» »

Pošta Slovenije

Pošta Slovenije

Kleemen ::

Ne najdem stare teme pod iskalnik tako da odpiram novo.. Lahko post prestavite..

Zanima me kako je s plačilom po povzetju, če kupim preko spleta paket v vrednosti 500eur+ in plačam po povzetju so še kakšni dodatni stroški za pošto ali plačam samo znesek odkupnine? Poštnino plača pošiljatelj.
  • zaklenil: bluefish ()

xine ::

Kličeš na pošto in preveriš.

hojnikb ::

ja, placa se se afaik 6,5% provozije posti..
#brezpodpisa

Kleemen ::

6,5%?? Saj za navadne pošiljke do 100eur ni nobene provizije? Potem bi bilo na pošiljko 100eur 6,5% provizije? :D

OvCa77 ::

Kleemen je izjavil:

Ne najdem stare teme pod iskalnik tako da odpiram novo.. Lahko post prestavite..

Zanima me kako je s plačilom po povzetju, če kupim preko spleta paket v vrednosti 500eur+ in plačam po povzetju so še kakšni dodatni stroški za pošto ali plačam samo znesek odkupnine? Poštnino plača pošiljatelj.

1.05% je, samo zdaj v teh časih boš imel probleme, korona pa to.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kixs ::

Ce gre placilo na postno nakaznico, se pravi, da dobi prodajalec gotovino na roke, je provizija ogromna! Ce gre placilo na UPN, potem ni veliko.

Kaksno bo placilo je odvisno od prodajalca, zato njega vprasaj kako bo posiljal.

Kleemen ::

1.05% se mi zdi bolj smiselno ja, če bi bilo 6,5% bi si pošta vzel za paket z odkupnino 1000eur še 65eur zase to ni logično. :D Preko UPN pa vedno obvezno ja, preko poštne nakaznice vem da je velika provizija. Mogoče je @hojnikb mislil 6,5% za poštno nakaznico.

Machete ::

Zdaj te v PS prosijo, da se ne greš teh kmetavzarskh for z gotovino.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kleemen ::

Saj ne bom prevzel paketa v poslovalnici, ampak pri poštarju na domu. Poštar posluje z gotovino cel delovni dan.

janezvalva ::

Machete je izjavil:

Zdaj te v PS prosijo, da se ne greš teh kmetavzarskh for z gotovino.

točno tako. človek bi kupil paket za 500€, pa še da se mu poštar postavi na trepalnice, pa da bi plačal v gotovini. mislim, fakof.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Kleemen ::

Zakaj postavi na trepalnice? Vzame bankovec od 500eur, pospravi v denarnico, odda paket in odide. Kaj je to takega? Potem tudi ostalih pisem in vsakodnevnih reklam od trgovin ne bi smeli dostavljati, glede na to prijemlje denar in ostalo pošto?

Machete ::

Zato, ker ti ga ne more preprosto vreči na tla pred vrata in oditi, preden te sploh vidi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kleemen ::

In kaj ima to veze s tem? Saj tudi vse ostale vidi in posluje z gotovino. Kaj upokojencem ko prinese penzijo iz banke ne da gotovine v roko?

starboi ::

Dej ne teži folku po forumu in se direktno obrtni na lokalno pošto in boš dobil odgovore na vsa vprašanja. Admini zaklenite temo. Lp

SaXsIm ::

Mislim, pa ti si glup, al ne veš, kaj se okoli tebe dogaja?

https://www.posta.si/landing/varno-sple...
SaXsIm

Ganon ::

Kleemen je izjavil:

1.05% se mi zdi bolj smiselno ja


Sanjaj. Nakaznica je draga. Zato, če se le da, opraviš osebni prevzem oz. nakažeš denar na račun, prodajalec pa ti pošlje kot priporočeno pošiljko. Če bi rad plačal ob prevzemu, sledi tole:

Do 27,50 EUR: 1,70 EUR
Nad 27,50 EUR do 470,00 EUR: 6,17 % od vrednosti (vključujoč poštnino)
Nad 470,00 EUR: 29,00 EUR

Kleemen ::

Sem vprašal direkt na pošto, ker tukaj ima vsak svoja mišljenja. Točno je tako kot smo se prej pogovarjali 1,05% par eur provizije za znesek nad 500eur. Izdelek naročen, jutri bo dostavljen preko poštarja in plačan z gotovino. Hvala vsem za pomoč, admini lahko temo brišete oz. zaklenete.

janezvalva ::

aja, zdaj ko ti gori pod nogami bi pa kr zbrisal. keri model.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Ganon ::

Pojasni, za katero storitev gre. Pri nobeni ni 1,05% provizije.

https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Kleemen ::

Ne sedaj sem izvedel vse informacije, tako da se lahko zapre, glede na to da nekateri predlagate.

Plačilo preko upn obrazca je 1,05%, poštna nakaznica je kot si napisal.

matobeli ::

Na Pošti Slovenije pozivamo vse prebivalce, da v skrbi za zdravje zaposlenih in vseh uporabnikov poštnih storitev upoštevate spodnje nasvete:
NE PLAČUJTE PO POVZETJU
Prejemniki paketov za plačilo koristite načine direktnega plačila spletnim trgovcem (s plačilom po predračunu ali s plačilnimi karticami). Izogibajte se plačevanju po povzetju in minimalizirajmo stike z dostavljavci, gotovino.


A morjo res vse ukinit da boste razumel zakaj se gre?

kixs ::

Ganon je izjavil:

Kleemen je izjavil:

1.05% se mi zdi bolj smiselno ja


Sanjaj. Nakaznica je draga. Zato, če se le da, opraviš osebni prevzem oz. nakažeš denar na račun, prodajalec pa ti pošlje kot priporočeno pošiljko. Če bi rad plačal ob prevzemu, sledi tole:

Do 27,50 EUR: 1,70 EUR
Nad 27,50 EUR do 470,00 EUR: 6,17 % od vrednosti (vključujoč poštnino)
Nad 470,00 EUR: 29,00 EUR


To je za nakaznico, ki je draga kot pes - ima pa to "prednost", da je prenos gotovina. On pa bo placal z UPN-jem, ki gre na TRR. Ce ima kdo kaksne probleme s FURSom (ali pa je brezdomec), bo hotel imeti gotovino.

Kleemen ::

Nakaznica je druga stvar ja, to je najdražje. Upn pa je 1,05% oz. 5,25eur od 500eur odkupnine. Denar prejme prejemnik na svoj trr preko pošte.

Machete ::

Upam da ti kihne poštar v obraz.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kleemen ::

Haha in kaj bo potem? Saj ne hodijo okuženi delat. :D

Machete ::

Vglaven cepec si, to sem mislil, če te lepo prosijo, ti pa se poščiješ na situacijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gejspodar ::

Ah, nikar ga ne hejtajte. Pač hoče tip poslat še eno trenirko za 10€ z odkupnino/plačilom po prevzemu.

Hint: poglejte njegove male oglase.

Kleemen ::

Potem so tudi ostali cepci, ki naročujejo cele kamione nepotrebne robe, kljub temu da je delna karantena. Dokler ne bodo vsega zaprli in omejili bo pač tako.

starfotr ::

https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Če pogledate oba 2 cenika, potem vidite, da se plača:

priporočeno pismo s storitvijo / priporočen paket s storitvijo
storitev odkupnina

Potem pa še, odvisno kaj izbereš. Ali UPN ali nakaznica.

Pri UPN se plača provizijo za UPN, ki je odvisna od zneska - piše v ceniku. Za znesek od OP je to: 5,36 eur + 0,30 % od vrednosti.

Pri nakaznici se plača provizijo za nakaznico, ki znaša pri zneskih, kakršne je omenil OP 29 eur, spet, vse piše v ceniku.

Ijus ::

jaz se opravičujem glede izposoje teme za moje vprašanje (da ne odpiram nove, ker je že ime teme tako splošno), ki se glasi:

lahko na pošti dobiš kredit na debetno kartico oziroma preko debetne kartice? in če, kaj je pogoj? - redna zaposlitev?
danes sem dobil potrditveni e-mail od ene spletne trgovine kjer je v opisu oziroma dodatnem tekstu nekaj pisalo glede sedajšnjih razmer koronavirusa in tudi da se da dobiti kredit na pošti preko debetne in/ali kreditne kartice. pa me zanima kako je glede debetne. sem pač atm nezaposlen.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214353 (7602) matobeli
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213992 (9045) darkolord
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378150 (5929) valkyrie
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114141 (3355) Alamar
»

Pošta Slovenije

Oddelek: Loža
161489 (1110) Kleemen

Več podobnih tem