa strinjam, da znajo študentje premalo praktičnih stvari. Vendar sem mnenja, da so zato krivi predvsem oni, ne sistem.

BlueRunner ::

Ne trdim, da je sistem šolstva idealen (daleč od tega), spet pa ne moremo vse krivde pripisati šolam

Vse krivde zagotovo ne. Vendar pa bi bilo tudi v srednjih šolah včasih dobro potegniti črto in pač reči, da obstajajo minimalni kriteriji. Ne pa, da smo zapadli v politiko, da bodo vsi naredili srednjo šolo, pa četudi to pomeni, da je kriterij že samo to, da na kontrolko pravilno napišeš svoje ime.

V zadnjem času pa ta politika prodira tudi na področje visokega šolstva.

Zgodovina sprememb…

Aljaz1980 ::

Glede na to da sem hodil v srednjo šolo za elektrotehnike in višjo za elektroniko.
Kriv sistem ni, ampak mentaliteta.
Ok bi lahko bil bolj kvaliteten program, ampak najbolj krivi so študentje in baje gre vsako leto na slabše. Ker sem se pogovarjal z predavateljem za praktični pouk, pa je rekel da službe nobenemu iz 4 letnika nebi dal, ker če jim da led diodo še predupora ne znajo izračunat in zvezat.
Po koncu pouka so šli sošolci v gostilno, z kolegom pa sam šla raje v trgovino z elektromaterialom ali pa kaj vezat doma.
Učijo se vsi samo pred testom, po testu pa spet izklopit možgane. Zato tudi ni čudno, da na koncu 4 letnika sošolci niso znal narisat ali razložit navadnega gretzovega mostiča.
Isto se je nadaljeval v višji kjer so se pred testom hvalil kako se niso nič učil. Rezultat je bil 18 5 ter ena 9 in 10. Predavatelj se pa sekiral če ni dobro razložil, ampak je pokapiral, da se jim jebe in jim je dal raje 40 vprašanj katera bodo na testu. No pa to ni bilo dovolj, saj so ga potem še spraševal za rešitve vseh 40 vprašanj8-O.
Ali nekateri testi so bili takšni, da si v prvo padel 100% (ok profesor te je že naučil stvari), popravljanje je pa zgledalo tako da profesorja ni bilo v učilnico celo uro na koncu si dobil 6 če si imel vsaj 70% pravilno ali več. Večje ocene od 6 nisi dobil.
Na praktičnem pouku programiranja PLCjev so se nekatere vaje vlekle čez 3 ali 4 vaje, čeprav so bile predvidene za 1 vaje, zaradi lenobe nekaterih, pa še potem na koncu so prekopiral od nekoga, ki jo je že imel narejeno.
Kratko je potegnal seveda tisti, ki se je trudil.

Pa dejansko poznam inžinirja mehatronike, ki je zvezal luč tako da ko si prižgal stikalo je vrglo ven fit. Ironično ima službo, jaz pa grejem doma stol, ker pač nimam zvez. Pa se prijavljam na vsa dela iz svoje stroke, tudi na dela z 5 stopnjo ali triletno šolo, pa me na razgovor niti ne povabijo.
Bolj kot študiram klejem zakaj nisem šel še dve leti naprej na visoko, uni mi ne diši, preveč teorije. Pa bi se zabaval tak kot vsi ostali, pa zraven vsaj z neko mero resnosti nardil šolo ali pa delal preko študenta. Ali pa da grem iz Slovenije, edino je mal jeba ker tukaj imam hišo, zemljo in gozd. V tujini bom pa celo življenje plačeval kredite za svojo hišo.

Oziroma bolj kot razmišljaš, ne vidiš smisla zakaj bi se trudil. Če pa očitno drugim ki jih je edina skrb kaj bodo zvečer pili, gre bolje.
Pa ne da bi se pritoževal, mam za jest, sem pod streho, samo se ti pa zdi mal butasto vse skupaj. Še posebej ko nekateri pravijo kako je veliko dela.
Se nebi čudil če bi kakšna kolegica, ki je diplomirana ekonomistka prej dobila službo.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

V osnovnih šolah so take probleme, da lahko vsi opravijo šolo rešili z nivojskim poukom... Še mal pa bo to v srednjih in višjih šolah :P

In po parih letih bojo vsi v nižjem nivoju, ki ga bojo spet razdelil na polovico :D

Najbolj me pa moti zdravstvo, kjer vidim sestro in njene sošolke, ki dobesedno 4 leta prešvinglajo polovico predmetov in najosnovnejših stvari o človeškem telesu ne vedo... Potem pa mamo mi kvaliteto, itak...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlueRunner ::

Ok bi lahko bil bolj kvaliteten program, ampak najbolj krivi so študentje in baje gre vsako leto na slabše.

Problem se IMHO začne tam, ko se spušča kriterje, da pridejo študentje skozi in vse do diplome.

Predavatelj se pa sekiral če ni dobro razložil, ampak je pokapiral, da se jim jebe in jim je dal raje 40 vprašanj katera bodo na testu.

Jp. Spuščanje kriterijev. Akademska neodvisnost in praktično nedotakljivost rednih predavateljev bi morala služiti temu, da bi jih vseh 90% nezaslužnih (18 od 20) odletelo in potem ponovno in ponovno, dokler ne bi dosegli zahtevanega kriterija znanja, pustili študij ali pa izrabili vseh možnosti (in nato pustili študij). Ne glede na grožnje, cviljenje in podobne ideje njih in njihovih staršev. Diplomirati ni pravica. Diplomirati bi moral biti z znanjem pridobljen privilegij (namenoma ne bom rekel "prigaran", ker naj diploma odraža znanje in ne nujno vložek energije).

Sorry. Ampak po opravljeni diplomi več nihče nikogar ne vpraša po povprečjih ali oceni diplome. Jaz pa si zagotovo ne želim imeti za osebnega zdravnika nekoga, ki je fiziologijo opravil v 5. poskusu, komisijsko, z oceno 6. To pomte res meče slabo luč na vse, ki imajo v rokah enako diplomo.

Pa dejansko poznam inžinirja mehatronike, ki je zvezal luč tako da ko si prižgal stikalo je vrglo ven fit. Ironično ima službo, jaz pa grejem doma stol, ker pač nimam zvez.

To je prva in največja žalostna posledica razvrednotenja diplome. Ravno zaradi dobrosrčnih predavateljev, ki odpovedo ravno takrat, ko bi nekaterim dejansko morali pokazati vrata. Pač ni vsak za vse dober. Nekdo, ki te ne pozna, dejansko ne ve, ali si ti 50. ali 95. procentil. Če pa tega iz diplome ne more sklepati, potem valjda, da boš moral nekoga poznati, da bo zate zastavil dboro besedo.

Oziroma bolj kot razmišljaš, ne vidiš smisla zakaj bi se trudil. Če pa očitno drugim ki jih je edina skrb kaj bodo zvečer pili, gre bolje.

Nimam dobrega odgovora zate. Jaz sem imel srečo, da sem lahko startal, potem pa je šlo naprej. Dogovora kako startati pa na žalost nimam. Meni je tudi pomagala dobra beseda znanca, da sem se sploh lahko premaknil iz točke 0.

Zgodovina sprememb…

Aljaz1980 ::

Jp. Spuščanje kriterijev. Akademska neodvisnost in praktično nedotakljivost rednih predavateljev bi morala služiti temu, da bi jih vseh 90% nezaslužnih (18 od 20) odletelo in potem ponovno in ponovno, dokler ne bi dosegli zahtevanega kriterija znanja, pustili študij ali pa izrabili vseh možnosti (in nato pustili študij).

Dejansko predavatelje skrbi za povprečje pri njih. Zato tudi nimaš manjše ocene od 5, tudi če ne prideš na test nimaš 0 ampak 5.
So seveda predavatelji, ki se jim pa za povprečje jebe. Taki so pa pol tisti "zajebani in v kurci", ker dejansko zahtevajo znanje.

BlueRunner ::

Taki so pa pol tisti "zajebani in v kurci", ker dejansko zahtevajo znanje.

Pearls before swine. Ampak kaj naj. Pri 18. letu tipičnem zahodnjaku marsikaj v življenju še ni jasno in tako pač je.

Vendar pa to ne pomeni, da bi zaradi tega morali akademske kriterije spustiti do podna in fakultete spremeniti v malo šolo. Jo pa žalostno marširamo natančno v to smer.

Double_J ::

Premier Pahor miri: v enaki meri raste tudi zaposlenost.
Dve šivanki...

T-Majo ::

AndrejS je izjavil:

Nič ni narobe. Ni se treba obremenjevat s tem. Z našo državo je vse v najlepšem redu, celo preveč dobro nam gre... vsaj tako pahor pravi.



Nekaj je celo jamral, da težko preživi z 3004€ na mesec. Mogoče ve kdo, kam bi lahko donacijo nakazal, da mu pomagam?

BlueRunner ::

Premier Pahor miri: v enaki meri raste tudi zaposlenost.

Ja, morda po procentih... koliko so jih pa ta mesec administrativno izbrisali iz evidence?

Nekaj je celo jamral, da težko preživi z 3004EUR na mesec. Mogoče ve kdo, kam bi lahko donacijo nakazal, da mu pomagam?

Nič donacije. Eno leto na minimalca, pa bo hitro videl kakšen luksuz je 3004EUR.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Menim, da Pahor zopet zavaja...

Oddaja Svet in sveto, 8. december 2010:

VODITELJICA: Vi ste sicer prej dejali, da se izboljšuje, da kriza počasi pojenja, vendarle oktobra je bila presežena meja 100.000 brezposlenih.

PAHOR: To je bilo septembra, oktobra je šla že pod 100.000.

VODITELJICA: Ta zadnji podatek ...

PAHOR: To mi lahko verjamete. Se da preverit. Sezonska brezposelnost.

--------------------------------

Podatki Zavoda za zaposlovanje:
Oktobra lani je bilo brezposelnih 102.700, novembra okoli 103.800 in decembra 110.021.
Dve šivanki...

lukccccc ::

Vsi se samo pritožujete nad šolstvom in politiko. Sej imate prav, ampak to je tudi vse.

Politika v Sloveniji ni več prepričljiva. Celo padli smo z lestvice 30 najbolj demokratičnih držav.

Šolstvo je v riti. Zgledati bi moralo takole:

Nardiš OŠ, nardiš SŠ, greš delat. Ob delu delaš izpite, za vsakega plačaš nek znesek (recimo 80 eurov). Vsakega lahko delas posebej in v poljubnem casovnem razmaku. Omejitev, kdaj nisi vec student, ni. Učiš se celo življenje.
Pri iskanju službe ti napišejo samo, katere izpite moraš imeti. Take te bi tudi podjetja financirala, da pridobis novo znanje. Potem bi imeli tudi prakso mimogrede.
Tukej je potem samo se vprasanje kaksna je kvaliteta poučevanja.


Namesto da jamraš, preberi moj blog in mi daj upanje, da bom dozivel lepsi svet, s tem da kliknes spremljaj na desni.

Tukej sem zato, ker mislim enako kot ti.

http://moje-mnenje.blogspot.com/

Bodi kulj.

aco111 ::

Ko delodajalci objavijo novo prosto delovno mesto, je tu več stvari, zakaj je sploh dal. Ko jih kontaktiraš/obiščeš, povedo, al da so primorani po zakonu objaviti novo delovno mesto, ali da že imajo izbranega delavca, ali da se sploh ne javijo, no saj bi se še našel kak način, ampak v glavnem je to to.

Pošiljanje ponudb raznim firmam (večino zaposlitev našel tako). Rečmo pošlješ 30 ponudb, dobiš 4 odgovore (če) in 1 ali dva povabila na razgovor (spet ČE). Potem te firme, katerih odgovora ni, lepo pokličeš nekatere in vedno en in isti odgovor "Vas bomo obvestili." in mislite, da bilokatera firma sploh napisala kak odgovor?

In še, če uspeš priti na razgovor. Naprimer ti da ful občutek, da boš sprejet, pravi da si mu ful zanimiv pa tako, a ne dobiš dobenega odgovora ali pa negativni odgovor (če izvzamemo uspešne primere). Ei primeri taki, da se delodajalcu ne "živi", še govoriti se mu niti ne da, alpa celo pogledati v oči. Ali pa, vse okej, lahko se papiri rihtajo ... si cel vesel, da si dobil delo ... nato pa prejmeš klic, tik predno greš dvignit delavsko knjigico ... "Žal vas obveščam, da smo našli drugo osebo za prosto delovno mesto in se vam opravičujemo". Kaj mi bo opravičilo pa to, če delodajalec takrat potrdil, da boš zaposlen pri njih ... .

Predno je nastal velik problem zdr. težav pri meni, sem poiskušal priti v kako zaposlitev predvsem v kakšnem računalniškem servisu, dokler se ne podučim za spletnega programerja dovolj. Kljub poslatim ponudbam (kar veliko), sem prejel le nekaj negativnih odgovorov (rečmo 3), ostalo pa ne duha ne sluha. Jaz ko zelo rad delam s računalniki, ne pa kot neki serviserji, eh na pol narejene zadeve, ipd..

Pomen zadnjega odstavka je ta, da nekateri radi delamo, ampak vrjetno zaradi problematičnih posameznikov, nam ko želimo delati, ne zaupajo, in ciao pero.

Torej, kako naj ljudje najdejo zaposlitev, pri takih problemih?

Ko se spomnim kakih 5 let nazaj rečmo, greš na več razgovorov, potem pa te želi več firm zaposliti in sem lahko izbiral, kam bi šel ... dobri časi =).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Gandalfar ::

@aco111: in kaj imas v svojem fieldu za pokazat? Si naredil kaksen Camp, predavas, pises blog na temo, e-booke in hodis na dogodke?

Osebno vidim, da se je treba tepst za sposobne ljudi v Ljubljani in imamo v IT-ju vsi vec ponudb kot jih lahko zapolnimo pa tudi trivialne cene niso.

aco111 ::

@aco111: in kaj imas v svojem fieldu za pokazat? Si naredil kaksen Camp, predavas, pises blog na temo, e-booke in hodis na dogodke?

Osebno vidim, da se je treba tepst za sposobne ljudi v Ljubljani in imamo v IT-ju vsi vec ponudb kot jih lahko zapolnimo pa tudi trivialne cene niso.

Torej, finančno in tehnično nisem na najboljši poziciji, zato pa nikam ne hodim. Jaz bi bil za začetek zadovoljen za splošen računalniški servis na neki firmi, da lahko začnem nabirati še več izkušenj, znanj ipd.. Zato sem se osredotočil na spletno programiranje, kjer se nahajam v PHP in MYSQL. Postopoma se gradi vse, kot tudi tole.

Bo že enkrat bolje :).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Gandalfar ::

Glede na to da dostop do interneta imas in da se zelis prodajat v PHP svet, bi bilo zanimivo videt tvoj doprinos k trenutnim bolj znanim framework libraryem. Ce nic drugega v obliki testov in dokumentacije.

Valvoline ::

Brezposelni kao hočejo službo, pol pa jim zavod ali prjatli nekaj le zrihtajo, no pol pa zgodbice eh to ni zame, pretežko je, v treh izmenah je, pa kaj sm jaz studiral dab tega delal itn. Torej vsak bresposeln bi mogu le sprejet kšno delo, in potem iskat nekaj boljšega. Tko k je sistem zdaj se res vzpodbuja lenuharjenje. In lenoba počas postaja *bolezen* saj če nekdo 5+ let nič ni delal od takšne osebe ne moreš več pričakovat da se bo aktivno vključil na trgu dela in se zaposlil. Pa tut če gre na razgovor za šiht morebitni delodajalec ugotovi da je oseba že doug brez dela ga avtomatsko domov pošlje, saj predvideva da je s to osebo nekaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Mipe ::

Juhu, posploševanje. Mamice z malimi otroki bodo vesele, da jih daješ nekam.

Matako ::

Mipe je izjavil:

Juhu, posploševanje.


Govorimo o splošnem stanju, ki je tako, kot je.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Dokler bo visoko šolstvo brezplačno, dijaki ne bodo razmišljali kaj z diplomo po končani fakulteti. Takoj ko v igro vstopi denar, se vklopi pragmatični instinkt in ga ni dijak, ki bi bil pripravljen za študij na brezvezni smeri, ki nima perspektive plačati 10000EUR (v teku celotnega študija).

Mipe ::

Bolj malo je študentov, ki bi si to lahko privoščili. V Ameriki je urejen tak sistem, zaradi katerega je vsak študent po študiju do konca zapufan. Le malokdo se izvleče. Od kod pa mislite, da se je vzelo toliko dolgov?

BlueRunner ::

Dokler bo visoko šolstvo brezplačno, dijaki ne bodo razmišljali kaj z diplomo po končani fakulteti.

Če pa bi visoko šolstvo postalo plačljivo, pa bi postalo domena samo premožnih, ki nikoli ne predstavljajo večine populacije.

Intelegentnost in sposobnost za študij se ne porazdeljujeta skladno s premoženjskim stanjem ampak enakomerno preko celotne populacije. Če 70% populacije s politiko plačljivosti še pred začetkom "tekme" izključiš, potem si efektivno zmanjšal število diplomantov za 70% ali pa si (znova) spustil kriterije samo zato, da si ohranil absolutno številko na visoki ravni. Torej je tudi to fail, samo ne po isti strani.

Tako, da naj ima celotna populacija omogočen subvencioniran študij, vendar pa ne neomejeno dolgega ali pa za vsako ceno.

Hmm... ali sem jaz edini, ki je opazil, da vlade v splošnem govorijo, da potrebujejo X-tisoč diplomantov tega in Y-tisoč diplomantov onega. Pri temu pa se nikoli ne vprašajo, če je populacija sploh dovolj velika, da se to doseže brez nižanja kriterijev. Spodobno izobraževanje pač ni tovarniška izdelava kadra.

Zgodovina sprememb…

švrk ::

Karaya 52 je izjavil:

Dokler bo visoko šolstvo brezplačno, dijaki ne bodo razmišljali kaj z diplomo po končani fakulteti. Takoj ko v igro vstopi denar, se vklopi pragmatični instinkt in ga ni dijak, ki bi bil pripravljen za študij na brezvezni smeri, ki nima perspektive plačati 10000EUR (v teku celotnega študija).


Treba se je zavedati, da danes študij, če ravno nisi iz ljubljane kar precej stane. Npr, jst sem SAMO za stanovanje v času študija zapravil cca 8000€, kje so šele drugi stroški. To pa je kar velik finančni zalogaj, če temu dodamo še tvojo predlagano šolnino se bo študij toliko podražil, da si ga celo "srednji sloj" ne bo mogel privoščit. Zato se mi uvedba šolnin ne zdi smiselna, morda bi bilo bolje, da država v obliki štipendij bolj subvencionira perspektivne smeri.

Valvoline ::

Vsem za razmislek,kaj je za državo in družbo bolj koristno,delavec v zasebnem sektorju z SŠ,ali birokrat v javnem sektorju z VŠ.
Ali je sploh realno in družbeno sprejemljivo da je birokrat boljše plačan? Čeprav ma boljšo izobrazbo?

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Evo mojih predlogov:
- brezplačen študij za uspešne študente (+ postelja, hrana itd.)
- strogi kriteriji (znanje šteje!)
- takoj, ko kak študent ne dosega kriterijev, mora plačevati (posteljo, hrano, izpite). Manj uspešen je, manj znanja pokaže, več mora plačati.

Zaradi mene lahko večni študenti zastonj živijo na moj račun, dokler so kot Einsteini - rabimo namreč več brihtnih glavc, ki so bistvene za razvoj.

lexios ::

Karaya, what švrk said - teh 10000EUR za večino študentov v primeru, ko vsem stroškom štuidja (ki ga večini danes plača država in starši) prišteješ še šolnino pomeni 20000-30000EUR! Go figure! Študij bi si privoščili le še ljubljančani in premožnejši sloji, pa imamo spet fevdalizem malo drugače...

Hmm... ali sem jaz edini, ki je opazil, da vlade v splošnem govorijo, da potrebujejo X-tisoč diplomantov tega in Y-tisoč diplomantov onega. Pri temu pa se nikoli ne vprašajo, če je populacija sploh dovolj velika, da se to doseže brez nižanja kriterijev. Spodobno izobraževanje pač ni tovarniška izdelava kadra.


Če gospodarstvo funkcionira in bi X-tisoč tega in Y-tisoč diplomantov onega res potrebovali... it doesn`t realy matter - šolski sistem je pisan na kožo teoretikom! Če je izobraževanje še vsaj približno spodobno in diplmanti odnesejo vsaj 30% in ambicije se praksa pridobi v prvih nekaj letih zaposlitve, jebiga takle mamo!
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822498 (9861) AndrejO
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16921418 (18112) TESKAn
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15023018 (20700) BlueRunner
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888643 (70580) tx-z
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145790 (44550) Nejc Pintar

Več podobnih tem