» »

Dilema - avto z manjšo kubituro pokuri manj ali več na avtocesti?

Dilema - avto z manjšo kubituro pokuri manj ali več na avtocesti?

1 2 3
4
5

Valvoline ::

130kmh nekje 5.2-5.3l na 100km jaz in 2 sopotnika noter + nekaj prtljage

Torej nekje en liter manj, kot moj tono pa pol težak avto s 4 sopotniki pa klimo in polnim prtljažnikom in pa mojo malo bolj težko nogo s 150 konji, hitrost je bila 140 po števcu, 135 po GPS. Tvojih 130 je pa ekvivalent nekje 120 realno.

Kje je že tukaj SDI posebno varčen za po avtocesti? S staro Alfo 145 JTD 105HP sem pa naredil s 50l 1000Km - od Slovenije do Črne Gore pa še nekaj 100Km nazaj z enim tankom.

Torej je SDI za AC jajc - nikamor ne gre, pa še poraba ni nič posebnega.

Turbo dizli porabijo malenkost manj. Ampak je verjetnost da se kaj pokvari veliko večja in popravila turbašev je drag špas. JTD so cool mašince,vendar alternativnih goriv pa nimajo rad,na žalost.
P.S. Z audijem 80 1.9tdi z 80l tankom sem pršu do grčije 1300km in je ostalo še cca 10l nafte,avto polno naložen + 4 osebe noter.
Aja
Pa ne klatit neumnosti že glede hitrosti,prav smešni ste k omenjate nekih italjanskih in francoskih jajc k da majo pošlihtane števce v nulo,VW pa vsi lažejo po 20kmh+.
Prosim lepo,totalna neumnost.:D

Zgodovina sprememb…

tiga325 ::

Khm...a ni že tko, da je poraba v veliki meri odvisna tudi od načina vožnje?

Počasi bi lahko že prišli tudi do tega zaključka, se mi zdi. Ker po prebranem
sodeč lahko človek sklepa, da vsi avti od 1.0 motorja do 3.0 motorja, dizli ali
pa bencinarji žrejo med 5 in 6 litri.

Tako da, avtor teme...v kolikor še potrebuješ nasvet, kupi karkoli in ti bo pilo
s polnim prtljažnikom in s štirimi potniki okoli in okoli sveta povprečno 5.5 litra.

Vsaj tako bi človek lahko razumel vse, kar je bilo napisanega.

(o:

;-) ::

Lari fari da vam pijejo mašine večje od 1.4 pod 6 litrov;) Benz al dizl ni važno.

Valvoline ::

Lari fari da vam pijejo mašine večje od 1.4 pod 6 litrov;) Benz al dizl ni važno.

Ti sposodim golfa za 1 teden, pa probi.
Sem že pri 4tem dizlu,golf1,golf2,audi80 in sedaj golf3. Pri vseh povprečna poraba natančno 5.5l na 100km.
Moj pokojni dedek(naj počiva v miru) je bil avtomehanik,poleg njega sem se tut jaz marsikaj naučil k sem mu pomagal,je vedno lepo govoru. VW dizel in nič drugega. :D

;-) ::

Nerabim za 1 teden, 1 uro se vozma pa boš mel 8 povprečno.

Sami ::


130kmh nekje 5.2-5.3l na 100km jaz in 2 sopotnika noter + nekaj prtljage
Z 40l prevozil 750km
P.S.
Meril sem pa takole,doma natankal golfa do vrha,naredil 750km in sem na bencinsko spet natankal do vrha.

Poraz, s svojo Corso in malo lažjo nogo sem že dosegel to.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

SmeskoSnezak ::

;-), če ne znaš vozit, ti bo vsak avto več kuro. Kaki *?!?** :P
@ Pusti soncu v srce... @

Valvoline ::


130kmh nekje 5.2-5.3l na 100km jaz in 2 sopotnika noter + nekaj prtljage
Z 40l prevozil 750km
P.S.
Meril sem pa takole,doma natankal golfa do vrha,naredil 750km in sem na bencinsko spet natankal do vrha.

Poraz, s svojo Corso in malo lažjo nogo sem že dosegel to.

A to ti korso (liliputanca) šteješ za avto v razredu golfa ? Potem se raje primerjaj recimo z kakšnim polotom 1.4tdi ali lupo 1.2tdi ki pokurijo 3-4l na 100km.In še vedno trdim da pokur najmanj 2-3l več kot golfD v primerjivem režimu vožnje in obremenitve,in po klancu ne gre nikamor.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

V bistvu je cisto odvisno katero Corso in katerega Golfa primerjas ;)

oldguy ::

Ma ne, nima veze, golf dizel je zakon, če pa vendar deda tako pravijo... :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Valvoline ::

V bistvu je cisto odvisno katero Corso in katerega Golfa primerjas ;)

Mislu sem na samo težo vozila,in udobja ter varnosti.
Golfa ne moreš primerjat z corso,tu je primerna Astra.

kixs ::

No, pa povej koliko je Golf 1 tezek, velik in udoben :P

Pomembne so generacije, da primerjas enako z enakim. Golf 2 je danes mali avto.

Valvoline ::

No, pa povej koliko je Golf 1 tezek, velik in udoben :P

Pomembne so generacije, da primerjas enako z enakim. Golf 2 je danes mali avto.

Med 1,2,3 serije ni popolnoma nobene razlike med velikostjo in udobjem. Razlika le sam videz avta,in opremo pač. 4kica je celo manj komotna k 3jkica,čeprav zunaj zgleda večji.

kixs ::

Ti se hecas, a ne???

Valvoline ::

Ti se hecas, a ne???

Nope,vozu sem vseh po par let in ti 100% povem da je tako. Vsakič izboljšan videz in zvočna izolacija.

kixs ::

Med 1,2,3 serije ni popolnoma nobene razlike med velikostjo in udobjem. Razlika le sam videz avta,in opremo pač. 4kica je celo manj komotna k 3jkica,čeprav zunaj zgleda večji.


Enka je dolga cca 3,75m, dvojka malo pod 4m, trojka malo nad 4m... itn.

Udobje, kar se tice Dieslov, je res pri vseh do mk4 katastrofa, ceprav tudi danes ni veliko boljse - VW diesli so pac glasni.

Zdej, ce tebi ni razlike med temi generacijami, potem res ne vem kaj delajo!? :))

Valvoline ::

Med 1,2,3 serije ni popolnoma nobene razlike med velikostjo in udobjem. Razlika le sam videz avta,in opremo pač. 4kica je celo manj komotna k 3jkica,čeprav zunaj zgleda večji.


Enka je dolga cca 3,75m, dvojka malo pod 4m, trojka malo nad 4m... itn.

Udobje, kar se tice Dieslov, je res pri vseh do mk4 katastrofa, ceprav tudi danes ni veliko boljse - VW diesli so pac glasni.

Zdej, ce tebi ni razlike med temi generacijami, potem res ne vem kaj delajo!? :))

Notrajni-potniški del,je pri vseh enak. Zunajne dimenzije so večje ker je premer vrat,stebrov in same karoserije z leti povečan zarad varnosti,in ja tudi teža za stotino kg.

Zgodovina sprememb…

Sami ::

A to ti korso (liliputanca) šteješ za avto v razredu golfa ? Potem se raje primerjaj recimo z kakšnim polotom 1.4tdi ali lupo 1.2tdi ki pokurijo 3-4l na 100km.In še vedno trdim da pokur najmanj 2-3l več kot golfD v primerjivem režimu vožnje in obremenitve,in po klancu ne gre nikamor.

Hm....moja corsa D tehta 1150kg (prazno vozilo), dolga je 4m in masivneša od tvojega opevanega Golfa 3:-) Po klancu res ne gre nikamor proti kakem TDI-ju ali HDI-ju, ki ga ima punca. Kolega pa ima starega Toledota 1.9 TD l.95 in ti povem, da gre moj preverjeno bolje v klanec.
Prepričan pa sem, da bi tvoj golf v klanec kar poletel:-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Valvoline ::

A to ti korso (liliputanca) šteješ za avto v razredu golfa ? Potem se raje primerjaj recimo z kakšnim polotom 1.4tdi ali lupo 1.2tdi ki pokurijo 3-4l na 100km.In še vedno trdim da pokur najmanj 2-3l več kot golfD v primerjivem režimu vožnje in obremenitve,in po klancu ne gre nikamor.

Hm....moja corsa D tehta 1150kg (prazno vozilo), dolga je 4m in masivneša od tvojega opevanega Golfa 3:-) Po klancu res ne gre nikamor proti kakem TDI-ju ali HDI-ju, ki ga ima punca. Kolega pa ima starega Toledota 1.9 TD l.95 in ti povem, da gre moj preverjeno bolje v klanec.
Prepričan pa sem, da bi tvoj golf v klanec kar poletel:-)

Pardon D serija je že mal višji razred,B in C so podn od avta.

T0RN4D0 ::

Hehe ;), praktično vsak dizl pije pod 6 litrov če se lepo voziš, pa nimajo kubiki veze. Dizli se pr 1.4 še začnejo ne dobro. :)

Sicer pa ti tako ne vem kaj bi rad, v prvem postu se hvališ kako se voziš po avtocesti za tovornjaki in si sploh nevem kako varčen, po eni strani pa se hvališ kako v eni uri spraviš povprečno na 8... Nevem, odloči se kaj si, varčen voznik al ti je cilj čimvečja poraba? Ker če je drugo, potem si z 8 litri slabič. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

povprečje na hitri cesti je okoli 3.5L


Tale slika je pomoje na mestu :)



Kot obljubljeno sem posnel video (kjer se sicer vidi katastrofalno slabo, sam se pa:D)

http://tinypic.com/player.php?v=2h89w9f...

kixs ::

S temi on-board kazalci porabe imam slabe izkusnje. Najbolje je parkrat rocno izmerit, da ves kaksna so odstopanja.

lp

Doman ::

Imamo doma Golf 4, 1.6 bencinar s povprečno porabo 7.4L/100KM in Golf 3 1.9 SDI, ki ima porabo 4.5L/100KM, relacija pri 110km/h pa 3.6L :) se kar pozna na denarnici odkar se ne sekiram toliko za nafto. Sem včasih tankal Roverja (1.6 115km, od Honde mašina), 1x na teden, golfa pa 1x na 2tedna ;)

Ima pa trojka več prostora znotraj kot štirka ;)

M-XXXX ::

S temi on-board kazalci porabe imam slabe izkusnje. Najbolje je parkrat rocno izmerit, da ves kaksna so odstopanja.

lp

Vsaj povprečna poraba ima minimalno odstopanje od izračunane, tako da bo najbrž tudi tole kar držalo. Pa tudi če je ostopanje +-0.5L, se zadeva pokrije z zimskimi gumami... Tako da bo okoli 3-4L kar držalo:)


>:D

energetik ::

Še enkrat - porabo v grobem določajo zunanje okoliščine = čelna površina+aerodinamični koeficient, hitrost, masa avta in naklon ceste (govorimo o konstantni hitrosti). Toliko moči je potrebno na kolesih. Amen.

Na fino pa to grobo porabo določa izkoristek mašine+prenosa. Šele tu pridejo v poštev različne kubature, bencin/dizel itd.
In zato je smešno, ko eni govorijo, da pa SDI ne žre več kot N L/100. Zunanje okoliščine, fantje, zunanje. Energija za premagovanje zračnega upora in kotalnega trenja ne pride iz zraka.

kixs ::

Vsaj povprečna poraba ima minimalno odstopanje od izračunane


Ce je tako, potem cool. Vem pa iz izkusenj, da lahko on-board kaze napacno tudi za 1.5L na 100km - torej, napacna povprecna, potem je tudi trenutna napacna. Izgleda pa lepo 5L in nekaj, pri bencinarju.

Sami ::

Vsaj povprečna poraba ima minimalno odstopanje od izračunane


Ce je tako, potem cool. Vem pa iz izkusenj, da lahko on-board kaze napacno tudi za 1.5L na 100km - torej, napacna povprecna, potem je tudi trenutna napacna. Izgleda pa lepo 5L in nekaj, pri bencinarju.

Odvisno pri kakem bencinarju, jaz se na BC ne zanašam, tankam na polno in vidim koliko porabi. Jst imam pri 120km/h realnih 5-6L porabe (seveda odvisno od obremenjenosti avta).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

;-) ::

Na bc se ne zanašaš, kak pa ugotoviš koliko ti porabi pri 120km/h? A spelješ iz garaže na avtocesto in imaš takoj 120 in potem spet takoj iz avtoceste v garažo v leru?

Kak ste eni znansveniki, pa še veste ne.

Sami ::

Na bc se ne zanašaš, kak pa ugotoviš koliko ti porabi pri 120km/h? A spelješ iz garaže na avtocesto in imaš takoj 120 in potem spet takoj iz avtoceste v garažo v leru?

Velikokrat imam relacijo lj-mb, včasih cel tank porabim samo za tole relacijo (no razen mogoče vmes 15 speljem), peljem pa večinoma 120-130km/h tempomat, poraba goriva ni bila nikoli višja od 6L.
Povprečno s tankom naredim 700km, tank ima kapaciteto 45L, povprečno gre noter 39-41L, potem pa si izračunaj.
S kombinirano vožnjo pa je seveda drugače.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Fizikalko ::

Lari fari da vam pijejo mašine večje od 1.4 pod 6 litrov;) Benz al dizl ni važno.


Jaz pri mojemu dizlo s 131 KM nad 6 pridem le ob prestopnem letu.

;-) ::

Voziš pa se celo prestopno leto čez državo =)

šernk ::

Lari fari da vam pijejo mašine večje od 1.4 pod 6 litrov;) Benz al dizl ni važno.


verjemi kar hočeš, na koncu je meni pomembno koliko dam za bencin.

Pa še tisto da ne verjameste da ne morem spravit čez 10l porabo, z normalno vožnjo ne gre!! ob izredno agresivni vožnji (zame nenormalna vožnja, to mislim prehitevanje pri omejitvi 90, kolono vozil ki vozi 100km/h s hitrostjo nekje 120-130, itd) pije isti motor na istem avtu med 11 in 12l
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

Voziš pa se celo prestopno leto čez državo =)

Jaz imam trenutno povprečno porabo ravno 6l (okoli 225km prevoženih (od takrat, ko sem nazadnje "resetiral"). Od tega je bila vožnja po avtocesti (okoli 160-170km/h), kar nekaj pospeševanja- je bilo zadnje nekaj dni dosti gužve- AC okoli 200km), ostalih 25km pa mestne vožnje (da se pohvalim- v dveh dneh sem imel EN zelen semafor:D).

Utk ::

Ma vi ste vsi zgube. Moj je najdaljši. Pa še privoščim si lahko to, da je moj najdaljši.
Mislim, WTF? Naj si vsak zase izračuna kaj se mu najbolj splača. Pa ne samo po ceni, ampak tudi po udobju, problemih, itd.

energetik ::

Se strinjam, samo prepucavanje, kdo ma daljšega.
Sem mislil, da se bo tema razvila v neko strokovno debato, zato sem tudi nekaj napisal na to temo. Ne vem, kje so vsi iz npr. GW teme, da se malo fizikalno pomenimo.

kixs ::

Enostavno je prevec notranjih in se vec zunanjih faktorjev, ki vplivajo na porabo.

just_a_cook ::

Da ne bo prepucavanja, bom dal 2 primera iz naše firme, za primerjavo kubikaze:
A6 2,5 TDI: pri hitrosti na AC 150 km/h | 7L dizla ; pri 180 km/h: 9,5L dizla
A6 3,0 TDI*: pri hitrosti na AC 150 km/h | 9L dizla ; pri 180 km/h; 8 L dizla

*je tezji, quatro in avtomatik.

Mam vtis, da avto, ko ga vozis pri njegovih optimalnih obratih navora, troši najmanj. (cca 2800 obratov bi ocenil).
==================
Just a cook

ta_ki_tke ::

A6 2,5 TDI: pri hitrosti na AC 150 km/h | 7L dizla ; pri 180 km/h: 9,5L dizla
A6 3,0 TDI*: pri hitrosti na AC 150 km/h | 9L dizla ; pri 180 km/h; 8 L dizla
Kje pa imate poligon za preverjanje porabe pri teh hitrostih?

T0RN4D0 ::

A6 3,0 TDI*: pri hitrosti na AC 150 km/h | 9L dizla ; pri 180 km/h; 8 L dizla


Se hecaš ne? Pri 150 pije liter več kot pri 180. Thats likely to happen, ja.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kixs ::

Verjetno je ravno obratno.

just_a_cook ::

Ne, pa ni. Potem bi verjetno poanta mojega posta bila trapasta. Točno to sem hotel izpostaviti: ni optimalna vožnja samo ob nizkih obratih, ampak v območju najboljšega navora.

p.s. Ko sem to ostalim razlagal pri nas, mi niso verjeli. Potem pa ko se skupaj peljemo in tankamo pa se vidi, da je res tako.
==================
Just a cook

Zgodovina sprememb…

energetik ::

No, no, tistole zgoraj sigurno ni res. Tudi 3,0 TDI pri 180km/h ne vozi v področju optimalnih obratov..
Točno to sem hotel izpostaviti: ni optimalna vožnja samo ob nizkih obratih, ampak v območju najboljšega navora.
Z dodatkom: ko je ta navor potreben. Če pa voziš 50km/h po ravni cesti, ko avto potrebuje par KM moči, je pa bolj optimalno voziti pri nižjih obratih od tistih pri max navoru.
Primer - bencinar z max navorom pri 4000rpm. Ga boš torej po ravni cesti pri 50km/h vozil v 2.prestavi pri 4000rpm ali v 4. pri 2000rpm?

Valvoline ::

2.5tdi in 3.0tdi niso narejeni za šparat.Bencinar podobnih performans bi skuru še najmanj +5l na 100km. Se pa spomnim da je moj audi 80 1.9tdi porabil 10l+ na 100 če si se pelu več k 180kmh(jbga nima 6 prestav se kar pozna :) ). Pr 130kmh 5-5.5l. In se mi zdijo zgornje številke mal prenapihnjene,to je dejasko dodan še en cilinder+(5v 2.5tdi) in 2 cilindra+(6v 3.0tdi) Povprečna poraba je za 1-1.5l večja kot pri 1.9tdi mašincah
P.S. Vsi avti ki nimajo 6sto prestavo se poraba ogromno poveča če se pelješ čez 150-160kmh

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Kok konjskega si pa imel, da je sel vec kot 180km/h - dobro, recimo, da nekaj stevec laze.

Valvoline ::

Kok konjskega si pa imel, da je sel vec kot 180km/h - dobro, recimo, da nekaj stevec laze.

Spet natolčevanje o VW in Audijevih števcih :)
Je bil standardni 66kw(90ks) 1.9tdi(najboljša in najbolj trpežna TDI mašina). Šel je čez 200kmh,z standardnimi 15col gumami gor,pr 300tkm prevoženih.

just_a_cook ::

Oba sta V6 (tudi 2.5Tdi). Strinjam se, da velja to takrat, ko je navor potreben. Ampak očitno je (razlog bi lahko bila velika teža avta, karavan, 255 gume, ..)
==================
Just a cook

Valvoline ::

Oba sta V6 (tudi 2.5Tdi). Strinjam se, da velja to takrat, ko je navor potreben. Ampak očitno je (razlog bi lahko bila velika teža avta, karavan, 255 gume, ..)

Kok vem so 2.5tdi skoz v5,mogoče novejši modeli so drugačni.

just_a_cook ::

Potem zelo slabo veš. AKN, AFB, ... to so vse 6 cilindrski tipi.
==================
Just a cook

Valvoline ::

Potem zelo slabo veš. AKN, AFB, ... to so vse 6 cilindrski tipi.

Ok,priznam da vse kar je več k 2.0 me ne zanima :D
Sem pa skoraj ziher da do l.2002-03 vsi 2.5tdi 5taki.

Zgodovina sprememb…

just_a_cook ::

Ah, zelo stare verzije A6 (a4 NIKOLI) so imele 5 cilindrov: Audi A6 @ Wikipedia
==================
Just a cook
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526212 (22014) krneki0001
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222144 (19127) rajc123
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14651049 (47930) Matwic
»

mercedes cdi in kurilno olje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26553020 (45645) T0RN4D0
»

Bencin ali Dizl (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
63638093 (28208) energetik

Več podobnih tem