» »

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv?

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv?

1 2
3
»

jureus ::

OČitno plačljiv sistem deluje, glede na to, da so vsi omenjeni iz ZDA. 8-)

TheJack ::

jureus je izjavil:

OČitno plačljiv sistem deluje, glede na to, da so vsi omenjeni iz ZDA. 8-)


Na žalost ni tako preprosto. Razlogi, zakaj Microsoft, Apple, Google, Facebook.... niso nastali v Evropi, ampak v ZDA, so verjetno kompleksni. Moj prispevek na to temo je tule: Uspeh mladih
Bonis nocet, qui malis parcit.

GGGGG ::

Ja? Kdaj si nazadnje slišal za tech giganta iz Wyominga ali South Caroline?

jureus ::

Ma saj sem se hecal s to izjavo.

Dejstvo je, da ne moramo kar primerjat vseh šolskih sistemov med seboj... V USA je popolnoma druga slika kot v Evropi, saj so tudi vrednote in ljudje malenkost drugačni.
Slovenija je pa že sama po sebi svojevrstna kategorija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jureus ()

nekikr ::

Rok Woot ::

Mah, men se samo zdi, da gre v sloveniji vse skozi, kar prizadane manjšino. Včas je šlo na faks malo ljudi, danes jih gre veliko, se vsi postavljajo za pravice studentov. Ko so ukinili subvencioniran vzporeden studij in podobne zadeve, pa ne bu ne mu. Zdej pa kako si država dela minus, ko ljudem plačuje več faksov, se mi zdi zelo šepava teorija. Kar se tiče zadnjega linka, doštudiral sem elektrotehniko, bi pa šel še na fiziko, mogoče pa dobim kak uporaben poklic .)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

TheJack ::

Svetujem ti, da začneš iskati službo (če nisi zaposlen) in nato študiraš ob delu.
Bonis nocet, qui malis parcit.

m0LN4r ::

Saj tako je mišljeno v večini sveta.
Diploma je za šiht, ko dobiš šiht pa se poleg šihta vpišeš na magisterij, če je potreba. Po diplomi je treba it direkt po izkušnje in šele potem na magisterij.
To da bi se vsi radi šolali do 30. leta je polom.

Pol bomo imeli iste probleme, kot jim imamo zdaj. Zdaj mamo en kup neizkušenih in nepotrebnih diplomirancev.
Če bi pa šli vsi kr po tekočem traku še na magisterij, bi čez 5 let padli v isti krog, s to razliko da bi na zavodu blo en kup neizkušenih in nepotrebnih magistrov.

Me pa moti to, da kot edini faks z daleč največ prakse med študijem je zdravstvena.
To pomeni, oni imajo po par mescev prakse na določenih področjih vsako leto. Ne namesto faksa, ampak zraven faksa. Torej od 8:00-14:00 praksa, potem pa zvečer do osmih faks.
Je pa res, da so te ogromne količine prakse (kjer se jih malo izkorišča), neplačane, brez malice itd.

No neko tako obliko prakse bi jaz rad videl na vseh fakultetah, torej 2-3 mesce sodelovanja z podjetjem, vsako leto, na različnih področjih. Namesto tistih enormih količin nemsmiselnih generičnih vaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AndrejO ::

TheJack je izjavil:

Uvedba šolnin je zame tehnični ukrep, namenjen vzpodbudi za študente, da bi prej doštudirali. Osebno ne poznam nobenega tako učinkovitega ukrepa, ki bi študente prepričal, da se jim splača čim prej doštudirati.

Ko se bo ukinilo študentsko delo, boš videl kaj je to učinkovit ukrep za skrajšanje povprečnega časa študija, zmanjšanje števila vpisanih in lažjo zaposljivost mladih.


TheJack je izjavil:

Mislim, da je kar resnična tista ljudska, da ljudje ne cenijo tistega, kar je zastonj.

Ljudje v popvrečju niso neumno ter to ne samo cenijo, temveč tudi izdatno izkoriščajo. Vse opletanje s "statusi" je na koncu opletanje samo z eno samo in samcato stvarjo, ki je vsem pomembna: najnižje obdavčena oblika dela.

Spremeni to, kar daje ekonomsko vrednost "statusu", pa boš videl. Ko bo "status študenta" nekje v isti kategoriji, v kateri je npr. status prejenika državnega odlikovanja, bo 90% vseh problemov, ki bi jih nekateri reševali z šolninami, vavčerji, krediti, ipd. preprosto izpuhtelo v zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123441 (16638) jernejl
»

Varčevanje in visoko šolstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6813817 (12211) Mr.B
»

Zamude pri odplačevanju študentskih posojil so zlata jama za ameriške izterjevalce (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12029182 (25601) gruntfürmich
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16921627 (18321) TESKAn
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889281 (71218) tx-z

Več podobnih tem