» »

5000 eur odliva

5000 eur odliva

1
2
3 4 5

T0RN4D0 ::

No ja, nekaterim tule bi pa tudi privoščil da vam napišejo kazen vedno ko ne zakleneta avta, pustite doma izpit ali pa pozabite vklopit smerokaz. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Matako ::

Sploh pa je to dokaj neekološki način protesta ;) Zasmrajaš nam okolje!
/\/\.K.

atubbuta ::

Sploh pa je to dokaj neekološki način protesta ;) Zasmrajaš nam okolje!


Bravo, prva pametna kontra pripomba od kar prebiram forum! Se strinjam. Prav zato bom gledu, da točim gorivo v tuujini, ko bom tam blizu. Prvič je bilo bolj poskusno. Po drugi strani pa gledam da varčno vozim (v varnih mejah). Morda se preveč vozim z avtom. To bo treba definitivno omejit.
:)

PaX_MaN ::

No ja, nekaterim tule bi pa tudi privoščil da vam napišejo kazen vedno ko ne zakleneta avta, pustite doma izpit ali pa pozabite vklopit smerokaz. [:\]

Vsekakor ne bomo prišli na S-T jamrat o lopovščini in nategu, ampak bomo - prevzeli odgovornost za svoje dejanje.

atubbuta ::

A kdo tuki kej jamra? Zanimiva videnja so to.

Mene zanima predvsem, kdaj bodo lopovi v belih ovratnikih prevzeli odgovornost za svoja dejanja! Aja sej jim ni treba, ker ovce plešejo po njihovi taktirki.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

PrimozR ::

No ja, nekaterim tule bi pa tudi privoščil da vam napišejo kazen vedno ko ne zakleneta avta, pustite doma izpit ali pa pozabite vklopit smerokaz. :\

Ko ne zaklenemo avta? Recimo v garaži??

ZaOstali ::

Mah... Državljanska nepokorščina je za pusije. Če hočeš opozoriti na krivico, ki se ti je zgodila, moraš iti v parlament, politike politi z bencinom in jih zažgati.

Evo fixed by Fixxed. Tako je bolj pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

fosil ::

Avto ti z italijanskim bencinom pokuri tako malo ker voziš na daljše razdalje. Torej se pelješ iz Ljubljane v Italijo in nazaj.

Ne pa zato ker bi bil tam toliko boljši bencin.
Tako je!

root987 ::

Hehe.

Ravno preverjeno - bencin v avstriji je dražji - 1.26 evra v primerjavi z 1.142 evra. Kdo bo zdaj pravi dec pa bo hodu iz LJ tankat v Avstrijo?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

atubbuta ::

Hehe.

Ravno preverjeno - bencin v avstriji je dražji - 1.26 evra v primerjavi z 1.142 evra. Kdo bo zdaj pravi dec pa bo hodu iz LJ tankat v Avstrijo?

Plačam, mi ni škoda.
:)

BigWhale ::

Jaz ti stvar precej poenostavim. Meni das 5000 EUR.
Od sebe bos dal gotovino in ne bos racunal DDVja, jaz pa teh 5000 EUR tudi ne bom prijavil kot dohodek in ne bom placal dohodnine.

Zdaj pa preracunaj za koliko si obral drzavo in to v precej krajsem casu! Tista razlika, ki jo pa placas meni? Pa saj ti ni skoda, mar ne?

BigWhale ::

Ja, ne lol. Resno ti pravim. Kaj hudica se bos matral in mogoce v desetih letih drzavo obral za 5000 EUR. Opravi to po mosko in jo oberi v enem susu.

Ker v tem tvojem nacrtu je tukaj treba vkalkulirati se cas. Cas, ki ga porabis za to, da se odpeljes nekam dalec in tankas.

Predstavljaj si, da lahko ta cas sedaj porabis se za delo na crno! Drzavo kar 4x oberes!

atubbuta ::

Če mi daš možnost hitrega zaslužka npr. 100.000€, ti takoj dam teh 5000€. 25.000€ zaslužka (od tega je 5000€ davka) pa utajim državi.
:)

PrimozR ::

Nah, raje daj meni 5k €, ubogi študenti keš bolj potrebujejo kot dobri, zaposleni programerji :P

darkolord ::

Kje pa vids ksnega dobrega k fehta za dnar? :P

jype ::

atubbuta> Če mi daš možnost hitrega zaslužka npr. 100.000€, ti takoj dam teh 5000€. 25.000€ zaslužka (od tega je 5000€ davka) pa utajim državi.

Js ti dam 50 miljonov če mi nakažeš 5 jurjev, tu so podatki, čisto spodaj je pa bančni račun.

NAME: ABIOLA OJOAWO
ADDRESS: NO 3 FAJOL STREET
CITY: OBANTOKO
STATE: OGUN
ZIPCODE: 23439
COUNTRY: NIGERIA
2348077087720

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

POZOR! To je nateg. V Nigeriji imajo 6-mestne poštne številke.

O.

WarpedGone ::

A lahko malo manj ircanja in mal več vsebine? Prosim lepo.
Zbogom in hvala za vse ribe

atubbuta ::

Akcijo sem malo razširil, zdaj sodelujejo v njej tudi prjatli. :cool
:)

Brane2 ::

A se ne bi splačalo imeti svojo cisterno ?

Mislim, če že misliš tankat zunaj, zakaj ne bi naročil naenkrat par ton in dobil še tu par procentov, sploh pa prišparal na gorivu ?
Sploh če imaš kolege, ki se mislijo vključit...

Poleg tega, če imaš cisterno, si lahko privoščiš taktiziranje in iskanje najnižjih cen...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

V bistvu je mogoče še boljša varianta predelava na plin, ker ga država manj obdavči.

In ker je ta v okvirih EU nekako vezan na ceno benza ( in je od njega 2x cenejši), lahko naročiš pač cisterno plina zunaj, če je treba...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Matev ::

svašta

Brane2 ::

Zakaj ?

V temi o predelavi na plin je Boeing, ki je s svojim G-1 sistemom zelo zadovoljen razlagal, da si je omislil cisterno za plin in pipco za tankanje.

Če je stvar racionalna tudi drugače, zakaj je ne bi izkoristil še tu ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

dela ::

Največji hec bo, ko ga bo na protestni vožnji v Italijo spet en policist "spekel" z radarjem. :D

Brane2 ::

Če si zmontiraš cisterno ne rabiš protestnih voženj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

dela ::

Ni bilo mišljeno za cisterno, ampak za to, kar počne zdaj. Cisterna ni slaba ideja (če na ta račun kaj prihraniš, seveda).

MrBrdo ::

Jokica... Nič drugega. Kar se pa tiče tankanja v tujini pa delaj to, če želiš, kakršenkoli je že razlog.
MrBrdo

GregiB ::

Eh, protestniki.... Cilj državo "opehariti"... how noble....
Nimaš pa problema s tem, da "trošiš" državno infrastrukturo, ne? Pa bo spet država kriva, k mamo takšno stanje cest ipd...?
Sami smo hoteli državico z 2M prebivalcev oz. 1,5M davkoplačevalcev, sami smo hoteli na stotine občin.... TO STANE!!!!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Brane2 ::

Katero državno infrastrukturo pa tako zelo trošiš btw ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matako ::

Še enkrat, ideja o odlivu s točenjem v tujini se mi zdi slaba, ker bodo protestniki zaradi dodatnih voženj povzročali:

- povečane emisije izpušnih plinov
- povečana možnost, da pride do nesreče
- večja obraba cestišč v skupni rabi

atubbuta, prosim, ne!!!
/\/\.K.

atubbuta ::

Še enkrat, ideja o odlivu s točenjem v tujini se mi zdi slaba, ker bodo protestniki zaradi dodatnih voženj povzročali:

- povečane emisije izpušnih plinov
- povečana možnost, da pride do nesreče
- večja obraba cestišč v skupni rabi

atubbuta, prosim, ne!!!


O tem bi mogl razmišljat tisti, ki postavljajo pogoje za krivične kazni.
:)

GregiB ::

Katero državno infrastrukturo pa tako zelo trošiš btw ?

Hmmm, ceste, obcestno infrastrukturo, javno razsvetljavo ipd. Sicer pa se tukaj razpisuje tako, kot da naši severni in zahodni sosedje pa nimajo trošarin?! Meni je sicer vseeno, ampak logika je malo skregana... IZ protesta raje futraš italijansko malho, kot slovensko... tudi prav...

Kar pa se tiče nepravilnih kazni... Vozim po prometnih predpisih in... zlomka... nisem še bi kaznovan...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

PrimozR ::

Še enkrat, ideja o odlivu s točenjem v tujini se mi zdi slaba, ker bodo protestniki zaradi dodatnih voženj povzročali:

- povečane emisije izpušnih plinov
- povečana možnost, da pride do nesreče
- večja obraba cestišč v skupni rabi

atubbuta, prosim, ne!!!


O tem bi mogl razmišljat tisti, ki postavljajo pogoje za krivične kazni.

Kakšna pa je krivična kazen?

atubbuta ::


Kakšna pa je krivična kazen?


Če ti nič hudega slutečemu prileti na dom obvestilo o 1000 eur kazni, potem je to po vsej verjetnosti krivična kazen. Za 1000 eur mora biti prekršek tako močan, da se ga spomniš ob polnoči.
:)

PrimozR ::

Če ti ni jasno od kod kazen, si spregledal znak. Al si za to sam kriv (upravičena kazen), če se pa znaka ne vidi (zakrit z rastlinjem), pa IIRC lahko tožiš DARS/Občino oz. upravljalca ceste, in on plača ta znesek.

atubbuta ::

No, kr delejmo se neumne, dajmo, tako kot to počnejo odvetniki. Če spregledaš znak in voziš normalno, gotovo to ne bo prekršek za 1000 eur.
:)

bluefish ::

Če spregledaš znak in voziš normalno, gotovo to ne bo prekršek za 1000 eur.
Definiraj "voziti normalno" po tvojih pojmih. Je to 30km/h čez omejitev?

atubbuta ::

Že 1000x je bilo rečeno, da je vse odvisno od razmer na cesti. Normalno = varno oz. tako, da je možnost nesreče zmanjšana na zelo dober približek nuli.
:)

jype ::

atubbuta> Normalno = varno oz. tako, da je možnost nesreče zmanjšana na zelo dober približek nuli.

Skratka, po omejitvah.

bluefish ::

Že 1000x je bilo rečeno, da je vse odvisno od razmer na cesti.
Točno, čez našo ulico lahko peljem 100, pa čeprav je znak za omejitev 20. Cesta je suha, dovolj široka,...

atubbuta ::

atubbuta> Normalno = varno oz. tako, da je možnost nesreče zmanjšana na zelo dober približek nuli.

Skratka, po omejitvah.


Ne, to ni nujno po omejitvah. Omejitev je načeloma postavljena za primer najbolj kritične situacije na danem mestu. Ta pa ni vseskozi.

Pa človk ne more vrjet!
:)

bluefish ::

Omejitev je načeloma postavljena za primer najbolj kritične situacije na danem mestu.
V katero avtošolo si pa ti hodil oz. katero verzijo CPP si gledal?

jype ::

atubbuta> Ne, to ni nujno po omejitvah. Omejitev je načeloma postavljena za primer najbolj kritične situacije na danem mestu. Ta pa ni vseskozi.

Ne seri.

atubbuta> Pa človk ne more vrjet!

Ja, je kr noro, kako si preprosteži predstavljajo promet. Ni čudno, da mamo par sto mrtvih vsako leto.

atubbuta ::


Ja, je kr noro, kako si preprosteži predstavljajo promet. Ni čudno, da mamo par sto mrtvih vsako leto.


Kr jih ene 50 naredi samomor na cesti, ker ne vedo, kako bodo lahko sploh kazni odplačal. 10 od teh jih pa od besa še dodatnih 50 pokosi.
:)

bluefish ::

Daj, res pojdi v Avstrijo, pa ne samo tankat, temveč se kar tja preseli. Potem pa policiji poskusi prodati svojo balkansko mentaliteto.

PrimozR ::

Že 1000x je bilo rečeno, da je vse odvisno od razmer na cesti. Normalno = varno oz. tako, da je možnost nesreče zmanjšana na zelo dober približek nuli.

Torej to je v naselju 50 in ne 90. Še vedno ne vidim, kako bi bilo lahko teh 1000 € krivičnih...

atubbuta ::

Že 1000x je bilo rečeno, da je vse odvisno od razmer na cesti. Normalno = varno oz. tako, da je možnost nesreče zmanjšana na zelo dober približek nuli.

Torej to je v naselju 50 in ne 90. Še vedno ne vidim, kako bi bilo lahko teh 1000 € krivičnih...


Poskusi najprej met sploh familjo, in jo preživljat s 500 eur/mesec, potem pa piši dalje.
:)

OrkAA ::

Daj ti raje razmišljaj o svoji familiji, ko goniš 90 na nepreglednem priključku.

PaX_MaN ::

Če si tako neumen, da greš pri 500€/mesec familjo met in rihtat sam, je prekoračitev za 80% še tvoja najmanjša debilnost.

PrimozR ::

Daj ti raje razmišljaj o svoji familiji, ko goniš 90 na nepreglednem priključku.

Ne o svoji, o familiji, ki jo bo zgazil, ko bodo na sprehodu.

EDIT: sicer pa kaj ima nizek dohodek veze s kaznijo? Še vedno ne vidim razloga, zakaj si NE BI zaslužil 1000 EUR kazni za 90 naselju. TO da so kazni res visoke, pustimo ob strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premik krajevne table (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5811971 (10314) BigWhale
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152882 (42088) Oki
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549153651 (144895) BlueRunner

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48677600 (70300) Gandalfar
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119485922 (58675) BlueRunner

Več podobnih tem